nowe miasto lubawskie

• Ciekawy weekend kickboxerów Zamku i Olimpii – Wojciech Wiśniewski w reprezentacji, a młodzież w Obrowie

Listopadowy weekend (9/10 listopada) był bardzo pracowitym czasem dla kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie. W piątek w Kartuzach Wojciech Wiśniewski wziął udział w prestiżowym meczu międzypaństwowym Polski z Węgrami w formule kick light. Co prawda Wojtek uległ swojemu rywalowi , ale to polscy kickboxerzy cieszyli się z końcowego wyniku bo zwyciężyli 5:4 ,

• MP Młodziczek Bielawa 2018 – Dziewczęta daleko od podium

W Bielawie odbyły się w weekend (10/11 listopada) Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Frekwencja była znakomita – ponad 300 zawodniczek z 55 klubów, w tym trzech sekcji warmińsko-mazurskich z Rybna, Lidzbarka Warmińskiego i Nowego Miasta Lubawskiego. Tym razem nasze dziewczęta wypadły poniżej oczekiwań. W czołowej dziesiątce na ósmym miejscu uplasowała się Maja Rożentalska GSZS RYBNO (Rybno)

• Konsultacje kadrowiczów (light contact) – Skorzystali wszyscy

W weekend (26/28 października) w Kurzętniku i Nowym Mieście Lubawskim odbyły się konsultacje szkoleniowe reprezentacji Polski seniorów w kickboxingu w formule light contact, w których brała również udział kadra województwa warmińsko –mazurskiego kadetów starszych.Konsultacje były otwarte również dla zawodników spoza kadry jak i dla lokalnych kickboxerów.

• II Jesienny Maraton MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno 2018 – Najważniejsze, że z uśmiechem

W sobotę (20 października) przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się II Jesienny Maraton MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno. Około 100 uczestników rywalizowało na dwóch dystansach (57 km i 35 km) w 14 kategorii wiekowych mężczyzn i kobiet. Najlepszych uhonorowano statuetkami i pamiątkami, a wszyscy w miłej atmosferze spędzili czas w obficie zaopatrzonym bufecie.

• Iławska Liga 2018/19 już po premierze – Roman Baran pierwszym zwycięzcą

W pierwszej kolejce Iławskiej Ligi Tenisa Stołowego2018-2019 rozegranej w środę (24 października) udział wzięło 28 zawodników z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy oraz Iławy.Zwycięzcą został Robert Baran, drugie miejsce zajął Michał Gostół, a trzeci był Adrian Przybyła.Taka jest kolejność w klasyfikacji generalnej. Druga kolejka w środę (31 października) zapisy o godz. 17:30, początek gier godz. 18:00.

• O Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego 2018 – Entuzjazm 8-latków, oby starczyło im zapału!

W hali sportowejMiejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się 14 październikaMiędzynarodowy Turniej Piłkarski Chłopców rocznika 2010/2011 o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.Wystąpiło siedem zespołów z okolicznych klubów, także gościeze Szkoły Sportowej w Kaliningradzie, którzy zresztą wygrali imprezę odnosząc pięć zwycięstw i jeden mecz remisując. Na podium stanęli też futboliściJezioraka i Drwęcy.

• Polish Fighter Cup 7 Szczecin 2018 – Mocne ciosy wojowników z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego

W Szczecinie odbyła się już siódma edycja Polish Fighter Cup 7. To jest to turniej, podczas którego konfrontują się różne style walki. W imprezie udział wzięło około 250 zawodników z 50 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto.W sumie ośmiu wojowników – po czterech z każdej sekcji.

• Mistrzostwa Województwa Seniorów w szachach szybkich i błyskawicznych Kurzętnik 2018 – Podwójna korona UKS Kopernik I

W Kurzętniku odbyły się w miniony weekend (13/14 października) Mistrzostwach Województwa w szachach Szybkich i Błyskawicznych. Wystartowało tylko pięć zespołów z trzech klubów. Po trzy drużyny wystawił UKS Kopernik Olsztyn, który zdobył cztery medale: dwa złote i dwa brązowe. Dwa srebrne przypadły szachistom UKS Dziesiątka Olsztyn.

• Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów Kurzętnik 2018 – Roszady na podium

W Kurzętniku odbyły się w sobotę (6 października) Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W rywalizacji uczestniczyło pięć klubów, na podium znalazły się trzy w różnych konfiguracjach. W szachach szybki tytuł zdobyli zawodnicy UKS Trzydziestka Olsztyn przed UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn i UKS Skoczek Elbląg. W wersji błyskawicznej pierwszy był Skoczek przed Trzydziestka i Debiutem.

• Eliminacje Międzywojewódzkie do MP Młodzików Brok 2018 – Czternaście przepustek

Od 25 do 30 września w Brokuodbywały się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Młodzików w szachach w 2019 roku. Startowali młodzi adepci „królewskiej gry” z województwa warmińsko-mazurskiego. Awans do turniejów centralnych wywalczyło 14 osób. W grupie wiekowej U11 zwyciężyli: Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn) i Maciej Kraśniewski (UKS Uzdowo).

• X Bieg Uliczny "Liwa Cup - Prabuty 2018" Najwyżej Karol Kowalski i Monika Jackiewicz, laury w kategoriach

W sobotę (29 września) odbył się w Prabutach X Bieg Uliczny "Liwa Cup. W gronie ponad 100 uczestników widoczni byli reprezentanci Warmii i Mazur. Szósty na mecie był Karol Kowalski (Dobrocin), a trzecie miejsce w klasyfikacji pań zajęła Monika Jackiewicz(Kazanice). Obojgu nie sklasyfikowano w kategoriach wiekowych, w których kilkoro naszych zawodników stanęło na podium

• Indywidualno-Drużynowe Mistrzostwa LA – Sąsiedzka rywalizacja

Na Orliku przy SP 1 w Nowym Mieście Lubawskimodbyły się w piątek (28 września) Indywidualno - Drużynowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne o puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rywalizowano w konkurencjach dostosowanych do mozliwości obiektu, a zacięta rywalizację stoczyli uczniowie szkół podstawowych z Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzetnika.

• Golub Dobrzyn MTB Maraton 2018 – Patryk Romanowski najszybszym juniorem w Mega

Ponad 170 kolarzy uczestniczyło w niedzielnej (23 września) imprezie Golub Dobrzyn MTB Maraton. Rywalizowano na dwóch dystansach. W Mega kategorię juniorów wygrał Patryk Romanowski z Susza (30 w open), w Fitdrugi w tej kategorii był Wojciech Kowalczyk (Susz), a trzeci w kat. M4 Arkadiusz Węgie (Susz). W M5 tuż za podium uplasował się Andrzej Kłodawski (Nowe Miasto Lubawskie).

• Mistrzostwa Olsztyna w szachach szybkich 2018 – Krótki limit na myślenie

W Olsztynie odbyły się w niedzielę (23 września) Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w szachach szybkich.Startowało ponad 40 zawodników, a zwyciężył Aleksander Kumaka (Gryf Dębica)z gospodarzy w open na podium stanął Waldemar Kozłowski (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn). W klasyfikacji kobiet triumfowała Zofia Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn). W czołówce znaleźli się szachiści z olsztyńskim rodowodem.

• I Pómaraton w Biskupcu Pomorskim – Obiecujący początek

W niedzielę (23 września) odbył się I Pómaraton w Biskupcu Pomorskim o Puchar Wójta Gminy.W biegu głównym wystartowało 50 uczestników w tym kilkoro z poważnym dorobkiem. Wśród pań triumfowały Kamila i Dorota Pawłowskie (Marzęcice), a trzecia była Aleksandra Wantowska (Iława). Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Rogiewicz (Grudziądz) przed Mariuszem Dembowskim (Lidzbark) i Tomasem Jateiko (Niemenczyn).

• Weltrack MTB Maraton Lidzbark 2018 – Artur Korc i Mariusz Kaczyński dyktowali tempo

Niedzielny (23 września) Weltrack MTB Maraton w Lidzbarku Welskim był kolejna bardzo interesująca ofertą dla miłośników kolarstwa górskiego na Warmii i Mazurach, z której wielu skwapliwie skorzystało i nie zawiodło się. Interesująca trasa i kameralna atmosfera były poważnymi atutami, nie wszyscy są entuzjastami wielkich imprez. Organizatorzy zaproponowali na dystansie

• MP Młodzików Bełchatów 2018 – Alicja Gajewska po raz drugi złota, Kacper Lewalski też mistrzem brąz dla Kingi Kornackiej, Artura Cytlała i Jakuba Nowakowskiego

W Bełchatowie odbywały się w weekend (22/23 września) i Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Zdobylismy  6 medali w tym 3 złote Alicja  Gajewska z Zatoki Braniewo wywalczyła dwa: w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.. Mistrzem Polski został też Kacper Lewalski (Truso Elbląg) 1000 m.Brąz na 600 m zdobyła Kinga Kornacka (Finishparkiet), Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) w oszczepie i Jakub Nowakowski (AZS UWM) na 110 m ppł.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (st. klasyczny) Olsztyn 2018 – Piękny dorobek, sześć złotych krążków

W Olsztynie odbyły się w sobotę (22 września) Międzwywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Startowali reprezentanci klubów strefy D (województwa: mazowieckie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie). Świetnie wypadli gospodarze, którzy wprawdzie w punktacji województw znaleźli się za Mazowszem, ale indywidualnie zdobyli aż 6 złotych krążków.

• Orlikowe Mistrzostwa Województwa SZS 2018 – W Nowym Mieście Lubawskim walka o każda sekundę i centymetr

Na orliku Szkoły Podtsawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się w piątek (21 września) III Memoriał im Kazimierza Okołowskiego o randze Orlikowych Mistrzostw Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lekkoatletyce. Do rywalizacji przystąpiło 254 dziewcząt i chłopców, którzy startowali w konkurencjach dostosowanych do warunków obiektu.

• Północna Liga XC (finał) Grudziądz 2018 - Iza Podpirko druga na mecie, pierwsza w „generalce”

W Grudziądzuodbyła się w niedzielę (16 września) piąta i ostatnia zarazem impreza MTB z cyklu Północna Liga XC. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się olsztynianka Iza Podpirko, która tym razem zajęła drugie miejsce, ale pozwoliło to jej zwyciężyć w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Ósmy na mecie i piąty w K20 był Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie) W „generalce” znalazł się tuż za podium.