Ostróda

 • Finał MP Juniorek Częstochowa 2016 – Brąz Zuzanny i Klaudii z Absolwenta, ostródzianki też wysoko

  W Częstochowiezakończyły się w środę (18 lipca) finały Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej. W turnieju finałowym zameldowało się 16 duetów, w tym dwa z Warmii i Mazur.Brązowy medal zdobyły zawodniczki UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn: Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz .Blisko podium, na piątym miejscu znalazły się: Aleksandra Czyjak/Magdalena Orlicka MLKS Foto „Ola” Ostróda

 • Ostródzianka oburzona! – Wygodna statystyka nie zastąpi gorzkiej prawdy

  W zamieszczonym kilka dni temu tekście „W Morlinach rewolucyjne decyzje? – Nie wróżą nic dobrego” była wzmianka dotycząca jakości szkolenia w ostatnich latach w ostródzkiej sekcji tenisa stołowego . Wprawdzie materiał dotyczył głównie perspektywy gry w superlidze, ale właśnie delikatna uwaga dotycząca młodzieży oburzyła działaczy sekcji i sprowokowała do gorącego protestu

 • Plaża Open 2018 – Para Ociepski/Lech tym razem wskoczyła na podium

  W cyklu Plaża Open turniej w łódzkiej w łódzkiej Manufakturze należy zawsze do najbardziej prestiżowych i najciekawszych. Ostródzianin Marcin Ociepski i jego tegoroczny partner Jarosław Lech na początku sezonu grali ze zmiennym szczęściem, ale tym razem z powodzeniem pokonywali kolejne szczeble drabinki i dopiero w finale znaleźli pogromców w osobach; Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka.

 • Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (4) Orneta 2018 – Liderzy potwierdzają klasę

  W niedzielę (8 lipca) w Ornecie odbyła się czwarta runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu z motocrossie. W imprezie startowali zawodnicy, których regularnie oglądamy również w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Rywalizacja ma charakter otwarty, o punkty również walczą również kierowcy innych województwa. W Ornecie aż pięciu liderówklas potwierdziło formę, zwyciężając także w czwartej rundzie.

 • Na plaży w Ostródzie duży ruch - Po siatkarzach na arenę wchodzą futboliści

  Plaża Miejska nad Jeziorem Sajmino znów gościła siatkarzy plażowych! W sobotę (7 lipca) odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej z cyklu Lato 2018 organizowany przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji przystąpiło 11 par, zawodnicy grali systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów do 15. Po 5 godzinach rywalizacji na piasku poznaliśmy zwycięzców. A już w sobotę (14 lipca) na arenę wchodzą piłkarze.

 • Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2018 – Krzysztof Rawski liderem

  Na plaży głównej w Kretowinach trwa cykl turniejów Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza MorągaZa nami dwa turnieje (1 i 8 lipca). W obu zwycięzcą został Krzysztof Rawski (Morąg), który za każdym razem grał z innym partnerem. Najpierw z Kubą Michalakiem (Ostróda), a następnie z Krystianem Wojtkiewiczem (Olsztyn). Pan Krzysztofjest oczywiście liderem klasyfikacji generalnej z maksymalną liczba punktów.

 • W Morlinach rewolucyjne decyzje ? – Nie wróżą nic dobrego

  Kilka dni temu informowaliśmy o składzie na nowy sezon tenisistów stołowych KS Dekorglass Działdowo. Potencjał. mimo roszad, jest nadal ogromny z opcjami na sukcesy krajowe i międzynarodowe. Natomiast u drugiego reprezentanta Warmii i Mazur w superlidze – ostródzkiej ekipy Morliny szykują się rewolucyjne zmiany, zarówno pod względem personalnym jak i strategii działania klubu.

 • 81 MP Seniorów Poznań 2018 – Gwiazdy i gwiazdki OKSW wracają z dziewięcioma medalami, Koszałek ze srebrem, a Baza z brązem

  W Poznaniuodbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Jak można było się spodziewać na podium stawali głównierzedstawiciele kanadyjek: wśród pań: Maja Szajdek i Julia Walczak (OKSW Olsztyn) oraz siostry Dorota i Katarzyna Kozakiewicz ( Koszałek Opałek Węgorzewo), wśród panów: Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak (PKSW Olsztyn).

 • Puchar Trzech Marszałków i Mistrzostwa PSKC Krynica Morska 2018 – Cztery załogi na szerokie wody

  W Krynicy Morskiej odbyły się Regaty Trzech Marszałków. W programie imprezy znalazła się rywalizacja cadeciarzy, która miała potrójny wymiar. Rozgrywano bowiem Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet, stanowiące ostatnią eliminację do wyłonienia reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Bodstedt (Niemcy). Wszystko wskazuje na to, że światowej imprezie wystartują cztery załogi z Warmii i Mazur.

 • Półfinały MP Kadetek i Kadetów 2018 (FOTO)– Tylko dwie pary dziewcząt Absolwenta

  W Warszawiechłopcy, a w Iławiedziewczęta rywalizowali 3 i 4 lipca w półfinałowych turniejach Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce plażowej. Z ośmiu startujących par z Warmii i Mazur awans do finały wywalczyły tylko dwie pary kadetek UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn: Klaudia Perowicz/Zuzanna Herrmann (1 miejsce) i Aleksandra Chudzik/Natalia Godlewska(3 miejsce).

 • Popisowy Swim Run braci Najmowicz w Stężycy – W klasycznych triathlonach też nieźle

  W Stężycyodbył się w miniony weekend (30czerwca/1 lipca) Garmin Iron Triathlon, którego nowością w programie był Swim Run, czyli rywalizacja, podczas której zawodnicy muszą pokonać określony dystans naprzemiennie biegnąc i płynąc, zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie. Na dystansie 25 km par triumfowali olsztynianie bracia Paweł i Sebastian Najmowicz.

 • Nocny Turniej nad jeziorem Sajmino Ostróda 2018 – Olsztyńskie pary rozdzieliły trofea

  W piątek (29 czerwca) nad jeziorem Sajmino w Ostródzie odbył się reaktywowany po sześciu latach Nocny Turniej Siatkówki Plażowej. Wystartowało 26 par, ale niektóre musiały przejść przez kwalifikacje. W efekcie w turnieju głównym zagrało 16 duetów, zjawili się nawet siatkarze PLUS LIGI Jakub Zabłocki i Mateusz Kańczok, ale wysokie umiejętności w hali nie są wcale gwarancją na sukcesy w plażowej odmianie siatkówki.

 • Półfinał MP Juniorów Stare Jabłonki 2018 – Bez awansu, najbliżej byli: Olaf i Dominik

  W Iławie odbył się 28/29 czerwca półfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej.O cztery premiowane miejsca ubiegało się pięć par SMS Ostróda (mistrzowie województwa z AZS UWM zrezygnowali z udziału), ale niestety bez powodzenia. Piąte miejsce zajęli: Dominik Cieślak i Olaf Krawczyk, zdobywając status rezerwowych. Dominowały pary w Bydgoszczy i Warszawy.

 • Turniej Pamięci: Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego – Było ciekawiej niż na Mundialu

  W miniony weekend (23/24 czerwca) stadion ilawskiego Jezioraka opanowali najmłodsi adepci futbolu. Odbyła się impreza poświęcona pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego – osobom, z którymi związane są najlepsze lata futbolu w tym mieście. Pełnowymiarowe boisko podzielono na mniejsze, by rozegrać trzy turnieje w kategoriach: skrzat, żak i orlik.

 • United World Games Klangenfurt 2018 – Chłopcy z SMS Ostróda rewelacją, przywieźli dwa złote i srebrny medal

  United World Games w Klangenfurcie to słynna Międzynarodowa Olimpiada dla młodzieży, w której uczestniczą państwa z całego świata. W ciągu czterech dni około 10 tys. młodych sportowców startowało w 13 rożnych dyscyplinach. Uczestnikami tej imprezy byli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie, którzy w siatkówce odnieśli duże sukcesy

 • Krajowe: Licealiada i Gmnazjada Rawa Mazowiecka 2018 – SMS Ostróda wraca ze srebrem

  Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie zdobyli srebrny medal w turnieju drużynowym Krajowej Licealiady, która zakończyła się w piątek (15 czerwca) w Rawie Mazowieckiej. Zespół występujący w składzie: Krystian Kawiak, Kacper Petaś i Wojciech Chrząszcz przegrał dopiero w finale. W Gimnazjadzie chłopcy z SP 1 Działdowo zajeli 5 miejsce.

 • Przydała się duża zaliczka – Mimo porażki w Łodzi AP Ostróda zagra w CL U15

  Piłkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda zagrają w najbliższym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Trampkarzy (U15). W rozegranym w środę (27 czerwca) rewanżowym meczu barażowym ulegli na wyjeździe Łódzkiemu Klubowi Sportowemu aż 1:4 (1:1). Na szczęście kilka dni temu w Ostródzie Akademia wygrała 6:1 i w bilansie dwóch spotkań okazała się lepsza (7:5).

 • Półfinał MP Juniorek Mońki 2018 – Dublet Warmii i Mazur, Absolwent i Foto Ola w finale

  W środę (27 czerwca) w Mońkach (woj. podlaskie) odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Warmii i Mazur. Pierwsze miejsce zajęła para: Klaudia Perowicz/Zuzanna Herrmann (UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn), a drugie Aleksandra Czyjak /Magdalena Orlicka (MLKS Foto „Ola” Ostróda). Oba duety zagrają o medale MP w Częstochowie.

 • Ostródzianie w All American Open NewYork 2018 – Kuba Żegunia dotarł do finału

  W miniony weekend (23/24 czerwca) siedmioosobowa reprezentacja Polski startowała w Nowym Jorku w prestiżowym turnieju ALL AMERICAN OPEN, W składzie biało-czerwonych znalazła się dwójka zawodników Ostródzkiego Klubu Karate Kyokushin Natalia Stachowicz (kategoria seniorek) i Jakub Żegunia kategoria juniorów). Kuba zdobył srebrny medal przegrywając finał z reprezentantem Stanów Zjednoczonych.

 • Udany sprawdzian w Warszawie – Rekordy życiowe o czymś świadczą

  Grupa zawodników sekcji warmińsko-mazurskich uczestniczyła w niedzielę (24 czerwca) w Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej. Impreza ma charakter otwarty i z przyjemnością gości reprezentantów innych miejscowości. Z okazji skorzystali adepci „królowej sportu” z Olsztyna, Dywit, Dobrego Miasta, Lidzbarka, Ostródy, Elbląga i Woźnic. Padło dużo rekordów życiowych, a to zawsze duża satysfakcja.