Szczytno

• Puchar Polski Młodzików Poznań 2019 – Na podium tylko Joanna Grudzińska

W Poznaniu w ramach Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju w Judo w niedzielę (24 marca) odbył się Puchar Polski Młodzików.Z reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiegonajlepiej spisała się Joanna Grudzińska (TS Gwardia Olsztyn), która zdobyła srebrny medal w kategorii + 70 kg. Walki o brąz przegrali: Wiktor Dodajewski (Gwardia Szczytno) – 73 kg i Paweł Gołaszewski (Nippon Olsztyn) – 81 kg., zajmując 5 miejsca.

• Arena Grand Prix Polska Lublin 2019 – Nasze gwiazdy powoli rozkwitają, trochę cierpliwości...

W Lublinie odbył się w weekend (23/24) Arena Grand Prix Polski w pływaniu. Frekwencja znakomita. Około 750 zawodniczek i zawodników ze 113 klubów, w tym pływacy z Olsztyna, Elbląga, Szczytna, Giżycka, Ełku i Iławy.Nie mamy w tej chwili zawodników topowych w kat. seniorów cieszymy się z wyników młodzieży. Najwyżej należy ocenić brąz Ewy Jaszczuk (Kormoran Olsztyn) w kat, open na 800 metrów stylem dowolnym.

• Dobre wieści z Nowej Zelandii – Konrad Bukowiecki wraca do formy, "machnął" 21.32 i pokonał Toma Walsha

Pod koniec pobytu w Nowej Zelandii w czwartek (21 marca) dochodzący do formy po chorobie Konrad Bukowiecki zwyciężył w międzynarodowym mityngu (Sir Greame Douglas International Track Challenge) w Auckland. Uzyskał trzeci wynik list światowych – 21.32, a co ważniejsze w bezpośrednim pojedynku pokonał aktualnego mistrza świata Toma Walsha (20.84) w jego rodzinnym kraju. Trzeci był utytułowany Jacko Gill (20.76)

• Halowy Turniej z okazji Dnia Kobiet Kętrzyn 2019 – Tylko Victoria bez porażki

W haliMOSiRz okazji Dnia Kobiet odbył się w niedzielę (3 marca)I Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobietpod patronatemBurmistrza Kętrzyna. W turnieju wzięło udział pięć drużyn – głównie zawodniczki występujący na co dzień wIII lidze warmińsko-mazurskiej. Zwyciężyły futbolistkiVictorii Bartoszyce przedMKS MOSiR Kętrzyn i Stomilankami I Olsztyn.

• VI Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego Karpacz 2019 – Do przodu, choć warunki koszmarne

W sobotę (9 marca) na trasach wokół Karpacza odbył się VI Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. W planach organizatorów długość trasy miała wynosić 53 km, ze względu na koszmarne warunki atmosferyczne skrócono ja do 21 km. Metę osiągnęło ponad 350 osób, w tym skromna grupa warmińsko-mazurskich śmiałków.

• II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet 2019 – Aniołki Pawełka w całej krasie

W niedzielę (10 marca) w Parku Centralnym odbył się II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet. Zainteresowanie imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania. Do rywalizacji stanęło aż 60 czteroosobowych zespołów ( w sumie 240 zawodniczek), które miały do pokonania dystans 6 km (1.5 km jedna zmiana). Oprócz mieszkanek Olsztyna wiele było pań z różnych miejscowości województwa.

• Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

• MP Juniorów Poznań 2019 – Nada Akwagedi ze srebrem, brąz wywalczył Sebastian Makowski

W Poznaniuw weekend (8/9 marca) odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w judo. Startowali w nich reprezentanci klubów z Elbląga, Szczytna i Olsztyna. Srebrny medal zdobyła w kat. 44 kg Nada Akwagedi (Truso Elbląg), a brąz wywalczył  Sebastian Makowski (Olimpia Judo Elbląg) - 66 kg.

• Ćwierćfinał MP Kadetów 2018/19 – SMS Ostróda nie sprawiła sensacji, AZS UWM na 4 miejscu

Od 7 do 10 marca odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z Warmii i Mazur. SMS Ostróda (gospodarz) przegrała w sobotę z Lechia Tomaszów (w tie breaku 18:20) i ta porażka, o której zadecydowały niuanse,  pozbawiła SMS awansu, bowiem w niedzielę ostródzianie nie sprostali Czarnym Radom (0:3), Siatkarze AZS UWM zajęli w Policach ostatecznie 4 miejsce.

• Run For Air I Szczycieński Bieg po czyste powietrze Leśny Dwór 2019 – Poprowadzili faworyci

W Leśnym Dworze odbyła się w niedziele (3 marca) impreza pod hasłem „Run For Air” czyli I Szczycieński Bieg po czyste powietrze. Przesłanie było jasne, kilkoro z prawie 60 uczestników pobiegło w maseczkach filtrujących by zademonstrować rangę tego przedsięwzięcia. Na mecie pierwsi zameldowali się wytrawni zawodnicy Denis Guzowski i Maciej Wojciechowski. Z pań najszybsza była Zuzanna Brzdonkiewicz.

• Juniorzy AZS UWM zagrają w Radlinie z klasowymi rywalami – Kadecki maraton w Ostródzie

Jak już informowaliśmy z piątki juniorskich zespołów Warmii i Mazur, które wystartowały w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, awansowali tylko siatkarze AZS UWM Olsztyn, którzy zajęli drugie miejsce w Policachza KS Metro Warszawa. Olsztynianie poznali rywali półfinałowych. Zagrają w Radomiuz miejscowym Górnikiem, Czarnymi Radom i Resovią Rzeszów. Niełatwo będzie o awans. Niebawem odbędą się ćwierćfinały w kat. kadet.

• Puchar Czech GRAND PRIX Ostrava 2019 – Trzy medale, srebrna Gabriela Czyżewska i wiele innych korzyści

W miniony weekend (23/24 lutego) judocy Warmii i Mazur startowali w Pucharze Czech - Grand Prix Ostrava 2019.Ekipa składała się głównie z zawodników Gwardii Olsztyn , ale znalazły się niej również cztery osoby z Gwardii Szczytno i jedna z Tomity Elbląg.

• Puchar Polski Juniorów Trzcianka 2019 – Pół tuzina medali, cztery dla Truso

W Trzcianceodbył się w niedzielę (24 lutego) pierwszy w tym roku Puchar Polski juniorek i juniorów w judo.. Startowali zawodnicy elbląskich sekcji Truso i Tomity oraz Gwardii Szczytno. Łącznie zdobyliśmy sześć medali, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji. Złoty wywalczyła Nada Alwagedi (Truso)w wadze 44 kg, ale tu warto dodać, że w tej kategorii startowały tylko dwie judoczki.

• VI Dadajowy Bieg Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca 2019 – Szybko, kolorowo...radośnie

W niedzielę (24 lutego) w okolicach hotelu „Słoneczny Brzeg” odbył się VI Dadajowy Bieg Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca. Do rywalizacji przystąpiło około 160 uczestników, w tym duża grupa miłośników zimowej kąpieli. Ton walce nadawali jednak wytrawni biegacze. Na podium w open stanęła trójka z Barczewa: Krzysztof Sulewski, Przemysław Flaga i Tomasz Fieodorow.

• V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa 2019 – Optymistyczna premiera

Rekordowa liczba 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski i 10 zagranicznych ( m. in.Rosja, Białoruś, Syria, Liban, Pakistan, Palestyna, Kuwejt, Francja, Iran) zgromadził ,,V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa’’, który odbył się w tym mieście sobotę (23 lutego). Pierwszym start w nowym roku zanotowali zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji.

• Finał Mistrzostw Województwa Młodziczek (1) – Truso Elbląg od razu potwierdziło moc

W niedziele (24 lutego) odbył się w Ełkupierwszy finałowy turniej mistrzostw województwa młodziczek w siatkówce. Faworytki do złotego medali – zawodniczki MKS Truso Elbląg nie dały rywalkom żadnych szans.Wygrały trzy mecze po 2:0 i choć nie wypada przed zakończeniem rywalizacji ogłaszać wyników, to zapewne we własnej hali (drugi turniej odbędzie się w Elblągu) odbiorą główne trofea.

• Arena Grand Prix Polski Kozienice 2019 – Karolina Piechowicz najlepsza "żabkarką" wśród 14-latek

W Kozienicachodbył się w weekend (23/24 lutego)  Grand Prix Polski w pływaniu.Nie wszyscy jeszcze rozpoczęli sezon, dlatego startowała mniejsza niż zwykle liczba uczestników (około 200). Nas reprezentował tylko duet nastolatków Płetwala Szczytno. Karolina Piechowicz (14 lat) i Iwo Chroszewski (15 lat). Karolina wygrała wyscigi na 100 i 200 m st. klasycznym wśród 14-latek, na 50 m była druga. Była najlepsza w tym stylu i trzecia w klasyfikacji ogólnej U14.

• 63 Halowe MP Seniorów Toruń 2019 – Dwa medale AZS UWM: Dominik Smosarski złotym, Konrad Bukowiecki srebrnym medalistą

W weekend (16/17 lutego) w toruńskiej „Arenie” odbywały się 63 Halowe Mistrzostwa Polskiw lekkiej atletyce. W ekipie Warmii i Mazur byli reprezentanci AZS UWM Olsztyn i Gwardii Szczytno)  W drugim dniu imprezy wywalczyliśmy dwa medale.  DominikSmosarski (AZS UWM) zdobył złoty na 200 metrów 21.28. Konrad Bukowiecki (AZS UWM), krórego start stał pod znakiem zapytania (choroba),  został wicemistrzem Polski - 20.78 i Młodzieżowym mistrzem kraju.

• Walentynkowy Turniej Mężczyzn Kętrzyn 2019 – Po 10-godzinnym maratonie główna nagroda dla Szczytna

Aż jedenaście zespołów rywalizowało w rozegranym w sobotę (16 lutego) w Kętrzynie Walentynkowym Turnieju Mężczyzn. Przyjechały ekipy z Olsztyna, Szczytna, Mrągowa, Górowa Iławeckiego, Drogoszy, stawkę uzupełniły mocne drużyny gospodarzy. Do wyłonienia zwycięzcy (zostali nimi siatkarze ze Szczytna) potrzeba było 10 godzin, bo nim doszło do decydujących spotkań rozgrywano eliminacje grupowe.

• 10 Półmaraton Komandosa Warszawa 2019 – Tylko dla zuchwałych

Na terenach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się w sobotę (16 lutego) jubileuszowy X Półmaraton Komandosa. Kiedyś było to wyjątkowe wyznanie, i coś z tego na pewno pozostało, ale w dobie różnych ekstremalnych imprez rywalizacja w pełnym wojskowym rynsztunku nie wywiera już takiego wrażenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to próba dla wytrwałych i świetnie przygotowanych uczestników.