Ostróda

 • Grand Prix Polski Weteranów 2019/20 – Liderem Henryk Prusiński, na podium Ryszard Grzelak

  Cykl bardzo popularnych i prestiżowych turniejów tenisa stołowego Grand Prix Polski Weteranów zatrzymał się na siedmiu turniejach. Do zakończenia według planu pozostały dwa plus Mistrzostwa Polski, ale na razie trwa długa przerwa i wcale niewykluczone, że klasyfikacje generalne rozgrywek weteranów już się nie zmienią. Warto więc przybliżyć aktualna sytuację. Liderem kategorii M65/69 jest olsztynianin Henryk Prusiński, trzeci w M40/49 jest Ryszard Grzelak (Elbląg).

 • Ogólnopolskie Rankingi 2019/20 – Kulczycki, Kubik, Bogdanowicz w pierwszym szeregu

  W przerwie w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych spowodowanej koronawirusem jest okazja zaprezentować rankingi w w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jest tu sporo warmińsko-mazurskich akcentów, a niektórzy zawodnicy zajmują eksponowane pozycje nie tylko w swoich kategoriach wiekowych. Tu wiodącymi postaciami są Samuel Kulczycki i Maciej Kubik z Dekorglassu Działdowo, choć ich status jest specyficzny, gdyż na co dzień trenują zagranicą.

 • W tenisowym światku Warmii i Mazur – Niepodważalne talenty, ale perspektywy blade

  W tenisowym światku Warmii i Mazur możemy być dumni z takich talentów jak Pola Wygonowska czy Olaf Pieczkowski (oboje UKS RP Sport Olsztyn), którzy są reprezentantami Polski i odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, cieszą też krajowe osiągnięcia Weroniki Ejsmont (KT Jakubowo), Martyny Szynkowskiej, Aleksandry Węgrzyn i Amelii Ciesielczyk (UKS RP Sport Olsztyn), ale przegląd niższych grup wiekowych nie skłania do optymizmu.

 • X MP No-Gi Jiu-jitsu Luboń 2020 – Trzech z Berserker`s Team i pół tuzina medali

  W weekend (21/22 lutego) w Luboniu kolo Poznaniu odbyły się X Mistrzostwa Polski No-Gi Jiu-jitsu. Startowało kilkuset wojowników z całego kraju, rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych od dzieci do mastersów. Z powodzeniem walczyli zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z Olsztyna, Ełku i Ostródy. W sumie przywieźli 15 medali: 7 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych.

 • Amatorskie Ligi Siatkówki: Ostróda, Kętrzyn, Morąg, Bartoszyce – Czasami można zobaczyć nawet podwójną krótka

  W kilku miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego organizowane są rozgrywki amatorskich lig w siatkówce. Dość szeroko i na bieżąco informujemy o rywalizacji w Olsztynie i Dobrym Mieście. Niedawno zakończyli mistrzostwa ostródzianie, gdzie mistrzem I ligi została SMS I, a II ligi Libra Brzydowo. W Kętrzynie liderem jest Drużyna A, w Morągu Młodzi Morąg Indiaca, a w Bartoszycach w rywalizacji pan prowadzi Cresovia Górowo Iławeckie.

 • TUT Trójmiejski Park Krajobrazowy 2020 – Najwyżej Rafał Kot i Anna Kukuć-Kwapiszewska

  W sobotę (29 lutego) odbył się Trójmiejski Ultra Track – impreza skierowana do biegaczy o o różnych zaawansowaniu, stąd wyznaczone przez organizatorów cztery dystanse: 68 km, 42 km, 21 km i 10 km. Większość trasy prowadziła turystycznymi szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z niewielkimi odcinkami po drogach asfaltowych lub poza szlakiem (po leśnych ścieżkach). Wystartowała spora grupa z województwa warmińsko-mazurskiego.

 • Mistrzostwa Województwa Strażaków Ostróda 2020 – Tym razem Giżycko

  W piątek (28 lutego) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się turniej finałowy XXI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Strażaków. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn komend miejskich i powiatowych, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje. Tytułu bronili gospodarze, ale tym razem zajęli dopiero 5 miejsce. Tytuł zdobyła KP PSP Giżycko po zwycięstwie w finale nad KP PSP Szczytno 2:0.

 • Puchar Polski MMA Sochaczew 2020 – Mocne akcenty Warmii i Mazur

  W sobotę (29 lutego) w Sochaczewie odbył się Puchar Polski MMA dedykowany Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Były to pierwsze zawody w ramach nowego projektu „Wojownicy Ojczyzny. Tradycyjnie wśród ponad 300 startujących zawodników nie zabrakło dużej grupy reprezentującej formacje mundurowe, którzy dodatkowo walczyli o Puchar defence24.pl. Tu 3 miejsce zajął Andrzej Bortkiewicz (Orzysz, 15. Brygada Zmechanizowana w Giżycku) - Masters do 88 kg.

 • Turnieje klasyfikacyjne w Ostródzie – Początkujący, ale z ambicjami

  W weekend (7/8 marca) w Centrum Użyteczności Publicznej Ostródzie o turnieje klasyfikacyjne na podwyższenie kategorii oraz turniej integracyjny. Spotkali się gracze z różnych miejscowości i była to świetna okazja sprawdzić swe umiejętności po kolejnym okresie szkolenia. Turniej integracyjny ma swoją historię – już trzeci raz szachiści niepełnosprawni rywalizowali przy szachownicy o puchar Dyrektora Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

 • 2020 ITTF Challenge, Gliwice Polish Open - turniej przerwany - Kulczycki grał we wszystkich turniejach głównych

  W Gliwicach rozpoczął się w środę (11 marca) największy turniej międzynarodowy w kraju – Polish Open. Do rywalizacji przystąpili  zawodnicy ponad 30 państw. Kluby warmińsko-mazurskie reprezentowali: Samuel Kulczycki i Maciej Kubik (Dekorglass) oraz Mateusz Ufnal (Ostródzianka).Koronawirus i związane z nim ograniczenia spowodowały, że w piątek (13 marca) turniej został przerwany.

 • W lidze wojewódzkiej młodzików – MKS MOSiR Kętrzyn „śrubuje” rekord, Play Ostróda coraz groźniejszy

  W miniony weekend (7/9 marca) rozegrano przedostatnia kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej młodzików. Nie zanotowano większych niespodzianek. Zdecydowanym liderem tegorocznego sezonu jest MKS MOSiR Kętrzyn, który w 14 spotkaniach zdobył komplet punktów i zapewnił już sobie tytuł. O drugie miejsce trwa jeszcze walka między Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce. W ostatniej kolejce (21/22 marca) dojdzie bezpośredniej konfrontacji, która będzie walka o srebro.

 • 7 Grand Prix Polski Weteranów Kwidzyn 2020 – Trzech panów na podium, Ryszard Grzelak w finale

  W Kwidzynie odbył się w weekend (7/8 maca) 7 Grand Prix Polski Weteranów. Z racji dość bliskiej odległości startowała dość liczna ekipa z Warmii i Mazur, zresztą z dużym powodzenie. Drugie miejsce w bardzo silnej kategorii 40/49 zajął Ryszard Grzelak (Elbląg), który dopiero w finale przegrał z Marcinem Lachem (Grudziądz). Trzecie miejsca wywalczyli: Zenon Kastrau (Olosztyn) w kat. 60/64 i Henryk Prusiński (Olsztyn) w kat. 65/69.

 • AZS UWM mistrzem województwa młodzików – Dominacja bezdyskusyjna

  W weekend (7/9 marca) w Olsztynie odbył się drugi finałowy turniej ligi wojewódzkiej młodzików w siatkówce. Zdecydowanym faworytem był AZS UWM Olsztyn (trener Błażej Kolpy), który już w pierwszej imprezie zapewnił sobie spora przewagę. W drugiej potwierdził supremację, odnosząc znów komplet zwycięstw, tracąc zaledwie jednego seta. Srebro wywalczyli zawodnicy PUKS Wiktoria Szczytno, a brąz SMS Ostróda.

 • W III lidze – Team Cresovia idzie do przodu i czeka na wizytę lidera

  Wszystkie cztery spotkania sobotniej (7 marca) przedostatniej kolejki spotkań III ligi zakończyły się w trzech setach, co nie znaczy, że zabrakło emocji. Szczególnie dużo wrażeń dostarczył mecz czołowych drużyn rywalizujących o medale. Coraz wyższe aspiracje zgłaszają siatkarze z Górowa Iławeckiego, którzy pokonali w meczu na szczycie Masurię Giżycko. Suchy wynik nie oddaje dramaturgii wydarzeń . Każdy set był bardzo zacięty, gospodarze świetnie rozgrywali końcówki.

 • Morliny dwa razy po 4:6 – Przedziwny mecz w Trójmieście

  Tenisiści stołowi Morlin i Morlin II Ostróda swoje mecze I-ligowe tym razem rozgrywali w sobotę (7 marca) na wyjazdach. Pierwszy zespół przegrał w Gdańsku z AZS AWFiS II 4:6, tracąc wyjątkowa okazję zdobycia kompletu punktów. W dwóch pojedynkach goście prowadzili 2:0 i ponieśli porażki. W deblu Petaś i Witkowski w piątej partii odskoczyli na 8:2 i...przegrali. Drugi zespół walczył w Radomiu, ale też nie dal rady ulegając Broni 4:6.

 • 3 Grand Prix Młodzików Sepólno Krajeńskie 2020 – Natalia Bogdanowicz wygrała wszystko, Artur Gromek dotarł do finału - piękny sukces Lidzbarka Warmińskiego

  W Sępólnie Krajeńskim odbywał się w weekend (6/8 marca) 3 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików.Piękny sukces odnieśli młodzi zawodnicy KSTS Lidzbark Warmiński - podopieczni trenera Zbyszka Pietkiewicza. Natalia Bogdanowicz wygrała rywalizacje młodziczek pokonując w finale nr 1 Natalię Gaworską (AZS UW Wrocław 3:0. Do finału turnieju chłopców dotarł Artur Gromek. Dopiero tu zatrzymał go rywal z Jarosławia Dawid Jadam, wygrywając 3:1.

 • Ćwierćfinał MP kadetów 2019/20 – Bez awansu: SMS Ostróda - 3, AZS UWM - 4, IKS Atak 5 miejsce

  W niedzielę (1 marca) zakończyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Żademu z trzech zspołów  Warmii i Mazur nie udało się awansować do półfinału. Zawodnicy SMS Ostróda mimo dwóch zwycięstw w grupie, w "4" nie sprostali Wifamie i Nowidowi, zajmując trzecie miejsce. AZS UWM Olsztyn grając u siebie był czwarty, a  IKS Atak Elbląg w Wałbrzychu  zajął 5 miejsce pokonując na pożegnanie Budowlankę Toruń 3:2.

 • W III lidze faworyci górą – KSTS Warmia nadal bez porażki

  Tenisiści stołowi III ligi rozegrali w niedzielę (1 marca) druga kolejkę spotkań rundy rewanżowej. Obyło się bez niespodzianek. Lider – KSTS Warmia Lidzbark Warmiński pewnie wygrał z Dekorglassem III 13:5, korzystając aż z ośmiorga zawodników. Najmłodsi choć zazwyczaj przegrywali nabierają doświadczenia. W pozostałych meczach triumfowali goście: Piłeczka Pisz w Lubawa i Morliny III w Jezoranach.

 • W III lidze – KPS Gietrzwałd pozostaje faworytem, Team Cresovia pewny miejsca na pudle

  W III lidze zespoły ścisłej czołówki mają rozegranych tyle samo spotkań i tabela stała się od razu bardziej czytelna. Zdecydowanym faworytem do mistrzostwa pozostaje obrońca tytułu – KPS Gietrzwałd, który ma dwa punkty przewagi na trzy kolejki przed końcem. W niedzielę (1 marca) siatkarze KPS bardzo surowo potraktowali nowicjusza ze Szczytna. W najbardziej interesującym meczu Team Cresovia Górowo Iławeckie wygrał w Ełku jest bardzo blisko zdobycia medalu.

 • Ćwierćfinał MP Kadetek 2019/20 – Awans Chemika z "grupy śmierci", osłabione: Truso i SMS Ostróda za burtą

  W niedzielę (1 marca) zakończyły się  ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetek. Piekny sukces odniosły siatkarki UKS Chemik Olsztyn, które dokonały wielkiej sztuki. Pokonały w sobotę Legionovię, otwierając sobie bramę do awansu, W niedzielę wygrały z Konstantynowem 3:0 , a ponieważ Legionowia rozbiła 3:0 z Pałac awans stał się faktem. To naprawdę bardzo cenne osiągnięcie Truso Elbląg, zajęło trzecie miejsce SMS Ostródaczwarte.