Szczytno

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego MP U16 Tarnów 2019 – Po I dniu srebro Daniela Żuchowskiego z LKS Lubawa

  W Tarnowie odbywa się w weekend (21/22 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza uważana jest od wielu lat za Mistrzostwa Polski do lat 16. Z uwagą śledzimy występy młodzików sekcji warmińsko-mazurskich, liczymy na medale, bowiem w kilku konkurencjach jesteśmy wysoko na listach rankingowych. W pierwszym dniu zdobylismy jeden krążek. Srebro w rzucie oszczepem wywalczył Daniel Żuchowski z LKS Lubawa.

 • Puchar Polski Juniorów Sochaczew 2019 – Trzy razy złoto, świetny początek sezonu

  W Sochaczewie odbył się w sobotę (14 września) Puchar Polski Juniorów w judo. Świetnie weszli w sezon zawodnicy okręgu warmińsko-mazurskiego, którzy zdobyli trzy złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: w kat. +100 kg Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno) – trener Michał Dymerski, w kat. 100 kg: Kacper Wojciechowski (Tomita Elbląg) – trener Zbigniew Wołoszyn i w kat. 81 kg Michał Karkotka (Gwardia Olsztyn) -trener Wojciech Sarnacki.

 • Mędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 (pełne wyniki)– Piękny bilans Warmii i Mazur

  W Olecku odbyły się w sobotę (7 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji skonfrontowali swe możliwości z rówieśnikami z Mazowsza. To przeciwnicy dysponujący znacznie większym potencjałem, dlatego cieszy piękny bilans Warmii i Mazur (11 zł, 5 sr, 13 br.), Nim zaprezentujemy komplet wyników przedstawiamy lekkoatletów, którzy stanęli na podium.

 • Karpacz Athletics Open 2019 – Konrad Bukowiecki idzie do przodu i zadziwia świat (21.99)

  W czwartek (12 września) na świeżo oddanym do użytku stadionie im. Ireny Szewińskiej odbył się mityng Karpacz Athletics Open 2019, w którym wystartowały gwiazdy trzech polskich konkurencji: pchnięcia kulą rzutu dyskiem i skoku o tyczce. Znakomitą dyspozycje potwierdził Konrad Bukowiecki, który znów ustanowił rekord życiowy na otwartym obiekcie – 21.99. Ostatnie dni to pasmo sukcesów miotacza AZS UWM Olsztyn.

 • 10 Touron Festiwal Biegowy Krynica 2019 – Wszędobylski Daniel Mikielski

  W miniony weekend (6/8 września) w Krynicy Górskiej odbył się 10 Touron Festiwal Biegowy – impreza, która każdego roku wzbudza ogromne zainteresowanie. Zjeżdżają się tu miłośnicy biegania z całej Polski, bo oferta organizatorów jest niezwykle bogata. Ultra maratony, maratony, półmaratony, krótsze dystanse – do wyboru do koloru. A przy tym wspaniałe otoczenie i atmosfera stworzona przez samych uczestników.

 • Bieg Leśnika Wielbark 2019 – Niezawodny Maciej Wojciechowski

  W niedzielę (8 września) w Wielbarku odbył się Bieg Leśnika zaliczany do Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego. Wystartowało prawie 100 uczestników. Zwyciężył Maciej Wojciechowski (Szczytno) przed Maciejem Dąbrowskim (Giedajty) i Denisem Guzowskim (Ustka). Wśród pań pierwsza była Klaudia Baczewska (Ostrołęka), druga Amelia Kowlaska (Ostróda), a trzecia Agnieszka Bałazy (Ostrołęka).

 • Ciekawe i pracowite wakacje karateków ze Szczytna - Ewelina pierwsza w województwie

  W tym roku karatecy ze Szczycieńskiego Klubu Kykoushin Karate nie mieli wolnego podczas wakacji. Najpierw wybrali się na obóz sportowy w Bory Tucholskie, później instruktorzy doszkalali się na seminarium karate, jakby tego było mało część z nich oddała się sztuce malowania. Ale po kolei…

 • II Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzi i II Dycha Juranda 2019 – Mariusz Dembowski i Mateusz Jeziorski najszybsi

  W niedzielę (1 września) odbył się II Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzi i II Dycha Juranda. Wyniki zaliczano do Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycińskiego. W obu próbach wystartowało ponad 150 uczestników, głównie z województwa warmińsko-mazurskiego. Półmaraton zakończył się zwycięstwem Mariusza Dembowskiego (Lidzbark), drugi był Bartek Osior (Wydminy), a trzeci Rafał Smoliński (Przasnysz).

 • 95 MP Seniorów Radom 2019 – Wspaniały konkurs Konrada 21.83 i tytuł mistrzowski

  W Radomiu odbywały się w weekend (23/25 sierpnia) 95 Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Skromna liczebnie ekipa Warmii i Mazur na swój wielki moment czekała prawie do końca. W niedzielę Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) zdobył złoty medal w pchnięciu kulą  doskonałym wynikiem 21.83. Pokonał wyraźnie lidera tegorocznego sezonu Michała Haratyka (21.45) W szóstce zmieścili się Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno)

 • MP Juniorów (U14) Olsztyn 2019 – Karolina Piechowicz i Krzysztof Przybysz po złocie i srebrze, a w sumie mamy pięć medali

  Aquasferze odbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U14) w pływaniu. Startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników ze 171 klubów, w tym ekipa Warmii i Mazur (Olsztyn, Szczytno, Ełk, Giżycko, Elbląg). Nasz bilans to 5 medali (2 złote i 3 srebrne). Największy udział mieli w tym Karolina Piechowicz (Płetwal Szczytno) i Krzysztof Przybysz (MOS Ełk) zdobywając po złocie i srebrze,wicemistrzem został Kacper Trykacz (Kormoran).

 • Memoriał Zygmunta Szelesta Warszawa 2019 – Konrad znów na dobrej drodze, Łukszo i Naszko dokładają centymetrów

  W sobotę (17 sierpnia) odbył się w Warszawie 5. InterEuropol Memorial Zygmunta Szelesta. W najbardziej interesującej nas konkurencji pchnięcia kulą zwyciężył Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) bardzo dobrym wynikiem 21.33, mając jeszcze dwie próby powyżej 21 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, że zawodnik kortowskiego klubu jest cały czas w ciężkim treningu są powody do optymizmu.

 • V Ultramaraton Magurski Krempna 2019 – Rafał Kot to oddzielna liga

  W dniach 16/17 sierpnia w miejscowości Krempna (Beskid Niski) odbył się V Ultramaraton Magurski, jedna z najciekawszych imprez krajowych w tej specjalności. Znów dal o sobie znać super mistrz Rafał Kot ze Szczytna, który powtórzył sukces sprzed roku i wygrał rywalizację na najdłuższym dystansie (100 km). Jego przewaga był gigantyczna. Następny na mecie zawodnik przybiegł ze stratą prawie półtorej godziny.

 • XXV Orlen Maraton Solidarności Gdańsk 2019 – To nie jest zwyczajny bieg...

  W czwartek w Gdańsku (15 sierpnia) odbył się jubileuszowy 25 XXV Orlen Maraton Solidarności. Start nastąpił w Gdyni przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970, meta na Starówce Gdańska. Uczestnicy (około 700) biegli głównymi arteriami przez Sopot oraz mijając dziesiątki zabytków oraz ważnych trójmiejskich obiektów. Z zawodników Warmii i Mazur najwyższe 14 miejsce zajął Michał Prusinowski z Braniewa.

 • XV Bieg Katorżnika Lubliniec 2019 – Po takiej próbie pełna satysfakcja

  W sobotę (10 marca) w Ośrodku Lubliniec-Kokotek odbył się XV Bieg Katorżnika. Impreza o dużych tradycjach – prekursor dzisiejszych biegów ekstremalnych takich ja runmageddon. Frekwencja była doskonała, uczestnicy w biegu indywidualnym startowali w kilku seriach i każda z nich wyłaniała zwycięzcę. Dystans 11 km naszpikowany był przeszkodami terenowymi: bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla

 • 5. Ultramaraton Powstańca 1944 Wieliszew 2019 – Kolejny sukces Macieja Wojciechowskiego

  W niedzielę (4 sierpnia) w Wieliszewie pod Warszawą odbył się 5. Ultramaraton Powstańca 1944-2019. W tym roku uczestnicy oprócz startu indywidualnego pobiegli w sztafetach. Nadkom. Paweł Dąbrowski z Komendy Głównej Policji i podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zajęli pierwsze miejsce w kategorii sztafet dwuosobowych ze świetnym czasem 4:33:44 oraz pierwsze miejsce w kategorii sztafet mundurowych.

 • 7. Festiwal Rzutów Kamili Skolimowskiej Cetniewo 2019 – Największe brawa dla miotaczy ze Szczytna

  W sobotę (3 sierpnia) w Cetniewie odbył się 7. Festiwal Rzutów Kamili Skolimowskiej. W najbardziej interesującym nas konkursie pchnięcia kulą Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) tym razem wypadł przeciętnie zajmując trzecie miejsce (20.58). Na pochwałę zasługują obaj miotacze z Gwardii Szczytno: Sebastian Łukszo (19.37 – rekord życiowy) i Andrzej Naszko (19.31). Nadal w wybornej formie jest Michał Haratyk (22.32).

 • Bieg Zdobycia PAST-y Warszawa 2019 – Danielowi Mikielskiemu zabrakło 15 setnych sekundy

  W sobotę (27 lipca) w stolicy odbył się Bieg Zdobycia PAST-Y, który polega na wbiegnięciu po schodach na przedostatnie piętro historycznego budynku. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Najpierw rozegrano eliminacje z udział ponad 600 uczestników. Po dziesięć zawodniczek i zawodników z najlepszymi czasami kwalifikowało się do finału. Niestety żadnemu reprezentantowi Warmii i Mazur to się nie udało, choć Daniel Mikielski (Olsztynek) był blisko. Zajął 11 miejsce. Zabrakło 15 setnych sekundy.

 • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich Lądek Zdrój 2019 – Nienasycony „Góral z Mazur” 6 godzin przewagi na mecie

  W weekend (18/21 lipca) odbywa się w Lądku Zdroju (baza imprezy) Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, którego najtrudniejszą próba jest „Bieg 7 Szczytów”. To absolutnie królewska konkurencja – 240 km pokonania z różnicą wysokości 1164 m. Żeby to zaliczyć trzeba zmieścić się w 52 godzinach. Zwycięzca tegorocznego wyścigu Rafał Kot ze Szczytna osiągnął fantastyczny czas 27 godzin 51 minut i wyprzedził następnego na mecie o 6 godzin.

 • 4Move Jurand Cup Szczytno 2019 – Konstelacja gwiazd, warto było zobaczyć

  W sobotnie (20 lipca) popołudnie na Placu Juranda odbył się konkurs pchnięcia kulą 4Move Jurand Cup Szczytno 2019. Gospodarzem imprezy był czołowy zawodnik świata Konrad Bukowiecki, który zaprosił do rodzinnego miasta wiele gwiazd tej konkurencji. Wydarzenie wzbudziło zrozumiałe zainteresowanie i choć Konrad od pewnego czasu reprezentuje AZS UWM Olsztyn wszyscy w Szczytnie nadal uważają go za swoja ikonę.

 • adrenaline.pl Triathlon Cross Szczytno 2019 – Niezapomniany weekend, każdy znalazł coś dla siebie

  W miniony weekend (13/14 lipca) odbyła się druga edycja imprezy adrenaline.pl Triathlon Cross Szczytno. Program był bardzo bogaty, zawierał rywalizacje na trzech dystansach (indywidualnie i sztafety) oraz duathlon rodzinny. Zjawili się amatorzy tej pięknej dyscypliny z całego kraju, choć oczywiście największa część uczestników stanowili mieszkańcy Warmii i Mazur. Najbardziej prestiżową konkurencję (56.5 km) wygrał faworyt Patryk Piasecki (Mrągowo).