Węgorzewo

 • Wojewódzki Finał Orlika (2008) Węgorzewo 2019 – Rona Ełk ułożona i skuteczna

  W niedzielę (9 czerwca) na Stadionie Miejskim OSiR w Węgorzewie odbył się Wojewódzki Finał Orlika (rocznik 2008 i młodsi) grupy zielonej. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały wyłonione w turniejach eliminacyjnych. W finale UKS Rona 03 Ełk pokonał 2:0 Vęgorię Węgorzewo, zdobywając mistrzostwo.

 • Mistrzostwa Województwa SZS na kortach w Olecku – Ściana wschodnia ma swoje talenty

  Na kortach OSiR w Olecku odbyły się w czwartek (6 czerwca) Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali uczniowie ze szkół z Giżycka, Wilkas, Pisza, Węgorzewa, Mrągowa i oczywiście Olecka.

 • Mistrzostwa Województwa Iława 2019 – Tytuły wśród kadetek, kadetów i młodziczek rozdane

  Po juniorkach i juniorach poznaliśmy najlepsze pary województwa w siatkówce plażowej kadetek, kadetów i młodziczek. Turnieje odbyły się w Iławie, a oprócz medali stawką były przepustki do półfinałów Mistrzostw Polski. Po dobrych występach w ubiegłym sezonie awansowało po pięć par dziewcząt. Słabsza gra chłopców sprawiła, że mamy w półfinałach tylko trzy miejsca.

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Zamość 2019 – Podwójne medale to dopiero radość

  W miniony weekend (1/2 czerwca) Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: seniorów, U 20 i U18. Reprezentację Warmii i Mazur tworzyli zawodnicy z klubów LZS z: Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Węgorzewa, Dywit, Kurzętnika, Działdowa, Pasłęka i Ornety. Nasz dorobek do 11 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

 • Długodystansowe MP Wolsztyn 2019 (FOTO) – Imponujący bilans Olimpii Elbląg, inni też coś dołożyli

  W Wolsztynie (Wielkopolska) odbyły się w weekend (18/19 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Impreza rozgrywana zazwyczaj na początku sezonu jest oprócz walki o medale sprawdzianem efektów długich przygotowań. Pod tym względem z pełną satysfakcją mogli wracać do domu kajakarze Olimpii Elbląg, którzy zanotowali imponujący bilans. Innie też coś dołożyli, dlatego występ zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego był bardzo udany.

 • PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2019 – Popisowa dycha Daniela Mikielskiego

  W niedziele (12 maja) odbył się PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Program obejmował biegi i wyścigi rolkarskie w półmaratonie i 10 km. Świetnie spisał się olsztynecki długodystansowiec Daniel Mikielski zwycięzca w open na popularna dychę. W półmaratonie Przemysław Flaga (Olsztyn) był piąty, drugi w M35, a Marek Makowski (Węgorzewo) zajął drugie miejsce w M55. W półmaratonie rolkarzy Sławomir Charubin (Pisz) triumfował w kat. 50+

 • VI Memoriał Ireneusza Skowrońskiego Białystok 2019 – Dzieci i młodzież z Warmii i Mazur już na wodzie

  W sobotę (4 maja) odbyły się w Białymstoku Międzynarodowe Regaty Kajakowe poświęcone pamięci Ireneusza Skowrońskiego. W imprezie wystartowali młodzi „wodniacy: trzech sekcji warmińsko-mazurskich: Koszałka Opałka Węgorzewo. Bazy Mrągowo i Poncio Lidzbark. Spisali się bardzo dobrze, odnosząc wiele zwycięstw i zajmując miejsca na podium.

 • XV Półmaraton Węgorzwa 2019 – Mocni obcokrajowcy, ale Polacy wtrącili swoje trzy grosze

  W czwartek (2 maja) w Węgorzewie odbył się XV Półmaraton Węgorza. Impreza reaktywowana została w roku 2013 (powstała w 2001, z przerwą w latach 2009-2012) i cieszy się ogromną popularnością. Trasa przebiega pomiędzy najbardziej malowniczymi mazurskimi jeziorami. Wraz z Półmaratonem Węgorza zorganizowano Uliczne Biegi "Mazury Cud Natury", kierowane do dzieci i młodzieży oraz Bieg Flagi Biało – Czerwonej na dystansie 6 km.

 • Konsultacje Seniorów i Juniorów Wałcz 2019 – Kanadyjkarze OKSW i rewelacyjna młodzież z Elbląga

  W ostatni weekend kwietnia (27/28) tradycyjnie odbyły się w Wałczu konsultacje seniorów, juniorów i juniorów młodszych w kajakarstwie. To niejako podsumowanie okresu przygotowawczego, jednocześnie sygnał dla selekcjonerów na kogo w zbliżającym się sezonie stawiać w kontekście reprezentacji. Oczywiście decydujące będą regaty eliminacyjne, nie mniej mamy pierwsze rozeznanie.

 • Kinder+Sport (5) Elbląg 2019 – Poznaliśmy finalistów, zagrają w Barczewie o przepustki

  Zakończyły się eliminacje wojewódzkie turnieju mini siatkówki Kinder+Sport. Rywalizacja obejmowała pięć turniejów, przy czym punkty zapisywano z trzech najlepszych. Wyłoniono po osiem drużyn w „2”, „3” oraz „4” dziewcząt i chłopców. Mały wyłom nastąpił w czwórkach chłopców, bowiem dwie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów i zakwalifikowano do finału dziewięć zespołów.

 • V Memoriał im. Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2019 – W open Robert Karniej

  W sobotę (6 kwietnia) w Węgorzewie odbył się V Memoriał im. Grzegorza Kokochyw tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 55 zawodników między innymi z : Warszawy, Ełku, Pisanicy, Mrągowa, Srokowa, Pozezdrza, Olecka, Ołownika, Pereł, Gołdapi, Mazuchówki, Gawlików Wielkich, Pieczarek. W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Robert Karniej (Olecko)

 • 12. MP w Biegu 24-Godzinnym Supraśl 2019 – Rafał Kot i Joanna Deputat w czołówce

  W Supraśluodbyły się w weekend (6/7 kwietnia) Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym. O kolejności decydowała liczba kilometrów przebyta w ciągu doby. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. W klasyfikacji open Rafał Kot (Szczytno) zajął piąte miejsce. Pokonał dystans prawie 237 km. W rywalizacji pań na szóstej pozycji sklasyfikowano Joannę Deputat (Elbląg). W kat. M20 drugi był Norbert Marczuk (Olecko).

 • Finał Mistrzostw Województwa WM Z LZS (2003/2005) Węgorzewo 2019 – Nidzica z głównym trofeum

  W Węgorzewie odbył się w czwartek (28 marca) Finał Mistrzostw Województwa WM Z LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych rocznika 2003-2005. W turnieju rywalizowało sześć zespołów, które wcześniej z powodzeniem walczyły w wielostopniowych eliminacjach. Finał rozegrano systemem „każdy z każdym” (15 meczw). Tytuł przypadł futbolistom z Nidzicy, którzy trzy mecze wygrali jeden zremisowali i jeden przegrali.

 • Wojewódzka Licealiada przy stołach Olecko 2019 – Tytuły dla I LO Ełk i ZS Działdowo

  W piątek (29 marca) roku w hali „Lega” w Olecku odbył się Finał Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców . Rywalizowało po sześć zespołów, najpierw w grupach, potem w półfinałach i o miejsca. Złote medale zdobyli: dziewczęta I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku i chłopcy z Zespołu Szkół z Działdowa.

 • Turniej Czterech Hal (2) Korsze 2019 – Tym razem Husaria

  W sobotę (23 marca) w hali sportowej w Korszachodbył się druga impreza dla piłkarzy – amatorów cyklu „TurniejCzterech Hal”. Tym razem do rywalizacji przystąpiło tylko sześć z ośmiu zapowiadanych zespołów, co zubożyło program, ale emocji i tak nie zabrakło. Najlepsi okazali się futboliści miejscowej Husarii, którzy w finałowej potyczce pokonali Blaugranę Giżycko. 3:1. Obie drużyny są na czele klasyfikacji generalnej.

 • Mistrzostwa Województwa WM Z LZS w „halówce” (rocznik 2006) – W Jezioranach nikt nie pokonał Prątnicy

  W środę (27 marca). w Hali OSIR w Jezioranach odbył się FINAŁ Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych rocznika 2006 i młodsi.W turnieju zagrali reprezentanci sześciu gmin z terenu województwa, którzy przebrnęli przez eliminacje gminne, rejonowe oraz półfinał wojewódzki. Najlepsi okazali sę chłopcy z Prątnicy (Gmina Lubawa).

 • II Turniej Czterech Hal (1) Kętrzyn 2019 – 4 Fun Węgorzewo pierwszym liderem

  W hali MOSiR w Kętrzynie odbył się pierwszy turniej drugiej edycji cyklu Turnieju Czterech Hal.W ubiegłym roku impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem amatorskich ekip z powiatów: węgorzewskiego, giżyckiego i kętrzyńskiego.W pierwszym turnieju nowej edycji wystąpiło osiem drużyn a najlepsza okazała się ekipa 4Fun Węgorzewo, pokonując w finale Major Team 1:0

 • Kinder +Sport (4) Ełk 2019 – Każdy chce wskoczyć do finałowej ósemki

  W miniony weekend (16/17 marca) w Ełku odbył się czwarty turniej eliminacyjny imprezy w minisiatkówce Kinder+Sport. Coraz wyraźniej kształtują się czołowe ósemki w poszczególnych konkurencjach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. Są zespoły, które już po trzech eliminacjach zebrały tyle punktów, że zrezygnowały wyjazdu do Ełku, ale są takie, które startują dalej, przy czym najgorszy wynik się odrzuca.

 • Mistrzostwa Województwa LZS w Biegach Przełajowych Pasłęk 2019 – Obiecujące otwarcie sezonu, a tytuły też się liczą

  W piątek (15 marca) w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w Biegach Przełajowych pod patronatem Burmistrza. Do rywalizacji przystapiło ponad 150 uczestników – uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansach od 1000 m do 3000 m wśród dziewcząt i chłopców. Gospodarze wygrali klasyfikacje zespołowe i biegi najmłodszych grup.

 • „Football Festival” (rocznik 2009) Olecko 2019 – Dzielna postawa Vęgorii i LUKS Wydminy

  W hali Lega w Olecku 12 zespołów z Polski, Litwy i Rosji rocznika 2009 rywalizowała w miniony weekend (9/10 marca) w turnieju z cyklu „Football Festival”. Uczestników podzielono najpierw na dwie grupy (system każdy z każdym), po czy najlepsi zagrali w grupie mistrzowskiej (1/6), pozostali grali o miejsca 7/12.. Bardzo dobrze wypadli piłkarze Warmii i Mazur. Vęgoria Węgorzewo zajęła drugie, a LUKS Wydminy piąte miejsce.