Braniewo

 • 3 Gdański Maraton 2017 – Najwyżej Przemysław Meziński, Jan Majewski z Mrągowa zwycięzcą kat. M70

  Prawie 2,5 tysiąca uczestników osiągnęło metę niedzielnego (9 kwietnia) 3 Gdańskiego Maratonu. W licznej grupie biegaczy z województwa warmińsko-mazurskiego najwyżej został sklasyfikowany Przemysław Menziński (Barczewo), zajmując 35 miejsce W setce zalazło się jeszcze pięciu reprezentantów Warmii i Mazur.

 • II Bieg Przełajowy Marynarska Dycha Ustka 2017 – Łukasz Duchnowski w dziesiątce

  W minioną sobotę (1 kwietnia)w Ustce odbył się II Bieg Przełajowy MARYNARSKA DYCHA im. admirała floty Andrzeja Karwety. to przedsięwzięcie sportowe odbywające się po raz drugi, upamiętniające byłego dowódcę MW .W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 300 zawodników z całej Polski, którzy wystartowali w trzech dyscyplinach: biegu, rajdzie rowerowym i marszu nordic walking.

 • VIII edycja Grand Prix Elbląga (8) - Wiosna z mapą i kompasem w Bażantarni

  Przy pięknej wiosennej pogodzie rozegrane zostały czwarte w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. W imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanejwystartowało 63 miłośników biegania.

 • 34. Bieg Szpęgawski Starogard Gdański – Elbląskie akcenty

  W sobotę (1 kwietnia) odbył się w Starogardzie Gdańskim 34 Bieg Szpęgawski. Wystartowało prawie pół tysiąca uczestników, w tym reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie z Elbląga. I właśnie biegacze z tego miasta stanęli na podium w kategoriach. Adam Bielski był drugi w M50/59, a Bożena Znarowska rówwnie druga w tej samej grupie wiekowej wśród pań.

 • Halowe Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w skoku wzwyż 20-17 – W Wilczętach poprzeczka wisiała wysoko

  W czwartek (23 marca) w sali sportowej Gimnazjum w Wilczętach odbyły się Otwarte Halowe Zawody w Skoku Wzwyż o Puchar Starosty Powiatu Braniewskiego i Wójta Gminy Wilczęta. W imrezie udział wzięło 40 zawodniczek i zawodników z: Braniewa, Nowicy, Słobit, Pasłęka, Nowego Miasta Lubawskiego i Wilcząt, którzy byli dopingowani przez licznie zgromadzonych kibiców.

 • XIX Mistrzostwa Województwa Strażaków Ostróda 2017 – Mocne zbicia Lidzbarka Warmińskiego

  W piątek (17 marca) w hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbył się finał XIX Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Halowej Piłce Siatkowej. W decydującej rozgrywce wystąpiły reprezentacje Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z: Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Mrągowa, Szczytna i Ełku.

 • 2. ONICO Gdynia Półmaraton 2017 – Siedmiu w setce, najwyżej Paweł Najmowicz

  ONICO Gdynia Półmaraton to jedna z większych imprez biegowych w pierwszym kwartale. W niedzielę (19 marca) Półmaraton Gdyński ukończyło prawie 6 tysięcy uczestników, w tym duża grupa z Warmii i Mazur. Dominowali Kenijczycy i Etiopczycy. W pierwszej „20” było aż dziewięciu obcokrajowców. W tym kontekście 19 miejsce w open Pawła Najmowicza z Olsztyna trzeba uznać za znakomite.

 • Setka Komandosa Lubliniec 2017 – To jest dopiero wyzwanie, Mariusz Sobierski dwunasty

  W piątek (17 marca) o godz.22 nastąpił start do „Setki Komandosa” superekstremalnej próby. Do rywalizacji przystąpiło ponad 170 śmiałków głównie służb mundurowych. Nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur lub żołnierzy jednostek naszego regionu. Najlepiej spisał się Mariusz Sobierski z Braniewa, który był dwunasty, a metę osiągnął po ponad 12 godzinach.

 • III Leśny Półmaraton Elbląg 2017 – Na ścieżkach Bażantarni jedni walczyli, inni sobie pobiegali

  Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni już po raz trzeci zorganizowało III Leśny Półmaraton..W niedzielę (12 marca) na ścieżkach popularnej Bażantarni zjawili się stęsknieni za rekreacyjnym bieganiem elblążanie, ale nie tylko. Nie zabrakło amatorów z Olsztyna, Braniewa, Sztumu. Bieg miał okolicznościowy charakter. Organizatorzy nie zapomnieli o paniach, które obdarowano kwiatami, bo niedawno obchodziły swe Swięto.

 • Ćwierćfinały MP kadetek 2016/17 – UKS Chemik jako jedyny w półfinale brawo!, SMS Ostróda i Sparta na 5 miejscach

  W niedzielę (12 marca) zakończyły się  turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce. Reprezentowały nas : UKS Chemik Olsztyn, SMS MLKS Foto Ola Ostróda iSPS Sparta Braniewo. Do połinału MP awansował UKS Chemik, który był drugi, porzegrywając minimalnie z MOS Wola 2:3 (tiebreak 16:18) Sparta Braniewo i SMS Ostróda zajęły piate miejsca w turniejach.

 • Kadetki SPS Sparta Braniewo po raz trzeci najlepsze w Łebie - Dobry znak przed Mistrzostwami Polski

  Kadetki SPS Sparta Braniewo okazały się najlepszym zespołem tegorocznego Maratonu Piłki Siatkowej w Łebie. W turnieju wzięło udział 20 zespołów podzielonych na 4 pięciozespołowe grupy. Tylko zwycięzcy grup grali o miejsca 1-4. W międzynarodowej stawce braniewianki zaprezentował dobrą grę, a był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi sie w czwartek (9 marca) ćwierćfinałami Mistrzostw Polski

 • MP Juniorek Grudziądz 2017 – Coraz więcej pań boksuje, niełatwo wejść na podium

  W niedzielę (5 marca) w Grudziądzu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie. Okręg warmińsko-mazurski reprezentowały trzy zawodniczki po jednej z Gwardii Szczytno, Zatoki Braniewo i Mazura Ełk.Nie odniosły spektakularnych sukcesów, ale zaprezentowały się z dobrej strony. Konkurencja wśród pań jest coraz mocniejsza i niełatwo znaleźć się na podium

 • Kadetki już z medalami mistrzostw województwa 2016/17 – Bezapelacyjnie UKS Chemik Olsztyn

  W niedzielę (19 lutego) w Olsztynie zakończyły się mistrzostwa województwa kadetek w siatkówce. Drugi turniej finałowy utrwalił sytuację z półmetka. Znów najlepsze okazały się zawodniczki UKS Chemik Olsztyn, które odniosły trzy zwycięstwa i z kompletem punktów wywalczyły tytuł mistrzowski. Srebro przypadło siatkarkom SPS Sparta Braniewo, a brąz SMS MLKS Foto Ola Ostróda.

 • Finał Mistrzostw Województwa Kadetek 2016/17 (1) – Na półmetku najlepszy UKS Chemik Olsztyn

  W Ostródzie odbył się w miniony weekend (11/12 lutego) pierwszy finałowy turniej o mistrzostwo województwa kadetek. Na półmetku najlepsze są siatkarki UKS Chemik Olsztyn,które odniosły komplet zwycięstw. Najbardziej zacięty mecz stoczyły ze Spartą Braniewo, wygrywając 3:2. Mocny opór stawiały też zawodniczki SMS Ostróda, ale w końcówkach setów olsztynianki wykazały większą dojrzałość.

 • Szymon Gwardjak drugi we Władysławowie – Mariola Sudzińska najszybsza 40-latką w Gdyni

  Szymon Gwardjak z Lidzbarka Warmińskiego zajął drugie miejsce w III Biegu Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” we Władysławowie. Sobotnia (11 lutego) impreza zgromadziła prawie 400 uczestników. Dziesięć razy więcej wystartowało w niedzielę w Gdyni w Biegu Urodzinowym z Bankiem PKO BP. Jak widać zima nie odstrasza miłośników pokonywania długich dystansów.

 • Mistrzostwa Województwa Juniorek (II) Iława 2017 – Złoto Truso, srebro Chemik, brąz Zryw Volley

  W Iławie zakończył się w niedzielę (5 lutego) drugi decydujący turniej finałowy Mistrzostw Województwa w siatkówce juniorek.Już w pierwszym dniu rozstrzygnęły się losy tytułu mistrzowskiego. Złoty medal zdobyły siatkarki Truso Elbląg, które wygrały dwa spotkania i zapewniły sobie bezpieczna przewage nad rywalkami. Srebro zdobyły ostatecznie siatkarki UKS Chemik Olsztyn, a brąz MKS Zryw Volley Iława.

 • XVIII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych 2016/17 (3) – Mocne akcenty w środku zimy

  W miniona sobotę (11 lutego) odbyła się trzecia, ostatnia w tym sezonie impreza XVIII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. Mimo typowo zimowych warunków chętnych nie zabrakło, a w stawce znalazła się mocna grupa z Warmii i Mazur. Na dystansie 9 km w dziesiątce było czterech naszych biegaczy. Najwyżej na piątej pozycji sklasyfikowano Marcina Spustka (Elbląg)

 • VIII Półmaraton Komandosa Warszawa 2017 - Piotr Szpigiel najlepszy spośród trzystu

  Na terenach ośrodka wychowania fizycznego WAT na Bemowie w Warszawie odbył się w sobotę (4 lutego) VIII Półmaraton Komandosa. To ekstremalna próba w pełnym rynsztunku skierowana przede wszystkim do pracowników służb mundurowych i oni nadawali ton rywalizacji. Spośród prawie 300 uczestników najlepszy okazał się kpt. Piotr Szpigiel z Braniewa.

 • „Sopocka Zima” XXXIV Edycja Biegów Przełajowych po Plaży 2017 – Szybkie tempo Szymona Gwardjaka

  MOSiR Sopot zainaugurował cykl imprez rekreacyjno-sportowych pod hasłem „Sopockie 4 pory roku”. Pierwsza z nich był Zimowy Bieg po plaży w którym udział wzięło ponad 300 uczestników. Warunki nie były sprzyjające. Wiał silny wiatr, dokuczało zimno. Bardzo dobrze pobiegł Szymon Gwardjak (Lidzbark Warmiński) z klubu Zorza Gdynia, który zajął piąte miejsce w open i drugie w kategorii wiekowej 20/29 lat.

 • Dwa turnieje zdecydują - Kadetki Sparty uzupełniły stawkę finalistek

  Znamy już stawkę finalistek w lidze wojewódzkiej kadetek, które w dwóch turniejach rozstrzygną podział medali i prawo udziału w Mistrzostwach Polski (trzy czołowe zespoły). Do UKS Chemik Olsztyn , SMS Ostróda i UKS Absolwent Olsztyn dołączyły siatkarki SPS Sparta Braniewo, które bez kłopotów (bez straty seta) rozstrzygnęły na swoja korzyść oba spotkania barażowe z MKS Truso Elbląg.