Mrągowo

 • XII Międzynarodowy Wyścig o Puchar Wójta Gminy Miłki 2015 – Kręcili Mastersi, kręciły żaki

  W miniony weekend (11/12 lipca) odbył się XII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Miłki. To impreza, w której startują wszystkie generacje cyklistów. Mastersi ścigali się w sobotę i niedzielę w oddzielnych próbach, natomiast w drugim dniu dołączyli do nich następcy. Obsada była liczna i mocna. Przyjechali kolarze nawet z południa Polski, nie zabrakło mocnych gości zza wschodniej granicy.

 • Volvo Sailing Gdynia Days 2015 - Puchar Trenerów regaty ze specjalnym przesłaniem

  Podczas prestiżowej imprezy Volvo Sailing Gdynia Days odbywają się Regaty Trenerów – rywalizacja najmłodszych optimistkarzy, którzy mają okazje pochwalić się swym szkoleniowcom czego się już nauczyli. Dziewczęta i chłopcy walczą więc z niesamowitą ambicją. W miniony weekend (10/12 lipca) wystartowało 200 łódek. Najwyżej na siódmym miejscu został sklasyfikowany Mikołaj Merkler (Baza Mrągowo).

 • IV eliminacja Grand Prix Mrągowa Hotel Anek Cup – Na najszybszą łódkę czeka Błękitna Wstęga

  Już w najbliższą sobotę (18 lipca) odbędą się czwarte regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 – Hotel Anek Cup. To za sprawą właścicieli i pracowników Hotelu Anek został sponsorem tytularnym regat. Zaznaczyć dodatkowo należy, że jest to partner MTR Czos, który po raz drugi współpracuje z naszym stowarzyszeniem. W ubiegłym roku regaty Hotel Anek Cup cieszyły się doskonałą opinią.

 • Bosch Streetball 3x3 Grand Prix Polski 2015 – Jarlem Elbląg “zaszalał” w Sopocie

  W miesiącach letnich jedną z najpopularniejszych dyscyplin jest streetball, czyli gra 3x3 na jeden kosz. Osią rozgrywek w kraju oprócz imprez lokalnych jest cykl Bosch Grand Prix Polski,podczas którego zdobywa się kwalifikacje do finałów MP. Siec turniejów jest rozbudowana i zdobywa się w nich punkty do klasyfikacji. W miniony weekend (27/28 czerwca) w Sopocie znakomicie wypadli koszykarze drużyny Jarlem Elbląg.

 • Memoriał Jerzego Kowalskiego, Kryterium w Biskupcu 2015 – Szymon Rekita uczci pamięć swojego wychowawcy

  W najbliższą niedzielę (5 lipca) odbędzie się XXI Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Biskupcu – impreza, która na stałe weszła do kalendarza sportowego miasteczka. Od czterech lat jest to równocześnie Memoriał Jerzego Kowalskiego – trenera, który współtworzył historię kolarstwa na Warmii i Mazurach i jest wychowawcą znakomitych zawodników. m. in. Młodzieżowego Mistrza Polski w jeździe na czas Szymona Rekity.

 • Dni Mrągowa pełne żeglarskich atrakcji – Trzy w jednym to dopiero strzał!

  Najbliższe regaty będą prawdziwym świętem żeglarstwa. Już 4 lipca roku w ramach Dni Mrągowaodbędą się trzecie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix. Dodatkowo impreza połączy się z trwającymi w tym samym dniu Regatami o Puchar 7 Cudów Mazur oraz z Festiwalem Żagli ISSA. Zarówno na jeziorze, jak i na lądzie, nie zabraknie atrakcji dla kibiców. Strefa kibica będzie czynna w godzinach 10.00-18.00.

 • Windsur European Championships Palermo 2015 – Mrągowianie w drugiej dziesiątce.

  Na Sycyliiodbyły się Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie RS:X. Seniorzy, którzy od lat zdobywają medale w najważniejszych imprezach potwierdzili swoją dominację i wrócili do kraju z medalami. Równolegle rywalizowali zawodnicy młodszych kategorii wiekowych, w tym „deskarze” Bazy Mrągowo. W kat, U-17 Patryk Chojnicki zajął 14 miejsce, w kat. U-21 Patrycja Lis była dwudziesta.

 • II Półmaraton Wydminy 2015 – W taki upał meta zbawieniem...

  Już po raz drugi odbył się Półmaraton Wydminy, który po ubiegłorocznej premierze zebrał tyle pochlebnych ocen, że każdy jechał tu w ciemno, mając zagwarantowany atrakcyjny start i przeżycie dużych emocji. Organizatorzy zaproponowali trzy konkurencje: półmaraton, bieg na 10 km i wyścig wózkarzy również na 10 km. Wysoka temperatura nie była sprzymierzeńcem, meta okazała się dla wielu zbawieniem.

 • XXI Kryterium Kolarskie IV Memoriał Jerzego Kowalskiego – Rekita, Jaskulska, Burczak i będą następni

  W niedzielę (5 lipca) odbyło się w Biskupcu XXI Międzynarodowe Kryterium Kolarskie – IV Memoriał Jerzego Kowalskiego. Stawiła się młodzież z województwa warmińsko-mazurskiego (mastersi też byli), przyjechali zawodnicy z Mazowsza i Podlasia. Oczywiście w komplecie stanęli na starcie gospodarze z LKK Warmia. Zaprezentował się utytułowany już Szymon Rekita oraz wschodzące „gwiazdeczki”:Marta Jaskulska i Dawid Burczak.

 • Maratony Kresowe Sejny 2015 – Piotr Chrzanowski nie zwalnia tempa

  Kolejnym przystankiem cyklu „Maratony Kresowe” były Sejny, gdzie w sobotę (4 lipca) rozegrano maraton i półmaraton. Znów dał o sobie znać Piotr Chrzanowski z Ełku, który triumfował na krótszym dystansie w klasyfikacji open. W tej samej konkurencji wśród pań czwarta lokatę wywalczyła Lucyna Gorczak-Cała (Mrągowo), druga w kategorii Fit. W maratonie najwyżej na 22 miejsc sklasyfikowano Piotra Wiśniewskiego (Ełk).

 • Regaty Dni Mrągowa 2015 – Upał trochę przeszkodził, ale nie zniweczył planów

  W sobotę (4 lipca) na jeziorze Czosrozegrane zostały regaty Dni Mrągowa 2015. Rywalizacja odbyła się w ramach II eliminacji Grand Prix 7 Cudów Mazur, Festiwalu Żagli ISSA oraz III eliminacji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015. Na start zgłosiło się 71 uczestników, tworząc 23 załogi. Zawody stały się okazją do spotkania żeglarzy nie tylko z Mrągowa.

 • MP w kolarstwie szosowym (start wspólny) Sobótka 2015 – Natalia, Klaudia i Paweł w normie

  W piątek (26 czerwca) odbyły się wyscigi ze startu wspólnego juniorek i juniorów  Mistrzostw Polski w Sobótce. W gronie dziewcząt były dwie reprezentantki Warmii i Mazur. Nie należały do faworytek, pojechały na miarę swoich możliwości. Natalia Zyśk (MSR Mrągowo) zajęła 18, a Klaudia Kmiołek (Warmia Biskupiec) 19 miejsce. Wyścig juniorów ukończył z naszej dwójki tylko Pawel Kostrubski (Warmia), który wywalczył 18 pozycję na 93 sklasyfikowanych zawodników.

 • Eliminacje do OOM (tor) Pruszków 2015 – Spróbowali z różnym efektem

  Na torze w Pruszkowie odbyły się Puchar Polskii eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw kolarstwie torowych. Swych sil spróbowali juniorzy młodsi z Warmii i Mazur, którzy w tej specjalności startują incydentalnie. Trudno więc było oczekiwać wielkich wyników. Na uwagę zasługują: 5 miejsce Dawida Burczaka (Warmia Biskupiec) w keirinie i 6 lokata Marty Jaskulskiej (Warmia) w omnium.

 • Tenis 10 Olsztyn 2015 – Zielona, pomarańczowa, czerwona – wszystkie grupy grały aż miło

  W weekend (27/28 czerwca)na kortach OKT Jodłowa odbył się drugi turniej z cyklu Tenis 10 Olsztyn 2015organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn. Tym razem udział wzięło ponad 30-tu młodych adeptów tenisa z Olsztyna, Stawigudy, Mrągowa i Biskupca od 6 do 10-ciu lat, którzy grali na skróconym korcie, miękkimi piłkami, zgodnie z Programem Tenis 10 Polskiego Związku Tenisowego.

 • XV Regaty Puchar Żubra Michałowo 2015 – Dominacja talentów z Mazur

  W niedzielę (28 czerwca) w Michałowie zakończyły się XV Regaty „Puchar Żubra”. Uczestniczyło 84 zawodników z Mrągowa, Giżycka , Pisza, Lublina, Ełku, Suwałk, Michałowa i Białegostoku, Grodna, Mińska i Kowna. W najliczniej obsadzonych optimistkach B całe podium dla Warmii i Mazur. Wygrał Mikołaj Merkler (Baza Mrągowo)przed Amelia Dziąba (MBSW/UKŻR Giżycko) i Mateuszem Gigielewiczem (Baza).

 • Regaty o Puchar Króla Sielaw Mikołajki 2015 – Kuźnia talentów w pełnym rozkwicie

  W miniony weekend (27/28 czerwca) w Eko Marinie Mikołajki odbyły się Regaty o Puchar Króla Sielaw 2015 .Na starcie stanęło 37 początkujących optimistkarzy z Mikołajek , Giżycka i Mrągowaw wieku 6-11 lat podzielonych na trzy kategorie wiekowe Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe oraz zostali zaproszeni na klubowego grilla .

 • 7 Cudów Mazur pierwsze zaprasza Mrągowo – Żeglarskie Grand Prix tylko jedną z atrakcji

  Samorządowa kampania 7 Cudów Mazur, której celem jest promocja różnorodnych form spędzania wolnego czasu na Mazurach rozkręca się na dobre. Po czerwcówce w Mikołajkach, w lipcu turystów zapraszają Mrągowo, Giżycko i Węgorzewo. Pierwsza wakacyjna impreza odbędzie się już 4 lipca w Mrągowie, które w najbliższy weekend będzie obchodzić swoje święto.

 • II Pasłęcki Maraton MTB 2015 – Pot się lał z czoła, ale każdy rwał do mety

  Około 200 zawodniczek i zawodników wystartowało w II Pasłęckim Maratonie MTB. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: Giga (48 km) Mega (32 km) i Mini (16 km). Na wymagającej trasie pot lał się z czoła uczestników, ale każdy rwał do mety. Najbardziej prestiżowy wyścig Giga wygrali: Katarzyna Łysek i Bartosz Banach (oboje Gdańsk). Dzielnie walczyli pasłęczanie z miejscowego Teamu Mustang.

 • Puchar Lata Olsztyn 2015 – W optimistkach Nauticus YC, w L’Equipe Baza Mrągowo

  W weekend (20/21 czerwca) w Olsztynie odbyły się regaty o Puchar Lata zorganizowane przez Nauticus Yacht Club. W dwóch klasach: Optimist i L’Equipe rywalizowali zawodnicy z Warmii i Mazur, przyjechali też żeglarze z Warszawy i Gdańska. W „optimistkach” dominowali gospodarze, a wygrał Adam Sokołowski, w L’Equipe podwójne zwycięstwo odniosła Baza Mrągowo a triumfowały: Amelia Linowska i Julia Chmiel.

 • Biegowe GP Mikołajek BiegamBoLubię Polską Wieś – W Baranowie swojsko jak nigdzie

  W Baranowie, w minioną niedzielę (21 czerwca) odbyły się pierwsze zawody Biegowe GP Mikołajek BiegamBoLubię Polską Wieś. Rywalizowało 114 osób, w przeważającej liczbie mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, ale byli tez reprezentanci Warszawy, Bydgoszczy czy Łomży. Wygrał Daniel Kochna przed Leszkiem Stelwachem i Mateuszem Reszką. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Alicka.