Szczytno

 • Mityng Gwiazd na Rynku Białystok 2018 – Łukszo i Naszko w tle, ale za to jaki był pierwszy plan

  W niedzielę (20 maja) odbył się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd na Rynku w Białymstoku. Miejsce wymuszało stosowny program zawodów, a wydarzeniem numer jeden był konkurs pchnięcia kulą, w który startowali szczycieńscy miotacze: Andrzeja Naszko i Sebastian Łukszko,którzy wprawdzie nie odegrali większej roli (6 i 7 miejsce), za to byli bezpośrednimi uczestnikami rywalizacji jaka ogląda się nader rzadko.

 • II Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna 2018 – Medale sypały się jak z rogu obfitości

  W weekend (19/20 maja) Aquasferagościł ponad 500 uczestników II Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna. Byli to przedstawiciele 40 klubów, także zza wschodniej granicy (Litwa Rosja). Rywalizacja odbywała się w grupach wiekowych od 10 lat do 16. Aquasfera tętniła życiem, a reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich odrywali czołowe role.

 • OOM Dziewcząt (Kalisz) i Chłopców (Piła) 2018 – Krótki udział, smutny finał

  W piątek (18 maja) rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt i chłopców. Jednego dnia rozegrywane są eliminacje, które wyłoniły po osiem zespołów, a te stoczą walkę o medale. Obie reprezentacje Warmii i Mazurstraciły szanse juz po 2 kolejkach.Zespół dziewcząt w grupie wygrał jeden mecz, zakończył udział w OOM w strefie 9/12,chłopcy bez zwycięstwa i strefa 13/16. Krótki udział smutny finał.

 • 9 Memoriał Zdzisława Furmanka Kielce 2018 – Wieloboistki w stolicy

  W Kielcach odbył się 12 maja Memoriał Zdzisława Furmanka, którego głównymi punktami są konkurencje rzutowe. Ale nie obyło się bez biegów. Dystans 200 metrów wygrał Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) 21.72 wiatr -2.0. Konrad Bukowiecki (AZS UWM) wystąpił w rzucie dyskiem – 52.72, a miotacze Gwardii Szczytno Andrzej Naszko i Sebastian Łukszouzyskali 18.75 i 18.40. W otwartych mistrzostwach Warszawy startowały wieloboistki.

 • V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski (kyokushin) Pniewy 2018 – Jonkowo, Ostróda i Szczytno z medalami

  W sobotę (12 maja) w miejscowości Pniewy koło Poznania odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin.W turnieju udział wzięło łącznie ponad 120 zawodników z 15 klubów z Polski, w tym m.in. z: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Kalisza, Grudziądza, Ostrołęki, Piaseczna, Szczytna i Jonkowa. Reprezentanci Warmii i Mazurwrócili z medalami.

 • 29 Maraton Juranda & 2 Dyszka Jurandówny Szczytno 2018 – Świetna zabawa, a w tle dyskretna tradycja

  W niedziele (13 maja) w Szczytnie swoje wielkie święto przeżywali miłośnicy długich dystansów. Odbył się 29 już Maraton Juranda i od dwóch lat towarzysząca mu „Dyszka” Jurandówny. W sumie w „dorosłej” rywalizacji uczestniczyło ponad 350 zawodniczek i zawodników.Młodzież miała swoje oddzielne konkurencje i też wspaniale się bawiła.

 • Grand Prix Polski Warszawa 2018 - Krzysztof Pielowski nie tylko na wodach otwartych

  W Warszawie odbywały się w weekend (12/13 maja) zawody Grand Prix Polski w pływaniu. Tym razem wielu czołowych zawodników zrezygnowało ze startu. Udział reprezentantów Warmii i Mazur tez był śladowy. Jedyny senior to Krzysztof Pielowski (AZS UWM), który ostatnio sukcesy święcił na wodach otwartych. Okazuje się, że na basenie też jest mocny. Wygrał 400 m i 800 m st. dow. Startowało tez dwóch 14-letnich pływaków Płetwala Szczytno.

 • Podczas Majówki wysyp mityngów – Na stadionach coraz większy ruch

  Podczas długiej „Majówki” w całym kraju odbyło się wiele mityngów pod wspólnym hasłem otwarcia sezonu. U nas taka impreza odbyła się w Lidzbarku Warmińskim (komplet wyników już podaliśmy), ale lekkoatleci Warmii i Mazur startowali tez w innych miejscowościach. W każdym razie zawodnicy hurtem wkroczyli na bieżnie, skocznie i rzutnie, prezentując efekt długich przygotowań

 • III Gala Boksu w Jedwabnie Memoriał Józefa Grudnia – Powiat Szczytno kontra Grodno

  III Gala Boksu w Jedwabnie to międzynarodowa impreza sportowa organizowana przez Gminę Jedwabno już po raz trzeci. Odbędzie się w Hali Sportowej w Jedwabnie w sobotę (19 maja) . W tym roku będzie to Memoriał Józefa Grudnia – jednego z najwybitniejszych polskich pięściarzy - mistrza i wicemistrza olimpijskiego.

 • II Półmaraton Dolina Rospudy i I Filipowski Bieg Jaćwinga 2018 – Dominik Drażba „zdeklasował” rywali

  Spotkanie biegaczy 1 maja nad dolina Rospudy stało się niezwykłym wydarzeniem. Kto kocha bliskość z naturą trafił idealnie. Organizatorzy zaproponowali długie dystanse: Półmaraton i 12 km, a więc było sporo czasu by przemierzając trasę chłonąć niezwykłe widoki. Znakomita formę wykazał Dominik Drażba z Ełku, który na 12 km wyprzedził następnego rywala o prawie 7 minut. Prawdziwy nokaut.

 • Dzień Flagi przy stołach Olsztyn 2018 – Cezary Bossowski bezkonkurencyjny

  Piękna pogoda i długi majowy weekend nie zniechęciły tenisistów amatorów, którzy licznie stawili się w hali przy ul. Głowackiego w Olsztynie, by wziąć udział w turnieju tenisa stołowego i uczcić Dzień Flagi. Frekwencja znakomita! Na sportowe celebrowanie święta zdecydowało się 47 zawodników reprezentujący: Pisz, Lubawę, Ostródę, Szczytno, Klewki, Jeziorany, Lidzbark Warmiński i Olsztyn.

 • Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu Częstochowa 2018 – Pierwsze starty po ciężkiej pracy

  Przebywający na zgrupowaniu w Spale lekkoatleci (biegacze) kadry wojewódzkiej Warmii i Mazur startowali we wtorek (1 maja) Częstochowie w Ogólnopolskim Mityngu Otwarcia Sezonu.Był to typowy sprawdzian, przerywnik w codziennym treningu i często występy na nietypowych dystansach. Rywalizacji sprinterów towarzyszył przeciwny dość mocny wiatr.

 • III Międzynarodowy Turniej Grand Prix Białegostoku – Celne ciosy młodzieży z Tygrysa, Gwardii i Juniora

  W weekend (28/29 kwietnia) w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski, w którym nie zabrakło zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego. Impreza miała mocną obsadę. Do rywalizacji przystąpiło 97 zawodników i zawodniczek, 20 klubów z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski. Nasi reprezentanci wrócili z głównymi nagrodami.

 • Masuria Judo Cup Ełk 2018 r – Na matach gwarno i...międzynarodowo

  W sobotę (28 kwietnia) odbyły się w Ełku Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Impreza pod hasłem Masuria Judo Cup zgromadziła około 300 startujących z...pięciu państw. Z zaproszenia skorzystali judocy z klubów z Litwy, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Były oczywiście sekcje warmińsko-mazurskie i z sąsiednich regionów, głównie Podlasia i Pomorza.

 • Wojewódzka Licealiada Iława 2018 – Dziewczęta z VII LO w Olsztynie powiększają kolekcję

  W Iławie odbyły się w środę (25 kwietnia) Mistrzostwa Województwa W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Popularna Licealiada przyniosła sukces faworytkom – reprezentantkom VII LO z Olsztyna popularnego Chemika, które zdecydowanie wygrały wszystkie spotkania. Na podium stanęły tez zespoły z LO Braniewo i Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

 • O Puchar Burmistrza Mławy 2018 – Młodzież Warmii i Mazur na pierwszym planie

  W weekend (21/22 kwietnia) odbywały się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta.Startowało ponad 450 pływaków z 43 klubów, w tym reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, MKS Medyk Giżycko, SPP Orka Iława MTP Kormoran Olsztyn oraz UKP Jedynka i Pirat Elbląg. To jedna z nielicznych imprez , gdzie sprinty poprzedzane są eliminacjami, które odbyły się w sobotę w I bloku konkurencji.

 • Wojewódzka Licealiada Szczytno 2018 – VII LO Olsztyn (Chemik) na mistrzowskim tronie

  W hali Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie odbyła się Wojewódzka Licealiada w siatkówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które w pierwszej fazie rywalizowały w grupach (każdy z każdym), a następnie w zależności od zajętej lokaty walczyły o miejsca w turnieju. Mistrzem Województwa SZS zostali siatkarze VII LO Olsztyn, którzy w finale pokonali ZS nr 3 Szczytno 2:0. Brąz przypadł uczniom VIII LO z Olsztyna.

 • VIII Łomża Półmaraton o Puchar Prezydenta 2018 – Denis Guzowski trzeci, Marek Długosz drugi na dychę

  W niedzielę(15 kwietnia) odbył się VIII Półmaraton Łomża o Puchar Prezydenta tego miasta. W stawce ponad 130 uczestników Denis Guzowski ze Szczytna zajął trzecie miejsce w open i był drugi w kategorii 0/24. W biegu towarzyszącym na dystansie 10 km drugi był Marek Długosz z Mrągowa, także druga Katarzyna Piotrowska (Świętajno). W półmaratnie kilkoro reprezentantów Warmii i Mazur „załapało się na podium.

 • Puchar Polski Juniorów młodszych Szczyrk 2018 – Cenne krążki Rafała Cebuli, Michała Jędrzejczyka i Kacpra Wojciechowskiego

  W niedziele (15 kwietnia) w Szczyrku odbył się Puchar Polski juniorem młodszych i juniorów młodszych w judo. Rywalizowano o limity na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, a na matach zjawiło się ponad 200 zawodniczek i zawodników. Wśród nich byli reprezentanci trzech sekcji elbląskich (UKS Tomita, MKS Truso u UKS Olimpia Judo) i PKS Gwardia Szczytno.

 • Ćwierćfinały MP Młodzików 2018 – Trójka z Warmii i Mazur nie zagra w półfinałach

  W weekend (13/15 kwietnia) odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Młodzików w siatkówce.SMS Ostróda grał w Lublinie natomiast PUKS Wiktoria Szczytno był gospodarzem imprezy, gdzie również, tyle, że w innej podgrupie występował  SMS i PUKS Wikroria zakończyły na czwartym miejscu, UKS Atak na piątym. W ten sposóm MP młodzikóe dla nas się skończyły.