Morąg

 • W ligach siatkówki: Morąg, Dobre Miasto, Ostróda – Tech-Bet przyjmuje gratulacje

  W wielu miastach województwa warmińsko-mazurskiego oprócz futbolu i tenisa stołowego dużą popularnością cieszą się również amatorskie rozgrywki w siatkówce. W Morągu tytuł wywalczył Tech-Bet przed Dobrocinem i Jedynką. W Dobrym Mieście zdecydowanym liderem jest Auto-Handel, natomiast w Ostródzie prowadzą: w I lidze SMS I, a w II lidze Libra Brzydowo.

 • Regionalna Liga Hokeja 2019/20 – Na Bombersów nie ma mocnych, Wikingowie się przekonali, Grom z nadzieją

  Dobiega końca faza zasadnicza rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja w Malborku. Po rozegraniu pełnej rundy zespoły z miejsc I-VI będą rozgrywały mecze o medale, "kazdy z każdym", drużyny z miejsc 7-9 mecz/rewanż (punkty i bramki zdobyte w rozgrywkach z sezonu zasadniczego przepisane będą do rundy finałowej). Wikingowie Elbląg mają zapewniony udział w grze o medale, choć w ostatniej kolejce doznali wysokiej porażki z Bombersami Malbork 0:15.

 • 5 Grand Prix Polski Weteranów Łomża 2020 – Henryk Prusiński pierwszy, Franciszek Jastrzębowski drugi

  W miniony weekend (11/12 stycznia) w Łomży odbył się 5 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Startowało 12 reprezentantów Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn) w kat. 65/69 lat, który wygrał rywalizacje i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej. Ma podium stanął jeszcze Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – drugi w kategorii wiekowej 60/64 lata.

 • II Zawody Pływackie Policjantów Morąg 2019 – Giżycko górą!

  19 grudnia na pływalni „Morąska Perła” w Morągu odbyły się II Zawody Pływackie Policjantów Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Policyjny Klub Sportowy Mazury przy udziale Komisariatu Policji w Morągu.

 • Regionalna Liga Hokeja Malbork 2019/20 - EKH Elbląg w ścisłej czołówce

  Trwają rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie. Mecz odbywają się na lodowisku w Malborku, a w tym sezonie w rywalizacji uczestniczy dziewięć zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonale spisują się hokeiści EKH Elbląg, którzy po czterech kolejkach zajmują drugie miejsce ze stratą trzech oczek do lidera – Bombers Malbork. Grom Morąg na razie zamyka stawkę.

 • Wojewódzka Licealiada 2019 – W morąskim gronie

  W poniedziałek (16 grudnia) odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadpodstawowych – Licealiada. W obu konkurencjach w rywalizacji uczestniczyły morąskie placówki i w obu triumfowali reprezentanci Zespołu Szkół Licealnych, pokonując Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących 3:1 (dziewczęta) i 2:1 (chłopcy).

 • Igrzyska Dzieci Morąg 2019 – Godkowo (chłopcy) i Płoskinia (dziewczęta) czyli bez niespodzianek

  W Morągu 9 grudnia odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w unihokeju dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). Rywalizacja nie przyniosła większych sensacji. W konkurencji chłopców triumfowali uczniowie SP Godkowo przed SP Płoskinia i ZSP Orzysz. Wśród dziewcząt najlepsze okazały reprezentantki SP Płoskinia, pokonując w finale SP Żabi Róg 2:1. Brąz zdobyły zawodniczki ZSP Orzysz.

 • Liga wojewódzka chłopców młodszych (2008) – MKS MOSiR Kętrzyn dołączył do MDK Bartoszyce

  W rozegranym w sobotę (7 grudnia) w Mikołajkach drugim turnieju ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008) zdecydowanie najlepsi okazali się szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy odnieśli trzy zwycięstwa i dołączyli do MDK Bartoszyce. Oba zespoły z jednakowym dorobkiem 9 punktów przewodzą stawce sześciu drużyn. Zadowoleni mogą być też zawodnicy z Mikołajek, którzy wygrali dwa mecze i usadowili się w środku tabeli.

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Morąg 2019 – Dziewczęta z Godkowa i chłopcy z Płoskini

  W Morągu odbyły się w piątek (6 grudnia) Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Dziewcząt i Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni byli uczniowie SP 1 w Płoskini, odnosząc komplet zwycięstw. Podobnie było w turnieju dziewcząt. Tu złote medale zdobyły zawodniczki SP Godkowo.

 • Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego” Toruń 2019 – W rzutach i skokach lepiej niż w biegach

  W sobotę (30 listopada) w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”. Startowały reprezentacje 16 województwa w kategoriach: U13 i U15. Ekipa Warmii i Mazur w młodszej grupie wiekowej zajęła dziewiąte, a w starszej jedenaste miejsce. Zwyciężyli młodzi lekkoatleci Mazowsza (w obu kategoriach) W każdej konkurencji reprezentacja wystawiała jednego zawodnika.

 • Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2019 – Znakomity start Piotra Konopackiego, choć woda zimna jak lód

  W sobotę (30 listopada) odbył się Ice Swimming Bydgoszcz Fesrival. Kilkuset uczestników pływało po Brdzie, temperatura wody wynosiła 4 stopnie C. Rywalizowano (bez pianek) na różnych dystansach. Na najdłuższym (1000 m) świetnie wypadli olsztynianie z klubu Aquasfera Masters. Piotr Konopacki w open był drugi i pierwszy wśród mężczyzn. Na szóstej pozycji (open) i czwartej w grupie panów finiszował Grzegorz Mówiński.

 • Liga wojewódzka chłopców starszych – Dobre końcówki MKS MOSiR Kętrzyn

  W minionej serii spotkań ligi wojewódzkiej chłopców starszych (30 listopada) najciekawsze mecze odbyły się podczas turnieju w Kętrzynie, gdzie gospodarze pokonali zarówno MLKS Czarni Olecko jak i MKS Truso Elbląg. Pozostali jedynym w lidze zespołem z kompletem punktów. Mecz z Czarnymi był dramatyczny, MKS MOSiR wyszedł na prowadzenie w ostatniej chwili, warto więc walczyć do końca.

 • 43 Listopadowy Turniej Gdańsk 2019 – Juniorzy KS Szczypiorniak Olsztyn z głównym trofeum, brawa dla Elbląga, Kętrzyna i Olecka

  W Gdańsku odbył się w dniach 8/10 listopada 43 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej. W czterech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów) wystartowało prawie 60 zespołów, w tym także mocne ekipy z Białorusi, które zresztą odegrały wiodące role. My też mieliśmy powody do radości, bowiem złoty medal w w grupie juniorów wywalczyli zawodnicy KS Szczypiorniak Olsztyn., a MVP turnieju został Robert Targoński. Truso Elbląg na 5 miejscu.

 • W ligach wojewódzkich chłopców – Pierwszymi liderami: MDK Bartoszyce i MKS Truso Elbląg

  W weekend (26/27 października) rozpoczęły się rozgrywki ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008 r) i starszych (2007 r). Rywalizacja przebiega systemem turniejowym, ale jest tak zorganizowana, by każdy zmierzył się z rywalem dwukrotnie. Chłopcy młodsi walczyli w Bartoszycach, gdzie dominowali gospodarze, w grupie starszej odbyły się tylko trzy spotkania, w których komplet punktów zgromadził MKS Truso Elblag.

 • Puchar Polski Legionowo Cup 2019 - Pół setki medali Warmii i Mazur – to jest wynik!

  W weekend (18/20 października) w Legionowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Taekwondo Olimpijskim. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: senior, junior, kadet i młodzik - zgodnych z rokiem 2020. Ekipa olsztyńska mająca wspólny szyld – Taekwondo Olsztyn (Start – młodzicy i kadeci, AZS UWM – juniorzy i seniorzy) wygrała klasyfikacje drużynową w seniorach, juniorach i kadetach – w młodzikach zajęła drugie miejsce, za klubem z Białorusi.

 • Techniczne MP w taekwondo Białystok 2019 – Tytuły Victorii Morąg

  W sobotę (12 października) w Białymstoku odbyły się XI Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo, o medale rywalizowały także osoby niepełnosprawne. Doskonale spisali się reprezentanci UKS Victoria Morąg. Złoty medal w kat, 10/11 lat zdobył Bartosz Drzymicki, brązowy w kat. 12/14 lat Miłosz Iwaniec. Justyna Konieczna zajęła pierwsze miejsce wśród osób niepełnosprawnych w kat. P10.

 • VI MP Geodetów Kazimierza Wielka 2019 - Michał Ogrodniczak i Olsztyn bezkonkurencyjni

  W weekend (21/22 września) w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Stołowym. Rywalizowało 36 zawodniczek i zawodników z województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wiodące role w MP odegrali geodeci z Warmii i Mazur

 • VIII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2019 – Duża frekwencja, wysoki poziom

  W sobotę (7 września) odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Do rywalizacji przystąpiło 120 zawodników w siedmiu kategoriach z Kaliningradu, Działdowa, Rumi, Olsztyna , Pruszkowa, Kwidzyna, Łodzi, Gdańska, Morąga, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Stawu, Chojnic, Kmiecina, Iławy, Starogardu Gdańskiego, Elbląga.

 • Ligi wojewódzkie ruszają w połowie października – Terminarze gotowe, można szlifować formę...

  Nowo powstały Warmińsko-Mazurski Okrągowy Związek Piłki Recznej szybko zabrał się do pracy organizacyjnej. W sobotę (31 sierpnia) na zebraniu przedstawicieli wszystkich klubów regionu dokonano losowania rozgrywek we wszystkich grupach wiekowych. Nie udało się niestety skompletować uczestników III ligi seniorów, choć po cichu na to liczyliśmy. Pozostałe grupy wiekowe mężczyzn wystartują w komplecie.

 • Akcenty warmińsko-mazurskie w biegach – Rafał Wiśniewski w Łodzi, Zbigniew Juszkiewicz w Jastarni, Paweł Wardziński w Redzie

  W miniony weekend (24/25 sierpnia) w kilku prestiżowych biegach długodystansowych z dobrej strony pokazali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. W 9 Biegu Fabrykanta w Łodzi startowało ponad tysiąc uczestników. Szósty na mecie zameldował się olsztynianin Rafał Wiśniewski. Beata Nienadowska (Elbląg) była druga w kat. K50 i trzecia w klasyfikacji służb mundurowych. Katarzyna Krawczyk (Mrągowo) dziesiąta wśród pracowników oświaty.