• OOM (MP U17/18) Drzonków 2019 – Wiktor Grzegorczyk z szansami na drugi krążek, w sobotę trzy finały A

  W czwartek (18 lipca) w Drzonkowie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Startują zawodnicy 17 i 18-letni. W sumie 361 pływaków z 87 klubów. Warmię i Mazury reprezentują: MTP Kormoran Olsztyn, UKS MOS Ełk i SSP Orka Iława. W pierwszym dniu doskonale spisał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk), zdobywając srebrny medal na 800 metrów stylem dowolnym. W sobotę w finałach A popłynie trzech zawodników z Warmii i Mazur.

 • European Athletics U20 Championships Boras 2019 – Alicja Potasznik nie pobiegnie w finale 200 m

  W szwedzkiej miejscowości Boras trwają od czwartku (18 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów (U20) w lekkiej atletyce. Jedyną reprezentantką Warmii i Mazur jest wychowanka GUKS Asy Dywity, obecnie zawodniczka AZS UWM Olsztyn Alicja Potasznik. Największe szanse ma w sztafecie 4 razy 100 metrów. Wcześniej wystąpiła  na 200 m. W eliminacjach z 15 czasem awansowała do półfinału i na tym etapie skończyła rywalizację w tej konkurencji.

 • XV Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Baku 2019 – Nasz tercet: Daria Siemińska, Marta Sztąberska, Olaf Pieczkowski

  W czwartek (18 lipca) w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie oficjalne powołania do reprezentacji Polski odebrało 101 sportowców, którzy w dniach 21-27 lipca wezmą udział w XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Baku. Wśród nich jest trójka sportowców z Warmii i Mazur: Daria Siemińska (LKS Lubawa) - lekkoatletyka (pchnięcie kulą), Marta Sztąberska (KKS Olsztyn) – koszykówka i Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Bartąg) – tenis.

 • Youth Sailing World Championships Gdynia 2019 – W dziesiątce tylko Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski

  W Gdyni zakończyły się w piatek (19 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, w których startowalo prawie pół tysiąca zawodników z 76 państw. Najwyższe siódme miejsce z reprezentantów Warmii i Mazur zajął Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który wystąpił z Patrykiem Kosmalskim (ChKŻ Chojnice) w klasie 420. Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie Laser Radial na 12 pozycji. ..

 • Puchar Świata Juniorów Suhl 2019 – Maciej Kowalewicz dwa razy blisko podium

  W dniach 12/20 lipca w Suhl (Niemcy) odbywają się zawody strzeleckie o Puchar Świata Juniorów, jedna z najważniejszych imprez sezonu w tej kategorii wiekowej. Do reprezentacji Polski powołano studenta UWM Olsztyn, zawodnika TS Gwardia Macieja Kowalewicza. Zgłoszony został do trzech konkurencji. W pierwszej – karabin 60 strzałów leżąc był bardzo blisko medalu, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce, w karabinku pneumatycznym - szóste.

 • OOM Lubuskie Drzonków 2019 – Dziewczęta SMS Ostróda: Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik mistrzyniami Polski

  W Drzonkowie trwa od 15 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej. W turnieju dziewcząt znakomicie spisała sie para SMS Ostróda.Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik. która odniosła pięć kolejnych zwycięstw i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski kadetek. To przypieczętowało wygraną klubu oraz Warmii i Mazur w klasyfikacji województw.

 • Chojnik Karkonoski 2019 – Górskie wyzwania w różnym wydaniu

  W minioną sobotę (13 lipca) odbył się Festiwal Biegowy Chojnik Karkonoski 2019. To bardzo interesujący projekt oferujący uczestnikom start na dystansach zgodnych z ich aktualnymi możliwościami. Wspólnym mianownikiem jest baza oraz niezwykła panorama. To przyciąga setki zawodników z całego kraju. W tym roku była skromna ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego, która medalu nie zdobyła, ale przywiozła wiele niezapomnianych wrażeń.

 • II Ukiel Aquathlon Memoriał Magdaleny Mielnik 2019 – Trzeba być szybkim w wodzie i na lądzie

  W sobotę (3 sierpnia) na plaży Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie odbędzie się II Ukiel Aquathlon Memoriał tragicznie zmarłej w 2017 roku triathlonistki Magdaleny Mielnik Zawody zostaną rozegrane w klasycznej odmianie aquathlonu tj. bieg - pływanie - bieg. Jest to formuła coraz rzadziej spotykana, ale jednocześnie bardziej widowiskowa. Jest doskonałą możliwością do rozwoju zarówno dla pływaków, biegaczy jak i triathlonistów.

 • OOM Lubuskie Drzonków 2019 – Dzielna postawa kadetów AZS UWM, 7/8 miejsce

  W zakończonym w czwartek (18 lipca) w Drzonkowie turnieju siatkówki plażowej kadetów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystąpiły dwie pary z Warmii i Mazur. Dzielnie walczył duet AZS UWM Olsztyn Kacper Taudul/Marcin Gnatowski, który z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajął miejsce 7/8. Siatkarze SMS Ostróda Hubert Siwkowski i Konrad Jaworowski przegrali dwa pierwsze spotkanie i znaleźli się w strefie 13/16.

 • CITY TRAIL onTour Olsztyn 2019 - Lato nad j. Długim wyjątkowo piękne, prawie 400 startujacych

  Citi Trail to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych cyklów biegowych rozgrywanych w okresie jesienno-zimowym. Organizatorzy widząc zainteresowanie postanowili też przeprowadzić tour letni. I taki właśnie bieg odbył się w środę (17 lipca) w Olsztynie na tradycyjnej sprawdzonej trasie wiodącej wzdłuż jeziora Długiego. Zgłosiło się prawie 400 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km.

 • Kolarski weekend w Napiwodzie (pełne wyniki) – Medale w regionie też się liczą

  Kolarze Warmii i Mazur weekend (13/14 lipca) spędzali w Napiwodzie i okolicach. Tu odbywał się II Międzynarodowy Wyścig, w ramach którego w sobotę w Łynie odbyła się jazda indywidualna na czas,a w niedziele w Napiwodzie wyścig ze startu wspólnego. Rywalizowano o medale Mistrzostw Województwa Warmińsko -Mazurskiego we wszystkich kategoriach wiekowych.

 • MŚ na wodach otwartych Gwangju 2019 – Krzysztof Pielowski (na razie) bez kwalifikacji olimpijskiej

  W koreańskiej miejscowości Gwangju trwają od soboty (13 lipca) Mistrzostwa Świata w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Polskę reprezentują w tej imprezie Justyna Burska i Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn).  Na dystansie 5 km świetnie połynął Krzysztof. Zajmujac 11 miejsce i wywalczył minimum na I Światowe Igrzyska Sportów Plażowych. Nie udało się zdobyć (na razie) kwalifikacji olimpijskiej. Na 10 km K. Pielowski był 26.

 • Superpuchar Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball 2019 – Hadrava drugi, Ociepski trzeci

  W miejscowości Przysucha odbył się w weekend (12/14 lipca) Superpuchar Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball. Impreza konkurencyjna do łódzkiej manufaktury miała jednak silniejszą obsadę, tym bardziej, że do rywalizacji włączyły się mocne pary czeskie. I znów mamy warmińsko-mazurskie akcenty. Drugie miejsce zajął duet Dzavoronok/Hadrava, a trzecie Kądzioła/Ociepski.

 • Treningi z reprezentacją Polski w korfballu – Tajniki nowej dyscypliny

  UKS "Ukiel" i Polski Związku Korfballu organizują w tym tygodniu w Olsztynie treningi dla dzieci. Zajęcia prowadzą reprezentanci Polski. Program treningów korfballu jest dostosowany do uczestników w wieku 6-12 lat, które poznały już pierwsze tajniki tego sportu , bądź chcą odkryć nową dla nich dyscyplinę . Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek (15 lipca) . Udział w nim wzięły dzieci trenujące w UKS "Ukiel" Olsztyn.

 • Ekstraklasa Żeglarska Sopot 2019 – Bezdyskusyjnie OKŻ Olsztyn, Iława i Giżycko też w czołówce

  W Sopocie odbyła się w weekend (13/14 lipca) I runda ekstraklasy żeglarskiej, w której występuje 12 teamów, w tym trzy z Warmii i Mazur. I właśnie zespoły z Krainy Tysiąca pokazały swą moc. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się żeglarze Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Jezioraka Yacht Klub Iława, a czwarte drużyna Giżyckiej Grupy Regatowej.

 • MP Młodziczek i Młodzików Konstancin-Jeziorna 2019 – Dziewczęta Absolwenta ze srebrem

  W Konstancinie-Jeziorna koło Warszawy odbyły się w dniach 12/13 lipca Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Siatkówce Plażowej. Startowały cztery pary z okręgu warmińsko-mazurskiego. W rywalizacji dziewcząt mieliśmy tylko duet z UKS Absolwent Sport Club Urszula Łunio/Jagoda Czochara. Olsztynianki spisały się doskonale, zdobywając srebrne medale.

 • Na kortach w Łęczycy i Warszawy – Igor Daszczuk cztery zwycięstwa i...puchar w Olsztynie

  Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn) wygrał w Łęczycy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów (U16). Rywalizacja przebiegała najpierw w grupach. Olsztynian wygrał trzy pojedynki i zajmując pierwsze miejsce awansował do ścisłego finału, w którym pokonał Maksymiliana Rozwadowskiego z Poznania 6:3 6:2. Młodzicy (U14) wystąpili w stolicy, gdzie Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Bartąg) zaliczyl półfinał.

 • Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych Pasym 2019 – Faworyci trzymają się mocno

  Piąty w tym sezonie wyścig Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych odbył się w niedzielę (14 lipca) w Pasymiu na jeziorze Kalwa. Wystartowało ponad 30 uczestników, którzy mieli do pokonania dystans 3 km. Najszybszy okazał się Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) przed Ritisem Pranckevictusem (Marijampol) i Pawłem Gregorowiczem (Olsztyn). Wśród pań zwyciężyła Zuzanna Brzozowska (Olsztyn)

 • XIX Festiwal im. Mieczysława Najdorfa Warszawa 2019 – Młodzież wysoko w swoich klasyfikacjach

  W Warszawie w niedzielę (1 4lipca) zakończył się XIX Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez ze znakomitą obsada i frekwencją. Kilkuset uczestników podzielono na trzy grupy turniejowe, gdzie głównym kryterium był ranking zawodników. W turnieju Open A najwyżej na 38 miejscu sklasyfikowano Igora Janika z Elbląga.

 • XV Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2019 – Dublet olsztynianek

  W niedzielę (14 lipca) w Brodnicy odbył się XV Ogólnopolski Wyścig Kolarski "MEMORIAŁ Czesława Popławskiego". Frekwencja nie była nadzwyczajna, a Warmię i mazury reprezentowali zawodnicy z Olsztyna, Kętrzyna, Morąga, Elblaga, Lubawy i Rybna. Na długim dystansie w open Patryk Badura (Micheline Bloomnet Team Olsztyn) był szósty, a jego kolega z grupy (mieszkaniec Brodnicy) Jacek Sargalski – siódmy.