Mrągowo

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej Elbląg 2019 – Mrągowianki bezkonkurencyjne

W Elblągu odbyły się 14 maja Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2003/05). Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Zastosowano system każdy z każdym. Złote medale z kompletem punktów zdobyły szczypiornistki SP 4 Mrągowo. Ze srebrnymi medalistkami uczennicami SP 9 Mrągowo wygrały wysoko 20:11. Brąz wywalczyła SP Lubawa

• Milko Mazury MTB Etap 3 Giżycko 2019 – Rowerowa bitwa o Twierdzę Boyen

Trzeci etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (19 maja) w Giżycku pod hasłem „Bitwa o Twierdzę Boyen”. Rowerowa rywalizacja przyniosła wiele emocji, bo trasa jest wyjątkowo atrakcyjna i daje pole do popisu. Główną część imprezy stanowiły wyścigi na trzech dystansach. W Pro zwyciężył Piotr Kryński (Białystok) przed Andreyem Dianovem i Maricnem Mrozem (Ełk/Prostki).

• Półmaraton Doliny Ropsudy Bakałarzewo 2019 – Szybka dwunastka Dominika Drażby

1 maja w Bałkarzewie odbył się Półmaraton Doliny Rapsuda, które mu towarzyszył Bieg Bakałarza na dystansie 12 km. I właśnie w tej konkurencji świetnie spisał się Dominik Drażba (Ełk), który wygrał z przewaga ponad 4 minut nad następnym rywalem. Czwarty na mecie był Krystian Wielgus (Gołdap), a druga w klasyfikacji pań Joanna Derencz (Gołdap).

• Regaty Siwik Holiday Cup 2019 - Odkrywanie potencjału Juna

W miniony weekend (11/12 maja) zakończyły się pierwsze historyczne regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rozgrywane na jeziorze Juno. Impreza pokazała jak wielki potencjał, nie tylko żeglarski, skrywał do tej pory mrągowski akwen. Puchar Polski Jachtów Kabinowych po roku nieobecności powrócił do Mrągowa i otworzył po raz kolejny cykl lokalnych i ogólnopolskich regat.

• Puchar PZŻ Krynica Morska 2019 – Początek sezonu całkiem optymistyczny

W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (12 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz krajowych mistrzostw to najważniejsza impreza w sezonie. Rywalizacja równolegle przebiega we wszystkich klasach( zazwyczaj dzieli się ją na dwie części) ,nadmorski kurort pełen jest więc braci żeglarskiej. Startowało prawoe pół tysiąca żeglarzy w 17 konkurencjach.. Reprezentanci Warmii i Mazur  mocno zaakcentowali swój udział.

• II Junior Basket Cup (rocznik 2008) Olsztyn 2019 – Brawa dla wszystkich, a najlepszy Pisz

W niedzielę (28 kwietnia) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbyła się druga edycja turnieju mini koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodszych Junior Basket Cup 2019. Startowały cztery zespoły z sekcji Warmii i Mazur (system każdy z każdym). Zwyciężył TKS Roś Pisz z kompletem zwycięstw. Wszyscy chłopcy wykazali ogromne zaangażowanie i można od nich oczekiwać szybkich postępów.

• Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra Zegrze 2019 – Szybkie Lasery z Giżycka

W dniach od 2 do 4 maja na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty Pucharu Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra. Startowali przedstawiciele klas żeglarskich: 420, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. Z dużymi sukcesami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. W klasie Standard dubletem wygrali Stanisław i Wojciech Klimaszewscy (Giżycka Grupa Regatowa), a Wojtek zwyciężył w grupie U19. Ich koleżanka klubowa Julia Rogalska triumfowała w Radialu.

• Regaty Otwarcia Sezonu L'Equipe Mrągowo 2019 – Nauticus w głównej roli

W niedzielę (5 maja) zakończyły się w Mrągowie pierwsze w tym sezonie regaty w żeglarskiej klasie L'Equipe. Startowali przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy sekcji olsztyńsich: OKŻ i Nauticus YC, gospodarze i goście ze Spójni Warszawa. Zwyciężyły faworytki Aleksandra Hlebowicz/Amelia Kwiatkowska (Nauticus YC Olsztyn), które wygrały cztery z sześciu wyścigów.

• Żeglarskie Grad Prix Mrągowa 2019 - Historyczne regaty na Junie

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” zaprasza na pierwsze regaty na nowym akwenie – Siwik Holiday Cup 2019 – która odbędzie się już w najbliższy weekend 11-12 maja 2019. Impreza będzie pierwszą eliminacją tegorocznych Żeglarskich Grand Prix Mrągowa oraz Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

• VI Memoriał Ireneusza Skowrońskiego Białystok 2019 – Dzieci i młodzież z Warmii i Mazur już na wodzie

W sobotę (4 maja) odbyły się w Białymstoku Międzynarodowe Regaty Kajakowe poświęcone pamięci Ireneusza Skowrońskiego. W imprezie wystartowali młodzi „wodniacy: trzech sekcji warmińsko-mazurskich: Koszałka Opałka Węgorzewo. Bazy Mrągowo i Poncio Lidzbark. Spisali się bardzo dobrze, odnosząc wiele zwycięstw i zajmując miejsca na podium.

• WTK PZT 5 Skrzatów (U12) Olsztyn 2019 – Najlepiej wypadli debliści

Na kortach OKT Jodłowa odbył się (4/5 maja) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny PZT 5 Skrzatów, organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn. Udział wzięło 26 młodych tenisistów z całego kraju. Najwięcej uczestników pochodziło z sekcji warmińsko-mazurskich. Największy sukces odnieśli debliści. W finale Jakub Wynimko (UKS RP Bartąg) i jego partner Filip Kiryłło (Legia Warszawa) pokonali parę z Pisza Tymoteusz Wszołek/Ąntoni Łukaszewicz.

• Milko Mazury MTB (2) Warchały 2019 - Złote Piaski Warchał

W niedzielę (5 maja) odbył się II etap cyklu Milko Mazury MTB pod hasłem Złote Piaski Warchał. Obsada dopisała ilościowo i jakościowo. Ci co przybyli nie żałowali bo trasy okazały się bardzo atrakcyjne. Główny wyścig Pro wygrał Kamil Kuszmider (Wyszków) przed Arturem Korcem (Olsztyn) i Litwinem Sarunasem Paceviusem. Czołowa dwójkę dzieliły zaledwie dwie sekundy.

• XIII Puchar KS Zatoka Puck w kl Optimist 2019 – Blisko, ale jeszcze sporo do poprawki

Sezon na dobre rozpoczęty. Przez cztery dni od 2 do 5 maja najlepsi optimistkarze w Polsce rywalizowali w o Puchar KS Zatoki Puckiej. Była to I eliminacja do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy i Świata. W gronie prawie 400 startujących znaleźli się oczywiście reprezentanci Warmii i Mazur, którzy mieli swoich przedstawicieli zarówno w grupie A i B.

• Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (I i II) – Kuształa, Sartanowicz i Myhan liderami

Za nami dwie eliminacje Mistrzostw Polski Polski Północnej. Motocrossowcy zaczęli z wysokiego C. Szczególnie dobrze zaprezentowali się reprezentanci Moto Klubu Lidzbark Warmiński. W Mrągowie zwyciężyli: Wojciech Kuształa (klasa MXB), Krzyszof Sartanowicz (MX2C). Ponieważ w Kwidzynie Pan Wojtek powtórzył sukces, a Pan Krzysztof był drugi obaj przewodzą w klasyfikacjach sezonu. Podobnie Paskal Myhan (klasa MX Junior) - drugi i trzeci w rundach.

• 1/16 Finału MP Młodziczek – Omega Mrągowo i Truso Elbląg bez powodzenia

Z małym opóźnieniem prezentujemy wyniki młodziczek Omegi Mrągowo i Truso Elbląg, które walczyły w I rundzie (1/16 finału) Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Niestety żadnej z siódemek z okręgu warmińsko-mazurskiego nie udało się awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Zajęły w swych grupach trzecie miejsca. Omega w ostatnim dniu stoczyła pasjonujący mecz z Varsovią (37:40), ale nie udało się pokonać faworytek.

• Pucharowe występy MTB w Żukowie i Legionowie - W „Mazovii” Janusz Supiński wygrał M6, a w Rawie Marcin Mróz M4

Sezon wyścigów MTB rozkręcił się na dobre. Impreza goni imprezę. W Pucharze Polski w Żukowie(1 maja) trzeci w kat. Masters II był Grzegorz Maleszka (Olsztyn), tuż za podium znalazł się w kat. junior młodszy Bartosz Samul (MSR Mrągowo). W Pucharze Mazowsza w Legionowie Samul był czwarty, a na podium stanęła jego koleżanka klubowa Małgorzata Glogowska.

• Wojewódzka Licealiada w „halówce” Mrągowo 2019 – Bezapelacyjnie Kętrzyn

W środę (24 kwietnia)w hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie odbyły się „Mistrzostwa Województwa W-M w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych”. W finale wzięły udział najlepsze cztery szkoły, które zostały wyłonione w cyklu rozgrywanych eliminacji powiatowych, rejonowych oraz regionalnych. W końcowej klasyfikacji najlepiej poradził sobie z rywalami zespół PCE z Kętrzyna, który wygrał wszystkie swoje mecze.

• XIII Ogólnopolski Wyścig MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej Tarnogóra 2019 – Bartosz Samul drugi na mecie

W Tarnogórzew niedzielę (14 kwietnia) odbył się XIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Ziemi Leżajskieji eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowali kolarze MSR Mrągowo. Najlepiej spisał się w kategorii juniorów młodszych Bartosz Samul, który zajął drugie miejsce. Juniorka młodsza Małgorzata Glogowska przyjechała na metę siódma.

• Milko Mazury MTB (1) Gałkowo 2019 – Szlak przetarty, zapowiada się mocny sezon

Wprawdzie cykl Milko Mazury MTB rozpoczął się 6 kwietnia eliminatorem w Gdańsku, ale prawdziwe ściganie po bezdrożach Mazur nastąpiło w niedziele (14 kwietnia) w Gałkowie. Etap pod hasłem „Wyścig Szlakiem Starowierców” przebiegał szlakami skraju Puszczy Piskiej i przyniósł duża porcję emocji, tym bardziej, że obsada imprezy była naprawdę doborowa.

• W III lidze - Liderem Ostródzianka, a mistrzem (w domyśle) Piłeczka

W III lidze14 kwietnia miały się zakończyć rozgrywki III ligi tenisa stołowego. Metę osiągnęły na razie tylko LZS Lubawa i OSiR Jeziorany. Reszta ma zaległości. Największe Piłeczka Pisz (3 mecze), która teoretycznie powinna zdobył sześć punktów i zostać mistrzem. Ale to jest sport. Na potknięcie faworyta czeka Ostródzianka, która jest obecnie liderem z dwoma spotkaniami rozegranymi więcej.