Mrągowo

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Józefów 2018 – Skuteczny finisz Patryka Piaseckiego

  Patryk Piasecki z Mrągowa reprezentujący aktualnie grupę Cryospace Olsztyn rzadko ostatnio startował w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, ale wybrał się do Józefowa i wygrał w niedzielę (23 września) wyścig Pro po fascynującym finiszu. Na dystansach Mega w pierwszych szóstkach zmieścili się Anna Kołatka (Iława) i Łukasz Łukaszewski (Witowo/Szczytno). Odnieśliśmy aż pięć zwycięstw w kategoriach.

 • Mistrzostwa Województwa Węgorzewo 2018 – Sprinterskie rozstrzygnięcia, drużynowo najlepszy KSC Olsztyn

  W Węgorzewie odbyły się w sobotę (15 września) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie.Startowało siedem klubów regionu, przybyli też zawodnicy sekcji podlaskich: Dojlidy Białystok i Sparty Augustów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 200 metrów w jedynkach i dwójkach. Najwięcej punktów zebrali kajakarze KSC Olsztyn przed Dojlidami i gospodarzami.

 • MP w sprintach w klasach: 420 i 29er Ustka 2018 – Wszystkie tytuły dla Warmii i Mazur

  W niedziele (9 września) w Ustceodbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach: 420 (U19 i U17) oraz 29er (U19). Z dużymi sukcesami wrócili żeglarze Warmii i Mazur. W klasie 420 U19 złoty medal wywalczyli Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), w U17 na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Lewandowski (OKŻ) jako załogant. W klasie 29er tytuł zdobyli: Paweł Jakubowski  (Nauticus YC Olsztyn)/Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Pokaźne żniwo Warmii i Mazur

  W sobotę (8 września) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel w Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie (strefa C). Startowali zawodnicy 15 klubów z czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.Gospodarze jako okręg zdobyli 17 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

 • MP Juniorów i klas nieolimpijskich Górki Zachodnie 2018 – Wiktoria Gołębiowska bezapelacyjnie złota

  W Górkach Zachodnich koło Gdańska zakonczyły sie w sobotę (1 września) Mistrzostwa Polski Juniorów i w żeglarskich klasach nieolimpijskich. Świetnie spisały sie  się reprezentantki Warmii i Mazur w klasieLaser Radial. Złota medalistka została bezapelacyjnie  Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) a srebrną Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Gizycko).

 • Mazury MTB (10) Krutyń 2018 – Przez knieje „Na Tropach Smętka”

  Dziesiąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (2 września) w miejscowości Krutyńpod hasłem „Na Tropach Smętka” i wiódł pięknymi terenami wzdłuż rzeki Krutyń i jeziora Mokre. Trasa była nie tylko malownicza, ale też trudna technicznie, wymagała od zawodników (frekwencja była znakomita) dużych umiejętności i koncentracji.. Po wyścigu i dekoracji uczestnicy zajadali się przysmakami regionalnymi.

 • X Finałowy Turniej rozgrywek „Powiat CUP” Kętrzyn 2018 – To były prawdziwe wakacje z siatkówką

  W niedzielę (2 września) w Kętrzynie na obiektach „Kętrzynianki” odbył się X Finałowy Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Przy bardzo dobrej pogodzie stawiły się najwytrwalsze zespoły. W kategorii dzieci dwie , w kategorii kobiet cztery i w kategorii otwartej cztery drużyny.

 • Triathlon Energy Mrągowo 2018 – Panie z Warmii i Mazur dyktowały warunki

  Jedna z ostatnich imprez letniego sezonu na Mazurach był niedzielny (2 września) Triathlon Energy Mrągowo. Rywalizowano na trzech dystansach. W supersprincie w ścisłej czołówce zameldowali się mieszkańcy naszego regionu. Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Góralska (Pluski)przed Magdalena Burandt (Olsztyn) i Emilią Wołyniec (Gołdap). W open trzeci na mecie był Dawid Sugier (Olsztyn)

 • Ostre bieganie w Spychowie: Półmaraton i Dycha 2018 – Leszek Stelwach nie patrzy na licznik

  W niedzielę (2 września) w Spychowie odbyły się dwa biegi: Dycha Juranda i I Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzia.W sumie w biegach głównych wystartowało około 120 uczestników. Oprócz mieszkańców Warmii i Mazur, zjawili się miłośnicy biegania z innych regionów, którzy zresztą dali się gospodarzom we znaki. Dychę Juranda wygrał Leszek Telwach. 55-letni biegacz z Piszanie patrzy na liczni, tylko rwie do mety.

 • Finisz sezonu na plaży – W Kętrzynie w wygrali giżycczanie, w Lidzbarku walczyły miksty

  Sezon siatkówki plażowej na Warmii i Mazurach dobiega końca. W Kętrzynie odbył się ostatni turniej tego lata. Zjawiły się pary z: Giżycka, Ełku, Korsz, Olsztyna, Mrągowa oraz gospodarze. Pogoda wprawdzie nie dopisała, ale nikt nie narzekał. W trwającej ponad pięć godzin rywalizacji zwyciężyli siatkarze z Giżycka: Błażej Masłowski i Łukasz Augustynowicz.

 • XX Turniej o Puchar Przewodniczącego MSG Mrągowo 2018 – W open Budrewicz, Strepikowski najlepszym młodzieżowcem

  W niedzielę (26 sierpnia) odbył się XX Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Mrągowskiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Rywalizowało prawie 60 zawodników głównie z województwa warmińsko-mazurskiego. Byli wśród nich uczestnicy zakończonego dzień wcześniej ogólnokrajowego obozu szkoleniowego. Turniej wygrał Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn).

 • MP Młodzików w windsurfingu Puck 2018 – Baza Mrągowo ze srebrem i brązem

  W Puckuzakończyły w niedzielę (26 sierpnia) się Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu, na starcie których stanęło blisko siedemdziesiąt najmłodszych deskarzy z ośmiu klubów żeglarskich. Zawodnicy ścigali się w zmiennych warunkach. Najpierw był deszcz, potem słońce, a w niedzielę powiało bardzo mocno i należało się wykazać niemałymi umiejętnościami.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Andrespol 2018 – Koniec wakacji, a oni nadal w formie

  Kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbył się w niedzielę (26 sierpnia) w Andrespolu(woj. łódzkie) i przyniósł reprezentantom Warmii i Mazur aż pięć zwycięstw w kategoriach. Najcenniejsze odniósł Damian Perkowski (Ełk/Prostki). Był pierwszy w G1, a wogóle przyjechał drugi na metę. Na podium kategorii MK4 w komplecie stanęły nasze zawodniczki: Iwona Zaniewska, Katarzyna Paszczyk i Jolanta Dłoniak-Sosnowska.

 • 470 Junior World Championship Bracciano 2018 – Załogi z Warmii i Mazur w drugiej dziesiątce

  W Braccianowe Włoszech zakończyły się w niedzielę (26 sierpnia)w mistrzostwa świata juniorów klasy 470. W rywalizacji uczestniczyły dwie załogi warmińsko-mazurskie.Wśród dziewcząt Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zajęły 11 miejsce, natomiast zawodnicy OKŻ Olsztyn: Marcin Urbański i Maciej Krusiec uplasowali sie na 18 pozycji.

 • Eberspacher Puchar Mazur Mistrzostwa PSKO (B) Giżycko 2018 – Wodna batalia na Niegocinie i medale iławian

  W Giżycku zakończyły się w niedziele (26 sierpnia) regaty Eberspacher Puchar Mazur, które były jednocześnie Mistrzostwami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist (grupa B). Wystartowało ponad 200 młodych żeglarzy, w tym duża rzesza z sekcji warmińsko-mazurskich (Olsztyn, Giżycko, Mrągowo, Pisz, Ełk, Iława).Uczestników sklasyfikowano w grupach złotej, srebrnej i brązowej (po ok. 70 zawodników).

 • Kociewski Cross Triathlon i Duathlon w Kobylnicy - Damian Dobosik drugi, Wiesław Zalewski najszybszym 50-latkiem

  W ośrodku “Głuche Lodge” odbył się w niedzielę (12 sierpnia) I Kociewski Cross Triathlon, w którym wystartował tylko jeden reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego Damian Dobosik. Elblążanin zdecydował się na start na dystansie długim (28. km) i zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad dwie minuty. Rywalizowało 24 zawodników.

 • IV Regaty (Optimist B) o Puchar Biskupa Ełckiego 2018 – Mali żeglarze uporali się ze słabym wiatrem

  W miniony weekend (18/19 sierpnia) odbyły się IV regaty Żeglarskie w klasie Optimist o Puchar Biskupa Ełckiego. Wystartowało 36 małych wodniaków (10 dziewcząt) z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Warunki nie były sprzyjające. Uczestnicy musieli poradzić sobie ze słabym wiatrem. W sumie rozegrano trzy punktowane wyścigi

 • OOM Śląskie Goczałkowice (2) 2018 – W Cadetach dominacja piszanek, w Techno srebro dla Mrągowa

  W Goczałkowicach zakończyła się w niedzielę (19 sierpnia) druga część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie.Rywalizowali przedstawiciele klas: Optimist, Techno i Cadet. Najlepiej spisały się zawodniczki  PMOS Pisz w klasie kadet, które zdobyły złoty i brązowy medal. (Magdalena Leynńczyk/Zuzanna Grusznin i Patrycja Raszczyk/Zuzanna zachłowska). Srebro w Techno wywalczył  Michał Lis (Baza).

 • Ocean Lava Triathlon Polska Bydgoszcz 2018 – Chwała „żelaznym”, w sprincie znów Marta Maksymiuk

  W weekend (18/19 sierpnia) w Bydgoszczy odbyła się impreza Ocean Lava Poland 2018, gdzie głównym wydarzeniem stał się wyścig na pełnym dystansie triathlonu. Przypominamy trzeba pokonać 226 km (3. km pływanie, 180 km rower, 42.194 bieg) Jeszcze do niedawna próba niewyobrażalna dla zwykłego śmiertelnika w tej chwili nie stanowi problemu i do rywalizacji na zawołanie staje ponad 200 śmiałków, w tym panie.

 • Meta w Starych Juchach i Gwiazda Północy zaliczona – Damian Perkowski i Małgorzata Głogowska szybcy i wytrwali

  Środowy (15 sierpnia) w Starych Juchach zakończył tegoroczna Gwiazdę Północy czyli wieloetapówkę MTBorganizowana przez Cezarego Zamanę przy okazji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.Cztery dni wysiłku i wreszcie pełna satysfakcja tych, którzy przejechali pełen dystans. Było ciężko, ale uczestnicy to w większości zawodnicy zaprawieni w bojach, dobrze wytrenowani i coraz mocniejsi.