Braniewo

 • Bieg ekstremalny „GRANICZNA 9.” Braniewo 2017 – Tyle trudu, a na twarzach uśmiech

  W Braniewie w sobotę (20 maja) odbył się Bieg ekstremalny „GRANICZNA 9.” szlakiem historii ziem nad Zalewem Wiślanym. Trasa przebiegała terenami leśnymi nad rzeka Bauda. Rywalizacja (dystans ok. 9 km) przebiegała w pełnym umundurowaniu. Zgłosiło się ponad 150 osób: mundurowych i cywili. W open zwyciężył Tomasz Kowalski (Straż Graniczna Kętrzyn), a wśród pań Magda Ingielewicz (La Braniwianki)

 • VIII Kwidzyński Bieg Papiernika 2017 – Przed Aleksandrą Lisowska tylko Kenijki

  W sobotę (20 maja) odbył się VIII Kwidzyński Bieg Papiernika jedna z najpopularniejszych imprez w sezonie. Tym razem na starcie stanęło około 3,5 tysiąca osób, w tym bardzo wiele z województwa warmińsko-mazurskiego. Odegrały w tym biegu czołową rolę. W klasyfikacji open pań Aleksandra Lisowska (Dywity AZS UWM) była trzecia, jedynie za Kenijkami. Wśród mężczyzn ósmy przybiegł Karol Kalis (Susz), a Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) dziesiąty.

 • Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ nr 3 w pokonywaniu OSF Braniewo 2017 – Żołnierze z Warmii i Mazur szybcy i...sprawni

  W Braniewie odbył się w miniony weekend (16/17 maja) Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnychw pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej. Świetnie spisali się zółnierze z Warmii i Mazur, którzy odnieśli podwójne zwycięstwo. Wygrał szer. Paweł Aleksandrowicz (Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego) przed Łukaszem Jarząbskim (15 Pułk Przeciwlotniczy Gołdap).

 • XV Otwarte Mistrzostwa Elbląga Dzieci i Młodzików im. Czesława Misiuka – Wielkie święto małych wojowników.

  W miniona sobotę (13 maja) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyły się XV OTWARTE MISTRZOSTWA ELBLĄGA DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO IM. CZESŁAWA MISIUKA. W rozgrywanym na pięciu matach turnieju, wystartowało 217 zawodników i zawodniczek z 24 klubów Elbląga, Gdańska, Gdyni, Słupska, Braniewa, Łupawy, Olsztyna, Kwidzyna, Szczytna, Żukowa i Wrześcia.

 • OOM Nowa Sól 2017 – Dziewczęta Warmii i Mazur bez medalu, ale na medal (5 miejsce)

  W Nowej Soli zakończyła się (11/13 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja dziewcząt z Warmii i Mazur, która zajęła piąte miejsce. Z grupy zespół wyszedł z drugiej pozycji. W ćwierćfinale przegrał z Mazowszem 1:3, ale potem pokonał drużyny: Małopolski 3:2 i Dolnego Śląska 3:1. Chlopcy niestety zajęli w grupie eliminacyjnej ostatnie miejsce.

 • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2017 – Damian Pieterczyk drugi wśród prawie 4 tysięcy

  Damian Pieterczyk z Olsztyna zajął drugie miejsce w open i pierwsze w kat. M30 w Biegu Europejskim z PKO Bankiem PKO, który w niedzielę (7 maja) odbył się w Gdyni na dystansie 10 kilometrów. Startowało prawie 4 tysiące uczestników, w tym spora grupa z wielu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmowali wysokie lokaty w swoich kategoriach.

 • Półmaraton Węgorza 2017 – Na trasie bez sentymentów, w mieście sportowy piknik

  We wtorek (2 maja) odbył się XIII Półmaraton Węgorza, jedna z najbardziej popularnych imprez masowych w regionie. Jej renoma zawsze przyciąga miłośników rekreacji, ale także wytrawnych zawodników i ta „mieszanka” uczestników tworzy niepowtarzalną atmosferę. To również okazja do wspólnej zabawy, miłego spędzenia czasy na wolnym powietrzu. Stąd oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili wszystkim godziwą rozrywkę.

 • 3 Gdański Maraton 2017 – Najwyżej Przemysław Meziński, Jan Majewski z Mrągowa zwycięzcą kat. M70

  Prawie 2,5 tysiąca uczestników osiągnęło metę niedzielnego (9 kwietnia) 3 Gdańskiego Maratonu. W licznej grupie biegaczy z województwa warmińsko-mazurskiego najwyżej został sklasyfikowany Przemysław Menziński (Barczewo), zajmując 35 miejsce W setce zalazło się jeszcze pięciu reprezentantów Warmii i Mazur.

 • II Bieg Przełajowy Marynarska Dycha Ustka 2017 – Łukasz Duchnowski w dziesiątce

  W minioną sobotę (1 kwietnia)w Ustce odbył się II Bieg Przełajowy MARYNARSKA DYCHA im. admirała floty Andrzeja Karwety. to przedsięwzięcie sportowe odbywające się po raz drugi, upamiętniające byłego dowódcę MW .W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 300 zawodników z całej Polski, którzy wystartowali w trzech dyscyplinach: biegu, rajdzie rowerowym i marszu nordic walking.

 • VIII edycja Grand Prix Elbląga (8) - Wiosna z mapą i kompasem w Bażantarni

  Przy pięknej wiosennej pogodzie rozegrane zostały czwarte w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. W imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanejwystartowało 63 miłośników biegania.

 • 34. Bieg Szpęgawski Starogard Gdański – Elbląskie akcenty

  W sobotę (1 kwietnia) odbył się w Starogardzie Gdańskim 34 Bieg Szpęgawski. Wystartowało prawie pół tysiąca uczestników, w tym reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie z Elbląga. I właśnie biegacze z tego miasta stanęli na podium w kategoriach. Adam Bielski był drugi w M50/59, a Bożena Znarowska rówwnie druga w tej samej grupie wiekowej wśród pań.

 • Halowe Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w skoku wzwyż 20-17 – W Wilczętach poprzeczka wisiała wysoko

  W czwartek (23 marca) w sali sportowej Gimnazjum w Wilczętach odbyły się Otwarte Halowe Zawody w Skoku Wzwyż o Puchar Starosty Powiatu Braniewskiego i Wójta Gminy Wilczęta. W imrezie udział wzięło 40 zawodniczek i zawodników z: Braniewa, Nowicy, Słobit, Pasłęka, Nowego Miasta Lubawskiego i Wilcząt, którzy byli dopingowani przez licznie zgromadzonych kibiców.

 • XIX Mistrzostwa Województwa Strażaków Ostróda 2017 – Mocne zbicia Lidzbarka Warmińskiego

  W piątek (17 marca) w hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbył się finał XIX Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Halowej Piłce Siatkowej. W decydującej rozgrywce wystąpiły reprezentacje Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z: Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Mrągowa, Szczytna i Ełku.

 • 2. ONICO Gdynia Półmaraton 2017 – Siedmiu w setce, najwyżej Paweł Najmowicz

  ONICO Gdynia Półmaraton to jedna z większych imprez biegowych w pierwszym kwartale. W niedzielę (19 marca) Półmaraton Gdyński ukończyło prawie 6 tysięcy uczestników, w tym duża grupa z Warmii i Mazur. Dominowali Kenijczycy i Etiopczycy. W pierwszej „20” było aż dziewięciu obcokrajowców. W tym kontekście 19 miejsce w open Pawła Najmowicza z Olsztyna trzeba uznać za znakomite.

 • Setka Komandosa Lubliniec 2017 – To jest dopiero wyzwanie, Mariusz Sobierski dwunasty

  W piątek (17 marca) o godz.22 nastąpił start do „Setki Komandosa” superekstremalnej próby. Do rywalizacji przystąpiło ponad 170 śmiałków głównie służb mundurowych. Nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur lub żołnierzy jednostek naszego regionu. Najlepiej spisał się Mariusz Sobierski z Braniewa, który był dwunasty, a metę osiągnął po ponad 12 godzinach.

 • III Leśny Półmaraton Elbląg 2017 – Na ścieżkach Bażantarni jedni walczyli, inni sobie pobiegali

  Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni już po raz trzeci zorganizowało III Leśny Półmaraton..W niedzielę (12 marca) na ścieżkach popularnej Bażantarni zjawili się stęsknieni za rekreacyjnym bieganiem elblążanie, ale nie tylko. Nie zabrakło amatorów z Olsztyna, Braniewa, Sztumu. Bieg miał okolicznościowy charakter. Organizatorzy nie zapomnieli o paniach, które obdarowano kwiatami, bo niedawno obchodziły swe Swięto.

 • Ćwierćfinały MP kadetek 2016/17 – UKS Chemik jako jedyny w półfinale brawo!, SMS Ostróda i Sparta na 5 miejscach

  W niedzielę (12 marca) zakończyły się  turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce. Reprezentowały nas : UKS Chemik Olsztyn, SMS MLKS Foto Ola Ostróda iSPS Sparta Braniewo. Do połinału MP awansował UKS Chemik, który był drugi, porzegrywając minimalnie z MOS Wola 2:3 (tiebreak 16:18) Sparta Braniewo i SMS Ostróda zajęły piate miejsca w turniejach.

 • Kadetki SPS Sparta Braniewo po raz trzeci najlepsze w Łebie - Dobry znak przed Mistrzostwami Polski

  Kadetki SPS Sparta Braniewo okazały się najlepszym zespołem tegorocznego Maratonu Piłki Siatkowej w Łebie. W turnieju wzięło udział 20 zespołów podzielonych na 4 pięciozespołowe grupy. Tylko zwycięzcy grup grali o miejsca 1-4. W międzynarodowej stawce braniewianki zaprezentował dobrą grę, a był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi sie w czwartek (9 marca) ćwierćfinałami Mistrzostw Polski

 • MP Juniorek Grudziądz 2017 – Coraz więcej pań boksuje, niełatwo wejść na podium

  W niedzielę (5 marca) w Grudziądzu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie. Okręg warmińsko-mazurski reprezentowały trzy zawodniczki po jednej z Gwardii Szczytno, Zatoki Braniewo i Mazura Ełk.Nie odniosły spektakularnych sukcesów, ale zaprezentowały się z dobrej strony. Konkurencja wśród pań jest coraz mocniejsza i niełatwo znaleźć się na podium

 • Kadetki już z medalami mistrzostw województwa 2016/17 – Bezapelacyjnie UKS Chemik Olsztyn

  W niedzielę (19 lutego) w Olsztynie zakończyły się mistrzostwa województwa kadetek w siatkówce. Drugi turniej finałowy utrwalił sytuację z półmetka. Znów najlepsze okazały się zawodniczki UKS Chemik Olsztyn, które odniosły trzy zwycięstwa i z kompletem punktów wywalczyły tytuł mistrzowski. Srebro przypadło siatkarkom SPS Sparta Braniewo, a brąz SMS MLKS Foto Ola Ostróda.