Braniewo

 • Ćwierćfinały MP Juniorek 2017/18 – Sparta Braniewo i Chemik Olsztyn przeszły dalej, Truso za burtą

  Od czwartku do niedzieli (15/18 lutego) odbywaały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. W rywalizacji uczestniczyły trzy ekipy z okręgu warmińsko-mazurskiego. Dwie z nich przeszły do półfinałów: Sparta Braniewo i UKS Chemik Olsztyn. Nie powiodło sie ekipie Truso Elbląg, która zajęła 5  miejsce.

 • XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych (3) 2017/2018 – Dublet 40-latków, Kamila Pawłowska najszybsza na 4 km.

  Trzecia w tym sezonie impreza 19 Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych przyniosła sukcesy reprezentantom województwa warmińsko-mazurskiego. W głównej konkurencji (9.2 km) piąty był Adam Serocki Elbląg), a ósmy Krzysztof Prochna (Formbork).W obaj w M40 zanotowali dublet. Kamila Pawłowska (Marzęcice) wygrała bieg młodzieżowy, drugie miejsce w open zajął Grzegorz Zahorski (Braniewo).

 • Młodzież walczyła w Kętrzynie – Wiemy kto pojedzie na Mistrzostwa Polski Juniorów

  W Kętrzynie w dniach 9/10 lutego królował boks. W imprezie wystąpiło 37 bokserów z 7 klubów okręgu (Tygrys” Elbląg, „Zatoka” Braniewo, „PIRS” Olsztyn, „Gwardia” Szczytno, „Niedźwiedź Kętrzyn, „Junior” Świątki, i MKB „Mazur” Ełk. oraz gościnnie 8 bokserów zaproszonych przez organizatorów ze Starogardu Gdańskiego. Stawką rywalizacji młodzików i kadetów były medale mistrzostw województwa.

 • Mistrzostwa Województwa Kadetek 2017/18 – Sparta Braniewo z tytułem, ale strachu się najadła

  W niedzielę (11 lutego) w Braniewie rozegrano drugi turniej finałowy Mistrzostw Województwa Kadetek, który zakończył sezon w regionie 2017/18. Złote medale zasłużenie zdobyły siatkarki miejscowej Sparty, choć podczas ostatniej potyczki z Truso przeżyły chwile niepokoju. Przegrały 0:3 i w ten sposób obie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów. Trzeba było liczyć małe punkty z bezpośrednich spotkań. Tu Sparta była lepsza.

 • Juniorki i Juniorzy po losowaniu ćwierćfinałów MP – Kto ma największe szanse, to trochę wróżenie z fusów

  W siedzibie PZPS odbyło się losowanie grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorekw siatkówce. Gospodarzem dwóch turniejów są zespoły olsztyńskie: juniorki UKS Chemik Olsztyn i juniorzy AZS UWM Olsztyn. Pierwszy etap przewiduje udział sześciu drużyn (najpierw w podgrupach), do półfinałów awansują tylko dwie. I jest to duży wymóg, mimo, że stawka uczestników prezentuje zróżnicowany poziom.

 • Finał Mistrzostw Województwa Kadetek (1) Ostróda 2018 – Sparta Braniewo bez straty seta

  W Ostródzie odbywał się w weekend (3/4 lutego) pierwszy turniej finałowy Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego kadetek. Bez potknięć zagrały faworytki - siatkarki Sparty Braniewo, które nie straciły seta. Nie widać by ktoś im zagroził. W Braniewie, gdzie odbędzie sie drugi turniej  szykuje się święto. Dwa zwycięstwa odniosło Truso Elbląg, jedno SMS Ostróda, a trzy porazki zanotował Chemik Olsztyn.

 • Kadetki wyłoniły finalistki: Turnieje w Braniewie i Ostródzie

  W miniony weekend (20/21 stycznia) zakończył się drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Grono zespołów, które walczyć będą o medale poznaliśmy wcześniej (SMS Ostróda, UKS Chemik Olsztyn, SPS Sparta Braniewo i MKS Truso Elbląg). Turnieje finałowe odbędą się w Braniewie i Ostródzie. Drużyna SMS utrzymała pierwsze miejsce pokonując 3:0 Zryw Volley Iława. Znamy już zespoły ze stref 5/8, 9/12 i 13/16.

 • Mundurowy przełaj „Czarno to widzę” Czarne 2018 – Szczytno w czubie

  W miejscowości Czarne odbył się w sobotę (20 stycznia) IV Bieg Przełajowy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, „Czarno to widzę” czyli Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem. Rywalizowało ponad 300 uczestników (kobiet i mężczyzn) głównie reprezentanci służb mundurowych. Mocno zaznaczyła swą liczna ekipa Warmii i Mazur. Czwarty na mecie był Denis Guzowski, a szósty Maciej Wojciechowski (obaj Szczytno)

 • XIX Zimowe Grand Prix Sztumu W Biegach Przełajowych (2) 2017/2018 – W open najwyżej Serocki i Maksymiuk

  W sobotę (20 stycznia) odbyła się druga w tym sezonie impreza z cyklu XIX Zimowe Grand Prix Sztumu W Biegach Przełajowych.Znów pokazali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. W biegu długim (9.2 km) szósty na metę przybył Adam Serocki (Elbląg), a trzecia wśród pań była też elblążanka Marta Maksymiuk. W biegu młodzieżowym (4.6 km) drugie miejsce zajął Grzegorz Zahorski (Braniewo).

 • 2 Bieg Jegłownicki dla WOŚP 2018 – Magda Ingielewicz pierwsza, panowie też na podium

  W niedzielę (14 stycznia) odbył się 2 Bieg Jegłownicki. W imprezie zorganizowanej przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy startowali w przede wszystkim Braniewa oraz Elbląga i okolic. Pierwszy na metę przybiegł Paweł Grzywacz z Gdańska przed Michałem Prusinowskim (Braniewo) i Grzegorzem Krzeszewskim (Elbląg). Wśród pań najszybsza była Magda Ingielewicz (Braniewo).

 • Halowe zawody WMOZLA Warszawa 2018 – Niezłe przetarcie, ale do startów pod dachem trzeba się przyzwyczaić

  W sobotę (13 stycznia) w hali AWF w Warszawie odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym uczestniczyła spora grupa zawodników z Warmii i Mazur. Startowali lekkoatleci z AZS UWM Olsztyn, Czarnych Olecko, Jutrzenki Dobre Miasto, Sokoła Węgorzewo, Zatoki Braniewo, Atosu Woźnice. Większość to bardzo młodzi zawodnicy, więc z poziomem było różnie, ale do startów w hali trzeba się przyzwyczaić.

 • Juniorki UKS Chemik Olsztyn mistrzyniami województwa - Na podium także Sparta Braniewo i Truso Elbląg

  W Olsztynie odbywał się w weekend (13/14 stycznia) drugi finałowy turniej mistrzostw województwa juniorek w siatkówce, który zakończył rywalizacje i wyłonił medalistki tegorocznego sezonu.Zloto zdobyły siatkarki UKS Chemik Olszty, które w niedziele w decydujacym meczu pokonały 3:1 Spartę Braniewo (srebrne medalistki). Brąz przypadł zespolowi Truso Elbląg po zwycięstwie nad SMS Ostróda 3:2.

 • W lidze kadetek coraz bliżej finałów - Kandydatki do podium już praktycznie znane

  Dobiega końca drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Zespoły rywalizują w grupach E i F (strefa 1/8) oraz G i H (strefa 9/16). Po dwie najlepsze drużyny awansują do ścisłego finału, gdzie rozegrane zostaną dwa turnieje. Ich gospodarzami będą zwycięzcy grup. Można zaryzykować stwierdzenie, że o medale zagrają: SMS Ostróda i Chemik z grupy E oraz Sparta Braniewo i Truso Elbląg z grupy F.

 • II Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny 2017 – W dziesiątce Serocki i Prochna, a Pani Bożena pierwsza

  W sobotę (30 grudnia) odbył się II Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczornypod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora. Wystartowało ponad 200 uczestników, tym mieszkańcy Elbląga, Braniewa, Iławy i Fromborka. Doskonale pobiegli: Adam Serocki (Elbląg) i Krzysztof Prochna (Frombork), którzy uplasowali się w czołowej dziesiątce. Pan Adam był dodatkowo trzeci w swojej kategorii 35/49.

 • W lidze juniorek znamy wszystkie finalistki: Do Chemika i Sparty dołączyły: Truso i SMS Ostróda

  W ciągu kilku dni poznaliśmy komplet finalistek ligi wojewódzkiej juniorek. Do Sparty Braniewo i Chemika Olsztyn, które wygrały swoje grupy dołączyły po barażach: Truso Elbląg i SMS Ostróda.Elblążanki dwukrotnie pokonały Zryw Volley Iława, natomiast ostródzianki po niespodziewanej porażce u siebie 2:3 w rewanżu w Olsztyniebyły już w pełni skoncentrowane i zwyciężyły bez kłopotów 3:0.

 • Finał Wojewódzkiej Licealiady Morąg 2017 – Dublet braniewianek, gospodarze triumfowali po karnych

  We wtorek (19 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięło udział pięć drużyn dziewcząt i sześć drużyn chłopców. Tytuły zdobyli: uczennice LO w Braniewie i uczniowie ZSL Morąg.

 • XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych (1) 2017/2018 – W premierze Adam Serocki w dziesiątce

  W sobotę (16 grudnia) odbyła się pierwsza w nowym sezonie impreza z cyklu XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.Rywalizowano na dystansach 9.2 km (dorośli) i 4.6 km (młodzież).Z zawodników województwa warmińsko-mazurskiego w biegu długim dziesiąte miejsce w open zajął Adam Serocki (Elbląg), Trzynasty był Krzysztof Prochna (Fombork).

 • Juniorki przed barażami, Kadetki na półmetku II fazy, Młodziczki MOSiR Giżycko raz jeszcze

  W młodzieżowych rozgrywkach dziewcząt juniorki zakończyły pierwszy etap rywalizacji. Bezpośredni awans do turniejów finałowych wywalczyły zespoły triumfatorki grup: SPS Sparta Braniewo i UKS Chemik Olsztyn.W spotkaniach barażowych (dwumecz) o udział w rywalizacji o miejsca 1-2 zmierzą się: SMS Ostróda z UKS Warmiss Volley Olsztyn i MKZ Zryw Volley Iława z MKS Truso Elbląg. Pierwsze mecze już w weekend (16/17 grudnia)

 • Juniorki i kadetki Sparty Braniewo nie dają rywalkom oddechu – Młodziczki KS MOSiR Giżycko znów najlepsze

  Miniony weekend (2/3 grudnia) obfitował w wiele ciekawych wydarzeń na parkietach ligi wojewódzkiej dziewcząt.W juniorkach odbył się jeden mecz, ale za to dużej rangi, w którym Sparta Braniewo pokonała w Ostródzie SMS 3:1. A ponieważ kadetki z Braniewa łatwo uporały się z rywalkami z Lidzbarka kolejka była dla Sparty wyjątkowo udana. W tej grupie wiekowej bardzo cenne zwycięstwa odniosły: SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn.

 • VIII Tomita Cup Elbląg 2017 – Łzy radości i goryczy, wtedy rodzice są najbliżej

  W sobotę (2 grudnia) Klub UKS Tomita Elblag był gospodarzem międzynarodowego turnieju judo. W VIII Tomita Cup uczestniczyło prawie 200 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z Polski i zagranicy. Małych judoków, rodziców i gości przywitała prezes klubu Katarzyna Sikut a oficjalnego otwarcia dokonał prezydent miasta Witold Wróblewski., który życzył wszystkim młodym judokom powodzenia.