Braniewo

• V MP Nordic Walking w Maratonie Jastrowie 2018 – Z kijami na podium, Irena Karasiewicz na najwyższym stopniu

W Jastrowie odbyły się w sobotę (7 kwietnia) Mistrzostwa Polski w Nordic Walking na dystansie maratońskim. Do rywalizacji indywidualnej przystąpiło prawie stu kijkarzy. W konkurencji indywidualnej reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli pięć medali. Mistrzynią Polski w kat. K55/59 została Irena Karasiewicz (Braniewo).

• 4 Maraton Gdańsk 2018 – Marcin Spustek najszybszy na “piątkę”, Pan Adam z Elbląga (M70) „połknął” 42 km bez zmrużenia oka

W niedziele (15 kwietnia) odbył się 4 Maraton Gdańsk. W biegu głównym wystąpiło ponad 1700 uczestników. W pierwszej setce open znalazła się Aleksandra Jakimczuk z Braniewa, która przybiegła jako szósta wśród pań i druga w K30. Większy sukces odnieśliśmy w biegu towarzyszącym na 5 km. Wygrał go Marcin Spustek z Elbląga (Powtórzył sukces sprzed roku)

• Turniej III ligi kobiet Braniewo 2018 – Historyczny tytuł dla UKS Chemik Olsztyn

Po raz pierwszy w historii wyłoniono mistrza III ligi wojewódzkiej seniorek siatkówce. Ponieważ zgłosiły się trzy zespoły, postanowiono to rozstrzygnąć w formie jednego turnieju, który odbył się w niedzielę (15 kwietnia) w Braniewie. Pośpiech był wskazany bowiem dwie najlepsze drużyny otrzymywały prawo gry w półfinale o II ligę, a termin już za 2 tygodnie. Mistrzem został UKS Chemik Olsztyn, wicemistrzem SPS Sparta Braniewo.

• Copernicus Judo Cup”Toruń 2018 – Talenty na macie, złota Kinga z Braniewa

W sobotę (7 kwietnia) w Toruniu odbyła się kolejna edycja „Copernicus Judo Cup”, w których udział wzięła rekordowa liczba zawodników i zawodniczek – 650 uczestników z 53 klubów z całej Polski.Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych: od juniorów młodszych po roczniki 2010. Z pokaźnym dorobkiem medalowym wrócili reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich.

• Na Pomorzu blisko siebie - 35. Bieg Szpęgawski i Kołodziej Cube MTB Pelplin

W niedziele (8 kwietnia) w Starogardzie Gdańskim i pobliskich Rajkowachodbyły się dwie duże imprezy masowe. W pierwszej Biegu Szpęgawskim piękna pogoda i wysokie nagrody skusiły do startu prawie 600 biegaczy. W Rajkowach miłośników MTB zjawiło się, co zrozumiałe, trochę mniej, ale frekwencja tez była doskonała, tym bardziej, że przyjechały całe rodziny. W obu imprezach nie zabrakło reprezentantów z woj. warmińsko-mazurskiego.

• W Grudziądzu piękne walki dzieci z Braniewa – Remanenty z Poznania i Grodziska Maz.

Niemal w każdy weekend odbywają się duże turnieje judo z udziałem najmłodszych adeptów. Puchar Prezydenta Grudziądza (24 marca) jak zwykle zgromadził kilkuset zawodników roczników 2006/2011.. Tu brylowali judocy Zatoki Braniewo, którzy przywieźli aż trzy złote medale. W Grodzisku Mazowieckim triumfował Wojciech Galiński (Truso Elbląg). Gwardziści z Olsztyna wybrali się do Wielkopolski i też przywieźli medale.

• Bieg do Pustego Grobu Malbork 2018 – Wioletta Barcikowska finiszowała trzecia

W Malborku okazją do odejścia od stołu była impreza biegowa zorganizowana 2 kwietnia w Parafii Błogosławionych 108 Męczenników Polskich. "Bieg do Pustego Grobu" na dystansie 5 kilometrów poprzedzony mszą dla wszystkich zawodników. Impreza ciekawa i nietypowa, absolutnie otwarta: dla wierzących i wątpiących. Wśród setki startujących byli biegacze z Elbląga, Susza i Braniewa.

• Bieg z okazji Dnia Kobiet Malbork 2018 – Ania Koziarska pierwsza na mecie, panowie też wysoko

W Malborku odbył się w niedzielę (11 marca) Bieg z okazji Dnia Kobiet. Dystans 5.2 km nie był wymagający, startowało ponad 350 uczestników. Pierwszą na mecie panią była Ania Koziarska z Elbląga. Aż trzech reprezentantów Warmii i Mazur przybiegło w czołowej dziesiątce. Karol Kowalski (Dobrocin) był trzeci – wygrał kat. 20/24, Adam Serocki (Elbląg)piąty (wygrał kat. 45/49), Krzysztof Prochna (Frombork) wywalczył ósmą pozycję ( trzeci w kat. 45/49).

• Półfinał MP Juniorek Mielec 2018 – Klamka zapadła, Chemik jest w czołowej ósemce w kraju, choć trochę nerwów było

W weekend (9/11 marca) odbywał się w Mielcy  półfinałowy turniejj Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce.Warmię i Mazury reprezentowały: UKS Chemik Olsztyn i SPS Sparta Braniewo. Piąekny sukces odniosły olsztynianki, które awansowały do finałowej "ósemki". W niedziele pokonały Spartę 3:1, a potem odetchnęły z ulgą gdy mielczanki wygrały na przewagi druga partię z Dąbrową. To wystarczyło do awansu, W efekcie Szóstka pokonała MKS 3:1.

• MP Juniorów Ciechocinek 2018 – Szymon Piotrowski (Niedźwiedź Kętrzyn) wicemistrzem , Adrian Krukowski (Mazur Ełk) z brązem

W Ciechocinku zakończyły się w niedziele (4 marca) Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Do rywalizacji przystąpiło siedmiu zawodników sekcji warmińsko mazurskich. Do ćwierćfinałów awansowało czterech.  Dwóch z nich weszło do strefy medalowej. W kat. 69 kg Adrian Krukowski (Mazur Ełk) zobył brązowy krążek. Szymon Piotrowski (Niedźwiedź Kętrzyn) w kat. 75 kg walczył w finale, ale przegrał. Został wicemistrzem kraju.

• Ćwierćfinały MP Kadetek 2017/18 – Sparta Braniewo, Chemik Olsztyn i Truso Elblag za burtą, smutna rzeczywistość

W dniach 1-4 marca odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetek w siatkówce.  Cała trójka reprezentująca Warmie i Mazury (Sparta Braniewo, Chemik Olsztyn i Truso Elbląg) odpadła z rywalizacji. Najdłużej łudziła się Sparta, ale zmęczone braniewianki wyraźnie nie wytrzymały trudów. W sumie niezłe wrażenie pozostawił Chemik, ale wrażenie to zdecydowanie za mało.

• Ogólnopolski Turniej Młodziczek Miastko 2015 – Sparta Braniewo w „siódemkę” tuż za podium

W dniach 25 – 27 września w pomorskim Miastku odbył się Ogólnopolski Turniej Młodziczek w siatkówce . Wystąpiło 13 drużyn w pierwszej fazie podzielonych na trzy grupy. Braniewianki zagrały ,,gołą siódemką” nie mając ani jednej zawodniczki na ławce rezerwowych. Po udanych eliminacjach, w ostatnich spotkaniach z silniejszymi rywalkami i na zmęczeniu było trudniej, dlatego czwarte miejsce jest sukcesem.

• Biegamy po całej Polsce - Wolak drugi w Więcborku, Dembowski też drugi w Modlinie

Reprezentanci Warmii i Mazur biegają po całym kraju. W V Biegu Pamięci na trasie Karolewo-Więcbork drugie miejsce zajął Rafał Wolak z Braniewa, w Modliniew Biegu Generałów także drugi był Mariusz Dembowski z Lidzbarka. Z kolei w Biegu o Złota Górę na Kaszubach wysoka szósta lokatę wywalczył Szymon Gwardjak z Lidzbarka Warmińskiego.

• Po Hajnówce czas na Puchar Europy w Elblągu – Jak rekreacja przeradza się w sport

W najbliższą sobotę (19 września) w elbląskiej Bażantarni odbędzie Finał Pucharu Europy w Nordic Walking.Udział w zawodach zapowiedzieli już zawodnicy z Niemiec, Australii, Rosji, Słowenii oraz Polski.Planuje się, że na starcie imprezy stanie ponad pół tysiąca sportowców.Tymczasem elbląskie Włóczy-Kije startowały w miniony weekend (12 września) w Hajnówce w Pucharze Polski (wyniki dalej)

• Finał Pucharu Europy i Puchar Polski w Nordcic Walking Elbląg 2015 – To już nie jest zwyczajny marsz z kijkami

W elbląskim Parku „Bażantarnia” odbył się w sobotę (19 września) finał Pucharu Europy i Puchar Polski w nordic walking.W imprezie uczestniczyło ponad 650 zawodników z Niemiec, Słowenii, Mołdawii, Australii, Rosji, Litwy, Ukrainy oraz Austrii. Patronat Honorowy objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Konsul Honorowy Mołdawii.

• 53 Bieg Westerplatte Gdańsk 2015 – Pamiętamy o bohaterach...

Ponad trzy tysiące uczestników (jedną trzecią stanowiły panie) wystartowało w sobotę (12 września) w 53 Biegu Westerplatte w Gdańsku. To symbol bohaterstwa żołnierza polskiego na początku wojny. Frekwencja więc w pełni uzasadniona, a nas cieszy duży udział biegaczy z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonałe szóste miejsce w open zajął Karol Kliś z Susza, tracąc ponad 2 minuty do triumfatora Tadeusza Zblewskiego (Bytów).

• VIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Wiesława Budzińskiego – Elbląg kocha boks

Sobotni (5 września) VIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Wiesława Budzińskiego wzbudził w Elblągurekordowe zainteresowanie. Halę lodową „Helena ”kibice zapełnili do ostatniego miejsca i nie zawiedli się. Organizatorzy (UKS Kontra) zadbali o stosowną oprawę, a sportowy poziom walk mógł zadowolić. Zwłaszcza, że w roli zwycięzców schodzili z ringu reprezentanci gospodarzy.

• Wyścig CYKLO GDYNIA 2015 – Konrad Kott trzeci trzecim orlikiem

W niedzielę (6 września) w Trójmieście odbyła się kolejna edycja imprezy pod hasłem „Cyklo Gdynia 2015”. Uczestnicy startowali w trzech wyścigach. Elita walczyła na dystansie 165 km. Konrad Kott z grupy Krismar Big Silvant przyjechał trzynasty, ale w grupie orlików zajął trzecie miejsce. Na trasie wycofali się: Konrad Małachowski i Jędrzej Borowski. W wyścigach amatorów reprezentantów Warmii i Mazur zabrakło w czołówce.

• W Braniewie decydował złoty set – W Kisielicach o Puchar Orlika

Sezon w siatkówce plażowej zbliża się do końca, ale, ale zawodnicy siłą rozpędu rozgrywają jeszcze turnieje. W Braniewie rozegrano ostatnią z trzech imprezcyklu. Wygrała para Giecewicz/Machnowski, ale w Grand Prix triumfował duet Laszuk/Panasiuk, a zadecydował o tym złoty set. Obie pary miały tę samą liczbę punktów. W Kisielicach Puchar Orlika zdobyli: Piotr Długaszek i Krzysztof Łęczkiewicz.

• III Bieg z okazji "Święta Lotnictwa Polskiego" 2015 – Krzysztof Sulewski na podium w Malborku

W niedzielnym biegu (10 km) z okazji Święta Lotnictwa Polskiego w Malborku doskonale spisali się zawodnicy związani z Morągiem, których aż czterech znalazło się w czołowej dziesiątce. Drugi przybiegł barczewianin Krzysztof Sulewski (Finisz Morąg), czwarty był mieszkaniec tego miasta, ale w barwach wojska z Bartoszyc Kamil Horba , piąty Tomasz Orłowski, a dziesiąty Jacek Szczygłowski.