Węgorzewo

 • Poznaliśmy najlepszych żaków i orlików – Mistrzowie z: Braniewa, Dobrego Miasta, Lubawy i Węgorzewa

  Dobiegły końca piłkarskie wojewódzkie rozgrywki ligowe w kategorii żak (2011) i orlik (2009). Rywalizacja przebiegała w dwóch regionach terytorialnych, miała charakter wielostopniowy i została zwieńczona turniejami finałowymi. W kategorii żak mistrzami zostały zespoły: Zatoki Braniewo i DKS Dobre Miasto, natomiast w orlikach triumfowali młodzi futboliści: Constractu Lubawa i Vęgorii Węgorzewo.

 • XI Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej Węgorzewo 2019 – Miejscowi Artylerzyści bezkonkurencyjni

  W dniach 1-4 października w Hali Miejskiej OSiR w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło aż 19 zespołów, w tym kilka jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego, które odegrały wiodącą role w turnieju. Mistrzami zostali gospodarze żołnierze 11 Mazurskiego Pułk Artylerii Węgorzewo.

 • Jesienne Święto Biegów Ogonki k/Węgorzewa 2019 – Przyjemność z przesłaniem

  Dla uczczenia Święta Niepodległości Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie organizuje imprezę sportową pod nazwą „Jesienne Święto Biegów”, w ramach której odbędzie się: III Bieg Niepodległości (5 km), V edycja „Biegam Bo Lubię LASY” (10 km) oraz impreza towarzysząca VI Marsz Niepodległości (4,5 km). Impreza odbędzie się w dniu 10 listopada /niedziela/ w miejscowości Ogonki (ok. 6 km od Węgorzewa).

 • Międzynarodowy Turnieju Karate Kyokushin "IKO Podlasie Cup" 2019 – Premiera na szóstkę

  W sobotę (28 września) Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Podlasie CUP. Był to pierwsza duża impreza w nowym sezonie. Do udziału przystąpiło 210 uczestników z 26 klubów z Polski oraz Rosji, Białorusi i Ukrainy. Podczas turnieju rozegrano konkurencję Kata (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Świetnie wypadli karatecy z Warmii i Mazur. Sekcja z Olecka zajęła 3 miejsce drużynowo

 • IX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów 2019 – Forma znakomita, medale trudno zliczyć

  W sobotę (5 października) odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ciechanowie. Rywalizowało ponad 200 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Rozegrano konkurencje kata indywidualne i kata team (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Z dużym powodzeniem startowali reprezentanci sekcji karate kyokushin z: Olsztyna, Olecka, Szczytna, Węgorzewa i Iławy. Spisali się znakomicie. Trudno zliczyć medale jakie przywieźli na Warmię i Mazury

 • XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Człuchów 2019 – Koszałek i Baza wśród najlepszych

  W minioną sobotę (14 września) na jeziorze Rychnowskim w Człuchowie odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów i młodzików oraz Regaty Kajakowe Dzieci o Puchar Starosty Człuchowskiego. W Mistrzostwach LZS startowali zawodnicy UKS Koszałek Opałek Węgorzewo. Zdobyli wiele medali i zajęli w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce. W regatach dzieci wystąpili też wodniacy Bazy Mrągowo( trzecia lokata zespołowo).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Augustów 2019 – Olimpia i Koszałek Opałek liderami ekipy

  W sobotę (21 września) w Augustowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. Przy okazji rozegrano tez regaty dzieci (2008 i młodsi). Startowali zawodnicy z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Plonem występu młodzików z Warmii i Mazur było 12 medali (3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). Liderami reprezentacji były: Olimpia Elbląg i Koszałek Opałek Węgorzewo.

 • Predathlon Turtul 2019 – Rower, Kajaki, Bieg – domena Jakuba Ołowskiego z Wydmin

  Na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się w niedziele (1 września) Predathlon Turtul impreza dla twardzieli obejmująca kolejne cztery próby: 11 km na rowerze, potem 9 km kajakiem po Jeziorze Hańcza, dalej jeszcze raz rowerem - 36 km i na koniec 14 km biegu terenowego. Startowali przede wszystkim mieszkańcy Podlasia i wschodnich rejonów województwa warmińsko-mazurskiego. Wygrał Jakub Ołowski (Wydminy).

 • 95 MP Seniorów Radom 2019 – Wspaniały konkurs Konrada 21.83 i tytuł mistrzowski

  W Radomiu odbywały się w weekend (23/25 sierpnia) 95 Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Skromna liczebnie ekipa Warmii i Mazur na swój wielki moment czekała prawie do końca. W niedzielę Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) zdobył złoty medal w pchnięciu kulą  doskonałym wynikiem 21.83. Pokonał wyraźnie lidera tegorocznego sezonu Michała Haratyka (21.45) W szóstce zmieścili się Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno)

 • III MP Służb Mundurowych Przemyśl 2019 – Brąz dla Warmii i Mazur

  W ostatni weekend w Przemyślu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2019. Wystartowały 23 zespoły różnych służb (m. in. Policja, Wojsko, Straż Graniczna, Służba Celna, Państwowa Straż Pożarna). Brązowy medal zdobyli reprezentanci Warmii i Mazur: Andrzej Mankow (Olsztyn) i Błażej Masłowski (Węgorzewo)

 • OOM i MP Juniorów Bydgoszcz 2019 (pełne wyniki) – Kajakarze Olimpii i kanadyjkarze OKSW na topie

  Na torze w Bydgoszczy zakończyły sie w niedzielę (11 sierpnia): Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski juniorów w kajakarstwie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali zawodnicy z Elbląga, Olsztyna, Mrągowa i Węgorzewa. Na zdecydowanego lidera tej dyscypliny wysunęli sie kajakarze Olimpii Elbląg, krórzy zdobyli już sześć medali w tym cztery złote. Dwukrotnie na najwyzszym stopniu podium stanęli  kanadyjkarze OKSW Olsztyn.

 • W Węgorzewie para olsztyńsko-giżycka najlepsza – W Kretowinach po raz czwarty

  Na Plaży Miejskiej Mamry odbyły się w sobotę ( 28 lipca) Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w siatkówce plażowej. Do rywalizacji stanęło siedem par z kilku miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Obowiązywał system brazylijskie (do dwóch porażek). Mimo upału turniej stał na wysokim poziomie, a tytuł wywalczyli: Rafał Gnatowski z Olsztyna i Jędrzej Arian z Giżycka.

 • Ciekawie w Kętrzynie i Węgorzewie – Świetna zabawa, choć nikt się nie oszczędzał

  W sobotę (13 lipca) na boiskach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego “Kętrzynianka” odbył się Finał Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z regionu. Rywalizacja była bardzo zacięta, należy tylko żałować, że nie doszedł do skutku mecz finałowy z powodu kontuzji Dawida Czerniawskiego (Olsztyn). W efekcie zwycięzcami imprezy zostali: Patryk Kulbaka i Błażej Masłowski (Bartoszyce/Giżycko)

 • MP Juniorów U20 Racibórz 2019 - Sześć medali, złoto i srebro Klaudia Nazarowicz, złoto sztafeta 4x100 m AZS UWM, srebro i brąz Alicja Potasznik, srebro Kacper Rudnik

  W Raciborzu zakończyły sie 5 lipca lipca Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Ekipa  Warmii i Mazur  wraca w sześcioma medalami. Złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal zdobyła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), złoto sztafeta AZS UWM Olsztyn 4 razy 100 m dziewcząt, srebro i brąz Alicja Potasznik (AZS UWM) na 100 m i 200 m, srebro Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) w trójskoku.

 • Warszawska Liga Lekkoatletyczna 2019 – "Życiówki" biegaczy Atosu i Sokoła

  Podczas sobotniej (29 czerwca) Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej z okazji startu skorzystali zawodnicy Atosu Woźnice i Sokoła Węgorzewo. To zaprzyjaźnione sekcje, które często przygotowują się w wspólnie do sezonu. W stolicy dobrze zaprezentował się Michał Kijewski (Sokół), który na 100 200 i 400 m ustanowił rekordy życiowe, podobnie jak Julia Wawrzynowicz (Atos) na 100 m i Kornelia Trościanko (Sokół) na 800 m.

 • Finał Kinder+Sport Zabrze 2019 – Dwójki: MOSiR Giżycko i IKS Atak Elbląg w dziesiątce, reszta daleko

  W Zabrzu w dniach 24/26 czerwca odbywał się Finał Krajowy Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport. Rywalizowały 192 zespoły w kategoriach: „2”, „3” i „4” dziewcząt i chłopców. Startowało 12 (komplet) drużyn z okręgu warmińsko-mazurskiego. I to jest na pewno godne podkreślenia. Natomiast z czysto sportowego punktu widzenia nie wyglądało to najlepiej. Najwyższe 6 miejsce zajęły w "2": dziewczęta MOSiR Giżycko, 7 miejsce  wywalczyła "2" chłopców IKS Atak Elbląg.Reszta daleko.

 • Półfinały MP Młodzików i Młodziczek 2019 – Zwycięstwa par z Warmii i Mazur, cztery w finale

  W półfinałach Mistrzostw Polski młodzików i młodziczek w siatkówce plażowej bardzo dobrze wypadły pary z Warmii i Mazur. Szczególnie w Ostródzie w rywalizacji chłopców trzy duety znalazły się na podium i awansowały do „16” w Polsce. Wygrali Remigiusz Chrobak i Mateusz Antczak (SMS Ostróda) przed parą: Aleksander Rybak/Szymon Ławrynowicz (UKS Absolwent Sport Club Olsztyn) i  duetem: Michał Rożankowski/Michał Muraszko (IKS Atak Elbląg).

 • Mityng kwalifikacyjny do MP Białystok 2019 – Klaudia Nazarowicz w dal i trójskoku

  We wtorek (18 czerwca) w Białymstoku odbył się Mityng Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski. Startowali przede wszystkim lekkoatleci z Podlasia, ale wystąpili też zawodnicy Sokoła Węgorzewo i Gwardii Szczytno. Klaudia Nazarowicz (Sokół) wygrała konkursy skoku w dal i trójskoku (rekord życiowy). Zwycięstwa odnieśli również miotacze ze Szczytna: Jakub Borkowski (kula) i Karol Kijewski (dysk)

 • Turnieje Nadziei Olimpijskich (rocznik 2004) Szczyrk, Spała 2019 – Miłe akcenty warmińsko-mazurskie

  Zakończyły się Turnieje Nadziei Olimpijskich (rocznik 2004)w Siatkówce. Chłopcy rywalizowali w Spale, natomiast dziewczęta w Szczyrku. W imprezach finałowych rywalizowały ekipy regionów, wyłonione wcześniej w rozgrywkach strefowych. W Spale i Szczyrku wystąpili reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego w zespołach Wschód, obejmujących województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

 • Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 Gdańsk 2019 – Alicja Gajewska blisko 15 metrów

  W Gdańsku odbył się w niedzielę (16 czerwca) Mityng kwalifikacyjny U18 i U20 . Startowali lekkoatleci okręgu warmińsko-mazurskiego z: Elbląga, Braniwa, Lubawy, Olsztyna, Węgorzewa i Bartoszyc. Alicja Gajewska wielce utalentowana miotaczka Zatoki Braniewo ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kula – 14.59 i jest bliska pokonania kolejnej bariery.