Szczytno

 • 25 listopada spotykamy się w Szczytnie – Gramy we wszystkich kategoriach i...open

  Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF w Szczytnie zaprasza na XXIII Otwarte Mistrzostwa Miasta Szczytna i I Powiatu Szczycieńskiego w tenisie stołowym. Turniej odbędzie się w niedzielę (25 listopada) – zbiórka o godz. 8.30 w hali sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera (ul. Lanca). Przewidziano rywalizację we wszystkich kategoriach wiekowych i...atrakcyjne nagrody.

 • Ogólnopolski Turniej (Shinkyokushinkai) Bartoszyce Cup 2018 (FOTO) - Zacięte walki w super oprawie

  W sobotę (17 listopada) w hali sportowej SP 7 odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Bartoszyce Cup, w którym uczestniczyło 214 zawodniczek i zawodników z 10 klubów. Klasyfikacje zespołową wygrali karatecy z Suwałk przed Szczytnem i Bartoszycami. Za najlepszych zawodników turnieju uznano: Miłosza Wacha (Lidzbark Warmiński) i Aleksandrę Rybacką (Suwałki).

 • Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza Mława 2018 – Tuzin medali Płetwala Szczytno

  W weekend (17/18 listopada) odbywały się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Startowało ponad pół tysiąca uczestników z 35 klubów, w tym trzech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, SSP Orka Iława i MKS Medyk Giżycko. W konkurencjach sprinterskich rywalizacja składała się z eliminacji i finałów.

 • II Turniej Ziemi Bartoszyckiej Bezledy 2018 – TPPK Oldboys Roś Pisz zaczęli nieśmiało, skończyli znakomicie

  W sobotę (27 października w hali sportowej w Bezledach odbył się II Turniej Ziemi Bartoszyckiejw koszykówce o Puchar Prezesa PZKosz. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Po dwie ekipy awansowały do półfinału i od tego etapy obowiązywał play off. Wygrała drużyna a TPPK Oldboys Roś Pisz, która w finale pokonała Szczytno Town 48:21.

 • W lidze wojewódzkiej kadetów – Na szczycie wygrali młodzi akademicy

  W czwartej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej kadetów bardzo ciekawy mecz rozegrano w Olsztynie AZS UWM SMS Olsztyn pokonał po tie breaku SMS II Ostróda i został jedynym zespołem w grupie A z kompletem punktów. W grupie B imponujący bilans zachowują siatkarze PUKS Wiktoria Szczytno, którzy nie tylko odnieśli komplet zwycięstw, ale nie stracili jeszcze seta.

 • 30 Bieg Niepodległości Warszawa 2018 – Warmia i Mazury w pierwszym szeregu, a Maciej Wojciechowski dwa razy na podium

  Drugi co do wielkości Bieg Niepodległości odbył się w niedzielę (11 listopada) w Warszawie, a wzięło w nim udział 17 tysięcy zawodników. Pod tym względem stolicę przebił tylko Poznań (22 tysiące uczestników). W Warszawie zjawiła się spora grupa mieszkańców Warmii i Mazur. W tym mrowiu osób spisali się doskonale, aż ośmiu znalazło się czołowej setce, można więc ich śmiało zaliczyć do pierwszego szeregu uczestników.

 • Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Giżycko 2018 – 101 medali Kormorana, ale gwiazdy świeciły też w innych klubach

  W Giżycku odbywały się w weekend (3/4 listopada) XIV Zawody Pływackie z okazji 100 - letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 25 klubów. Oprócz sekcji z kraju i regionu w imprezie uczestniczyli: Rosjanie, Białorusini i Litwini.Rywalizowano w kat od la9 do +15. Klasyfikację medalowa wygrał MTP Kormoran Olsztyn 101 medali (32 34 35)

 • Cisowianka Mazovia Marathon MTB 2018 – Fajny epilog w Mławie

  W niedzielę (28 października) w Mławieodbył się epilogtegorocznego sezonu cyklu Cisowianka Mazovia Marathon MTB. Nie była to impreza punktowana, miała więc bardziej towarzyski charakter, ale na trasie nikt się nie oszczędzał. Każdy chciał zakończyć sezon w optymistycznym nastroju. W wyścigu głównym drugie miejsce w open i kat. M2 zajął Łukasz Łukaszewski z Witowa koło Szczytna.

 • W lidze wojewódzkiej – Kadeci SMS Ostróda, AZS UWM SMS i PUKS Wiktoria bez strat, Młodzicy IKS Atak najlepsi w premierze

  W trzeciej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej kadetów najciekawszy mecz rozegrano w Szczytnie. PUKS II Wiktoria po bardzo zaciętym spotkaniu przegrał z AZS II Olsztyn 2:3 (tie break do 17). Młodzi akademicy zostali liderami grupy II., ale tylko dlatego, że PUKS Wiktoria I grał tylko dwa razy. W grupie A na czele SMS Ostróda przed AZS UWM SMS Olsztyn z kompletem zwycięstw.

 • MP Młodzików Grudziądz 2018 – Fantastyczny start, aż trudno uwierzyć, 4 złote medale, Gwardia Szczytno najlepsza w kraju

  W niedzielę (28 października) w Grudziądzu zakończyły sieVII Mistrzostwa Polski Młodzikóww Boksie. Do udziału zgłosiło się 135 zawodników z 67 klubów. Warmińsko-Mazurski Związek Boksu Amatorskiego reprezentowali zawodnicy PKS „Gwardii” Szczytno i KSW „Tygrys” Elbląg. Spisali sie fantastycznie. Zdobyli cztery złote i dwa brązowe medale. Gwardia Szczytno  wygrała klasyfikację klubową.  .

 • Biegiem po Obwodnicy Olsztyna Kudypy 2018 – Swobodnie przed otwarciem

  W niedziele (28 października) odbył się „Bieg po obwodnicy Olsztyna” Organizatorzy zaproponowali dwa dystanse 15 km i 5km. Start nastąpił w okolicach węzła Kudypy, po południowej jezdni do Tomaszkowa i tam nawrót. Impreza miała charytatywny charakter. Zebrano ponad dwa tysiące złotych na leczenie chorej Martynki. Biegi wygrali: Maciej Wojciechowski (Szczytno) i Maciej Rypiński (Olsztyn)

 • VII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki 2018 – Płetwal Szczytno ze swymi gwiazdami

  W sobotę (27 października) odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu W imprezie startowało 273 zawodników z 29 klubów w tym pływacy KS Płetwal Szczytno i MKS Roś Pisz.W klasyfikacji medalowej reprezentanci Szczytna zajęli drugie miejsce za Polonią Warszawa, zdobywając łącznie 13 medali: 9 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Po trzy złote wywalczyli: Karolina Piechowicz, Magdalena Lis i Ignacy Choroszewski.

 • Liga wojewódzka kadetów – PUKS Wiktoria potwierdza dominację

  W drugiej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej kadetów (20/21 października) bardzo ciekawie zapowiadał się mecz grupy B w Ostródzie, gdzie SMS zmierzył się z PUKS Wiktoria Szczytno.Goście potwierdzili, że głównymi faworytami rozgrywek, a wyniki setów świadczą o ich dominacji. W grupie A w derbach Olsztyna AZS UWM pokonał w czterech partiach UKS Absolwent SC.Ale to dopiero początek rywalizacji

 • MP Juniorów Młodszych (Kyokushin) Tarnowskie Góry 2018 – Pięć krążków, najcenniejszy zdobyła Julia Basiukiewicz

  W sobotę (20 października) w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Open.W rywalizacji uczestniczyło prawie 250 karateków z 81 klubów. Pięć medali zdobyli juniorzy młodsi sekcji warmińsko-mazurskich. Złoto wywalczyła Julia Basiukiewicz (Bartoszyce), srebrny Kinga Kuklińska (Olecko), a brązowe: Aleksander Orzoł (Szczytno), Krystian Słota i Monika Czupryńska (Olsztyn).

 • Ruszyła liga wojewódzka kadetów – PUKS Wiktoria Szczytno szerokim frontem

  W miniony weekend (13/14 października zainaugurowano) rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów w siatkówce.Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów (po dwa wystawiły PUKS Wiktoria Szczytno, AZS UWM Olsztyn i SMS Ostróda). W pierwszej fazie uczestnicy walczą w dwóch równoległych grupach. Pierwszymi liderami są ekipy z Ostródy i Szczytna.W najbardziej zaciętym meczu Absolwent Olsztyn pokonał IKS Atak Elbląg 3:2.

 • Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2018 – Mocny akcent Warmii i Mazur

  W sobotę (13 października) odbył się w Białymstoku Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2018. Rywalizowało 180 zawodniczek i zawodników w tym także reprezentanci: Rosji, Białorusi i Ukrainy. W imprezie startowali karatecy czterech sekcji warmińsko-mazurskich. Najwięcej trofeów przywieźli zawodnicy Oleckiej Szkoły sztuk Walki Kyokushin Karate.Wywalczyli 15 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe).

 • XXIII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Szczytna 2018 – Szykuj formę bo warto!

  W niedzielę (25 listopada) w Hali Sportowej im. Huberta Wagnera przy ul.Lanca odbędą się XXIII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Szczytna i Powiatu Szczycieńskiego w Tenisie Stołowym. Poprzednie turnieje cieszyły się duzym zainteresowaniem, dodatkowa motywacją były atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału. wysokość wpisowego w danych kategoriach zostanie ustalona tydzień przed turniejem

 • Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska 2018 – Złota sprinterka z Elbląga

  W weekend (13/14 października) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska. Duża impreza z udziałem prawie 700 zawodniczek i zawodników z 38 klubów, w tym gości z Niemiec. Warmię i Mazury reprezentowały trzy sekcje: UKP Jedynka Elbląg, SSP Orka Iława i MKS Płetwal Szczytno. Wymagania były bardzo wysokie, dlatego trzy złote medale zdobyte przez naszych pływaków maja swoja wymowę.

 • 19 PKO Poznań Maraton 2018 – Krzysztof Sulewski blisko czoła, Beata Nienadowska na podium

  Prawie 5 tysięcy biegaczy zgromadził na starcie 19 PKO Poznań Maraton, Zgodnie z oczekiwaniami miejsca za podium zajęli zawodnicy z Afryki, a my wypatrywaliśmy reprezentantów Warmii i Mazur, których do stolicy Wielkopolski wybrała się spora grupa. Najwyżej – na 35 pozycji uplasował się Krzysztof Sulewski z Barczewa.

 • Mistrzostwa Policji w Biegach Przełajowych Hutki-Kanki 2018 – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie na topie

  W Hutkach-Kankach odbyły się 5 października Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Świetnie spisali się reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Patrycja Bosiak wygrała bieg indywidualny kobiet, Julia Wojciechowska (Szczytno) zwyciężyła w rywalizacji szkół mundurowych, a biegacze WSPol. triumfowali w klasyfikacji drużynowej.