Mrągowo

 • Mistrzostwa Województwa SZS Dziewcząt (2002/04) Rozogi 2018 – Elbląg górą!

  W Zespole Szkół w Rozogach odbył się finał Mistrzostwa Województwa SZS w piłce ręcznej dziewcząt (roczniki 2002/04).Ostatecznie wystąpiło pięć z zapowiadanych sześciu drużyn, zastosowano system każdy z każdym. Wygrała ekipa Gimnazjum nr 1 Elbląg, która odniosła komplet zwycięstw, srebro przypadło dziewczętom z ZS w Rozogach, a brąz zdobyły uczennice Gimnazjum nr 4 Mrągowo.

 • Puchar PZŻ (2) Krynica Morska 2018 – Agata Barwińska z trudem, ale wygrała, mocne atuty w 420 i cadetach

  W miniony weekend (18/20 maja) w Krynicy Morskiej odbyła się druga część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. W obu terminach wystąpiło ponad pół tysiąca wodniaków, w tym spora grupa z klubów Warmii i Mazur. W klasyfikacjach open szło nam różnie, ale zanotowaliśmy trzy zwycięstwa. W klasie Laser Radial triumfowała Agata Barwińska (SSW MOS Iława), ale nie przyszło jej to łatwo.

 • Mistrzostwa Województwa żaków i skrzatów Mrągowo 2018 – Powiało optymizmem

  W Mrągowieodbyły się w niedzielę (13 maja) mistrzostwa województwa żaków i skrzatów w tenisie stołowym. Najbardziej optymistyczna była naprawdę duża frekwencja i to jest nadzieja na przyszłość. Oby tylko młodym adeptom i ich szkoleniowcom wystarczyło cierpliwości.W kat.. żak dominowali faworyci z Lidzbarka Warmińskiego: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek,którzy zdobyli komplet złotych medali.

 • Puchar PŻŻ (1) Krynica Morska 2018 – Panie żeglowały z wyczuciem

  W Krynicy Morskiej zakończyła się w niedzielę (13 maja) pierwsza część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.Rywalizowano w klasach: 470, RSX (juniorzy), 29 er. i OK- Dinghy.Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zajęły drugie miejsce w 470 i pierwsze jako załoga młodzieżowa kobiet. Paweł Grabowski i Eryk Martynko (Baza)w open zajęli 7 miejsce wśród mężczyzn – czwarte.

 • IV Memoriał Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2018 – Uczcili pamięć w najlepszy sposób

  W ostatnia sobotę kwietnia odbył się IV Memoriał Grzegorza Kokochy - Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym.W rywalizacji uczestniczyło 55 zawodników. Oprócz gospodarzy wystąpili mieszkańcy Pisanicy, Olecka, Gołdapi, Giżycka, Mrągowa Słobódki i Olsztyna. Zawodnicy walczyli w wielu kategoriach, najbardziej prestiżową open wygrał Robert Karniej z Olecka.

 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sypniewo 2018 – Maciej Jeda zdobył brąz

  W Sypniewie koło Jastrowa zakończyła się w sobotę (5 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżyw szachach.. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych (U12 i U14 lat). Piękny sukces odniósł wśród 12-latków Maciej Jeda z Nowego Miasta Lubawskiego, który zdobył brązowy medal. To kolejne osiągnięcie w rywalizacji krajowej utalentowanego szachisty. Lidia Czarnecka z Elbląga była ósma wśród 14-latek.

 • II Półmaraton Dolina Rospudy i I Filipowski Bieg Jaćwinga 2018 – Dominik Drażba „zdeklasował” rywali

  Spotkanie biegaczy 1 maja nad dolina Rospudy stało się niezwykłym wydarzeniem. Kto kocha bliskość z naturą trafił idealnie. Organizatorzy zaproponowali długie dystanse: Półmaraton i 12 km, a więc było sporo czasu by przemierzając trasę chłonąć niezwykłe widoki. Znakomita formę wykazał Dominik Drażba z Ełku, który na 12 km wyprzedził następnego rywala o prawie 7 minut. Prawdziwy nokaut.

 • Otwarcie sezonu w Mrągowie – Od razu duże atrakcje nie tylko na wodzie...

  W weekend (5/6 maja) 2018 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się pierwsze regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Puchar Burmistrza Mrągowa oraz Mrągowo Open Gościniec Molo Cup. Był to praktycznie otwarcie sezonu, który jak co roku zapowiada sie niezwykle aytakcyjnie.

 • PUCHAR POLSKI MTB XCO Lublin 2018 – Dzieci z Mrągowa w czołówce, a Bartek ciuła punkty

  W Lublinieodbył się w ostatnią niedzielę kwietnia Puchar Polski MTB XCO. Juniorzy młodsi rywalizowali też o punkty w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Bartosz Samul (MSR Mrągowo) zajął 12 miejsce i dołożył do puli siedem punktów. Rewelacyjnie pojechali najmłodsi mrągowianie. W kat. dzieci Maciej Parzych był drugi, a Antoni Stankiewicz trzeci.

 • 1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek 2018 – Omega Mrągowo i Truso Elblag za burtą, pierwsza runda nie do przejścia

  Dwa najlepsze zespoły młodziczek okręgu warmińsko-mazurskiego uczestniczyły w turniejach 1/16 Pucharu ZPRP (nieoficjalne MP). Niestety już pierwsza bariera okazała się zaporą nie do przejścia. Zarówno Omega Mrągowo (gospodarz turnieju), jak i Truso Elbląg (gospodarz Kwidzyn) zajęły ostatnie miejsca, bez zdobytego punktu i pożegnały się z imprezą. Niestety to obrazuje poziom rozgrywek w naszym regionie.

 • Konsultacje w Wałczu na pięć minut przed sezonem - Rozeznanie sił i pierwsze nominacje

  Kajakarze i kanadyjkarze powoli wchodzą w nowy sezon i jak zwykle pierwszym poważniejszym sprawdzianem są konsultacje w Wałczu. W ostatnich dniach kwietnia w krótkich odstępach czasu uczestniczyli w nich reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Najważniejsze były wyniki na klasycznych dystansach, choć zawodnicy poddawani byli innym próbom.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Puławy 2018 – W skromnym składzie, ale z sukcesami

  Kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon zaprowadził uczestników 1 maja do Puław. Daleka wyprawa i duża konkurencja innych wyścigów w okresie „majówki” sprawiła, że kolarze z Warmii i Mazur wybrali się wyjątkowo skromnym składem, co nie znaczy, że nie było sukcesów. W Giga Damian Perkowski (PT Mazury Team Ełk) zajął w open czwarte miejsce i wygrał kategorię GM1.

 • Otwarcie sezonu żeglarskiego w Mrągowie – Grand Prix z nowymi atrakcjami

  Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa 2018 organizowane przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”, klub sportowy „Baza” Mrągowo oraz Zespół Sportowo-Oświatowy Baza Mrągowo otworzą tegoroczny sezon żeglarski i regatowy w tym mieście. Tym razem, oprócz dwudniowych sportowych zmagań, które odbędą się 5 i 6 maja, organizatorzy zapraszają kibiców na sobotni koncert zespołów szantowych na mrągowskim molo.

 • Mazury MTB (3) Wilkasy 2018 – Szybka trasa, błogie zmęczenie

  Trzecia impreza cyklu Mazury MTB odbyła się w niedzielę (29 kwietnia) w Wilkasach i znów przyniosą mnóstwo sportowych wrażeń. Start i metę zlokalizowano w Ośrodku Akademickim (AZS), ale trasy przebiegały w okolicznych lasach, wykorzystano też infrastrukturę w porcie, gdzie można było popisać się sprinterskimi umiejętnościami. Przyjechali znani zawodnicy, byli mniej zaawansowani, słowem tak jak być powinno.

 • W Biegu Bartów ponad setka na starcie – Jak zwykle miło i kameralnie

  W sobotę (28 kwietnia) odbył się XXXVIII Uliczny Bieg Bartów im. Jana Liniewskiego. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS podtrzymuje tradycje. To jedna z imprez, która nie poddała się wielkomiejskiemu sznytowi, ma kameralny charakter, a wielu biegaczy lubi właśnie taka atmosferę.

 • Sztafetowe Biegi Powiatu Mrągowskiego – Szybkie tempo w Parku Sikorskiego

  Centrum Kultury i Turystyki wspólnie z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowało Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. W czwartek (26 kwietnia) w Parku Sikorskiego, przy pięknej i słonecznej pogodzie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, roczników gimnazjalnych oraz reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych.

 • Wojewódzka Licealiada Iława 2018 – Dziewczęta z VII LO w Olsztynie powiększają kolekcję

  W Iławie odbyły się w środę (25 kwietnia) Mistrzostwa Województwa W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Popularna Licealiada przyniosła sukces faworytkom – reprezentantkom VII LO z Olsztyna popularnego Chemika, które zdecydowanie wygrały wszystkie spotkania. Na podium stanęły tez zespoły z LO Braniewo i Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (2) Mrągowo 2018 – Mamy czterech liderów

  Motocrossowcy wzmacniają tempo. Tydzień po inauguracji w Lidzbarku Warmińskim, w niedzielę (22 kwietnia) w Mrągowie odbyła się II runda Mistrzostw Strefy Polski PółnocnejImpreza interesująca przy dużej frekwencji, Kierowcy Warmii i Mazur tym razem odnieśli dwa zwycięstwa. W klasie MX 1C zwyciężył Tomasz Lango (Motoklub Orneta), a w klasie MX Junior Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn). Obaj prowadzą w swoich klasach.

 • MTB Mazury (2) Giżycko 2018 – Śmietanka wokół Twierdzy Boyen

  W niedzielę (22 kwietnia) odbyła się druga impreza z cyklu Mazury MTB. W Giżycku kolarze rywalizowali na trasie wokół Twierdzy Boyen. To wyjątkowe miejsce. Wyznaczona pętla (11 km) zmuszała do maksymalnego wysiłku, ale rekompensowały to niezapomniane wrażenia estetyczne. Uczestnicy walczyli w trzech wyścigach: PRO, Expert i Hobby odpowiednio: 55 km, 33 km i 22 km.

 • 59 Wojewódzki Turnieju LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn Pisanica 2018 – W półfinale aż 11 z Gminy Kalinowo

  W Pisanicy pdbyła sie w niedzielę (22 kwietnia) eliminacja do 59 Wojewódzkiego Turnieju LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn w tenisie stołowym. Niestety frekwencja nie dopisała, choć wystartowały reprezentacje ośmiu, spośród dziesięciu, zgłoszonych gmin. Najwięcej swoich przedstawicieli w półfinale będą miały: gmina Kalinowo 11, Mrągowo - 5, a gminy Srokowo i Biała Piska - po 4.