Węgorzewo

 • Kinder+Sport (1) Kętrzyn 2018 – Na razie rozeznanie sił...

  W sobotę (8 grudnia) w Kętrzynie odbył się I turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport. Dziewczęta i chłopcy rywalizują w trzech konkurencjach: dwójek(2008 i młodsi), trójek(2007 i młodsi) oraz czwórek (2006 i młodsi) W eliminacjach zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe ósemki, które rozegrają finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będą przepustki na imprezę krajową, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej.

 • Juniorki SMS Ostróda już przyjmują gratulacje – W kadetkach walka o czwórkę

  W lidze wojewódzkiej juniorek wydarzeniem była oczywiście wizyta siatkarek SMS Ostróda w Olsztynie. Zwycięstwo nad Chemikiem gwarantowało im tytuł mistrzowski. I ostródzianki sprostały zadaniu. Wygrały po zaciętym meczu 3:2 (w tie breaku do 13). Do kolejnych krążków aspirują: Warmiss i Chemik Olsztyn. W kadetkach trwa rywalizacja o czołową czwórkę i tu najbliżej celu są: Absolwent Olsztyn i SMS Ostróda.

 • W ligach wojewódzkich juniorek i kadetek – SMS Ostróda nie zwalnia tempa

  W lidze wojewódzkiej juniorek nadal trwa znakomita passa siatkarek SMS Ostróda, które odniosły szóste z rzędu zwycięstwo. Są coraz bliżej zdobycia tytułu mistrzowskiego. W Ostródzie podwójna radość bo kadetki w grupie F również kontynuują serię wygranych i zapewne walczyć będą o medal. Tu jednak rozstrzygnięć dużo dalej. Na razie drużyny rywalizują by znaleźć się w czołowej czwórce.

 • II Ogólnopolski Turniej Rodzinny (Kyokushin) Zambrów 2018 – Potencjał Warmii i Mazur imponujący

  W Zambrowieodbył się w niedzielę (25 listopada) II Ogólnopolski Turniej Rodzinny Karate Kyokushin z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rywalizowało ponad 200 zawodników reprezentujących 14 klubów. m.in. z Węgorzewa, Ostródy i Olecka. Jak zwykle imprezę rozgrywano na dwóch poziomach. Mniej zaawansowani walczyli w turnieju pomarańczowych pasów, bardziej w tradycyjnej formule.

 • Juniorki SMS Ostróda liderkami na półmetku – W kadetkach pierwsza selekcja dokonana

  W lidze wojewódzkiej juniorek siatkarki SMS Ostróda zapewniły sobie pozycje liderek na półmetku rozgrywek. Odniosły komplet zwycięstw, zwłaszcza cenne w minioną niedziele (18 listopada) nad Chemikiem Olsztyn 3:0. W lidze kadetek zakończył się pierwszy etap rywalizacji, który miał wyłonić zespoły, które zachowają szanse gry o medale i udział w Mistrzostwach Polski.

 • Młodzi piłkarze w Wydminach też uczcili setną rocznicę – Strzelanie bramek to fragment większej całości

  Pod hasłem „Prawdziwa wolność jest tylko wtedy, kiedy prawda przeciwstawia się kłamstwu”w aktywny sposób 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili młodzi piłkarze z Gminy Wydminy, Giżycka, Ełku i Węgorzewa. Dwudniowe (10/11 listopada) na Orliku i Stadionie Gminnym w Wydminach zgromadziły blisko 120 młodych sportowców.

 • Cenne punkty juniorek Chemika – Kadetki na finiszu pierwszej fazy i dwie zagadki

  W jedynym rozegranym w weekend (10/11 listopada) meczu ligi wojewódzkiej juniorek UKS Chemik odniósł bardzo cenne zwycięstwo nad MKS Zryw Volley 3:0i wspólnie z SMS Ostródama na koncie komplet punktów, a dalsza pozycja wynika z małej liczby gier. W kadetkach pozostała tylko jednak kolejka i poznamy drużyny, które walczyć będą w strefach 1/8 i 9/16.

 • Jesienne Święto Biegów Ogonki 2018 – Grodno utarło nam nosa, ale nikt nie narzekał

  W sobotę (10 listopada) w Ogonkach koło Węgorzewa odbyło się Jesienne Święto Biegów związane oczywiście z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na dwóch dystansach: 5 km i 10 km wystartowało prawie 200 uczestników, w tym spora grupa gości zza wschodniej granicy, którzy zresztą odegrali czołowe role. Pierwsi na mecie znaleźli mieszkańcy Grodna Henadz Verhawodkin (10 km) i Artsiowa Lohish (5 km).

 • Zawody Konsultacyjne Wałcz 2018 – Niezłe perspektywy przed Olimpią Elblag

  Podsumowaniem roku sportowego w kajakarstwie są tradycyjnie Zawody Konsultacyjne w Wałczu (juniorów i seniorów), na które składają się zarówno wyścigi na wodzie w różnych konfiguracjach, jak również testy siły, wytrzymałości i to wszystko składa się na ogólny wynik rankingowy.W tegorocznej próbie najlepiej wypadli wodniacy Olimpii Elbląg, przed którymi rysują się obiecujące perspektywy.

 • W ligowych juniorek i kadetek 2019/19 – Najwięcej emocji w Iławie, Giżycku i Ełku

  W rozgrywkach młodzieżowych siatkarek juniorkijeszcze nie przekroczyły półmetka, natomiast kadetkirozpoczęły spotkania rewanżowe fazy eliminacyjnej. W starszej grupie bez porażki są tylko zespoły SMS Ostróda i Chemik Olsztyn, ale bardzo ciekawie było w Iławie, gdzie Zryw Volley przegrał z Warmissem 2:3.natomiast w młodszej już sześć ekip może być raczej spokojnych o przepustki do grup walczących o miejsca 1/8.

 • Szybkie tempo kadetek – Na czele: Truso, Warmiss Volley, SMS Ostróda i Absolwent

  W lidze wojewódzkiej kadetek w siatkówce 16 uczestniczących w rywalizacji zespołów osiągnęło półmetek pierwszej fazy grupowej. Przypomnijmy, że ten etap ma wyłonić drużyny, które później grac będą o miejsca 1-8 (czołowe dwójki) i 9-16. Liderami po trzeciej kolejce są: MKS Tuso Elbląg, UKS Warmiss Volley Olsztyn, SMS Ostróda i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn.

 • Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2018 – Mocny akcent Warmii i Mazur

  W sobotę (13 października) odbył się w Białymstoku Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2018. Rywalizowało 180 zawodniczek i zawodników w tym także reprezentanci: Rosji, Białorusi i Ukrainy. W imprezie startowali karatecy czterech sekcji warmińsko-mazurskich. Najwięcej trofeów przywieźli zawodnicy Oleckiej Szkoły sztuk Walki Kyokushin Karate.Wywalczyli 15 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe).

 • W ligach: juniorek w i kadetek – SMS Ostróda na dwóch frontach, ciekawe derby w Olsztynie

  W weekend (13/14) października) obyła się druga seria spotkań w ligach wojewódzkich juniorek i kadetek w siatkówce. Liderem w starszej kategorii jest SMS Ostróda z kompletem punktów. Faworyt: UKS Chemik pauzował. W rywalizacji kadetek dwa mecze zasługują na uwagę. W grupie B Chemik Olsztyn przegrał z UKS Warmiss 2:3, a w grupie D Zryw Volley Iława uległ Absolwentowi Olsztyn też po tir breaku.

 • XI Półmaraton Ełcki 2018 - Wojciech Kopeć nie daje nikomu nadziei

  Niedzielny (14 października) XI Półmaraton Ełcki wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka, który kontynuuje znakomitą passę ostatnich tygodni. Drugi na metę wpadł Dominik Drażba (Ełk), a trzeci był gość z Kaliningradu Vasiliy Nesterov. Bieg ukończyło 182 uczestników z całej Polski, także długodystansowcy zza wschodniej granicy.

 • Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Biegach Przełajowych 2018 – Ostre tempo w Węgorzewie

  W Węgorzewie odbyły się 10 i 11 października Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Biegach Przełajowych. Rywalizowali reprezentanci prawie 20 jednostek,w tym także kilka z Warmii i Mazur. Panie biegały na 3 km, panowie na 3 km i 8 km, odbyły się także sztafety 4 razy 1 km i 4 razy 2 km. W konkurencjach indywidualnych uczestników podzielono na dwie kategorie: do 35 i pow. 35 lat.

 • O Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie – Domink Święcicki z Gołdapi razy trzy

  W niedzielę (7 października) odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych od klasy I szkoły podstawowej do weteranów 50+. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w swojej kategorii i starszej. Zastosowano system „do dwóch przegranych”, a startowali oprócz gospodarzy zawodnicy z Olsztyna, Pisanicy, Pozezdrza, Gołdapi, Sobiech, Pereł i Suwałk

 • Liga Juniorek i Kadetek 2018/19 - Najciekawiej było w Ostródzie

  Rozpoczęły się rozgrywki wojewódzkie juniorek i kadetek w siatkówce. W starszej grupie wiekowej występuje pięć zespołów, które tradycyjnie rywalizują systemem każdy z każdym mecz i rewanż. W kadetkach zgłoszono 16 drużyn, które w pierwszej fazie walczą w czterech równorzędnych grupach. Eliminacje wyłonią ekipy, które w następnych etapach przyporządkuje się hierarchicznie. Walkę o mistrzostwo zachowają teamy z miejsc 1-2.

 • Grand Prix Górowa Iławeckiego (5) 2018 – Niespodzianki na ostatniej prostej

  W sobotę (6 października) górowskie Grand Prix w tenisie stołowym osiągnęło już „ostatnią prostą:”. Emocje rosną. Wprawdzie klasyfikacje są już mocno ukształtowane, ale przecież każdy turniej powoduje roszady w kolejności, warto więc walczyć do końca. I tak się dzieje, bo uczestnikom ambicji nie brakuje.

 • Turniej o Puchar Burmistrza Węgorzewa 2018 – Grand Prix na finiszu, każdy punkt na wagę złota

  Dobiega końca cykli turniejów szachowych o Grand Prix Warmii i Mazur. W minioną niedzielę (30 września) odbyła się impreza o Puchar Burmistrza Węgorzewo, którą wygrał olsztynianin w barwach UKS Gostmat Gistynin Piotr Renkowski. Za nim znaleźli się dwaj zawodnicy zza wschodniej granicy, a następnie lider klasyfikacji generalnej Grand PrixKrzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn).

 • Turniej o Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie – W Górowie Iławeckim Grand Prix po raz piąty

  W najbliższa niedzielę (7 października) w sali LO (ul. B. Prusa) odbędzie się VII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych, przewiduje się rywalizację w wielu kategoriach wiekowych. (poniżej regulamin). W sobotę o godz. 9.30 w hali miejskiej w Górowie Iławeckim odbędzie się piąty turniej VI Grand Prix.