Olecko

 • Liga wojewódzka młodziczek po 2 turniejach – Warunki dyktują: Omega Mrągowo i Truso Elbląg

  W miniony weekend (10/11 listopada) rozegrano drugie turnieje w lidze wojewódzkiej w piłce ręcznej młodziczek. W grupie I dominują szczypiornistki MUKS Omeka Mrągowo, które znów odniosły komplet zwycięstw i zapewniły sobie pierwsze miejsce. W grupie II bez porażki zakończyły turniej zawodniczki Truso I Elblag , które zwiększyły przewagę nad zespołem rezerw. Trzecia jest Jedynka Bartoszyce też z szansami na awans.

 • MP Juniorów i Młodzieżowców (Kyokushin) Ełk 2018 (FOTO) –Tuzin medali, a złoty zdobył Filip Maksimowicz z Olecka

  W Ełku odbyły się w weekend (10/11 listopada) Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin.Na Mazury przyjechała oczywiście cała czołówka krajowa. W mocnym towarzystwie bardzo dobrze wypadli reprezentacji sekcji warmińsko-mazurskich. W obu kategoriach wiekowych zdobyli 12 medali (1 złoty, 8 srebrnych i 3 brązowe). Mistrzem Polski Młodzieżowców został Filip Maksimowicz z Olecka.

 • VI Leśny Cross Niepodległości Sedranki 2018 – Świętowanie na łonie przyrody

  W Sedrankach w gminie Olecko na pięknej trasie wokół miejscowego jezior odbył się VI Leśny Cross Niepodległości.To tradycyjna impreza, która w tym roku miała szczególny wymiar ze względu na 100 rocznice wielkiego wydarzenia w dziejach Polski. Rywalizowano na dwóch dystansach 66 km i 3,3 km, zaproponowano również wyścig nordic walking. Bieg główny na dłuższym dystansie wygrał Gerad Rożek z Olecka.

 • Ogólnopolski Turniej UKS 50 Białystok 2018 – Granit Czarni Olecko z kompletem zwycięstw

  W ostatni weekend października (26/28) odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców UKS 50 Białystok 2018. Wystąpiło 17 zespołów z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko - pomorskiego, warmińsko - mazurskiego. Prawie 250 zawodników rozegrało 51 meczów. Świetnie wypadli chłopcy z drużyny Granit Czarni Olecko, którzy wygrali całą imprezę.

 • Mikołajkowy Turniej Squasha Olecko 2018 – Dużo dobrej gry i zabawy.

  W niedzielę (9grudnia) o godz. 9 w hali Lega w Oleckuodbędzie się Mikołajkowy Turniej Squasha,na który zaprasza Karol Szymański organizator w tej miejscowości ligi squasha. Zapewne z zaproszenia skorzystają uczestnicy tych rozgrywek, ale chętnie widziani są także nowi miłośnicy tej coraz bardziej popularnej dyscypliny. Na pewno będzie dużo dobrej gry i zabawy. Szczegóły na plakacie.

 • Finał Mistrzostw Województwa Chłopców „Moje Boisko Orlik 2012 – Puchary dla Pisza i Nidzicy

  W Piszu odbył się we wtorek (30 października) Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych „Moje Boisko Orlik 2012”. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły. Najlepsi okazali się gospodarze – chłopcy SP 1 Pisz, wyprzedzając w klasyfikacji SP 1 Nidzica lepsza różnica bramek. Bezpośredni mecz zakończył się remisem 0:0

 • Liga wojewódzka chłopców (B) 2018/19 – W Olsztynie MKS MOSiR Kętrzyn nie dał szans rywalom

  Rozegrany w niedzielę (4 listopada) w Olsztynie pierwszy turniej ligi wojewódzkiej chłopców (grupa B) przyniósł zdecydowany sukces młodym szczypiornistom MKS MOSiR Kętrzyn. Wygrali wysoko wszystkie trzy spotkania, co istotne maja skład wyrównany, ale tez z indywidualnościami. Drugie miejsce zajął MLKS Czarni Olecko, trzecie KS Szczypiorniak Olsztyn,a czwarte UKS SP Rozogi.

 • MP Juniorów Młodszych (Kyokushin) Tarnowskie Góry 2018 – Pięć krążków, najcenniejszy zdobyła Julia Basiukiewicz

  W sobotę (20 października) w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Open.W rywalizacji uczestniczyło prawie 250 karateków z 81 klubów. Pięć medali zdobyli juniorzy młodsi sekcji warmińsko-mazurskich. Złoto wywalczyła Julia Basiukiewicz (Bartoszyce), srebrny Kinga Kuklińska (Olecko), a brązowe: Aleksander Orzoł (Szczytno), Krystian Słota i Monika Czupryńska (Olsztyn).

 • Liga Wojewódzka Dziewcząt (1) Elbląg 2018/19 – Olecko pokazało na co je stać

  Rozpoczęły się rozgrywki ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które wyłonią mistrzynie w systemie turniejowym. Każda z drużyn jest gospodarzem jednej z imprez, gdzie rozgrywa się dziesięć spotkań (system każdy z każdym). W elbląskiej premierze najlepsze były zawodniczki MLKS Czarni Olecko, które odniosły komplet zwycięstw i były to wygrane nie podlegające dyskusji.

 • Pozytywna Liga, pozytywne emocje – To wprawdzie przedszkole, ale już wiele można się nauczyć

  Kolejny sezon na Warmii i Mazurach funkcjonuje Pozytywna Liga Piłki Ręcznej – spontaniczna inicjatywa szkoleniowców klubowych, którzy widzą potrzebę wczesnej edukacji sportowej dzieci. Rozgrywki nie mają charakteru związkowego, są więc dużo tańsze, a przede wszystkim sprawiają naszym pociechom wiele radości. Bo mecze i dostosowany do nich regulamin, są jeszcze zabawą, podczas której poznaje się tajniki sportowej rywalizacji.

 • Legionowo Cup 2018 – Aleksandra Lojko i Ewa Jamiołkowska podwójnymi triumfatorkami

  W weekend (20-21 października) odbył się turniej Pucharu Polski P2 Legionowo CUP w taekwondo olimpijskim. Rywalizowano w czterech kategoriach: młodzieżowiecU21 – (2002-1998), junior– (2003-200), kadet – (006 – 2004) i młodzik– (2008-2007). W sumie wystartowało około 700 uczestników, oprócz zawodników polskich klubów, także reprezentanci takich krajów jak Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś, Słowacji.

 • Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2018 – Mocny akcent Warmii i Mazur

  W sobotę (13 października) odbył się w Białymstoku Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2018. Rywalizowało 180 zawodniczek i zawodników w tym także reprezentanci: Rosji, Białorusi i Ukrainy. W imprezie startowali karatecy czterech sekcji warmińsko-mazurskich. Najwięcej trofeów przywieźli zawodnicy Oleckiej Szkoły sztuk Walki Kyokushin Karate.Wywalczyli 15 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe).

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (8) Chełmno 2018 – Trzy tytuły dla Warmii i Mazur

  Niedzielny (14 października) motorcross w Chełmnie zakończył tegoroczna rywalizację w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Reprezentanci Warmii i Mazur należeli do czołowych postaci imprezy, Zdobyli trzy tytuły mistrzowskie. Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w klasie MX 85, Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) w MX Junior i Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda) w MX Masters.

 • Liga wojewódzka młodziczek już po premierze – Bez porażki tylko Omega Mrągowo

  W miniona sobotę (13 października) zainaugurowano rozgrywki ligi wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej. Odbyły się dwa turnieje: w Elblągu z udziałem czterech zespołów i Giżycku – trzech. Najlepiej zaprezentowała się siódemka: Omegi Mrągowo, która odniosły komplet zwycięstw. W Elblągu Truso I niespodziewanie przegrało w rzutach karnych z drugim zespołem tego klubu. Dwa zwycięstwa odniosła Jedynka Bartoszyce.

 • VIII Budimex Półmaraton Augustowski – Łupy w kategoriach biegaczy z: Ełku, Giżycka, Olecka i Wydmin, wózkarze z Ornety też na plus

  W niedziele (7 października) odbył się VIII Budimex Półmaraton Augustowski i towarzyszący mu bieg w ramach Grand Prix Podlasia 10 km. Na dłuższym dystansie udział zawodników z Warmii i Mazur był raczej symboliczny. Trzecie miejsca w kategoriach zajęli: Lucjan Bujak (Ełk) w M65/69 i Jan Bagiński (Olecko) w M70+. Natomiast na popularną „dychę” sukcesów było znacznie więcej.

 • I Grand Prix Województwa Skrzatów i Żaków Ostróda 2018 – Wychodzenie z cienia

  W Ostródzieodbył się w niedziele (7 października) turniej tenisa stołowego – I Grand Prix Województwa Skrzatów i Żaków.Wyniki na pierwszy rzut oka są zaskakująca. Dominujące do tej pory sekcje z Ostródy i Lidzbarka Warmińskiego jakby usunęły się na dalszy plan, a Działdowo, choć wysoko w klasyfikacjach, nie odniosło zwycięstwa. Natomiast z cienia zdecydowanie wyszli reprezentanci LKS Wel Lidzbark, którzy wygrali dwie kategorie.

 • VII Turniej o Puchar Prezydenta Ciechanowa 2018 – Jonkowo, Olsztyn, Szczytno, Ostróda, Olecko – medali moc

  W sobotę (6 października). w Ciechanowie odbył się VII Turniej o Puchar Prezydenta MiastaW rywalizacji udział wzięło blisko 230 zawodników z 23 klubów z całego kraju, w tym m. in: Warszawy, Wrocławia, Olsztyna Płocka, Augustowa, Ostródy, Olecka, Szczytna. Sekcje warmińsko-mazurskie należały do wiodących, każda wróciła z medalami, a Olsztynwygrał klasyfikacje drużynową. Relacje.

 • XV Otwarty Turniej Tenisa o Puchar Wójta Gminy Kalinowo 2018 – W Pisanicy radosne potyczki skrzatów i weteranów

  W miniony weekend (29/30 września) w Pisanicy odbył się XV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem Oprócz zawodników z najbliższej okolicy (Ełk, Grajewo, Olecko, Augustów, Białobrzegi), wystąpili tenisiści z Suwałk, Gołdapi, Słobódki, Białegostoku i Lidzbarka Welskiego.

 • Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Motocrossie (8) Giżycko 2018 – Medaliści w całej okazałości

  W Giżyckuodbyła się w niedzielę (30 września) ostatnia runda Mistrzostw Okręgu Warmińsko-Mazurskiegow motocrossie. Zawodnicy Warmii i Mazur odnieśli pięć zwycięstw: Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w MXB, Tomasz Lango (Motoklub Orneta) w MX 1C, Martino Boggero (Moroklub Orneta) w MX 2C Jakub Hanusz (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w MX85 i Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda) w MX Masters.

 • Mistrzostwa Okręgu w motocrossie (7) Olsztyn 2018 – Przed ostatnia prostą...

  Dobiega końca tegoroczny sezon Mistrzostw Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w motocrossie. 16 września odbyła się w Olsztynie przedostatnia runda, w której zabrakło na starcie kilku czołowych zawodników, Jedyne zwycięstwo dla Warmii i Mazur odniósł Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w klasie MXB.