Olecko

 • VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich Ostrowiec Św. 2019 – Młodzież Warmii i Mazur nadal w elicie

  W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się w weekend (9/10 marca) VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich.To impreza międzynarodowa rangi Otwartego Pucharu Polski w kategoriach młodzieżowych od juniora do młodzika. W rywalizacji uczestniczyło ponad 700 zawodniczek i zawodników ze wszystkich liczących się klubów krajowych, także reprezentanci: Łotwy, Białorusi i Słowacji.

 • Puchar Prezesa MLKS Czarni Olecko – Ponad 130 rakietek, goście z Litwy i Rosji

  W minioną sobotę (16 marca) w hali Lega w Olecku odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Prezesa MLKS Czarni Olecko. Oficjalnego rozpoczęcia zawodów dokonał prezes klubu Pan Marek Wójcik. W rywalizacji uczestniczyło 134 pingpongistów, w tym spora grupa gości z Litwy, oraz zawodnicy z Rosji. W najbardziej prestiżowej kategorii Open zwycięzcą został Krystian Maciorowski (Grajewo).

 • Wiosenny Turniej w Czernichowsku – Karniej, Różycki i Wesołowski w czołówce

  W niedzielę (10 marca) w mieście Czernichowsk ( Obwód Kaliningradzki) w hali sportowej Centralnego Ośrodka Kolejarskiego odbył się Wiosenny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego.W turnieju wystąpiło 42 zawodników. Rywalizacja przebiegała w kategorii open, a Warmię i Mazury reprezentowali reprezentowali Marek Różycki i Grzegorz Wesołowski (Gołdap) oraz Andrzej Karniej (Olecko).

 • Liga wojewódzka dziewcząt już na mecie – Oczywiście MLKS Czarni Olecko z imponującym bilansem

  Piąty turniej w Elblągu(10 marca) zakończył rywalizację w lidze piłki ręcznej dziewcząt sezonu 2018/19. Mistrzyniami zostały szczypiornistki MLKS Czarni Olecko,które mogą pochwalić się imponującym bilansem: 20 meczów – 20 zwycięstw, bramki: 390:52. Trudno będzie powtórzyć taki wyczyn. Srebrne krążki przypadły dziewczętom UKS SP Rozogi, co można uznać za niespodziankę, bowiem wyprzedziły drużyny z Elbląga

 • O Puchar Burmistrza Olecka 2019 – Czarni (2007) i MKS MOSiR Kętrzyn (2005) z trofeami

  W hali Lega odbył się w weekend (1/3 marca) trzydniowy I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Olecka. W sumie do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn w dwóch grupach wiekowych: 2005 i 2007. zastosowano system każdy z każdym więc uczestnicy rozegrali po kilka meczów. Poziom zróżnicowany, ale było kilka rodzynków – spotkań, które do końca trzymały w napięciu.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

  W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

 • III WTK skrzatów i żaków Pisanica 2019 – Lena Rucińska i chłopcy z Dekorglassu

  W niedzielę (10 marca) w Pisanicyodbył się III Wojewódzkie Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Żaków. Zwycięstwa w turnieju przypadły zawodnikom z Lidzbarka Welskiego i Działdowa, ale miejsca na podium wywalczyli również reprezentanci gospodarzy, Olsztyna, Olecka i Giżycka. Indywidualnością była Lena Rucińska (Lidzbark Welskie), która triumfowała w obu kategoriach.

 • W lidze wojewódzkiej juniorek młodszych – Truso Elbląg przed MTS Giżycko, młodziczki z Bartoszyc z brązem

  Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek młodszych. Rywalizowały zaledwie trzy zespoły z dwóch klubów. To oczywiście determinuje jakość tych rozgrywek. Złote medalistki – piłkarki ręczne Truso Elbląg wygrały bardzo wysoko wszystkie mecze, ale wartość szkoleniowa z takich spotkań jest zerowa. Srebro przypadło szczypiornistkom MTS Giżycko, brąz wywalczyło Truso II Elbląg.Truso I i MTS awansowały do 1/16 MP

 • O Puchar Prezesa MLKS „Czarni” Olecko – Stoły już przygotowane, czekamy na uczestników

  W sobotę (16 marca) w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Lega” odbędzie się turniej tenisa stołowego o Puchar Prezesa MLKS „Czarni” Olecko. Impreza ma charakter integracyjny, przewidziana jest rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych. Informacje: MOSiR w Olecku, tel. 87 520 20 48 i www.mosir.olecko.pl Poniżej regulamin.

 • 4 Ultra Śledź Supraśl 2019 – Biegacze z Warmii i Mazur twardzi i wytrzymali, na podium Andrzej Godlewski

  W Supraśluodbyła się w sobotę (23 lutego) czwarta edycja Ultra Śledzia, czyli biegu po Puszczy Knyszyńskiej. Około dwustu zawodników z Polski i zagranicy rywalizowało na dystansie ponad 80 kilometrów. Świetnie wypadli biegacze z Warmii i Mazur, z których aż trzech znalazło się w ścisłej czołówce. Drugi był Andrzej Godlewski (Borawskie), czwarty Łukasz Duchnowski (Ełk), a szósty Jędrzej Rynkiewicz (Kętrzyn).

 • V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa 2019 – Optymistyczna premiera

  Rekordowa liczba 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski i 10 zagranicznych ( m. in.Rosja, Białoruś, Syria, Liban, Pakistan, Palestyna, Kuwejt, Francja, Iran) zgromadził ,,V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa’’, który odbył się w tym mieście sobotę (23 lutego). Pierwszym start w nowym roku zanotowali zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji.

 • XXIII Turniej Puchar Wójta Gminy Augustów – W Białobrzegach Łukasz Mikucki z Pisza bezkonkurencyjny

  W sobotę (23 lutego) odbyła się kolejna, czyli już XXIII edycja Turnieju tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów. Rywalizowano na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, a udział wzięło 49 zawodników, także mieszkańców Warmii i Mazur. W silnej konkurencji zwycięstwo odniósł Łukasz Mikucki z Pisza, miejsca 7/8 podzielili między sobą: Kacper Malinowski (Pisanica) i Andrzej Karniej (Olecko)

 • W lidze wojewódzkiej dziewcząt Olecko (4) – Role już podzielone

  W niedzielę (17 lutego) w hali „Lega” w Olecku odbył się czwarty z pięciu zaplanowanych, turniej ligi wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej. Szczypiornistki Czarnych potwierdziły przed własna publicznością dominację w tych rozgrywkach. Wygrywając cztery spotkania zachowały miano drużyny niepokonanej w mistrzostwach. Już dawno zapewniły sobie złoto, srebro zdobędzie UKS SP Rozogi, a brąz prawie na pewno MKS Truso Elbląg.

 • XIII Memoriał Bernarda Zackiewicza Gołdap 2019 – Dużo tytułów dla Pisanicy, a w open Robert Karniej

  W niedzielę (17 lutego) w Gołdapiodbył się otwarty turniej tenisa stołowego – XIII Memoriał Bernarda Zackiewicza.Do rywalizacji przystąpili nie tylko gołdapianie i amatorzy z pobliskich miejscowości (najwięcej z Pisanicy i Giżycka). Przyjechali tenisiści z Podlasia, także Litwini i Rosjanie. W kategoriach dziecięcych i młodzieżowych dominowali zawodnicy z Pisanicy. Turniej open wygrał Robert Karniej (Olecko)

 • Halowe MP U18 i U20 Toruń 2019 – Złoto: Daria Siemińska, srebro: Kacper Lewalski, brąz: Alicja Gajewska, Alicja Potasznik i Julia Pętlicka

  W hali „Arena” w Toruniu odbywały się w weekend (8/10 lutego) Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) w lekkiej atletyce.  Ekipa Warmii i Mazur zdobyła pięć medali.  Dwa w pchnięciu kulą. Złoto Daria Siemińska (LZS Lubawa), brąz Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo). Srebro na 600 m U18  Kacper Lewalski (Truso Elbląg), brąz na 2000 m U 18  Julia Pętlicka (AZS UWM).  oraz brąz na 200 m U20 Alicja Potasznik (AZS UWM)

 • Finał Mistrzostw Województwa chłopców (2006) – W Bartoszycach triumf gospodarzy

  W sobotę (9 lutego) w Bartoszycach rozegrano finałowy turniej piłki ręcznej o Mistrzostwo Województwadzieci chłopcy rocznik 2006 i młodsi. Rywalizowały cztery najlepsze zespoły województwa, które awansowały po rozegraniu 8 turniejów eliminacyjnych i były to SS MDK w Bartoszycach Pasja, MKS MOSiR Kętrzyn, MKS Truso Elbląg oraz MLKS Czarni Olecko.

 • 18 Północna Liga Regionalna im. Franciszka Pietrołaja – Sport w najczystszym wydaniu

  Zakończyła się I runda 18 edycji Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja. W rozgrywkach uczestniczy 10 zespołów: cztery z Podlasia i sześć ze wschodnich rubieży Warmii i Mazur. W pierwszej odsłonie zespoły grały systemem "każdy z każdym", a w rundzie rewanżowej będą rywalizować w dwóch grupach o miejsca 1-5 i 6-10. Do czołowej piątki awansowały drużyny z Olecka, Ełku, Gołdapi, Starego Folwarku i Słobódki.

 • Zawody Kontrolne w Warszawie i Toruniu – Mistrzostwa coraz bliżej, forma rośnie...

  W Warszawie odbyły się w niedzielę (27 stycznia) Okręgowe Zawody Kontrolne lekkoatletów. Za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski pod dachem w kat. młodzieżowych i każdy weekend jest okazja do sprawdzianu formy. W stolicy startowali zawodnicy AZS UWM Olsztyn, PKS Gwardia Szczytno i LKS Korab Olecko. Uzyskano kilka obiecujących wyników.

 • Kinder+Sport (2) Olecko 2019 – Faworyci umacniają swe pozycje

  W weekend (12/13 stycznia) w Olecku odbył się II turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport 2019.Zawody odbywają się w czterech kategoriach: „dwójki” rocznik 2008 i młodsze; „trójki” rocznik 2007 i młodsze; „czwórki” rocznik 2006 i młodsze. Jak zwykle w hali Lega było gwarno, a nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale to już domena dziecięcego sportu.

 • W Giżycku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Metryka nieważna, liczy się serce

  Po raz 12 w sobotę (12 stycznia) Giżyckumiłośnicy celuloidowej piłeczki spotkali się przy zielonych stołach i zagrali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to jeden z większych turniejów, ponieważ wzięło w nim udział ponad 60 zawodników z różnych miejscowości m. im z: Gołdapi, Pisanicy, Olecka, Piszu, Kruklanek, Kaliningradu oraz Giżycka.