Braniewo

• III Rajd Rowerowy "Pamięci Kresowian" Prabuty 2017 – Jedni na maksa, inni podziwiali krajobrazy

Organizatorzy sobotniego (15 lipca) III Rajdu Rowerowego „Pamięci Kresowian w Prabutach” zaproponowali uczestnikom rywalizację na trzech dystansach. W najdłuższej próbie (57 km) pasjonująca walkę stoczyli: Michał Wyżlic (Lubawa), Michał Różański (Gdańsk) i Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie).W takiej kolejności osiągnęli metę, a różnice między nimi były sekundowe.

• X Kociewski Bieg Czterech Jezior Skórcz 2017 – Elbląski zaciąg nie zawiódł

W Skórczu odbył się w sobotę (8 lipca) Jubileuszowy X Kociewski Bieg Czterech Jezior, w którym wystartowało ponad 400 uczestników, w tym bardzo duża grupa z Elbląga. Najwyższe szóste miejsce w open zajął Adam Serocki (Elbląg), jednocześnie drugi w kat. M40. Z pań tuż za podium w open znalazła się Anna Koziarska (Elbląg) – czwarte miejsce i trzecie w K30.

• Bieg Zamkowy Wałami von Plauena Malbork 2017 – Szybkie tempo Magdy Ingielewicz

Prawie 300 uczestników zgromadził na starcie w Malborku 6-kilometrowy niedzielny (9 lipca) Bieg Zamkowy Wałami von Plauena. Oprócz gospodarzy bodaj największa grupę stanowili elblążanie i braniewianie, którzy odnieśli wiele sukcesów. Magda Ingielewicz (Braniewo)była najszybsza wśród pań, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kiślak-Malinowska (Olsztyn).

• I Sztumski Nocny Bieg Świętojański 2017 – Adam Serocki tuż za faworytem

Późnym wieczorem w sobotę (24 czerwca) odbył się I Sztumski Nocny Bieg Świętojański na dystansie 4.2 km. Z okazji startu skorzystali mieszkańcy Elbląga, Braniewa i Tolkmicka. Świetnie pobiegł elblążanin Adam Serocki, który finiszował jako drugi za utytułowanym długodystansowcem Bartoszem Mazerskim (Zantyr Sztum). Drugie miejsce w kat. pań K50 i więcej zajęła Bożena Lipska (Elbląg).

• Ciechanowskie Święto Biegania 2017 – Szybkie tempo Romana Liśkiewicza i Dariusza Wędrowskiego

W Ciechanowskim Święcie Biegania swój (18 czerwca) swój udział zaakcentowali reprezentanci Warmii i Mazur zajmując wiele miejsc na podium. Rywalizowano w półmaratonie i 10 km. W biegu dłuższym piąty na mecie był Roman Liśkiewicz (Kętrzyn) – zwycięzca kategorii 45/49. Na dziewiątej pozycji finiszował Denis Guzowski (Szczytno), triumfując jednocześnie w grupie 18/24.

• Biegaliśmy w Toruniu i Pruszczu Gdańskim – Pieczulis i Bąk wygrali kategorie, Liśkiewicz w czołówce na lotnisku

Kolejna grupa biegaczy Warmii i Mazur wystąpiła w minionym tygodniu w imprezach w Toruniu(Nocna Dycha Kopernikańska) i Pruszczu Gdańskim (Święto Lotnictwa). W Toruniu na 5 km Krystyna Pieczulis była trzecia w open i wygrała kat. K55, a Paweł Bąk z Sępopola zwyciężył w M40. W Pruszczunie było podziału na grupy wiekowe. Roman Liśkiewicz(Kętrzyn) zajął piąte, a Michał Jaszczuk (Piecki) dziewiąte miejsce.

• XXI Ostródzki Turniej Judo 2017 – Setka na macie, a emocje ogromne

W hali ostródzkiego Centrum i Rekreacji odbył się po raz XXI Ostródzki Turniej Judo, w którym wystartowało 102 zawodników i zawodniczek z 9 klubów: Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Tomita Elbląg, Truso Elbląg, Horyzont Elbląg, Zatoka Braniewo, Katana Szczytno, Eljot Płock i gospodarze Shizoku Ostróda. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody a najlepsi puchar i medale

• Nocny Bieg Świetojański i Sopockie Molo – Udane harce w Trójmieście

Kolejny weekend i znów wiele imprez biegowych w całej Polsce. Spora grupa zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego startowała w Trójmieście w Nocnym Biegu Świętojańskim z Bankiem PKOi w wyścigu Sopockie Molo na Pętli Reja. Sporo miejsc w ścisłej czołówce świadczy o dobrym przygotowaniu i wysokiej formie naszych biegaczy.

• Mistrzostwa Województwa SZS Giżycko 2017 – Gimnazjalistki z olsztyńskiej „trójki” ponownie z tytułem

W Giżycku odbył się w piątek (2 czerwca) finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce dziewcząt (gimnazja) Przybyły wszystkie zakwalifikowane zespoły, które przywitał spiker zawodów, Maciej Kudyk. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przewodniczący W-M SZS w Olsztynie pan Wacław Wasiela. Złoto zdobyły siatkarki Gimnazjum 3 Olsztyn.

• Bieg ekstremalny „GRANICZNA 9.” Braniewo 2017 – Tyle trudu, a na twarzach uśmiech

W Braniewie w sobotę (20 maja) odbył się Bieg ekstremalny „GRANICZNA 9.” szlakiem historii ziem nad Zalewem Wiślanym. Trasa przebiegała terenami leśnymi nad rzeka Bauda. Rywalizacja (dystans ok. 9 km) przebiegała w pełnym umundurowaniu. Zgłosiło się ponad 150 osób: mundurowych i cywili. W open zwyciężył Tomasz Kowalski (Straż Graniczna Kętrzyn), a wśród pań Magda Ingielewicz (La Braniwianki)

• VIII Kwidzyński Bieg Papiernika 2017 – Przed Aleksandrą Lisowska tylko Kenijki

W sobotę (20 maja) odbył się VIII Kwidzyński Bieg Papiernika jedna z najpopularniejszych imprez w sezonie. Tym razem na starcie stanęło około 3,5 tysiąca osób, w tym bardzo wiele z województwa warmińsko-mazurskiego. Odegrały w tym biegu czołową rolę. W klasyfikacji open pań Aleksandra Lisowska (Dywity AZS UWM) była trzecia, jedynie za Kenijkami. Wśród mężczyzn ósmy przybiegł Karol Kalis (Susz), a Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) dziesiąty.

• Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ nr 3 w pokonywaniu OSF Braniewo 2017 – Żołnierze z Warmii i Mazur szybcy i...sprawni

W Braniewie odbył się w miniony weekend (16/17 maja) Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnychw pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej. Świetnie spisali się zółnierze z Warmii i Mazur, którzy odnieśli podwójne zwycięstwo. Wygrał szer. Paweł Aleksandrowicz (Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego) przed Łukaszem Jarząbskim (15 Pułk Przeciwlotniczy Gołdap).

• XV Otwarte Mistrzostwa Elbląga Dzieci i Młodzików im. Czesława Misiuka – Wielkie święto małych wojowników.

W miniona sobotę (13 maja) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyły się XV OTWARTE MISTRZOSTWA ELBLĄGA DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO IM. CZESŁAWA MISIUKA. W rozgrywanym na pięciu matach turnieju, wystartowało 217 zawodników i zawodniczek z 24 klubów Elbląga, Gdańska, Gdyni, Słupska, Braniewa, Łupawy, Olsztyna, Kwidzyna, Szczytna, Żukowa i Wrześcia.

• OOM Nowa Sól 2017 – Dziewczęta Warmii i Mazur bez medalu, ale na medal (5 miejsce)

W Nowej Soli zakończyła się (11/13 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja dziewcząt z Warmii i Mazur, która zajęła piąte miejsce. Z grupy zespół wyszedł z drugiej pozycji. W ćwierćfinale przegrał z Mazowszem 1:3, ale potem pokonał drużyny: Małopolski 3:2 i Dolnego Śląska 3:1. Chlopcy niestety zajęli w grupie eliminacyjnej ostatnie miejsce.

• Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2017 – Damian Pieterczyk drugi wśród prawie 4 tysięcy

Damian Pieterczyk z Olsztyna zajął drugie miejsce w open i pierwsze w kat. M30 w Biegu Europejskim z PKO Bankiem PKO, który w niedzielę (7 maja) odbył się w Gdyni na dystansie 10 kilometrów. Startowało prawie 4 tysiące uczestników, w tym spora grupa z wielu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmowali wysokie lokaty w swoich kategoriach.

• Półmaraton Węgorza 2017 – Na trasie bez sentymentów, w mieście sportowy piknik

We wtorek (2 maja) odbył się XIII Półmaraton Węgorza, jedna z najbardziej popularnych imprez masowych w regionie. Jej renoma zawsze przyciąga miłośników rekreacji, ale także wytrawnych zawodników i ta „mieszanka” uczestników tworzy niepowtarzalną atmosferę. To również okazja do wspólnej zabawy, miłego spędzenia czasy na wolnym powietrzu. Stąd oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili wszystkim godziwą rozrywkę.

• 3 Gdański Maraton 2017 – Najwyżej Przemysław Meziński, Jan Majewski z Mrągowa zwycięzcą kat. M70

Prawie 2,5 tysiąca uczestników osiągnęło metę niedzielnego (9 kwietnia) 3 Gdańskiego Maratonu. W licznej grupie biegaczy z województwa warmińsko-mazurskiego najwyżej został sklasyfikowany Przemysław Menziński (Barczewo), zajmując 35 miejsce W setce zalazło się jeszcze pięciu reprezentantów Warmii i Mazur.

• II Bieg Przełajowy Marynarska Dycha Ustka 2017 – Łukasz Duchnowski w dziesiątce

W minioną sobotę (1 kwietnia)w Ustce odbył się II Bieg Przełajowy MARYNARSKA DYCHA im. admirała floty Andrzeja Karwety. to przedsięwzięcie sportowe odbywające się po raz drugi, upamiętniające byłego dowódcę MW .W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 300 zawodników z całej Polski, którzy wystartowali w trzech dyscyplinach: biegu, rajdzie rowerowym i marszu nordic walking.

• VIII edycja Grand Prix Elbląga (8) - Wiosna z mapą i kompasem w Bażantarni

Przy pięknej wiosennej pogodzie rozegrane zostały czwarte w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. W imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanejwystartowało 63 miłośników biegania.

• 34. Bieg Szpęgawski Starogard Gdański – Elbląskie akcenty

W sobotę (1 kwietnia) odbył się w Starogardzie Gdańskim 34 Bieg Szpęgawski. Wystartowało prawie pół tysiąca uczestników, w tym reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie z Elbląga. I właśnie biegacze z tego miasta stanęli na podium w kategoriach. Adam Bielski był drugi w M50/59, a Bożena Znarowska rówwnie druga w tej samej grupie wiekowej wśród pań.