Ostróda

 • Ćwierćfinały MP Młodzików 2019, IKS Atak Elbląg i Absolwent Olsztyn w Suwałkach, SMS Ostróda w Radomiu

  W weekend (22/24 marca) odbywają się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. Startują trzy ekipy z okręgu warmińsko-mazurskiego. IKS Atak Elbląg (mistrz województwa) i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn zagrają w Suwałkach (w różnych podgrupach). SMS Ostróda walczy o awans w Radomiu. Z sześciozespołowych grup awansują dwie drużyny.

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Drużynowy) Susz 2019 – Jedynki z Mrągowa i Działdowa na topie

  W hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła w Suszu odbył się w środę (20 marca) Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W rywalizacji uczestniczyło po dziesięć zespołów. Tytuły mistrzowskie zdobyli: dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 1 Mrągowo i chłopcy szkoły Podstawowej nr 1 Działdowo.

 • VI edycja Szkolnej Ligi szachowej w Ostródzie 2018/19 – Satysfakcja zwycięzców, zadowolenie wszystkich

  Po półrocznych zmaganiach zakończyła się szósta edycja Szkolnej Ligi Szachowejw Ostródzie. Ostatni zjazd rozegrany w sobotę (9 marca) zadecydował o rozstrzygnięciach w poszczególnych klasyfikacjach. Wśród starszych uczestników zwycięstwa w lidze odnieśli: Martyna Car (Gimnazjum 3 Ostróda) i Jakub Stepnowski (LO Ostróda), w rywalizacji młodszych: Anna Maślewska (ZSP 4 Ostróda) i Maciej Kietrys (SP 3 Ostróda).

 • Turniej chłopców w Iławie pod dyktando KS Szczypiorniak – Dużo grania, a to najważniejsze

  W Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Iławie odbył się w sobotę (16 marca)turniej piłki ręcznej chłopców (roczniki 2004/05) z udziałem zespołów z Elbląga, Ostródy, Olsztyna i gospodarzy. Sporo było grania, zastosowano bowiem system każdy z każdym. Turniej wygrał KS Szczypiorniak (komplet zwycięstw) przed KS Play Ostróda i ITS Jeziora 04 Iława.

 • W superlidze: Tym razem w Dekorglassie zatrybiło wszystko, Morliny bez powodzenia w Rzeszowie

  Znów szybkie tempo narzucili sobie tenisiści stołowi superligi. Zespół Dekorglassu, który ostatnio w krajowych rozgrywkach nie błyszczał w niedzielę (17 marca) spisał się bez zarzutu, pokonując w Białymstoku Dojlidy 3:0. Zatrybiło wszystko, nie było co zbierać. Morliny Ostróda przegrały w Rzeszowie z Politechniką 0:3. Marco Golla powalczył z Lakeevem,ale z każdą minuta zapał ostródzian gasł.

 • 3 Grand Prix Polski Kadetów Białystok 2019 – Natalia Bogdanowicz-13, Mateusz Rutkowski-15

  W weekend (15/17 marca) w Białymstoku odbywał się 3 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetóww tenisie stołowym. Z pięciorga reprezentantów Warmii i Mazurnajlepiej spisali się: 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), która zajęła 13 miejsce i Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) - 15 miejsce.Pozostali startowali w turnieju pocieszenia.

 • W superlidze piątek niespodzianek – Dekorglass zaledwie punkt w Bytomiu, Morliny wreszcie za pełną pulę

  W piątek (15 marca) po dłuższej przerwie wznowiono rozgrywki superligi tenisa stołowego. Zespoły z Warmii i Mazur sprawiły niespodzianki: przyjemną Morliny Ostróda, które pokonały za pełną pulę Energę KTS Toruń (3:1), a przykrą Dekorglass Działdowo. Punkt wywieziony z Bytomia (2:3) nikogo raczej nie zadowala, tym bardziej, ze zwycięstwa odniósł tylko Kung Shang.

 • Indywidualne MP Młodzików U10 Szklarska Poręba 2019 – Warmia i Mazury w tle

  W Szklarskiej Porębie zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików (U10). Startująca w nich siedmioosobowa ekipa Warmii i Mazur nie odniosła wielkich sukcesów. Najwyższe 16 miejsce w rywalizacji chłopców zajął Adam Zielonka (Ostródzianka), wśród dziewcząt Weronika Kieszek (Hetman Pionier Kętrzyn) była 19.

 • Ćwierćfinał MP Kadetek 2018/19 – SMS Ostróda z upragnionym awansem, Absolwent na trzecim, Truso na piątym miejscu

  Od 7 do 10 marca odbywały się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Kadetek. Z trzech zespołów okręgu warmińsko-mazurskiego awans wywalczyła drużyna SMS Ostróda, co kibice przyjeli z entuzjazmem, mimo porażki w ostatnim meczu z Volley Wrocław 2:3. W Proszowicach Absolwent Olsztynzajął trzecie miejsce. Truso Elbląg z młodziczkami w składziezajęło w Goleniowie5 pozycję

 • Mistrzostwa Województwa WMZ LZS (2003/03) Lubawa 2019 – SP Kazanice i SP Lubawa w półfinale

  We wtorek (12 marca) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubawie rozegrano rundę eliminacyjną Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych 2019 rocznika 2003-2005. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów, które rozegrały ze sobą spotkania w systemie „każdy z każdym” 2x7.minut. Do półfinału wojewódzkiego awansowały: SP Kazanice (Gmina Lubawa) oraz SP Lubawa

 • W III lidze nic nowego – Najciekawiej było w Ełku

  Po dwutygodniowej przerwie siatkarze III ligi wrócili na parkiety. W przedostatniej kolejce spotkań najciekawiej było w Ełku, gdzie KSD Energoutil Ełk pokonał Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:2, przy czym o zaciętości spotkania świadczą wyniki poszczególnych setów – aż trzy na przewagi. W pozostałych meczach bez niespodzianek, łatwe zwycięstwa faworytów.

 • Ćwierćfinał MP Kadetów 2018/19 – SMS Ostróda nie sprawiła sensacji, AZS UWM na 4 miejscu

  Od 7 do 10 marca odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z Warmii i Mazur. SMS Ostróda (gospodarz) przegrała w sobotę z Lechia Tomaszów (w tie breaku 18:20) i ta porażka, o której zadecydowały niuanse,  pozbawiła SMS awansu, bowiem w niedzielę ostródzianie nie sprostali Czarnym Radom (0:3), Siatkarze AZS UWM zajęli w Policach ostatecznie 4 miejsce.

 • 3 Grand Prix Polski Juniorów Luboń 2019 – Maksymilian Miastowski w czołowej czwórce, Szymon Kolasa ósmy

  W weekend (8/10 marca) w Luboniu odbywał się 3 Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. W GPP miało zagwarantowany udział aż sześciu reprezentantów Warmii i Mazur: Najlepiej spisał się Maksymilian Miastowski (Ostródzianka), który dotarł do półfinału (3/4 miejsce). Koledzy klubowi też wysoko. Szymon Kolasa - 8, Łukasz Sokołowski - 13. W turnieju juniorek 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 25/32.

 • Mistrzostwa Gminy Ostróda Samborowo 2019 – Tytuły w godnych rękach

  W niedzielę (3 marca) w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym. Rywalizowano pięciu kategoriach: 16-40 lat, powyżej 40 lat, OPEN, debel oraz kobiet. W Ostródzie i okolicach tenis stołowy jest dyscyplina szczególnie lubiana. I choć poziom był zróżnicowany, tytuły trafiły w godne ręce. Patronem imprezy był Wójt Gminy Ostróda.

 • Olimpia Kappa Cup (r. 2007) Elbląg 2019 – Polonia Pasłęk pokazała pazurki w play off

  W Elbląguodbył się w niedzielę (3 marca) Międzynarodowy Turniej Olimpia Kappa Cup 2019, w którym rywalizowało dziesięć zespołów rocznika 2007. Po rozgrywkach grupowych (każdy z każdym) do ćwierćfinału awansowały po cztery najlepsze ekipy. Wtedy mało kto przypuszczał, że główna rolę w decydującym etapie odegra Polonia Pasłęk – czwarta drużyna grupy B.

 • Spanish Open Karate Championship, Barcelona 2019 – Natalia Stachowicz na podium

  W niedzielę (3 marca) w Barceloniezakończyły się Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii w karate kyokushin. Wystąpił w niech eksportowy duet reprezentantów Ostródzkiego KKK. Świetnie spisała się Natalia Stachowicz, zdobywając w swojej kategorii brązowy medal. Jakub Żegunia wygrał pierwsza walkę, w rundzie następnej odpadł po kontrowersyjnych decyzjach sędziów.

 • 87 Indywidualne MP Seniorów Gliwice 2019 – Ostródzianie bez medalu, pechowe finały Zatówki

  W weekend (1/3 marca) w Gliwicach odbywały się 87 Indywidualne Mistrzostwa Polskiw tenisie stołowym. W gronie uczestników mieliśmy  troje zawodników Warmii i Mazur. BYli to: 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz młodzieżowcy z MLKS Ostródzianka: Marco Golla i Kacper Petaś. Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego jako zawodnik niezrzeszony reprezentował Patryk Zatówka, który zdobył 2 srebrne krążki.

 • W II lidze – Morliny II zmierzają do celu, młodzież Dekorglassu na dorobku, Mlexer bezradny

  Niedzielne (3 marca) mecze II ligi tenisa stołowego nie przyniosły większych niespodzianek. Morliny II Ostróda bardzo pewnie zmierzają do celu jakim jest mistrzostwo grupy i udział w barażach, Dekorglass II Działdowo pozbawiony Xu Wenlianga i Kamila Kurowskiego nie ma większych szans w grze z bardziej doświadczonymi rywalami, a Mlexer Elbląg pogrążył się w kryzysie i trudno będzie obronić II ligę.

 • Mistrzostwa Województwa Młodzików (2) Elbląg 2019 – Koronacja IKS Atak u siebie w domu

  To była oczywiście formalność. Siatkarze IKS Atak Elbląg w imponującym stylu wywalczyli mistrzostwo województwa młodzików. Rozegrany w sobotę (2 marca) drugi turniej finałowy W Elblągu zakończyli bez straty seta, a jedynego w finałach stracili w potyczce z zespołem SMS Ostróda, który sięgnął po srebro. Brąz dla UKS Absolwent Sport Club Olsztyn.Ta trójka zagra w Mistrzostwach Polski Młodzików.

 • 87 Indywidualne MP Seniorów Gliwice 2019 – Z dużą pompą, a my raczej w tle, chyba, że...

  Czas na najważniejszą krajową imprezę w tenisie stołowym - 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski. W tym roku najlepsi zawodnicy i zawodniczki zagrają o medale w Gliwicach. Okręg warmińsko-mazurski reprezentować będzie trójka: Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński, Marco Golla i Kacper Petaś (Ostródzianka). Do W-WZTS przypisany jest niestowarzyszony – Patryk Zatówka.