Szczytno

 • Gorce Ultra Trail Winter Ochotnica Górna 2020 – Kolejny skalp „Górala z Mazur”

  W sobotę (22 lutego) odbyła się impreza Gorce Ultra Trail Winter, w której kolejny sukces odniósł Rafał Kot ze Szczytna, wygrywając dystans 42 km w czasie 04:45:34.90. Wyprzedził następnego na mecie rywala z Mielca o ponad trzy minuty. Niezłomny „Góral z Mazur” kolekcjonuje zwycięstwa w biegach ekstremalnych do każdej imprezy jest perfekcyjnie przygotowany. A sukcesy w takiej scenerii smakują najbardziej.

 • Finał Ligi Wojewódzkiej Młodzików (1) – AZS UWM z widokami na trzeci skalp

  W Olsztynie odbył się w weekend (15/16 lutego) pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Województwa Młodzików. Siatkarze AZS UWM wykorzystali w pełni atut własnego boiska, wygrywając wszystkie spotkanie do zera. Na dodatek wszyscy pozostali uczestnicy: IKS Atak Elbląg, PUKS Wiktoria Szczytno i SMS Ostróda podzielili się punktami i młodzi akademicy od razu zyskali dwa oczka przewagi przed decydującym turniejem w Szczytnie.

 • W lidze kadetów mistrzem AZS UWM – Tytuł wisiał na włosku

  Drugim turniejem finałowym (15 lutego) w Olsztynie zakończyła się rywalizacja w lidze wojewódzkiej kadetów. Tytuł mistrzowski wywalczyli siatkarze AZS UWM, ale emocje trwały do koca. W ostatnim meczu akademicy przegrywali z SMS Ostróda 0:2. Gdyby rywalom udało się wygrać kolejną partię złoto trafiłoby do Ostródy, ale srebro też jest sukcesem. Brązowy zdobył IKS Atak Elbląg. Te trzy drużyny zagrają w Mistrzostwach Polski.

 • Halowe MP U20 i U18 Toruń 2020 – Sześć medali Warmii i Mazur, złote: Kacper Lewalski i Damian Soból

  W weekend (14/16 lutego) w Toruniu odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) .  Reprezentacja Warmii i Mazur zdobyła 6 medali. Złoty wywalczyli w U18: Kacper Lewalski (Truso Elbląg) na 600 m i Damian Soból (AZS UWM)na 300 m, srebro wU18 Aleksandra Lis (AZS UWM) na 300 m, brązowe krążki: w U18  Klaudia Kornacka (GSLA Gierzwałd) na 600 m oraz w U20: Jakub Borkowski (Gwardia Szczytno) - kula i Jakub Kozacki (AZS UWM) na 400 m

 • W III lidze – Masuria ochłonęła w tie breaku, obrońca tytułu znów w opałach.

  W III lidze nie ma zdecydowanych faworytów, Lider tabeli Masuria z dużym trudem pokonał we własnej hali KSD Energoutil Ełk 3:2. Gospodarze spoczęli na laurach po dwóch wygranych setach, oddali inicjatywę rywalom, którzy doprowadzili do tie breaka. Decydujący set przebiegał już pod dyktando lidera. Obrońca tytułu z Gietrzwałdu przeżywa kryzys. Niedawno poniósł pierwszą porażkę, a w sobotę (15 lutego) omal nie stracił punktów w Lidzbarku Warmińskim.

 • Zimowy Janosik Niedzica 2020 – Niedościgniony Rafał Kot

  31 stycznia w Niedzicy odbył się górski trail Zimowy Janosik 2020. Rywalizowano na czterech dystansach od 10 km do 55 km. Uczestnicy najdłuższej próby, a było ich 350, wyruszyli ze Słowacji, musieli podczas biegu pokonać przewyższenia rzędu 1500 metrów. Z trudnościami najlepiej poradził sobie Rafał Kot ze Szczytna uzyskując czas 4 godziny 38 minut. W góry wybrali się też inni mieszkańcy Warmii i Mazur.

 • Finał Mistrzostw Województwa Kadetów (1) 2019/20 – Trójka z równymi szansami

  W weekend (8/9 lutego) w Ostródzie odbył się pierwszy turniej finałowy Mistrzostw Województwa Kadetów w siatkówce. Rywalizacja była bardzo zacięta. Trzy zespoły: AZS UWM Olsztyn, SMS Ostróda i IKS Atak Elbląg zgromadziły tę samą liczb punktów. Jedynie siatkarze ze Szczytna nie nawiązali walki i zdobyli zaledwie jednego seta. Sprawa podziału medali jest więc otwarta, o wszystkim zadecyduje drugi i ostatni turniej w Olsztynie.

 • Halowy Sprawdzian PZLA Spała 2020 – Jakub Borkowski już 19 metrów

  W niedzielę (9 lutego) w Spale odbył się Halowy Sprawdzian PZLA, na który wybrała się grupa zawodników PKS Gwardia Szczytno. Oczywiście liderami sekcji są miotacze, którzy znów dali znać o sobie. Jakub Borkowski (junior U20) po raz kolejny ustanowił rekord życiowy osiągając równe 19 metrów. Jest głównym faworytem Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się już w najbliższy weekend (14/16 lutego)

 • Eliminacje do ME Seniorów Kielce 2020 – Julia Kędzierska ze Szczytna rezerwową

  W weekend (1/2 lutego w Kielcach odbyły się się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, które stanowiły eliminacje do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 3 i 4 kwietnia w Gruzji. Kwalifikowali się tylko finaliści, a więc zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca. Najbliżej awansu była Julia Kędzierska (Szczytno), która zajęła trzecią lokatę i jest rezerwową na imprezę mistrzowską.

 • Grand Prix Węgorzewa w siatkówce kobiet (1) 2020 – MKWO Mazury przed Belferkami

  W sobotę (25 styczni) roku w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo rozegrano z udziałem pięciu zespołów pierwszy z trzech turniejów Grand Prix w siatkówce kobiet. Rywalizowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów, set do 25 punktów, tie-break do 15. Walkę o zwycięstwo toczyły trzy drużyny, które zanotowały po jednej porażce, ale najwięcej punktów zebrały siatkarki MKWO Mazury.

 • W lidze młodzików po eliminacjach – PUKS Wiktoria Szczytno i AZS UWM czekają...

  W niedzielę (2 lutego) odbył się piąty – ostatni turniej eliminacyjny w lidze wojewódzkiej młodzików. W elicie wygrał PUKS Wiktoria Szczytno przed AZS UWM Olsztyn i te zespoły zapewniły sobie udział w turniejach finałowych (15/16 lutego i 29 lutego/1 marca). Dwóch następnych wyłoni turniej barażowy (8/9 lutego) z udziałem: SMS Ostróda, IKS Arak Rlbląg i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn).

 • II Halowe zawody kontrolne WMOZLA Warszawa 2020 – O następców Konrada nie musimy się martwić

  W niedzielę (2 lutego) w hali AWF w Warszawie odbyły się Zawody Kontrolne Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Startowali reprezentanci LKS Korab Olecko, PKS Gwardii Szczytno, pojawiła się też nowa sekcja – LKS Masuria Jęcznik (niedaleko Szczytna), której życzymy powodzenia. Znów zaimponowali miotacze Gwardii, którzy podążają śladami Konrada Bukowieckiego.

 • Półfinał Akademickich MP w futsalu Łódź 2020 – Przegrany ćwierćfinał UWM Olsztyn, z awansu nici

  W Łodzi odbywa się w dniach 31 stycznia/2 lutego półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło 15 zespołów, cztery najlepsze uzyskają awans do imprezy głównej. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski po dwóch wysokich zwycięstwach wygrał grupę, ale poniósł porażke w ćwierćfinale z WAT Warszawa 4:5, tracąc szanse na awans. Zajął 6 miejsce. WSPol. Szczytnoprzegrała trzy spotkania i zakończyła udział w imprezie.

 • Historyczny moment w III lidze - Mistrz z Gietrzwałdu znalazł pogromcę

  Od dawna niepokonani w III lidze siatkarze KPS Gietrzwałd znaleźli pogromców. O sensacje postarali się zawodnicy Masurii Volley Giżycko, którzy w sobotę (1 lutego) wygrali i to na boisku rywala 3:1. Było to zresztą zwycięstwo bezdyskusyjne i w pełni zasłużone. To tylko zaostrzy rywalizację o złoto, które wielu już rezerwowało obrońcom tytułu. Nie była to jedyna sensacja. Będąca na końcu stawki SMS Ostróda wygrała z kandydatem do medalu KSD Energoutil Ełk.

 • III Mistrzostwa Mazowsza Ciechanów 2020 - Dzielna postawa Petwala Szczytno

  W sobotę (1 lutego) odbyły się III Mistrzostwa Mazowsza w pływaniu pod patronatem Prezydenta Ciechanowa. Startowało 440 zawodniczek i zawodników z 31 klubów. Gościnnie wystąpiły trzy pływaczki z KS Płetwal Szczytno, które zdobyły w sumie sześć medali (2-3-1). Na najwyższym stopniu podium stanęły 11-letnia Martyna Pieńkowska i 14-letnia Magdalena Lis . W klasyfikacji swoich kategorii zajęły odpowiednio szóste i czwarte miejsce.

 • Judocy pozdrawiają z Cetniewa sympatyków - Ciężko pracujemy na przyszłe medale

  Pozdrowienia ze zgrupowania w Cetniewie wszystkim sympatykom sportu i redakcji Wama-Sport przesyłają warmińsko-mazurscy judocy z klubów: Shamo Ełk, Gwardia Szczytno, Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Tomita Elbląg, Truso Elblag. Ciężko pracujemy na przyszłe medale Mistrzostw Polski 2020 we wszystkich grupach wiekowych – mówi prezes okręgowego związku Andrzej Grudziński

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2020 – Miotacze Gwardii w głównych rolach

  W niedzielę (26 stycznia) toruńska Arena znów była miejscem spotkania młodych w większości lekkoatletów przygotowujących się do najważniejszych imprez krajowych pod dachem. Ekipa klubów Warmii i Mazur nie była zbyt liczna, ale nie zabrakło zawodników z czołówki. Znów dali o sobie znać miotacze Gwardii Szczytno. Sebastian Łukszo (7.26) ustanowił seniorski rekord życiowy – 19.14, podobnie Jakub Borkowski w U20 (6 kg) 18.88.

 • W III lidze – KPS Gietrzwałd nadal bez skazy, sporo emocji w Kisielicach

  Sobotnio-niedzielna (25/26 stycznia) kolejka III ligi siatkarzy przyniosła mecz na szczycie, w którym jednak emocji było jak na lekarstwo. Obrońca tytułu KPS Gietrzwałd w trzech setach odprawił konkurenta z Ełku, który dał się stłamsić w pierwszej partii i podniósł się dopiero w trzeciej, prowadząc 22:16. Finisz gospodarzy okazał się jednak zabójczy i nie dali rywalom żadnej nadziei

 • VI Zimowy Maraton Bieszczadzki Cisna 2020 - „Góral z Mazur” znów na podium

  W sobotę (25 stycznia) w okolicach Cisnej odbył się VI Zimowy Maraton Bieszczadzki. Na najdłuższym z trzech proponowanych dystansów (44 km) trzecie miejsce zajął popularny „Góral z Mazur” czyli Rafał Kot (Szczytno) w czasie 3.07.42.95, tracąc do zwycięzcy Grzegorza Ziejewskiego niespełna minutę. W kat. M50 Pan Rafał był drugi. Metę osiągnęło prawie pół tysiąca uczestników.

 • Eliminacje AMP w futsalu Kortowo 2020 – UWM bramkami przed OSW

  W hali sportowej w Kortowie w sobotę (11 stycznia) odbyły się eliminacje wojewódzkie do Akademickich Mistrzostw Polski mężczyzn w futsalu. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów z: Olsztyna, Szczytna i Elbląga. Obowiązywał system każdy z każdym, rozegrano 10 spotkań. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przed Olsztyńska Szkołą Wyższą i Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie. O pierwszym miejscu decydowała różnica bramek.