Mrągowo

• Na Kętrzyniance fatalna aura nie zniechęciła siatkarzy – Preludium przed szczytem

Na boiskach Kętrzyniankirozegrano w niedziele (15 lipca) turniej w siatkówce plażowej mężczyzn. Do rywalizacji zgłosiło się osiem par z Kętrzyna, Olsztyna, Bartoszyc, Mrągowa, Piecek, Warszawy i Irlandii.W dramatycznym trzysetowym finale Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski (Olsztyn) pokonali parę gospodarzy Adam Pawłowski i Paweł Glinka.

• II Bieg Plebiscytowy „Dla Niepodległej” Janowo k/Kwidzyna 2018 – Mariusz Pawłowski niezagrożony...

W sobotę (14 lipca) w Janowie koło Kwidzyna odbył się II Bieg Plebiscytowy „Dla Niepodległej” Wystartowało ponad 120 zawodniczek i zawodników. W rywalizacji open i w kat. M50 zwyciężył Mariusz Pawłowski (Kurzętnik Biega). W czołowej dziesiątce na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Andrzej Stefański (Elbląg) był drugi w M50+, natomiast Marianna Maliszewska (Elbląg) wygrała kat. K50+.

• LOTTO 3x3 QUEST Mrągowo 2018 – Trzeba było grać pod dachem, ale Energa 3x3 Gdańsk znakomita w każdą pogodę

Energa 3x3 Gdańsk (Piotr Renkiel, Michael Hicks, Paweł Pawłowski oraz Thomas Davis) pokonała w finale LOTTO 3X3 QUEST w Mrągowie Sokoły 2 Bball 21:12. Brązowe medale wywalczyły Sokoły Ostrów, które po zaciętym spotkaniu i trafieniu Piotra Barszcza wygrały 20:19 z drużyną LAJTOWI W OBRONIE. To rozstrzygnięcia turnieju kwalifikacyjnego, który odbył się w miniony weekend (14/15 lipca)

• VI Maraton MTB po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich 2018 – Walka na każdym metrze, nie było pustych przebiegów

W sobotę (14 lipca) odbył się VI MTB Maraton „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich” Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem uczczenia 100-lecia Niepodległej Polski.W tej intencji w kościele w Sanktuarium odprawiono Mszę Świętą. Uczestnikom, a zjawiła się ich ponad setka, zaproponowano trzy dystanse: Mega ok. 55 km, FIT ok. 36 km i Hobby ok. 10 km.

• Milko Mazury MTB (7) Szczytno 2018 – Coraz więcej „mocnych” nazwisk

Siódmy etap cyklu Mazury MTB rozegrany został w niedzielę (8 lipca) w Szczytnie pod hasłem „Niepodległy Peleton”. Miasteczko kolarskie znajdowało się w centrum, gdzie odbyły się wyścigi najmłodszych, natomiast uczestnicy „dorosłych” wyścigów pokonywali piękne tereny leśne pełne zakrętów, podjazdów i zjazdów, I właśnie niepowtarzalne trasy ściągają na imprezy Mazury MTB coraz więcej startujących i to z „mocnymi” nazwiskami.

• LOTTO 3x3 QUEST 2018 w Mrągowie! – Ostatnia prosta przed finałem

Polski Związek Koszykówki organizuje cykl turniejów koszykówki 3x3 o Mistrzostwo Polski. Ostatnią eliminacją przed katowickim finałem będzie turniej w Mrągowie! LOTTO 3x3 QUESTto cykl turniejów, którego celem jest wyłonienie najlepszej drużyny w koszykówce 3x3 w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet w Polsce.

• 81 MP Seniorów Poznań 2018 – Gwiazdy i gwiazdki OKSW wracają z dziewięcioma medalami, Koszałek ze srebrem, a Baza z brązem

W Poznaniuodbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Jak można było się spodziewać na podium stawali głównierzedstawiciele kanadyjek: wśród pań: Maja Szajdek i Julia Walczak (OKSW Olsztyn) oraz siostry Dorota i Katarzyna Kozakiewicz ( Koszałek Opałek Węgorzewo), wśród panów: Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak (PKSW Olsztyn).

• Paweł Papke zaprasza na turnieje rodzinne – Zaczynamy od Mrągowa

Ideą turniejów rodzinnych w siatkówce plażowej zaproponowanych przez Pawła Papke znakomitego zawodnika, reprezentanta Polski jest integracja rodzin, grup przyjaciół czy sympatyków sportu w zawodach na piasku. Oprócz zasad fair play, obowiązuje szeroki uśmiech na twarzy i dobra zabawa. Jest to sposób na aktywne spędzenie weekendowego popołudnia Udział w turnieju jest bezpłatny.

• OTK Juniorek (U18) Super Seria Pobiedziska 2018 – Szynkowska i Ejsmont doskonale razem i... osobno

W Pobiedziskach zakończył się w środę (4 lipca) Ogólnopolski Turniej KlasyfikacyjnyJuniorek (U18) w kategorii Super Seria (najwyżej punktowane imprezy). Świetnie spisały się kadetki Warmii i Mazur. Martyna Szynkowska (RP Sport Bartąg) i Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn). Wspólnie zwyciężyły w deblu, w singlu Martyna dotarła do finału, a Weronika do półfinału, w którym przegrała z partnerką deblową.

• Grand Prix Mrągowa 2018 Arkodach Cup – Wiatr trochę namieszał, ale nie zepsuł zabawy

W sobotę (30 czerwca) zakończyły się trzecie, przedostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Arkodach Cup / Festiwal Żagli ISSA. Impreza po raz kolejny wpisała się w Dni Mrągowa, podczas których mogliśmy za darmo usłyszeć m.in. Krzysztofa Zalewskiego czy zespół Kult.

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Brodnica 2018 – Damian Perkowski i Jarosław Wołosiuk pojechali perfekcyjnie

W Brodnicyodbył się w niedziele (1 lipca) kolejny etap cyklu Cisowiankia Mazonia MTB Marathon. Bardzo dobrze pojechali reprezentanci Warmii i Mazur, którzy odnieśli dwa zwycięstwa w klasyfikacji open. Damian Perkowski (PT Mazury Team Ełk) wygrał wyścig Pro, a Jarosław Wołosiuk (Olsztyn) okazał się najlepszy w rywalizacji 1/2 Pro. Było aż 20 miejsc na podium w kategoriach wiekowych.

• Puchar Trenerów (Optimist B) Gdynia 2018 - Iławianie bardzo blisko podium

Jak zwykle ważnym punktem programu regat Volvo Gdynia Sailing Days był zakończony w sobotę (30 czerwca) Puchar Trenerów, w którym rywalizowało ponad 250 optimistkarzy grupy B. Młodzi adepci nie mieli szczęścia do pogody. Rwali się do wyścigów, ale trudne warunki pogodowe uniemożliwiły rywalizacje w piątek i sobotę, czwartkowe wyniki okazały się ostateczne.

• XVIII Puchar Żubra Zalew Siemianówka 2018 – Optimistkarze z Giżycka szerokim frontem

W miniony weekend (22/24 czerwca) na Zalewie Siemanówka (województwo Podlaskie) odbył się XVIII Puchar Żubra regaty organizowane przez UKS Siódemka Białystok i OSiR Michałowo. Jak zwykle czoł owe role odegrali optimistkarze Warmii i Mazur. W grupie A Jakub Kluk (MBSW/UKŻR Giżycko) zajął drugie miejsce za zawodnikiem z Białorusi, trzecia była koleżanka klubowa Dominika Grala, triumfatorka klasyfikacji dziewcząt.

• VIII Powiat Cup (3) Węgorzewo 2018 – Kształtują się czołówki, coraz większe emocje, następne w Wilkowie

W niedzielę (24 czerwca) w Węgorzewieodbył się III Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”.Stawiło się 14 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (rocznik 2004 i młodsze) - 2 pary; kobiety– 7 par, otwarta – 5 par. Rywalizowali reprezentanci ośmiu gmin (Wiejska Kętrzyn; Węgorzewo; Wiejska i Miasto Mrągowo; Bartoszyce; Ryn; Piecki; Giżycko).

• 3 razy Śnieżka Karpacz 2018 – Rafał Kot jak zwykle w czołówce, Pani Elżbieta z Mrągowa też wysoko

W weekend (23/24 czerwca) w Karpaczu(siedziba imprezy) odbył się Ultramaraton „3 razy Śnieżka”Do wyboru były trzy dystanse: Ultra (54 km), Średni (36 km) i Mini (17 (km). Wymagania ogromne, ze względu na teren górski (Karkonosze). Na długim dystansie świetnie spisał się znany miłośnik dużych wyzwań sportowych Rafał Kot ze Szczytna, który zajął ósme miejsce.

• Mazury MTB (6) Mikołajki 2018 - W krainie Króla Sielaw rządzili Kowalkowscy

Szósty etap cyklu Mazury MTB zlokalizowano w Mikołajkach, a naczelny hasłem niedzielnej (24 czerwca) imprezy było: „W krainie Króla Sielaw”. Wyznaczono bardzo urozmaiconą trasę na pofałdowanych szutrach i krętych duktach leśnych na zboczach jezior: Mikołajskiego i Bełdany. Jak zwykle do wyboru były trzy dystanse; PRO (84 km), Expert(56 km) i Hobby (28 km). Ten dzień należał do Kowalkowskich.

• Kieler Woche 2018 – Julia Rogalska z powodzeniem w klasie Laser 4.7

W środę (20 czerwca) zakończyła się pierwsza część prestiżowych regat Kieler Woche. Najpierw rywalizowali żeglarze klas nieolimpijskich. W klasie 4.7 open świetnie spisała się Julia Rogalska (MBSW /UKŻR Giżycko), która zajęła trzecie miejsce, była najlepsza wśród pań. Do końca o podium walczył w klasie Laser Radial Open Piotr Malinowski (SSW MOS Iława). Ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

• Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2002/04) – Chłopcy SP 311 Olsztyn też w koronie

W Olsztynie odbył się 4 czerwca Finał Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Siatkowej Chłopców (rocznik2002/04). Rywalizowało sześć drużyn, najpierw w grupach, potem w systemie play off.. W finale zespół SP 311 Olsztyn pokonał SMS Ostróda. Brązowe medale zdobyli siatkarze Gimnazjum Sportowego Szczytno. Przedtem złote medale zdobyły siatkarki SP 311 Olsztyn

• Maratony Kresowe MTB Olecko 2018 – Na garbatych Mazurach jazda nie z tej ziemi

Oleckozadebiutowało w niedzielę (10 czerwca) w cyklu Maratonów Kresowych. Idealnie wpasowało się w ideę tego projektu, gdzie kontakt z naturą jest celem nadrzędnym. Tym razem pojawiło się wielu kolarzy z Warmii i Mazur, a rywalizowano aż na czterech dystansach. Odbyły się nawet wyścigi mini i makro, z których często się rezygnuje ze względu na brak chętnych.

• Puchar Prezydenta Miasta Gdyni 2018 – Kacper Paszek i Bartosz Reiter z OKŻ coraz mocniejsi

W Trójmieścieodbyły się w miniony weekend regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. którzy należeli do czołowych postaci. w klasie 420 triumfowali Kacper Paszek i Bartosz Reiter z OKŻ Olsztyn, po raz kolejny potwierdzając wysokie umiejętności. W klasie 29er drugie miejsce zajęli Paweł Jakubowski i Bartosz Łowicki z olsztyńskiego Nauticusa.