Szczytno

 • OOM Ostrowiec Świętokrzyski – Na ringu mamy już pięć krążków

  W Ostrowcu Świętokrzyskim od środy (22 maja) trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro pięściarzy z Warmii i Mazur, którzy wcześniej wygrali kwalifikacje strefowe, a to w przypadku kadetek zapewniało brązowe medale, które zdobyły Aleksandra Kożak (Husaria Gołdap) i Izabela Iwaniuk (Niedźwiedź Kętrzyn). Z piątki walczących kadetów trzech odniosło zwycięstwa i oni zapewnili sobie miejsce na podium.

 • MP Amatorów Toruń 2019 – Olsztyński dublet: Krawczyk przed Prusińskim, dwa krążki Bielunkiewicza

  W Toruniu odbyły się w weekend (18/19 maja) Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Zagrało 250 uczestników , którzy najpierw rywalizowali kategoriach wiekowych, a następnie w open w dwóch grupach. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego zdobyli cztery medale. W kat +66 zwyciężył Bolesław Krawczyk prze Henrykiem Prusińskim (Olsztyn), Paweł Bielunkiewicz (Elbląg) wrócił z dwoma medalami w kat. 40/55 i open.

 • V Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS 2019 – Kinga Lorek szybka u progu sezonu

  W sobotę (5 maja) odbył się V Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS. Startowali głównie mieszkańcy Trójmiasta, ale nie zabrakło zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. W wyścigu głównym na dystansie 18.6 km najszybsza wśród pań okazała się Kinga Lorek (Truso Elbląg), jednocześnie triumfatorka kat. K18.

 • Finał Mistrzostw Województwa SZS (r. 2003/05) Szczytno 2019 – Gospodarze bez porażki

  W Szczytnie z udziałem trzech drużyn odbył się Finał Mistrzostw Województwa W – M Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Tytuł mistrzowski zdobyli gospodarze – siatkarze Gim. Sportowe Szczytno, którzy wygrali oba mecze.

 • Akademickie MP (Kyokushin) Kraków 2019 – Filip Maksimowicz i Marcin Niebrzydowski złoto, Piotr Wiśniewski srebro

  W sobotę (11 maja) w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w karate ktokushin o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W turnieju wzięło udział 122 najlepszych zawodników kraju z 36 uczelni.. Złote medale zdobyli: trenujący w sekcji oleckiej Filip Maksimowic. Marcin Niemrzydowski  z Olsztyńskiego KKK, srebrny krążek wywalczył Piotr Wiśniewski ze Szczytna.

 • Turniej (kyokushin) o Puchar Burmistrza Józefowa 2019 – Ewie Gołaszewskiej nowe przepisy nie przeszkodziły

  Juniorzy młodsi i kadeci Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate: Ewa Gołaszewska, Natalia Hajn, Aleksandra Kruszyńska, Maja Rogacz, Aleksander Orzoł, Olaf Szempliński, Jan Rogala i Konrad Żelaznowski wystartowali w sobotę (11 maja) w międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa. Rywalizowało ponad 500 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z Polski, Rosi i Łotwy.

 • 10 Memoriał Zdzisława Furmanka Kielce 2019 – Konrad dopiero trzeci, Haratyk ucieka rywalom

  Czołówka polskich miotaczy (młociarzy, oszczepników i dyskobolów) zjawiła się w sobotę (5 maja) na stadionie w Kielcach by uczestniczyć w 10 Memoriale Zdzisława Furmanka. W konkursie pchnięcia kulą Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) zajął trzecie miejsce 19.99. Znakomitą formę potwierdził Michał Haratyk, który dwukrotnie pchnął na odległość 21.46 (najdalej w Europie). Drugi był Jakub Szyszkowski – 20.77 wypełniając minimum na ME.

 • V Gala Boksu Amatorskiego Jedwabno 2019 – Tym świętem sportu żyli wszyscy

  W Jedwabnie w sobotę (4 maja) odbyła się IV Gala Boksu Amatorskiego. W ramach tegorocznego Memoriału Józefa Grudnia rozegrano mecz bokserski Polska - Rosja. Naprzeciw siebie stanęli zawodniczki i zawodnicy GWARDII Szczytno i STALI Kaliningrad. Wyraźnie lepsi okazali się Polacy, wygrywając 16:8. Podczas Gali odbyły się także pojedynki towarzyszące. Był to rzeczywiście weekend z boksem.

 • VI Ultramaraton Podkarpacki 2019 – Rafał Kot kocha takie wyzwania

  Kolejny wielki sukces odniósł Rafał Kot ze Szczytna znany miłośnik sportowych wyczynów ekstremalnych. W niedziele (27 kwietnia) wygrał VI Utramaraton Podkaparpacki na dystansie 115 km. W biegu na wszystkich dystansach (rywalizowano jeszcze na 70 km i 50 km) wzięło udział ponad 300 osób. Trasa przebiegała w większości żółtym szlakiem turystycznym wokół Rzeszowa. Wiodła drogami, ścieżkami, terenami leśnymi oraz wśród pól i łąk.

 • Akademickie MP W Trójboju Siłowym Katowice 2019 – Mocne sztangistki z WSPol. Szczytno

  W Katowicach odbyły się w miniony weekend (4/5 maja) Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Zainteresowanie tą dyscyplina wśród studentów wzrasta z roku na rok. W niektórych kategoriach rywalizowało ponad 50 sztangistów. Nieźle zaprezentowali się przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 • Mityngi w Białymstoku i Kielcach – Aktywni miotacze ze Szczytna

  Kilka wolnych dni było okazją do zorganizowania mityngów lekkoatletycznych. W wielu miastach odbyły się zawody otwarcia sezonu. Na Warmii i Mazurach rywalizowano w Działdowie (1 maja) i Lidzbarku Warmińskim (4 maja – czekamy na komunikat z tej imprezy). Lekkoatleci PKS Gwardia Szczytno i LKS Korab Olecko startowali w Kielcach i Białymstoku. Najlepsze wyniki osiągnęli miotacze, cieszą szczególnie rekordy życiowe najmłodszych.

 • IAAF Diamond League Dosze 2019 – Spokojny początek Konrada Bukowieckiego

  Lekkoatleci powoli wchodza w sezon. W piątek (3 maja) w Dosze odbył się mityng Diamentowej Ligi, w którym wystartował Konrad Bukowiecki. Zawodnik AZS UWM Olsztyn, a wychowanek Gwardii Szczytno zajął ósme miejsce osiągając 20.46. Wynik przyzwoity, ale oczywiście oczekiwania zawodnika i kibiców są o wiele większe. To dopiero pierwszy poważny występ, czekamy na pchnięcia grubo ponad 21 metrów.

 • Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk 2019 – Płetwal nie wierzy w przesądy, 13 krążków w torbach

  W sobotę (29 kwietnia) odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk. Startowało 260 pływaków z 25 klubów głównie z Podlasia i Mazowsza. Warmię i Mazury reprezentowała pięciosobowa ekipa KS Płetwal Szczytno, która zdobyła 13 medali:5 złotych 3 srebrne i 5 brązowych, co dało w klasyfikacji piąte miejsce. Liderami Płetwala okazali się: Magdalena Lis – trzy złote i Ignacy Choroszewski – dwa złote krążki.

 • O Puchar Burmistrza Bartoszyc Bezledy 2019 – Fortunate Orneta z dużą klasą

  W hali sportowej w Bezledach odbył się 7 kwietnia wiosenny turniej w siatkówce kobiet o Puchar Burmistrza Bartoszyc. D rywalizacji przystąpiło ostatecznie dziewięć zespołów, które najpierw rywalizowały w grupach (system każdy z każdym). Do drugiego etapu przechodziły po dwie najlepsze druzyny. Ostatecznie imprezę wygrała ekipa Fortunate Orneta po zwycięstwie w finale nad Szczytnem 2:1.

 • Mazovia Cup (Kyokushin) Piaseczno 2019 - Mocne atuty Olsztyna i Olecka

  Przełom marca i kwietnia to prawdziwa gratka dla zawodników i sympatyków karate. Nie dość, że zawody ogólnokrajowe są rozgrywane praktycznie co tydzień to jeszcze wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio oraz Mistrzostwa Europy we Wrocławiu. W sobotę (30 marca) w Piasecznie odbył się turniej „Mazovia Cup” z udziałem ponad 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski.. Wyniki naszych sekcji

 • O Puchar Północnego Mazowsza Mława 2019 – Płetwal Szczytno wraca z potężnym łupem

  W weekend (13.14 kwietnia) odbywały się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Startowało ponad 220 uczestników z 30 klubów, byli  też reprezentanci trzech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, Stowarzyszenie Szkoła Pływania Orka Iława i Swimland Olsztyn Świetnie spisali się pływacy Płetwala, którzy zdobyli az 10 złotych krążkow.

 • 12. MP w Biegu 24-Godzinnym Supraśl 2019 – Rafał Kot i Joanna Deputat w czołówce

  W Supraśluodbyły się w weekend (6/7 kwietnia) Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym. O kolejności decydowała liczba kilometrów przebyta w ciągu doby. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. W klasyfikacji open Rafał Kot (Szczytno) zajął piąte miejsce. Pokonał dystans prawie 237 km. W rywalizacji pań na szóstej pozycji sklasyfikowano Joannę Deputat (Elbląg). W kat. M20 drugi był Norbert Marczuk (Olecko).

 • IV Mazurski Bieg na Kulce 2019 – Pierwsi: Krzysztof Sulewski i Ewelina Sobocińska, a impreza...palce lizać

  W niedzielę (7 kwietnia) odbył się IV Mazurski Bieg na Kulce zaliczany do Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego.Wystartowało prawie 240 osób głównie z województwa warmińsko-mazurskiego, nie zabrakło amatorów z sąsiednich regionów. Rywalizowano na 13-kilometrowej bardzo malowniczej trasie. Na metę pierwszy przybiegł Krzysztof Sulewski (Barczewo)

 • MP w Pływaniu w Płetwach Olsztyn 2019 – Olecko prawdziwą potęgą

  W miniony weekend (6/7) kwietnia w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach.Startowało 235 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, w tym także cztery sekcje z Warmii i Mazur. Doskonale spisali się reprezentanci Oleckiego Stowarzyszenia Nurkowego Amfiprion, którzy zajęli w klasyfikacji drugie miejsce zdobywając 62 medale: 24 złote, 20 srebrnych i 18 brązowych.

 • Arena Grand Prix Polski Warszawa 2019 – Najmłodszy narybek z Warmii i Mazur skutecznie walczy z rówieśnikami z kraju

  W Warszawie odbywały się w weekend (6/7 kwietnia) Zawody Arena Grand Prix Polski w pływaniu. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 84 klubów także z Olsztyna, Ełku, Szczytna, Iławy i Elbląga. Reprezentanci Warmii i Mazur to głównie bardzo młodzi zawodnicy, którzy w konfrontacji w rówieśnikami z kraju wypadli bardzo dobrze. Zajmowaliśmy miejsca na podium w wyścigach i klasyfikacjach podsumowujących imprezę.