nowe miasto lubawskie

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego MP U16 Tarnów 2019 – Po I dniu srebro Daniela Żuchowskiego z LKS Lubawa

  W Tarnowie odbywa się w weekend (21/22 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza uważana jest od wielu lat za Mistrzostwa Polski do lat 16. Z uwagą śledzimy występy młodzików sekcji warmińsko-mazurskich, liczymy na medale, bowiem w kilku konkurencjach jesteśmy wysoko na listach rankingowych. W pierwszym dniu zdobylismy jeden krążek. Srebro w rzucie oszczepem wywalczył Daniel Żuchowski z LKS Lubawa.

 • O Puchar Burmistrza Lubawy 2019 – Debliści w akcji, Żywicki i Boodhram najlepsi

  W sobotę (14 września) odbył się VIII Turniej Tenisowy Deblistów o Puchar Burmistrza Lubawy. Do rywalizacji przystąpiło 13 par z 9 miejscowości. Uczestnicy walczyli najpierw w grupach systemem każdy z każdym, po dwie najlepsze pary awansowały do ćwierćfinałów. Potem już obowiązywał play off. Wygrali panowie: Łukasz Żywicki (Nowe Miasto Lubawskie) i Ryszard Boodhram (Iława)

 • Liga Młodzików Warmii i Mazur 2019 – W Nowym Mieście Lubawskim najlepsze: Lidzbark Warmiński i Rybno

  W sobotę (8 września) w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Wojewódzka Liga Młodzików Warmii i Mazur w stylu klasycznych i zapasach młodziczek. Patronem imprezy był burmistrz Józef Blank. To pierwsze po wakacjach spotkanie. Startowali reprezentanci dziewięciu sekcji. W prestiżowych klasyfikacjach zespołowych zwyciężyli: LUKS Warmia Lidzbark Warmiński (chłopcy) i GSZS Rybno (dziewczęta)

 • III ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel – Monika Jackiewicz miała swoich fanów

  W sobotę (14 września) w Grodzicznie odbył się ORiSTO Bieg Stolarki o „Złoty Hebel”. Impreza rozrasta się w trzeciej edycji uczestniczyło w biegu głównym ponad 200 zawodniczek i zawodników. Magnesem jest nie tylko przyjazna atmosfera, ale sporo atrakcyjnych nagród, bo organizatorzy zaproponowali wiele klasyfikacji, nie tylko ze względu na kategorie wiekowe. Wybrano najlepszych biegaczy w powiecie, gminie, także najszybszego stolarza i pracownika OriSTO.

 • Mityngi w Sztumie, Ciechanowie i Płocku – Optymistyczne występy, coraz szerszy front

  Lekkoatleci Warmii i Mazur podczas wakacji mieli przerwie w startach, ale nie próżnowali. Przebywali na zgrupowaniach, gdzie ciężko pracowali „ładując akumulatory” przed drugą częścią sezonu. Wrzesień zaplanowali na kolejne występy i dopóki aura jest względnie dobra starają się wykorzystać każdą możliwość startu. Ostatni obyły się ciekawe imprezy w Sztumie, Ciechanowie i Płocku. Cieszy udział zawodników wielu warmińsko-mazurskich sekcji.

 • 10 MTB Susz 2019 – Jedni ścigali się do utraty tchu, inni cieszyli się przyrodą

  W sobotę (14 września) odbył się jubileuszowy 10 MTB Susz. Zjawiło się ponad 200 uczestników przede wszystkich z Warmii i Mazur, ale również z innych rejonów, głównie Pomorza. Zaproponowano trzy dystanse: 47 km, 24 km i 12 km. Na średnim wystartowało ponad 150 kolarzy. Trasa była bardzo atrakcyjna, można było się ścigać do utraty tchu lun przejechać dystans podziwiając piękno przyrody.

 • Mędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 (pełne wyniki)– Piękny bilans Warmii i Mazur

  W Olecku odbyły się w sobotę (7 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji skonfrontowali swe możliwości z rówieśnikami z Mazowsza. To przeciwnicy dysponujący znacznie większym potencjałem, dlatego cieszy piękny bilans Warmii i Mazur (11 zł, 5 sr, 13 br.), Nim zaprezentujemy komplet wyników przedstawiamy lekkoatletów, którzy stanęli na podium.

 • MP Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Rzeszów 2019 - Srebro Lidii Czarneckiej, brąz Adama Zielonki

  W Rzeszowie odbyły się w miniony weekend (31 sierpnia/1 września) Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach Szybkich i Błyskawicznych. W niektórych kategoriach wekowych startowało grubo ponad 100 zawodników i ciężko było przebić się do czołówki. Tym większe brawa należą się Lidii Czarneckiej (UKS Skoczek Elbląg), która z blitzu U16 zdobyła srebro, w szachach szybkich brąz w U10 wywalczył Adam Zielonka (Ostródzianka).

 • I Bieg Przełajowy im. Ks. Józefa Dembieńskiego Radomno 2019 – Uczcili pamięć na sportowo

  W niedziele (1 września) w Radomnie odbył się I Bieg Przełajowy im. Ks. Józefa Dembieńskiego. Dystans dla wszystkich (rywalizowało prawie 100 osób) wynosił 6 kilometrów, a start i meta zlokalizowane były na parkingu obok kościoła w Radomnie. W klasyfikacji open zwyciężył Andrzej Rogiewicz (Grudziądz) przed Mariuszem Pawłowskim (Marzęcice) i Jarosławem Laskowskim (Małe Bałówki).

 • Ogólnopolskie Igrzyska Zrzeszenia LZS Siedlce 2019 (FOTO) – LKS Lubawa pociągnął ekipę, złoci medaliści: Daria Siemińska i Daniel Żuchowski

  W Siedlcach odbywały się 30/31 sierpnia Ogólnopolskie Igrzyska Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Rreprezentanci Warmii i Mazur zdobyli 13 medali: 2 złoty, 4 srebrne i 7 brązowych. Na najwyzszym stopniu podium stanęli zawodnicy LKS Lubawa oszczepnik Daniel Żuchowski i miotaczka Daria Siemińska Reprezentanci Lubawy zdobyli pięć krążków  (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy)

 • ME Juniorów, Kadetów i Dzieci Gyor 2019 – Kurzętnik, Ostróda i Bartoszyce mają mistrzów

  W węgierskiej miejscowości Győr zakończyły się w niedzielę (1 września) Mistrzostwa Europy Juniorów, Kadetów i Dzieci w Kickboxingu największej Federacji Kickboxingu na Świecie WAKO. Znakomicie wypadli zawodnicy z Warmii i Mazur. Złote medale zdobyli kickbokserzy Zamku Expom Kurzętnik Krystian Rzepka i Paweł Kendziorski, a także Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) i Marcin Dolecki (Gladius Ostróda)

 • 41. Memoriał Grzegorza Duneckiego Toruń 2019 – Sprinterskie wieloboje, tylko raz w roku

  W sobotę (31 sierpnia) na stadionie w Toruniu odbył się 41 Memoriał Grzegorza Duneckiego, znakomitego w przeszłości sprintera – reprezentanta Polski. I właśnie w tej imprezie głównym punktem są sprinterskie wieloboje. Panowie biegają na 60 m. 100 m i 200 m, a panie na 100 m i 200 m. Czasy według stosownych tabel przelicza się na punkty. W tym roku najlepsi okazali się: Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) i Przemysław Słowikowski (AZS AWF Katowice).

 • 95 MP Seniorów Radom 2019 – Wspaniały konkurs Konrada 21.83 i tytuł mistrzowski

  W Radomiu odbywały się w weekend (23/25 sierpnia) 95 Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Skromna liczebnie ekipa Warmii i Mazur na swój wielki moment czekała prawie do końca. W niedzielę Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) zdobył złoty medal w pchnięciu kulą  doskonałym wynikiem 21.83. Pokonał wyraźnie lidera tegorocznego sezonu Michała Haratyka (21.45) W szóstce zmieścili się Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno)

 • Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019 – Szybka „ćwiartka” Karola Kozaka

  W niedzielę (25 sierpnia) odbył się Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019. W imprezie finałowej cyklu startowali też mieszkańcy Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się na dystansie 1/4 Iron Karol Kozak z Elbląga, zajmując trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. M18. Zwycięstwa w kategoriach odnieśli tez w 1/8 Iron Emilia Wołyniec (Gołdap) w K30, w 1/2 Iron: Piotr Patalon (Nowe Miasto Lubawskie) w M50 i Sylwia Leliwa (Iława) w K18 – druga w open pań.

 • Ogólnopolski mityng Chojnice 2019 – Przymiarki do drugiej części sezonu

  Lekkoatleci sposobią się do startów w drugiej części sezonu. Duża grupa zawodników startowała w ogólnopolskim mityngu w Chojnicach, Padło sporo rekordów życiowych, a to znak, że forma rośnie. Dobrze wypadli sprinterzy AZS UWM: Julia Kubicka, Natalia Żuk, Małgorzata Prusińska, Jakub Kozacki, na średnich dystansach: Maja Lemanowicz i Julia Pętlicka (AZS UWM) i Dominik Rudawski (Truso Elbląg), w dysku Karol Kijewski (Gwardia Szczytno).

 • CIACHO CUP Lubawa 2019 – Wszystkie łupy dla Żuromina

  Aż 31 zawodników uczestniczyło w sobotę (20 lipca) w lubawskim turnieju tenisowym„Ciacho” Cup. Nazwa zdecydowanie nawiązywała do sponsora, którym była Cukierni Szczepańscy. Zafundowała wszystkim słodkości, z których słynie, a najlepszym: puchary i nagrody rzeczowe. Impreza bardzo atrakcyjna, bowiem zgłosili się tenisiści amatorzy z 12 miejscowości, także spoza województwa warmińsko-mazurskiego.

 • OOM Lubuskie Poznań 2019 – Piękne zwieńczenie, Alicja Gajewska do brązu dołożyła złoto, wracamy z pięcioma medalami

  W dniach 10/12 lipca w Poznaniu odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Startowali juniorzy młodsi (U18) w tym reprezentacja klubów warmińsko-mazurskich.  Zdobylismy pięc medali, Złoty i brązowy wywalczyła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo) - dysk i kula, srebrne: Daria Siemińska (LKS Lubawa) - kula  i Kacper Lewalski (Truso Elbląg) -800 m, brązowy: Jakub Kozacki (AZS UWM) -  400 metrów.

 • Puchar Bałtyku Darłówko 2019 – Adam Jordan piąty w Open A, Wiktoria Dziodko na podium w Open D

  W Darłówku zakończył się 30 czerwca III Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Puchar Bałtyku". Uczestników podzielono na cztery grupy turniejowe(kryteriami były: ranking i wiek). W Open A wysokie piąte miejsce zajął Adam Jordan (UKS Trzydziestka Olsztyn), w grupie B jedenasty był Paweł Strepikowski (UKS Trzydziestka), w Open C pietnasty Mateusz Nowak (Hetman Pionier Kętrzyn), a w grupie D trzecia (pierwsza z kobiet) Wiktoria Dziodko (Hetman Nowe Miasto Lubawskie)

 • Optymistyczny sprawdzian przed OOM Warszawa 2019 – A weryfikacja już niebawem

  W najbliższą środę (10 lipca) rozpoczyna się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Ostatnim sprawdzianem był piątkowy (5 lipca) mityng kontrolny w Warszawie. I wypadł on optymistycznie. Dobrze pobiegły na średnich dystansach: Kinga Kornacka (Drwęca Nowe Misto Lubawskie) oraz Julia Pętlicka i Wiktoria Domurat (obie AZS UWM). Rekord życiowy na 200 metrów ustanowiła Alicja Piechocka (MLKS Ostróda). Nieźle spisał się Kacper Wira (Truso).

 • VIII Dycha Anny Wazówny Brodnica 2019 – Martyna Konarzewska w roli głównej

  W sobotę (6 lipca)w Brodnicy odbyła się VIII Dycha Anny Wazówny, której towarzyszył Bieg na 5 km. Zainteresowanie bardzo duże, w sumie około 300 uczestników w tym duże grupa z województwa warmińsko -mazurskiego, głównie z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Ostródy, Działdowa, Lidzbarka i Elbląga. Martyna Konarzewska z Działdowa okazała się najlepsza w biegu głównym na 10 km.