Mrągowo

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Ciechanów 2019 - Popis kolarzy z Warmii i Mazur

W niedzielę (16 czerwca) w Ciechnowie odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Doskonale wypadli kolarze z Warmii i Mazur, którzy zdominowali kilka konkurencji. W najbardziej prestiżowym wyścigu Pro zwyciężył Andrzej Poczopko przed Jarosławem Wołosiukiem (obaj Olsztyn). Czwarty był Damian Perkowski (Ełk), a dziesiątkę zamknął Paweł Zieliński (Ełk).

• Eliminacje Juniorów i Młodzików Bydgoszcz 2019 – Pierwsi na celowniku: Kamila Kudyba, Przemysław Rojek i Paweł Krauze

W Bydgoszczy odbyły się w miniony weekend (8/9 czerwca) Regaty eliminacyjne juniorów, juniorów młodszych i młodzików (Puchar Polski). Był to kolejny przegląd potencjału kajakowego w Polsce, także przymiarka do reprezentacji kraju na najważniejsze imprezy międzynarodowe. W ekipie okręgu warmińsko-mazurskiego znaleźli się zawodnicy klubów olsztyńskich KSC i OKSW, Olimpii Elbląg i Bazy Mrągowo.

• Mistrzostwa Województwa SZS na kortach w Olecku – Ściana wschodnia ma swoje talenty

Na kortach OSiR w Olecku odbyły się w czwartek (6 czerwca) Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali uczniowie ze szkół z Giżycka, Wilkas, Pisza, Węgorzewa, Mrągowa i oczywiście Olecka.

• Deskarze z Mrągowa i Giżycka w pełni sezonu – Dobre wieści z Sopotu i Kalisza

W dniach 7-9 czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja regat Puchar Prezydenta Miasta. W imprezie wzięło udział 178 zawodników z sześciu krajów (Polska, Litwa, Łotwa, Rosja, Białoruś i Oman) Regaty były również pierwszą eliminacja do Mistrzostw Europy w klasie Techno, które odbędą się w Izraelu oraz eliminacją do Mistrzostw Polski w sprincie. Startowali deskarze Warmii i Mazur

• Puchar Warszawy Optimist Nieporęt 2019 – Dominacja Iławy i Mrągowa

W Nieporęcie w dniach 31 maja – 2 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy w klasie Optimist. Świetnie wypadli młodzi żeglarze z Warmii i Mazur, którzy „ograli” tywali ze stolicy i całego kraju. W grupie A podwójny sukces iławian. Wygrał Oskar Wielczyk przed Alicją Michalewską (pierwsza wśród dziewcząt). W grupie B (prawie 140 uczestników) zwyciężył Maciej Szawkowski (Baza Mrągowo) przed Jacem Rohde (SSW MOS Iława)

• Milko Mazury MTB (4) Szczytno 2019 - Krzyżacka Historia w tle

W niedzielę (2 czerwca) odbył się czwarty etap cyklu Milko Mazury MTB. Kolarze tym razem rywalizowali w Szczytnie pod hasłem „Krzyżacka Historia”. Trasa jak zwykle bardzo atrakcyjna, ale to na terenach tego regionu norma. W wyścigu Pro na najdłuższym dystansie triumfował gość z Lęborka Arkadiusz Petka wyprzedzając olsztynian: Jarosława Wołosiuka i Artura Korca.

• Turniej Skrzatów (U12) WTK 5 PZT Olsztyn 2019 - Pola Centowska księżniczką Jodłowej

W poniedziałek (3 czerwca) na kortach OTK Jodłowa w Olsztynie zakończył się Turniej Skrzatów (U12) WTK 5 PZT. Imprezę związaną z obchodami XIII Światowych Dni Bajki sponsorował BNP PARIBAS. Sportowa rywalizację połączono z Międzynarodowym Dniem Dziecka i najmłodsi adepci tenisa obdarowani zostali wieloma upominkami. Najszczęśliwsza była Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg), która wygrała w singlu i deblu z Anastazją Kuś (Budowlani Olsztyn).

• Grand Prix Mrągowa – Powrót na Czos

Żeglarze hucznie świętowali tegoroczny Dzień Dziecka. Na starcie regat Arkodach Cup pojawiło się 21 jednostek pływających, w tym załoga reprezentująca sponsorów tytularnych imprezy. Oprócz rywalizacji na wodzie, w Mrongoville Family Town zorganizowano Sportowy Dzień Dziecka realizowany przez Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

• Puchar Prezydenta Miasta Gdyni 2019 – W klasie 470 dominacja OKŻ, Julia Rogalska też zwycięska

W niedzielę (2 czerwca) zakończyły się regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. W rywalizacji uczestniczyło około 200 zawodniczek i zawodników, również żeglarze zagraniczni. Był to generalny sprawdzian przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata w Polsce, a więc test organizacyjny i sportowy, bowiem żeglarze walczą o miejsce w reprezentacji. Zawodnicy z Warmii i Mazur bardzo mocno zaznaczyli swa obecność.

• Motocrossowe MP (I) Gdańsk 2019 – Ciężko się przebić do czołówki, najwyżej Cezary Lewko

W niedzielę (26 maja) w Gdańsku odbyła się I runda Mistrzostw Polski w motocsrossie. To najważniejsza impreza w kraju, stąd stawka uczestników jest doborowa. Przekonali się o tym reprezentanci Warmii i Mazur, którzy brylują w zawodach strefowych, tu jednak zabraklo ich na podium. W klasie MX 2 Junior Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn) zajął szóste miejsce, a klasie MX 2 Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo) był dziewiąty.

• Finał Wojewódzki W-M SZS Igrzysk Młodzieży (2003/05) Olsztyn 2019 – Mrągowska „4” zaskoczyła gospodarzy

W środę (29 maja) odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w piłce ręcznej chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji stanęło sześć zespołów, mocnych i wyrównanych, tak że trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Najpierw rywalizowano w grupach, następnie w półfinałach i o miejsca. Złote medale zdobyli uczniowie SP 4 Mrągowo, którzy pokonali SP 2 Olsztyn. Mecz rozstrzygnęli w pierwszej części.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej Elbląg 2019 – Mrągowianki bezkonkurencyjne

W Elblągu odbyły się 14 maja Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2003/05). Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Zastosowano system każdy z każdym. Złote medale z kompletem punktów zdobyły szczypiornistki SP 4 Mrągowo. Ze srebrnymi medalistkami uczennicami SP 9 Mrągowo wygrały wysoko 20:11. Brąz wywalczyła SP Lubawa

• Milko Mazury MTB Etap 3 Giżycko 2019 – Rowerowa bitwa o Twierdzę Boyen

Trzeci etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (19 maja) w Giżycku pod hasłem „Bitwa o Twierdzę Boyen”. Rowerowa rywalizacja przyniosła wiele emocji, bo trasa jest wyjątkowo atrakcyjna i daje pole do popisu. Główną część imprezy stanowiły wyścigi na trzech dystansach. W Pro zwyciężył Piotr Kryński (Białystok) przed Andreyem Dianovem i Maricnem Mrozem (Ełk/Prostki).

• Półmaraton Doliny Ropsudy Bakałarzewo 2019 – Szybka dwunastka Dominika Drażby

1 maja w Bałkarzewie odbył się Półmaraton Doliny Rapsuda, które mu towarzyszył Bieg Bakałarza na dystansie 12 km. I właśnie w tej konkurencji świetnie spisał się Dominik Drażba (Ełk), który wygrał z przewaga ponad 4 minut nad następnym rywalem. Czwarty na mecie był Krystian Wielgus (Gołdap), a druga w klasyfikacji pań Joanna Derencz (Gołdap).

• Regaty Siwik Holiday Cup 2019 - Odkrywanie potencjału Juna

W miniony weekend (11/12 maja) zakończyły się pierwsze historyczne regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rozgrywane na jeziorze Juno. Impreza pokazała jak wielki potencjał, nie tylko żeglarski, skrywał do tej pory mrągowski akwen. Puchar Polski Jachtów Kabinowych po roku nieobecności powrócił do Mrągowa i otworzył po raz kolejny cykl lokalnych i ogólnopolskich regat.

• Puchar PZŻ Krynica Morska 2019 – Początek sezonu całkiem optymistyczny

W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (12 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz krajowych mistrzostw to najważniejsza impreza w sezonie. Rywalizacja równolegle przebiega we wszystkich klasach( zazwyczaj dzieli się ją na dwie części) ,nadmorski kurort pełen jest więc braci żeglarskiej. Startowało prawoe pół tysiąca żeglarzy w 17 konkurencjach.. Reprezentanci Warmii i Mazur  mocno zaakcentowali swój udział.

• II Junior Basket Cup (rocznik 2008) Olsztyn 2019 – Brawa dla wszystkich, a najlepszy Pisz

W niedzielę (28 kwietnia) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbyła się druga edycja turnieju mini koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodszych Junior Basket Cup 2019. Startowały cztery zespoły z sekcji Warmii i Mazur (system każdy z każdym). Zwyciężył TKS Roś Pisz z kompletem zwycięstw. Wszyscy chłopcy wykazali ogromne zaangażowanie i można od nich oczekiwać szybkich postępów.

• Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra Zegrze 2019 – Szybkie Lasery z Giżycka

W dniach od 2 do 4 maja na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty Pucharu Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra. Startowali przedstawiciele klas żeglarskich: 420, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. Z dużymi sukcesami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. W klasie Standard dubletem wygrali Stanisław i Wojciech Klimaszewscy (Giżycka Grupa Regatowa), a Wojtek zwyciężył w grupie U19. Ich koleżanka klubowa Julia Rogalska triumfowała w Radialu.

• Regaty Otwarcia Sezonu L'Equipe Mrągowo 2019 – Nauticus w głównej roli

W niedzielę (5 maja) zakończyły się w Mrągowie pierwsze w tym sezonie regaty w żeglarskiej klasie L'Equipe. Startowali przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy sekcji olsztyńsich: OKŻ i Nauticus YC, gospodarze i goście ze Spójni Warszawa. Zwyciężyły faworytki Aleksandra Hlebowicz/Amelia Kwiatkowska (Nauticus YC Olsztyn), które wygrały cztery z sześciu wyścigów.

• Żeglarskie Grad Prix Mrągowa 2019 - Historyczne regaty na Junie

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” zaprasza na pierwsze regaty na nowym akwenie – Siwik Holiday Cup 2019 – która odbędzie się już w najbliższy weekend 11-12 maja 2019. Impreza będzie pierwszą eliminacją tegorocznych Żeglarskich Grand Prix Mrągowa oraz Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.