nowe miasto lubawskie

 • II Memoriał Zbigniewa Kuligowskego 2019 – W Nowym Mieście Lubawskim „królowa” w pełnej krasie

  Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się w piątek (15 lutego) Halowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz Indywidualne Zimowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. Był to jednocześnie II Memoriał im. Zbigniewa Kuligowskiego.

 • Halowe MP U18 i U20 Toruń 2019 – Złoto: Daria Siemińska, srebro: Kacper Lewalski, brąz: Alicja Gajewska, Alicja Potasznik i Julia Pętlicka

  W hali „Arena” w Toruniu odbywały się w weekend (8/10 lutego) Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) w lekkiej atletyce.  Ekipa Warmii i Mazur zdobyła pięć medali.  Dwa w pchnięciu kulą. Złoto Daria Siemińska (LZS Lubawa), brąz Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo). Srebro na 600 m U18  Kacper Lewalski (Truso Elbląg), brąz na 2000 m U 18  Julia Pętlicka (AZS UWM).  oraz brąz na 200 m U20 Alicja Potasznik (AZS UWM)

 • Walentynkowy Leśny Cross Łukta 2019 – Pary i małżeństwa w osobliwej sztafecie

  W niedzielę (10 lutego) w Łukcie i okolicach odbyła się Ogólnopolska Przełajowa Sztafeta - Walentynkowy Leśny Cross. Rywalizacja miała charakter drużynowy. Zespoły składały z kobiety i mężczyzny, którzy w ciągu 5 godzin na przemian pokonywali rundę długości 6.5 km. O kolejności decydowała liczba pokonanych rund, a w przypadku jednakowej ilości lepszy czas.

 • Halowy Miryng Toruń 2019 – Ostatnia prosta przed walką o medale

  W sobotę (2 lutego) w hali Arena w Toruniu odbył się mityng lekkoatletyczny, w którego programie znalazły się mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego U14 i U16. Ponieważ za tydzień zaplanowano Mistrzostwa Polski U18 i U20 wielu zawodników potraktowało to jako ostatni sprawdzian przed walka o medale. Wystartowała bardzo liczna grupa lekkoatletów z sekcji warmińsko-mazurskich.

 • Mistrzostwa Województwa (styl klasyczny) Lidzbark Warmiński 2019 (FOTO) – Cenne medale, to wszystko po drodze

  W Lidzbarku Warmińskim odbyły się w sobotę (19 stycznia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiegow zapasach (styl klasyczny). Rywalizowano w kategoriach wiekowych: junior, kadet, młodzik, rywalizowały też młodziczki. Podział na wagi był nietypowy, ale był to zabieg techniczny, by równomiernie rozlokować zawodników w turnieju.

 • Halowy mityng pamięci Ireny Szewińskiej Toruń 2019 – Każdy start to nowe doświadczenie

  W sobotę (26 stycznia) odbył się w Toruniu Halowy Mityng Lekkoatletyczny poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej. Impreza skierowana była do adeptów „Królowej sportu” w kategoriach wiekowych U16 i U14, a wystartowali w niej lekkoatleci z Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Susza i Pasłęka. To zawodnicy, który od niedawna trenują i każdy występ zwłaszcza poza województwem jest dla nich cennym doświadczeniem.

 • Ogólnopolskie Zawody Toruń 2019 – Obiecujące przymiarki

  W toruńskiej „Arenie” odbył się w sobotę (19 stycznia) halowy mityng lekkoatletyczny, w którym z powodzeniem startowali też reprezentanci klubów warmińsko-mazurskich. Uzyskali wiele wartościowych wyników. Na pierwszy plan wysuwa się rezultat Kacpra Lewalskiego (Truso Elbląg) na 600 m., który stawia do w gronie kandydatów w Mistrzostwach Polski. Na 60 m i 200 m wysoka formę potwierdziła Alicja Potasznik (AZS UWM Olsztyn).

 • Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

  W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

 • Najlepiej pracują z piłkarską młodzieżą – Olimpia Elbląg, przed UKS Rona Ełk i Naki Olsztyn

  Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zaprezentował wyniki współzawodnictwa w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w okresie (sezon 2017/18 – wiosna). Na całość punktacji składały się rezultaty w kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy, trampkarz, młodzik, orlik i żak. Po podsumowaniu pierwsze miejsce zajęła Olimpia Elbląg przed UKS Rona Ełk i Naki Olsztyn.

 • Drużynowe Mistrzostwa SZS w badmintonie – W lokalnym gronie, ale tytuły mają swoją wartość

  W hali widowiskowo-sportowej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się we wtorek (18 grudnia) Drużynowe Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w BADMINTONIE Dziewcząt i Chłopców - Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Startowali przede wszystkim uczniowie z Powiatu Nowomiejskiego.

 • 3. Halowe Drużynowe MP Masters Toruń 2018 – Warmia i Mazury jednak z głównym trofeum

  W sobotę (8 grudnia) w Toruniuobyły się 3. Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Do Grodu Kopernika wybrała się liczna i dobrze przygotowana ekipa weteranów Warmii i Mazur. Pełna mobilizacja, zaangażowanie, determinacja dały świetne efekty. Zajęliśmy pierwsze, a nie jak wcześniej podalismy drugie miejsce.Za nami wiele lekkoatletycznych potęg.

 • III Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Czwartków LA Spała 2018 – Medale i rekordy mogą tylko cieszyć

  Młodzi adepci z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyli w III Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach „Czwartków Lekkoatletycznych”, które odbyły się w sobotę (15 grudnia) Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W nanym w kraju obiekcie rywalizowały dzieci z Elbląga, Olsztyna, Pisza, Wilkas, Susza i Nowego Miasta Lubawskiego.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS 2018 – Na wszystkich poziomach Olsztyn

  W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się 6 grudnia Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w szachach. Wszystkie tytuły zdobyły olsztyńskie placówki. W rywalizacji SP (rocznik 2006 i młodsi) triumfowała SP2, w gronie SP (rocznik 2003/2005) zwyciężyła Katolicka SP, natomiast wśród szkoł średnich najlepsi okazali się uczniowie II LO.

 • Festiwal Biegów Św. Mikołajów Toruń 2018 – Tym razem senior Przybyła z laurem, a tak w ogóle to fajna niedziela

  W Toruniu odbył się w minioną niedzielę (9 grudnia) Festiwal Biegów Św. Mikołajów Fabryki Kopernik, jedna z najpopularniejszych imprez w kraju w tym szczególnym dniu. Rywalizowano na trzech dystansach. Warmię i Mazury reprezentowali dość licznie typowi amatorzy, biegający dla przyjemności. Ze zwycięstwem wrócił z Grodu 71-letni iławianin Roman Przybyła, który wygrał kat. M70.

 • Turniej Mikołajkowy Legia Kids Warszawa 2018 – To mogą być przyszli olimpijczycy

  Najmłodsi kickboxerzy MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamek Expom Kurzętnik wzięli udział w sobotę (8 grudnia) w pierwszej edycji turnieju mikołajkowego Legia Kids w Warszawie na który zjechało się blisko 140 zawodników z 13 klubów. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie jak na tak młodych zawodników.

 • ME WAKO Maribor 2018 – Adrian Durma wrócił z brązem, a mógł być finał

  W słoweńskim Mariborze zakończyły się w niedzielę (25 listopada) Mistrzostwa Europy w kickboxinku WAKO. Rywalizowano w kilku formułach, województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało trzech zawodników w light contact. Najlepiej spisał Adrian Durma z Elbląga, zdobywając brązowy medal w wadze 74 kg. Elblążanin ostatnio brylował w Pucharach Świata,ale w imprezach mistrzowskich wracał bez medalu. Tym razem się udało.

 • Międzynarodowa Błękitna Wstęga Bałtyku Gdańsk 2018 – Medale w mocnym towarzystwie

  W sobotę (24 listopada) w Gdańskuodbył się turniej zapasów (styl klasyczny) w kat. młodzików i mini zapasów. Startowały silne kluby Pomorza, a także goście z Rosji. Nas reprezentowały trzy sekcje: Sokół Lubawa, Olimpia Elbląg i Sokół Nowe Miasto Lubawskie. W sumie zdobyliśmy 12 medali (1,3,8), najwięcej Lubawa(1,2,5), Elbląg – 3 brązowe, a Nowe Miasto Lubawskie 1 srebrny.

 • Mistrzostwa Nestorów Warmii i Mazur „Niepodległa” 2018 – Królewska gra nie zna granic

  W Olsztynieodbyły się w niedzielę (18 listopada) Mistrzostwa Nestorów Warmii i Mazur w Szachach Szybkich "Niepodległa". Rywalizowało aż 33 uczestników (mężczyźni powyżej 55 lat, panie powyżej 50 lat). Zwyciężył Mirosław Sławński (UKS Trzydziestka Olsztyn) , drugie miejsce zajął Tomasz Rak (UKS Kopernik Olsztyn), a trzecie Dariusz Krzywicki (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn).

 • Puchar Polski Kick Light Seniorów i Juniorów Otwock 2018 – Pleta i Mederski triumfują!

  W Otwocku odbył się w sobotę (17 listopada) Puchar Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule kick light. Startowało dwóch zawodników MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, obaj wrócili ze złotymi medalami. W grupie seniorów w wadze +94 kg zwyciężył Cezary Pleta, na najwyższym stopniu podium stanął też junior Albert Mederski w kat. 57 kg.

 • Ciekawy weekend kickboxerów Zamku i Olimpii – Wojciech Wiśniewski w reprezentacji, a młodzież w Obrowie

  Listopadowy weekend (9/10 listopada) był bardzo pracowitym czasem dla kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie. W piątek w Kartuzach Wojciech Wiśniewski wziął udział w prestiżowym meczu międzypaństwowym Polski z Węgrami w formule kick light. Co prawda Wojtek uległ swojemu rywalowi , ale to polscy kickboxerzy cieszyli się z końcowego wyniku bo zwyciężyli 5:4 ,