Olecko

 • 43 Listopadowy Turniej Gdańsk 2019 – Juniorzy KS Szczypiorniak Olsztyn z głównym trofeum, brawa dla Elbląga, Kętrzyna i Olecka

  W Gdańsku odbył się w dniach 8/10 listopada 43 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej. W czterech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów) wystartowało prawie 60 zespołów, w tym także mocne ekipy z Białorusi, które zresztą odegrały wiodące role. My też mieliśmy powody do radości, bowiem złoty medal w w grupie juniorów wywalczyli zawodnicy KS Szczypiorniak Olsztyn., a MVP turnieju został Robert Targoński. Truso Elbląg na 5 miejscu.

 • Moje Boisko Orlik 2012 – Licealiści z Giżycka bezkonkurencyjni

  W Gołdapi odbył się w czwartek (7 listopada) finałowy turniej SZS „Moje Bosko Orlik 2012" w piłce ręcznej chłopców szkół ponadpodstawowych (Licealiada). Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, a najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku przed Zespółrm Szkół Zawodowych Gołdapi i ZSLiZ w Olecku

 • Moje boisko Orlik 2012 – W Olecku szczypiorniści SP 4 Ketrzyn z imponującym bilansem

  W środę (6 listopada) w Olecku odbył się finałowy turniej W-M SZS „Moje Boisko Orlik 2012” - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, które zwgrały systemem każdy z każdym. Najlepsi okazali się szczypiorniści SP 4 Kętrzyn, którzy odnieśli komplet zwycięstw i zakończyli imprezę imponującym bilansem bramkowym 98:11. Srebro zdobyli uczniowie SP 3 Olecko, a brąz SP Wilkowo.

 • Moje Boisko Orlik 2012 Olecko 2019 – Szczypiornistki SP3 najlepsze w swoim mieście

  W hali MOSiR w Olecku odbył się we wtorek (5 listopada) finałowy turniej „Moje Boisko Orlik 2012” - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizowały cztery sruzyny systemem każdy z każdym. Wygrały szczypiornistki SP 3 Olecko z kompletem zwycięstw przed SP 5 Kętrzyn i SP Wilkowo.

 • IKO Polish Open Ostróda 2019 – Turniej znakomity, Olsztyński KKK medal za medalem

  W sobotę (26 października) w Ostródzie odbył się międzynarodowy turniej IKO Polish Open , w którym wzięło udział 460 zawodników z 47 klubów z: Polski, Niemiec, Białorusi, Japonii, Ukrainy, Rosji. Była to jedna z największych imprez w tym roku która zgromadziła krajową i europejską czołówkę. Świetnie spisali się reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Łącznie zdobyliśmy 37 medali( 9 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych).

 • W lidze młodzików Kętrzyn i Bartoszyce dyktują tempo – Czarni Olecko zdali egzamin w Olsztynie

  Za nami druga kolejka spotkań ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Odbyło się kolejnych dziewięć spotkań, w dużej mierze jednostronnych. W Bartoszycach i Kętrzynie dominacja gospodarzy była bardzo wyraźna. MDK i MKS MOSiR nadal dyktują tempo. Natomiast najciekawiej zapowiadał się mecz w Olsztynie między Szczypiorniakiem I i Czarnymi Olecko. Po wyrównanym spotkaniu triumfowali goście, którzy po przerwie uzyskali nieznaczną przewagę.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej już na mecie – Mocne akcenty Lidzbarka Warmińskiego

  Niedzielną (20 października) w Więcborku zakończyła się tegoroczna rywalizacja w Mistrzostwa Strefy Polski Północnej. To bliska nam impreza, które kilka rund rozgrywana jest zawsze na torach warmińsko-mazurskich często w połączeniu z Mistrzostwami Okręgu. Obsada jest mocna, startuje wielu zawodników czołówki krajowej, dlatego tytuły i medale maja dużą wartość i jest ceniona w środowisku motocrossowców.

 • Puchar Polski Legionowo Cup 2019 - Pół setki medali Warmii i Mazur – to jest wynik!

  W weekend (18/20 października) w Legionowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Taekwondo Olimpijskim. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: senior, junior, kadet i młodzik - zgodnych z rokiem 2020. Ekipa olsztyńska mająca wspólny szyld – Taekwondo Olsztyn (Start – młodzicy i kadeci, AZS UWM – juniorzy i seniorzy) wygrała klasyfikacje drużynową w seniorach, juniorach i kadetach – w młodzikach zajęła drugie miejsce, za klubem z Białorusi.

 • Młodziczki już grają – Dramatyczne minuty w Olecku, łzy szczęścia i rozpaczy

  Rozpoczęły się rozgrywki w lidze wojewódzkiej młodziczek. W tym sezonie do rywalizacji zgłosiło się sześc zespołów, ale nie wszystkie jeszcze stanęły do walki. Z dotychczas rozegranych spotkań najciekawsze odbyło się w Olecku, gdzie dziewczęta Czarnych minimalnie przegrały z Truso Elbląg 22:23, a emocji było mnóstwo. Bez punktu po dwóch spotkaniach jest UKS Jaćwingowie, Gołdapianki wyraźnie prowadziły z KS Meble, ale opuściły je siły i punktów nie zdobyły.

 • Finał Wojewódzki „Moje Boisko Orlik 2012” Dobre Miasto 2019 – Chłopcy z Dywit ograli wszystkich

  W Dobrym Mieście odbył się w czwartek (17 października) finał Turniej Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012”. Rywalizowało pięć zespołów przy systemie każdy z każdym. Główne trofeum zdobyli chłopcy w SP Dywity, którzy odnieśli komplet zwycięstw, tracąc seta tylko w meczu w drugą drużyną turnieju – SP1 Dobre Miasto. Na podium stanęli też siatkarze SP 3 Gołdap.

 • XVI Otwarty Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo 2019 – W Pisanicy zjazd gwiaździsty, aż żal było wyjeżdżać

  W weekend (19/20 października) w Pisanicy odbył się XVI Otwarty Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Frekwencja była znakomita. Wystartowało około 150 graczy z Podlasia (Suwałki, Białystok, Grajewo, Augustów, Kolno, Białobrzegi, Stary Folwark, Słobódka, Rajgród), Mazur (Ełk, Giżycko, Gołdap, Olecko, Pisz) i Rosji (Kaliningrad, Gusiew, Oziersk). Rywalizowano w wielu kategoriach, rozgrywano również deble.

 • Ruszyli młodzicy i od razu ciekawie – Zapowiada się ostry bój, na czele bez strat MKS MOSiR Kętrzyn i MDK Bartoszyce

  W miniony weekend (12/13 października) rozegrano pierwsza kolejkę ligi wojewódzkiej piłki ręcznej młodzików. Rywalizuje dziewięć zespołów, w każdej z ośmiu serii turniejowych rozgrywają po dwa mecze. Inauguracyjna kolejka udowodniła, że tegoroczna liga będzie interesująca, a kandydatów do tytułu jest wielu. Najważniejsze, że większość spotkań była bardzo zacięta, a tego w przeszłości brakowało.

 • Kadeci po premierze – Młodziczki na razie w przedbiegach

  W wojewódzkich rozgrywkach siatkówki do rywalizacji włączają się kolejne grupy wiekowe. W miniony weekend (12/13 października) pierwszą kolejkę rozegrali kadeci, gdzie występuje tylko pięć drużyn z czterech klubów. Inauguracja nie przyniosła większych emocji. Po 3:0 wygrały mecze: SMS Ostróda i PUKS Wiktoria Szczytno.

 • XII Półmaraton Ełk 2019 – Silna ekipa Rosjan, na podium Bartłomiej Osior i Marcin Getek

  W niedziele (13 października) odbyły się Półmaraton Ełcki i bieg na dystansie 10 km. Rywalizacje główną wygrał Valeriy Pavlichuk (Kaliningrad), drugi finiszował Bartłomiej Osior z Wydmin, a na trzeciej pozycji uplasował się ełczanin Marcin Getek. W większości kategorii triumfowali Rosjanie. Z Polaków zwyciężyli jedynie: Bożena Ruszczyk (Ełk) w K50/59, Mateusz Kamiński (Ełk) w M18/29, Wojciech Sztabiński (Fracki) w M40/49 i Janusz Sysuła (Białystok) w M60+

 • XIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty Łódź 2019 – Marzena Jasińska i Robert Karniej wygrali wszystko

  W dniach 4/6 października) w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Rywalizowało ponad 70 zawodników. Miasto Olecko i zarazem województwo warmińsko - mazurskie reprezentowało dwoje nauczycieli wychowanie fizycznego: Marzena Jasińska (SP nr 4) i Robert Karniej SP nr 1 ), którzy spisali się wyśmienicie.

 • Międzynarodowy Turnieju Karate Kyokushin "IKO Podlasie Cup" 2019 – Premiera na szóstkę

  W sobotę (28 września) Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Podlasie CUP. Był to pierwsza duża impreza w nowym sezonie. Do udziału przystąpiło 210 uczestników z 26 klubów z Polski oraz Rosji, Białorusi i Ukrainy. Podczas turnieju rozegrano konkurencję Kata (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Świetnie wypadli karatecy z Warmii i Mazur. Sekcja z Olecka zajęła 3 miejsce drużynowo

 • IX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów 2019 – Forma znakomita, medale trudno zliczyć

  W sobotę (5 października) odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ciechanowie. Rywalizowało ponad 200 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Rozegrano konkurencje kata indywidualne i kata team (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Z dużym powodzeniem startowali reprezentanci sekcji karate kyokushin z: Olsztyna, Olecka, Szczytna, Węgorzewa i Iławy. Spisali się znakomicie. Trudno zliczyć medale jakie przywieźli na Warmię i Mazury

 • IX Półmaraton i Augustowska Dycha 2019 – Marcin Brynda nie dał się dogonić

  W niedzielę (6 października) odbył się IX Półmaraton Augustowski i Augustowska Dycha. Na krótszym dystansie najszybszym okazał się Marcin Brynda (Olecko). Na ósmym miejscu finiszował Roman Dawidowski (Ełk), a na dziesiątym Grzegorz Truszczyński (Olecko). Wśród pań druga w open i kat. K30 była Magdalena Dziekońska (Giżycko).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 – Adam Zielonka skoncentrowany do końca

  Po eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Młodzikóww Olecku odbyły się w weekend (28/29 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U10). Startowali zawodnicy sekcji mazowieckich i warmińsko-mazurskich. Złoty medal zdobył Adam Zielonka (MLKS Ostródzianka), a brązowy Jan Przybylski (UKS Skoczek Elbląg). Z dziewcząt najwyżej – na 6 pozycji zakończyła turniej Patrycja Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn).

 • WTK Skrzatów i Żaków Giżycko 2019 – Mali mistrzowie z: Olsztyna, Olecka, Pisanicy i Działdowa

  W sobotę (28 września) w Giżycku odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym. W rywalizacji uczestniczyli adepci pingponga z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Lidzbarka Warmińskiego, Olecka, Pisanicy, Olsztyna, Elbląga i oczywiście Giżycka. W takich turniejach stawka są oprócz satysfakcji z zajęcia wysokiego miejsca punkty rankingowe, a także awans do imprez ogólnopolskich.