Mrągowo

 • Mistrzostwa Województwa SZS MTB – Uczniowie SP 7 Bartoszyce pierwsi na kresce.

  W Raszągu (Gmina Biskupiec) odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w kolarstwie górskim szkół podstawowych.W rywalizacji uczestniczyło 52 zawodników (kolarki – 11 i kolarze - 41) z ośmiu szkół. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli uczniowie SP 7 Bartoszyce: Aleksandra Wołoch i Filip Rabizio. Drużynowo wygrali: ZS Czerwonka (dziewczęta) i ZS 4 Mrągowo (chłopcy)

 • Finał ORLIK Volleymania Kędzierzyn Koźle 2015 – Omega Mrągowo w ósemce

  W Kędzierzynie Koźlu odbył się finałowy turniej akcji „Orlik Vollemania”. Projekt jest skierowany do najmłodszych adeptów siatkówki z wykorzystaniem nowo powstałych obiektów. Na boisku występują mieszane zespoły (2x2). W finale ogólnopolskim wystapiły dwie ekipy z Warmii i Mazur. Bardzo dobrze wypadła Omega Mrągowo zajmując ósme miejsce. Zespół KS KurianVolley Olsztyn zajął 22 miejsce.

 • Kieler Woche 2015 – Piotr Kula tuż za podium, Agata Barwińska jedenasta

  Regaty Kieler Woche to jedna z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich w Europie. Nie zabrakło w niej reprezentantów Warmii i Mazur. Piotr Kula (Biskupiec) w klasie Finn zajął wysokie 4 miejsce,Agata Barwińska (MOS Iława) w Laser Radialbyła 11, w klasie 470wśród mężczyzn załoga Bazy Mrągowo Cesarski/Waszkiewicz skończyła na 14 pozycji, a iławsko-mrągowski duet: Marciniak/Sołtaniuk na drugiej, ale w stawce sześciu łódek.

 • Regaty eliminacyjne juniorów i młodzików Bydgoszcz 2015 – Szybka Zuza Matysiak

  Wprawdzie regaty eliminacyjne juniorów i młodzików w Bydgoszczy odbyły się kilkanaście dni temu, ale warto zamieścić wyniki, bowiem startowało wielu reprezentantówWarmii i Mazur. Czworo z nich zwyciężyło w swoich konkurencjach, ale sukcesy mają różną wagę, przede wszystkim z uwagi na liczbę uczestników . Zuzanna Matysiak (Baza Mrągowo)okazała się najlepszą juniorka na 200 m i była trzecia na 500 m.

 • Volvo Tri Serie Brodnica 2015 – Panie wygrały dubletem, a Mariusz Biskupski szósty w open

  Trathlon Volvo Serie Brodnica na dystansie 1/4 Iron był popisem pań z województwa warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Aleksandra Góralska z Plusek przed Kamilą Lulińską (Susz) – pierwszą w kategorii K-1.W rywalizacji open w szóstej pozycji znalazł się Mariusz Biskupski z Susza, a w drugiej dziesiątce finiszowało aż czterech naszych reprezentantów

 • Puchar Polski (IV) Tarnowo Podgórne 2015 – Marta Jaskulska znów najlepsza w czasówce

  W Tarnowie Podgórnym odbyła się czwarta edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Juniorzy młodsi zdobywali też punkty do rankingu na Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży. W sobotniej (20 czerwca) czasówce Marta Jaskulska (Warmia Biskupiec) znokautowała rywalki wyprzedzając następną o ponad 50 sekund. Ze startu wspólnego była trzecia. W rywalizacji Elity Anna Harkowska (Warmia i Mazury) była na czas druga.

 • Puchar Prezydenta Miasta Suwałk Stary Folwark 2015 – Piszanie w głównych rolach

  W weekend (12/14 czerwca odbyły się regaty w klasie Cadet o Puchar Prezydenta Suwałk. Wystartowało aż 51 załóg. W roli głównej wystąpili żeglarze PMOS Pisz, który wywalczyli dwa miejsca na podium. Zwyciężyła załoga: Piotr Leymańczyk/Gabriel Jermacz, a trzecią lokatę wywalczyli: Maciej Lipiński i Krystian Krysiak. W klasyfikacji U-14 triumfowali: Miłosz Dołęga i Wojtek Halczuk z Giżycka.

 • Puchar Polski Koziegłowy/Piczyce 2015 –Na czas Marta, ze startu wspólnego Dawid

  W Koziegłowach i Pińczycach odbył się kolejny Puchar Polski w kolarstwie szosowym. Juniorzy młodsi walczyli też w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W właśnie w tej grupie odnieśliśmy największe sukcesy. Dawid Burczak (Warmia Biskupiec) w pięknym stylu wygrał wyścig ze startu wspólnego. Dzień wcześniej w czasówce zwyciężyła Marta Jaskulska (Warmia) – trzecie ze startu wspólnego.

 • MP żaków Międzyzdroje 2015 – Zuzanna Pawłowska tuż za strefa medalową

  W Międzyzdrojachodbyły się (13/14 czerwca) Mistrzostwa Polski żaczek i żaków w tenisie stołowym. Z sześciorga reprezentantów Warmii i Mazur zdecydowanie najlepiej wypadła Zuzanna Pawłowska (Mrągowia), która awansowała do ćwierćfinału singla i została sklasyfikowana w strefie 5/8 w kraju. Jej koleżanka klubowa Wiktoria Ceglińska świetnie grała w eliminacjach, ale w turnieju głównym odpadła w I rundzie.

 • Maraton Mazury Gałkowo 2015 – Paweł Pszczółkowski samotnie do mety

  W minioną sobotę (13 czerwca) w Gałkowie odbyły się Maraton Mazury. Zjechali się amatorzy z całej Polski, bo impreza zdobyła już swoją renomę. Wygrał znany olsztyński długodystansowiec Paweł Pszczółkowski, samotnie mijając linię mety w czasie 2.45.27. Rozegrano również bieg na dystansie 10 km. Tu zwyciężył Adam Wakuluk z Siemiatycz, a za nim finiszowali: Mariusz Dembowski (Lidzbark) i Maciej Wojciechowski (Szczytno)

 • Złoty Puchar Mazur Węgorzewo 2015 – Mikołaj wygrał jak chciał

  Prawie 200 optimistkarzy uczestniczyło w dużej imprezie żeglarskiej w Węgorzewie „Złoty Puchar Mazur”. Regaty skierowane były przede wszystkim do młodszej grupy tej klasy (grupa B), którzy jednak już radzą sobie na wodzie znakomicie. A najlepiej spisał się Mikołaj Merkler z Bazy Mrągowo, który wygrał z dużą przewagą odnosząc pięć zwycięstw w ośmiu wyścigach. Dziesiątkę zamknęła Amelia Dziąba z Giżycka (4 wśród dziewcząt)

 • MP Seniorów Poznań 2015 – Kanadyjkarze uratowali honor, kajakarze „poszli” na dno

  Na torze Malta w Poznaniu w miniony weekend (6/7 czerwca) odbywały się Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie. Rywalizowano nie tylko o medale i stypendia, także o miejsce w reprezentacji na mistrzostwa świata. Po zakończeniu regat w dobrych humorach byli kanadyjkarze, którzy wykonali plan z nawiązką, a zupełnie zdruzgotani kajakarze. Olsztyński klub Plastex KSC wrócił z Poznania bez medalu....

 • Memoriał Joachima Halupczoka Szczydrzyk 2015 – Michał i Dawid skuteczni na finiszu

  Kolarze z Biskupca, Mrągowa i Olsztyna uczestniczyli w miniony weekend (6/7 czerwca) w Pucharze Polski i eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Niwce (na czas) i Szczydrzyku (start wspólny). Na podium wprawdzie nie stanęli, ale w niedzielnej próbie Michał Nalepa (MSR) był szósty, a Dawid Burczak (Warmia) siódmy. Odjechało trzech zawodników, a nasi kolarze umiejętnie przedarli się na czoło grupy.

 • Puchar Wyspy Giżyckiej 2015 – Jedni bili rekordy, inni podziwiali widoki

  W minioną niedzielę ( 7 czerwca) odbyła się jedna z największych imprez biegowych w regionie – Puchar Wyspy Giżyckiej. Trasa prowadziła będzie przez najpiękniejszą część miasta, malowniczą "Wyspę Giżycką",Twierdzę Boyen, molo i nabrzeże jeziora Niegocin!. Uczestnicy ( w sumie około 330) mieli do wyboru przebiec półmaraton, pokonać dystans 9 km lub przemaszerować 4 km.

 • IV Edycja Turnieju „Gmina CUP 2015” – Udana premiera w Wilkowie

  W niedzielę (7 czerwca) w Wilkowieodbył się pierwszy w tym sezonie turniej z serii międzygminnych rozgrywek w siatkówkę plażową „Gmina Cup 2015”. Zgłosiło się 20 par z sześciu gmin: Reszla, Mrągowa, Barcian, Węgorzewa oraz gminy Miejskiej i Wiejskiejz Kętrzyna. Wśród uczestników wydzielono młodziczek (rocznik 2001 i młodsze)w której walczyło pięć zespołów.

 • Puchar Prezydenta Miasta Gdyni 2015 – Julia Szmit coraz bliżej mistrzostw świata

  W miniony weekend (5/7 czerwca) odbyły się regaty oPuchar Prezydenta Miasta Gdyni,eliminację dla klas 420 i 29er do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF. Pięknie pływałaJulia Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko) zHanną Dzik (YKP Gdynia). Wygrały w klasie 420 kobiet. Trzecie miejsce zajęłysiostry Jarlińskie z Iławy. W klasie 29er również na trzeciej pozycji sklasyfikowano załogęBazy Mrągowo: Wojciech Stolarczyk/Damian Knorps.

 • Mistrzostwa Województwa Żaków 2015 – Dramatyczny finał szczęśliwy dla Wkry Działdowo

  Na Stadionie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim rozegrano turniej finałowy mistrzostw województwa żaków w piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. Po dwa awansowały do ćwierćfinałów. Potem obowiązywał play off. Tytuł zdobyli futboliści Wkry Działdowopo dramatycznym spotkaniu finałowym z Małym Jeziorakiem. W karnych 6:5 zwyciężyli działdowianie.

 • Eliminacje Grand Prix Mrągowa (II) STOMASZ CUP – Królowała piękna Delphia 24 One Design

  W sobotę (6 czerwca) na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się drugie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 – STOMASZ Cup. Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 29 sierpnia 2015 roku. Na start zgłosiło się 19 załóg z całej Polski.

 • Finały Wojewódzkie W-M SZS Szkół Podstawowych – SP 4 Mrągowo i SP Lechowo

  Giżycku odbyły się Finały Wojewódzkie W-M SZS w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Wystąpiło po sześć najlepszych drużyn, które najpierw zagrały w grupach, potem w półfinałach i o miejsca. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice SP 4 Mrągowo, które nie straciły seta. W turnieju chłopców triumfowali siatkarze z Lechowa, niedawni zwycięzcy mistrzostw w „2”.

 • Maratony Kresowe Niemenczyn 2015 – Trzy zwycięstwa w kategoriach

  Uczestnicy cyklu „Maratony Kresowe” przenieśli się w minioną sobotę (6 czerwca) do litewskiego Niemenczyna. To ziemia bliska Polakom, stąd nie zabrakło w imprezie reprezentantów Warmii i Mazur. Najwyżej w klasyfikacji open półmaratonu zameldowały się panie; Lucyna Gorczak-Cała (Mrągowo) i Anna Świderska (Ełk). Odnieśliśmy natomiast aż trzy zwycięstwa w kategoriach (półmaraton)