Mrągowo

 • Volvo Gdynia Sailing Days 2015 – Srebro MP załogi 49er Januszewski/Nowak i akcenty w sprincie

  Ostatniego dnia (26 lipca) imprezy Volvo Gdynia Sailing Days rozdano medale w Mistrzostwach Polski klasie 49er. Pasjonującą rywalizację stoczyły załogi Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z Gdańska oraz olsztynianie: Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM). Oba duety zgromadziły tę sama liczbę punktów, o tytule mistrzowskim gdańszczan zadecydowała większa liczba zwycięstw. Kortowianom przypadło srebro.

 • Omega Cup Mrągowo 2015 – Premiera całkiem udana

  W miniona sobotę (25 lipca) na plaży miejskiej przy Ekomarinie odbyła się pierwsza edycja Turnieju piłki siatkowej plażowej o Mistrzostwo Mrągowa Omega Cup 2015. Rywalizacja ma charakter otwarty, ale by zachęcić młodzież szkolną utworzono specjalne kategorie. I mimo wakacji chętnych nie zabrakło. Ci co nie wyjechali z miasta mieli okazje spędzić sobotę na sportowo. Powodzeniem cieszył się też turniej par mieszanych,

 • Młodzieżowe MP i MP młodzików Poznań 2015 (komplet wyników) – Anna Puławska w głównej roli

  W Poznaniu odbyły się w ten weekend (1/2 sierpnia) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski młodzików w kajakarstwie. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli osiem medali (6 młodzieżowcy i 2 młodzicy) Największe sukcesy odniosła Anna Puławska (Baza Mrągowo),która zdobyła złoty medal w jedynce na 200 metrów, srebrny na 500 metrów, z siostrą Małgorzatą brąz w k-2 500 m. Na podium stawali też zawodnicy: Koszałka Opałka Węgorzewo i Plastexu KSC Olsztyn.

 • Nutella Mini Tour de Pologne 2015 – Dawid udowodnił w Krakowie, że jest najlepszy, Lubawa może być dumna!

  Profesjonalnemu wyścigowi „Tour de Pologne” towarzyszyła rywalizacja najmłodszych adeptów kolarstwa. W miastach etapowych organizowano imprezy skierowane do dzieci i młodzików pod hasłem Nutella Mini Tour de Pologne. Najwięcej naszych reprezentantów wystartowało w Warszawie, ale bohaterem wyścigów był 10-letni Dawid Łątkowski z Lubawy,który wygrał trzy z sześciu etapów, w tym wielki finał w Krakowie.Może za 10 lat brylować będzie w dorosłym Tour de Pologne.

 • W Bartoszycach już po trzech turniejach – W Mrągowie inauguracja Netex Cup

  Na plażach województwa warmińsko-mazurskiego duży ruch. Są turnieje zupełnie lokalne, ale w kilku miastach imprezy mają większy, można rzec regionalny zasięg. W Bartoszycachjesteśmy już po trzech turniejach letniego cyklu(równolegle rywalizują pary męskie, kobiece i miksty) , natomiast w Mrągowie zainaugurowano serię imprez Netex Cup. Startowało sporo par, w tym kilka ze sporymi już osiągnięciami.

 • MŚ Juniorów i U23 Montemor-o-Vieho 2015 – Zuzanna Matysiak z Bazy Mrągowo wraca ze srebrem

  Montemor-o-Vieho zakończyły się mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców (U-23). Piękny sukces odniosła Zuzanna Matysiak. Kajakarka Bazy Mrągowo została wicemistrzynia świata juniorek w konkurencji k-2 500 m. Była też finalistką k-1 200 m, ale w decydujacym wyścigu nie wystartowała. Anna Puławska (Baza) zajęła 4 miejsce w finale A k-4 500 m, a Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) była ósma w finale c-2 200 m. Obie startowały w kat. U23.

 • Poland Bike Marathon Jasienica 2015 – Maleszka na podium w open, Kaczmarski wygral w M1

  W kolejnym wyścigu cyklu Poland Bike Marathon w Jasienicy bardzo dobrze wypadli reprezentanci Warmii i Mazur. Grzegorz Maleszka (Brąswałd) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji open. W ścisłej czołówce przyjechali też Bartosz Karczmarski ze Szczytna (8), Robert Jacecki z Mrągowa (12) i Tomasz Slaski z Mrągowa (15).Karczmarski wygrał kategorię M1, Andrzej Piasecki (Mrągowo) był drugi w grupie M6.

 • Puchar Prezydenta Gdańska (klasa Techno) 2015 – Mrągowski prymat

  W Trójmieście zakończyły się w niedziele (19 lipca) regaty w klasie Techno o Puchar Prezydenta Gdańska. Impreza stanowiła również eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Świetnie wypadli „deskarze” Bazy Mrągowo. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjny okazał się Maciej Zalewski, natomiast wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Magdalena Majewska. Startowali też reprezentanci MBSW/UKŻR Giżycko.

 • Puchar Mazur Giżycko 2015 – Młodzież radzi sobie w każdych warunkach

  W tegorocznym Pucharze Mazur (25/26 lipca) w Giżycku młodzież żeglarska została poddana poważnemu sprawdzianowi. Warunki choć na ogół sprzyjające były jednak zmienne i trzeba było wykazać się umiejętnościami i dużym wyczuciem. To cenne doświadczenie na przyszłość. W najliczniej obsadzonej klasie Optimist Bpuchar wyjechał do Gdańska, na podium zmieścili się: Paweł Kuszewski (Gizycko) i Laura Banach (Baza)

 • Potężna flota Warmii i Mazur w OOM 2015 – Łatwo przewidzieć, medale musza być!

  Zakończyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Regaty odbędą się w dwóch turach od 14 do 23 sierpnia, a wystąpi w nich potężna flota młodychadeptów z Warmii i Mazur. Reprezentowani będziemy we wszystkich konkurencjach, w kilku mamy swoich faworytów, którzy pokazali się już na arenie międzynarodowej jak choćby: optimistkarze: Filip Szmit i Jakub Gołębiowski.

 • Puchar Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym na półmetku – Pokonać siebie, a przy okazji rywali

  Puchar Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym na otwartych wodach jest już na półmetku. Co prawda nie znamy jeszcze wyników z Wilkasale można przyjąć że impreza cieszy się dużym powodzeniem. W Szczytnie padł rekord frekwencji to samo w Wilkasach (nie mamy jeszcze oficjalnych wyników) Czy tak będzie dalej czas pokaże. Tymczasem o sytuacji w cyklu napisał do nas Pan Karol Dziemian – jeden z uczestników.

 • Puchar Warmii dokoła jeziora Luterskiego 2015 – Dwa w jednym choć nie do końca...

  Na szosach wokół jeziora Luterskiego rozegrano wyścig o Puchar Warmii. Dwudniowa impreza była jednocześnie mistrzostwami województwa LZS w jeździe na czas(I dzień) i ze startu wspólnego (II dzień). Łączny czas z obu prób liczył się do klasyfikacji generalnej Pucharu Warmii. Było więc sporo ścigania, klasyfikacji i wiele medali. A kibice przeżyli małego Kolna też przeżyli swoje sportowe święto.

 • Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś (2) Zewłągi 2015 – Wygrali: Daniel Kochna i Zofia Tercjak, Pan Leszek dał przykład

  Grand Prix Mikołajek Bo Lubię Polską Wieś to ciekawa oferta na tegoroczne lato 2015. Po pierwszej imprezie w Baranowie, przyszedł czas na druga w Zewłągach. W sobotę (18 lipca) na 5-kilometrowej trasie zjawiło się ponad stu uczestników, głownie z okolicznych miejscowości. W kategoriach open zwyciężyli: Daniel Kochna (Mrągowo) i Zofia Tercjak z Baranowa. Młodszym dał przykład Leszek Stelwach (Pisz)

 • Regaty Hotel Anek Cup zakończone - Błękitna Wstęga Jeziora Czos nadal czeka na właściciela

  W sobotę (18 lipca) odbyły się przedostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015, Hotel Anek Cup – Błękitna Wstęga Jeziora Czos. Zgłosiło się 19 jachtów. Imprezę rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez komandora regat Karola Góralczyka, gospodarza Mrągowa Panią Burmistrz Otolię Siemieniec i przedstawiciela sponsora tytularnego Filipa Klecana.

 • Europa Cup Dziwnów 2015 – Dużo czekania, a wyścigów jak na lekarstwo

  W miniony weekend odbyły się regaty żeglarskie Laserowców o Puchar Europy. Warunki nie sprzyjały uczestnikom. W najliczniej obsadzonej klasie Laser 4.7 rozegrano tylko jeden wyścig i na tej podstawie ustalono kolejność, ale zawodów nie zaliczono do klasyfikacji Europa Cup. A szkoda bowiem startowali żeglarze ze Szwajcarii, Ukrainy, Czech, Hongkongu, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Węgier, Litwy i Holandii.

 • 29er EUROCUP 2015 Open Gdynia 2015- Mrągowianie bez rewelacji

  W ramach Gdynia Sailing Days 2015 odbyły się regaty w klasie 29er o Puchar Europy. Zgłosiło się niewiele bo 12 załóg, w tym trzy z Bazy Mrągowo. Reprezentanci Warmii i Mazur pływali dużo (rozegrano 15 wyścigów), ale ze zmiennym szczęściem. Najwyższe szóste miejsce zajęli Wojciech Stolarczyk i Damian Knorps. Tuz za nimi znaleźli się: Paweł Jakubowski i Mikołaj Mickiewicz.

 • MŚ Juniorów RS:X Gdynia 2015 – Deskarze Bazy Mrągowo w drugiej dziesiątce U-17

  W ramach Gdynia Sailing Days 2015 odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie RS:X.O ile nasi seniorzy stanowią ścisłą czołówkę, o tyle młodszym zawodnikom trudno nawiązać walkę z najlepszymi. Medale zdobywali więc goście, natomiast startujący w imprezie deskarze Bazy Mrągowo zaistnieli wśród 17-latków. Patryk Chojnicki i Michał Warzocha uplasowali się w drugiej dziesiątce.

 • XXIX MP w Maratonie Kajakowym Olsztyn 2015 (FOTO i komplet medalistów)– Twardziele bez dwóch zdań...

  W  weekend (11/12 lipca) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Ukiel”w Olsztynie odbyły się XXIX Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli kilka tytułów: Martyna Lisiecka (KSC Plastex Olsztyn) w k-1 seniorek, Katarzyna Kozakiewicz (Koszałek Opałek ) w c-1 juniorek i Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) w c-1 juniorów młodszych, Julia Walczak (OKSW)w c-1 juniorek mlodszych i Jakub Wojciechowski,w c-1 młodzików (Koszałek), Dominik Wróblewski(Sokół Ostróda) w k-1 juniorów

 • Bieg ekstremalny „Wyzwanie Orła” Gdańsk 2015 – Nieścier i... Nieścier w czołówce

  W Gdańsku Stogach odbył się w sobotę (11 lipca) ekstremalny bieg z przeszkodami o nazwie „Wyzwanie Orła”. To kolejna impreza skierowana do osób żądnych mocnych wrażeń, odważnych, a jednocześnie świetnie przygotowanych kondycyjnie i sprawnościowo. Rywalizowano na dystansach 13 i 6 km. Na dłuższym doskonale drugie miejsce zajął Adam Nieścier (Gizycko), a na szóstej pozycji finiszował Krzysztof Nieścier.

 • Eliminacja OOM Optimist Charzykowy 2015 – Kuba i Filip w głównych rolach

  Rozegrany na jeziorze Charzykowskim eliminacyjne regaty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyprzyniosły podwójny sukces optimistkarzom z Warmii i Mazur. Z duża przewaga wygrał Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) przed Filipem Szmitem (MBSW/UKŻR Giżycko). To kolejny dowód, że mamy generacje bardzo zdolnych żeglarzy ze ścisłej czołówki krajowej, kandydatów na mistrzostwa świata i Europy.