Morąg

 • Paged Morąg Cup (rocznik 2008) Morąg 2019 – Stomil SA z kolejnym trofeum

  W niedzielę (13 stycznia) odbył się halowy turniej piłkarski chłopców rocznika 2008 – Paged Morąg Cup. W rywalizacji uczestniczyło 12 zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy eliminacyjne, gdzie obowiązywał system każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finału zaliczeniem wyniku z eliminacji. W efekcie zwyciężył AS Stomil Olsztyn przed Piłeczką Pruszcz Gdański, AP Ostróda i Huraganem Morąg.

 • Amatorska Liga w Morągu 2018/19 – Miłakowo nie zmarnowało szansy

  W piątek (4 stycznia) zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Morągu. W rywalizacji przez kilka tygodni uczestniczyło osiem drużyn, także z okolicznych miast. Ton walce nadawali zawodnicy z Miłakowa oraz Tech Betu. Przed ostatnią kolejką zespoły dzielił tylko punkt. Drużyna z Miłakowa nie zmarnowała szansy i wygrywając ostatni mecz zapewniła sobie tytuł mistrzowski.

 • Ełcka Zmarzlina 2019 – Po takiej zaprawie każdy czuje się mocny

  W weekend (4/5 stycznia) odbył się Ełcki Maraton Pieszy – Ełcka Zmarzlina. W tegorocznej imprezie udział wzięło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy startowali na trzech dystansach: 20 km, 50 km i 100 km. Na tym ostatnim uczestnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Cieszy szczególnie bardzo liczna frekwencja reprezentantów Warmii i Mazur.

 • Sylwestrowe granie w Indiaca Morąg 2018 - Tym razem na luzie...

  W sobotę (29 grudnia) morąska grupa Indiaca zebrała się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu, aby na sportowo pożegnać mijający rok oraz utracić nieco poświątecznych kalorii. Tematem przewodnim był oczywiście Sylwester, tym samym w sportowym stroju nie mogło zabraknąć akcentów charakterystycznych dla ostatniego dnia starego roku..

 • Wojewódzka Licealiada w Unihokeju 2018 – Oba tytuły dla ZSL Morąg

  W czwartek (21 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego SzkolnegoZwiązku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Oba tytuły zdobył Zespół Szkł Licealnych z Morąga. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski.

 • Regionalna Amatorska Liga 2018/19 – Krążek w grze. W derbach lepszy Grom, wyżej w tabeli Wiking

  W grudniu odbyły się z trzy kolejki Regionalnej Amatorskiej Ligi w hokeju na lodzie, które organizatorem i gospodarzem są Bombers Malbork. W tym sezonie w rywalizacji uczestniczy tylko sześć zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Już w pierwszej serii doszło do derbów, w którym Grom Morąg pokonał Wikinga Elbląg 3:2, ale na razie wyżej w tabeli są elblążanie(4 miejsce).

 • Mikołajkowe harce w Morągu – To wprawdzie zabawa, ale sporo w tym sportu

  We wtorek (11 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbyły się Mikołajkowe Zawody Lekkoatletyczne Klas III Szkół Podstawowych. W tym roku W zmaganiach uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele z czterech szkół tj. Szkoła Podstawowa nr 2 w Morągu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Morągu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu oraz Szkoła Podstawowa z Żabiego Rogu.

 • Mikołajkowy Turniej Indiaca Morąg 2018 – Miła atmosfera udzieliła się wszystkim

  W sobotę (8 grudnia ) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Mikołajkowy Turniej Indiaca. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z nich grano systemem „każdy z każdym”. Panowała radosna i rodzinna atmosfera. Uczestnicy przyjemnie spędzili popołudnie, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. Z twarzy nie znikały uśmiechy.

 • Puchar Polski Baltic Cup Olsztyn 2018 – Start i AZS UWM jak zwykle wśród najlepszych

  W miniony weekend (1/2 grudnia) w Uranii odbył się Puchar Polski – Baltic Cup w taekwondo olimpijskim. W turnieju wystartowało 630 zawodniczek i zawodników z 50 klubów całego kraju. Jak zwykle do wiodących należały sekcje olsztyńskie: Start (organizator) i AZS UWM,które oprócz medali indywidualnych znalazły się na podium w punktacji drużynowych.

 • W ligach faworyci na czele – W Lubawie Deska i Dzierżko, w Iławie Surdykowski

  Rozkręcają się ligi amatorskie tenisa stołowego w Lubawie i Iławie. Rozgrywki w obu miastach cieszą się dużą popularnością, uczestniczą w nich również mieszkańcy innych miejscowości, a to tylko wpływa na zaciętość rywalizacji. W kolejnych imprezach w Lubawie zwyciężyli: Paweł Deska i Wojciech Dzierżko, w Iławie Michał Surdykowski. Tu w klasyfikacji generalnej prowadzi Adrian Przybyła.

 • W Morągu Igor Janik lepszy od koalicji ze Wschodu, w Kętrzynie trójka z równym bilansem

  W minioną niedzielę (11 listopada) na Warmii i Mazurach odbyły się dwa duże turnieje szachowe z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Morągu klasę potwierdził Igor Janik (UKS Htman Elbląg), który wyprzedził koalicję zawodników z Rosji i Ukrainy. W Kętrzynie czołowa trójka zgromadziła tę sama liczbę punktów, a zwyciężył Dominik Dymitriew (UKS Kopernik Olsztyn).

 • Puchar Polski 2018/19 – Huragan znów postraszył, ale pożegnał się z turniejem

  Po sensacyjnym wyeliminowaniu Zagłębia Lubin piłkarze III-ligowego Huraganu Morągznów postraszyli faworyta. We wtorek (30 października) zagrali z kolejnym zespołem ekstraklasy Arką Gdynia i wprawdzie przegrali 0:1 (0:0), ale walczyli bardzo ambitnie i bardzo długo utrzymywali bezbramkowy remis. Goście nie wykorzystali karnego w 9 minucie i dopiero na 20 minut przed końcem przesądzili o losach meczu.

 • Pozytywna Liga, pozytywne emocje – To wprawdzie przedszkole, ale już wiele można się nauczyć

  Kolejny sezon na Warmii i Mazurach funkcjonuje Pozytywna Liga Piłki Ręcznej – spontaniczna inicjatywa szkoleniowców klubowych, którzy widzą potrzebę wczesnej edukacji sportowej dzieci. Rozgrywki nie mają charakteru związkowego, są więc dużo tańsze, a przede wszystkim sprawiają naszym pociechom wiele radości. Bo mecze i dostosowany do nich regulamin, są jeszcze zabawą, podczas której poznaje się tajniki sportowej rywalizacji.

 • Legionowo Cup 2018 – Aleksandra Lojko i Ewa Jamiołkowska podwójnymi triumfatorkami

  W weekend (20-21 października) odbył się turniej Pucharu Polski P2 Legionowo CUP w taekwondo olimpijskim. Rywalizowano w czterech kategoriach: młodzieżowiecU21 – (2002-1998), junior– (2003-200), kadet – (006 – 2004) i młodzik– (2008-2007). W sumie wystartowało około 700 uczestników, oprócz zawodników polskich klubów, także reprezentanci takich krajów jak Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś, Słowacji.

 • Niewidzialna lotka Morąg 2018 – Świetna zabawa udzieliła się wszystkim

  W niedzielę (14 października) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się „Turniej Niewidzialnej Lotki Indiaca” o Puchar Białych Serc. Rozgrywki zorganizowano w ramach XIV Kampanii Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

 • X Bieg Uliczny "Liwa Cup - Prabuty 2018" Najwyżej Karol Kowalski i Monika Jackiewicz, laury w kategoriach

  W sobotę (29 września) odbył się w Prabutach X Bieg Uliczny "Liwa Cup. W gronie ponad 100 uczestników widoczni byli reprezentanci Warmii i Mazur. Szósty na mecie był Karol Kowalski (Dobrocin), a trzecie miejsce w klasyfikacji pań zajęła Monika Jackiewicz(Kazanice). Obojgu nie sklasyfikowano w kategoriach wiekowych, w których kilkoro naszych zawodników stanęło na podium

 • W Morągu pucharowa sensacja jakich mało – Huragan lepszy od Zagłębia Lubin

  Nie lada sensacje sprawili piłkarze III-ligowego Huraganu Morąg, którzy w środę (26 września) pokonali w 1/32 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin 3:2 (0:1).Gospodarze zagrali niezwykle ambitnie, nie zrazili się straconą bramką. Gdy jednak goście nie wykorzystali rzutu karnego ruszyli do przodu, szybko wyrównali, a w końcówce podwyższyli na 3:1. Finisz drużyny z ekstraklasy tylko zmniejszył rozmiary klęski.

 • Narodowy Dzień Sportu Warszawa 2018 – Morążanie odkryli tajemnice Indiaci

  W sobotę (15 września) na Błoniach PGE Narodowy po raz szósty odbył się Narodowy Dzień Sportu. To ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana wszystkim, którzy interesują się kulturą fizyczną. Ideą jest umożliwienie jak najszerszej grupie dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych.

 • Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę” – Olsztynecki finał

  Rajdem w Olsztynku zakończył się w niedzielę (9 września) cykl kolarski Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”,Rywalizacja trwała pięć miesięcy podczas których przejechano w sumie 1823 kilometry, a gospodarzem każdego z 16 etapów były miejscowości wszystkich województw. Brawa należą się nie tylko niezłomnym uczestnikom, ale organizatorom, którzy mieli wparcie w lokalnych samorządach.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Rawa Mazowiecka 2018 - W 1/2 Pro całe podium dla Pań z Warmii i Mazur

  Do Rawy Mazowieckiej na niedzielny (9 września) etap Cisowianki Mazovii MTB Marathonwybrało się niewielu reprezentantów Warmii i Mazur. Naszym największym atutem byli zazwyczaj panowie startujący na najdłuższych dystansach, ale tym razem ich zabrakło i w głównej roku wystąpiły panie. Iwona Zaniewska (Olsztyn), Katarzyna Paszczyk (Ełk) i Jolanta Sosnowska-Dłoniak (Bogdany), które zajęły całe podium w kat. MK4.