Węgorzewo

 • XVII Uliczny Bieg Bociana Budry 2018 – Na fali entuzjazmu...

  Już po raz 17 w Budrachodbył się Uliczny Bieg Bociana, jedna z najbardziej sympatycznych imprez, jeszcze nie skażona ingerencją wielkich wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm, natomiast pełna entuzjazmu stworzonego przez miejscowych społeczników. Oprócz gospodarzy przybyło wiele osób z Gołdapi, Węgorzewa, Gizycka, Pozezdrza i innych okolicznych miejscowości.

 • Igrzyska Młodzieży i Liceliada na kortach w Olecku – Tytuły dla gospodarzy, Węgorzewa i Giżycka

  W Olecku odbyły się w piątek (15 czerwca) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w tenisie ziemnym dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali przede wszystkim uczniowie placówek ze wschodnich rejonów regionu, a główne role odegrali: gospodarze oraz Węgorzewo i Giżycko.

 • Puchar Polski Juniorów i Młodzików Bydgoszcz 2018 – Na podium tylko Julia Wlczak i Przemysław Rojek

  W Bydgoszczyodbyły się 9 i 10 czerwca regaty eliminacyjne juniorów i młodzików w randze Pucharu Polski. Impreza była liczniej i mocniej obsadzona niż krajowy championat i doprawdy ciężko było wdrapać się na podium. Julia Walczak (OKSW Olsztyn) zdobyła brąz w c-1 1000 m juniorek, także trzeci w wyścigu k-1 1000 juniorów był Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg).

 • III Bieg z Butelką Mleka Piątnica 2018 – W półmaratonie Guzowski, na dychę Dyniczuk, na piątkę Kurpiewska

  W Piątnicy odbył się w niedzielę (10 czerwca) Festiwal Biegowy, w którym organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy dystanse: półmaraton, 10 km i 5 km. Na każdym mieliśmy warmińsko-mazurskie akcenty. Na najdłuższym Denis Guzowski (Szczytno) zajął 5 miejsce w open i 2 w kat. 0/24. Na 12 pozycji finiszował Tomasz Kernozek (Szczytno) – 3 w kat. 30/34. Drugie miejsce w kat. 35/39 zajęła Iwona Soliwoda (Szczytno).

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Słubice 2018 – Wracamy z 10 medalami, trzy złota szczególnie cenne

  W Słubicach odbywaały się w weekend (9/10 czerwca) Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS.Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych U18, U20 i seniorach. Warmię i Mazuryreprezenttowali lekkoatleci z: Lubawy, Działdowa, Pasłęka, Węgorzewa, Ostródy i Ornety Dywit.. Zdobyliśmy łącznie 10 medali: 3 złote 5 srebrnych i 2 brązowe.

 • ME Seniorów Belgrad 2018 – Mateusz Kamiński w dwóch finałach, ale bez medalu, Dorota Kozakiewicz ósma

  W Belgradzie odbywały się w dniach 8/10 czerwca Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie. Warmię i Mazury reprezentowali: Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo). Mateusz startował w trzech konkurencjach. W wyścigach c-2 (z Vincentem Słomińskim) zajął piąte i szóste miejsce. W jedynce na 5 km byl piąty. Dorota  w finale A c-1 500 m finiszowała na ósmej pozycji,

 • Mazury MTB Bike Tour Węgorzewo 2018 – Strome wzgórza dodają tylko adrenaliny

  Bike Tour Węgorzewo – pod takim hasłem odbywał się piąty etap cyklu MTB Mazury. Uczestników ulokowano w znakomicie wyposażonym ośrodku „Piękny Brzeg”, a wyznaczone trasy były nie mniej atrakcyjne. W sumie impreza udała się w pełni i nawet jeśli ktoś nie spełnił swych swoich oczekiwań sportowych czuł pełną satysfakcję, bo spędzony czas rekompensował wszystko.

 • W Wilkowie Turniej Dziewcząt „SIATKÓWKA TO PRZYJEMNOŚĆ” – Nie tylko sportem człowiek żyje...

  W dniach 1 - 3 czerwca 2018 w Wilkowie odbył się turniej siatkówki dziewcząt pod hasłem „Siatkówka to przyjemność”, pod patronatem honorowym wicemarszałek Senatu RP – Pani Marii Koc. Była okazja by jeszcze raz w tym sezonie zagrać w hali, ale bez większej presji, bowiem impreza miała charakter towarzyski. Poza tym zawody pozwoliły rodzicom obejrzeć w akcji swoje córkii gorąco im kibicować.

 • MP w sztafetach i wielobojach Suwałki 2018 – Złoto i dwa srebra w biegach rozstawnych, Patrycja Adamczyk też srebrna

  W Suwałkach odbywały się 1 i 2 czerwca Mistrzostwa Polski w sztafetach i wielobojach. Nietypowa sztafeta mieszana 4 razy 600 m U16 Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie zdobyła złoty medal, srebrne zdobyły: juniorki AZS UWM Olsztyn w sztafecie 4 razy 400 metrów i zespół młodziczek województwa warmińsko mazurskiego w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m). Serbro przypadło też Patrycji Adamczyk (Polonia Pasłęk) w 7-boju.

 • RESO Suwałki 10,5 – Marcin Getek jedenasty, w setce naszych bez liku

  W sobotę (2 czerwca) odbył się w SuwałkachBieg Reso na dystanse 10,5 km. Wystartowało ponad 400 uczestników, w tym duża grupa warmińsko-mazurska głównie ze wschodnich miejscowości województwa. W czołówce naleźli się przede wszystkim zawodnicy zagraniczni, dlatego 11 miejsce w open Marcina Getka (Ełk) trzeba przyjąć z dużym uznaniem. W pierwszej setce znalazło się w sumie 23 reprezentantów Warmii i Mazur.

 • Bartek Osior drugi w Człuchowie – Daniel Mikielski trzeci w Bydgoszczy

  W miniony weekend (26/27 maja) oprócz kilku ważnych imprez biegowych na Warmii i Mazurach rywalizowano także na Kujawach i Pomorzu. W Festiwalu Biegowym nad Brda trzeci na dystansie 10 km był Daniel Mikielski (Olsztynek), natomiast w Człuchowie w Biegu Tura na drugiej pozycji w open finiszował Bartek Osior (Wydminy).

 • ICF Canoe Sprint World Cup II Duisburg 2018 – Tomasz Barniak też w elicie kanadyjkarzy, drugi w c-2 500 m i czwarty w c-2 200 m

  W weekend (25/27 maja) w Duisburgu odbywał się drugi w tym sezonie Puchar Świata w kajakarstwie. Zgodnie założeniami na te imprezę wybrał się inny garnitur kanadyjkarzy, a w ekipie był Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn). W wyścigu c-2 500 m Tomasz Barniak i Aleksander Kitewskizdobyli srebro. W Szeged w tej konkurencji trumfowali Mateusz Kamiński z OKSW i Vincent Słomiński.

 • Mini wielobój w Memoriale Szelesta – Truso i Zamek w Białogardzie

  Na stadionach lekkoatletycznych coraz większy ruch. Uzupełniamy więc wydarzenia z weekendu (19/20 maja) W Warszawie odbył się IV Memoriał Zygmunta Szelesta. W mini wieloboju (3 konkurencje) Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłek) zajęła 6 miejsce. W biegu na 200 m zwyciężył Karol Zalewski (od kwietnia AZS AWF Katowice), trzeci był Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn). Czasy przeciętne jak na wiatr +2.2.

 • Długodystansowe MP Sztum 2018 – Pięć tytułów, jest się czym pochwalić

  W Sztumieodbywały w  weekend (19/20 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Startowały wszystkie grupy wiekowe. Jak zwykle zjawiła się spora ekipa klubów warmińsko-mazurskich, która zaprezentowała się bardzo dobrze. Zdobyliśmy 10 medali ( 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy). Pięć krążków dołozyli weterani. Trzymamy sie mocno, oby tak przez cały sezon.

 • ICF Canoe Sprint World Cup Szeged 2018 – Mateusz Kamiński z Pucharem Świata w c-2 500 m, czwarty w c-1 5 km

  Na torze regatowym w węgierskim Szeged, zakończyły się w niedzielę  pierwsze tegoroczne regaty Pucharu Świata w Sprincie Kajakowym. Zgłoszono 670 zawodników z 60 państw całego świata. W reprezentacji Polski byli przedstawiciele Warmii i Mazur: Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo). Olsztynianin i Vincent Słomiński wygrali finał A c-2 500 m. Rok temu triumfowali na 1000 m.

 • VI Olecka Trzynastka 2018– Mocni goście pokazali nam plecy

  W sobotę (19 maja) odbyła się już po raz szósty „Olecka 13” jedna z najciekawszych imprez biegowych w regionie. Urozmaicona trasa przyciąga wielu miłośników długich dystansów. Tym razem zjawiło się ich ponad dwustu, także wielu gości z Podlasia i zza wschodniej granicy.I to oni zdobyli główne trofea zajmując miejsca na podium w kategorii open. Najszybsi okazali się Damian Roszko (Mońki) i Beata Lupa (Wilkowo Stare)

 • Mistrzostwa Województwa WM Z LZS Olecko 2018 – Zacięta walka w pięknej scenerii, wyniki też obiecujące

  Na stadionie MOSiR w Oleckuodbyły się w środę (16 maja) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. W imprezie startowało około 500 zawodniczek i zawodników z większości sekcji w regionie, bo są one związane ze środowiskiem LZS. Stąd obecność wielu znanych lekkoatletów. Rywalizowano w trzech kategoriach: 2005/2007 (dzieci), 2003/2004 (młodzik) oraz 2002 i starsi (open).

 • 9 Memoriał Zdzisława Furmanka Kielce 2018 – Wieloboistki w stolicy

  W Kielcach odbył się 12 maja Memoriał Zdzisława Furmanka, którego głównymi punktami są konkurencje rzutowe. Ale nie obyło się bez biegów. Dystans 200 metrów wygrał Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) 21.72 wiatr -2.0. Konrad Bukowiecki (AZS UWM) wystąpił w rzucie dyskiem – 52.72, a miotacze Gwardii Szczytno Andrzej Naszko i Sebastian Łukszouzyskali 18.75 i 18.40. W otwartych mistrzostwach Warszawy startowały wieloboistki.

 • IV Memoriał Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2018 – Uczcili pamięć w najlepszy sposób

  W ostatnia sobotę kwietnia odbył się IV Memoriał Grzegorza Kokochy - Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym.W rywalizacji uczestniczyło 55 zawodników. Oprócz gospodarzy wystąpili mieszkańcy Pisanicy, Olecka, Gołdapi, Giżycka, Mrągowa Słobódki i Olsztyna. Zawodnicy walczyli w wielu kategoriach, najbardziej prestiżową open wygrał Robert Karniej z Olecka.

 • Mazury Cud Natury Węgorzewo 2018 – Dzieci obejrzały „Węgorza”, ale miały też swój bieg

  Głównym sportowym akcentem majówki w Węgorzewie były Półmaraton Węgorza. Przy okazji zorganizowano imprezy towarzyszące, a jedna z nich stanowiły Biegi Dziecięce "Mazury Cud Natury", które przy pięknej pogodzie zgromadziły około 900 uczestników, Ścigano się wokół Placu Wolności. W imprezie mogło uczestniczyć każde dziecko oraz młodzież do 20 roku życia. (dystanse 100, 250, 500, 650 i 1300 metrów)