Mrągowo

 • XIII Ogólnopolski Wyścig MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej Tarnogóra 2019 – Bartosz Samul drugi na mecie

  W Tarnogórzew niedzielę (14 kwietnia) odbył się XIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Ziemi Leżajskieji eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowali kolarze MSR Mrągowo. Najlepiej spisał się w kategorii juniorów młodszych Bartosz Samul, który zajął drugie miejsce. Juniorka młodsza Małgorzata Glogowska przyjechała na metę siódma.

 • Milko Mazury MTB (1) Gałkowo 2019 – Szlak przetarty, zapowiada się mocny sezon

  Wprawdzie cykl Milko Mazury MTB rozpoczął się 6 kwietnia eliminatorem w Gdańsku, ale prawdziwe ściganie po bezdrożach Mazur nastąpiło w niedziele (14 kwietnia) w Gałkowie. Etap pod hasłem „Wyścig Szlakiem Starowierców” przebiegał szlakami skraju Puszczy Piskiej i przyniósł duża porcję emocji, tym bardziej, że obsada imprezy była naprawdę doborowa.

 • W III lidze - Liderem Ostródzianka, a mistrzem (w domyśle) Piłeczka

  W III lidze14 kwietnia miały się zakończyć rozgrywki III ligi tenisa stołowego. Metę osiągnęły na razie tylko LZS Lubawa i OSiR Jeziorany. Reszta ma zaległości. Największe Piłeczka Pisz (3 mecze), która teoretycznie powinna zdobył sześć punktów i zostać mistrzem. Ale to jest sport. Na potknięcie faworyta czeka Ostródzianka, która jest obecnie liderem z dwoma spotkaniami rozegranymi więcej.

 • Licealiada w Halówce Dziewcząt Nidzica 2019 – Mrągowianki strzelały najcelniej

  W Nidzicy odbyła się w piątek (12 kwietnia) Wojewódzka Licealiada W-M SZS W Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły cztery zespoły, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym. Najlepsze okazały się uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, które jako jedyne nie poniosły porażki. Srebro zdobył Zespół Szkół w Iławie, a brąz Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon (2) Mława 2019 –Solowy atak Jarosława Wołosiuka

  W niedzielę (14 kwietnia) w Mławie odbyła się druga w tym sezonie impreza z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Tym razem główną postacią był zawodnik Cryospace Olsztyn Jarosław Wołosiuk, który wygrał wyścig Pro z przewagą prawie 2 minut nad Kacprem Cacko z Warszawy. W szóstce przyjechali jeszcze Andrzej Poczopko (Olsztyn) – 5 miejsce i Damian Perkowski (Ełk) – 6 miejsce.

 • MTB XCO Puchar Polski (I seria) Białystok 2019 – Grzegorz Maleszka w swoim stylu, dobra jazda Bartka Samula

  W niedzielę (7 kwietnia) w Białymstokunastąpiła inauguracja Pucharu Polski MTB, odbyła się impreza pod hasłem - XVII "Rusza Peleton" MTB XCO Puchar Polski (I seria). Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych. W grupie Masters II zwycięstwo odniósł Grzegorz Maleszka (Olsztyn), który wyprzedził nastepnego konkurenta na mecie o prawie sześć minut.

 • V Memoriał im. Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2019 – W open Robert Karniej

  W sobotę (6 kwietnia) w Węgorzewie odbył się V Memoriał im. Grzegorza Kokochyw tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 55 zawodników między innymi z : Warszawy, Ełku, Pisanicy, Mrągowa, Srokowa, Pozezdrza, Olecka, Ołownika, Pereł, Gołdapi, Mazuchówki, Gawlików Wielkich, Pieczarek. W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Robert Karniej (Olecko)

 • Cisowianka Mazovia Marathon MTB (1) Legionowo 2019 – Patryk Piasecki trzyma formę

  W niedziele (7 kwietnia) nastąpiła tegoroczna inauguracja kolarskiego cyklu Cisowianka Mazovia Maratthon MTB.Do Legionowa zjechała grupa wytrawnych specjalistów z Warmii i Mazur, którzy od razu dali sygnał, że są wyjątkowo mocni. Najważniejszy wyścig Pro wygrał Patryk Piasecki (Mrągowo), który od kilku tygodni prezentuje wyśmienitą formę. Tuż za podium znalazł się Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), a szósty był Damian Perkowski (Ełk)

 • III Licealiada Powiatu Olsztyńskiego Biskupiec 2019 – Zmiana warty, na tronie LO Mrągowo

  W czwartek (4 kwietnia) w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się III Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Zgłosiła rekordowa liczba jedenastu zespołów. Puchar Przechodni Startosty zdobyła po zaciętej walce pierwsza drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie przerywając dominację XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

 • OOM Kielce 2019 (FOTO) – Niestety, wracamy do domu...

  W Kielcach trwa od 1 kwietnia Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej. Do rywalizacji przystąpiło po 16 reprezentacji województw dziewcząt i chłopców. W I fazie występowały w 4-drużynowych grupach. Po dwie najlepsze ekipy wywalczyły awans , reszta wraca do domu. Niestety obie reprezentacje Warmii i Mazur zakończyły udział na eliminacjach. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce, chłopcy czwarte.

 • Pierwsze wyścigi MTB 2019 – To na razie uwertura, w kwietniu idziemy na całość

  Zapowiedzią bardzo bogatego jak zwykle sezonu kolarskiego MTB stały się wyścigi w ostatniej dekadzie marca. Odbyło się kilka imprez z udziałem reprezentantów Warmii i Mazur. Patryk Piasecki (Mrągowo) wygrał w Legionowie Poland Bike (trzeci w kat. M6 był jego ojciec Andrzej). Wiesław Grela (Ełk) triumfował w kat. M6 w półmaratonie Maratonów Kresowych w Międzrzeczu Podlaskim

 • W III lidze – Zmiana lidera, Ostródzianka na czele, czy na długo?

  W minioną niedzielę (31 marca) odbyły się tylko dwa spotkania o mistrzostwo III ligi w tenisie stołowym. Ostródzianka pokonała na wyjeździe LZS Lubawa 11:7 i objęła przodownictwo w tabeli. Pauzowała jednak Piłeczka Pisz i ma już dwa spotkania zaległe. Zapewne lidera na dłużej wyłoni bezpośredni mecz na szczycie w Piszu. Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo odniósł Mlexer II tym razem nad OSiR-em Jeziorany.

 • Mistrzostwa Województwa w Futsalu 2019 – KJ Auto z w dobrym stylu

  W halach sportowych w Korszach i Barcianach odbyły się 3 marca Mistrzostwa Województwa Futsalu. Wyniki podajemy z małym poślizgiem, ale warto, bowiem zimowa halówka cieszy się w wielu środowiskach bardzo dużą popularnością. Świadczą o tym zresztą wyniki poszczególnych spotkań turnieju. Mecze były zacięte, dramatyczne, nawet mistrz KJ Auto z Korszprzeżywał trudne chwile, ale przezwyciężył wszystko, zadając w finale decydujący cios.

 • W III lidze – Faworyci nie zawiedli, mecz na szczycie przełożony

  Tenisiści stołowi III ligi wznowili rozgrywki. W 8 kolejce rozegrano tylko dwa spotkania, w których zwyciężali faworyci. Mlexer II Elbląg wysoko wygrał z Mrągowią 16:2, za LZS Lubawa pokonał na wyjeździe OSiR Jeziorany 11:7. Przewidziany na tę serię mecz na szczycie między Piłeczka Pisz i Ostródzianką został przełożony na 8 kwietnia.

 • Mistrzostwa Województwa Skrzatów (U12) Elbląg 2019 – Pod dyktando gospodarzy

  W Elblągu odbyły się w weekend (23/24 marca) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Skrzatów (U12) w tenisie. Najpierw rywalizowano w trzyosobowych grupach (każdy z każdym) i w zależności od zajętego miejsca uczestnicy zostali przyporządkowani do stref: 1/3, 4/6 i 7/9. Dominowali zawodnicy TT Score Elbląg. Wygrał Wiktor Bieliński przed Piotrem Kowalikiem i Wojciechem Penkalskim z Braniewa.

 • XXI Maraton Siatkówki Młodzieżowej Łeba 2019 – Młodziczki Truso Elblag na podium

  W marcu w dwóch turach w Łebieodbył się XXI Międzynarodowy Maraton Siatkówki Młodzieżowej. W pierwszym terminie rywalizowali: kadetki i kadeci, w drugim: młodziczki i młodzicy.I choć impreza nosi w sobie duży prestiż, jest to głównie sprawdzian zespołów przed Mistrzostwami Polski. Konkurencja była duża. W sumie przez turniej „przewinęło się” ponad 80 drużyn, także ekipy z Rosji i Chin.

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Drużynowy) Susz 2019 – Jedynki z Mrągowa i Działdowa na topie

  W hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła w Suszu odbył się w środę (20 marca) Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W rywalizacji uczestniczyło po dziesięć zespołów. Tytuły mistrzowskie zdobyli: dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 1 Mrągowo i chłopcy szkoły Podstawowej nr 1 Działdowo.

 • Kinder +Sport (4) Ełk 2019 – Każdy chce wskoczyć do finałowej ósemki

  W miniony weekend (16/17 marca) w Ełku odbył się czwarty turniej eliminacyjny imprezy w minisiatkówce Kinder+Sport. Coraz wyraźniej kształtują się czołowe ósemki w poszczególnych konkurencjach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. Są zespoły, które już po trzech eliminacjach zebrały tyle punktów, że zrezygnowały wyjazdu do Ełku, ale są takie, które startują dalej, przy czym najgorszy wynik się odrzuca.

 • Liga juniorów młodszych na mecie - KS Szczypiorniak I Olsztyn mistrzem, dwumecz Truso z MDK Bartoszyce o przepustkę do MP

  Czwartkowym (7 marca) meczem MKS Truso - Szczypiorniak II Olsztyn wygranym przez gospodarzy 31:29 zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Wcześniej MDK Bartoszyce przegrał z KS Szczypiorniak I 27:32 (15:18).Olsztynianie zdobyli tytuł i prawo gry w MP. O drugą przepustkę walczyć będą zespoły z Bartoszyc i Elbląga. MDK będzie mógł skorzystać z trzech zawodników uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

 • Ostatni weekend w Mrągowie pod znakiem Kangeiko – Humory dopisały, będzie powtórka

  Ostatni weekend karnawału 2019 roku młodzież z Mrągowskiego Klubu AIKIDO i Samoobronyspędziła na macie na hali widowiskowo-sportowej podczas organizowanego KANGEIKO. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele z klubów aikido z Giżycka, Kętrzyna, Pisza i Orzysza.