Olecko

 • ME (Kyokushin) Warna 2018 – Jonkowo, Olsztyn i Olecko, polubili brąz

  W miniony weekend (19/20 maja) w Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy w karate kyokushin. Startowało 620 zawodniczek i zawodników z 26 krajów. Z brązowymi medalami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. Zdobyli je: Patrycja Block i Maksymilian Penger (ASW Jonkowo), Kinga Kuklińska (Olecka Szkoła Sztuk Walki) i Wiktoria Witkowicz (Olsztyński Klub Karate Kyokushin) w kata. Relacje z klubowych facebooków.

 • Puchar Prezesa MTS Giżycko 2018 – Surowa lekcja Litwinów, ale to może wyjść tylko na dobre

  W miniony weekend (19/20 maja) w hali MOSiR odbył się Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezesa Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „Giżycko”. Wystąpiły cztery zespoły w tym litewska drużyna SRC Alytus, która udzieliła szczypiornistom z Ełku, Olecka i gospodarzomsurowej lekcji.. Warto w przyszłości też skorzystać z litewskich korepetycji, bo to niedaleko, a korzyści duże.

 • VI Olecka Trzynastka 2018– Mocni goście pokazali nam plecy

  W sobotę (19 maja) odbyła się już po raz szósty „Olecka 13” jedna z najciekawszych imprez biegowych w regionie. Urozmaicona trasa przyciąga wielu miłośników długich dystansów. Tym razem zjawiło się ich ponad dwustu, także wielu gości z Podlasia i zza wschodniej granicy.I to oni zdobyli główne trofea zajmując miejsca na podium w kategorii open. Najszybsi okazali się Damian Roszko (Mońki) i Beata Lupa (Wilkowo Stare)

 • Mistrzostwa Województwa WM Z LZS Olecko 2018 – Zacięta walka w pięknej scenerii, wyniki też obiecujące

  Na stadionie MOSiR w Oleckuodbyły się w środę (16 maja) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. W imprezie startowało około 500 zawodniczek i zawodników z większości sekcji w regionie, bo są one związane ze środowiskiem LZS. Stąd obecność wielu znanych lekkoatletów. Rywalizowano w trzech kategoriach: 2005/2007 (dzieci), 2003/2004 (młodzik) oraz 2002 i starsi (open).

 • Warmińsko-Mazurska Pozytywna Liga Chłopców 2017/18 – Bezcenne doświadczenie, a z czasem będzie tylko lepiej...

  W Oleckuodbył się FINAŁ Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej chłopców (2006 i młodsi). W całej lidze uczestniczyło dziewięć drużyn (146 zawodników) , rozegrano 72 mecze, padło ok. 1750 bramek. Najmłodsi adepci zebrali bezcenne doświadczenie,które już procentuje, a z czasem będzie tylko lepiej. Oto najważniejsze fakty z zakończonych rozgrywek Pozytywnej Ligi.

 • Olecko Hidori Cup 2018 – Pół tysiąca wojowników w bieli, a Warmia i Mazury w workiem medali

  W minioną sobotę (12 maja) odbył się turniej teakwondo olimpijskiego Olecko Hidori Cup 2018 juniorów, kadetów i młodzików. W imprezie wystartowało prawie pół tysiąca uczestników z czołowych polskich sekcji, byli też goście z Białorusi, którzy zresztą zaprezentowali wysoki poziom sportowy. Reprezentanci klubów Warmii i Mazur należeli do wiodących postaci, zdobyli łącznie 45 medali.

 • Otwarcie sezonu Warszawa 2018 – Obiecujący rekord Kingi Kornackiej

  Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawieodbył się 12 i 13 maja Mityng Lekkoatletyczny Otwarcia Sezonu,w którym starowali zawodnicy KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto i MLKS Czarni Olecko. Wyniki były zróżnicowane na uwagę zasługuje rekord życiowy Kingi Kornackiej (Finishparkiet) – rocznik 2003 , która na 400 m uzyskała 58.86.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Bartoszyce 2018 – Motocrossowcy Warmii i Mazur dyktują tempo

  W niedzielę (13 maja) w Bartoszycach odbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, podczas której znów czołowe role odgrywali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Odnieśli trzy zwycięstwa. W klasie MX 1C triumfował Tomasz Lango, w klasie MX 2C Martino Boggero (obaj Motoklub Orneta), a w klasie MX junior Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn).

 • Podsumowanie Ligi Squash Olecko 2017 / 2018 – Do zobaczenia jesienią!

  W niedzielę (13 maja) odbyło się oficjalne zakończenie Ligi Squash Olecko 2017 / 2018. Zaprezentowano najlepszych zawodników, którymi w kolejności byli: Karol Szymański (Suwałki), Marcin Roszko, Adam Brzoziewski, Karol Lemański, Dariusz Stefanowski (wszyscy Olecko) Dyrektor MOSiR Olecko- Andrzej Kamiński wręczył im medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne (za czołowe trzy miejsca)

 • 6. PKO Białystok Półmaraton – Najazd Warmii i Mazur na Podlasie

  W niedzielę (13 maja) odbył się 6 PKO Białystok Półmaraton i towarzyszący mu bieg na dystansie 5 km. Na 21 km pobiegło ponad 3 tysiące zawodniczek i zawodników. Na podium stanęli Kenijczycy. Wysokie miejsca zajeli biegacze z Warmii i Mazur. Daniel Mikielski (Olszynek)był 21, Marcin Getek (Ełk) – 24, Wojciech Omelian (Ełk) – 26.. Jerzy Maliszewski z Olsztyna był 38, drugi w kat. M50 i piąty w klasyfikacji służb mundurowych.

 • XX Bieg Wilka Grajewo 2018 – Goście ze Wschodu dyktowali tempo, czwarty przybiegł Marcin Brynda

  W sobotę (12 maja) w Grajewieodbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka.Wystartowało około stu uczestników, w tym bardzo duża grupa zza wschodniej granicy, którzy okazali się zresztą bardzo wymagającymi rywalami. Imprezę wygrali: Aleksandr Rudnikow (Gusiev) i Julita Kropiewnicka (Białystok). Z racji bliskości do Grajewa sporo było amatorów z Ełku, Giżycka i Gołdapi.

 • IV Memoriał Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2018 – Uczcili pamięć w najlepszy sposób

  W ostatnia sobotę kwietnia odbył się IV Memoriał Grzegorza Kokochy - Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym.W rywalizacji uczestniczyło 55 zawodników. Oprócz gospodarzy wystąpili mieszkańcy Pisanicy, Olecka, Gołdapi, Giżycka, Mrągowa Słobódki i Olsztyna. Zawodnicy walczyli w wielu kategoriach, najbardziej prestiżową open wygrał Robert Karniej z Olecka.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (3,4) i Puchar Polski – Duże przyspieszenie, mamy czterech liderów

  W motocrossowym cyklu Mistrzostw Strefy Polski Północnej duże przyspieszenie. To efekt majówki, gdzie pogoda i wolne dni sprzyjają sportowej rywalizacji. Odbyły się trzecia i czwarta runda odpowiednio w Sobieńczycach i Kwidzynie. Świetnie jeździli Tomasz Lango (Motoklub Orneta) i Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn), którzy wygrali po dwa razy, w Kwidzynie wygrana dołożył Pascal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

 • Podczas Majówki wysyp mityngów – Na stadionach coraz większy ruch

  Podczas długiej „Majówki” w całym kraju odbyło się wiele mityngów pod wspólnym hasłem otwarcia sezonu. U nas taka impreza odbyła się w Lidzbarku Warmińskim (komplet wyników już podaliśmy), ale lekkoatleci Warmii i Mazur startowali tez w innych miejscowościach. W każdym razie zawodnicy hurtem wkroczyli na bieżnie, skocznie i rzutnie, prezentując efekt długich przygotowań

 • Liga Squash Olecko 2017 / 2018 na mecie – Serducho się raduje

  Zakończyły się rozgrywki Ligi Squash Olecko 2017 / 2018, w której udział wzięło 15 zawodników. Rozegrano 178 meczów - prawdziwy MARATON ! Spotkania przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze - nie zabrakło oczywiście sportowej rywalizacji i zaangażowania. Wygrał Karol Szymański (Suwałki), który w 28 meczach poniósł tylko jedna porażkę. Na podium znaleźli się też: Marcin Roszko i Adam Brzoziewski (obaj Olecko)

 • MP 10 km i mityng la Łomża 2018 – Aleksandra Lisowska piąta, przetarcie Olecka, Działdowa i Lidzbarka

  W minioną sobotę (28 kwietnia)na stadionie w Łomży odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie 10 km oraz mityng otwarcia sezonu. W biegu mistrzowskim piąte miejsce zajęła Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn). W innych konkurencjach startowali lekkoatleci Czarnych Olecko, MOSiR Działdowo i LUKS Lidzbark.Marcin Brynda (Olecko)wygrał bieg na 2 km.

 • OOM Swarzędz Zalesewo 2018 – Warmia i Mazury tylko za Wielkopolską, AZS UWM przywiózł 4 złote krążki

  W Swarzędzu - Zalasewie odbyła się w miniony weekend (28/29 kwietnia) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwodo Olimpijskim. To od lat jedna z najmocniejszych dyscyplin Warmii i Mazur w tej imprezie. Tym razem było podobnie. Zdobyliśmy łącznie 19 medali (4 złote, 5 srebrnych i 10 brązowych). Pierwsze skrzypce grali zawodnicy AZS UWM Olsztyn,którzy wywalczyli aż cztery złote krążki, poza tym trzy srebrne i pięć brązowych.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (2) Mrągowo 2018 – Mamy czterech liderów

  Motocrossowcy wzmacniają tempo. Tydzień po inauguracji w Lidzbarku Warmińskim, w niedzielę (22 kwietnia) w Mrągowie odbyła się II runda Mistrzostw Strefy Polski PółnocnejImpreza interesująca przy dużej frekwencji, Kierowcy Warmii i Mazur tym razem odnieśli dwa zwycięstwa. W klasie MX 1C zwyciężył Tomasz Lango (Motoklub Orneta), a w klasie MX Junior Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn). Obaj prowadzą w swoich klasach.

 • II Memoriał Piotra Dawida Puchlika Słobódka 2018 – Gołdap i Pisanica w głównych rolach

  W hali Szkoły Podstawowej w Słobódce został rozegrany II Memoriał Piotra Dawida Puchlika, zmarłego w 2015 roku w wieku zaledwie 31 lat trenera tenisa stołowego, nauczyciela i wychowawcy. Patronat nad imprezą objął przewodniczący Rady Gminy Szypliszki Pan Stanisław Gibowicz, który ufundował oraz wręczył nagrody oraz medale.

 • Wojewódzka Licealiada Chłopców Rozogi 2018 – Bezdyskusyjnie IV LO Elbląg

  W piątek (20 kwietnia) w Rozogach odbył się Finał Mistrzostwa Województwa W – M Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Współorganizatorem było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. W turnieju wystąpilo sześć drużyn, które w pierwszej fazie grały w grupach, potem były półfinały i mecze o miejsca. Mistrzostwo zdobyli uczniowie IV LO z Elbląga.