nowe miasto lubawskie

 • Daria Siemińska z reprezentacją jedzie do Kijowa – Koledzy walczyli w Toruniu

  Utalentowana miotaczka LKS Lubawa Daria Siemińska będzie reprezentowała Polskę w wielomeczu lekkoatletycznym U18 w Kijowie: Ukraina-Polska-Turcja-Białoruś-Rumunia. Niedawno startowała z powodzeniem w Austrii, widać, że zyskała uznanie selekcjonerów, a więc kolejny diamencik z LKS Lubawa wystąpi w biało-czerwonym stroju. Życzymy powodzenia, tymczasem koledzy Darii sprawdzili formę w Toruniu.

 • MP Masters w Pięciobojach Klasycznym i Rzutowym oraz Trójboju Sprinterskim Toruń 2019 – Warmia i Mazury na topie

  W Toruniu odbyły się w sobotę (15 czerwca) 27 Mistrzostwa Polski Masters w Pięciobojach Rzutowych i Pięcioboju Klasycznym oraz 4 Mistrzostwa Masters w Trójboju Sprinterskim. Znów dali o sobie znać reprezentacji Warmii i Mazur, którzy wrócili z bogatym łupem medalowym. Zaimponował Marek Grzyb (Olsztyn), który wygrał rywalizacje w pięcioboju klasycznym w open i swojej grupie wiekowej

 • Finały Mistrzostw Województwa W-M SZS w „3” Igrzyska Dzieci - Radość w Lechowie i Dywitach

  W finałowych turniejach Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w siatkarskich „3” (Igrzyska Dzieci) wśród dziewcząt triumfowały uczennice SP Lechowo przed SP 4 Ełk i SP 7 Bartoszyce. W rywalizacji chłopców tytuł zdobyli siatkarze SP Dywity.

 • Finał Nestle Cup Warszawa 2019 – Pierwsze rekordy pod bacznym okiem mistrzów

  W piątek (7 czerwca) na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się finałowe zawody Nestle Cup. To zwieńczenie całorocznych działań w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, promującego aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Projekt realizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji. Nestlé Polska jest partnerem strategicznym.

 • I Puchar Kujaw Włocławek 2019 – Forma idzie w górę

  W sobotę (1 czerwca) we Włocławku odbył się Lekkoatletyczny Puchar Kujaw. Jest to nowa impreza w kalendarzu, a od razu wzbudziła zainteresowanie, także w sekcjach okręgu warmińsko-mazurskiego. Zjawili się lekkoatleci z Elbląga, Pasłęka, Susza, Nowego Maista Lubawskiego i Lidzbarka Welskiego. Była to głównie młodzież przygotowująca się do najważniejszych zawodów w sezonie.

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Zamość 2019 – Podwójne medale to dopiero radość

  W miniony weekend (1/2 czerwca) Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: seniorów, U 20 i U18. Reprezentację Warmii i Mazur tworzyli zawodnicy z klubów LZS z: Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Węgorzewa, Dywit, Kurzętnika, Działdowa, Pasłęka i Ornety. Nasz dorobek do 11 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

 • Lipa MTB Maraton 2019 – Desant z Warmii i Mazur niezawodny

  W sobotę (1 czerwca) w Lipnie odbył się Lipa MTB Maraton, w którym czołowe role odegrali kolarze Warmii i Mazur. Na długim dystansie bezkonkurencyjny okazał się Jarosław Wołosiuk, a trzeci był Andrzej Poczopko (obaj z Olsztyna). Pabowie: Andrzej i Jarosław bezapelacyjnie wygrali swoje kategorie wiekowe. Na krótkim dystansie znakomitym finiszem popisał się Marcin Marchlewski (Lubawa), który minimalnie wyprzedził rywala z Mławy.

 • Mistrzostwa Województwa U18 i U20 Lubawa – Daria przyjmowała gratulacje, Kacper szybki na 400 m, emocjonujące sztafety

  W niedzielę (19 maja) w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego U18 i U20 w lekkiej atletyce. Impreza miała charakter otwarty, startowali też starsi lekkoatleci (powyżej 20 lat) ,ale i młodsi poniżej 16 roku życia. Medale przyznawano zgodnie z regulaminem najwyżej sklasyfikowanym juniorom i juniorom młodszym. Pogoda dopisała, zawody oglądało się z duża przyjemnością.

 • Sprawdzianów ciąg dalszy – W Warszawie dobre biegi Potasznik, Kubickiej i Kozackiego, w Brodnicy błysnęli Lewalski i Rudnik

  Sprawdzianów lekkoatletów ciąg dalszy. Do szczytu sezonu jeszcze kilka tygodni i każdy weekend to sprawdzian formy lekkoatletów Warmii i Mazur. Zawodnicy AZS UWM Olsztyn uczestniczyli dwa razy z rzędu w Warszawskiej Lidze, gdzie na szczególne wyróżnienie zasłużyli Alicja Potasznik na 100 m -11.94, Julia Kubicka na 400 m 58.65 i Jakub Kozacki na 400 m. 49.85 W Brodnicy w Memoriale Dominika Sucheńskiego wiał bardzo mocny przeciwny dla sprinterów wiatr.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Trenujemy, a w przerywnikach startujemy...

  W sobotę (18 maja) w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Startowali też zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z: Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Duża grupa wystartowała na 800 metrów, gdzie najlepszy czas uzyskała Justyna Jelska (AZS UWM). W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem wystąpiła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo), a Kacper Rudnik (NKS NML) w skoku w dal. Na razie to sprawdziany...

 • VII Ogólnopolski Mityng Masters w rzutach Nowe Miasto Lubawskie 2019 – Weterani jak zwykle w formie

  W sobotę (11 maja ) na zmodernizowanym stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskimodbył się VII Ogólnopolski Mityng Masters w rzutach lekkoatletycznych . Do sportowej rywalizacji przystąpiło 44 zawodników reprezentujących kilkanaście klubów sportowych z całego kraju. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, rzuty: dyskiem, dyskiem greckim, młotem szkockim oraz ciężarkiem.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Szlifowania formy ciąg dalszy

  Duża grupa zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich uczestniczyła w sobotę (11 maja) w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu. Wystartowały różne grupy wiekowe, był to kolejny po lidzbarkiej imprezie otwarcia sezonu sprawdzian formy. Podajemy wyniki wszystkich naszych reprezentantów bez uwzględniania miejsc zajętych w konkurencjach biegowych.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa 2019 – Na podium tylko Olsztyn, a złoto zdobył UKS Kopernik

  W sobotę (11 maja) w Olsztynie odbył się czwarty, zarazem ostatni zjazd Drużynowych Mistrzostw Województwa w szachach. Na podium stanęły trzy zespoły olsztyńskie. Zloty medal wywalczyli szachiści UKS Kopernik, srebro przypadło zawodnikom UKS Trzydziestka, a brąz zdobył UKS Debiut Dziesiątka. W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn.

 • XXIX Memoriał J.S.Leokajtis Olsztyn 2019 – Igor Janik dziewięć z dziewięciu

  W Olsztynie odbył się w niedziele (28 kwietnia) odbył się XXIX Memoriał poświęcony pamięci Jadwigi i Stanisława Leokajtis. W rywalizacji uczestniczyło 75 uczestników, w tym osiem pań. Wygrał faworyt Igor Janik z Elblaga przed Mirosławem Sławińskim (Olsztyn – zwyciężył w kat. nestor) i Piotrem Renkowskim olsztynianinem reprezentującym obecnie SzUKS Gostmat 83 Gostynin

 • III Wyścig Pięciu Jezior Iława 2019 – Na takich trasach zmęczenie zmienia się w przyjemność

  Wyścig Pięciu Jezior w Ilawie od pierwszej edycji miał gorących zwolenników. Na Jeziorakiem jest wielu fanów MTB, a trasy w okolicznych lasach są wymarzone do ścigania się na rowerach górskich. Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji poszło za ciosem i każdą następną imprezę wzbogacało o nowe pomysły. Niedzielna (28 kwietnia) trzecia okazała się równie znakomita.

 • Grand Prix Warmii i Mazur (3) Morąg 2019 – Olsztynianie tuż za Rosjaninem

  W niedzielę (14 kwietnia) rozegrano trzeci w tym roku turniej z cyklu Grand Prix Warmii i Mazur.Tym razem uczestnicy rywalizowali podczas IV Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego. W gronie 87 zawodników najlepszy był Pavel Shkarpenko z Kaliningradu przed Krzysztofem Budrewiczem (UKS Kopernik Olsztyn) i Michałem Taranowiczaem (UKS Trzydziestka).

 • Ogólnopolski Bieg Lekkoatletyka dla każdego Warszawa 2019 – Julia Twardowska potwierdziła talent. Znów pierwsza na mecie

  Przy okazji ORLEN WARSAW MARATHON 2019  w sobotę (13 kwietnia) odbyły sie biegi młodzieżowe w ramach programu  "Lekkoatletyka dla każdego!" Startowałydzieci z roczników 2004/2008 (około 2 tysięcy) , które rywalizowały na dystansach 600 m i 800 m w pobliżu Stadionu Narodowego. Julia Twardowska z AZS UWM Olsztyn wygrała bieg na 800 m rocznika 2004.Niedawno triumfowała w makroregionie w przełajach.

 • MP Seniorów i Juniorów (Full Contact) Swarzędz 2019 – Niepokonany Krystian Rzepka

  W Swarzędzu odbyły się w weekend (13/14 kwietnia) Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu w formule Full Contact. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich zdobyli cztery medale: Złoty wywalczył junior starszy Krystian Rzepka (Zamek Expom Kurzętnik) w kat. 75 kg.

 • Indywidualne Wojewódzkie Biegi Przełajowe SZS Nidzica 2019 – Nie było monopolistów, czyli talenty są wszędzie

  W miniony wtorek (2 kwietnia) w Nidzicy odbył się Wojewódzki Finał Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Startowali uczniowie wszystkich szczebli szkół w regionie. Uczestników podzielono oczywiście na kategorie wiekowe i do nich dopasowano stosowne dystanse. Na podstawie wyników indywidualnych prowadzono również klasyfikacje zespołowe.

 • MP Seniorów i Juniorów (light contact i pointfighting) Włoszakowice 2019 – Bogaty łup Warmii i Mazur

  We Włoszakowicach koło Leszna odbyły się w dniach (29/31 marca) Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formułach light contact i pointfighting. Udział w turnieju wzięło ponad 400 zawodniczek i zawodników z 68 klubów z całej Polski. Nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur z: Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Elbląga i Działdowa.