Ełk

• I Memoriał Lecha Sawickiego (r. 2006) Białystok – Nenunfar Ełk zaimponował i wrócił z okazałym żubrem

W niedziele (17 września) w Białymstoku zakończył się turniej koszykówki chłopców (rocznik 2006) – I Memoriał Lecha Sawickiego. Świetnie spisali się zawodnicy UKS Nenufar Ełk, który wygrali imprezę i to w pięknym stylu. Był to debiut trenera Łukasza Romatowskiego, - lepszego nie można sobie wyobrazić. W najtrudniejszej potyczce ełcznie pokonali SPK Białystok 60:52.

• 7. TOP AUTO Białystok Biega 2017 – Weekend z rewanżem

W miniony weekend (15/16 września)odbył się 7. TOP AUTO Białystok Biega 2017. Na imprezę składały się dwa biegi. W sobotę rywalizowano na 5 km, w niedziele na 10 km. W oby biegach najwyżej z reprezentantów Warmii i Mazur sklasyfikowano Wojciecha Omeliana (Ełk) odpowiednio na 13 i 24 miejscu. Na krótszym dystansie Maciej Trudnowski (Olsztyn)był trzeci w kat. M40. Frekwencja znakomita. Na 5 km ponad 800 uczestników.

• Cisowianka Mazovia MTB Rawa Mazowiecka 2017 – W Giga dwa razy podium, cztery zwycięstwa w kategoriach

W sobotę (16 września) w Rawie Mazowieckiej odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Jak zwykle do czołowych postaci należeli reprezentanci Warmii i Mazur.W wyścigu Giga drugi był Damian Perkowski (PT Mazury Team Ełk), a trzeci Michał Wyżlic (Lubawa). W Mega pań Katarzyna Paszczyk Ełk) finiszowała jako czwarta, a Iwona Zaniewska (Olsztyn) była szósta.

• Weekend pod znakiem derbów – Szymon Dębek z Rony jak Lewandowski, Stomil z Naki bez bramek

Miniony weekend (9/10 września) zapowiadał się w centralnych rozgrywkach młodzieżowychinteresująco, bowiem doszło do spotkań derbowych. W U17 w potyczce Stomilu z Naki nie padła bramka, za to w U15 w Ełku zespół UKS Rona rozgromił Stomił 5:0, przy czym pięć razy trafił do siatki Szymon Dębek. Pierwsze trzy bramki strzelił w ciągu 6 minut. Wyczyn niebywały!. W U19 Stomil nadal bez punktu.

• Atestowana Mazurska Piątka Mikołajki 2017 – Ostre tempo Wronowskich

W sobotę (9 września) w Mikołajkach odbyła się Atestowana Mazurska Piątka, która wchodziła w skład cyklów Biegowego Grand Prix Mikołajek i Biegam Bo Lubię Polska Wieś.Dystans 5 km najszybciej pokonali Pnowie Wronowsbt z Bani Mazurskich. Wygrał Rafał przed Albetrem.Trzeci finiszował Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Alicka z Pisza.

• II Potrójna Pętla Mazurska Giżycko 2017 – Wilk, zając czy wiewiórka - do wyboru, do koloru

W Lesie Miejskim w Giżycku odbyła się w sobotę (9 września) II Potrójna Pętla Mazurska. To impreza biegowa skierowana do amatorów o różnym stopniu wytrenowania. Dlatego można było wybrać jeden z trzech dystansów: 15 km – Bieg Wilka, 10 km – Bieg Zająca i 5 km – Bieg Wiewiórki. Rywalizowano na 5-kilometrowej pętli.

• Maratony Kresowe MTB Suwałki 2017 – Szymon Gryń coraz szybszy, nie dał szans rywalom w półmaratonie

Kolejny etap Maratonów Kresowych MTB „Pogodne Suwałki” odbył się w sobotę (9 września) z dość dużym udziałem kolarzy z Warmii i Mazur, głównie z Gołdapi, Prostek i Ełku.Wyniki też były obiecujące. Zaimponował zwłaszcza Szymon Gryń (Prostki) który wygrał półmaraton, wyprzedzając wielu starszych i doświadczonych rywali. Wiesław Grala (Mrągowo) wygrał kat. M5, a Wiesław Grela (Ełk) w M6 był trzeci

• 9. MP w Sprincie Wioślarskim. Płock 2017- Pokazała się młodzież z Ełku i Iławy

Na Wiśle w Płocku odbyły się w sobotę (9 września) 9 Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskimpołączone z Memoriałem Juliusza Kawieckiego. Obchodzono też jubileusz 135-lecia istnienia Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całego kraju w tym także wodniacy z Wiru Iława i MOS Ełk, którzy spisali się bardzo dobrze.

• 35 PKO Maraton Wrocław 2017 – Damian Pieterczyk ósmy na mecie, jako drugi z Polaków

W niedziele (10 września) odbył się 35 PKO Maraton Wrocław. Rywalizacje ukończyło ponad cztery tysiące uczestników. W tej sytuacji ósme miejsce olsztynianina Damiana Pieterczyka jest znakomite, tym bardziej, że przed nim byli tylko czarnoskórzy długodystansowcy i Kamil Jastrzębski z Kraśnika. Pan Damian jest wytrawnym biegaczem i pokonanie maratonu nie jest problemem, choć wynik uznajemy za imponujący.

• VIII Półmaraton Augustowski 2017 – Bartek Osior najwyżej, każdy miał coś do ugrania

W niedzielę (10 września) odbył się VII Półmaraton Augustowski. Wystartowało około 200 uczestników, w tym grupa z Warmii i Mazur. Niektórzy są mieszkańcami naszych miejscowości, są też tacy, którzy reprezentują teamy funkcjonujace w miastach warmińsko-mazurskich. Trzeba przyznać, że mimo silnej, międzynarodowej obsady (jak zwykle mocna konkurencja zza wschodniej granicy) nasi byli widoczni. Najbardziej Bartek Osior, który zajął 6 miejsce w open.

• Mazury MTB (9) Krutyń 2017 – Kowalkowski i Korc nie dogonili Łukasika

W niedzielę (10 września) odbył się dziewiąty etap cyklu Mazury MTB. Tym razem kolarze pod hasłem „Na tropach Smętka” przemierzali dukty okolic Krutyni. Jak zwykle uczestnicy, a nadal jest ich wielu, startowali na trzech dystansach: maraton, półmaraton i hobby. Rozegrano też pięć wyścigów Mini Race skierowanych do dzieci i młodzieży. Najbardziej prestiżowy wyścig (maraton) wygrał Krzysztof Łukasik (Wrocław)

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Koszalin 2017 – Piękny bilans 10 medali, podczas wakacji ciężko pracowali i są efekty

W sobotę (9 września) Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo (MMM) - zawody zaliczane do Systemu Sportu Młodzieżowego. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników z 30 klubów Regionu I. obejmującego w judo województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i warmińsko - mazurskie.

• I WTK (młodzik, kadet) Lidzbark Warmiński 2017 – Faworyci nie zawiedli

W Lidzbarku Warmińskim odbył się w niedzielę (10 września) pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików i kadetów w tenisie stołowym. Czołowa dwójka kwalifikowała się do rywalizacji ogólnopolskiej. Niespodzianek nie było. W kategorii młodzików zwyciężyli reprezentanci gospodarzy LUKS Warmia:Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek,którzy coraz lepiej radzą sobie także w turniejach krajowych.

• Maratony Kresowe MTB Siemiatycze 2017 – Chrzanowski i Grala wygrali kategorie

W niedzielny (3 września) etapie Maratonów Kresowych w Siemiatyczachudział kolarzy Warmii i Mazur był niewielki ilościowo, za to odnieśliśmy dwa poważne sukcesy. W półmaratonie w kategoriach zwyciężyli: Piotr Chrzanowski (Ełk) i Weisław Grala (Mrągowo) Obaj w open przyjechali w czołowej dziesiątce na 5 i 10 miejscu. W maratonie Daniel Mikielski (Olsztynek) wywalczył w open wysoką dziewiątą pozycje (czwarty w kategorii)

• XI (finałowy) Turniej rozgrywek „Powiat CUP 2017” – W Kętrzynie emocje do ostatniej piłki

W niedzielę (3 września) w Kętrzynie, odbył się XI - Finałowy Turniej rozgrywek w siatkówkę plażową „Powiat CUP 2017”. Udział wzięło 16 zespołów w trzech kategoriach: ogólna – 7; kobiet – 4; dzieci – 5. Pogoda nie była nadzwyczajna, ale na szczęście nie padało i przez dziewięć godzin trwała zacięta walka o zwycięstwo w turnieju i klasyfikacjach końcowych.

• W ligach młodzieżowych poprawy nie widać – Ostatnie słowo należy do rywali

Nadal nie wiedzie się zespołom Warmii i Mazur w młodzieżowych rozgrywkach Centralnych. Bilans minionej kolejki (2/3 września) to jeden punkt (graliśmy 5 spotkań) zdobyty przez juniorów Stomilu U17. Olsztynianie zaczęli doskonale, prowadząc po kwadransie 2:0, ale niestety poziomu gry nie utrzymali. W lidze U19 Stomil strzelił pierwszą bramkęw rozgrywkach, ale nadal jest bez punktów.

• Półmaraton Philips (MP) w Piła 2017 – Aleksandra Lisowska z brązowym krążkiem

W niedzielę (3 września) odbył się Półmaraton Philipps Piła. W tej imprezie rywalizowano również o medale Mistrzostw Polski w półmaratonie. Kolejny sukces w swej karierze odniosła Aleksandra Lisowska. Wychowanka Zatoki Braniewo, od wielu lat reprezentująca AZS UWM Olsztyn zdobyła brąz. W biegu otwartym wystapiło wielu zawodników z Warmii i Mazur. Najwyżej sklasyfikowano Grzegorza Kłosa (Olsztyn) – 32 miejsce.

• Mazury MTB Gałkowo (8) 2017 – W maratonie sama śmietanka, a najlepszy Patryk Piasecki

Ósmy etap cyklu Mazury MTB odbył się w niedzielę (3 września) w Gałkowiei zgromadził na starcie nie tylko dużą liczbę zawodników. Również stawka była doborowa. Na najdłuższym dystansie spotkali się czołowi kolarze kraju. Wygrał po zaciętej walce (o sekundę) Patryk Piasecki (Mrągowo) przed Krzysztofem Łukasikiem (Wrocław). Trzeci już z większa strata przyjechał Paweł Kowalkowski (Fijewo/Olsztyn)

• W Ełku zagrali II-ligowcy – MOSiR Kętrzyn trzymał się do przerwy

W środę (30 sierpnia) w hali widowiskowo - sportowej w Ełku  odbył się mecz piłki ręcznej pomiędzy II ligowymi drużynami MKSMOSiR Kętrzyn i KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka Faworytem był zespół z Podlasia, który już kilka sezonów występuje na drugim froncie. I to sie sprawdziło. Kętrzynianie (beniaminek II ligi) przegrali to spotkanie 23:33 (12:13).