• Warneland I Ultramaraton Warmiński – Pomysł znakomity i chwycił od razu...

W sobotę (19 maja) odbył się Warneland I Ultramaraton Warmiński – impreza dla osób, którzy cenią sobie obcowanie z naturą, a jednocześnie są na tyle wytrenowani by pokonać dystans 100 km lub 50 km. Zgłosiło się ok. 150 śmiałków, którzy odpowiednio o 3 i 5 rano wystartowali dor ywalizacji , która z pewnością zapamiętają na długo.

• OOM (zapasy kobiet) Krotoszyn 2018 – Wiktoria Bronowicka zapewniła Drogoszom medal

W Krotoszynie zakończyła się we wtorek (20 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kadetek.Warmię i Mazury reprezentowały tylko dwie zawodniczki. Doskonale spisała się jedna z naszych faworytek Wiktoria Bronowicka (LUKS Iskra Drogosze), która w kategorii do 43 kg zdobyła brązowy medal. Wiktoria Orłowska (Budowlani Olsztyn) zajęła w wadze 49 kg dziesiąte miejsce.

• ME (Kyokushin) Warna 2018 – Jonkowo, Olsztyn i Olecko, polubili brąz

W miniony weekend (19/20 maja) w Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy w karate kyokushin. Startowało 620 zawodniczek i zawodników z 26 krajów. Z brązowymi medalami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. Zdobyli je: Patrycja Block i Maksymilian Penger (ASW Jonkowo), Kinga Kuklińska (Olecka Szkoła Sztuk Walki) i Wiktoria Witkowicz (Olsztyński Klub Karate Kyokushin) w kata. Relacje z klubowych facebooków.

• Mazury MTB (4) Warchały 2018 – Szaleństwo na hopkach, ale przecież o to chodzi...

Czwarty etap tegorocznego cyklu MTB Mazury odbył się w niedzielę (20 maja) w Warchałach w Gminie Jedwabno. Jak zwykle przygotowano bardzo atrakcyjne trasy, do wyboru były trzy dystanse, poza tym rywalizowali najmłodsi. W najbardziej prestiżowym wyścigu Pro zwyciężył Krzysztof Łukasik (Renault Tream – Warszawa), przed kolarzami Centrum Rowerowego Olsztyn: Pawłem Kowalkowskim i Arturem Korcem.

• Mini wielobój w Memoriale Szelesta – Truso i Zamek w Białogardzie

Na stadionach lekkoatletycznych coraz większy ruch. Uzupełniamy więc wydarzenia z weekendu (19/20 maja) W Warszawie odbył się IV Memoriał Zygmunta Szelesta. W mini wieloboju (3 konkurencje) Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłek) zajęła 6 miejsce. W biegu na 200 m zwyciężył Karol Zalewski (od kwietnia AZS AWF Katowice), trzeci był Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn). Czasy przeciętne jak na wiatr +2.2.

• Wielki triathlon w Olsztynie - W sobotę obejrzymy herosów, w niedzielę sami spóbujemy...

W sobotę (26 maja) w Olsztynie odbędą się zawody Pucharu Europy w triathlonie! Po ośmiu latach wyczekiwania impreza tej rangi wraca do Polski! Zaszczytne miano gospodarza tych prestiżowych zawodów przypadło Olsztynowi, który został wybrany przez Europejską Unię Triathlonu spośród dziesiątek innych kandydatur!

• OTK Młodzików (U14) Super Seria Rezydent Cup Gdańsk 2018 – Panny Aleksandry wzięły wszystko

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (U14) Rezydent Cup. Wysoko punktowana impreza padła łupem reprezentantów Warmii i Mazur. Aleksandry: Węgrzyn (RP Sport Bartąg) i Głowacka (Budowlani Olsztyn) wzięły wszystko. Spotkały się w finale singla, który wygrała Węgrzyn. Obie zwyciężyły w deblu.

• Cyklo Lębork 2018 - Michelin Bloomnet Team Olsztyn w dziesiątce i...na podium

W niedzielę (20 maja) odbyła się kolarska impreza CYKLO Lębork - wyścig szosowy w ramach ENERGA CYKLO Cup CYKLO szosa 2018. Rywalizowano na dwóch dystansach Mega: 91 km i Mini 44 km. W sumie metę osiągnęło ponad 350 zawodniczek i zawodników. Nie obyło się bez akcentów warmińsko-mazurskich. Szczególnie zaimponowali kolarze grupy Michelin Bloomnet Team Olsztyn.

• Mistrzostwa Województwa Skrzatów (U12) Elbląg 2018 – W singlu Szymon Kontraktowicz, w deblu gospodarze

W Elbląguw miniony weekend (19/20 maja) odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Skrzatów (U12) w tenisie. Rywalizowało ośmiu zawodników i by zapewnić dużą liczbę gier zdecydowano się na system grupowy. Według zajętych miejsc w eliminacjach rozegrano spotkania om lokaty w turnieju. Mistrzem województwa w singlu zostął Szymon Kontraktowicz z KT Matuszewski Stawiguda.

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Kołacinek 2018 – Na podium w open: Damian Perkowski i Marcin Jasiński

W sobotnim (19 maja) etapie Cisowianka Mazovia MTB Marathon w miejscowości Kołacinek wystartowała   niewielka grupa reprezentantów Warmii i Mazur. W kategorii Pro drugie miejsce w open zajął Damian Perkowski (PT Mazury Team Ełk). W wyścigu 1/2 Pro znakomicie pojechał Marcin Jasiński (Lubawa), który wpadł na metę też drugi. Piąty był Jarosław Wołosiuk (Olsztyn)

• Puchar PZŻ (2) Krynica Morska 2018 – Agata Barwińska z trudem, ale wygrała, mocne atuty w 420 i cadetach

W miniony weekend (18/20 maja) w Krynicy Morskiej odbyła się druga część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. W obu terminach wystąpiło ponad pół tysiąca wodniaków, w tym spora grupa z klubów Warmii i Mazur. W klasyfikacjach open szło nam różnie, ale zanotowaliśmy trzy zwycięstwa. W klasie Laser Radial triumfowała Agata Barwińska (SSW MOS Iława), ale nie przyszło jej to łatwo.

• Długodystansowe MP Sztum 2018 – Pięć tytułów, jest się czym pochwalić

W Sztumieodbywały w  weekend (19/20 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Startowały wszystkie grupy wiekowe. Jak zwykle zjawiła się spora ekipa klubów warmińsko-mazurskich, która zaprezentowała się bardzo dobrze. Zdobyliśmy 10 medali ( 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy). Pięć krążków dołozyli weterani. Trzymamy sie mocno, oby tak przez cały sezon.

• Mistrzostwa Polski AZS Łódź 2018 - Dwa medale dwóch generacji

W Łodziodbyły się Mistrzostwa Polski AZS (seniorów) w lekkiej atletyce. Nieliczna ekipa AZS UWM Olsztyn zdobyła dwa medale. Srebrny wywalczył Kacper Kozłowski na 200 metrów – 21.98. Brązowy zdobyła juniorska sztafeta 4 razy 400 metrów w składzie: Emilia Bielecka, Natalia Żuk , Małgorzata Prusińska , Alicja Potasznik). Dwa medale dla jednego klubu dwóch różnych generacji kortowskiej lekkiej atletyki.

• ICF Canoe Sprint World Cup Szeged 2018 – Mateusz Kamiński z Pucharem Świata w c-2 500 m, czwarty w c-1 5 km

Na torze regatowym w węgierskim Szeged, zakończyły się w niedzielę  pierwsze tegoroczne regaty Pucharu Świata w Sprincie Kajakowym. Zgłoszono 670 zawodników z 60 państw całego świata. W reprezentacji Polski byli przedstawiciele Warmii i Mazur: Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo). Olsztynianin i Vincent Słomiński wygrali finał A c-2 500 m. Rok temu triumfowali na 1000 m.

• O wejście do II ligi Cieszyn 2018 – Chemik awansował i to w doskonałym stylu

W niedzielę (20 maja) w Cieszynie zakończył  finałowy turniej o awans do II ligi kobiet. Piękny sukces odniosły siatkarki – UKS Chemik. Olsztynianki wygrały wszystkie trzy spotkania i w doskonałym stylu uzyskały prawo występu w II lidze. Pierwsza baza zdobyta, bo trener Maciej Dobrowolski wcale nie ukrywa, że głównym celem jest awans do I ligi. Życzymy powodzenia, a na razie dziękujemy za sukces w tym sezonie.

• II Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna 2018 – Medale sypały się jak z rogu obfitości

W weekend (19/20 maja) Aquasferagościł ponad 500 uczestników II Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna. Byli to przedstawiciele 40 klubów, także zza wschodniej granicy (Litwa Rosja). Rywalizacja odbywała się w grupach wiekowych od 10 lat do 16. Aquasfera tętniła życiem, a reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich odrywali czołowe role.

• OOM (styl wolny) Krotoszyn 2018 – Z pięciu szans wykorzystana jedna, Kasjan Czubaszek z Karolewa – brąz

W Krotoszynie zakończyła się w niedziele (20 maja) pierwsza odsłona rywalizacji zapaśników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O medale w walczyli przedstawiciele stylu wolnego. Reprezentanci Warmii i Mazur wypadli jako ekipa nieźle (6 miejsce w klasyfikacji województw), ale zdobyliśmy tylko jeden medal. Brąz wywalczył w kategorii do 71 kg Kasjan Czubaszek (Orzeł Karolewo)

• MP w Duathlonie Rumia 2018 – Pięć złotych krążków: Maksymilian Kopiczko, Marcel Siemianowski, Daniel Goryński. Maciej Kosmala i Wiesław Rychter

W Rumiiodbyły się w sobotę (19 maja) Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Rozegrano trzy wyścigi, w których wyłoniono medalistów w kat, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców, elity i amatorów w kat. wiekowych. Start reprezentantów Warmii, Mazur i Powiśla zakończył się pełnym powodzeniem. Zdobyliśmy aż pięć tytułów mistrzowskich, były też medale srebne i brązowe.

• Warmia Energa nie zagrała w Sierpcu – Nie ma prądu, nie ma meczu...

Zaplanowany na sobotę (19 maja) mecz I ligi piłkarzy ręcznych między Mazurem Sierpc i Warmią Energa Olsztynnie odbył się z powodu braku oświetlenia w hali. Gospodarze nie uporali się z awarią i spotkanie zostało odwołane. Decyzję w sprawie ewentualnej powtórki czy przyznania walkowera podejmie w najbliższy czwartek odpowiednia komórka Związku Piłki Ręczej w Polsce.

• Wygrana w Suwałkach przywraca Stomilowi nadzieję – Kandydaci do ekstraklasy na cenzurowanym

Piłkarze Stomilu wygrali w sobotę (19 maja) arcyważny mecz w Suwałkach z Wigrami 2:1 (1:0) i znów odżyły nadzieje na uratowanie się olsztynian przed spadkiem. I liga to dziwoląg nie z tej ziemi, bo zespoły kandydujące do ekstraklasy w końcówce rozgrywek tracą formę i...punkty. Stomil na tym tylko skorzystał. Do pełni szczęścia jeszcze daleko, ale najważniejsze, że szanse pozostały.