pisz

 • 12 Bieg Rolnika Białogrądy 2019 – Bracia Wronowscy znów na topie

  W sobotę (14 września) w Białogrądach kolo Grajewa odbył się 12 Bieg Rolnika. Rywalizowało ponad 300 zawodników. Oprócz Polaków także Litwini i Białorusini. Rozpiętość dystansów duża: od 250 metrów do 5 km. Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy Grajewo, KS Maratonka Grajewo, Podlaskie Zrzeszenie LZS oraz Nadleśnictwo Rajgród. Oprawa była wyjątkowa, zwłaszcza ceremonia rozdania nagród w scenerii mini zamku.

 • ADT Junior Cup III na pożegnanie lata Jabłoń 2019 – Wspaniałe wakacje z tenisem

  Korty w Jabłoni kolo Pisza stały się tego lata prawdziwym centrum tenisowym Piękne położenie i dbałość o nawierzchnie zachęcały wszystkich do gry, a oferta Grupy ADT Junior Cup i Klubu Tenisowego Pisz Point była bogata. Zakończony w niedzielę (15 września) trzeci turniej pod hasłem „Pożegnanie lata” był jakby podsumowaniem wakacyjnych spotkań na kortach Hotelu Jabłoń Lake Resort . O ostatniej imprezie napisali do nad przedstawiciele KT Pisz Point.

 • III Memoriał Lecha Sawickiego (r. 2006 i 2008) Białystok 2019 – Nenufar Ełk i Roś Pisz szykują się do sezonu

  W Białymstoku odbył się w weekend (13/15 września) III Memoriał Lecha Sawickiego w koszykówce chłopców U14 i U12. W starszym roczniku z udziałem sześciu zespołów, w tym czterech ze stolicy Podlasia ekipy z Warmii i Mazur: Nenufar Ełk i Roś Pisz zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsca. W U14 stawka była bardziej urozmaicona i ty Nenufar uplasował się na piątej pozycji. A to wszystko w ramach przygotowań do sezonu.

 • Jabłoń Cup 2019 – Główne trofea dla gości z Podlasia

  Klub Tenisowy Pisz-Point oraz Hotel Jabłoń Lake Resort były organizatorami w weekend (7/8 września) turnieju podsumowującego letni sezon tenisowy. W sobotę walczyli panowie, w niedziele panie. Zjawili się oprócz gospodarzy reprezentanci: Łomży, Zambrowa, Suwałk, Kętrzyna, Augustowa, Warszawy, a nawet z Nowego Jorku,

 • Trzecioligowcy zaniepokojeni – Stoły gotowe, forma rośnie, a co z rozgrywkami?

  Tenisiści stołowi grający od kilku sezonów w III lidze warmińsko-mazurskiej są zaniepokojeni. Do 10 września trzeba wykupić licencje zawodników i zespołów – uczestników rywalizacji, tymczasem w sprawie organizacji rozgrywek w Warmińsko- Mazurskim Związku panuje cisza. Nie ma komunikatów, nic się nie dzieje, a bez tych dokumentów grać w III lidze nie można

 • WTK 5 Grand-Prix Warmii i Mazur U12 Olsztyn 2019 – W singlu goście w głównych rolach, rewanż Kuby w deblu

  Na kortach przy ul. Olimpijskiej w Olsztynie odbył się Wojewódzki Turniej Grand Prix Warmii i Mazur Skrzatów (U12). Rywalizacja przebiegała systemem grupowym. W decydującej rozgrywce o miejsca 1/3 zmierzyli się goście. Jakub Wynimko (UKS RP SPORT Olsztyn) i Antoni Łukaszewicz (Stowarzyszenie Klub Tenisowy Pisz-Point ) znaleźli się w drugiej strefie i zajęli odpowiednio miejsca: czwarte i piąte. Jakub Wynimko okazał się najlepszy w deblu.

 • Zawody wrotkarskie „Pokonaj Nawałnicę” Rytel 2019 – Pani Anna i Pan Sławomir w swoim żywiole

  W miejscowości Rytel na Pomorzu odbyła się w czwartek (15 sierpnia) impreza sportowa pod hasłem „Pokonaj Nawałnicę”. Oprócz tradycyjnego biegu rozegrano wyścig wrotkarski na dystansie 18 km. Startowało 90 uczestników, w tym dwójka z województwa warmińsko-mazurskiego. Sławomir Charubin (Pisz) był na mecie dziewiąty i wygrał kategorię M50, natomiast Anna Krasuska z Elbląga okazała się najlepsza w kat. K60.

 • Wyścig Wrotkarski ŻTC Przasnysz 2019 – Sławomir Charubin z odlotową nagrodą

  W niedzielę (4 sierpnia) w Przasnyszu odbyły się Wyścigi Wrotkarskie cyklu organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Znakomicie spisał się stały uczestnik rywalizacji w tej konkurenci Sławomir Charubin z Pisza, który w maratonie zajął ósme miejsce w open i wygrał kategorię wiekową M5. Nagroda (oprócz symbolicznego pucharu) była odlotowa – akrobatyczny lot samolotem sportowym.

 • Cadet World Championship Krynica Morska 2019 - Magda i Zuza z Pisza dziesiąte i...drugie

  W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (4 sierpnia) Mistrzostwa Świata w klasie Cadet. W rywalizacji o medale walczyły 62 załogi, w tym także trzy z Warmii i Mazur. Reprezentowały nas tylko dziewczęta. Najlepiej spisały się Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (PMOS Pisz) zajmując dziesiąte miejsce. Biorąc pod uwagę duety dziewcząt wyprzedziły je tylko Rosjanki.

 • Milko Mazury MTB (8) Pisz 2019 - Na skraju Puszczy jazda pierwszorzędna

  Ósmy tegoroczny etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (4 sierpnia) i przebiegał pod hasłem Na skraju Puszczy Piskiej. Jak zwykle rywalizowano na trzech dystansach. Trasy jak to na mazurach były bardzo wymagające, ale jednocześnie urozmaicone. Nie było czasu na nudę.. I gdy nawet wystąpił grymas bólu czy wysiłku, za chwile pojawiał się uśmiech. Tak to już jest na trasach MTB.

 • Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet 2019 – W Krynicy Morskiej dobra postawa piszanek

  W Krynicy Morskiej w sobotę (27 lipca) zakończyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. Impreza miała międzynarodowy charakter. Wystartowało 113 załóg. Miejsca na podium w rywalizacji open zajęli zawodnicy zagraniczni. Dziewczęta z PMOS Piszustąpiły pola Brytyjkom, Rosjankom i Białorusinkom. Załoga Patrycja Raszczyk/Zofia Sienkiewicz była szósta, a Magdalena Leymańczyk/Zuzanna Grusznissiódma, jako najlepsze z krajowych duetów.

 • WTK – ADT Junior Cup (U12) Pisz 2019 – Pierwszy chłopak z Radomia, a za nim Igor Piotrowski (Elbląg) i Tymoteusz Wszołek (Pisz)

  Stowarzyszenie Klub Tenisowy Pisz-Point było organizatorem w Jabłoni  Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatów (U12). Zastosowano system grupowy (eliminacje i finały). Zwyciężył Igor Pasek z Radomia, ale na podium stanęli też tenisiści z Warmii i Mazur: Igor Piotrowski (TT Score Elbląg) i Tymoteusz Wszołek (Stowarzyszenie Klub Tenisowy Pisz-Point). W finale debla zagrali Igor Piotrowski i Tomasz Płocharczyk (Tennis Club Mrągowo)

 • WTK 5 Grand Prix Warmii i Mazur Skrzatów (U12) Olsztyn 2019 – W singlu Pola wygrała najważniejsze piłki, w deblu odporni Penkalski/Wynimko

  Na kortach Jodłowa w Olsztynie odbył się w miniony weekend (20/21 lipca) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny (5) – Grand Prix Warmii i Mazur Skrzatów (U12). Rywalizacje dziewcząt wygrała Pola Centkowska (UKS RP Sport Bartąg), która zarówno w grupie jak i finałowej rozgrywce stoczyła trudne pojedynki, ale bardzo dobrze spisywała się w końcówkach. Miała szansę na podwójną koronę, ale jej deblowa partnerka zachorowała i finał oddała walkowerem.

 • MP w klasie Cadet (sprint) Puck 2019 – Ostródzianie najwyżej, wśród dziewcząt Patrycja Raszczyk/Zofia Sienkiewicz najlepsze

  W środę i czwartek (10 i 11 lipca) odbyły się w Pucku MP w klasie Cadet w sprincie, do których dopuszczono dziesięć załóg. W klasyfikacji open piąte miejsce zajęli: Krzysztof Kołakowski i Bartosz Kulis (UKŻ Ostróda). Startowały trzy załogi dziewcząt PMOS Pisz, które tym razem ustepowały chlopcom, a zakończyły regaty w kolejności: Patrycja Raszczyk/Zofia Sienkiewicz, Magdalena Leymanczyk/ Zuzanna Grusznis i Wiktoria Ryzińska/Julia Mielewczyk

 • MP Juniorów Młodszych (Cadet) Puck 2019 – Dziewczęta z Pisza nie dały szans rywalkom, chłopcy w cieniu

  Zakończone we wtorek (9 lipca) w Pucku Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet potwierdziły supremację żeglarek PMOS Pisz, które zanotowały kolejny dublet. Zloty medal zdobyły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis, a srebrny Patrycja Raszczyk i Zofia Sienkiewicz . Brąz też dla Warmii i Mazur konkretnie załogi MKŻ Mikołajki Laura Banach /Anna Tymińska .

 • Turnieje w Gdańsku (U16), Szczawnie (U14) i Sopocie (12) – Igor Daszczuk w dwóch finałach

  Sezon tenisowy w pełni. Wprawdzie za nami większość najbardziej prestiżowych imprez (Mistrzostwa Polski), ale odbywają się kolejne turnieje, gdzie zawodnicy zdobywają punkty rankingowe. W Gdańsku w rywalizacji kadetów Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn) znalazł się w dwóch finałach, a zwyciężył w deblu. W Szczawnie w UTK U14 Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg) awansowała do półfinału gry podwójnej.

 • Puchar Prezydenta Suwałk (Cadet) Stary Folwark 2019 - Dziewczęta PMOS Pisz jak zwykle wysoko

  Przedstawiciele klasy Cadet są w przede dniu najważniejszych imprez sezonu. Przed nami w najbliższy weekend w Pucku Mistrzostwa Polski, na przełomie lipca i sierpnia Mistrzostwa Świata w Krynicy Morskiej. Dniach 14/16 czerwca Starym Folwarku na Jeziorze Wigry odbyłysię regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk eliminacje do MŚ i MP. Na starcie stanęło 46 załóg z całej Polski oraz Białorusi, łącznie 11 klubów i 96 zawodników.

 • VI Bieg Barczewo Biega 2019 – Paweł Pszczółkowski szybszy od barczewskiej dwójki

  W sobotę (29 czerwca) odbył się VI Bieg „Barczewo Biega". W rywalizacji głównej na dystansie 5 km wystartowało 120 zawodniczek i zawodników. Wygrał jeden z głównych faworytów Paweł Pszczółkowski (Olsztyn), który wyprzedził dwóch reprezentantów gospodarzy: Krzysztofa Sulewskiego i Przemysława Flagę. Wśród pań zwyciężyła Emilia Kuźmiak (Barczewo) przed Darią Mitręga (Olsztyn) i Martą Miller (Olsztyn).

 • Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” Łódź 2019 – Miotacze z Olecka na ustach wszystkich, Elbląg i Morąg zadowolone

  W miniony weekend (15/16 czerwca) w Łodzi odbył się XXV Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” Startowała młodzież roczników 2006/2008, która wcześniej rywalizowała w swoich rejonach, które są rozsiane we wszystkich województwach. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się doskonale zdobywając we wspomnianych grupach wiekowych 11 medali: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Były też krążki w roczniku 2005, startującym na doczepkę.

 • Puchar Kaszub (2) we Wrotkarstwie Szybkim Pruszcz Gdański 2019 – Aniela Dymiszkiewicz najszybsza z pań

  W Pruszczu Gdańskim odbył się w sobotę (8 czerwca) Puchar Kaszub we wrotkarstwie szybkim. Na dystansie 21 km Aniela Dymiszkiewicz (Elbląg) była najszybsza wśród pań w open i kategorii K20/29). Pierwsze miejsce w grupie wiekowej 60/69 zajęła Anna Krasuska (Elbląg). Drugi w kategorii 50/59 zajął Sławomir Charubin (Pisz), powtarzając wynik z Lęborka (I etap)