Węgorzewo

 • Kinder+Sport (5) Elbląg 2019 – Poznaliśmy finalistów, zagrają w Barczewie o przepustki

  Zakończyły się eliminacje wojewódzkie turnieju mini siatkówki Kinder+Sport. Rywalizacja obejmowała pięć turniejów, przy czym punkty zapisywano z trzech najlepszych. Wyłoniono po osiem drużyn w „2”, „3” oraz „4” dziewcząt i chłopców. Mały wyłom nastąpił w czwórkach chłopców, bowiem dwie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów i zakwalifikowano do finału dziewięć zespołów.

 • V Memoriał im. Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2019 – W open Robert Karniej

  W sobotę (6 kwietnia) w Węgorzewie odbył się V Memoriał im. Grzegorza Kokochyw tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 55 zawodników między innymi z : Warszawy, Ełku, Pisanicy, Mrągowa, Srokowa, Pozezdrza, Olecka, Ołownika, Pereł, Gołdapi, Mazuchówki, Gawlików Wielkich, Pieczarek. W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Robert Karniej (Olecko)

 • 12. MP w Biegu 24-Godzinnym Supraśl 2019 – Rafał Kot i Joanna Deputat w czołówce

  W Supraśluodbyły się w weekend (6/7 kwietnia) Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym. O kolejności decydowała liczba kilometrów przebyta w ciągu doby. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. W klasyfikacji open Rafał Kot (Szczytno) zajął piąte miejsce. Pokonał dystans prawie 237 km. W rywalizacji pań na szóstej pozycji sklasyfikowano Joannę Deputat (Elbląg). W kat. M20 drugi był Norbert Marczuk (Olecko).

 • Finał Mistrzostw Województwa WM Z LZS (2003/2005) Węgorzewo 2019 – Nidzica z głównym trofeum

  W Węgorzewie odbył się w czwartek (28 marca) Finał Mistrzostw Województwa WM Z LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych rocznika 2003-2005. W turnieju rywalizowało sześć zespołów, które wcześniej z powodzeniem walczyły w wielostopniowych eliminacjach. Finał rozegrano systemem „każdy z każdym” (15 meczw). Tytuł przypadł futbolistom z Nidzicy, którzy trzy mecze wygrali jeden zremisowali i jeden przegrali.

 • Wojewódzka Licealiada przy stołach Olecko 2019 – Tytuły dla I LO Ełk i ZS Działdowo

  W piątek (29 marca) roku w hali „Lega” w Olecku odbył się Finał Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców . Rywalizowało po sześć zespołów, najpierw w grupach, potem w półfinałach i o miejsca. Złote medale zdobyli: dziewczęta I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku i chłopcy z Zespołu Szkół z Działdowa.

 • Turniej Czterech Hal (2) Korsze 2019 – Tym razem Husaria

  W sobotę (23 marca) w hali sportowej w Korszachodbył się druga impreza dla piłkarzy – amatorów cyklu „TurniejCzterech Hal”. Tym razem do rywalizacji przystąpiło tylko sześć z ośmiu zapowiadanych zespołów, co zubożyło program, ale emocji i tak nie zabrakło. Najlepsi okazali się futboliści miejscowej Husarii, którzy w finałowej potyczce pokonali Blaugranę Giżycko. 3:1. Obie drużyny są na czele klasyfikacji generalnej.

 • Mistrzostwa Województwa WM Z LZS w „halówce” (rocznik 2006) – W Jezioranach nikt nie pokonał Prątnicy

  W środę (27 marca). w Hali OSIR w Jezioranach odbył się FINAŁ Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych rocznika 2006 i młodsi.W turnieju zagrali reprezentanci sześciu gmin z terenu województwa, którzy przebrnęli przez eliminacje gminne, rejonowe oraz półfinał wojewódzki. Najlepsi okazali sę chłopcy z Prątnicy (Gmina Lubawa).

 • II Turniej Czterech Hal (1) Kętrzyn 2019 – 4 Fun Węgorzewo pierwszym liderem

  W hali MOSiR w Kętrzynie odbył się pierwszy turniej drugiej edycji cyklu Turnieju Czterech Hal.W ubiegłym roku impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem amatorskich ekip z powiatów: węgorzewskiego, giżyckiego i kętrzyńskiego.W pierwszym turnieju nowej edycji wystąpiło osiem drużyn a najlepsza okazała się ekipa 4Fun Węgorzewo, pokonując w finale Major Team 1:0

 • Kinder +Sport (4) Ełk 2019 – Każdy chce wskoczyć do finałowej ósemki

  W miniony weekend (16/17 marca) w Ełku odbył się czwarty turniej eliminacyjny imprezy w minisiatkówce Kinder+Sport. Coraz wyraźniej kształtują się czołowe ósemki w poszczególnych konkurencjach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. Są zespoły, które już po trzech eliminacjach zebrały tyle punktów, że zrezygnowały wyjazdu do Ełku, ale są takie, które startują dalej, przy czym najgorszy wynik się odrzuca.

 • Mistrzostwa Województwa LZS w Biegach Przełajowych Pasłęk 2019 – Obiecujące otwarcie sezonu, a tytuły też się liczą

  W piątek (15 marca) w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w Biegach Przełajowych pod patronatem Burmistrza. Do rywalizacji przystapiło ponad 150 uczestników – uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansach od 1000 m do 3000 m wśród dziewcząt i chłopców. Gospodarze wygrali klasyfikacje zespołowe i biegi najmłodszych grup.

 • „Football Festival” (rocznik 2009) Olecko 2019 – Dzielna postawa Vęgorii i LUKS Wydminy

  W hali Lega w Olecku 12 zespołów z Polski, Litwy i Rosji rocznika 2009 rywalizowała w miniony weekend (9/10 marca) w turnieju z cyklu „Football Festival”. Uczestników podzielono najpierw na dwie grupy (system każdy z każdym), po czy najlepsi zagrali w grupie mistrzowskiej (1/6), pozostali grali o miejsca 7/12.. Bardzo dobrze wypadli piłkarze Warmii i Mazur. Vęgoria Węgorzewo zajęła drugie, a LUKS Wydminy piąte miejsce.

 • 10 Półmaraton Komandosa Warszawa 2019 – Tylko dla zuchwałych

  Na terenach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się w sobotę (16 lutego) jubileuszowy X Półmaraton Komandosa. Kiedyś było to wyjątkowe wyznanie, i coś z tego na pewno pozostało, ale w dobie różnych ekstremalnych imprez rywalizacja w pełnym wojskowym rynsztunku nie wywiera już takiego wrażenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to próba dla wytrwałych i świetnie przygotowanych uczestników.

 • Zakończenie lig miejskich: W Iławie Zawbud, W Węgorzewie Omet Srokowo, w Lubawie HD Invest Kazanice

  Piłkarskie ligi halowe w większości środowisk stanowią największą atrakcję okresu zimowego. Cieszą się dużą popularnością nie tylko samych uczestników, ale tez kibiców. Będziemy systematycznie podawać końcowe rozstrzygnięcia. Na początek Iława, gdzie triumfował Zawbud, Węgorzewo (Omet Srokowo) i Lubawa (HD Invest Kazanice).

 • Dwa turnieje o Puchar Burmistrza Korsz 2019 – Pisa Barczewo i Vęgoria Węgorzewo

  W weekend (2/3 lutego) w halach sportowych w Korszach i Barcianach odbyły się turnieje piłkarskie chłopców kategoriach wiekowej U9 i U10 o Puchar Burmistrza Korsz. W młodszej kategorii (Korsze) główne trofeum zdobyli mali futboliści Pisy Barczewo przed Polonią Lidzbark Warmiński i MKS Korsze. W Barciach (U10) triumfowała Vęgoria Węgorzewoprzed UKS Mini Soccer Academy Mrągowo i MKS Korsze

 • Halowy Miryng Toruń 2019 – Ostatnia prosta przed walką o medale

  W sobotę (2 lutego) w hali Arena w Toruniu odbył się mityng lekkoatletyczny, w którego programie znalazły się mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego U14 i U16. Ponieważ za tydzień zaplanowano Mistrzostwa Polski U18 i U20 wielu zawodników potraktowało to jako ostatni sprawdzian przed walka o medale. Wystartowała bardzo liczna grupa lekkoatletów z sekcji warmińsko-mazurskich.

 • Grand Prix Węgorzewa 2018/19 - AKS Kormoran Olsztyn z głównym trofeum

  W sobotę (26 stycznia) odbył się III Turniej w Siatkówce Mężczyzn – Grand Prix Węgorzewa. Zgłosiło się siedem drużyn, ale zabrakło w tym gronie miejscowej ekipy Tołwiński Team, która miała realne szanse na podium w całym cyklu. W klasyfikacji generalnej Grand Prix zwyciężył ostatecznie AKS Kormoran Olsztyn, który w trzecim turnieju zajął drugie miejsce za Mrągowem.

 • Kinder+Sport (2) Olecko 2019 – Faworyci umacniają swe pozycje

  W weekend (12/13 stycznia) w Olecku odbył się II turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport 2019.Zawody odbywają się w czterech kategoriach: „dwójki” rocznik 2008 i młodsze; „trójki” rocznik 2007 i młodsze; „czwórki” rocznik 2006 i młodsze. Jak zwykle w hali Lega było gwarno, a nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale to już domena dziecięcego sportu.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek znamy komplet finalistek – Role rozdzielone, przychodzi najważniejszy czas

  Niedzielne (13 stycznia) turnieje barażowe wyłoniły składy poszczególnych finałów w lidze wojewódzkiej młodziczek. W najważniejszym o miejsca 1-4 zagrają: MKS Truso Elbląg (zwyciężczynie wszystkich turniejów eliminacyjnych), UMKS FPP Mikro Ełk ( drugie miejsce w ostatnim turnieju I ligi) oraz z baraży: KS MOSiR Giżycko, UKS Olimp Bartoszyce. O podziale medali i przepustek do Mistrzostw Polski zadecydują dwa turnieje.

 • Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

  W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

 • Finalistki mistrzostw kadetek w komplecie – Chemik uzupełnił doborową stawkę

  Znamy już finalistki ligi wojewódzkiej kadetek. W dwóch turniejach, które wyłonią medalistki oraz reprezentantki Warmii i Mazur w MP wystąpią: UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, MKS Truso Elbląg,   SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn. Zespół Chemika pokonał Salos Ełk 3:1 i to wystarczyło. MOSiR Gizycko, który miał minimalne szanse ma tę satysfakcję, że w ostatniej kolejce wygrał z liderem SMS Ostróda 3:2.