PLUS LIGA zastygła w blokach - Dodajcie trochę sportu do lukrowanej komercji

Fot. plus liga

Wreszcie pojawiły się głosy o zmianach w funkcjonowaniu siatkarskiej PLUS LIGI, która od kilka sezonów jest na świeczniku sportowych rozgrywek krajowych. Rywalizacja odbywa się w zamkniętym klanie uczestników, ustalanym przy zielonym stoliku, a w zasadzie jedynym kryterium są duże pieniądze, bo to najbardziej interesuje organizatorów i stacje POLSAT, mająca monopol na transmisje.

Pomysł na taka ligę w Polsce miał od razu wielu oponentów, bo przede wszystkim znacznie spłycał rywalizację. Owszem, najlepsi „bili się” o medale, ale było ich trzech, najwyżej czterech, reszta odrabiała pańszczyznę w cieplarnianych warunkach, bo przecież nikt nie spadał. Do gry w kolejnych sezonach nie dopuszczano mistrzów zaplecza PLUS LIGI, zapraszano natomiast zespoły, które spełniały kryteria wyznaczone przez organizatorów, a chodziło głównie o kasę.

Poziom czołówki był oczywiście znakomity, ze względu na bajecznie wysokie budżety potentatów, jednak ta dyscyplina w krajowym wydaniu ligowym zastygła w blokach, gdyż wynik sportowy miał drugorzędne znaczenie.

W ostatnich tygodniach mówi się o ponownym otwarciu PLUS LIGI, co mamy nadzieję nastąpi i wprowadzi nie tylko ożywienie, ale przywróci względną normalność. Spadki i awanse są solą rozgrywek, bez nich rywalizacja pozbawiona jest sensu. Mecze drużyn dolnej połówki można było w ostatnich sezonach traktować jako towarzyskie, pozbawione większych emocji.

Jak daleko w swoich nowych planach pójdzie PLUS LIGA. Zobaczymy? Najważniejsze, że ktoś wreszcie się obudził i chce przywrócić do lukrowanej komercji trochę sportu. Oby było go jak najwięcej.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn