pisz

• Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2018 – Krzysztof Rawski liderem

Na plaży głównej w Kretowinach trwa cykl turniejów Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza MorągaZa nami dwa turnieje (1 i 8 lipca). W obu zwycięzcą został Krzysztof Rawski (Morąg), który za każdym razem grał z innym partnerem. Najpierw z Kubą Michalakiem (Ostróda), a następnie z Krystianem Wojtkiewiczem (Olsztyn). Pan Krzysztofjest oczywiście liderem klasyfikacji generalnej z maksymalną liczba punktów.

• Puchar Trzech Marszałków i Mistrzostwa PSKC Krynica Morska 2018 – Cztery załogi na szerokie wody

W Krynicy Morskiej odbyły się Regaty Trzech Marszałków. W programie imprezy znalazła się rywalizacja cadeciarzy, która miała potrójny wymiar. Rozgrywano bowiem Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet, stanowiące ostatnią eliminację do wyłonienia reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Bodstedt (Niemcy). Wszystko wskazuje na to, że światowej imprezie wystartują cztery załogi z Warmii i Mazur.

• XVIII Puchar Żubra Zalew Siemianówka 2018 – Optimistkarze z Giżycka szerokim frontem

W miniony weekend (22/24 czerwca) na Zalewie Siemanówka (województwo Podlaskie) odbył się XVIII Puchar Żubra regaty organizowane przez UKS Siódemka Białystok i OSiR Michałowo. Jak zwykle czoł owe role odegrali optimistkarze Warmii i Mazur. W grupie A Jakub Kluk (MBSW/UKŻR Giżycko) zajął drugie miejsce za zawodnikiem z Białorusi, trzecia była koleżanka klubowa Dominika Grala, triumfatorka klasyfikacji dziewcząt.

• XIII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny Łowicz 2018 – Michał i Miłosz na czele biało-czerwonych

W Łowiczuodbył się 21 czerwca XIII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, w którym złoci medaliści polskich finałów czwartków lekkoatletycznych, zmierzyli się zagranicznymi rywalami. W mityngu, który stał się już tradycją startowali, reprezentanci: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i Słowacji. Mistrzowie „czwartków” z Warmii i Mazur:Michał Bieńkowski (Olsztyn) i Miłosz Kosakowski (Pisz) wygrali swe konkurencje (300 m).

• Konstanciński Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego 2018 - Łukasz Zbutowicz trzeci w cyklu Biegaj’MY z DEM’a

W niedzielę (24 czerwca) w Konstancinie odbył się Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego. Uczczenie pamięci Wielkiego Przyjaciela Sportu skłoniło do udziału w imprezie ponad 700 uczestników. Przybyli tez reprezentanci Warmii i Mazur, najwięcej z Lidzbarka Warmińskiego. Organizatorzy zaproponowali rywalizacje na dwóch dystansach: 10 km i 5 km.

• Puchar PMOS Pisz w klasie Cadet 2018 – Mocne argumenty dziewcząt

W weekend (16/17 czerwca) odbyły się regaty w klasie Cadet o Puchar PMOS Pisz.. Wystartowały 32 załogi i znów z jak najlepszej strony pokazały się zawodniczki miejscowego klubu PMOS, W open na najwyższym stopniu podium stanęły Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłoska,a na trzecim miejscu regaty zakończyły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis.Oczywiście piszanki wygrały dubletem klasyfikacje kobiet.

• Biebrzański Bieg Łosia 2018 – Bracia Wronowscy z Bań Mazurskich w Top 6

W miejscowości Goniądz odbył się w niedziele (24 czerwca) Biebrzański Bieg Łosia na dystansie 7.5 km. Trasa przebiegała przez Biebrzański Park Narodowy, była bardzo malownicza a podziwiało ja prawie 200 uczestników w tym grupa zawodników ze wschodnich rejonów Warmii i Mazur. Świetnie wypadli bracia Rafał i Alfred Wronowscy z Bań Mazurskich, którzy przybyli na metę w ścisłej czołówce.

• Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10,11 lat Ciechanów 2018 – Tylko jeden brąz

W Ciechanowieodbyły się w weekend (16/17 czerwca) Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10,11 lat.Startowało 170 zawodników z 13 klubów, w tym trzech z Warmii i Mazur: KS Płetwal Szczytno, MKS Roś Pisz i UKP Jedynka Elbląg.Trzeba przyznać, że ekipa jako całość wyraźnie ustępowała rywalom. Wyjątkiem był 10-latek ze Szczytna Ignacy Choroszewski, który był w czołówce konkurencji, zdobył brąz na 50 m klas.

• 40 Puchar Trzech Ryb Giżycko 2018 – Ponad 300 łódek na Niegocinie i choć wiatru za mało nikt nie narzekał

W weekend (15/17 czerwca) na Jeziorze Niegocin w Giżyckurozegrano po raz 40 Puchar Trzech Ryb w klasie Optimist.Razem w grupach A i B na akwenie pojawiło się ponad 300 łódek. Widok imponujący. Organizatorzy jak zwykle zresztą zapewnili uczestnikom wszelkie atrakcje by wracali do domów uśmiechnięci. I choć brakowało wiatru (rozegrano 4 wyścigi) wszyscy bawili się doskonale.

• Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa 2018 – Obiecujący narybek

W Augustowie odbył się 6 czerwca Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza. W imprezie startowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, w tym reprezentanci czterech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Frog Giżycko, MKS Medyk Giżycko, MKS Ros Pisz i MOS Ełk. Na końcową klasyfikacje rywalizacji złożyły się wyniki trzech wyścigów każdego z uczestników.

• Finał Igrzysk Młodzieży (Gimnazjada) rocz.2002-04 Białystok 2018 – SGP Pisz w ósemce

W Białymstoku odbył się w weekend (8/10 czerwca) Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży (Gimnazjada) rocz.2002-04. Do rywalizacji stanęło 12 szkół, w tym Samorzędowe Gimnazjum Publiczne w Piszu – wicemistrz SZS województwa warmińsko-mazurskiego. Piszanie bardzo dobrze rozpoczęli turniej, ale z każdą fazą wymagania wzrastały. Ostatecznie zajęli ósme miejsce w turnieju.

• III Bieg z Butelką Mleka Piątnica 2018 – W półmaratonie Guzowski, na dychę Dyniczuk, na piątkę Kurpiewska

W Piątnicy odbył się w niedzielę (10 czerwca) Festiwal Biegowy, w którym organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy dystanse: półmaraton, 10 km i 5 km. Na każdym mieliśmy warmińsko-mazurskie akcenty. Na najdłuższym Denis Guzowski (Szczytno) zajął 5 miejsce w open i 2 w kat. 0/24. Na 12 pozycji finiszował Tomasz Kernozek (Szczytno) – 3 w kat. 30/34. Drugie miejsce w kat. 35/39 zajęła Iwona Soliwoda (Szczytno).

• Puchar Prezydenta Suwałk Start Folwark 2018 – Magda i Zuza cały czas potwierdzają klasę

W krótkich odstępach czasu odbyły się prestiżowe regaty w klasie Cadet. Po Ostródzie przyszedł czas na Stary Folwark (1/3 czerwca), gdzie żeglarze walczyli o Puchar Prezydenta Suwałk. Klasę potwierdziły zawodniczki PMOS Pisz Magdalena Leynańczyk i Zuzanna Grusznis,które w open zajęły drugie miejsce za załogą ukraińską, w wśród dziewcząt były najlepsze.

• Puchar Europy Centralnej (Cadet) Ostróda 2018 – Dobra forma dziewcząt z Pisza

W Ostródzie odbyły się w ostatni weekend maja regaty w klasie Cadet o Puchar Europy Centralnej.Startowało ponad 40 załóg w tym kilka z Czech. Zwyciężyli: Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska ŻUKS Stężyca, drugie miejsce zajęły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Gruszni (PMOS Pisz), które wygrały rywalizacje dziewcząt przed klubowymi koleżankami: Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłowska.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Cała tajemnica sukcesów, rosną następcy

AZS UWM Olsztyn był w miniony weekend (2/3 czerwca) organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w taekwondo olimpijskim. Startowali reprezentanci województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i podlaskiego. Dorobek zawodników Warmii i Mazur, szczególnie dwóch wiodących klubów: Startu i AZS UWM jest imponujący

• X Międzynarodowy Turniej Sokół Cup Działdowo 2018 - Talentów nie brakuje, na podium Jar Elbląg, Sokół i Roś Pisz

W niedzielę (3 czerwca) w Działdowie zakończył się X Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i chłopców Sokół Cup. Było to organizacyjnie gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem tak naprawdę rozegrano cztery turnieje (trzy dziewcząt, jeden chłopców). Zapewniono atrakcyjna obsadę. Oprócz drużyn z Warmii i Mazur, startowały krajowe teamy, także goście zagraniczni z Grodna (Białoruś).

• Młodzieżowe MP i MP Juniorów Pleszew 2018 – Jesteśmy nadal mocni, ale trzeba się mieć na baczności

W ostatni weekend maja w Pleszewie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Junioróww taekwondo olimpijskim. Jak co roku z pokaźnym dorobkiem medalowym wrócili reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. W sumie zdobyliśmy 24 krążki (10 złotych). W Młodzieżowych MP wywalczyliśmy 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe krążki. W MP Juniorów 6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych.

• VII Maraton Mazury i I Bieg Szlakiem Krutyni Gałkowo 2018 – Natura wezwała do siebie

W sobotę (2 czerwca) w Gałkowie (baza imprezy) odbyły się VII Maraton Mazurski i I Bieg (10 km) Szlakiem Krutyni. Frekwencja dopisała, a był to efekt poprzednich bardzo udanych edycji. Fama poszła i na Mazury wybrało się wielu miłośników rekreacji, nie zabrakło też biegaczy z Ukrainy, którzy tradycyjnie prezentują bardzo wysoka klasę sportową. Zresztą wygrali oba dystanse: Sergii Ukrainets (maraton) i Paulo Veretskyi (10 km).

• Finały Licealiady w futbolu dziewcząt – Po dachem XI LO Olsztyn, na powietrzu I LO Pisz

Uczennice szkół ponadgimnazjalnych rozegrały dwa finałowe turnieje mistrzostw województwa SZS w piłce nożnej. W rywalizacji na wolnym powietrzu w Piszu triumfowały zawodniczki I LO z tego miasta. Pod dachem w Mrągowie najlepsze okazały się zawodniczki z XI LO w Olsztynie. W obu turniejach w finałach wystąpiły po trzy drużyny.

• Gimnazjada Wojewódzka Bartoszyce 2018 – SP 311 Olsztyn nie dała się zaskoczyć

W Bartoszycach odbył się finał Mistrzostw Województwa SZS w siatkówce dziewcząt (roczniki gimnazjalne 2002/04). Rywalizowało sześć zespołów, które wcześniej przeszły przez eliminacje i półfinały. Zwyciężyły siatkarki SP311 Olsztyn, srebro wywalczyły uczennice SP 5 Iława, a brąz gospodynie – Gimnazjum 2 Bartoszyce. Poziom turnieju jak na rozgrywki szkolne wysoki.