• ICF Canoe Sprint World-Cup Poznań 2019 – W finałach na razie w c-2: Julia Walczak i Mateusz Kamiński

  W Poznaniu odbywają się w weekend (24/26 maja) odbywają się regaty Pucharu Świata w kajakarstwie. W reprezentacji Polski jest trójka kanadyjkarzy Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych: Julia Walczak, Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak. Ich harmonogram startów jest bardzo napięty, bowiem występują w wielu konkurencjach. Na początku sezonu trwają przymiarki i pierwsze eliminacje do kadry na ME i MŚ.

 • Finał Wojewódzki W-M SZS W Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt SP Gołdap 2019 – Małe futbolistki SP 3 Olsztyn

  W hali OSiR w Gołdapi odbył się we wtorek (21 maja) Finał Wojewódzki W-M SZS W Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W rywalizacji uczestniczyło pięć drużyn, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje. Zastosowano system każdy z każdym. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice SP 3 Olsztyn, które odniosły komplet zwycięstw. Pozostałe prezentowały podobny poziom. Srebro przypadło SP 2 Gołdap, a brąz SP 4 Ostróda.

 • Długodystansowe MP Wolsztyn 2019 (FOTO) – Imponujący bilans Olimpii Elbląg, inni też coś dołożyli

  W Wolsztynie (Wielkopolska) odbyły się w weekend (18/19 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Impreza rozgrywana zazwyczaj na początku sezonu jest oprócz walki o medale sprawdzianem efektów długich przygotowań. Pod tym względem z pełną satysfakcją mogli wracać do domu kajakarze Olimpii Elbląg, którzy zanotowali imponujący bilans. Innie też coś dołożyli, dlatego występ zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego był bardzo udany.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Trenujemy, a w przerywnikach startujemy...

  W sobotę (18 maja) w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Startowali też zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z: Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Duża grupa wystartowała na 800 metrów, gdzie najlepszy czas uzyskała Justyna Jelska (AZS UWM). W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem wystąpiła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo), a Kacper Rudnik (NKS NML) w skoku w dal. Na razie to sprawdziany...

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Elbląg 2019 – Mrągowianki bezkonkurencyjne

  W Elblągu odbyły się 14 maja Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2003/05). Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Zastosowano system każdy z każdym. Złote medale z kompletem punktów zdobyły szczypiornistki SP 4 Mrągowo. Ze srebrnymi medalistkami uczennicami SP 9 Mrągowo wygrały wysoko 20:11. Brąz wywalczyła SP Lubawa

 • Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2003/05) – Nidziczanki nie zawiodły swych fanów

  W Nidzicy odbyły się 15 maja Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2003/05). Rywalizowało pięć zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy spotkali się w meczu finałowym o złoto, w którym SP 1 Nidzica pokonała SP 3 Ełk 43:28, uzyskując jednocześnie prawo występu w rozgrywkach krajowych.

 • DMO 2019 - Gmina Grunwald zwycięzcą III ligi

  Drużynowe Mistrzostw Olsztyna są już na ostatniej prostej. Zakończyły się rozgrywki III ligi, których zwycięzcami została Gmina Grunwald. Ze względu na Grand Prix Polski Weteranów w Krakowie w I lidze odbyły się tylko trzy spotkania, a wydarzeniem było niespodziewane zwycięstwo broniącego się przed spadkiem AZS UWM II. Z przytupem (dwoma triumfami) rozgrywki zakończył Topspin Szczytno, a wygrana ekipy SKS Ramolsi, zapewniła im wicemistrzostwo II ligi.

 • W Pomorskiem: na szosie i MTB – W Gniewinie Marcin Wojtal , W Szpęgawsku Beata Stankiewicz

  Miłośnicy kolarstwa miły weekend (18/19 maja) spędzili na Pomorzu, gdzie odbyły się dwie atrakcyjne imprezy. Szosowcy rywalizowali w Cyklo Gniewino 2019, gdzie świetnie pojechał Marcin Wojtal (Michelin Bloomnet Team), zajmując w open trzecie miejsce. W Szpęgawsku w próbie MTM (mega) Beata Stankiewicz (Pasłęk) była trzecia wśród pan i wygrała kat. 40/49.

 • Finał Wojewódzki Kinder+Sport Barczewo 2019 – Na razie to tylko gwiazdki, ale są już na szlaku...

  W miniony weekend (18/19 maja) w Barczewie odbył się finał wojewódzki rozgrywek Kinder+Sport w sezonie 2018/2019. W decydującej rozgrywce wystąpiło po osiem najlepszych we wszystkich sześciu konkurencjach. Drużyny te uzbierały najwięcej punktów w trwających kilka miesięcy eliminacjach, których organizatorami byli: MKS MOSiR Kętrzyn, Hala Lega Olecko, UKS "Czwórka Giżycko", Green Volley EŁK, Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg.

 • XII Memoriał Józefa Matrackiego Olsztyn 2019 - W Uranii pole walki dla młodzików i dzieci

  W najbliższą sobotę (25 maja) w hali widowiskowo – sportowej „Urania” w Olsztynie odbędą się zawody sportowe pod nazwą „Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo – XII. Memoriał Józefa Jerzego Matrackiego”. Turniej organizuje TS Gwardia przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Olsztyna i objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

 • XXIII Wagowe ME Kyokushin IKO Wrocław 2019 – Mistrzyni z Iławy, na podium też Olsztyn i Olecko

  W miniony weekend (18/19 maja) w Hali Orbita we Wrocławiu odbyły się XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. W turnieju wzięło udział 730 najlepszych zawodników z 28 krajów. Z powodzeniem walczyli reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Zdobyli pięć medali. Mistrzynią Europy została Wiktoria Witkowska (Iława) w grupie wiekowej 16/17 lat w kat.60 kg

 • Dobra niedziela AS Stomil i Victorii – W III lidze szczyt dla Olsztyna

  W weekend (18/18 maja) rozegrano kolejne mecze w II lidze kobiet. AS Stomil po bardzo nerwowym spotkaniu pokonał Loczki Wyszków 2:1. Zawodniczki gości były bardzo rozczarowane i swój żal wyraziły w relacji na swoim facebooku. Nastąpiła riposta ze strony Stomilu. W każdym razie coś na rzeczy było. Victoria Bartoszyce zremisowała w Piasecznie 2:2, po dwóch bramkach w drugiej części Natalii Łapińskiej. W III lidze w meczu na szczycie AS Stomil II pokonał MOSiR Kętrzyn 2:1.

 • Puchar Polski Kadetów i Młodzików w sumo Kielce 2019 – Trójka z Nipponu zadziwiła wszystkich

  W sobotę (11 maja) w Kielcach odbył się Puchar Polski Kadetów i Młodzików w Sumo, w których udział wzięło 300 zawodników i zawodniczek z 25 klubów. Był to jednocześnie kolejny etap kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy w sumo tych grup wiekowych, które odbędą się jesienią na Węgrzech. UKSJ Nippon Olsztyn reprezentowało 3 zawodników.

 • MP Amatorów Toruń 2019 – Olsztyński dublet: Krawczyk przed Prusińskim, dwa krążki Bielunkiewicza

  W Toruniu odbyły się w weekend (18/19 maja) Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Zagrało 250 uczestników , którzy najpierw rywalizowali kategoriach wiekowych, a następnie w open w dwóch grupach. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego zdobyli cztery medale. W kat +66 zwyciężył Bolesław Krawczyk prze Henrykiem Prusińskim (Olsztyn), Paweł Bielunkiewicz (Elbląg) wrócił z dwoma medalami w kat. 40/55 i open.

 • OTK Juniorek (U18) Pobiedziska 2019 – Weronika Ejsmont wygrywa w deblu

  W zakończonym w niedziele (19 maja) Ogólnopolskim Turnieju Juniorek (U18) w Pobiedziskach Weronika Ejsmont (Klub Tenisowy Jakubowo) wygrała rywalizacją w deblu grając wspólnie z Zuzanna Szczepańską (Goplania Inowrocław). W grze pojedyncznej olsztynianka dotarła do ćwierćfinału. Gorzej wiodło się w tej imprezie Martynie Szynkowskiej (UKS RP Sport Bartąg).

 • Półfinał Akademickich MP Łódź 2019 – UWM ma przepustkę, tym razem Lublin rozbity

  W Łodzi odbywał się w weekend (17/19 maja) półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski łatwo awansował do ósemki, ale w ćwierćfinale wysoko przegrał z Politechnika Lublin. W decydującym spotkaniu pokonał UMCS Lublin 33:24 i zapewnili sobie kwalifikacje na AMP (finał).

 • Milko Mazury MTB Etap 3 Giżycko 2019 – Rowerowa bitwa o Twierdzę Boyen

  Trzeci etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (19 maja) w Giżycku pod hasłem „Bitwa o Twierdzę Boyen”. Rowerowa rywalizacja przyniosła wiele emocji, bo trasa jest wyjątkowo atrakcyjna i daje pole do popisu. Główną część imprezy stanowiły wyścigi na trzech dystansach. W Pro zwyciężył Piotr Kryński (Białystok) przed Andreyem Dianovem i Maricnem Mrozem (Ełk/Prostki).

 • Puchar Polski (II runda) Bydgoszcz 2019 – Maciej Kowalewicz cztery na cztery

  W dniach 16-19 maja na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn) wygrał tam aż cztery konkurencje czyli wszystkie możliwe. Nieźle zaprezentowali się inni zawodnicy olsztyńskiej sekcji: Jakub Surtel i Andrzej Jasutowicz.

 • O Puchar Burmistrza Miasta Iławy 2019 – Deszcz przeszkadzał, ale nie popsuł humorów

  W sobotę (18 maja) Plaża Miejska w Iławie „Dzika Plaża” była miejscem sportowych zmagań siatkarek rozpoczynających nowy sezon. Po raz pierwszy w historii odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza, który objął patronat nad imprezą. Organizatorzy turnieju Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw-Volley Iława oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zaprosili dwanaście zespołów

 • W młodzieżowych ligach centralnych – Tym razem same remisy

  W Centralnej Lidze juniorów młodszych U17 piłkarze Naki Olsztyn zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1. Remis trzeba szanować tym bardziej, że prowadzenie objeli goście, ale riposta olsztynian była natychmiastowa. W lidze makroregionalnej juniorów (U19) po raz drugi doszło do derbów. Warmia zremisował ze Stomilem 1:1