Mrągowo

 • Youth Sailing World Championships Gdynia 2019 – W dziesiątce tylko Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski

  W Gdyni zakończyły się w piatek (19 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, w których startowalo prawie pół tysiąca zawodników z 76 państw. Najwyższe siódme miejsce z reprezentantów Warmii i Mazur zajął Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który wystąpił z Patrykiem Kosmalskim (ChKŻ Chojnice) w klasie 420. Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie Laser Radial na 12 pozycji. ..

 • Puchar Prezydenta Gdańska w klasie Techno 2019 – Mrągowo i Giżycko z tarczą

  W minionym tygodniu (12/14 lipca) odbyły się regaty o Puchar Prezydenta Gdańska w klasie Techno, stanowiące kwalifikacje do ME. Świetnie spisali się deskarze Bazy Mrągowo i Giżyckiej Grupy Regatowej. Dwoje uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mrągowa Nadia Kulik i Michał Lis zwyciężając zapewnili sobie przepustki i tym samym będą reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Europy, które w połowie sierpnia odbędą się w Izraelu.

 • Puchar Mazowsza XC Warszawa 2019 – Zdolny narybek z Mrągowa

  Młodzi kolarze MSR Mrągowo systematycznie startują w cyklu Puchar Mazowsza XC. W młodszych kategoriach wiekowych spisują się coraz lepiej. W miniona niedzielę (14 lipca) zaimponowali żacy, którzy przyjechali w ścisłej czołówce. Wiktor Jakubiak na drugim, Wiktor Kajetaniak na trzecim, a Aleksander Walinowicz na czwartym miejscu. W młodzikach druga dziesiątkę otworzył Maciej Parzych.

 • Miłe akcenty w wyścigach MTB na Pomorzu – W Gdańsku Wołosiuk i Poczopko Olsztyn, w Tczewie Marchlewski i Stankiewicz

  W miniony weekend (6/7 lipca) kolarze MTB z województwa warmińsko-mazurskiego z powodzeniem startowali w wyścigach na Pomorzu. W rozegranym w Gdańsku Maratonie Rowerowym Lang Team na dystansie 71 km trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. M3 zajął Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), a czwarte i drugie w M4 Andrzej Poczopko (Olsztyn). Mateusz Hanke z Mrągowa był dziewiąty i trzeci w M3.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Bartoszyce 2019 - Wojciech Kuształa nadal niepokonany

  Szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej i III runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie obyły się w niedzielę (30 czerwca) w Bartoszycach i zgromadziła na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

 • Żeglarskie Grand Prix Mrągowa – Długi dystans wyłonił najszybszych

  Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 29 czerwca odbyły się III eliminacje Żeglarskich Grand Prix MrągowaAnek Cup. Rywalizacja o awans do finału cyklu wkroczyła w decydującą fazę toczy się w 4 klasach:jachty kabinowe, OPEN, Mariner 600 i żeglarze niepełnosprawni.

 • Kieler Woche 2019 – Piękny sukces załogi: Patryk Kosmalski/Tomasz Lewandowski

  Zakończyła się 125. edycja regat Kieler Woche w Kilonii zaliczanych do żeglarskiego Pucharu Europy. Rywalizowało blisko 3000 zawodników z 50 krajów, w tym około 90 polskich żeglarzy. Piękny sukces w klasie 420 odnieśli Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (ChKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn), którzy okazali się najlepsi w gronie 62 łódek. Młodzi żeglarze wygrali cztery z ośmiu wyścigów i tylko raz zajęli miejsce gorsze niż czwarte.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Brodnica 2019 – Lubawski dublet w 1/2 Pro

  Gospodarzem kolejnego etapu cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon był niedzielna (30 czerwca) impreza w Brodnicy. Bliskie sąsiedztwo skłoniło do udziału wielu kolarzy z Warmii i Mazur, choć trzeba przyznać, że zabrakło tym razem naszych topowych zawodników grupy Pro. Honoru skutecznie bronił Damian Perkowski (Ełk), który przyjechał jako drugi. Szósty był Paweł Zalewski (Ełk).

 • Garmin Iron Triathlon Stężyca 2019 – Kinga Lorek wygrała sprint, w ćwiartce Patryk Piasecki w dziesiątce

  W sobotę (29 czerwca) odbył się Garmin Iron Triathlon Stężyca 2019. W gronie startujących byli oczywiście reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zaznaczyli swa obecność. Kinga Lorek (Elbląg) wygrała wyścig na 1/8 Iron. Sandra Wiśniewska (Iława) była najlepsza w K16, Kamil Selwa (Elbląg) był drugi w M18, a Aleksandra Różalska (Elbląg) trzecia w K40.

 • MP w Motocrossie (3) Człuchów 2019 - W dziesiątce tylko Świrczak i Lewko

  W Człuchowie odbyła się w niedzielę (23 czerwca) III runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Krajowa impreza jest znacznie mocniej obsadzona niż strefa i to odzwierciedlają wyniki zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich. W pierwszej dziesiątce na 9 miejscu uplasował się Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo) w klasie MX 125, 8 lokatę zajął Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) w klasie MC 2 Junior. Obaj są w dziesiątce klasyfikacji generalnych.

 • Milko Mazury MTB (5) 2019 - W krainie Króla Sielaw trasy znakomite, 3 godziny walki i sekunda różnicy

  Piąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (23 czerwca) w Mikołajkach i przebiegał pod hasłem „W krainie Króla Sielaw”. Na świetnie przygotowanych urozmaiconych trasach frekwencja dopisała zwłaszcza w konkurencjach skierowanych do kolarzy mniej zaawansowanych. We wszystkich trzech wyścigach walka była zacięta.

 • Grand Prix Mrągowa 2019 - Do kogo w tym roku trafi Błękitna Wstęga Jeziora Czos?

  Rywalizacja o tytuł zwycięzcy Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 wkracza w decydującą fazę. Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 29 czerwca odbędą się III eliminacje ŻGP Mrągowa – Anek Cup. To już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.

 • Puchar Lata Olsztyn 2019 – Tak zaczynali mistrzowie...

  W miniony weekend (22/23 czerwca) na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się regaty żeglarskie o Puchar Lata. Organizatorem imprezy był Nauticis YC– kuźnia talentów w tej dyscyplinie. Do stolicy Warmii i Mazur przybyli wodniacy z Warszawy, Mrągowa i Iławy. Oprócz gospodarzy startowali też reprezentanci Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Rywalizowano w dwóch klasach młodzieżowych.

 • Puchar Żubra Siemianówka 2019 – Pod dyktando żeglarzy Warmii i Mazur

  Na Zalewie Siemianówka odbyły się w weekend (22/23 czerwca) regaty o Puchar Żubra. Rywalizowano w klasach: Laser 4.7, Laser Radial i Optimist B. We wszystkich czołowe role odgrywali żeglarze z Warmii i Mazur. Nie tylko wygrywali, ale całą ławą zajmowali miejsca w ścisłej czołówce.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Ciechanów 2019 - Popis kolarzy z Warmii i Mazur

  W niedzielę (16 czerwca) w Ciechnowie odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Doskonale wypadli kolarze z Warmii i Mazur, którzy zdominowali kilka konkurencji. W najbardziej prestiżowym wyścigu Pro zwyciężył Andrzej Poczopko przed Jarosławem Wołosiukiem (obaj Olsztyn). Czwarty był Damian Perkowski (Ełk), a dziesiątkę zamknął Paweł Zieliński (Ełk).

 • Eliminacje Juniorów i Młodzików Bydgoszcz 2019 – Pierwsi na celowniku: Kamila Kudyba, Przemysław Rojek i Paweł Krauze

  W Bydgoszczy odbyły się w miniony weekend (8/9 czerwca) Regaty eliminacyjne juniorów, juniorów młodszych i młodzików (Puchar Polski). Był to kolejny przegląd potencjału kajakowego w Polsce, także przymiarka do reprezentacji kraju na najważniejsze imprezy międzynarodowe. W ekipie okręgu warmińsko-mazurskiego znaleźli się zawodnicy klubów olsztyńskich KSC i OKSW, Olimpii Elbląg i Bazy Mrągowo.

 • Mistrzostwa Województwa SZS na kortach w Olecku – Ściana wschodnia ma swoje talenty

  Na kortach OSiR w Olecku odbyły się w czwartek (6 czerwca) Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali uczniowie ze szkół z Giżycka, Wilkas, Pisza, Węgorzewa, Mrągowa i oczywiście Olecka.

 • Deskarze z Mrągowa i Giżycka w pełni sezonu – Dobre wieści z Sopotu i Kalisza

  W dniach 7-9 czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja regat Puchar Prezydenta Miasta. W imprezie wzięło udział 178 zawodników z sześciu krajów (Polska, Litwa, Łotwa, Rosja, Białoruś i Oman) Regaty były również pierwszą eliminacja do Mistrzostw Europy w klasie Techno, które odbędą się w Izraelu oraz eliminacją do Mistrzostw Polski w sprincie. Startowali deskarze Warmii i Mazur

 • Puchar Warszawy Optimist Nieporęt 2019 – Dominacja Iławy i Mrągowa

  W Nieporęcie w dniach 31 maja – 2 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy w klasie Optimist. Świetnie wypadli młodzi żeglarze z Warmii i Mazur, którzy „ograli” tywali ze stolicy i całego kraju. W grupie A podwójny sukces iławian. Wygrał Oskar Wielczyk przed Alicją Michalewską (pierwsza wśród dziewcząt). W grupie B (prawie 140 uczestników) zwyciężył Maciej Szawkowski (Baza Mrągowo) przed Jacem Rohde (SSW MOS Iława)

 • Milko Mazury MTB (4) Szczytno 2019 - Krzyżacka Historia w tle

  W niedzielę (2 czerwca) odbył się czwarty etap cyklu Milko Mazury MTB. Kolarze tym razem rywalizowali w Szczytnie pod hasłem „Krzyżacka Historia”. Trasa jak zwykle bardzo atrakcyjna, ale to na terenach tego regionu norma. W wyścigu Pro na najdłuższym dystansie triumfował gość z Lęborka Arkadiusz Petka wyprzedzając olsztynian: Jarosława Wołosiuka i Artura Korca.