nowe miasto lubawskie

 • Ogólnopolski mityng LA Toruń 2018 – Forma musi przyjść w najważniejszym momencie

  W miniony weekend (12 maja) w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, w którym wystartowało wiele sekcji z Warmii i Mazur. Stadion w mieście Kopernika spełnia europejskie standardy, dlatego ta oferta była najciekawsza, a poza tym startować w takich warunkach to sama przyjemność. Występ w Toruniu można określić jako sprawdzian u progu sezonu,mieliśmy lekkoatletów w różnych grupach wiekowych.

 • 9 Memoriał Zdzisława Furmanka Kielce 2018 – Wieloboistki w stolicy

  W Kielcach odbył się 12 maja Memoriał Zdzisława Furmanka, którego głównymi punktami są konkurencje rzutowe. Ale nie obyło się bez biegów. Dystans 200 metrów wygrał Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) 21.72 wiatr -2.0. Konrad Bukowiecki (AZS UWM) wystąpił w rzucie dyskiem – 52.72, a miotacze Gwardii Szczytno Andrzej Naszko i Sebastian Łukszouzyskali 18.75 i 18.40. W otwartych mistrzostwach Warszawy startowały wieloboistki.

 • Otwarcie sezonu Warszawa 2018 – Obiecujący rekord Kingi Kornackiej

  Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawieodbył się 12 i 13 maja Mityng Lekkoatletyczny Otwarcia Sezonu,w którym starowali zawodnicy KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto i MLKS Czarni Olecko. Wyniki były zróżnicowane na uwagę zasługuje rekord życiowy Kingi Kornackiej (Finishparkiet) – rocznik 2003 , która na 400 m uzyskała 58.86.

 • Polska Biega w Rybnie 2018 - Ósemka w dobrym tempie

  W sobotę (12 maja) wodbyła sie impreza pod hasłem Polska Biega w Rybnie, która wpisuje się w ogólnokrajową akcje „Cała Polska Biega”. Rywalizowano na dystansie 8 km, miłośnicy Nordic Walking mieli do pokonania 3 km, rozegrano również Bieg Rodzinny na dystansie 800 metrów. Główne konkurecje w formule open wygrali Martyna Konarzewska (Działdowo) i Mariusz Pawłowski (Marzęcice).

 • Podczas Majówki wysyp mityngów – Na stadionach coraz większy ruch

  Podczas długiej „Majówki” w całym kraju odbyło się wiele mityngów pod wspólnym hasłem otwarcia sezonu. U nas taka impreza odbyła się w Lidzbarku Warmińskim (komplet wyników już podaliśmy), ale lekkoatleci Warmii i Mazur startowali tez w innych miejscowościach. W każdym razie zawodnicy hurtem wkroczyli na bieżnie, skocznie i rzutnie, prezentując efekt długich przygotowań

 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sypniewo 2018 – Maciej Jeda zdobył brąz

  W Sypniewie koło Jastrowa zakończyła się w sobotę (5 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżyw szachach.. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych (U12 i U14 lat). Piękny sukces odniósł wśród 12-latków Maciej Jeda z Nowego Miasta Lubawskiego, który zdobył brązowy medal. To kolejne osiągnięcie w rywalizacji krajowej utalentowanego szachisty. Lidia Czarnecka z Elbląga była ósma wśród 14-latek.

 • MP Kadetów (Pointfighting i Kick-light) Mysiadło 2018 – Mocny akcent lubawskich Championów, Zamek i Olimpia też na podium

  W weekend (27/29 kwietnia) w Mysiadleodbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszychw formułach Pointfighting [walka przerywana] i Kick-light [walka ciągła włącznie kopnięciami na udo]. Startowało 532 zawodników z 74 klubów. Dziesięć medali a czego pięć złotych zdobyli Championi z Lubawy, trzy krążki, w tym złoty przywiózł Zamek Expom Kurzętnik i dwa wywalczyła Olmpia Nowe Miasto Lubawskie.

 • Wyścig Pięciu Jezior MTB Iława 2018 – Każdy znalazł coś dla siebie

  W niedzielę (29 kwietnia) na leśnych duktach Nadleśnictwa Iława oraz drogach gminy Nowe Miasto Lubawskie odbył się Wyścig Pięciu Jezior. Miłośnicy MTB, a zjawiło się ich ponad 300, rywalizowali na trzech dystansach: długim (65 km), krótkim (36 km) i w wyścigu rodzinnym (8,5 km). W głównej konkurencji startowało wielu zawodników, którzy już odnosili sukcesy w imprezach amatorskich.

 • Narodowe Święto Biegania Warszawa 2018 – Przed Maratonem wielki festyn dzieci

  W przeddzień wielkiej imprezy Orlen Warszaw Maraton (22 kwietnia), która jest najmocniejszym akcentem Narodowego Święta Biegania w okolicach Stadionu Narodowego w stolicy rywalizowało ponad 2 tysiące dzieci i młodzieży z całego kraju. Dziewczęta i chłopcybiegali na dystansach od 600 do 800 metrów w różnych grupach wiekowych (od 2003 do 2007). Do stolicy wybrali się też młodzi lekkoatleci z Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego i Ornety.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w sztafetach mieszanych – Czasami brakowało tchu, ale każdy parł do mety

  Na terenach wokół jeziora Hartowickiego w Ostaszewie odbył się w poniedziałek (23 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowało około pół tysiąca uczestników. Sztafety składały się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców.

 • Puchar TVP 3 Olsztyn Rożental 2018 – Mocna strefa, tu można typować faworytów

  W niedzielę (22 kwietnia) w Hali Sportowej w Rożentalu odbyły się eliminacje rejonowe 59 Edycji Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar TVP3 Olsztyn.W turnieju udział wzięli przedstawiciele Gminy Lubawa, Gminy Iława, Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gietrzwałdu, Susza, Dąbrówna oraz Biskupca Pomorskiego.

 • V Szkolna Liga Szachowa w Ostródzie na mecie – Poziom wyrównany, pojawiają się talenty, chętnych przybywa

  W sobotę (7 kwietnia) zakończyła się Szkolna Liga Szachowa w Ostródzie. Pomysłodawcy i zarazem organizatorzy ligi: SP 1 Ostróda - Lucyna Bonisławska i MLKS Ostródzianka - Grzegorz Miśta sądzili, że projekt jest skierowany przede wszystkim do uczniów ostródzkich szkół. Jednak V edycja pokazała, że proporcje się zmieniają i dużo uczniów przyjeżdża z coraz dalszych miejscowości.

 • Kierunek Ultra Hańcza Turtul 2018 – Niezłomna Natalia Michalak ze Szczytna

  W sobotę (7 kwietnia) z siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Turtul wystartowało 102 zawodników - uczestników imprezy Ultra Hańczy na dystansie 63 km. Trasa biegu prowadziła ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza. Piękny sukces odniosła Natalia Michalak ze Szczytna, która okazała się najszybsza wśród pań. Z mężczyzn dziesiąte miejsce w open zajął Marek Nastorowicz z Kętrzyna.

 • MP Seniorów i Juniorów Full Contact Kalisz 2018 – Dwa srebra i duże perspektywy

  W Kaliszu odbyły się w miniony weekend (6/8 kwietnia) Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów, juniorów starszych i juniorów młodszych. Rywalizowano w najbardziej atrakcyjnej formule full contact. Startował 176 kickboxerów z 42 klubów z całej Polski . Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli dwa srebrne medale, juniorzy starsi: Kacper Dwórznik (Start Działdowo) i Albert Mederski (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

 • II Górznieński Maraton MTB Dworek Wapionka 2018 – Całe podium dla Warmii i Mazur

  W niedzielę (25 marca) w II Górznieńskmi Maratonie MTB w Dworku Wapionka uczestniczyło ponad 200 miłośników kolarstwa, w tym spora grupa cyklistów z Warmii i Mazurprzede wszystkim z Lubawy, Iławy, Olsztyna i Lidzbarka. Organizatorzy zaproponowali dwa dystanse: 50 km i 25 km. Na dłuższych pełny sukces odnieśli reprezentanci Warmii i Mazur.

 • SK Bank Mazovia MTB Marathon Rawa Mazowiecka 2015 – W Mega najlepiej: Ostrowska pierwsza, Olender drugi

  Prawie 700 kolarzy wystartowało w kolejnym etapie cyklu SK Bank Mazovia MTB Marathon w Rawie Mazowieckiej. Z licznej ekipy Warmii i Mazur w głównej roli wystąpiła Anna Ostrowska z zespołu Kross Centrum Rowerowe Olsztyn,która wygrała wyścig Mega. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn drugi był Tomasz Olender (Lubawa)

 • MP Młodzików Radom 2015 – Klaudia Nazarowicz w 5-boju i sztafeta 4 razy 100 m AZS UWM w glorii złota, a w sumie 7 medali

  W Radomiu zakończyły się w niedzielę (27 września) MP młodzików w lekkiej atletyce. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się znakomicie. Zdobyli aż 7 medali w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium staneli: pięcioboistka z Sokoła Węgorzewa Klaudia Nazarowicz  i sztafeta  chłopców 4 razy 100 metrów  z AZS UWM Olsztyn: Tomasz Bartnicki, Damian Szymański, Mateusz Dziadko i Wojciech Szon. Dwa medale: srebrny i brązowy wywalczył Sebastian Rybka (AZS UWM) na płotkach (300 m i 110 m)

 • Ostróda dołączyła i od razu zdobyła Puchar Lavera – Krzysztof Jaskuła z Ełku zbiera nagrody w Suwałkach

  W sobotę (12 września) kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie odbył się I Drużynowy Puchar Lavera. Do rywalizujących od dawna reprezentacji gospodarzy i Nowego Miasta Lubawskiegodołączyła Ostróda i w debiucie okazała się najlepsza, co niespodzianką nie jest, bowiem tradycje tenisowe w tym mieście są powszechnie znane. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego, a trzecie z Lubawy.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Pasłęk 2015 – Dziesięć zwycięstw, Alicja Potasznik i Sebastian Rybka – po dwa razy złoto

  Ponad pół tysiąca uczestników zgromadziły na starcie w Pasłęku (sobota 12 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Rywalizowali reprezentanci okręgów: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji zespolowej nie mieliśmy szans, natomiast indywidualnie odnieśliśmy 10 zwycięstw. Po dwa złote medale zdobyli: Alicja Potasznik (Asy Dywity) i Sebastian Rybka (AZS UWM Olsztyn)

 • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016 (FOTO) – W Grodzicznie najpierw dużo powagi, potem dużo entuzjazmu

  W środę (16 września) w Grodzicznie i Mrocznie(Powiat Nowomiejski) zainaugurowano uroczyście Sportowy Rok Szkolny. Jak zwykle impreza składała się z dwóch części – oficjalnej, pełnej powagi, w której dominował ceremoniał przypominający otwarcie igrzysk oraz sportowej, w której młodzież całego województwa rywalizowała w sześciu dyscyplinach w różnych miejscowościach. W inauguracji uczestniczyło ponad pół tysiąca mlodych sportowców.