Morąg

 • OOM Świętkokrzyskie 2019 Ostrowiec 2019 – Start Olsztyn hegemonem, Agnieszka Krajewska podwójne złoto

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się w niedzielę (12 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Jak zwykle czołowymi postaciami imprezy byli reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zdobyli 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych). Start Olsztyn wygrał klasyfikacje punktową, Warmia i Mazury zajęły drugie miejsce w rywalizacji województw.

 • Finał Pozytywnej Ligi Mikołajki 2019 – Główne trofea dla MDK Bartoszyce i Czarnych Olecko

  W Mikołajkach odbył się w niedzielę (12 maja) finałowy turniej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej. To impreza dziecięca zainicjowana przez trenerów klubowych, nie objęta do tej pory oficjalnie pieczą W-M ZPR, ale po powołaniu nowych struktur związku te rozgrywki też zostaną oficjalnie włączone do systemu rywalizacji w regionie.

 • Mistrzostwa Makowa Mazowieckiego 2019 – Mocny desant z Warmii i Mazur

  W minioną sobotę (27 kwietnia) w Makowie Mazowieckim odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym- organizowane przez ULKS MACOVIA Maków Maz. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i promuje wspaniałą dyscyplinę jaką niewątpliwie jest - tenis stołowy.

 • Pomorski Festiwal (rocznik 2007) Nowa Karczma 2019 – Czarni Olecko doszli do finału

  W Nowej Karczmie odbył się w weekend (13/14 kwietnia) VIII Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej. Rywalizowało 12 zespołów chłopców rocznika 2007 i młodszych. Dobrze wypadły drużyny z okręgu warmińsko-mazurskiego.Czarni Olecko zajęli drugie miejsce, a na trzeciej pozycji uplasował się MKS MOSiR Ketrzyn. Ekipy z Elbląga i Morąga znalazły się poza półfinałami.

 • Grand Prix Warmii i Mazur (3) Morąg 2019 – Olsztynianie tuż za Rosjaninem

  W niedzielę (14 kwietnia) rozegrano trzeci w tym roku turniej z cyklu Grand Prix Warmii i Mazur.Tym razem uczestnicy rywalizowali podczas IV Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego. W gronie 87 zawodników najlepszy był Pavel Shkarpenko z Kaliningradu przed Krzysztofem Budrewiczem (UKS Kopernik Olsztyn) i Michałem Taranowiczaem (UKS Trzydziestka).

 • "VII Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków" Morąg 2019 – Słońce przebijało przez mury

  W niedzielę (7 kwietnia) w Morąguodbył się VII Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków" Wystartowało 151 uczestników przede wszystkim amatorów z województwa warmińsko-mazurskiego. Pogoda dopisała, wszystko udało się doskonale, a biegaczom towarzyszyła na chodnikach spora grupa kibiców. Pierwszy na metę wpadł mieszkaniec Redy Maciej Kubiak.

 • III Olecko Hidori Cup 2019 - Piękny sportowy akcent jubileuszu

  W miniony weekend (6/7 kwietnia) odbył się turniej w taekwondo olimpijskim III Olecko Hidori Cup 2019.W imprezie rangi Pucharu Polski P1 rywalizowało 650 zawodników z 65 klubów w kat. młodzik, kadet i junior. Zawody pod honorowym patronatem burmistrza Olecka zbiegły się z 15-leciem LUKS Hidori Olecko oraz 25-leciem pracy trenerskiej i prekursora taekwondo w Olecku Tomasza Miszczaka.

 • 8 Grand Prix Polski Weteranów 2019 – Ryszarda Grzelaka zatrzymał dopiero Wojciech Tebecio

  W Radomiu odbył się w weekend (6/7 kwietnia) ósmy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów. Tym razem wystąpiło 12 reprezentantów Warmii i Mazur, z których troje stanęło na podium. Drugie miejsce w kat. M40/49 zajął Ryszard Grzelak (Elbląg), którego zatrzymał dopiero w finale stary znajomy Wojciech Tebecio. Trzecie miejsca zajęli Alicja Niedźwiecka (Orneta) w K40/49, i Marcian Gęsicki (Działdowo) w M75/79.

 • VII Bieg Ulicznych Szlakiem Morąskich Zabytków 2019 – Mury patrzą, a Ty mkniesz do mety

  W niedzielę (7 kwietnia) o godz. 15 odbędzie się VII Bieg Ulicznych Szlakiem Morąskich Zabytkówjedna z najciekawszych imprez w kalendarzu sportowym Warmii i Mazur. Start i metę przewidziano na Placu Jana Pawła II w Morągu (koło Ratusza), a trasa długości 10 km (4 pętle) przebiegać będzie ulicami miasta. Zapisyhttps://elektronicznezapisy.pl/event/3499.html

 • II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet 2019 – Aniołki Pawełka w całej krasie

  W niedzielę (10 marca) w Parku Centralnym odbył się II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet. Zainteresowanie imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania. Do rywalizacji stanęło aż 60 czteroosobowych zespołów ( w sumie 240 zawodniczek), które miały do pokonania dystans 6 km (1.5 km jedna zmiana). Oprócz mieszkanek Olsztyna wiele było pań z różnych miejscowości województwa.

 • Bieg z okazji Dnia Kobiet Malbork 2019 – Adam Serocki minimalnie przegrał finisz, szybki marsz Marcina Jankowskiegp

  W Malborku odbył się w niedziele (10 marca) Bieg z okazji Dnia Kobiet. Startowało około 250 uczestników, a w czołówce przybiegli reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego.Adam Serocki (Elbląg) zajął drugie miejsce w open i wygrał kat. 40/49. Przybiegła w tym samym czasie co zwycięzca. Czwarty na mecie był mieszkaniec Morąga Jacek Szczygłowski.

 • 7 Grand Prix Polski Weteranów Kwidzyn 2019 – Na podium: Anita Myrchel-Rutkowska, Zenon Kastrau, Tomasz Okuniewicz i Bolesław Krawczyk

  W Kwidzynieodbywał się w weekend (9/10 marca) 7 Grand Prix Polski Weteranów.  Po sobotnich eliminacjach 13 zawodników z Warmii i Mazur wystąpiło w głównej rywalizacji. Drugie miejsce w kat. M60 zajął Zenon Kastrau (Olsztyn), a trzecie Tomasz Okuniewicz (Skup) w M60 i w M65 Bolesław Krawczyk (Olsztyn) W K40  Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn)była trzecia, ale tu startowały cztery zawodniczki.

 • Regionalna Amatorska Liga Malbork 2018/19 – Wikingowie stracili szansę

  Zakończyły się rozgrywki Regionalnej Amatorskiej Ligi Hokeja na Lodzie. W tym sezonie na lodowisku z Malborku przez wiele weekendów rywalizowało zaledwie sześć zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Bardzo bliscy zdobycia tytułu mistrzowskiego byli elbląscy Wikingowie, którzy prowadzili do ostatniej kolejki.

 • Finały Żaków w Morągu (2011) i Korszach (2010) – Lidzbark Warmiński i Iława dumne ze swoich chłopców

  W miniony weekend (23/24 lutego) w Morągu i Korszach odbyły się finałowe turnieje wojewódzkie żaków: 2011 i 2010. W obu turniejach rywalizowało po sześć zespołów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach. W młodszym roczniku triumfowali piłkarze MKS Polonia Lidzbark Warmiński, w starszym zwyciężył UKS Mały Jeziorak Iława. Walka była wyrównana, każdy mecz przyniósł dużo emocji.

 • Finały Mistrzostw Województwa Żaków (2010 i 2011) – Decydujące gry w Korszach i Morągu

  W najbliższy weekend (23/24 lutego) odbędą się finałowe turnieje mistrzostw województwa: żaków (2010) i żaków młodszych (2001). Niedawno odbyły się po trzy imprezy półfinałowe, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do decydującej rozgrywki. W tej sytuacji do gry o medale w Korszach i Morągu przystąpi po sześć zespołów. Poniżej prezentujemy rezultaty półfinałów.

 • Trójmiejski Ultra Track 2019 – W dziesiątce: Tomasz Kopcewicz i Joanna Miller

  W niedziele (17 lutego) w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbył się Ultra Track– cross długodystansowy. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy warianty: TUT (68 km), Szybka czterdziestka (40 km) i Grupa piętnastka (15 km). We wszystkich próbach rywalizowali mieszkańcy Warmii i Mazur ich choć wielkich sukcesów nie odnieśli, to jednak zaznaczyli swa obecność

 • V Turniej o Puchar Burmistrza Morąg 2019 – EKH Wiking Elbląg z głównym trofeum

  W weekend (9/10 lutego) odbył się turniej hokeja na lodzie o Puchar Bumistrza Morąga. Rywalizowało osiem zespołów, blisko 80 zawodników z Olsztyna, Elbląga, Gardeji, Malborka, Gdańska i Morąga. Gospodarze i Gardeja wystawiły po dwie ekipy. Uczestników podzielono na dwie grupy (każdy z każdym). Potem w strefach 5/8 1/4   obowiązywał play off. Główne trofeum zdobyli hokeiści EKH Wiking Elbląg

 • O Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego 2019 – Strzelanie karnych w cenie, Luno Jeziorany najlepsze

  W niedzielę (20 stycznia) w miejskiej hali widowiskowo-sportowej w Lidzbarku Warmińskimodbył się IV Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jacka Wiśniowskiego.Rywalizowało dziesięć zespołów amatorskich, które najpierw podzielono na dwie grupy (system każdy z każdym). Po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, gdzie obowiązywał play off. Turniej wygrała drużyna Luno Jeziorany.

 • Ligi siatkówki w Dobrym Mieście, Bartoszycach i Kętrzynie – Najważniejsze to grać!

  Dość szeroko relacjonujemy wydarzenia z Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej, gdzie startuje ponad 20 zespołów. Rozgrywki funkcjonują tez w innych miejscowościach, może w mniejszym wymiarze, ale najważniejsze, że nie brakuje chętnych , spontanicznie powstają drużyny, które uczestniczą w cyklicznej rywalizacji. Dziś o sytuacji w ligach w Dobrym Mieście, Bartoszycach i Kętrzynie. Zapraszamy tez do udziału w lidze w Morągu.

 • Paged Morąg Cup (rocznik 2008) Morąg 2019 – Stomil SA z kolejnym trofeum

  W niedzielę (13 stycznia) odbył się halowy turniej piłkarski chłopców rocznika 2008 – Paged Morąg Cup. W rywalizacji uczestniczyło 12 zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy eliminacyjne, gdzie obowiązywał system każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finału zaliczeniem wyniku z eliminacji. W efekcie zwyciężył AS Stomil Olsztyn przed Piłeczką Pruszcz Gdański, AP Ostróda i Huraganem Morąg.