Elbląg

• Mistrzostwa Województwa SZS SP Dziewcząt – Finał ciekawy pod dyktando SP 3 Działdowo

W poniedziałek (27 marca) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy odbył się finałowy turniej Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w mini koszykówce dziewcząt szkół podstawowych. To również eliminacja do krajowego turnieju Energa Basket Cup, będące Szkolnymi Mistrzostwami Polski. Najlepsze okazały się dziewczęta SP 3 Działdowo, które w finale pokonały SP 3 Nidzica. Brąz zdobyły uczennice SP 11 Elbląg.

• Igor Tetyk wysoko w Warszawie – W Elblągu mocny akcent KT Matuszewski Stawiguda

W turnieju młodzików w Warszawie bardzo dobrze wypadł Igor Tetyk. Zawodnik UKS RP Sport Olsztyndo tej pory pozostawał w cieniu, a tu jako jedyny nasz reprezentant zagrał w finale singla i półfinale debla. W elbląskim turnieju skrzatów dominowali reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego. Podwójna koronę zdobył Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda),Hania Jankowska (TT B&M Elbląg) wygrała w singlu.

• W II lidze – Mlexer czai się na play off, na dole tylko jeden punkcik Morlin III

W II lidze tenisa stołowego mężczyzn w grupie walczącej o awans Mlexer Elbląg (bez Piotra Garbino) przegrał na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:8, co nie ma większego znaczenia. Natomiast bardzo ważny będzie pierwszy mecz półfinałowy play off (9 kwietnia o godz. 16) z Victorią Repro Płock  i tu trzeba zebrać wszystkie siły. Na dole jedynie Morliny II zdobyły punkt w remisowym spotkaniu z Fructoplantem Gąbin 5:5

• 12 PZU Półmaraton Warszawski 2017 – Aż trzynastu w pierwszej setce, na podium: Dariusz Malich i Mariola Sudzińska oraz drużyny

W stolicy odbył się w niedzielę (26 marca) 12 Półmaraton Warszawski, w którym frekwencja była znakomita. Bieg ukończyło prawie 12 tysięcy osób, a liczna reprezentacja Warmii i Mazur wypadła znakomicie. Aż trzynastu zawodników zmieściło się w czołowej setce. Najwyżej na 24 pozycji, drugiej w kat. M40 uplasował się Dariusz Malich (Olsztyn), 27 a czwarty w kat. M40 Marcin Konieczny (Olsztyn)

• Finał Wojewódzki W-M SZS SP Chłopców Bartoszyce 2017 – Gospodarze nie zawiedli, to już po raz trzeci

W czwartek (23 marca) w Bartoszycach odbył się finał wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowegow mini piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych. W rozgrywce wystąpiło sześć zespołów, które wcześniej przebrnęły przez wielostopniowe eliminacje. Tytuł mistrzowski zdobyli po raz trzeci z rzędu młodzi szczypiorniści SP 3 Bartoszyce, pokonując w meczu finałowym SP 4 Mrągowo 11:5.

• MP Juniorów U16 i U18 Ustroń 2017 – Igor Janik złoto z dużą klasą, gablota już pęka w szwach

W Ustroniu zakończyły sie w niedzielę (19 marca) Mistrzostwa Polski Juniorów U16 i U18 w szachach. W imprezie wystąpiło czworo reprezentantów Warmii i Mazur, w tym jeden faworyt, który w pełni potwierdził, że jest już zawodnikiem najwyższej klasy. Igor Janik UKS Hetman Elbląg), bo o nim mowa, pewnie sięgnął po złoty medal zdobywając osiem punktów z dziewięciu. To już kolejne trofeum w bogatej kolekcji Igora.

• Puchar Polski Młodzików Suchy Las 2017 – Patryk Laskowski z Żaka Ełk wygrał wszystko.

W miejscowości Suchy Las odbył się w sobotę (18 marca) Puchar Polski Młodziczek i Młodzikóww judo. Województwo warmińsko-mazurskie najliczniej reprezentowali zawodnicy Żaka Ełk i właśnie Patryk Laskowski z tego klubu odniósł duży sukces wygrywając licznie obsadzona kategorię do 60 kg. Odniósł pięć zwycięstw. Trzecie miejsce w wadze 52 kg wywalczyła Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg).

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 W Biegach Przełajowych – W Piasecznie optymistycznie, AZS UWM zwycięzcą!

W Zalesiu Dolnym koło Piaseczna odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w biegach przełajowych. Jak zwykle lekkoatleci sekcji warmińsko-mazurskich rywalizowali z rówieśnikami z Mazowsza. Trzeba przyznać, że z dużym powodzeniem. Klasyfikację drużynową wygrał AZS UWM Olsztyn, trzecie miejsce zajął KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

• Na szczycie Szczypiorniak I pokonał MDK Bartoszyce (FOTO) – Pieczątka wiarygodności

To, że młodzicy KS Szczypiorniak I są w lidze wojewódzkiej najlepsi wiadomo było od dawna, ale testem na wiarygodność takiego stwierdzenia jest zawsze bezpośredni mecz z najgroźniejszym rywalem. I do takiej potyczki doszło w niedzielę (19 marca) w Olsztynie. Gospodarze pozostali drużyną bez strat punktowych i pokonali MDK Bartoszyce 30:21 (12:11). Pozostałe spotkania to jednostronne widowiska.

• Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2017 – Dominacja Kormorana, ale talenty są wszędzie...

W olsztyńskiej Aquasferze odbywały się 18 i 19 marca Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w pływaniu. Rywalizacja ma korespondencyjny charakter. 12 i 13-letni pływacy rywalizują w całym kraju i oficjalne wyniki ogólnopolskie można podać otrzymaniu wszystkich rezultatów. W Olsztynie wystąpili przede wszystkim reprezentanci warmińsko-mazurskich sekcji,gościliśmy też młodzież z Mławy i Ciechanowa.

• Wycieczka rowerowa Szlakiem Mennonitów – Szukamy też pierwszych oznak wiosny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Trzecia w tym roku wyprawa dla fanów dwóch kółek prowadziła będzie w kierunku Jeziora Druzno.

• III Leśny Półmaraton Elbląg 2017 – Na ścieżkach Bażantarni jedni walczyli, inni sobie pobiegali

Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni już po raz trzeci zorganizowało III Leśny Półmaraton..W niedzielę (12 marca) na ścieżkach popularnej Bażantarni zjawili się stęsknieni za rekreacyjnym bieganiem elblążanie, ale nie tylko. Nie zabrakło amatorów z Olsztyna, Braniewa, Sztumu. Bieg miał okolicznościowy charakter. Organizatorzy nie zapomnieli o paniach, które obdarowano kwiatami, bo niedawno obchodziły swe Swięto.

• OTK Kadetów U16 Bydgoszcz 2017 – Martyna Szynkowska w singlu bezkonkurencyjna, dwa finały Sylwii Lux w Gdańsku

Duży sukces odniosła zawodniczka UKS RP Sport Olsztyn Martyna Szynkowska, która wygrała zakończony w niedzielę (12 marca) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Bydgoszczy. Odniosła cztery zwycięstwa. Kłopoty miała w ćwierćfinale, a potem poszło jak po maśle. Była szansa na podwójną koronę, ale partnerka Martyny skręciła przed finałem debla nogę i właściwie statystowała na korcie.

• Kadetki Dwójki Działdowo finiszowały doskonale – W lidze młodziczek same porażki

W ligach pomorskich dziewcząt grały w miniony weekend (11/12 marca) tylko kadetki i młodziczki. W starszej grupie Dwójka Działdowo mimo bardzo wąskiego składu bez kłopotów pokonała na wyjeździe outsiderki ze Starogardu Gdańskiego. W młodziczkach dość istotny mecz przegrał z Sierakowicami KKS, który w czwartej kwarcie nie zdołał odrobić strat. Truso znów poniosło bardzo wysokie porażki.

• Puchar Polski Juniorów Luboń 2017 – Pierwsze rozpoznanie, trochę dobrze, trochę źle

W Luboniu odbył się w sobotę (11 marca) pierwszy w tym roku Puchar Polski Juniorów w judo. W tym okresie forma zawodników też nie jest jeszcze stabilna. Start judoków z Elbląga i Olsztynatrudno ocenić jednoznacznie. Najlepiej wypadł Bartosz Sawiniec (Gwardia Olsztyn), - drugi w kat. + 100 kk. Na podium stanęli też: Kacper Słowikowski i Gracjan Szleja (Truso Elbląg), ale w wadze 55 kg było tylko pięciu judoków.

• W III lidze grała tylko góra – Passa Piłeczki trwa, Mrągowia w ofensywie, Mlexer II na wozie i pod wozem

Trwają rozgrywki III ligi tenisa stołowego. W miniony weekend grały tylko zespoły grupy mocniejszej. Trwa imponująca passa Piłeczki Pisz (10 kolejnych zwycięstw). W bardzo ważnym spotkaniu Mrągowia będąc formalnie gospodarzem pokonała w Elblągu Mlexer II 11:7 i jest bliżej wicemistrzostwa. Elblążanie zagrali jeszcze awansem z LZS Lubawa i wygrali z najwyższym trudem.

• Zimowe MP U17/18 Gorzów Wielkopolski 2017 – Z medalami wracaja Julia Swięcka i Krzysztof Oller

W Gorzowie odbywały się (10/12 marca) Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu U17/18. W gronie ponad 400 uczestników byli zawodnicy: olsztyńskich sekcji: AZS UWM i MTP Kormoran Olsztyn oraz elbląskich: UKP Jedynka i UKS Pirat. Przywozimy trzy medale, które zdobyli pływacy Kormorana: Krzysztof Oller srebrny na 200 m mot. oraz  Julia Swięcka srebrny na 50 m i brązowy 100 m grzb. Olsztyński klub jest 13 w klasyfikacji medalowej.

• "Łomżyńska Zima 2017" (rocznik 2004) – Trójka Działdowo blisko podium, TSK Roś Pisz powalczyło z faworytem

W dniach 3/5 marca odbył się XX Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Chłopców rocznika 2004 "Łomżyńska Zima 2017". Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów, w tym trzy z Warmii i Mazur, którym jednak nie udało się stanąć na podium. Trójka Działdowo zajęła czwarte miejsce, Roś Pisz szóste, a Jar Elbląg ósme. Wygrali koszykarze z Grójca

• W lidze młodzików – MDK Bartoszyce bez kłopotów z Omegą Mrągowo

W miniony weekend (4/5 marca) odbyły się tylko dwa spotkania w lidze wojewódzkiej młodzików – oba z udziałem zawodników KS Szczypiorniak. Pierwsza drużyna, która wyraźnie dominuje w rozgrywkach, bardzo wysoko pokonała Truso Elbląg 36:10.  W drugiej dużo ciekawszej potyczce Szczypiorniak II wygrał z Jedynka Morąg 24:23.W środę (8 marca) MDK Bartoszycepokonał Omegę Mrągowo 31:11 iumocnił sie na drugim miejscu.

• V Ogólnopolski Turniej „Mistrzowie Białego Orlika” Warszawa 2017 – Dzielni Wikingowie w czołówce

W czwartek (2 marca) na Stadionie Narodowymw Warszawie odbył się V Ogólnopolski Turniej „Mistrzowie Białego Orlika”organizowany przez Stowarzyszenie Sport7 Mariusza Czerkawskiego. W turnieju wzięły udział 24 drużyny z całej Polski. Elbląski UKS Wikingowie wystawił dwie drużyny. Pomimo ogromnej konkurencji zawodnicy z Elbląga zajęli kolejno III i V miejsce.