Mrągowo

 • Liga wojewódzka juniorów i juniorów młodszych (2) – Truso Elbląg liderem na obu frontach

  W zaległym spotkaniu I kolejki  ligi wojewódzkiej juniorów młodszych piłkarze ręczni MKS Truso Elbląg pokonali w środę (24 października)  MTS Gizycko 42:27 (22:12) W II serii MDK Bartoszyce wygrał z KS Szczypiorniak II Olsztyn 33:23 (18:10), a Omega Mrągowo przegrała z Truso 22:30 (10:16).  W rozgrywkach zaległości ma MTS Gizycko, który 4 listopada zagra u siebie ze Szczypiorniakiem I Olsztyn.

 • Finał Pucharu Polski w Windurfingu Puck 2018 – Deskarze Bazy Mrągowo pięknie zakończyli sezon

  W Pucku odbył się w weekend (12/14 października) finał Pucharu Polski w windsurfingu. W ostatniej imprezie krajowej sezonu dobrze wypadli deskarze Bazy Mrągowo. Zwłaszcza najmłodsi dominowali w swoich klasach. W Techno 7,8 zwyciężył Bartosz Ruszczyk, a trzecia była Oliwia Chomka. W Techno 6.8 bezkonkurencyjna okazała się Nadia Kulik. W klasie Raceboard drugie miejsce wywalczył Irek Kutyła.

 • Liga wojewódzka młodziczek już po premierze – Bez porażki tylko Omega Mrągowo

  W miniona sobotę (13 października) zainaugurowano rozgrywki ligi wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej. Odbyły się dwa turnieje: w Elblągu z udziałem czterech zespołów i Giżycku – trzech. Najlepiej zaprezentowała się siódemka: Omegi Mrągowo, która odniosły komplet zwycięstw. W Elblągu Truso I niespodziewanie przegrało w rzutach karnych z drugim zespołem tego klubu. Dwa zwycięstwa odniosła Jedynka Bartoszyce.

 • Mistrzostwa Bazy Mrągowo 2018 – Jak co roku dużo emocji i...wspomnień

  W weekend (5/7 października) na jeziorze Czos odbyły się Mistrzostwa Bazy Mrągowa, doroczna impreza żeglarska organizowana przez słynną kuźnię talentów. Trudno policzyć wszystkich wychowanków klubu, którzy stali się reprezentantami Polski i pływając już pod innym szyldem zdobywali medale w największych regatach międzynarodowych.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Optimist) Siemianówka 2018 – Nierówne siły, a potęgą Iława

  Na Zalewie Siemianówka odbyły się (22/23 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist.Żeglarze z Warmii i Mazur rywalizowali z kolegami z Podlasia. Siły były nierówno zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Niewątpliwie największa potęgą okazali się reprezentanci SSW MOS Iława, którzy odnieśli podwójne zwycięstwa.

 • Maratony Kresowe MTB Gołdap 2018 – W Krainie Łowców Przygód

  W sobotę (6 października) w Gołdapi odbył się ostatni w tym sezonie etap Maratonów Kresowych MTBpod hasłem „W Krainie Łowców Przygód”. Startowała duża grupa zawodników z Warmii i Mazur, głównie z Prostek, Ełku, Kętrzyna, Giżycka, Mrągowa, Oleckai oczywiście gospodarze. Rywalizacja przebiegała na czterech dystansach.

 • Milko Mazury MTB Szymany (12) 2018 – Patryk Piasecki dokończył dzieła, chwała zwycięzcom i...uczestnikom

  W Szymanach koło Szczytnaodbył się w niedziele (30 września) ostatni 12 etap Milko Mazury MTB,który zamknął tegoroczny cykl i ostatecznie ukształtował wszystkie klasyfikacje. Piękna impreza przeprowadzona na fantastycznych trasach, bo tereny Warmii i Mazursą stworzone dla tej dyscypliny. I choć najwięcej gratulacji przyjmują zwycięzcy, do słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom.

 • Nauticus Cup i Mistrzostwa Województwa 2018 – Rosną następcy, już dziś wiele potrafią

  Na olsztyńskim jeziorze Ukiel rozegrano w dniach 28/30 września regaty żeglarskie Nauticus Cuporaz mistrzostwa województwa w klasach: Optimist. Laser Radial, Lader 4.7 i L’Eguipe.Na Słoneczną Polanę przybyła przede wszystkim młodzież z Warmii i Mazur, ale z zaproszenia skorzystali też wodniacy z Warszawy, Lublina i Trójmiasta. Na jeziorze przez trzy dni było gwarno, emocji tez nie zabrakło.

 • MP Seniorów i Młodzieżowców w klasach olimpijskich Górki Zachodnie 2018 – Agata Barwińska nadal złota, Wikoria dojrzewa i ma już brąz

  W Górkach Zachodnich zakończyły sie w niedzielę (30 września) Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w klasach olimpijskich. W kilku konkurencjach startowali reprezentanci Warmii i Mazur. Największe sukcesy święcilismy w Laserze Radialu, gdzie na podium stanęły dwie iławianki: Agata Barwiński (broniła tytuł) i Wiktoria Gołębiowska.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Toruń 2018 – Mocny finisz Patryka Piaseckiego, bogaty łup Warmii i Mazur.

  Sobotnia (29 września) impreza w Toruniu zakończyła tegoroczny cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon. W tym sezonie organizatorzy przygotowali 14 wyścigów klasycznych plus etapówki (Gwiazdy: Południa i Północy), a z bogatej oferty skorzystało wielu amatorów z Warmii i Mazur. Świetna frekwencja szła w parze z wynikami, bowiem należeliśmy do wiodących postaci najpopularniejszego cyklu MTB w kraju.

 • MP MTB Szkółek Kolarskich Głogów 2018 – Prostki i Mrągowo walczyły jak mogły

  W Głogowie odbyły się w weekend (14/15 września) Mistrzostwa Polski MTB Szkółek Kolarskich. Warmię i Mazury reprezentowali zawodnicy z Prostek i Mrągowa. Najwyższe , szóste miejsce zajęła w rywalizacji klas VI Alicja Lachowicz (Prostki). W tym samym roczniku chłopców dziewiąty był Kamil Gutowski (Prostki), a dziesiąty Maciej Parzych (Mrągowo).

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Józefów 2018 – Skuteczny finisz Patryka Piaseckiego

  Patryk Piasecki z Mrągowa reprezentujący aktualnie grupę Cryospace Olsztyn rzadko ostatnio startował w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, ale wybrał się do Józefowa i wygrał w niedzielę (23 września) wyścig Pro po fascynującym finiszu. Na dystansach Mega w pierwszych szóstkach zmieścili się Anna Kołatka (Iława) i Łukasz Łukaszewski (Witowo/Szczytno). Odnieśliśmy aż pięć zwycięstw w kategoriach.

 • Mistrzostwa Województwa Węgorzewo 2018 – Sprinterskie rozstrzygnięcia, drużynowo najlepszy KSC Olsztyn

  W Węgorzewie odbyły się w sobotę (15 września) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie.Startowało siedem klubów regionu, przybyli też zawodnicy sekcji podlaskich: Dojlidy Białystok i Sparty Augustów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 200 metrów w jedynkach i dwójkach. Najwięcej punktów zebrali kajakarze KSC Olsztyn przed Dojlidami i gospodarzami.

 • MP w sprintach w klasach: 420 i 29er Ustka 2018 – Wszystkie tytuły dla Warmii i Mazur

  W niedziele (9 września) w Ustceodbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach: 420 (U19 i U17) oraz 29er (U19). Z dużymi sukcesami wrócili żeglarze Warmii i Mazur. W klasie 420 U19 złoty medal wywalczyli Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), w U17 na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Lewandowski (OKŻ) jako załogant. W klasie 29er tytuł zdobyli: Paweł Jakubowski  (Nauticus YC Olsztyn)/Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Pokaźne żniwo Warmii i Mazur

  W sobotę (8 września) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel w Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie (strefa C). Startowali zawodnicy 15 klubów z czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.Gospodarze jako okręg zdobyli 17 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

 • MP Juniorów i klas nieolimpijskich Górki Zachodnie 2018 – Wiktoria Gołębiowska bezapelacyjnie złota

  W Górkach Zachodnich koło Gdańska zakonczyły sie w sobotę (1 września) Mistrzostwa Polski Juniorów i w żeglarskich klasach nieolimpijskich. Świetnie spisały sie  się reprezentantki Warmii i Mazur w klasieLaser Radial. Złota medalistka została bezapelacyjnie  Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) a srebrną Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Gizycko).

 • Mazury MTB (10) Krutyń 2018 – Przez knieje „Na Tropach Smętka”

  Dziesiąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (2 września) w miejscowości Krutyńpod hasłem „Na Tropach Smętka” i wiódł pięknymi terenami wzdłuż rzeki Krutyń i jeziora Mokre. Trasa była nie tylko malownicza, ale też trudna technicznie, wymagała od zawodników (frekwencja była znakomita) dużych umiejętności i koncentracji.. Po wyścigu i dekoracji uczestnicy zajadali się przysmakami regionalnymi.

 • X Finałowy Turniej rozgrywek „Powiat CUP” Kętrzyn 2018 – To były prawdziwe wakacje z siatkówką

  W niedzielę (2 września) w Kętrzynie na obiektach „Kętrzynianki” odbył się X Finałowy Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Przy bardzo dobrej pogodzie stawiły się najwytrwalsze zespoły. W kategorii dzieci dwie , w kategorii kobiet cztery i w kategorii otwartej cztery drużyny.

 • Triathlon Energy Mrągowo 2018 – Panie z Warmii i Mazur dyktowały warunki

  Jedna z ostatnich imprez letniego sezonu na Mazurach był niedzielny (2 września) Triathlon Energy Mrągowo. Rywalizowano na trzech dystansach. W supersprincie w ścisłej czołówce zameldowali się mieszkańcy naszego regionu. Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Góralska (Pluski)przed Magdalena Burandt (Olsztyn) i Emilią Wołyniec (Gołdap). W open trzeci na mecie był Dawid Sugier (Olsztyn)

 • Ostre bieganie w Spychowie: Półmaraton i Dycha 2018 – Leszek Stelwach nie patrzy na licznik

  W niedzielę (2 września) w Spychowie odbyły się dwa biegi: Dycha Juranda i I Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzia.W sumie w biegach głównych wystartowało około 120 uczestników. Oprócz mieszkańców Warmii i Mazur, zjawili się miłośnicy biegania z innych regionów, którzy zresztą dali się gospodarzom we znaki. Dychę Juranda wygrał Leszek Telwach. 55-letni biegacz z Piszanie patrzy na liczni, tylko rwie do mety.