Węgorzewo

 • Zakończenie lig miejskich: W Iławie Zawbud, W Węgorzewie Omet Srokowo, w Lubawie HD Invest Kazanice

  Piłkarskie ligi halowe w większości środowisk stanowią największą atrakcję okresu zimowego. Cieszą się dużą popularnością nie tylko samych uczestników, ale tez kibiców. Będziemy systematycznie podawać końcowe rozstrzygnięcia. Na początek Iława, gdzie triumfował Zawbud, Węgorzewo (Omet Srokowo) i Lubawa (HD Invest Kazanice).

 • Dwa turnieje o Puchar Burmistrza Korsz 2019 – Pisa Barczewo i Vęgoria Węgorzewo

  W weekend (2/3 lutego) w halach sportowych w Korszach i Barcianach odbyły się turnieje piłkarskie chłopców kategoriach wiekowej U9 i U10 o Puchar Burmistrza Korsz. W młodszej kategorii (Korsze) główne trofeum zdobyli mali futboliści Pisy Barczewo przed Polonią Lidzbark Warmiński i MKS Korsze. W Barciach (U10) triumfowała Vęgoria Węgorzewoprzed UKS Mini Soccer Academy Mrągowo i MKS Korsze

 • Halowy Miryng Toruń 2019 – Ostatnia prosta przed walką o medale

  W sobotę (2 lutego) w hali Arena w Toruniu odbył się mityng lekkoatletyczny, w którego programie znalazły się mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego U14 i U16. Ponieważ za tydzień zaplanowano Mistrzostwa Polski U18 i U20 wielu zawodników potraktowało to jako ostatni sprawdzian przed walka o medale. Wystartowała bardzo liczna grupa lekkoatletów z sekcji warmińsko-mazurskich.

 • Grand Prix Węgorzewa 2018/19 - AKS Kormoran Olsztyn z głównym trofeum

  W sobotę (26 stycznia) odbył się III Turniej w Siatkówce Mężczyzn – Grand Prix Węgorzewa. Zgłosiło się siedem drużyn, ale zabrakło w tym gronie miejscowej ekipy Tołwiński Team, która miała realne szanse na podium w całym cyklu. W klasyfikacji generalnej Grand Prix zwyciężył ostatecznie AKS Kormoran Olsztyn, który w trzecim turnieju zajął drugie miejsce za Mrągowem.

 • Kinder+Sport (2) Olecko 2019 – Faworyci umacniają swe pozycje

  W weekend (12/13 stycznia) w Olecku odbył się II turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport 2019.Zawody odbywają się w czterech kategoriach: „dwójki” rocznik 2008 i młodsze; „trójki” rocznik 2007 i młodsze; „czwórki” rocznik 2006 i młodsze. Jak zwykle w hali Lega było gwarno, a nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale to już domena dziecięcego sportu.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek znamy komplet finalistek – Role rozdzielone, przychodzi najważniejszy czas

  Niedzielne (13 stycznia) turnieje barażowe wyłoniły składy poszczególnych finałów w lidze wojewódzkiej młodziczek. W najważniejszym o miejsca 1-4 zagrają: MKS Truso Elbląg (zwyciężczynie wszystkich turniejów eliminacyjnych), UMKS FPP Mikro Ełk ( drugie miejsce w ostatnim turnieju I ligi) oraz z baraży: KS MOSiR Giżycko, UKS Olimp Bartoszyce. O podziale medali i przepustek do Mistrzostw Polski zadecydują dwa turnieje.

 • Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

  W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

 • Finalistki mistrzostw kadetek w komplecie – Chemik uzupełnił doborową stawkę

  Znamy już finalistki ligi wojewódzkiej kadetek. W dwóch turniejach, które wyłonią medalistki oraz reprezentantki Warmii i Mazur w MP wystąpią: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg,   SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn. Zespół Chemika pokonał Salos Ełk 3:1 i to wystarczyło. MOSiR Gizycko, który miał minimalne szanse ma tę satysfakcję, że w ostatniej kolejce wygrał z liderem SMS Ostróda 3:2.

 • Najlepsi Orlicy w: AS Stomil (2008) i Vęgorii (2009) – Nie stracili nawet punktu

  W sobotę (5 stycznia) odbyły się finałowe turnieje halowe orlików. o Puchar Prezesa WMZPN.Starszy rocznik (2008) rywalizował w Lubawiei tu najlepsi okazali się futboliści AS Stomil Olsztyn przed Constractem Lubawa i UKS Rona 03 Ełk. W Węgorzewie, gdzie walczyli młodsi chłopcy (2009) wygrali gospodarze, srebro zdobyli reprezentanci UKS Rona 03 Ełk, a brąz AS Stomil Olsztyn. Zwycięzcy wystąpią w finałach krajowych.

 • II Turniej Grand Prix Węgorzewa (2) 2018/19 – Tym razem Tołwiński, ale liderem AKS Kormoran

  W sobotę (29 grudnia) w hali miejskiej OSiR odbył się drugi turniej Grand Prix Węgorzewa.Rywalizowało siedem męskich zespołów amatorskich, najpierw podzielonych na dwie grupy (system każdy z każdym), a w drugim etapie walczących w formule play off. Tym razem najlepsi okazali się siatkarze Tołwiński Team Węgorzewo, ale liderem klasyfikacji pozostali zwycięzcy pierwszej imprezy – AKS Kormoran Olsztyn.

 • Puchar Prezesa WMZPN Orlików przed decydującą batalią – Arenami: Lubawa i Węgorzewo

  W trzech turniejach półfinałowych wyłoniono uczestników decydujących rozgrywek o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnejw kategoriach: orlików starszych (2008) i orlików młodszych (2009). Finały odbędą się odpowiednio: w Lubawie i Węgorzewie w najbliższa sobotę (5 stycznia). Podwójnymi finalistami zostali: UKS Rona 03 Ełk, Constract Lubawa i AS Stomil Olsztyn.

 • Sylwestrowy Bieg oraz Marsz Nordic Walking Skowronki 2018 – Anna Koziarska najszybsza, kijkarze też w formie

  W miejscowości Skowronkikoło Kątów Rybackich odbył się w poniedziałek (31 grudnia) w południe Sylwestrowy Bieg oraz Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Pomyślnie zakończyli stary rok reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. W biegu w rywalizacji pań zwyciężyła elblążanka Anna Koziarska.

 • II Świąteczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Mrągowo 2018 – Ambicja i cenne doświadczenia

  Na kortach mrągowskiego hotelu Resort&SPA w sobotę (15 grudnia) odbył się II Świąteczny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Mrągowo Piotra Piercewicza. W imprezie 8uczestniczyło aż 60 adeptów, podzielonych na kategorie według wieku i stopnia zaawansowania w treningu. Oprócz gospodarzy na korcie zjawili się zawodnicy z Kętrzyna. Węgorzewa, Pisza, także z białoruskiego Grodna.

 • Kinder+Sport (1) Kętrzyn 2018 – Na razie rozeznanie sił...

  W sobotę (8 grudnia) w Kętrzynie odbył się I turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport. Dziewczęta i chłopcy rywalizują w trzech konkurencjach: dwójek(2008 i młodsi), trójek(2007 i młodsi) oraz czwórek (2006 i młodsi) W eliminacjach zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe ósemki, które rozegrają finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będą przepustki na imprezę krajową, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej.

 • Juniorki SMS Ostróda już przyjmują gratulacje – W kadetkach walka o czwórkę

  W lidze wojewódzkiej juniorek wydarzeniem była oczywiście wizyta siatkarek SMS Ostróda w Olsztynie. Zwycięstwo nad Chemikiem gwarantowało im tytuł mistrzowski. I ostródzianki sprostały zadaniu. Wygrały po zaciętym meczu 3:2 (w tie breaku do 13). Do kolejnych krążków aspirują: Warmiss i Chemik Olsztyn. W kadetkach trwa rywalizacja o czołową czwórkę i tu najbliżej celu są: Absolwent Olsztyn i SMS Ostróda.

 • W ligach wojewódzkich juniorek i kadetek – SMS Ostróda nie zwalnia tempa

  W lidze wojewódzkiej juniorek nadal trwa znakomita passa siatkarek SMS Ostróda, które odniosły szóste z rzędu zwycięstwo. Są coraz bliżej zdobycia tytułu mistrzowskiego. W Ostródzie podwójna radość bo kadetki w grupie F również kontynuują serię wygranych i zapewne walczyć będą o medal. Tu jednak rozstrzygnięć dużo dalej. Na razie drużyny rywalizują by znaleźć się w czołowej czwórce.

 • II Ogólnopolski Turniej Rodzinny (Kyokushin) Zambrów 2018 – Potencjał Warmii i Mazur imponujący

  W Zambrowieodbył się w niedzielę (25 listopada) II Ogólnopolski Turniej Rodzinny Karate Kyokushin z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rywalizowało ponad 200 zawodników reprezentujących 14 klubów. m.in. z Węgorzewa, Ostródy i Olecka. Jak zwykle imprezę rozgrywano na dwóch poziomach. Mniej zaawansowani walczyli w turnieju pomarańczowych pasów, bardziej w tradycyjnej formule.

 • Juniorki SMS Ostróda liderkami na półmetku – W kadetkach pierwsza selekcja dokonana

  W lidze wojewódzkiej juniorek siatkarki SMS Ostróda zapewniły sobie pozycje liderek na półmetku rozgrywek. Odniosły komplet zwycięstw, zwłaszcza cenne w minioną niedziele (18 listopada) nad Chemikiem Olsztyn 3:0. W lidze kadetek zakończył się pierwszy etap rywalizacji, który miał wyłonić zespoły, które zachowają szanse gry o medale i udział w Mistrzostwach Polski.

 • Młodzi piłkarze w Wydminach też uczcili setną rocznicę – Strzelanie bramek to fragment większej całości

  Pod hasłem „Prawdziwa wolność jest tylko wtedy, kiedy prawda przeciwstawia się kłamstwu”w aktywny sposób 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili młodzi piłkarze z Gminy Wydminy, Giżycka, Ełku i Węgorzewa. Dwudniowe (10/11 listopada) na Orliku i Stadionie Gminnym w Wydminach zgromadziły blisko 120 młodych sportowców.

 • Cenne punkty juniorek Chemika – Kadetki na finiszu pierwszej fazy i dwie zagadki

  W jedynym rozegranym w weekend (10/11 listopada) meczu ligi wojewódzkiej juniorek UKS Chemik odniósł bardzo cenne zwycięstwo nad MKS Zryw Volley 3:0i wspólnie z SMS Ostródama na koncie komplet punktów, a dalsza pozycja wynika z małej liczby gier. W kadetkach pozostała tylko jednak kolejka i poznamy drużyny, które walczyć będą w strefach 1/8 i 9/16.