Szczytno

 • adrenaline.pl Triathlon Cross Szczytno 2019 – Niezapomniany weekend, każdy znalazł coś dla siebie

  W miniony weekend (13/14 lipca) odbyła się druga edycja imprezy adrenaline.pl Triathlon Cross Szczytno. Program był bardzo bogaty, zawierał rywalizacje na trzech dystansach (indywidualnie i sztafety) oraz duathlon rodzinny. Zjawili się amatorzy tej pięknej dyscypliny z całego kraju, choć oczywiście największa część uczestników stanowili mieszkańcy Warmii i Mazur. Najbardziej prestiżową konkurencję (56.5 km) wygrał faworyt Patryk Piasecki (Mrągowo).

 • 4MOVE JURAND CUP Szczytno 2019 – Konrad wraca do korzeni, sensacyjna obsada

  W najbliższą sobotę (20 lipca) o godz. 16 ma Placu Juranda w Szczytnie odbędzie się mityng pchnięcia kulą - 4MOVE JURAND CUP 2019 r. Impreza zapowiada się sensacyjnie ze względu na rewelacyjną obsadę. Wystąpią: Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski, Andrzej Gudro, Rafał Kownatke, Andrzej Naszko, Sebastian Łukszo. Stawkę uzupełnią mistrz Azji Tajinder Paal Singh Toor z Indii oraz z Turcji Osman Can Ozdeveci.

 • TriCiti Trail Wejherowo 2019 – Rafał Kot w swoim żywiole

  Na terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbyła się w weekend (6/7 lipca) impreza TriCiti Trail. Uczestnicy, a zjawiło się ich około 800 mieli do wyboru trzy dystanse: 80 km. 42 km i 21 km. Trasa miała charakter typowego crossu z dużymi przewyższeniami jak na ten region Polski. W takich warunkach Rafał Kot (Szczytno)– czyli „Góral z Mazur” czuł się jak ryba w wodzie i wygrał z ogromna przewaga wyścig na najdłuższym dystansie.

 • Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki Białystok 2019 – Sebastian Łukszo w niezłym towarzystwie

  W niedzielę (7 lipca) w Białymstoku na Rynku Kościuszki odbył się Mityng Gwiazd. Na światowym poziomie przebiegała rywalizacja kulomiotów. Wygrał rewelacyjny Brazylijczyk Darian Romani -22.02 przed Michałem Haratykiem – 21.88. W tym towarzystwie rezultat Sebastiana Łukszo (Gwardia Szczytno) – 18.39 nie wygląda imponująco, ale to najlepszy wynik gwardzisty w tym roku. W Kutnie startował Kacper Kozłowski (AZS UWM). Był szósty na 400 m i trzeci na 200 m.

 • MP Juniorów (U14) Olsztyn 2019 – Karolina Piechowicz i Krzysztof Przybysz po złocie i srebrze, a w sumie mamy pięć medali

  Aquasferze odbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U14) w pływaniu. Startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników ze 171 klubów, w tym ekipa Warmii i Mazur (Olsztyn, Szczytno, Ełk, Giżycko, Elbląg). Nasz bilans to 5 medali (2 złote i 3 srebrne). Największy udział mieli w tym Karolina Piechowicz (Płetwal Szczytno) i Krzysztof Przybysz (MOS Ełk) zdobywając po złocie i srebrze,wicemistrzem został Kacper Trykacz (Kormoran).

 • MP Juniorów U20 Racibórz 2019 - Sześć medali, złoto i srebro Klaudia Nazarowicz, złoto sztafeta 4x100 m AZS UWM, srebro i brąz Alicja Potasznik, srebro Kacper Rudnik

  W Raciborzu zakończyły sie 5 lipca lipca Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Ekipa  Warmii i Mazur  wraca w sześcioma medalami. Złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal zdobyła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), złoto sztafeta AZS UWM Olsztyn 4 razy 100 m dziewcząt, srebro i brąz Alicja Potasznik (AZS UWM) na 100 m i 200 m, srebro Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) w trójskoku.

 • K. Maruszewska i K. Bukowiecki w składzie na ME U23 – Gwardziści startowali w Poznaniu

  W składzie reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w szwedzkiej miejscowości Gavle znaleźli się zawodnicy AZS UWM Olsztyn: oszczepniczka Klaudia Maruszewska i kulomiot Konrad Bukowiecki. Kontuzja wyeliminowała branego pod uwagę Dominika Smosarskiego. W ekipie znalazł się też trener Zbigniew Ludwichowski. Tymczasem w poznańskim mityngu startowali szczycieńscy miotacze.

 • ME Karate Shinkyokushin U16, U18 i U 21 Praga 2019 – Julia Kędzierska znów wróciła ze złotem i specjalnym wyróżnieniem

  W dniach 27-29 czerwca w Pradze odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin U16, U18 i U 21, W turnieju wzięło udział ponad 450 zawodników z 24 krajów, w tym około 60 osobowa reprezentacja Polski. Warmię i Mazury z powodzeniem reprezentowała sekcja Szczycieńskiego Klubu Kyokuoshin Karate, a zwłaszcza utytułowana już Julia Kędzierska, która obroniła złoty medal w kat. U21 (waga 50 kg).

 • Warszawska Liga Lekkoatletyczna 2019 – "Życiówki" biegaczy Atosu i Sokoła

  Podczas sobotniej (29 czerwca) Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej z okazji startu skorzystali zawodnicy Atosu Woźnice i Sokoła Węgorzewo. To zaprzyjaźnione sekcje, które często przygotowują się w wspólnie do sezonu. W stolicy dobrze zaprezentował się Michał Kijewski (Sokół), który na 100 200 i 400 m ustanowił rekordy życiowe, podobnie jak Julia Wawrzynowicz (Atos) na 100 m i Kornelia Trościanko (Sokół) na 800 m.

 • 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc Karpacz 2019 – Rafał Kot wdrapał się najszybciej

  W sobotę (29 czerwca) w Karpaczu odbyła się po raz piąty kultowa już impreza 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. Celem rywalizacja jest osiągnięcie karkonoskiego szczytu Śnieżka, przy czym zaproponowano uczestnikom trzy możliwości: dystans ultra 55 km 3-krotne pokonanie pętli, dystans średni (2-krotne) i mini (jedna pętla). Znów klasą błysnął „Góral z Mazur” czyli Rafał Kot ze Szczytna wygrywając najcięższa próbę.

 • Mistrzostwa Województwa Ełk 2019 – Nie dla wszystkich najważniejsze...

  W sobotę (15 czerwca) w Ełku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Rywalizowali przede wszystkim młodzicy i juniorzy młodsi. Obsada nie była pełna, zabrakło kilku sekcji. Nie mamy też pełnego komunikatu (cały czas czekamy) w związku z tym podajemy medalistów tych sekcji, które zaprezentowały już swoich medalistów.

 • Memoriał Janusza Sidły i Mityng w stolicy – Kozłowski i Naszko raczej w tle

  W niedzielę (23 czerwca) w Trójmieście odbył się mityng lekkoatletyczny XII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Obsada imprezy mocna, wielu zagranicznych zawodników, także z innych kontynentów i kilka gwiazd krajowej „królowej”. Nas reprezentowali Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) na 200 m i 400 m oraz Andrzej Naszko (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą. Nie wypadli najlepiej. Inna grupa startowała w zawodach w stolicy.

 • V Festiwal Biegu Rzeźnika Cisna 2019 – Najważniejsza idea to przełamywanie barier

  W minionym tygodniu (20/23 czerwca) Cisna była stolicą biegania. Odbywał się tu V Festiwal Biegu Rzeźnika, który obfitował w wiele konkurencji od super ekstremalnych po rekreacyjne. Jedni wybierali ofertę pokonania 150 km, inni decydowali się na dystans 10 km. Wielu w ciągu tych niezapomnianych zaliczyło przynajmniej na dwie próby. Marszobieg w górach to fantastyczna przygoda sportowa, którą wspomina się bardzo długo.

 • Mityng kwalifikacyjny do MP Białystok 2019 – Klaudia Nazarowicz w dal i trójskoku

  We wtorek (18 czerwca) w Białymstoku odbył się Mityng Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski. Startowali przede wszystkim lekkoatleci z Podlasia, ale wystąpili też zawodnicy Sokoła Węgorzewo i Gwardii Szczytno. Klaudia Nazarowicz (Sokół) wygrała konkursy skoku w dal i trójskoku (rekord życiowy). Zwycięstwa odnieśli również miotacze ze Szczytna: Jakub Borkowski (kula) i Karol Kijewski (dysk)

 • Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej Sulechów 2019 – Trójka ze Szczytna bez rewelacji

  W Sulechowie odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców (rocznik 2003/05). Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali siatkarze Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, którzy zajęli dziewiąte miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie ze Szczytna był Kacper Gut

 • Finał Mistrzostw Województwa SZS Igrzyska Młodzieży Szkolnej – SP nr 1 Giżycko i Gimnazjum Sportowe Szczytno

  W środę (12 czerwca) w Giżycku odbyły się Finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego (rocznik 2003/05) – Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Tytuły mistrzowskie zdobyły siatkarki SP 1 Giżycko (brąz dołożyli chłopcy tej szkoły) i siatkarze Gimnazjum Sportowego Szczytno. Dwa srebrne krążki zdobyli uczniowie SP 311 Olsztyn. Z brązem wróciły zawodniczki SP 4 Kętrzyn.

 • Bieg z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej Szczytno 2019 – Jubileusz z pompą

  W Szczytnie odbył się w niedzielę (16 czerwca) Bieg z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Zainteresowanie ogromne. Wystartowało około pół tysiąca uczestników, którzy rywalizowali w dwóch biegach: policjantów i przyjaciół. Dystans około 4.8, ale trasa wymagająca. Konkurencje główne policjantów wygrali Daria Mitręga (Olsztyn) i Norbert Borzęcki z Koszalina.

 • Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11-latków Ciechanów 2019 – Ignacy Choroszewski, Kajetan Misiewicz i sztafeta Frog na podium

  W Ciechanowie odbywał się 15 i 16 czerwca Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11-latków. To tradycyjne korespondencyjne zawody, gdzie klasyfikacje ustala się na podstawie imprez w całym kraju. W Ciechanowie startowali pływacy: UKP Jedynka Elbląg, KS Płetwal Szczytno, MKS Giżycko, Frog Giżycko. indywidualnie wyróżnili się Ignacy Choroszewski (Płetwal), Kajetan Misiewicz (Jedynka) i sztafety chłopców Frog Giżycko w st. zmiennym

 • Karate Korsze Cup 2019 – Atmosfera wspaniała, a rodzice bardziej przejęci od dzieci

  W sobotę (8 czerwca) odbył się turniej Karate Korsze Cup, w którym udział wzięło około 130 zawodników z 6 klubów, w tym goście z Rosji, którzy zresztą zaprezentowali wysoki poziom. Impreza udana, młodzi karatecy jak zwykle mieli wsparcie w rodzicach, którzy gorąco zagrzewali ich do walki. Rywalizowano w formułach semi i light contact, we wszystkich grupach wiekowych. Odbył się tez turniej kata.

 • "IV Bieg z Butelką Mleka" Piątnica 2019 – Sukcesy w nabiałowym zagłębiu

  W niedzielę (9 czerwca) odbył się w Piątnicy IV Bieg z Butelką Mleka. Rywalizowano na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 21 km. Na najkrótszym triumfował Tomasz Rak, a czwarty był Krzysztof Żyjewski (obaj Olsztyn). Na 10 km. Piąte miejsce zajął Dawid Łach (Olsztyn), szóste Tomasz Dwulat (Barciany). Wśród pan druga na mecie zameldowała się Monika Kozak (Giżycko), a trzecia Agnieszka Ogonowska (Bartoszyce.