Ełk

• Triathlon Gołdap 2017 – Jakub Ołowski i Piotr Witkowski triumfatorami w open

Kilkuset uczestników wystartowało w niedzielę (23 lipca) w imprezie Triathlon Gołdap 2017. Na bardzo malowniczych trasach rozegrano kilka konkurencji, w tym trzy najbardziej prestiżowe. W połówce Iron zwyciężył Jakub Ołowski (Biskupiec), natomiast w supersprincie (1/8 Iron) triumfował Piotr Witkowski (Kętrzyn). Cieszy duża frekwencja zawodników z Warmii i Mazur. W naszym regionie ta dyscyplina ma coraz więcej zwolenników.

• V MP Piłki Sześcioosobowej Ełk 2017 – Dar-Tech tym razem w brązie, za to Mazur Oldboje z Pucharem Polski

W weekend (1/2 lipca) na boiskach MOSIRu w Ełku odbyły się V w historii MP piłki sześcioosobowej. Równolegle do turnieju mistrzów, rozgrywany był turniej Pucharu Extraliga.pl. W sumie w obu turniejach udział wzięło 14 drużyn, ponad 200 zawodników, rozegrano 46 meczów. Obrońcy tytułu zawodnicy Dar-Tech Ełk tym razem musieli zadowolić się brązowymi medalami. Za to Mazur Oldboje Ełk zdobyli Puchar Polski.

• „Powiat CUP (6) Wilkowo 2017”- Gmina Wiejska Ełk z dużą przewagą

W niedzielę (16 lipca) w Wilkowie odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. W VI turnieju walczyło 11 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 4 pary; kobiety – 3 pary; otwarta – 4 pary.

• Aqua Fiesta Ełk 2017 – Wodne atrakcje, a Mateusz sprawił swym ziomkom wiele radości

W Ełku odbyła się sportowo-rekreacyjna impreza wodna pod hasłem Aqua Fiesta, w której głównymi punktami stanowiły maratony: pływacki i kajakowy. W wyścigu pływackim na dystansie 2800 m na jez. Ełckim jako pierwszy przepłynął Mateusz Kasztelan (Ełk/Olsztyn) (36.30) , drugi Mieszko Palmi- Kukielko (Wejsuny) trzeci- Patryk Ciećka (Biała Podlaska), a czwarty Krzysztof Wandzioch (Suwałki)

• IV Turniej Mazury Open Ełk 2017 – Największa część puli powędrowała do Bydgoszczy

W Plaży Miejskiej w Ełku odbył się w minioną sobotę (15 lipca) IV Turniej Mazury Open, który zgromadził na starcie liczną i mocną stawkę zawodników. Motywacją była pokaźna jak na turnieje amatorskie, pula nagród 3 tysiące złotych. Obowiązywał system brazylijski (do 2 porażek). Całe podium zajęli goście spoza Warmii i Mazur. W walce o brąz wystąpił siatkarz gospodarzy Damian Śliż, ale bez powodzenia.

• MP Juniorów U15 Lublin 2017 – Ewa Jaszczuk i Hubert Bruzdewicz mistrzami długich dystansów, Kormoran bardzo wysoko

W Lublinie zakończyły sie w niedzielę (16 lipca) Mistrzostwa Polski U15. Startowało około 500 pływaków ze 134 klubów, w tym reprezentanci Warmii i Mazur. Pływacy Kormorana Olsztyn zdobyli 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W ostatnim dniu . Ewa Jaszczuk wywalczyła zloto na 800 m dow. , a Hubert Bruzdewicz został mistrzem i rekordzistą Polski na 1500 m dow. Kormoran bardzo wysoko na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej i 5 w punktowej.

• MP Juniorów Kruszwica 2017 - Wiosła w Ełku i Iławie nadal w cenie – wracamy w czterema medalami

W Kruszwicy odbyły się w weekend (15/16 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. W gronie startujących byli zawodnicy MOS-u Ełk i Wir-u Iława. Wioślarze Warmii i Mazur wracają z czterema medalami: 1 złotym 2 srebrnymi i 1 brązowym. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Weronika Cwalina i Klaudia Pankratiew (MOS Ełk) w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej.

• OOM Pułtusk 2017 – Zuzanna Zych zdobyła brąz, chłopcy bez medalu

Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie w Pułtusku wystartowała 14-osobowa ekipa z Warmii i Mazur z klubów: PKS Gwardia Szczytno, UKS Junior Świątki, UKS Kontra Elbląg, MKB Mazur Ełk, LKS Niedźwiedź Kętrzyn.  Brązowy medal w kat. 52 kg zdobyła  Zuzanna Zych z UKS Junior Świątki.Żaden z chłopców nie awansował do strefy medalowej, a jedyne zwycięstwo w turnieju odniósł Adrian Krukowski (Mazur Ełk)

• XIX Bieg Szlakiem Tatarskim Prostki 2017 – Ciekawa potyczka z historią w tle, a potem zabawa z mieszkańcami

W niedziele (2 lipca) odbył się XIX Bieg Szlakiem Taraskim. Tradycyjna impreza, która od kilku lat jest ważnym punktem programu Dni Prostek, niewielkiej miejscowości pod Ełkiem znanej z wydarzeń historycznym, a także zacięcia sportowego mieszkańców. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 10 km po nawierzchniach: asfaltowej i gruntowej. Najszybsi okazali się: Krzysztof Drężek (Grajewo) i Magdalena Bielawska (Augustów).

• Moje Małe Mistrzostwa (U8) Olecko 2017 – Wydminy panowały niepodzielnie

Kolejna edycja turnieju U-8 pod hasłem Moje Małe Mistrzostwa odbyła się w Olecku (24 czerwca) i zgromadziła 12 drużyn. Impreza rozgrywana w systemie Funino przenosi się z miejsca na miejsce i cieszy się dużym powodzeniem małych klubów z północno-wschodniej Polski. Tym razem niepodzielnie panowali futboliści LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, którzy odnieśli komplet zwycięstw.

• Maratony Kresowe Gołdap 2017 – Szymon Gryn, Piotr Chrzanowski i Wiesław Grala wygrali półmaraton w kategoriach

Kolejnym przystankiem cyklu MTB Maratony Kresowe była Gołdap. W niedzielę (9 lipca) odbyły się wyścigi z licznym udziałem reprezentantów Warmii i Mazur. W maratonie najwyżej na 14 pozycji sklasyfikowano Witolda Mikielskiego (Olsztynek), w półmaratonie drugi był Piotr Chrzanowski Ełk), szósty Szymon Gryn (Prostki), ósmy Paweł Lenkiewicz (Wydminy), a dziewiąty Wiesław Grala (Mrągowo).

• XVIII Puchar Żubra Siemianówka 2017 – Dominacja optimistkarzy znad Niegocina

Na Zalewie Siemianówka koło Białegostoku odbyły się w miniony weekend (24/25) czerwca 17 Regaty o Puchar Żubra. Impreza miała charakter ogólnopolski, startowali optimistkarze grup: A i B, w tym sporo wodniaków z Warmii i Mazur (Giżycko, Ełk, Pisz, Mrągowo) W obu konkurencjach dominowali reprezentanci MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, zdobyli też główne trofeum zespołowe – Puchar Żubra.

• Runmageddon Rekrut, Classic i Kids Ełk 2017 –To trzeba przeżyć, zobaczyć...

Runmageddonw miniony weekend (24/25 czerwca) znów trafił do Ełku, gdzie rozegrano trzy konkurencje: Rekrut, Classic i Kids. Trasy były oczywiście zróżnicowane, mniej lub bardziej wymagające, ale wspólny mianownik wyłaniał się jednoznacznie i był aż nadto czytelny. Po prostu ten rodzaj sportu ekstremalnego zyskał aprobatę w Polsce i uczestników jest coraz więcej. Kochamy wyzwania i chcemy się sprawdzić.

• Maratony Kresowe Drohiczyn 2017 – W Dolinie Zamkowej Góry: Gryń i Chrzanowski wygrali kategorie

W sobotę (24 czerwca) uczestnicy Maratonów Krasowych startowali w Drohiczynie w wyścigu pod nazwą „W Dolinie Zamkowej Góry”. W półmaratonie bardzo dobrze pojechali Piotr Chrzanowski (Ełk) - trzeci w open i Szymon Gryń (Prostki) – szósty. Obaj wygrali swoje kategorie odpowiednio: M2 i junior młodszy. Janusz Supiński (Prostki) zajął trzecią pozycje w M5, a Wiesław Grela (Ełk) druga w M6.

• Centralne Kontrolne Regaty Juniorów Kruszwica 2017 – Przymiarek ciąg dalszy...

W miniony weekend (24/25 czerwca) w Kruszwicy odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów, które tradycyjnie poprzedzają starty w najważniejszych imprezach sezonu. Formę są sprawdzili wioślarze trzech sekcji warmińsko-mazurskich: Wiru Iława, MOS-u Ełk i Sokoła Ostróda. Formuła regat ma charakter sprawdzianu, niektóre konkurencje są łączone (kategorie wiekowe) i rozgrywane dwukrotnie.

• Mazury MTB (5) Mikołajki 2017 – W Krainie Króla Sielaw

W niedzielę (25 czerwca) uczestnicy cyklu kolarskiego Mazury MTB zagościli w Mikołajkach, gdzie odbył się piąty etap pod hasłem „W Krainie Króla Sielaw”. Rozegrano trzy wyścigi dla dorosłych i dwa dziecięco-młodzieżowe. Na najdłuższym dystansie (maraton) zwyciężył Adrian Jusiński (Jasienica) przed Damianem Perkowskim (Prostki) i Grzegorzem Maleszka (Olsztyn)

• Runmageddon Ełk już 24 i 25 czerwca – Rozpocznij wakacje hardcorowo

W najbliższy weekend (24/25 czerwca) w Ełkuw mazurskich okolicznościach przyrody będzie można sprawdzić się w największym europejskim cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Na ponad 2 tysiące śmiałków czekają dziesiątki specjalnie przygotowanych przeszkód - ściany, bagna, zasieki, Indiana XXL czy Lodowa. Będzie dużo wody, plaża, ruiny Zamku Krzyżackiego i… ogromna dawka adrenaliny.

• Najlepsi młodzicy w Ełku! – Roniarze dali prawdziwy koncert

Tytuł mistrzowski województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii młodzik zdobyli piłkarze UKS Rona 03 Ełk, którzy w finałowym spotkaniu pokonali na własnym boisku GKS Wikielec 4:1 (2:0). Jeśli nie zwycięstwo, to jego rozmiary są sporym zaskoczeniem, bowiem zespół Wikielca odniósł sporo sukcesów i ma w składzie wielu bardzo utalentowanych zawodników. W tym jednak dniu to młodzi ełczanie dali prawdziwy koncert.

• Biegowe Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś Stawek 2017 – Trzech faworytów, wszyscy na podium

W cyklu Biegowym Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś stali bywalcy i nowi uczestnicy spotkali się w sobotę (17 czerwca)w miejscowości Sławek, gdzie zawodnicy wystartowali na dystansie 5 km. Wygrali faworyci Dominik Drażba (Ełk), przed reprezentantami Barczewa: Krzysztofem Sulewskim i Przemysławem Menzińskim. Wśród pań triumfowała Joanna Orzołek (Biskupiec) przed Beatą Pronobis (Barczewo).

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Janów Lubelski 2017 – Damian Perkowski po 3 godzinach walki przegrał o sekundę.

W sobotę (17 czerwca) w Janowie Lubelskim odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.Udział reprezentantów Warmii i Mazur nie był tak liczny jak zazwyczaj, ale zrekompensowały to dobre wyniki. W wyścigu Giga drugie miejsce zajął Damian Perkowski (Prostki), który tym razem przegrał finisz po trzygodzinnej walce na trasie.