Węgorzewo

 • Mrągowski Bieg 100-Lecia Odzyskania Niepodległości Polski 2018 – Na piątkę Osior, na dychę Sulewski

  W środę (15 sierpnia) odbył się Mrągowski Bieg 100-Lecia Odzyskania NiepodległościPolski. Rokrocznie organizowana impreza miał tym razem szczególny wymiar, co docenili uczestnicy. W obu biegach na 5 i 10 km stawiło się ich ponad trzystu. Większość to reprezentanci Warmii i Mazur, zwłaszcza ze wschodnich rejonów województwa, ale nie zabrakło biegaczy z innych regionów.

 • OOM Śląskie i MP Juniorów Poznań 2018 – W sumie 11 medali, po dwa złote OKSW Olsztyn i Olimpia Elbląg

  W Poznaniu odbywały się w weekend(10/12 sierpnia); Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Junioróww kajakarstwie. Startowała ekipa Warmii i Mazur (OKSW i KSC Olsztyn, Koszałek Opałek Węgorzewo, Sokół Ostróda i Baza Mrągowo). W sumie zdobylismy 11 medali: 4 złote 4 srebrne i 3 brązowe. Po dwa razy na najwyzszym stopnoi podium stawali reprezentanci: OKSW Olsztyn i Olimpii Elblag.

 • Recman Cup Suwałki 2018 – Para z Ełku na podium , olsztynianin tuż za nim

  W czwartej edycji Recman Cup w Suwałkach (21/22 lipca) wystartowało 40 tenisistów z Warszawy, Olsztyna, Gołdapi, Białegostoku, Sokółki, Grudziądza, Ełku, Skarżyska-Kamiennej oraz gospodarze. W puli nagród było 10 tysięcy złotych. Reprezentanci Warmii i Mazurnależeli do czołowych postaci i stanęli na podium w dwóch konkurencjach: singlu mężczyzn i mikście.

 • Triathlon Series Brodnica 2018 – Na najwyższym stopniu Krzysztof Wacławski (M50)

  W niedzielnym (22 lipca) Triathlon Series Brodnica rozegrano trzy konkurencje indywidualne, w których wystartowała spora grupa reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Największy sukces odniósł Krzysztod Wacławski (Iława) w ćwiartce Iron, który wygrał rywalizacje w kat. M50, a w open też zajął wysokie 16 miejsce. Na tym dystansie Jarosław Jabłoński (Susz) był czwarty w open i drugi w M40.

 • Turniej Oldboy’s (45+)Węgorzewo 2018 – Orły Kętrzyn z pucharem. Zadecydował bezpośredni mecz z Cresovią

  W Węgorzewie odbył się w niedzielę (15 lipca) Ogólnopolski Turniej Piłkarski Oldboy’s (45+).Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które w skróconym czasie zagrały systemem każdy z każdym. Główne trofeum zdobyli panowie z Orłów Kętrzynprzed Cresovią Górowo Iławeckie. Obie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów, ale bezpośredni mecz wygrali kętrzynianie

 • III Warmiński Bieg Uliczny Reszel 2018 – Na dychę Wojciech Kopeć, w light Cezary Jaroszewski

  W Reszluodbył się w sobotę (14 lipca) III Warmiński Bieg Uliczny. Rywalizowano na dwóch dystansach: klasycznym: 10 km i light – 4 km. Impreza zgromadziła na starcie około 120 biegaczy, głównie z Warmii i Mazur, ale nie brakowało też gości z innych województw. Na 10 km triumfował faworyt Wojciech Kopeć (Olsztynek), który o ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Sulewskiego (Barczewo) i Zbigniewa Rogowskiego (Olsztynek).

 • 81 MP Seniorów Poznań 2018 – Gwiazdy i gwiazdki OKSW wracają z dziewięcioma medalami, Koszałek ze srebrem, a Baza z brązem

  W Poznaniuodbywały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Jak można było się spodziewać na podium stawali głównierzedstawiciele kanadyjek: wśród pań: Maja Szajdek i Julia Walczak (OKSW Olsztyn) oraz siostry Dorota i Katarzyna Kozakiewicz ( Koszałek Opałek Węgorzewo), wśród panów: Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak (PKSW Olsztyn).

 • XVIII Krajowe Międzynarodowe LZS Wolsztyn 2018 – Bogaty łup Koszałka Opałka

  W dniach 15-16 czerwca na Jeziorze Wolsztyńskim odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie. Rywalizowało ponad 400 zawodników i zawodniczek, bo jednocześnie odbywały się Ogólnopolskie Regaty Dzieci o Puchar Ziemi Wolsztyńskiej. Startowali kajakarze Koszałka Opałka Węgorzewo.

 • Puchar Nadziei Olimpijskich Bydgoszcz 2015 – Świetny występ kanadyjkarzy z Warmii i Mazur

  W Bydgoszczy zakończyły się w niedziele (27 września)  prestiżowe międzynarodowe regaty kajakowe o Puchar Nadziei Olimpijskich. Startowali reprezentanci 21 państw z Europy, Azji i Ameryki. W reprezentacji Polski byłokilkoro wodniaków z Warmii i Mazur, którzy spisali się znakomicie. Nasi kanadyjkarze: Katarzyna Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) oraz Julia Walczak i Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) zdobyli medale, także złote.

 • XV Cyklokross Jesienny MTB Węgorzewo 2015 – Nie ma to jak w rodzinie

  W niedzielę(27 września) w Węgorzewieodbył się XV Cyklokross Jesienny MTB. Na starcie stanęło około 200 uczestników głównie z miejscowej Gminy , ale byli tez goście z innych miejscowości województwa. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, prowadzono tez klasyfikację rodzin i zebrała się tu spora grupka. Impreza jak zwykle przebiegała w znakomitej atmosferze.

 • MP Młodzików Radom 2015 – Klaudia Nazarowicz w 5-boju i sztafeta 4 razy 100 m AZS UWM w glorii złota, a w sumie 7 medali

  W Radomiu zakończyły się w niedzielę (27 września) MP młodzików w lekkiej atletyce. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się znakomicie. Zdobyli aż 7 medali w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium staneli: pięcioboistka z Sokoła Węgorzewa Klaudia Nazarowicz  i sztafeta  chłopców 4 razy 100 metrów  z AZS UWM Olsztyn: Tomasz Bartnicki, Damian Szymański, Mateusz Dziadko i Wojciech Szon. Dwa medale: srebrny i brązowy wywalczył Sebastian Rybka (AZS UWM) na płotkach (300 m i 110 m)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Pasłęk 2015 – Dziesięć zwycięstw, Alicja Potasznik i Sebastian Rybka – po dwa razy złoto

  Ponad pół tysiąca uczestników zgromadziły na starcie w Pasłęku (sobota 12 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Rywalizowali reprezentanci okręgów: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji zespolowej nie mieliśmy szans, natomiast indywidualnie odnieśliśmy 10 zwycięstw. Po dwa złote medale zdobyli: Alicja Potasznik (Asy Dywity) i Sebastian Rybka (AZS UWM Olsztyn)

 • XXIII Cross Gołdapski 2015 – Michał Smalec szybszy na finiszu

  Ponad 70 uczestników zgromadził w sobotę (19 września) na starcie XIII Cross Gołdapski.Zjawili się przede wszystkim zawodnicy z regionu i oczywiście gospodarze. Nie zabrakło jednak reprezentantów Podlasia i Rosji. Pasjonująca walkę o zwycięstwo na urozmaiconej trasie stoczyli Michał Smalec i Wojciech Kopeć. Minimalnie o sekundę szybszy okazał się ełczanin z Podlasia Białystok.

 • V Budimex Półmaraton Augustowski 2015 – Michał Smalec drugim Polakiem, Bartek Osior też w dziesiatce

  Prawie 300 uczestników zgromadził na starcie Półmaraton Augustowski. Miejsca na podium w klasyfikacji open zajęli Kenijczycy. Ełczanin Michał Smalec (Podlasie Białystok) był szósty, a drugi z Polaków. Bartek Osior (Wydminy) zajął odpowiednio 10 i 6 pozycję. Obaj znaleźli się wśród medalistów swoich kategorii wiekowych. Wśród pań czwarta była Beata Pokrzywińska-Osior (Wydminy).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Lublin 2015 – Jakubowi Wojciechowskiemu fala nie przeszkodziła

  W Lublinie odbyły się 5 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. W regatach uczestniczyli przedstawiciele 14 klubów reprezentujących cztery województwa: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie, lubelskie. Indywidualnie złoty medal zdobył kanadyjkarz Koszałka Opałka Węgorzewo Jakub Wojciechowski.Warmińsko-Mazurskie wygrało klasyfikację województw.

 • Mistrzostwa Młodzików Podlasia 2015 – W Olecku błysnęli: Przemek Adamski, siostry Potasznik i inni

  Mistrzostwa Województwa Młodzików Podlasia wyznaczono w niedzielę (30 sierpnia) w Oleckui z okazji startu skorzystali tez lekkoatleci kilku sekcji warmińsko-mazurskich. I to niekoniecznie młodzicy. Startowali w zasadzie poza konkursem, ale sprawdzian był udany. Medalista Mistrzostw Polski juniorów Przemysław Adamski (Atos Woźnice) wygrał 100 i 300 metrów

 • W Górowie Iławeckim mundurowi bez mundurów – W Lidzbarku po raz ostatni

  W Górowie Iławeckim odbył się turniej w siatkówce plażowej, w którym wystąpili reprezentanci służb mundurowych. Zagrało 13 par męskich i cztery kobiece. Panowie rywalizowali systemem brazylijskim (do dwóch przegranych), panie walczyły w układzie „każdy z każdym”. Triumfowali Andrzej Mankow/Błażej Masłowski (KMP Olsztyn/JW Węgorzewo)oraz Agata Hirniak/Sylwia Skowrońska (PSG Grzechotki/PSG Bezledy).

 • IV Piknik Militarny Orzysz 2015 – Artyleria z Węgorzewa górą!

  Na boiskach nad orzyskim jeziorem 12 siatkarskich duetów rywalizowało o Puchar Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.To kolejny akcent programu IV Pikniku Militarnego. Główne trofeum zdobyli siatkarze 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa - Cezary Madejski i Błażej Maslowski przed Mariuszem Królikowskim i Marcinem Kaweckim z Olsztyńskiego Okręgu Służby Więziennej

 • Ogólnopolski Mityng Lidzbark Warmiński 2015 (FOTO) – Poligon przed druga odsłoną

  W miniona sobotę (23 sierpnia) na stadionie w Lidzbarku Warmińskim odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny (klasa I) z udziałem zawodników prawie wszystkich sekcji Warmii i Mazur, a także z województw: pomorskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego i zachodniopomorskiego. Zabrakło rewelacyjnych wyników, bowiem uczestnicy byli po obozach przed druga częścią sezonu, a i warunki nie sprzyjały.

 • II Turniej o Puchar Grzegorza Lato Węgorzewo 2015 – Dużo gry na finiszu wakacji

  W sobotę (22 sierpnia) na Stadionie Miejskim w Węgorzewie odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Grzegorza Lato. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej z kompletem zwycięstw wygrali futboliści Wigier Suwałki, w roczniku 2003/04 triumfowali piłkarze ŁKS Łomża, w roczniku 2001/02 najlepsi okazali się zawodnicy Amators Pozezdrze.