Szczytno

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Bydgoszcz 2018 – Obiecujący występ z medalami, a jak będzie w Rybniku?

  W sobotę (15 września) w Bydgoszczy rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo - eliminacje do Mistrzostw Polski . W turnieju udział wzięło 40 zawodniczek i 106 zawodników z 32 klubów. Warmię i Mazury reprezentowały: MKS Truso Elbląg , UKS Tomita Elbląg , TS Gwardia Olsztyn , UKS Shizoku Ostróda , KJ Shamo Ełk , UKS Nippon Olsztyn , KS Gwardia Szczytno , UKS Olimpia Judo Elbląg .

 • Puchar Polski Kadetów Grudziądz 2018 – Patrycja Krawczyk i Nazar Mikitiuk triumfatorami turnieju

  W Grudziądzu zakończył się (23 września) Puchar Polski Kadetek i Kadetów w boksie. Startoswała 8-osobowa ekipa z okręgu warmińsko-mazurskiego. W niedzielnych łfinałach wystąpiło dwoje naszych reprezentantów  Patrycja Krawczyk (Gwardia Szczytno) w kat. 63 kg. i w  kat. 80+ kg Nazar Mikitiuk (Niedźwiedź Kętrzyn). Oboje wygrali na punkty swe pojedynki i zdobyli główce trofea..

 • Międzynarodowy Turniej Kobiet o Puchar Śląska Gliwice 2018 – Cztery razy brąz

  W Gliwicach odbył się w dniach 14/16 września Międzynarodowy Turniej Bokserski Kobiet o Mistrzostwo Śląska, na który przyjechały 203 zawodniczki z 3 kontynentów Świata,. Z brązowymi medalami wróciły: zawodniczki Gwardii Szczytno: Aleksandra Łachacz (69 kg junior) i Patrycja Krawczyk (60 kg kadet) oraz LKS Niedźwiedź Kętrzyn: Iza Iwaniuk (46 kg kadet) i Martyna Grabias (60 kg junior).

 • Mistrzostwa Województwa U16 i U14 Pasłęk 2018 – Sporo optymizmu !

  W minioną niedzielę (16 września) odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZLA U14, U16 pod patronatem Burmistrza Pasłęka. Przy okazji startowali też starsi zawodnicy, ale był to przede wszystkim ostatni sprawdzian reprezentantów okręgu przed Mistrzostwami Polski młodzików (U16), które odbędą się w najbliższy weekend (22/23 września) w Bełchatowie.

 • Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Koszałkowo 2018 – Na setkę Marek Nestorowicz, na "30" Ela Cieśla

  W sobotę (15 września) odbyła się impreza pod hasłem Kaszubska Poniewierka. To ultramaraton na dystansie 100 km i bieg na 30 km. Setkę zdecydowało się przebiec kilku reprezentantów Warmii i Mazur, z których najwyżej na 50 miejscu sklasyfikowano Marka Nestorowicza (Kętrzyn). Trase 30 km najszybciej pokonała Ela Cieśla z Olsztynka jako dziesiąta wśród kobiet i 76 w kolejności open na mecie.

 • Pierwsza Czernikowska 10- tka Osówka 2018 – Mariusz Pawłowski jak zwykle w formie

  W Osówce niedaleko Włocławka odbyła się w sobotę (15 września) Pierwsza Czernikowska 10. Rywalizowano na dwóch dystansach 10 km i 5 km. Na dłuższym świetnie spisał się jedyny reprezentant Warmii i Mazur w tej konkurencji. Mariusz Pawłowski z Marzęcic(Kurzętnik Biega), który wygrał bieg w klasyfikacji open i kat. 40/49. Na 5 km Krzysztof Rogowski ze Szczytnabył 40.

 • Bieg Farmera Przechlewo 2018 – Denis Guzowski finiszował drugi

  W sobotę (15 września) odbył się w Przechlewie Bieg Farmera. Organizatorzy zaproponowali dwa dystanse (7 km i 13 km), z tym, że decyzja o wyborze trasy ( z przeszkodami) następowała po przebiegnięciu 5 kilometrów. W gronie prawie stu startujących Denis Guzowski (WSPol. Szczytno) finiszował na drugim miejscu w open i wygrał kategorię M1. Trzeci był jego ojciec Dariusz. (obaj na zdjęciu)

 • Triathlon Malbork 2018 – Paweł Najmowicz w ćwiartce bezkonkurencyjny, Monika Chodyna druga w połówce, a Krzysztof Kluge trzeci w Iron

  W weekend (8/9 września) odbywał się Triathlon Malbork . W sobotę rywalizowano na krótszych dystansach, w niedziele  rozegrano połówkę i pełen Iron. W pierwszym dniu doskonale spisał się Paweł Najmowicz (Tri Negu Olsztyn),który wygrał wyścig na dystansie 1/4 Iron  Olsztynianin był oczywiście pierwszy w kat. 25/29. Monika Chodyna (Olsztyn)w połówce była druga i wygrała kat. K25/29. Krzysztof Kluge (Elbląg) zajął trzecie miejsce w Iron.

 • Bieg Leśnika Wielbark 2018 – Bory odkryły swe tajemnice

  W niedzielę (9 września) w Wielbarku odbył się Bieg Leśnika 2018, który wchodzi w cykl Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego. Rywalizowano na dystansie 10 km a trasa wiodła terenami malowniczych wielbarskich borów. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 120 miłosników rekreacji. Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna.

 • Ostre bieganie w Spychowie: Półmaraton i Dycha 2018 – Leszek Stelwach nie patrzy na licznik

  W niedzielę (2 września) w Spychowie odbyły się dwa biegi: Dycha Juranda i I Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzia.W sumie w biegach głównych wystartowało około 120 uczestników. Oprócz mieszkańców Warmii i Mazur, zjawili się miłośnicy biegania z innych regionów, którzy zresztą dali się gospodarzom we znaki. Dychę Juranda wygrał Leszek Telwach. 55-letni biegacz z Piszanie patrzy na liczni, tylko rwie do mety.

 • 9 Bieg z Policją Góra 2018 – Maciej Wojciechowski w „10”, Andrzej Stefański liderem 50-latków.

  W Górze (woj. dolnośląskie) odbył się 9 Bieg z Policją na dystansie 10 km. Wystartowało ponad 200 uczestników, w tym także Kenijczycy, którzy zresztą nadawali ton rywalizacji. Dzielnie walczyli policjanci z Warmii i Mazur. Znany z biegowych tras Maciej Wojciechowski (WSPol. Szczytno) był w open ósmy, drugi w kat. M40 i czwarty w rywalizacji branżowej.

 • Triathlony w Kraśniku i Przechlewie – Kamila Lulińska z Susza mistrzynią Polski w K20, inni też wysoko

  W weekend (25/26 sierpnia) odbył się V Triathlon Kraśnik podczas którego rozegrano Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim. Wyłoniono medalistów w kategoriach wiekowych i złoty medal wywalczyła w K20 Kamila Lulińska (Susz) – druga w open. Blisko podium był Paweł Traczyk (Susz), który w kat. M35 zajął czwarte miejsce. Również czwarta w K20 była Natalia Nykel (Susz)

 • Gwiazdy na Fontannach Warszawskich 2018 – Konrad Bukowiecki myśli już o przyszłości

  W niedzielę (26 sierpnia) odbyła się impreza lekkoatletyczna w plenerze pod nazwą „Gwiazdy na Fontannach Warszawskich”. Rozegrano trzy konkurencje: skok o tyczce mężczyzn oraz pchnięcie kulą pań i panów. Jeden z ostatnich startów naszego wicemistrza Europy Konrada Bukowieckiego (AZS UWM Olsztyn) nie wypadł okazale. Zajął siódme miejsce słabym wynikiem 19.68.

 • Bieg Pocztowca Gdańsk 2018 - Alicja Misiak najwyżej

  W sobotę (25 sierpnia) w Gdańsku odbył się Bieg Pocztowca Kobiet i Mężczyzn na dystansie 5 km. Wystartowało prawie 200 osób, w tym 9-osobowa ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego. Trzecie miejsce w klasyfikacji open pań zajęła Alicja Misiak z Susza – pierwsza w kat. K25/29. Na podium w kategorii K55/59 stanęły: Marianna Maliszewska (Elbląg) – druga i Maria Chrabonszcz (Ostróda) - trzecia

 • 34 Narodowe MP Wrocław 2018 – Życiowa pasja dodaje energii

  W Wrocławiu zakończyły się 34 Narodowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie ziemnym. Program turnieju przewidywał rywalizacje w wielu kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych. Startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zaakcentował swój udział, zdobywając kilka medali, niektórzy stawali na podium dwukrotnie.

 • European Athletics Championships Berlin 2018 – Konrad Bukowiecki wicemistrzem, uwierzył, że to będzie ten dzień

  We wtorek (7 sierpnia) w Berlinie podczas  Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Konrad Bukowiecki AZS UWM Olsztyn) został srebrnym medalistą w pchnięciu kulą. Jego rezultat 21.66 jest nowym rekordem Polski U23. Był to niesamowity polski wieczór, bowiem mistrzem został Michał Haratyk, a wcześniej dublet ustrzelili młociarze: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek Srebro Konrada jest jednak najmilsza niespodzianka. bo nic jej nie zapowiadało. 

 • Mocne akcenty WSPol. Szczytno w biegach na Agryloli – Na „piątkę” Patrycja Bosiak bezkonkurencyjna

  W sobotę (21 lipca) reprezentacja WSPol w Szczytnie uczestniczyła pikniku sportowym policji, który odbył się w Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola w Warszawie. Impreza miała charakter rekreacyjny, obejmowała rywalizacje w kilku dyscyplinach. Pierwsze miejsce w biegu na 5 km zajęła post. Patrycja Bosiak, natomiast w kat. mężczyzn drugi przybiegł na metę podinsp. Maciej Wojciechowski.

 • W drużynowej rywalizacji dzieci – MTP Kormoran na podium w 13-latkach

  Od wielu lat najmłodsi adepci pływania w kraju rywalizują w formule zespołowej. Zawodnicy 10 i 11 letni walczą w Drużynowym Wieloboju, natomiast starsi ( 12 i 13 lat) w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Konkurencja jest ogromna. W każdym roczniku sklasyfikowano prawie 200 sekcji. W tej sytuacji trzecie miejsce MTP Kormoran Olsztyn w grupie 13-latów to naprawdę duży sukces.

 • Triathlon Cross Szczytno 2018 – Kameralnie i bardzo sympatycznie

  Kolejną bardzo interesującą imprezą na mapie sportowej regionu stał się Triathlon Cross Szczytno. Rozegrane w niedziele (15 lipca) zawody okazały się bardzo udane. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach: superkrótkim (1/16 Iron) i krótkim (1/8 Iron). W sumie zgłosiło się około 150 uczestników różnych generacji. Każdy miał motywację, bowiem prowadzono klasyfikacje: generalną i w kategoriach wiekowych.

 • OOM (17/18 lat) Gliwice 2018 – Cztery medale Kormorana, Bartłomiej Koziejko królem długiego dystansu

  W Gliwicach odbywała się w weekend (20/22 lipca) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pływaniu (roczniki 200/01). Rywalizowała ponad 300 zawodniczek i zawodników ze 100 klubów, w tym reprezentanci Warmii i Mazur. (Olsztyn, Iława, Elbląg, Szczytno). Plonem startu sa cztery medale pływaków MTP Kormoran Olsztyn. Złoty zdobył w ostatnim dniu Bartłomiej Koziejko na 1500 m st. dow.