Węgorzewo

 • W ligach: juniorek w i kadetek – SMS Ostróda na dwóch frontach, ciekawe derby w Olsztynie

  W weekend (13/14) października) obyła się druga seria spotkań w ligach wojewódzkich juniorek i kadetek w siatkówce. Liderem w starszej kategorii jest SMS Ostróda z kompletem punktów. Faworyt: UKS Chemik pauzował. W rywalizacji kadetek dwa mecze zasługują na uwagę. W grupie B Chemik Olsztyn przegrał z UKS Warmiss 2:3, a w grupie D Zryw Volley Iława uległ Absolwentowi Olsztyn też po tir breaku.

 • XI Półmaraton Ełcki 2018 - Wojciech Kopeć nie daje nikomu nadziei

  Niedzielny (14 października) XI Półmaraton Ełcki wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka, który kontynuuje znakomitą passę ostatnich tygodni. Drugi na metę wpadł Dominik Drażba (Ełk), a trzeci był gość z Kaliningradu Vasiliy Nesterov. Bieg ukończyło 182 uczestników z całej Polski, także długodystansowcy zza wschodniej granicy.

 • Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Biegach Przełajowych 2018 – Ostre tempo w Węgorzewie

  W Węgorzewie odbyły się 10 i 11 października Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Biegach Przełajowych. Rywalizowali reprezentanci prawie 20 jednostek,w tym także kilka z Warmii i Mazur. Panie biegały na 3 km, panowie na 3 km i 8 km, odbyły się także sztafety 4 razy 1 km i 4 razy 2 km. W konkurencjach indywidualnych uczestników podzielono na dwie kategorie: do 35 i pow. 35 lat.

 • O Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie – Domink Święcicki z Gołdapi razy trzy

  W niedzielę (7 października) odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych od klasy I szkoły podstawowej do weteranów 50+. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w swojej kategorii i starszej. Zastosowano system „do dwóch przegranych”, a startowali oprócz gospodarzy zawodnicy z Olsztyna, Pisanicy, Pozezdrza, Gołdapi, Sobiech, Pereł i Suwałk

 • Liga Juniorek i Kadetek 2018/19 - Najciekawiej było w Ostródzie

  Rozpoczęły się rozgrywki wojewódzkie juniorek i kadetek w siatkówce. W starszej grupie wiekowej występuje pięć zespołów, które tradycyjnie rywalizują systemem każdy z każdym mecz i rewanż. W kadetkach zgłoszono 16 drużyn, które w pierwszej fazie walczą w czterech równorzędnych grupach. Eliminacje wyłonią ekipy, które w następnych etapach przyporządkuje się hierarchicznie. Walkę o mistrzostwo zachowają teamy z miejsc 1-2.

 • Grand Prix Górowa Iławeckiego (5) 2018 – Niespodzianki na ostatniej prostej

  W sobotę (6 października) górowskie Grand Prix w tenisie stołowym osiągnęło już „ostatnią prostą:”. Emocje rosną. Wprawdzie klasyfikacje są już mocno ukształtowane, ale przecież każdy turniej powoduje roszady w kolejności, warto więc walczyć do końca. I tak się dzieje, bo uczestnikom ambicji nie brakuje.

 • Turniej o Puchar Burmistrza Węgorzewa 2018 – Grand Prix na finiszu, każdy punkt na wagę złota

  Dobiega końca cykli turniejów szachowych o Grand Prix Warmii i Mazur. W minioną niedzielę (30 września) odbyła się impreza o Puchar Burmistrza Węgorzewo, którą wygrał olsztynianin w barwach UKS Gostmat Gistynin Piotr Renkowski. Za nim znaleźli się dwaj zawodnicy zza wschodniej granicy, a następnie lider klasyfikacji generalnej Grand PrixKrzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn).

 • Turniej o Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie – W Górowie Iławeckim Grand Prix po raz piąty

  W najbliższa niedzielę (7 października) w sali LO (ul. B. Prusa) odbędzie się VII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora LO w Węgorzewie. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych, przewiduje się rywalizację w wielu kategoriach wiekowych. (poniżej regulamin). W sobotę o godz. 9.30 w hali miejskiej w Górowie Iławeckim odbędzie się piąty turniej VI Grand Prix.

 • V Kętrzyńskie Biegi z Wojciechem Kętrzyńskim – Trzy opcje, każdy wybrał co chciał

  W sobotę (22 września) odbyły się V Kętrzyńskie Biegi z Wojciechem Kętrzyńskim. Na dystansach (półmaraton, 10 km i 5 km) rywalizowało w sumie około 130 uczestników. Trasa przebiegała na 5-kilometrowej pętli. Zwycięzcami zostali: w półmaratonie: Wojciech Kopeć (Olsztynek) i Anna Kuleszka (Węgorzewo), na 10 km: Karol Kowalski (Dobrocin) i Irina Mironova (Nesterov), 5 km: Dawid Worobiec (Olsztyn) i Iwona Kowalewska (Gołdap).

 • Canoe Sprint Olympic Hopes Regatta, Poznań 2018 – Kuba Wojciechowski bez finału

  Na torze regatowym Malta w Poznaniu odbywały się w weekend (14/16 września) Regaty Nadziei Olimpijskich w Kajakowym Sprincie. Startowało ponad 800 uczestników z 34 krajów. Imprezę uważa się za nieoficjalne mistrzostwa świata dla zawodników w wieku 15-17 lat, którzy nie mają zbyt wielu okazji do rywalizacji międzynarodowej. Jedynym reprezentantem Warmii i Mazur jest Jakub Wojciechowski kanadyjkarz Koszałka Opałka Węgorzewo

 • Mistrzostwa Województwa Węgorzewo 2018 – Sprinterskie rozstrzygnięcia, drużynowo najlepszy KSC Olsztyn

  W Węgorzewie odbyły się w sobotę (15 września) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie.Startowało siedem klubów regionu, przybyli też zawodnicy sekcji podlaskich: Dojlidy Białystok i Sparty Augustów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 200 metrów w jedynkach i dwójkach. Najwięcej punktów zebrali kajakarze KSC Olsztyn przed Dojlidami i gospodarzami.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Pokaźne żniwo Warmii i Mazur

  W sobotę (8 września) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel w Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie (strefa C). Startowali zawodnicy 15 klubów z czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.Gospodarze jako okręg zdobyli 17 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

 • VI Grand Prix Górowa Iławeckiego (4) 2018 - Faworyci potwierdzają swoją dominację.

  W sobotę (8 września), po wakacyjnej przerwie, do rywalizacji przy pingpongowych stołach powrócili zawodnicy uczestniczący w VI Grand Prix Górowa Iławeckiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, górowskie zawody objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Turniej nr 4 potwierdził dominację faworytów, którzy mocno zaakcentowali swoje pozycje.

 • X Finałowy Turniej rozgrywek „Powiat CUP” Kętrzyn 2018 – To były prawdziwe wakacje z siatkówką

  W niedzielę (2 września) w Kętrzynie na obiektach „Kętrzynianki” odbył się X Finałowy Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Przy bardzo dobrej pogodzie stawiły się najwytrwalsze zespoły. W kategorii dzieci dwie , w kategorii kobiet cztery i w kategorii otwartej cztery drużyny.

 • XX Turniej o Puchar Przewodniczącego MSG Mrągowo 2018 – W open Budrewicz, Strepikowski najlepszym młodzieżowcem

  W niedzielę (26 sierpnia) odbył się XX Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Mrągowskiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Rywalizowało prawie 60 zawodników głównie z województwa warmińsko-mazurskiego. Byli wśród nich uczestnicy zakończonego dzień wcześniej ogólnokrajowego obozu szkoleniowego. Turniej wygrał Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn).

 • XXI Ogólnopolskie Igrzyska LZS Siedlce 2018 – Warmia i Mazury symbolicznie, ale z medalami

  W weekend (24/26 sierpnia) w Siedlcach po raz czwarty z rzędu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS pod hasłem „Siła Niepodległej”. W przeszłości była to impreza z udziałem największych gwiazd sportu, ostatnio igrzyska mają inny charakter, przebiegają w trzech blokach: sportowym, rekreacyjnym i integracyjnym. Udział Warmii i Mazur był symboliczny. Startowali tylko lekkoatleci, którzy zdobyli 5 medali w tym dwa złote.

 • Milko Mazury MTB Węgorzewo 2018 – Litewski błysk nad Mamrami

  Dziewiąty etap cyklu Milko Mazury MTB odbył się w niedzielę (19 sierpnia) w Węgorzewie. Wielu uczestników zaliczyło „Gwiazdę Północy”, ale po kilku dniach regeneracji znów ruszyło do boju. Start i metę umiejscowiono w centrum miasta na bulwarze przy Loir Et Cher, ale trasa przebiegała po ścieżkach wokół jeziora Mamry i duktach Nadleśnictwa Borki.

 • Mrągowski Bieg 100-Lecia Odzyskania Niepodległości Polski 2018 – Na piątkę Osior, na dychę Sulewski

  W środę (15 sierpnia) odbył się Mrągowski Bieg 100-Lecia Odzyskania NiepodległościPolski. Rokrocznie organizowana impreza miał tym razem szczególny wymiar, co docenili uczestnicy. W obu biegach na 5 i 10 km stawiło się ich ponad trzystu. Większość to reprezentanci Warmii i Mazur, zwłaszcza ze wschodnich rejonów województwa, ale nie zabrakło biegaczy z innych regionów.

 • OOM Śląskie i MP Juniorów Poznań 2018 – W sumie 11 medali, po dwa złote OKSW Olsztyn i Olimpia Elbląg

  W Poznaniu odbywały się w weekend(10/12 sierpnia); Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Junioróww kajakarstwie. Startowała ekipa Warmii i Mazur (OKSW i KSC Olsztyn, Koszałek Opałek Węgorzewo, Sokół Ostróda i Baza Mrągowo). W sumie zdobylismy 11 medali: 4 złote 4 srebrne i 3 brązowe. Po dwa razy na najwyzszym stopnoi podium stawali reprezentanci: OKSW Olsztyn i Olimpii Elblag.

 • Recman Cup Suwałki 2018 – Para z Ełku na podium , olsztynianin tuż za nim

  W czwartej edycji Recman Cup w Suwałkach (21/22 lipca) wystartowało 40 tenisistów z Warszawy, Olsztyna, Gołdapi, Białegostoku, Sokółki, Grudziądza, Ełku, Skarżyska-Kamiennej oraz gospodarze. W puli nagród było 10 tysięcy złotych. Reprezentanci Warmii i Mazurnależeli do czołowych postaci i stanęli na podium w dwóch konkurencjach: singlu mężczyzn i mikście.