nowe miasto lubawskie

 • VI Maraton MTB po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich 2018 – Walka na każdym metrze, nie było pustych przebiegów

  W sobotę (14 lipca) odbył się VI MTB Maraton „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich” Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem uczczenia 100-lecia Niepodległej Polski.W tej intencji w kościele w Sanktuarium odprawiono Mszę Świętą. Uczestnikom, a zjawiła się ich ponad setka, zaproponowano trzy dystanse: Mega ok. 55 km, FIT ok. 36 km i Hobby ok. 10 km.

 • ME Juniorów Młodszych (U18) Gyor 2018 – Warto było postawić na Kacpra Rudnika, w finale dziewiąty

  W węgierskiej miejscowości Gyor trwają odczwartku (2 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych (U18) w lekkiej atletyce. Już w pierwszym dniu wystąpił jedyny reprezentant Warmii i Mazur w tej imprezie – Kacper Rudnik (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie).W eliminacjach trójskoku ustanowił rekord życiowy – 14.44 i z dwunastym wynikiem zakwalifikował się do finału, w którym zajął 9 miejsce (14.26)

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Brodnica 2018 – Damian Perkowski i Jarosław Wołosiuk pojechali perfekcyjnie

  W Brodnicyodbył się w niedziele (1 lipca) kolejny etap cyklu Cisowiankia Mazonia MTB Marathon. Bardzo dobrze pojechali reprezentanci Warmii i Mazur, którzy odnieśli dwa zwycięstwa w klasyfikacji open. Damian Perkowski (PT Mazury Team Ełk) wygrał wyścig Pro, a Jarosław Wołosiuk (Olsztyn) okazał się najlepszy w rywalizacji 1/2 Pro. Było aż 20 miejsc na podium w kategoriach wiekowych.

 • Żuromin i Ciche zaliczone na piątkę – Przyjemnie w kameralnej atmosferze

  Reprezentanci Warmii i Mazur w weekend (23/24 czerwca) startowali w kameralnych imprezach na Mazowszu i Kujawach. W II Biegu Szlakiem Wiatraków Ziemi Żuromińskiej w open drugie miejsce zajął Mariusz Dembowski (Lidzbark), a trzecie Zbigniew Bartkowski (Działdowo). W Biegu Świętojańskim w miejscowości Ciche drugi był Jarosław Laskowski (Kurzętnik Biega), a trzeci Zbigniew Gołębiewski (Nowe Miasto Lubawskie).

 • Kacper Rudnik w nominacją na ME Juniorów U18 – Na razie postawił na trójskok, ale nadal szuka swego miejsca

  Kacpra Rudnika – utalentowanego zawodnika KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie znaliśmy do tej pory przede wszystkim z osiągnięć w skoku wzwyż. W tym sezonie postawił przede wszystkim na trójskok. Na mityngu w Aleksandrowie uzyskał 14.43 i zabrakło mu 7 cm do minimum gwarantującego udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych (U18) na Węgrzech.

 • Finał „Czwartków La” Łódź 2018 – Spotkali się na pewno przyszli olimpijczycy, 300 metrów specjalnością Warmii i Mazur

  W miniony weekend (16/17 czerwca) na stadionie AZS Łódź odbył się finał krajowy „Czwartków Lekkoatletycznych”. To jeden z największych projektów sportowych w Polsce, który aktywizuje wszystkie regiony poprzez rozgrywanie cyklu eliminacji wojewódzkich. Wyłonione w toku rywalizacji (jesień – wiosna) reprezentacje uczestniczą w decydującej rozgrywce w Łodzi i jest to wielkie święto polskiej „królowej sportu”.

 • Olecko, Ostróda i Woźnice w krajowych mityngach – Kacper Rudnik coraz częściej w trójskoku

  Miniony weekend (16/17 czerwca) znów obfitował w wiele mityngów lekkoatletycznych. Największa grupa startowała w Toruniu, o czym informowaliśmy. Zawodnicy Atosu Woźnice i Czarnych Olecko wystąpili w Białymstoku, natomiast biegaczki z Ostródy w Białogardzie. Kacper Rudnik (Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie) znany raczej jako skoczek wzwyż próbuje sil w trójskoku i w tej konkurencji rywalizował w Aleksandrowie.

 • Mazurska Piętnastka Welskiego Parku Krajobrazowego Rybno 2018 – Na czele uznane firmy

  W niedzielę (17 czerwca) na trasie Dąbrówno – Rybno odbyła się Mazurska Piętnastka Welskiego Parku Krajobrazowego.Impreza zgromadziła na starcie ponad 100 biegaczy, zorganizowano również biegi dla dzieci i młodzieży. Na dystansie głównym triumfował Dawid Worobiec (Olsztyn) przed Mariuszem Pawłowskim (Marzęcice) i Zbigniewem Bartkowskim (Działdowo)

 • Ogólnopolski mityng LA. Regionalna Runda DMP U20 Toruń 2018 – Czy z ilości będzie jakość?

  W Toruniuodbył się w sobotę (16 czerwca) kolejny ogólnopolski mityng i z okazji skwapliwie wykorzystali lekkoatleci z Warmii i Mazur, którzy zjawili się w Grodzie Kopernikaw rekordowej liczbie. Była okazja sprawdzenia formy prze zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w kategoriach młodzieżowych i pod tym względem wyjazd był udany. Niektórzy pobili rekordy, inni muszą jeszcze coż poprawić.

 • Ogólnopolski wyścig im. Grzegorza Piwowarskiego – W Golubiu Dobrzyniu długi dystans nam służył

  W Golubiu - Dobrzyniu odbył się w sobotę (16 czerwca) ogólnopolski wyścig kolarski im. Grzegorza Piwowarskiego. Zaproponowano dwa dystanse (61 km i 42 km). W wyścigu długim w czołowej szóstce znalazło się trzech reprezentantów Warmii i Mazur. Drugi był Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet Team Olsztyn), czwarty Artur Korc (Dadelo.pl Gizycko), a szósty Radomir Chmiel (Michelin Olsztyn).

 • Mityng Ogólnopolski Toruń 2018 – Sprinterzy znów pod wiatr

  W rozegranym w niedziele (10 czerwca) mityngu w Toruniupecha mieli sprinterzy, którzy znów biegali pod wiatr. Niektórzy jednak ustanowili rekordy życiowe, co świadczy o ich możliwościach. Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) uzyskał na 100 m 11.04 (wiatr -0.2) i nadal czekamy na przełom. Inna sprawa, że konkurenci go nie naciskali. Na setkę kobiet 15-letnia Kinga Kornacka (Finishparkiet) ustanowiła rekord życiowy i powinna niebawem złamać 13 sek.

 • 2. Festiwal Rowerowy Grudziądz 2018 – Michałowi Wyżlicowi zabrakło trzech sekund

  W niedziele (10 czerwca) w Grudziądzu odbył się 2 Festiwal Rowerowy (MTB). Rywalizowano na dwóch podstawowych dystansach (50 i 26 km), dzieci i młodzież miały do pokonania krótszy odcinek. Start i metę usytuowano na Błoniach Nadwiślańskich. Podczas imprezy zorganizowano miasteczko rowerowe z wieloma atrakcjami dla uczestników i kibiców.

 • UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn drużynowym mistrzem województwa – Powodzenia w II lidze

  W niedzielę (10 czerwca) sesją w Ostródzie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Senioróww szachach. Poprzednio odbywały się rundy w Kętrzynie, Olsztynie i Rucianem Nida.W rywalizacji uczestniczyło osiem zespołów (system każdy z każdym). Tytuł wywalczył UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, który stracił zaledwie jeden punkt w remisowym spotkaniu z LZS CKTiS Biskupiec.

 • MP w Kickboxingu (light contact) Kurzętnik 2108 – Organizacyjnie i sportowo na szóstkę

  Mistrzostwa Polski w kickboxingu – light contact (8/10 czerwca) w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, których organizatorami były dwa lokalne kluby MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamek Expom Kurzętnikprzechodzą do historii. Były obawy czy uda się przeprowadzić imprezę, na którą zjechało się blisko 500 kickboxerów z 77 polskich klubów.Udało się, było ok.

 • IV Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Ryn 2018 – Ostatni raz przed wakacjami

  W sobotę (9 czerwca) w Rynie odbył się IV ostatni w tym sezonie Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazurw zapasach (styl wolny). Wystartowało ponad 60 osób z 12 sekcji regionu. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Warmia Lidzbark Warmiński przed GSZS Rybno i Budowlanymi Olsztyn. Obsada turnieju dopisała, wystąpiło wielu zawodników, którzy mają za sobą sukcesy krajowe.

 • Lipa MTB Maraton (2) Lipno 2018 – Państwo Dłoniak skuteczni na hopkach

  Lipa MTB Maraton w Lipnie rozegrany w sobotę (3 czerwca) przyniósł największa sukcesy Państwu Dłoniak z miejscowości Bogdany. Oboje znani z wielu wyścigów w tej imprezie odnieśli trzy zwycięstwa. Jolanta Sosnowska Dłoniak wygrała rywalizację pań na krótkich dystansie zarówno w open jak i kat. 40+.Pan Sławomir okazała się najszybszy w dłuższej próbie w kat. 50/59.

 • Finał Wojewódzki Licealiady Lubawa 2018 – Faworyci nie zawiedli, frekwencja na pewno...

  W Lubawieodbył się 28 maja Finał Wojewódzkiej Licealiady Warmińsko-Mazurskiego SZSw zawodach lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców. W tej imprezie nie zabrakło znanych postaci, które od kilku lat trenują w sekcjach regionu. Szkoda tylko, że do Lubawy nie wybrali się reprezentanci kilku większych ośrodków m. in. Olsztyna, co oczywiście nie umniejsza sukcesów uczestników tegorocznej Licealiady.

 • MP w sztafetach i wielobojach Suwałki 2018 – Złoto i dwa srebra w biegach rozstawnych, Patrycja Adamczyk też srebrna

  W Suwałkach odbywały się 1 i 2 czerwca Mistrzostwa Polski w sztafetach i wielobojach. Nietypowa sztafeta mieszana 4 razy 600 m U16 Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie zdobyła złoty medal, srebrne zdobyły: juniorki AZS UWM Olsztyn w sztafecie 4 razy 400 metrów i zespół młodziczek województwa warmińsko mazurskiego w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m). Serbro przypadło też Patrycji Adamczyk (Polonia Pasłęk) w 7-boju.

 • Finał Wojewódzki w Czwórboju lekkoatletycznym SP Lubawa 2018 – Najwszechstronniejsi w Giżycku i Iławie

  W Lubawie odbył się w czwartek (24 maja) Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznymdziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. W imprezie prawo startu mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli: uczennice SP 4 Giżycko i uczniowie SSP 2 Iława. Indywidualnie najlepszymi wieloboistami okazali się: Zuzanna Kopko (SP 4 Giżycko) i Maciej Zientarski (SSP 2 Iława).

 • OOM (styl klasyczny) Poznań 2018 – Srebrni chłopcy z Budowlanych

  Ostatnim akordem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach była rywalizacja klasyków. W Poznaniu weekend (26/27 maja) wystąpiło dziesięciu zawodników z Warmii i Mazur. Doskonale spisali się najlżejsi wojownicy Budowlanych Olsztyn. W kat. 45 kg srebrny medal wywalczył Wiktor Żukowski, a w kat. 48 kg sukces kolegi powtórzył Sebastian Wesołowski.