nowe miasto lubawskie

• Weltrack MTB Maraton Lidzbark 2018 – Artur Korc i Mariusz Kaczyński dyktowali tempo

Niedzielny (23 września) Weltrack MTB Maraton w Lidzbarku Welskim był kolejna bardzo interesująca ofertą dla miłośników kolarstwa górskiego na Warmii i Mazurach, z której wielu skwapliwie skorzystało i nie zawiodło się. Interesująca trasa i kameralna atmosfera były poważnymi atutami, nie wszyscy są entuzjastami wielkich imprez. Organizatorzy zaproponowali na dystansie

• MP Młodzików Bełchatów 2018 – Alicja Gajewska po raz drugi złota, Kacper Lewalski też mistrzem brąz dla Kingi Kornackiej, Artura Cytlała i Jakuba Nowakowskiego

W Bełchatowie odbywały się w weekend (22/23 września) i Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Zdobylismy  6 medali w tym 3 złote Alicja  Gajewska z Zatoki Braniewo wywalczyła dwa: w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.. Mistrzem Polski został też Kacper Lewalski (Truso Elbląg) 1000 m.Brąz na 600 m zdobyła Kinga Kornacka (Finishparkiet), Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) w oszczepie i Jakub Nowakowski (AZS UWM) na 110 m ppł.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (st. klasyczny) Olsztyn 2018 – Piękny dorobek, sześć złotych krążków

W Olsztynie odbyły się w sobotę (22 września) Międzwywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Startowali reprezentanci klubów strefy D (województwa: mazowieckie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie). Świetnie wypadli gospodarze, którzy wprawdzie w punktacji województw znaleźli się za Mazowszem, ale indywidualnie zdobyli aż 6 złotych krążków.

• Orlikowe Mistrzostwa Województwa SZS 2018 – W Nowym Mieście Lubawskim walka o każda sekundę i centymetr

Na orliku Szkoły Podtsawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się w piątek (21 września) III Memoriał im Kazimierza Okołowskiego o randze Orlikowych Mistrzostw Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lekkoatletyce. Do rywalizacji przystąpiło 254 dziewcząt i chłopców, którzy startowali w konkurencjach dostosowanych do warunków obiektu.

• Północna Liga XC (finał) Grudziądz 2018 - Iza Podpirko druga na mecie, pierwsza w „generalce”

W Grudziądzuodbyła się w niedzielę (16 września) piąta i ostatnia zarazem impreza MTB z cyklu Północna Liga XC. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się olsztynianka Iza Podpirko, która tym razem zajęła drugie miejsce, ale pozwoliło to jej zwyciężyć w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Ósmy na mecie i piąty w K20 był Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie) W „generalce” znalazł się tuż za podium.

• II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel Grodziczno 2018 – Białorusin podyktował tempo, Monika Jackiewicz pierwsza wśród pań

W sobotę (15 września) w Grodzicznie odbył się II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie głównej rywalizacji (10 km) zjawiło się prawie 200 uczestników, w tym goście zza wschodniej granicy, a także innych województw. Najlepszy czas uzyskał Białorusin Ilya Slavensky. Wśród pań najszybciej finiszowała lubawianka Monika Jackiewicz.

• I Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Nowe Miasto Lubawskie 2018 – W premierze górą Rybno

W Nowym Mieście Lubawskim odbył się w niedzielę (16 września) I Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazurw zapasach (multi styl). Startowało 70 zawodników z dziewięciu klubów regionu, a najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej zebrał GSZS Rybno, głównie za sprawą dziewcząt. W rywalizacji chłopców akcenty były rozłożone bardziej równomiernie. W konsekwencji drugie miejsce zajęła Warmia Lidzbark Warmiński, a trzecie Sokół Lubawa.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 – Dwa dublety Warmii i Mazur

Znakomicie spisali się szachiści Warmii i Mazur w zakończonych w niedzielę (16 września) w Ciechanowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Jak zwykle rywalizowaliśmy z Mazowszem i ta konfrontacja przyniosła nam świetny wynik. Zaliczyliśmy dwa dublety. Złoto w rywalizacji dziewcząt zdobyła Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn), a w turnieju chłopców Mateusz Woźniak (Hetman Pionier Kętrzyn)

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 (FOTO)– Wakacji nie przespali, świetny występ Warmii i Mazur

W sobotę (8 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy Warmii i Mazur rywalizowali z bardzo mocnym Mazowszem. W tym roku nasza młodzież walczyła wspaniale i może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyliśmy łącznie 26 medali w tym aż 13 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.

• MP Masters w Ultramaratonie Górskim Krynica 2018 – Wojciech Kopeć podwójnym medalistą

W Krynicy trwa od piątku (7 września) trwa 9 Tauron Festiwal Biegowy. W programie imprezy znalazł się m. in. Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Bieg 7 Dolin.Uczestnicy, a zjawiło się ich na starcie prawie pół tysiąca, walczyli o Mistrzostwo Polski Masters Ultramaratonie Górskim. Sukces odniósł Wojciech Kopeć z Olsztynka,który na mecie był trzeci, a w kat. M30 zdobył złoty medal.

• XC Miłosna Kwidzyn 2018 – Mocna jazda Panów: Kacpra i Grzegorza

W sobotę (1 września) odbył się wyścig XC Miłosna 2018. Na terenach pod Kwidzynem rywalizowano na dystansach 40 km i 20 km. Na dłuższym w kategorii M1 wygrał Kacper Danielewski z Nowego Miasta Lubawskiego(siódmy w open). Na krótszym dystansie Grzegorz Paradowski (Elbląg) zwyciężył w kat. M5, drugie miejsce w kat. M3 wywalczył Radosław Ruczyński z Elbląga.

• European Youth Chess Championship Riga 2018 – Maciej Jeda 18 wśród ponad 100 konkurentów

W stolicy Łotwy Rydzezakończyły się w środę (29 sierpnia) Mistrzostwa Europy Młodzieży w szachach.Okręg warmińsko-mazurski reprezentowało dwoje zawodników. Świetnie spisał się Maciej Jeda z Nowego Miasta Lubawskiego, który zajął 18 miejsce w stawce 125 startujących. Odniósł pięć zwycięstw, po dwie partie zremisował i przegrał. Lidia Czarnecka (Elbląg)była 54 w gronie 93 szachistek

• Memoriał Leszka Duneckiego Toruń 2018 – Kacper Rudnik tym razem w roli sprintera

Podstawowym punktem programu Memoriału Leszka Duneckiego, który odbył się w sobotę (25 sierpnia) w Toruniubył wielobój sprinterski. O kolejności decydowały punkty (przeliczone z czasów) zdobyte podczas biegów na 60 m, 100 m i 200 m. W przeszłości wiele razy dominował w tej rywalizacji Karol Zalewski, teraz mieliśmy jednego reprezentanta – Kacpra Rudnika z Nowego Miasta Lubawskiego, który w kat. U20 zajął drugie miejsce.

• Festiwal Szachowy Wilkasy 2018 – Krzysztof Budrewicz w sobotę przed Białorusinami

W miniony weekend (18/19 sierpnia) odbył się Festiwal Szachowy Wilkasy 2018. Głównymi punktami stały się dwa turnieje zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Warmii i Mazur.W sobotniej rywalizacji duży sukces odniósł Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn),który wyprzedził trójkę rywali zza wschodniej granicy. Niedzielny rewanż toczył się już pod dyktando szachistów z Grodna i Kaliningradu.

• VIII Lubawska Dycha 2018 – Zgodnie z tradycją ćwierć tysiąca na trasie

W niedzielę (19 sierpnia) odbyła się VIII Lubawska Dycha. Bieg wypracował już renomę, data też była szczęśliwa, nic dziwnego, że na starcie pojawiło się  ćwierć tysiąca uczestników, głównie z Powiatu Iławskiego i województwa warmińsko-mazurskiego. Ale główne nagrody trafiły do gości, a zdobyli je Henadz Verkhavodkin (Grodno) i Anna Gosk (Podlasie Białystok).

• IX Ogólnopolski Wyścig MTB Susz 2018 – Trzy opcje każda emocjonująca

W niedzielę (19 sierpnia) w Suszu odbył się IX Ogólnopolski Wyścig MTB. Start i metę wyznaczono na obiektach miejscowego OSiR, natomiast większa część trasy przebiegała atrakcyjnymi terenami leśnymi. Rywalizowano na trzech dystansach: Mega (40 km), Mini (27 km) i rodzinnym (12 km).Impreza wywołała duże zainteresowanie. Orócz kolarzy z Warmii i Mazur startowali amatorzy z województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

• IV Urodzinowa Działdowska Dycha 2018 (FOTO) – Główne trofea dla gości, gospodarze też mieli swoje radości

W środę (15 sierpnia) odbyła się IV Urodzinowa Działdowska Dycha. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie stanęło ponad 230 zawodniczek i zawodników, także mieszkańców innych województw głównie kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. W rywalizacji pań zwyciężyła Mariola Sudzińska (Olsztyn), natomiast najszybszym wśród mężczyzn okazał się Paweł Raczyński z Annopola.

• Nocna Dycha i Piątka Kopernika Toruń 2018 – Panie dyktowały warunki

W sobotę (11 sierpnia) odbyła się w Toruniu Nocna Dycha i Piątka Kopernika. Rywalizowano na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Na krótszym znakomicie spisały się reprezentantki Warmii i Mazur. Wygrała Katarzyna Lipnicka (Ostróda) przed Alicja Pietruczuk (Olecko),czwarta była Krystyna Pieczulis (Olsztyn). Wszystkie triumfowały w swoich kategoriach wiekowych.

• III Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Rucianego-Nidy – Czterech w dziesiątce

W sobotę (18 lipca) odbył się III Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rucianego-Nidy. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodniczek i zawodników przede wszystkim Warmii i Mazur, ale także z innych województw głownie: podlaskiego i mazowieckiego. Wygrał Mirosław Grabarczyk (Hetmna Plock). W dziesiątce znalazło się czterech szachistów z sekcji warmińsko-mazurskich.

• Dwanaście par w lubawskim turnieju – Puchar Dyrektora OSiR-u trafił do Olsztyna

W sobotę (21 lipca) na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie odbył się turniej w siatkówce plażowej. Oprócz gospodarzy (cztery pary) wystąpili mieszkańcy Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego, Sampławy, Morąga, Hartowca, Iławy i Mławy. Zastosowano system brazylijski (do dwóch porażek), grano do dwóch wygranych setów. Zwyciężyli olsztynianie Paszkowski/Mokrski