Morąg

• Uniwersjada Neapol 2019 – Karolina Ziejewska odpadła w I rundze

Ostatnim reprezentantem Warmii i Mazur w Uniwersjadzie w Neapolu była przedstawicielka taekwondo Karolina Ziejewska (AZS UWM Olsztyn). Występująca w kategorii 62 kg wychowanka UKS Victoria Morąg już w pierwszej rundzie przegrała z Rosjanką Juliją Turutiną. Wcześniej Konrad Bukowiecki (AZS UWM) zdobył złoto w pchnięciu kulą, a Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn, UWM) był piąty w strzelectwie (mikst). Na zdjęciu Karolina, gdy reprezentowała UKS Victoria.

• XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie 2019 – Cross , który pamięta się całe życie

W sobotę (6 lipca) w Kretowinach odbył się XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. To impreza szczególna. Przede wszystkim dystans 33 km i bardzo urozmaicona trasa stawiają przed uczestnikami duże wymagania. Ale jak się okazuje stanowi to dodatkową motywację. W tym roku metę osiągnęło ponad 230 zawodniczek i zawodników. Pierwszy przybiegł mieszkaniec Torunia Damian Kłopotek.

• Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych Rajgród 2019 – Trójka: Palmi-Kukiełko. Gregorowicz i Gabiec dyktowała warunki

W sobotę (6 lipca) w Rajgrodzie odbył się czwarty wyścig piątej edycji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Frekwencja nie była rekordowa, ale dystans 5 km (zazwyczaj wynosi 3 km) stał się dużym wyzwaniem. Warunki dyktowała trójka zawodników: Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny), Paweł Gregorowicz (Olsztyn) i Mariusz Gabiec (Olsztyn), którzy w takiej kolejności minęli metę z dość wyraźna przewagą nad rywalami.

• Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim Gdynia 2019 – Dużo nas w pierwszej setce, na podium: M. Sudzińska i Sł. Adamusiak

Z piątku na sobotę (28/29 czerwca) odbył się w Gdyni Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim. Wystartowało prawie trzy tysiące uczestników głównie z Trójmiasta, ale sporą grupę stanowili zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego. Wprawdzie zabrakło ich w klasyfikacji open w Top 10, ale aż 13 osób przybiegło na metę z czołowej setce, a przy takiej frekwencji to duża nobilitacja.

• Finał Wojewódzki SZS w Indiace Morąg 2019 – Między sobą, ale bez taryfy ulgowej

W środę (12 czerwca) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indiace Drużyn Mieszanych. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Mekką tej dyscypliny w regionie jest Morąg i to gospodarze między sobą rozdzielili medale.

• Triathlon Charzykowy 2019 – Na podium tylko weteran

W niedzielę (9 czerwca) odbył się Triathlon Charzykowy 2019. Rywalizowano w kilku konkurencjach. Nieliczna ekipa Warmii i Mazur wystąpiła w dwóch. Miejsce na podium (trzecie) w kategorii M60/69 1/4 Iron wywalczył Stanisław Gierasimczyk (Morąg) . Jego syn Rafał był najwyżej sklasyfikowany w open na tym dystansie – 30 miejsce (8 w M19/28). W sprincie Krzysztof Litwiniuk z Olsztyna był 16.

• MP Juniorów i Młodzieżowe MP Płock 2019 – Juniorzy Olsztyna wypadli najlepiej, złoto też dla Kętrzyna

W Płocku odbyły się w miniony weekend (25/26 maja) Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim. Reprezentacja Warmii i Mazur składa się z zawodników: Taekwondo Olsztyn (AZS UWM), AZS OŚ Olsztyn, Tygrysa Kętrzyn, Hidori Olecko, Wikingów Pisz i Victorii Morąg. Oczywiście największym potencjałem dysponowali olsztynianie, którzy zwłaszcza w kat. juniorów zabrali niezłe żniwo.

• Finał Wojewódzki W-M SZS Igrzysk Młodzieży (2003/05) Olsztyn 2019 – Mrągowska „4” zaskoczyła gospodarzy

W środę (29 maja) odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w piłce ręcznej chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji stanęło sześć zespołów, mocnych i wyrównanych, tak że trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Najpierw rywalizowano w grupach, następnie w półfinałach i o miejsca. Złote medale zdobyli uczniowie SP 4 Mrągowo, którzy pokonali SP 2 Olsztyn. Mecz rozstrzygnęli w pierwszej części.

• Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców Olsztyn 2019 – W parze szły zaciętość i uśmiech

W sobotę (25 maja) w Olsztynie odbył się Turniej Mini Piłki Ręcznej. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn chłopców (rocznik 2008 i młodszych). To najmłodsi adepci tej dyscypliny. Pięć zespołów rywalizowało systemem każdy z każdym. Z walki ostatecznie zwycięsko wyszli zawodnicy MKS MOSiR Ketrzyn, mimo porażki z Jeziorakiem Iława.Na drugim miejscy uplasowała się SP 2 w Olsztyn I, a na trzecim KS Jeziorak Iława.

• OOM Świętkokrzyskie 2019 Ostrowiec 2019 – Start Olsztyn hegemonem, Agnieszka Krajewska podwójne złoto

W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się w niedzielę (12 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Jak zwykle czołowymi postaciami imprezy byli reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zdobyli 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych). Start Olsztyn wygrał klasyfikacje punktową, Warmia i Mazury zajęły drugie miejsce w rywalizacji województw.

• Finał Pozytywnej Ligi Mikołajki 2019 – Główne trofea dla MDK Bartoszyce i Czarnych Olecko

W Mikołajkach odbył się w niedzielę (12 maja) finałowy turniej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej. To impreza dziecięca zainicjowana przez trenerów klubowych, nie objęta do tej pory oficjalnie pieczą W-M ZPR, ale po powołaniu nowych struktur związku te rozgrywki też zostaną oficjalnie włączone do systemu rywalizacji w regionie.

• Mistrzostwa Makowa Mazowieckiego 2019 – Mocny desant z Warmii i Mazur

W minioną sobotę (27 kwietnia) w Makowie Mazowieckim odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym- organizowane przez ULKS MACOVIA Maków Maz. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i promuje wspaniałą dyscyplinę jaką niewątpliwie jest - tenis stołowy.

• Pomorski Festiwal (rocznik 2007) Nowa Karczma 2019 – Czarni Olecko doszli do finału

W Nowej Karczmie odbył się w weekend (13/14 kwietnia) VIII Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej. Rywalizowało 12 zespołów chłopców rocznika 2007 i młodszych. Dobrze wypadły drużyny z okręgu warmińsko-mazurskiego.Czarni Olecko zajęli drugie miejsce, a na trzeciej pozycji uplasował się MKS MOSiR Ketrzyn. Ekipy z Elbląga i Morąga znalazły się poza półfinałami.

• Grand Prix Warmii i Mazur (3) Morąg 2019 – Olsztynianie tuż za Rosjaninem

W niedzielę (14 kwietnia) rozegrano trzeci w tym roku turniej z cyklu Grand Prix Warmii i Mazur.Tym razem uczestnicy rywalizowali podczas IV Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego. W gronie 87 zawodników najlepszy był Pavel Shkarpenko z Kaliningradu przed Krzysztofem Budrewiczem (UKS Kopernik Olsztyn) i Michałem Taranowiczaem (UKS Trzydziestka).

• "VII Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków" Morąg 2019 – Słońce przebijało przez mury

W niedzielę (7 kwietnia) w Morąguodbył się VII Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków" Wystartowało 151 uczestników przede wszystkim amatorów z województwa warmińsko-mazurskiego. Pogoda dopisała, wszystko udało się doskonale, a biegaczom towarzyszyła na chodnikach spora grupa kibiców. Pierwszy na metę wpadł mieszkaniec Redy Maciej Kubiak.

• III Olecko Hidori Cup 2019 - Piękny sportowy akcent jubileuszu

W miniony weekend (6/7 kwietnia) odbył się turniej w taekwondo olimpijskim III Olecko Hidori Cup 2019.W imprezie rangi Pucharu Polski P1 rywalizowało 650 zawodników z 65 klubów w kat. młodzik, kadet i junior. Zawody pod honorowym patronatem burmistrza Olecka zbiegły się z 15-leciem LUKS Hidori Olecko oraz 25-leciem pracy trenerskiej i prekursora taekwondo w Olecku Tomasza Miszczaka.

• 8 Grand Prix Polski Weteranów 2019 – Ryszarda Grzelaka zatrzymał dopiero Wojciech Tebecio

W Radomiu odbył się w weekend (6/7 kwietnia) ósmy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów. Tym razem wystąpiło 12 reprezentantów Warmii i Mazur, z których troje stanęło na podium. Drugie miejsce w kat. M40/49 zajął Ryszard Grzelak (Elbląg), którego zatrzymał dopiero w finale stary znajomy Wojciech Tebecio. Trzecie miejsca zajęli Alicja Niedźwiecka (Orneta) w K40/49, i Marcian Gęsicki (Działdowo) w M75/79.

• VII Bieg Ulicznych Szlakiem Morąskich Zabytków 2019 – Mury patrzą, a Ty mkniesz do mety

W niedzielę (7 kwietnia) o godz. 15 odbędzie się VII Bieg Ulicznych Szlakiem Morąskich Zabytkówjedna z najciekawszych imprez w kalendarzu sportowym Warmii i Mazur. Start i metę przewidziano na Placu Jana Pawła II w Morągu (koło Ratusza), a trasa długości 10 km (4 pętle) przebiegać będzie ulicami miasta. Zapisyhttps://elektronicznezapisy.pl/event/3499.html

• II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet 2019 – Aniołki Pawełka w całej krasie

W niedzielę (10 marca) w Parku Centralnym odbył się II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet. Zainteresowanie imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania. Do rywalizacji stanęło aż 60 czteroosobowych zespołów ( w sumie 240 zawodniczek), które miały do pokonania dystans 6 km (1.5 km jedna zmiana). Oprócz mieszkanek Olsztyna wiele było pań z różnych miejscowości województwa.

• Bieg z okazji Dnia Kobiet Malbork 2019 – Adam Serocki minimalnie przegrał finisz, szybki marsz Marcina Jankowskiegp

W Malborku odbył się w niedziele (10 marca) Bieg z okazji Dnia Kobiet. Startowało około 250 uczestników, a w czołówce przybiegli reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego.Adam Serocki (Elbląg) zajął drugie miejsce w open i wygrał kat. 40/49. Przybiegła w tym samym czasie co zwycięzca. Czwarty na mecie był mieszkaniec Morąga Jacek Szczygłowski.