Ostróda

• Weltrack MTB Maraton Lidzbark 2018 – Artur Korc i Mariusz Kaczyński dyktowali tempo

Niedzielny (23 września) Weltrack MTB Maraton w Lidzbarku Welskim był kolejna bardzo interesująca ofertą dla miłośników kolarstwa górskiego na Warmii i Mazurach, z której wielu skwapliwie skorzystało i nie zawiodło się. Interesująca trasa i kameralna atmosfera były poważnymi atutami, nie wszyscy są entuzjastami wielkich imprez. Organizatorzy zaproponowali na dystansie

• W Młodzieżowych Ligach Centralnych – Punkt Olimpii z Polonią, AP Ostróda znów w dołku

W minionych kolejkach w Centralnych Ligach Juniorów tylko Olimpia Elbląg w U17 może być częściowo usatysfakcjonowana. Punkt zdobyty po bezbramkowym remisie z Polonia Warszawa to mimo wszystko niezły wynik biorąc pod uwagą poprzednie występy. W U15 AP Ostróda po raz drugi w tym sezonie przegrała dwucyfrowym wynikiem, a już wydawało się, że wyszła na prostą. W sześciu meczach ostródzianie stracili 43 bramki. Dramat...

• Lekkoatletyczna Perła Ostródy 2018 – Wyjątkowe spotkanie z mistrzami

W sobotę (22 września) Ostróda przeżyła piękne sportowe święto. Odbył się mityng pod hasłem „Lekkoatletyczna Perła Ostródy”, w którym wystartowało kilka gwiazd „polskiej królowej” - medaliści niedawno zakończonych Mistrzostw Europy, gdzie biało-czerwoni spisywali się tak doskonale. Zobaczyć „na żywo” tej klasy sportowców jak Justyna Święty-Ersetic, czy Michał Haratyk w mieście na Warmii i Mazurach jest czymś wyjątkowym.

• Mistrzostwa Województwa U16 i U14 Pasłęk 2018 – Sporo optymizmu !

W minioną niedzielę (16 września) odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZLA U14, U16 pod patronatem Burmistrza Pasłęka. Przy okazji startowali też starsi zawodnicy, ale był to przede wszystkim ostatni sprawdzian reprezentantów okręgu przed Mistrzostwami Polski młodzików (U16), które odbędą się w najbliższy weekend (22/23 września) w Bełchatowie.

• W Centralnych Ligach totalny odwrót – Mocne lanie w stolicy

W miniony weekend (15/16 września) obaj reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego w młodzieżowych ligach centralnych grały w stolicy. W przypadku juniorów młodszych Olimpii Elbląg wizyta zakończyła się porażką 0:2.Trampkarze AP Ostróda nie uniknęli pogromu w konfrontacji z Polonią. Końcowy wynik 0:9 wystarczy za cały komentarz. Olimpia i AP Ostróda zajmują przedostatnie miejsca w tabeli.

• Mistrzostwa Województwa Węgorzewo 2018 – Sprinterskie rozstrzygnięcia, drużynowo najlepszy KSC Olsztyn

W Węgorzewie odbyły się w sobotę (15 września) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie.Startowało siedem klubów regionu, przybyli też zawodnicy sekcji podlaskich: Dojlidy Białystok i Sparty Augustów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 200 metrów w jedynkach i dwójkach. Najwięcej punktów zebrali kajakarze KSC Olsztyn przed Dojlidami i gospodarzami.

• VII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2018 – Mistrz znalazł pogromcę

W minioną sobotę (15 września) Zarząd Elbląskiego Klubu Sportowego „Mlexer” organizował po raz siódmy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg. W siedmiu kategoriach rywalizowało 70 zawodników. z Elbląga, Ostródy, Gdańska, Kaliningradu, Działdowa, Nowego Dworu Gdańska, Ornety i Pogrodzia. Otwarcia dokonał wiceprezydent Janusz Nowak z dyrektorem Departamentu Sportu Andrzejem Budzelewskim.

• Mikołajskie Mistrzostwa Młodzików (Cadet) 2018 – Zdolny narybek gospodarzy

W weekend (15/16 września) odbyły się Mikołajskie Mistrzostwa Młodzików w klasie Cadet, które zyskały rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Wystartowało 30 załóg z Warszawy, Suwałk , Kartuz, Giżycka , Piszu, Stężycy, Ostródy i Mikołajek. Trudne warunki pozwoliły na rozegranie zaledwie czterech wyścigów. Srebrny medal w open i złoty w rywalizacji dziewcząt zdobyły Laura Banach i Anna Tymińska (MKŻ Mikołajki).

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 – Dwa dublety Warmii i Mazur

Znakomicie spisali się szachiści Warmii i Mazur w zakończonych w niedzielę (16 września) w Ciechanowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Jak zwykle rywalizowaliśmy z Mazowszem i ta konfrontacja przyniosła nam świetny wynik. Zaliczyliśmy dwa dublety. Złoto w rywalizacji dziewcząt zdobyła Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn), a w turnieju chłopców Mateusz Woźniak (Hetman Pionier Kętrzyn)

• Baltic Voleyball Cup Gdańsk 2018 – Kadetki SMS Ostróda nie dały szans rywalkom

W Gdańsku odbył się w miniony weekend (14/16 września) Międzynarodowy Turniej Kadetek i Kadetów Baltic Voleyball Cup. Systemem każdy z każdym rywalizowało po sześć zespołów dziewcząt i chłopców. Piękny sukces odniosły ostródzianki, które z kompletem zwycięstw zdobyły główce trofeum, a Wiktoria Stępień otrzymała nagrodę za tytuł MVP turnieju . Najlepszą zawodniczką SMS Ostróda została Ula Bobel

• Grand Prix Polski Weteranów (1) Bilcza 2018 – Dwóch na podium, Henryk Prusiński na najwyższym stopniu

W Bilczyodbył się w weekend (15/16 września) pierwszy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisise stołowym. Z ekipy warmińsko-mazurskiej najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn), który wygrał kategorię 65/69 lat. Na trzecim miejscu podium stanął także Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) w kat. 60/64 lata. Piąte miejsca zajęli: Tomasz Okuniewicz (Skop) – 60/64 i Marian Gęsicki (Działdowo) – 75/79

• I WTK Seniorów i Juniorów Ostróda 2018 – Gospodarze wzięli prawie wszystko

W niedzielę (16 września) w Ostródzie odbył się pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Seniorów i Juniorów. Frekwencja jak na warmińsko-mazurskie warunki była niezła, ale poprawili ją zdecydowanie młodzi zawodnicy, którzy wystąpili w obu turniejach. Dominowali gospodarze, którzy wygrali w trzech kategoriach, a w seniorach zajęli pięć czołowych miejsc. Zwyciężył Marco Golla.

• Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Koszałkowo 2018 – Na setkę Marek Nestorowicz, na "30" Ela Cieśla

W sobotę (15 września) odbyła się impreza pod hasłem Kaszubska Poniewierka. To ultramaraton na dystansie 100 km i bieg na 30 km. Setkę zdecydowało się przebiec kilku reprezentantów Warmii i Mazur, z których najwyżej na 50 miejscu sklasyfikowano Marka Nestorowicza (Kętrzyn). Trase 30 km najszybciej pokonała Ela Cieśla z Olsztynka jako dziesiąta wśród kobiet i 76 w kolejności open na mecie.

• Samorządowe Mistrzostwa Kaczory 2018 – Dużo dziesiątek i mnóstwo wrażeń

W Kaczorach odbyły się w niedziele (2 września) Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rywalizowano w kilku kategoriach: drużynowej (3-osobowe zespoły, zawodnicy strzelali z pistoletu i karabinu), samorządowców oraz open oddzielnie z pistoletu i karabinu. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Gmina I Ostróda.

• II Lekkoatletyczna Perła Ostródy 2018 – Gwiazdy „na żywo” to trzeba zobaczyć

W sobotę (22 września) o godz.16 odbędzie się II Lekkoatletyczna Perła Ostródy – mityng, którego obsady mogą pozazdrościć wszyscy. Jak zapewniają organizatorzy wystartują medaliści Mistrzostw Europy w Berlinie: Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaui, Joanna Fiodorow, Michał Haratyk. To nie lada gratka obejrzeć na żywo w akcji sportowców tej klasy.

• PGE Narodowy 2018 – Wielkie gwiazdy i ich następcy, Maksymilian Miastowski drugi w open

W sobotę (1 września) na Stadionie Narodowym odbyło się Pingpongowe Show z udziałem gwiazd tej dyscypliny i setek wielu generacji zawodników: od żaka do mastersa. Punktem kulminacyjnym było zakończenie czynnej kariery przez jednego z najlepszych tenisistów w historii polskiego sportu Lucjana Błaszczyka, który rozgrywał pokazowe spotkania z tuzami światowego pingponga.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 (FOTO)– Wakacji nie przespali, świetny występ Warmii i Mazur

W sobotę (8 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy Warmii i Mazur rywalizowali z bardzo mocnym Mazowszem. W tym roku nasza młodzież walczyła wspaniale i może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyliśmy łącznie 26 medali w tym aż 13 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.

• MP w sprincie i Puchar Jeziora Roś w klasie Cadet Pisz 2018 – Magda i Zuzanna skuteczne w obu próbach

W miniony weekend (7/9 września) odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprintach w klasie Cadeti regaty o Puchar Jeziora Roś. Do rywalizacji o medale w sprincie stanęło dziesięć załóg. Brązowy medal w open i złoty wśród dziewcząt zdobyły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis z PMOS Pisz. Srebro wywalczyły koleżanki klubowe Patrycja Raszczyk/Zuzanna Zachłowska.

• W centralnych ligach młodzieżowych – Olimpia gaśnie, AP Ostróda rozkwita

Miniony weekend (8/9 września) przyniósł wreszcie wiele radości kibicom 15-latków z AP Ostróda,którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując u siebie UKS Varsovia aż 5:1. Na przełom się zanosiło (wyrównany mecz z Legią) i mamy nadzieję, że ostródzianiepójdą za ciosem. Natomiast po doskonałym początku sezonu kryzys dopadł Olimpię Elbląg (U17), która przegrała po raz drugi z rzędu, tym razem z ŁKS Łódź 0:1, tracąc bramkę w końcówce.

• Drużynowe MP seniorów (II liga) Jastrzębia Góra 2018 – Ostródzianka dwunasta i zostaje, UKS Debiut zdegradowany

W Jastrzębiej Górze zakończyły sie w niedzielę (9 września) Drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów – II liga. W rywalizacji uczestniczyło 37 zespołów w tym dwa z Warmii i Mazur. MLKS Ostródzianka i UKS Debiut Dziesiątka OlsztynOstródzianie zajęli 12 miejsce i przedłuzyli swój pobyt w tej klasie rozgrywek Olsztynianie niestety zamkneli stawke uczestników i spadli do ligi wojewódzkiej.