Węgorzewo

 • III MP Służb Mundurowych Przemyśl 2019 – Brąz dla Warmii i Mazur

  W ostatni weekend w Przemyślu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2019. Wystartowały 23 zespoły różnych służb (m. in. Policja, Wojsko, Straż Graniczna, Służba Celna, Państwowa Straż Pożarna). Brązowy medal zdobyli reprezentanci Warmii i Mazur: Andrzej Mankow (Olsztyn) i Błażej Masłowski (Węgorzewo)

 • OOM i MP Juniorów Bydgoszcz 2019 (pełne wyniki) – Kajakarze Olimpii i kanadyjkarze OKSW na topie

  Na torze w Bydgoszczy zakończyły sie w niedzielę (11 sierpnia): Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski juniorów w kajakarstwie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali zawodnicy z Elbląga, Olsztyna, Mrągowa i Węgorzewa. Na zdecydowanego lidera tej dyscypliny wysunęli sie kajakarze Olimpii Elbląg, krórzy zdobyli już sześć medali w tym cztery złote. Dwukrotnie na najwyzszym stopniu podium stanęli  kanadyjkarze OKSW Olsztyn.

 • W Węgorzewie para olsztyńsko-giżycka najlepsza – W Kretowinach po raz czwarty

  Na Plaży Miejskiej Mamry odbyły się w sobotę ( 28 lipca) Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w siatkówce plażowej. Do rywalizacji stanęło siedem par z kilku miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Obowiązywał system brazylijskie (do dwóch porażek). Mimo upału turniej stał na wysokim poziomie, a tytuł wywalczyli: Rafał Gnatowski z Olsztyna i Jędrzej Arian z Giżycka.

 • Ciekawie w Kętrzynie i Węgorzewie – Świetna zabawa, choć nikt się nie oszczędzał

  W sobotę (13 lipca) na boiskach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego “Kętrzynianka” odbył się Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z regionu. Rywalizacja była bardzo zacięta, należy tylko żałować, że nie doszedł do skutku mecz finałowy z powodu kontuzji Dawida Czerniawskiego (Olsztyn). W efekcie zwycięzcami imprezy zostali: Patryk Kulbaka i Błażej Masłowski (Bartoszyce/Giżycko)

 • MP Juniorów U20 Racibórz 2019 - Sześć medali, złoto i srebro Klaudia Nazarowicz, złoto sztafeta 4x100 m AZS UWM, srebro i brąz Alicja Potasznik, srebro Kacper Rudnik

  W Raciborzu zakończyły sie 5 lipca lipca Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Ekipa  Warmii i Mazur  wraca w sześcioma medalami. Złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal zdobyła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), złoto sztafeta AZS UWM Olsztyn 4 razy 100 m dziewcząt, srebro i brąz Alicja Potasznik (AZS UWM) na 100 m i 200 m, srebro Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) w trójskoku.

 • Warszawska Liga Lekkoatletyczna 2019 – "Życiówki" biegaczy Atosu i Sokoła

  Podczas sobotniej (29 czerwca) Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej z okazji startu skorzystali zawodnicy Atosu Woźnice i Sokoła Węgorzewo. To zaprzyjaźnione sekcje, które często przygotowują się w wspólnie do sezonu. W stolicy dobrze zaprezentował się Michał Kijewski (Sokół), który na 100 200 i 400 m ustanowił rekordy życiowe, podobnie jak Julia Wawrzynowicz (Atos) na 100 m i Kornelia Trościanko (Sokół) na 800 m.

 • Finał Kinder+Sport Zabrze 2019 – Dwójki: MOSiR Giżycko i IKS Atak Elbląg w dziesiątce, reszta daleko

  W Zabrzu w dniach 24/26 czerwca odbywał się Finał Krajowy Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport. Rywalizowały 192 zespoły w kategoriach: „2”, „3” i „4” dziewcząt i chłopców. Startowało 12 (komplet) drużyn z okręgu warmińsko-mazurskiego. I to jest na pewno godne podkreślenia. Natomiast z czysto sportowego punktu widzenia nie wyglądało to najlepiej. Najwyższe 6 miejsce zajęły w "2": dziewczęta MOSiR Giżycko, 7 miejsce  wywalczyła "2" chłopców IKS Atak Elbląg.Reszta daleko.

 • Półfinały MP Młodzików i Młodziczek 2019 – Zwycięstwa par z Warmii i Mazur, cztery w finale

  W półfinałach Mistrzostw Polski młodzików i młodziczek w siatkówce plażowej bardzo dobrze wypadły pary z Warmii i Mazur. Szczególnie w Ostródzie w rywalizacji chłopców trzy duety znalazły się na podium i awansowały do „16” w Polsce. Wygrali Remigiusz Chrobak i Mateusz Antczak (SMS Ostróda) przed parą: Aleksander Rybak/Szymon Ławrynowicz (UKS Absolwent Sport Club Olsztyn) i  duetem: Michał Rożankowski/Michał Muraszko (IKS Atak Elbląg).

 • Mityng kwalifikacyjny do MP Białystok 2019 – Klaudia Nazarowicz w dal i trójskoku

  We wtorek (18 czerwca) w Białymstoku odbył się Mityng Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski. Startowali przede wszystkim lekkoatleci z Podlasia, ale wystąpili też zawodnicy Sokoła Węgorzewo i Gwardii Szczytno. Klaudia Nazarowicz (Sokół) wygrała konkursy skoku w dal i trójskoku (rekord życiowy). Zwycięstwa odnieśli również miotacze ze Szczytna: Jakub Borkowski (kula) i Karol Kijewski (dysk)

 • Turnieje Nadziei Olimpijskich (rocznik 2004) Szczyrk, Spała 2019 – Miłe akcenty warmińsko-mazurskie

  Zakończyły się Turnieje Nadziei Olimpijskich (rocznik 2004)w Siatkówce. Chłopcy rywalizowali w Spale, natomiast dziewczęta w Szczyrku. W imprezach finałowych rywalizowały ekipy regionów, wyłonione wcześniej w rozgrywkach strefowych. W Spale i Szczyrku wystąpili reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego w zespołach Wschód, obejmujących województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

 • Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 Gdańsk 2019 – Alicja Gajewska blisko 15 metrów

  W Gdańsku odbył się w niedzielę (16 czerwca) Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 . Startowali lekkoatleci okręgu warmińsko-mazurskiego z: Elbląga, Braniwa, Lubawy, Olsztyna, Węgorzewa i Bartoszyc. Alicja Gajewska wielce utalentowana miotaczka Zatoki Braniewo ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kula – 14.59 i jest bliska pokonania kolejnej bariery.

 • Wojewódzki Finał Orlika (2008) Węgorzewo 2019 – Rona Ełk ułożona i skuteczna

  W niedzielę (9 czerwca) na Stadionie Miejskim OSiR w Węgorzewie odbył się Wojewódzki Finał Orlika (rocznik 2008 i młodsi) grupy zielonej. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały wyłonione w turniejach eliminacyjnych. W finale UKS Rona 03 Ełk pokonał 2:0 Vęgorię Węgorzewo, zdobywając mistrzostwo.

 • Mistrzostwa Województwa SZS na kortach w Olecku – Ściana wschodnia ma swoje talenty

  Na kortach OSiR w Olecku odbyły się w czwartek (6 czerwca) Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali uczniowie ze szkół z Giżycka, Wilkas, Pisza, Węgorzewa, Mrągowa i oczywiście Olecka.

 • Mistrzostwa Województwa Iława 2019 – Tytuły wśród kadetek, kadetów i młodziczek rozdane

  Po juniorkach i juniorach poznaliśmy najlepsze pary województwa w siatkówce plażowej kadetek, kadetów i młodziczek. Turnieje odbyły się w Iławie, a oprócz medali stawką były przepustki do półfinałów Mistrzostw Polski. Po dobrych występach w ubiegłym sezonie awansowało po pięć par dziewcząt. Słabsza gra chłopców sprawiła, że mamy w półfinałach tylko trzy miejsca.

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Zamość 2019 – Podwójne medale to dopiero radość

  W miniony weekend (1/2 czerwca) Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: seniorów, U 20 i U18. Reprezentację Warmii i Mazur tworzyli zawodnicy z klubów LZS z: Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Węgorzewa, Dywit, Kurzętnika, Działdowa, Pasłęka i Ornety. Nasz dorobek do 11 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

 • Długodystansowe MP Wolsztyn 2019 (FOTO) – Imponujący bilans Olimpii Elbląg, inni też coś dołożyli

  W Wolsztynie (Wielkopolska) odbyły się w weekend (18/19 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Impreza rozgrywana zazwyczaj na początku sezonu jest oprócz walki o medale sprawdzianem efektów długich przygotowań. Pod tym względem z pełną satysfakcją mogli wracać do domu kajakarze Olimpii Elbląg, którzy zanotowali imponujący bilans. Innie też coś dołożyli, dlatego występ zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego był bardzo udany.

 • PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2019 – Popisowa dycha Daniela Mikielskiego

  W niedziele (12 maja) odbył się PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Program obejmował biegi i wyścigi rolkarskie w półmaratonie i 10 km. Świetnie spisał się olsztynecki długodystansowiec Daniel Mikielski zwycięzca w open na popularna dychę. W półmaratonie Przemysław Flaga (Olsztyn) był piąty, drugi w M35, a Marek Makowski (Węgorzewo) zajął drugie miejsce w M55. W półmaratonie rolkarzy Sławomir Charubin (Pisz) triumfował w kat. 50+

 • VI Memoriał Ireneusza Skowrońskiego Białystok 2019 – Dzieci i młodzież z Warmii i Mazur już na wodzie

  W sobotę (4 maja) odbyły się w Białymstoku Międzynarodowe Regaty Kajakowe poświęcone pamięci Ireneusza Skowrońskiego. W imprezie wystartowali młodzi „wodniacy: trzech sekcji warmińsko-mazurskich: Koszałka Opałka Węgorzewo. Bazy Mrągowo i Poncio Lidzbark. Spisali się bardzo dobrze, odnosząc wiele zwycięstw i zajmując miejsca na podium.

 • XV Półmaraton Węgorzwa 2019 – Mocni obcokrajowcy, ale Polacy wtrącili swoje trzy grosze

  W czwartek (2 maja) w Węgorzewie odbył się XV Półmaraton Węgorza. Impreza reaktywowana została w roku 2013 (powstała w 2001, z przerwą w latach 2009-2012) i cieszy się ogromną popularnością. Trasa przebiega pomiędzy najbardziej malowniczymi mazurskimi jeziorami. Wraz z Półmaratonem Węgorza zorganizowano Uliczne Biegi "Mazury Cud Natury", kierowane do dzieci i młodzieży oraz Bieg Flagi Biało – Czerwonej na dystansie 6 km.

 • Konsultacje Seniorów i Juniorów Wałcz 2019 – Kanadyjkarze OKSW i rewelacyjna młodzież z Elbląga

  W ostatni weekend kwietnia (27/28) tradycyjnie odbyły się w Wałczu konsultacje seniorów, juniorów i juniorów młodszych w kajakarstwie. To niejako podsumowanie okresu przygotowawczego, jednocześnie sygnał dla selekcjonerów na kogo w zbliżającym się sezonie stawiać w kontekście reprezentacji. Oczywiście decydujące będą regaty eliminacyjne, nie mniej mamy pierwsze rozeznanie.