Olecko

• Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (5) Olecko 2019 – Trio z Lidzbarka Warmińskiego nie daje szans rywalom

Po przerwie spowodowanej tragicznymi wypadkami na torach motocrossowcy znów rywalizują o punkty. W niedzielę (15 września) w Olecku odbyła się V Runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu. Impreza jak zwykle miała charakter otwarty, przyjechali zawodnicy z innych województw, także goście zza wschodniej granicy.

• Mędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 (pełne wyniki)– Piękny bilans Warmii i Mazur

W Olecku odbyły się w sobotę (7 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji skonfrontowali swe możliwości z rówieśnikami z Mazowsza. To przeciwnicy dysponujący znacznie większym potencjałem, dlatego cieszy piękny bilans Warmii i Mazur (11 zł, 5 sr, 13 br.), Nim zaprezentujemy komplet wyników przedstawiamy lekkoatletów, którzy stanęli na podium.

• Ligi wojewódzkie ruszają w połowie października – Terminarze gotowe, można szlifować formę...

Nowo powstały Warmińsko-Mazurski Okrągowy Związek Piłki Recznej szybko zabrał się do pracy organizacyjnej. W sobotę (31 sierpnia) na zebraniu przedstawicieli wszystkich klubów regionu dokonano losowania rozgrywek we wszystkich grupach wiekowych. Nie udało się niestety skompletować uczestników III ligi seniorów, choć po cichu na to liczyliśmy. Pozostałe grupy wiekowe mężczyzn wystartują w komplecie.

• Mistrzostwa województwa podlaskiego U16 Olecko 2019 – Przed wrześniowym szczytem

Na stadionie w Olecku odbyły się w miniony piątek (30 sierpnia) Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. I choć o medale walczyli nasi sąsiedzi zza między, to do rywalizacji (poza konkursem) włączyli się reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich z: Korabu Olecko, Atosu Woźnice, Gwardii Szczytno, GUKS Asy Dywity i AZS UWM Olsztyn.

• Predathlon Turtul 2019 – Rower, Kajaki, Bieg – domena Jakuba Ołowskiego z Wydmin

Na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się w niedziele (1 września) Predathlon Turtul impreza dla twardzieli obejmująca kolejne cztery próby: 11 km na rowerze, potem 9 km kajakiem po Jeziorze Hańcza, dalej jeszcze raz rowerem - 36 km i na koniec 14 km biegu terenowego. Startowali przede wszystkim mieszkańcy Podlasia i wschodnich rejonów województwa warmińsko-mazurskiego. Wygrał Jakub Ołowski (Wydminy).

• Regaty o Puchar Burmistrza Olecka – Jedna niedziela, a tyle radości

W niedzielę (18 sierpnia) na Jeziorze Oleckim Wielkim rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza. Impreza miała sportowo-rekreacyjny charakter. Rywalizowano w trzech klasach: młodzieżowej Optimist i seniorskich: Omega i T1. Wśród najmłodszych dominowali wodniacy Giżyckiej Grupy Regatowej. Klasyfikację dziewcząt i open wygrała Zofia Kudzewska, a chłopców Nikodem Górski.

• Pogodne Suwałki Challenge 2019 – Debliści z Gołdapi i Olecka w akcji

W weekend (17/18 sierpnia) na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został deblowy turniej tenisa ziemnego Pogodne Suwałki Challenge. Do rywalizacji stanęło dziesięć par. a uczestnicy wywodzili się z takich miast jak Warszawa, Białystok, Gołdap, Olecko, Suwałki oraz Chorzów i Sosnowiec. Obowiązywał system pucharowy, mecz rozgrywano do dziewięciu zwycięskich gemów.

• Podczas MP w Lipnie znów śmierć na torze – Do 1 września zawody motocrossowe odwołane

Podczas motocrossowych mistrzostw Polski w Lipnie (3 sierpnia) zawodniczka KM Cross Lublin Wiktoria Wicińska uległa wypadkowi. 15-latka brała udział w kolejnym biegu. W czasie zjazdu z górki nie zapanowała nad motocyklem. Uderzyła ciałem o ziemię, a na nią spadła maszyna, która uderzyła ją w plecy i głowę.

• V edycja Biegu Wśród Krasnych Pól 2019 – Łukasz Duchnowski najszybszy na 5 km

W sobotę (3 sierpnia) w Krasnopolu odbyła się V edycja Biegu Wśród Krasnych Pól. Do imprezy zgłosiło się prawie 300 osób, w tym goście z Litwy. Rywalizowano na dwóch dystansach : 12.5 km oraz 5.3 km. Na krótszym doskonale spisał się Łukasz Duchnowski z Ełku, który wpadł pierwszy na metę. W dłuższym biegu na podium stanęła Marzena Łaskowska z Olecka. W rywalizacji pań zajęła trzecie miejsce.

• Recman Cup Suwałki 2019 – Warmińsko-mazurskie akcenty

W Suwałkach odbył się w weekend (3/4 sierpnia) turniej tenisowy Recman Cup. Do rywalizacji w trzech konkurencjach stanęło ponad 70 uczestników. W każdej specjalności z dobrej strony pokazali się reprezentanci Warmii i Mazur. W turnieju singlowym open drugie miejsce zajął Szymon Wrzyszcz (Olecko), który dopiero w finale uległ Andrzejowi Zabłotniakowi ze stolicy. Czwarte miejsce w tej rywalizacji wywalczył Bartosz Stempień z Olsztyna.

• Hero Run Ogrodniczki 2019 – Prawdziwi herosi na trasie

Na terenach dawnego wyrobiska żwiru w Ogrodniczkach k. Białegostoku odbyła się w niedzielę (28 lipca) impreza sportowo-rekreacyjna Hero Run 2019. Był to bieg terenowy z przeszkodami w trzech wariantach w zależności od stopnia trudności (Legend, Challenger i Beginner). Na mecie zameldowała się rekordowa liczba 674 zawodników, w tym, w serii Legend 65 osób, w Challenger 462 oraz w Beginner 147.

• XXVII Olecki Maraton Pływacki 2019 – Krzysztof Pielowski z piękną łodzią wiosłową

W sobotę (27 lipca) na Jeziorze Oleckie Wielkie odbył się XXVII Olecki Maraton Pływacki. Trasa długa około 4.5 km, a mimo to do rywalizacji przystąpiło. 29 zawodników. Sprzyjały temu wymarzone warunki – wysoka temperatura powietrza i wody. Impreza zaliczana była do punktacji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych i stanowiła część triady maratonów (Mrągowo, Olecko, Wilkasy).

• Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego 2019 – Panie z Gołdapi i Ełku na podium

W minioną sobotę (21 lipca)odbył się Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego. Wystartowało 82 uczestników, w tym grupa biegaczy z Warmii i Mazur. Panie bardzo wyraźnie zaznaczyły swa obecność. Wygrała wprawdzie Joanna Karczewska (Suwałki), ale za nia finiszowały: Joanną Derencz (Gołdap) i Julita Piwońską (Ełk).

• Mistrzostwa Okręgu w motocrossie (4) Reszel 2019 – Kuształa, Sartanowicz i Daniłowicz umocnili pozycje

Czwarta runda Motocrossowych Mistrzostw Okręgu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się w minioną niedziele (21 lipca) w Reszlu i przyniosła uczestnikom i licznym widzom dużo emocji. A to z racji atrakcyjnej obsady. Oprócz zawodników sekcji naszego regionu i krajowych w Reszlu z powodzeniem wystartowali Rosjanie i Duńczycy. Wymaganie były więc wysokie.

• XII Ogólnopolski o Puchar Burmistrza Olecka – Litwini pokazali klasę

W sobotę (21 lipca) już po raz dwunasty rozegrano Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Olecka. Rywalizowało 14 par, a gry toczyły się „systemem brazylijskim”. Siatkarze walczyli nie tylko o wygraną i prestiż, ale również o nagrody finansowe. Pula wynosiła 3000zł. Zwycięstwo odniosła para Linas Petravicius i Edvinas Vaskelis z Mariampola (Litwa), pokonując w finale duet z Warszawy Szymon Gregorowicz / Maciej Janikowski

• Korty w Olecku tętnią życiem – W najbliższy weekend znów gramy

Na pięknych kortach w Olecku w każdy weekend rozgrywane są turnieje tenisowe zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Z oferty korzystają nie tylko stali bywalcy – rodowici olecczanie, ale też przebywający tu na urlopach wczasowicze. Nie brakuje tez miłosników tenisa s sąsiednich miejscowości. Obiekt tętni życiem, a to jest najważniejsze.

• 35 Ogólnopolski Turniej LZS „Piłkarska Kadra Czeka” Zamość 2019 – Chłopcy z Olecka powalczyli, ale mieli pecha

W Zamościu zakończył się w środę (17 lipca) 35 Ogólnopolski Turniej LZS „Piłkarska Kadra Czeka” To sztandarowa impreza Krajowego Zrzeszenia LZS. W stawce 11 zespołów Warmię i Mazury reprezentował KS Olecko. Spisał się bardzo dobrze zajmując 5 miejsce, ale miał zarazem pecha. Rywalizację w grupie zakończył na drugiej pozycji, mając minimalnie gorszy bilans bramkowy. Tym samym zamiast o medal, grał w strefie 4/6.

• RESO Suwałki 10,5 - Miejskie Święto Biegania 2019 – Mariola Sudzińska trzecia w open , wygrane kategorie

W sobotę (6 lipca) ramach Miejskiego Święta Biegania odbyła się impreza pod hasłem Reso Suwałki 10.5 Ćwierćmaraton cieszył się dużym powodzeniem. Mete osiągnęło ponad pół tysiąca uczestników. Z licznej grupy reprezentantów Warmii i Mazur najwyżej należy ocenić wynik Marioli Sudzińskiej (Olsztyn), która zajęła trzecie miejsce w open i wygrała kategorię K40.

• Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Bartoszyce 2019 - Wojciech Kuształa nadal niepokonany

Szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej i III runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie obyły się w niedzielę (30 czerwca) w Bartoszycach i zgromadziła na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

• WTK (U14) Olecko 2019 - Jakub Suchowiecki najlepszy w singlu i deblu

Jakub Suchowiecki z UKS RP Sport Bartąg wygrał Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U14 w Olecku, którego organizatorem był TMKS Kamila Suwałki. Rywalizacja przebiegała w grupach po czym zawodnicy zmierzyli się o miejsca w imprezie. Kuba wygrał wszystkie mecze nie tracąc seta. Zwyciężył także w grze deblowej, a jego partnerem był Piotr Asyngier Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club