Węgorzewo

 • XV Ogólnopolski Halowy Turniej Oldboys Węgorzewo 2020 – Gmina Ostróda i Betrayer Kętrzyn.

  W sobotę (18 stycznia) odbył się XV Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldboys: +35 i +45 o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej fazie uczestnicy walczyli w grupach (każdy z każdym). Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, po czym rozgrywano spotkania o miejsca. W młodszej kategorii triumfowała Gmina Ostróda, w starszej Betrayer Kętrzyn.

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2020 – Kacper Lewalski z aspiracjami, miotacze Gwardii biją rekordy

  W niedzielę (12 stycznia) w Toruniu odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny. To pierwsza w nowym roku impreza pod dachem, którą kilkuset uczestników potraktowało jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Cieszy bardzo liczby udział lekkoatletów z Warmii i Mazur, którzy szlifują formę po ciężkiej pracy treningowej. Na czoło wysuwa się znakomita postawa Kacpra Lewalskiego (Truso Elbląg), który ustanowił rekord życiowy na 1000 m – 2.29.30.

 • Grand Prix Węgorzewa (3) 2019/20 – Zenit Giżycko bezkonkurencyjny

  W Hali Miejskiej OSiR w sobotę (4 stycznia) odbył się trzeci i ostatni Grand Prix Węgorzewa w siatkówce mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyło walczyło osiem drużyn z: Olsztyna, Sokółki , Gołdapi, Kętrzyna, dwie z Giżycka oraz dwie z Węgorzewa. Do klasyfikacji liczyła się suma punktów zdobyta w trzech imprezach. Triumfatorem został Zenit Giżycko, który wygrał wygrał dwa turnieje, w tym ostatni i raz zajął drugie miejsce.

 • Świąteczny Turniej Gwiazd Braci Kun 2019 – Węgorzewska tradycja

  W piątek (27 grudnia) w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo odbył się Świąteczny Turniej Gwiazd Braci Kun. To już tradycja, że w okresie między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem spotykają się różne generacje futbolowej rodziny. Na parkiecie węgorzewskiej hali zagrali więc byli i obecni zawodnicy CWKS Vęgoria Węgorzewo. Bracia Kun – wychowankowie klubu od kilku sezonów prezentują swe umiejętności na stadionach ekstraklasy i I ligi.

 • Grand Prix Węgorzewa Mężczyzn (2) – Tym razem Jakubek Olsztyn

  W sobotę (21 grudnia) odbył się II Turniej Grand Prix Węgorzewa w siatkówce mężczyzn. Do rywalizacji tym razem przystąpiło siedem zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy (system każdy z każdym). Później obowiązywał play off. Zwyciężył Jakubek Olsztyn, a w klasyfikacji generalnej po dwóch imprezach na czele jest Zenit Giżycko. Ostatni turniej odbędzie się 4 stycznia.

 • Mikołajkowy Turniej Kobiet Węgorzewo 2019 – Panie pograły do woli

  W Hali Miejskiej OSiR w Węgorzewie rozegrano w sobotę (7 grudnia) Mikołajkowy Turniej Kobiet z udziałem 7 drużyn. Uczestniczki w pierwszej fazie rywalizacji podzielono na dwie grupy (system każdy z każdym) . Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, gdzie obowiązywał już play off. Ostatecznie zwyciężyła ekipa MKWO Mazury, pokonując w finale Kolor Team Bartoszyce 2:1. MVP turnieju została Ewa Duczek z MKWO Mazury.

 • Koszałki z Węgorzewa w ciekawych rozjazdach - Ambitna postawa w Wola Cup i zwycięstwo w Mławie

  W Warszawie zakończył się 1 grudnia 33 Międzynarodowy Turniej Czwórek Chłopców - WOLA- Cup. UKS Koszałek Opałek Węgorzewo w bardzo silnej stawce 16 zespołów, mimo pechowego losowania grał bardzo ambitnie i zajął 11 miejsce Puchar wywalczyła PSP 11 KĘDZIERZYN KOŹLE przed HOT Volleys Wien - grupowi rywale siatkarzy z Węgorzewa.

 • X Turniej Liceum Ogólnokształcącego Węgorzewo 2019 – Każdy mecz dużą przyjemnością

  W niedzielę (8 grudnia) w Węgorzewie odbył się IX Turniej Liceum Ogólnokształcącego. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie, rywalizowali amatorzy i młodzież o zróżnicowanych umiejętnościach, ale wszyscy z przyjemnością przystępowali do kolejnych pojedynków. Na podium stanęli zawodnicy z Pisanicy, Gołdapi. Gawlik Wielkich, Giżycka, Ołownika, Budzewa, Rosji, i dwoje reprezentantów z Węgorzewa.

 • Gorący weekend (7/8 grudnia) turnieje w: Reszlu, Elblągu i Węgorzewie – Tylko grać...

  Amatorskie turnieje tenisa stołowego cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Szczególnie ciekawie zapowiada się weekend 7/8 grudnia, gdzie przewidziano kilka atrakcyjnych imprez. 8 grudnia w Reszlu odbędzie się Memoriał Kazimierza Sochackiego i Tadeusza Romańczuka,  7 grudnia Turniej Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży organizuje Mlexer Elbląg , w Węgorzewie 8 grudnia zaplanowano rozegranie IX Turnieju Liceum Ogólnokształcącego. Poniżej szczegóły

 • Jesienne Święto Biegów Ogonki 2019 – Najlepsi walczyli o zwycięstwo, inni biegli z radością w sercu

  W Ogonkach koło Węgorzewa odbyło się w niedzielę (10 listopada) Jesienne Święto Biegów w kład którego weszły: V edycja „BiegamBoLubięLASY” - 10 km, III Bieg Niepodległości - 5 km i VI Marsz Niepodległości – 4.5 km. Wystartowało ponad 300 osób z Węgorzewa, regionu, a także goście zagraniczni zza wschodniej granicy, którzy jak zwykle odegrali czołowe role. Impreza srała się sportowym akcentem Święta Niepodległości.

 • Sami Swoi Mistrzami IX edycji Pucharu Węgorzewa „Orlik 2019” - Decydowały karne

  W czwartek (24 października) zakończyła się IX edycja Pucharu Węgorzewa w Piłce Nożnej „Orlik 2019” Rozegrano trzy mecze, decydujące o ostatecznych miejscach drużyn. Triumfatorem rozgrywek zostali Sami Swoi, którzy po remisie 3:3 lepiej egzekwowali rzuty karne od rywali z Płomienia.

 • IKO Polish Open Ostróda 2019 – Turniej znakomity, Olsztyński KKK medal za medalem

  W sobotę (26 października) w Ostródzie odbył się międzynarodowy turniej IKO Polish Open , w którym wzięło udział 460 zawodników z 47 klubów z: Polski, Niemiec, Białorusi, Japonii, Ukrainy, Rosji. Była to jedna z największych imprez w tym roku która zgromadziła krajową i europejską czołówkę. Świetnie spisali się reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Łącznie zdobyliśmy 37 medali( 9 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych).

 • Poznaliśmy najlepszych żaków i orlików – Mistrzowie z: Braniewa, Dobrego Miasta, Lubawy i Węgorzewa

  Dobiegły końca piłkarskie wojewódzkie rozgrywki ligowe w kategorii żak (2011) i orlik (2009). Rywalizacja przebiegała w dwóch regionach terytorialnych, miała charakter wielostopniowy i została zwieńczona turniejami finałowymi. W kategorii żak mistrzami zostały zespoły: Zatoki Braniewo i DKS Dobre Miasto, natomiast w orlikach triumfowali młodzi futboliści: Constractu Lubawa i Vęgorii Węgorzewo.

 • XI Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej Węgorzewo 2019 – Miejscowi Artylerzyści bezkonkurencyjni

  W dniach 1-4 października w Hali Miejskiej OSiR w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło aż 19 zespołów, w tym kilka jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego, które odegrały wiodącą role w turnieju. Mistrzami zostali gospodarze żołnierze 11 Mazurskiego Pułk Artylerii Węgorzewo.

 • Jesienne Święto Biegów Ogonki k/Węgorzewa 2019 – Przyjemność z przesłaniem

  Dla uczczenia Święta Niepodległości Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie organizuje imprezę sportową pod nazwą „Jesienne Święto Biegów”, w ramach której odbędzie się: III Bieg Niepodległości (5 km), V edycja „Biegam Bo Lubię LASY” (10 km) oraz impreza towarzysząca VI Marsz Niepodległości (4,5 km). Impreza odbędzie się w dniu 10 listopada /niedziela/ w miejscowości Ogonki (ok. 6 km od Węgorzewa).

 • Międzynarodowy Turnieju Karate Kyokushin "IKO Podlasie Cup" 2019 – Premiera na szóstkę

  W sobotę (28 września) Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Podlasie CUP. Był to pierwsza duża impreza w nowym sezonie. Do udziału przystąpiło 210 uczestników z 26 klubów z Polski oraz Rosji, Białorusi i Ukrainy. Podczas turnieju rozegrano konkurencję Kata (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Świetnie wypadli karatecy z Warmii i Mazur. Sekcja z Olecka zajęła 3 miejsce drużynowo

 • IX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów 2019 – Forma znakomita, medale trudno zliczyć

  W sobotę (5 października) odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ciechanowie. Rywalizowało ponad 200 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Rozegrano konkurencje kata indywidualne i kata team (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Z dużym powodzeniem startowali reprezentanci sekcji karate kyokushin z: Olsztyna, Olecka, Szczytna, Węgorzewa i Iławy. Spisali się znakomicie. Trudno zliczyć medale jakie przywieźli na Warmię i Mazury

 • XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Człuchów 2019 – Koszałek i Baza wśród najlepszych

  W minioną sobotę (14 września) na jeziorze Rychnowskim w Człuchowie odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów i młodzików oraz Regaty Kajakowe Dzieci o Puchar Starosty Człuchowskiego. W Mistrzostwach LZS startowali zawodnicy UKS Koszałek Opałek Węgorzewo. Zdobyli wiele medali i zajęli w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce. W regatach dzieci wystąpili też wodniacy Bazy Mrągowo( trzecia lokata zespołowo).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Augustów 2019 – Olimpia i Koszałek Opałek liderami ekipy

  W sobotę (21 września) w Augustowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. Przy okazji rozegrano tez regaty dzieci (2008 i młodsi). Startowali zawodnicy z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Plonem występu młodzików z Warmii i Mazur było 12 medali (3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). Liderami reprezentacji były: Olimpia Elbląg i Koszałek Opałek Węgorzewo.

 • Predathlon Turtul 2019 – Rower, Kajaki, Bieg – domena Jakuba Ołowskiego z Wydmin

  Na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się w niedziele (1 września) Predathlon Turtul impreza dla twardzieli obejmująca kolejne cztery próby: 11 km na rowerze, potem 9 km kajakiem po Jeziorze Hańcza, dalej jeszcze raz rowerem - 36 km i na koniec 14 km biegu terenowego. Startowali przede wszystkim mieszkańcy Podlasia i wschodnich rejonów województwa warmińsko-mazurskiego. Wygrał Jakub Ołowski (Wydminy).