Mrągowo

 • 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019 – Świetna jazda Bartosza Samula

  W niedzielę (8 września) odbyła się 4. edycja 7R CST MTB Gdynia Maraton. W ramach tej imprezy rozegrano Mistrzostwa Polski elity, młodzieżowców (U23) i juniorów. Tutaj nie mieliśmy swojego reprezentanta, natomiast w wyścigach kolarze z Warmii i Mazur naleźeli do czołowych postaci. Na dystansie 60 świetnie pojechał bodaj najmłodszy w towarzystwie Bartosz Samul (MSR Mrągowo), który przyjechał drugi i wygrał kat. M1.

 • MP Krasnali (U10) Piotrków Trybunalski 2019 – Na podium: Igor Piotrowski i rodzeństwo Płocharczyk

  W ostatnim tygodniu sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Krasnali (U10 ) w tenisie ziemnym. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowała trójka i wszyscy wrócili z medalami. Igor Piotrowski (TT Score Elbląg) zdobył brąz w singlu i srebro w deblu, gdzie jego partnerem był Tomasz Płocharczyk (Tennis Club Mrągowo). Siostra Tomka – Julia wywalczyła brązowy krążek w grze podwójnej wraz z Weronika Caruk (KT Break Warszawa).

 • Milko Mazury MTB (11) Mrągowo 2019 – Prawdziwy maraton „O Niedźwiedzia Łapę”

  Jedenasty etap tegorocznego Milko MTB Mazury odbył się w niedziele (15 września) w Mrągowie po hasłem „Wyścig o Niedźwiedzią Łapę”. Zawodnicy Pro, a do mety dojechało ich dziewięciu, stanęli przed wyjątkowo ciężka próbą, bowiem dystans wynosił 102 km. Jak na rowery górskie próba wyjątkowo wymagająca, a wygrał ja Jarosław Wołosiuk (Olsztyn) przed Łukaszem Gukiewiczem (Warszawa) i Bartoszem Gędzińskim (Mława).

 • XVIII Mazurski Wyścig Kolarski MTB – Kameralnie też może być fajnie

  W sobotę (8 września) odbył się XVIII Mazurski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko. Impreza ma dużą tradycję, ma charakter kameralny, a taka atmosfera wielu kolarzom-amatorom odpowiada. Frekwencja nie była nadzwyczajna, głównie dlatego, że w tym samym czasie rozgrywano konkurencyjne wyścigi. Mimo to stawka uczestników była interesująca, wystartował m. in. znany wychowanek LKK ZM Warmia Biskupiec Dawid Burczak.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Giżycko 2019 – Przewaga Warmii i Mazur miażdżąca

  W miniony weekend (7/8 września) odbyły się w Giżycku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. W klasie Optimist rywalizowali ze sobą reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i podlaskich. Przewaga żeglarzy z klubów Warmii i Mazur okazała się miażdżąca: ilościowo i jakościowo. Na dobrą sprawę regaty stały się wewnętrzną sprawą wodniaków z Giżycka, Olsztyna, Mrągowa i Iławy.

 • MP w klasach olimpijskich Górki Zach. 2019 – W Radialu dublet Iławy: Wiktoria Gołębiowska „ograła” Agatę Barwińską

  W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedzielę (8 września) Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowe MP w klasach olimpijskich. Żeglarze ścigali się na łódkach: 470, 49er, 49er FX, Laser, Laser Radial, Finn i Nacra 17. Piękny sukces odniosła Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), która zwyciężyła w klasie Laser Radial, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Agatę Barwińską i Magdalenę Kwaśną (ChKŻ Chojnice).

 • Eberspacher Mistrzostwa PSKO Opti B Giżycko 2019 – Dominacja ChKŻ, ale największą rewelacją Weronika Grala

  W miniony weekend (30 sierpnia/1 września) w Gizycku odbyły się regaty żeglarskie Eberspacher Mistrzostwa PSKO Opti B. Na Niegocinie rywalizowało prawie ćwierć tysiąca łódek. Największe sukcesy odnieśli reprezentanci ChKŻ Chojnice, którzy zdobyli główne trofea. Rywalizację open i chłopców wygrał January Szczukowski, a wśród dziewcząt zwyciężyła Alicja Dampc. Jednak największa rewelacją była 8-letnia Weronika Grala.

 • Milko Mazury MTB (9) Krutyń 2019 - Jarosław Wołosiuk z ogromną przewagą

  W niedzielę (1 września) obył się 9 etap cyklu Milko Mazury MTB przebiegający pod hasłem „Na tropach Smętka". Bazą był Krutyń, a okoliczne dukty leśne znakomicie nadawały się do wyznaczenia atrakcyjnych Tras. Były one wymagające i bardzo selektywne. W wyścigu Pro zwyciężył Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), który na mecie osiągnął 16 minut przewagi nad Arturem Korcem (Olsztyn). Trzeci przyjechał Bartosz Grędziński z Mławy

 • MP klas nieolimpijskich i juniorów w RS:X – Dużo medali w 29er i 420, cieszy się Olsztyn i Mrągowo

  W Górkach Zachodnich zakończyły się w sobotę (31 sierpnia) Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich oraz juniorów w olimpijskiej klasie RS:X . Warunki były bardzo zróżnicowane, należało wykazać duża wszechstronność. Startowała dość liczna grupa zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich, którzy w niektórych konkurencjach odegrali wiodące role.

 • MP Młodzików w Windsurfingu (Techno 293) Szczecin 2019 – Złota Maja z Giżycka

  Prawie sto zawodniczek i zawodników rywalizowało w dniach 24/26 sierpnia w Szczecinie w Mistrzostwach Polski Młodzików w windsurfingu. Warmię i Mazury reprezentowali deskarze z Bazy Mrągowo i Giżyckiej Grupy Regatowej. Piękny sukces odniosła Maja Cituk z Giżycka, która zdobyła złoty medal w klasie Techno 293 5.8. Tuz za podium znalazła się Natalia Orłowska z Mrągowa, a na szóstym miejscu uplasowała się Hanna Ciejko (Giżycko)

 • Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2019 zakończone! - Wiatru niewiele, radości moc

  W niedzielę (25 sierpnia) zakończyły się regaty finałowe Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 – Hotel Mrągowo Resort&Spa Cup. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” pożegnało w ten sposób wakacje i zakończyło tegoroczny cykl żeglarskich imprez na mrągowskich akwenach.

 • LOTTO Triathlon Energy Mrągowo 2019 – Patryk Piasecki pokazał klasę

  W niedzielę (25 sierpnia) w Mrągowie odbył się ostatni LOTTO Triathlon Energy w 2019 roku. Finałowa rywalizacja toczyła się w znakomitych warunkach. Pogoda dopisała, a jezioro Czos i tereny wokół tego akwenu zapewniały uczestnikom pełen komfort. Program imprezy był bogaty, ujęto w nim starty indywidualne na trzech dystansach, podobnie było ze sztafetami, nie zapomniano też o dzieciach i młodzieży, które startowały w biegach na 500 m i 1000 m.

 • Górskie Szosowe MP Podgórzyn-Sosnówka 2019 – Wiktoria i Sara z Biskupca tuż za podium, brąz w tandemach

  W weekend (24/25 sierpnia) na szosach wokół miejscowości Podgórzyn-Sosnówka (Dolnośląskie) odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie.  W sobotnim wyścigu juniorek młodszych doskonale pojechały zawodniczki LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec. Wiktoria Szczepańska zajęła czwarte, a Sara Prusińska piąte miejsce.W niedzielę brąz w tandemach zdobyli: Piotr Kołodziejczuk i Marcin Wojtal (OKS Warmia i Mazury)

 • W Mrągowie rusza Letnia Akademia Aikido – Dla dzieci i dorosłych

  Mrągowski Klub AIKIDO i Samoobrony zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na letnie treningi. Już we wtorek 27 sierpnia rusza Letnia Akademia Aikido. Wszyscy chętni, zarówno już trenujący, jak i osoby chcące spróbować czym jest aikido są mile widziani. Treningi zaplanowane są od wtorku (27.08.) do piątku (30.08) w sali fitness w hali widowiskowo – sportowej koło Biedronki na ul. Wojska Polskiego w Mrągowie.

 • ME w klasie Techno 293 Michmoret 2019 – Michał Lis w górnej połówce

  W Michmoret w Izraelu zakończyły się dzisiaj, 21 sierpnia, Mistrzostwa Europy w klasie Techno 293. U 15 i U17. Na starcie stanęło 168 zawodników – biało-czerwoni startowali tylko w w starszej grupie. Reprezentacje stanowili przede wszystkim deskarze z Trójmiasta, wyjątkiem był Michał Lis z Bazy Mrągowo, który zajął ostatecznie 29 miejsce w gronie prawie 70 uczestników. Większość z zawodników żeglowała na sprzęcie wypożyczonym na miejscu.

 • Gwiazda Północy (4) Prostki 2019 – Na mecie głęboki oddech i...zadowolenie

  W niedzielę (18 sierpnia) w Prostkach odbył się czwarty, zarazem ostatni etap Gwiazdy Północy. Gospodarze, gdzie kolarstwo MTB jest sportem wiodącym, od wielu tygodni przygotowywali się sportowo i organizacyjnie do przyjęcia uczestników. Zwieńczenie wyścigu przebiegało w znakomitej atmosferze. Wszyscy, którzy ukończyli cztery mordercze etapy spotkali się z dużym uznaniem mieszkańców.

 • OOM (2) Sława 2019 – W L'Equipe dominacja Olsztyna

  W Sławie zakończyła się w sobotę (17 sierpnia) druga część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Rywalizowano w klasach: Laser 4.7 i L'Equipe. W tej ostatniej znakomicie spisali się młodzi wodniacy z Olsztyna. Az siedem załód uplasowało się w czołowej dziesiątce. Złoto zdobyli Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska (YC Nauticus Olsztyn), a srebro Maks Rybicki i Wiktor Mielnik (OKŻ Olsztyn).

 • OTK SS Skrzatów (U12) o Puchar Henryka Dondajewskiego Gdańsk 2019 – Piotr Kowalik najlepszy w deblu

  W Gdańsku odbył się w dniach 10/12 sierpnia Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (super seria) o Puchar Henryka Dondajewskiego. Startowała dość liczna grupa reprezentantów sekcji warmińsko-mazurskich. Konfrontacja z rówieśnikami innycg regionów nie wypadła najlepiej, z wyjątkiem Piotra Kowalika (TT Score Elbląg), który okazała się najlepszy deblu grając z Janem Downarem (GAT Gdańsk). W siglu dotarł do ćwierćfinału.

 • VII Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy 2019 – Piękny bieg z żołnierskim tłem

  W czwartek (15 sierpnia) tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego odbył się VII Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy. W znalazły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz rywalizacja na dystansach: 5 i 10 km. Przewidziano podział na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet, uwzględniono również klasyfikację służb mundurowych. Start i metę zlokalizowano na Placu Unii Europejskiej.

 • Puchar Jeziora Niegocin w klasie 420 Giżycko 2019 – W sprintach i flotowo, a przede wszystkim ciekawie

  W weekend (10/12 sierpnia) w Giżycku odbyły się regaty w klasie 420 o Puchar Jeziora Niegocin, które zawierały w sobie trzy imprezy: Mistrzostwa Polski w sprincie U17 i U19 oraz otwarty Puchar Polski. Emocji na wodzie nie brakowało, bo było o co walczyć. W czasie wolnym od pływania uczestnicy mieli doskonałe warunki do regeneracji sił, jak zwykle gospodarze zadbali by wszyscy czuli się doskonale.