Elbląg

• Znamy półfinalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski - Najciekawiej było w Biskupcu

W środę (24 maja) rozegrano cztery mecze ćwierćfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do czwórki turniejowej awansowali piłkarze: Sokoła Ostróda, Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie, Concordii Elbląg i Jezioraka Iława. Najciekawiej było w Biskupcu, gdzie Sokół Ostróda pokonał miejscową Tęczę 6:3. Gospodarze na początku drugiej polowy „złapali” kontakt, ale w końcówce ostródzianie opanowali sytuację.

• Regaty Eliminacyjne Juniorów i Młodzików Bydgoszcz 2017 – Szybkie wyścigi Julii Walczak i Dominika Bugaja

W dniach 19/21 maja na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się II Regaty Eliminacyjne Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w kajakarstwie. To ważna impreza, na podstawie której wyłaniane są reprezentacje na najważniejsze regaty międzynarodowe. W niektórych kategoriach obsada była bardzo liczna, dotyczy to szczególnie kajakarzy juniorów i juniorów młodszych.

• VIII Ogólnopolskie Zawody Masters Toruń 2017 – Jak zwykle medali całe mnóstwo

W Toruniu odbyły się w weekend (20/21 maja) VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie Masters.W imprezie wystartowało ponad 300 uczestników z 65 klubów, w tym dwie sekcje warmińsko-mazurskie: Aquasfera Masters Olsztyn i Victory Masters Elbląg. Olsztynianie przywieźli w sumie 43 medale( 15 zł. 13 sr. i 15 br), elblążanie 7 (3 2 2). Klub Aquasfera Masters Olsztyn zajął w klasyfikacji medalowej 7 miejsce.

• II Runda Pucharu Polski Bydgoszcz 2017 – Na podium Kowalewicz i Jasutowicz

W weekend (19/21 maja) w Bydgoszczy odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Znów z dobrej strony pokazał się Maciej Kowalewicz (uczeń XI LO w Olsztynie) - zawodnik TS Gwardia. Trzeciego dnia zmagań w swojej koronnej konkurencji KPN 60 wynikiem 615,8 zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsca. W finale potwierdził swoją dobrą formę i również wygrał ustanawiając nowy rekord Polski

• Kinder+Sport już po eliminacjach – Kolejne wyzwanie to wyjazd do Zabrza

Turniejem w Elblągu zakończyły się eliminacje wojewódzkie do turnieju w minisiatkówce Kinder+Sport.W sumie rozegrano pięć imprez kwalifikacyjnych, z których do klasyfikacji liczyły się trzy najlepsze wyniki. W tej sposób wyłoniono po osiem (w dwójkach dziewcząt dziewięć) zespołów, które wystąpią w finale wojewódzkim w Olsztynie 3 czerwca w hali V LO (ul Krasickiego)

• OTK Skrzatów o Puchar BMC (w grupach) Gdańsk 2017 – Leticia Matuszewski druga i...pierwsza

W Gdańsku zakończył się w poniedziałek (15 maja) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny skrzatek i skrzatów (U12) o Puchar BMC. Rywalizacja przebiegała w grupach, co zapewniło uczestnikom rozegranie sześciu spotkań singlowych, a ponieważ w programie imprezy były jeszcze deble tenisiści spędzili weekend wyjątkowo pracowicie. Ze skromnej liczebnie ekipy okręgu warmińsko-mazurskiego najlepiej zaprezentowała się Leticia Matuszewski.

• Kolejne sprawdziany – Truso i Gimpas w Słupsku, GUKS Asy i Zamek w Warszawie

Lekkoatleci coraz śmielej wchodzą w sezon. W miniony weekend (13/14 maja) na terenie całego kraju odbyło się sporo mityngów. W Warszawie startowali reprezentanci GUKS Asy Dywity i Zamku Kurzetnik, natomiast do słupska wybrali się zawodnicy Truso Elbląg i Gimpasa Pasłęk. W stolicy sprinterom przeszkadzał przeciwny wiatr, w Słupsku z konieczności zastosowano pomiar ręczny.

• Zostań ratownikiem wodnym i zdobądź pracę – To może być nowy rozdział

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu ponownie zaprasza wszystkie osoby bezrobotne i zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy na kurs ratownika wodnego. Każdy uczestnik, po zdaniu egzaminu i zdobyciu uprawnień będzie mógł rozpocząć pracę na elbląskich pływalniach MOSiR.

• Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2017 – Damian Pieterczyk drugi wśród prawie 4 tysięcy

Damian Pieterczyk z Olsztyna zajął drugie miejsce w open i pierwsze w kat. M30 w Biegu Europejskim z PKO Bankiem PKO, który w niedzielę (7 maja) odbył się w Gdyni na dystansie 10 kilometrów. Startowało prawie 4 tysiące uczestników, w tym spora grupa z wielu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmowali wysokie lokaty w swoich kategoriach.

• XXVII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 3 Maja – Podium oblegane przez Warmię i Mazury

Prawie 300 osób wystartowało w XXVII Międzynarodowym Sztumskim Biegu Solidarności 3 Maja, który był częścią Sztumskiego Festiwalu Biegowego. Zjawiło się wielu znanych długodystansowców i oni nadawali ton walce na 9-kilometrowej trasie. Reprezentanci Warmii i Mazur pokazali się ze znakomitej strony. Aż trzech ukończyło rywalizacje w czołowej dziesiątce:

• I Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina” 2017 – Mocne tempo Pawła Moskala i Karola Klisia

Około 130 uczestników zgromadził na starcie sobotni (6 maja) I Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina”,Największa grupe stanowili mieszkańcy Pomorza, ale nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur, którzy zresztą należeli do głównych postaci imprezy. Stawkę przyprowadzili na metę znani długodystansowcy. Zwyciężył Paweł Moskal (Kurzętnik) przed Karolem Klisiem (Susz).Czwarta wśród pań była Wiktoria Kwiatkowska (Iława)

• Po turniejach skrzatów w Elblągu i Gdańsku – Udane występy Alaxandry Persson

W krótkich odstępach czasu odbyły się dwa turnieje tenisowe skrzatów (U12) w Elblągu i Gdańsku. Obsada nie była może najmocniejsza, ale dla zawodników, którzy powoli pną się w hierarchii znakomita okazja do poprawy rankingu i...motywacji. Na wyróżnienie zasłużyła Alexandra Persson (UKS RP Sport Olsztyn), która była dwa razy druga w singlu i wygrała rywalizację w deblu, podobnie jak Wiktor Bieliński (TT B&M Elbląg.)

• W III lidze pań niespodzianki – Olsztyńskie zespoły tym razem na tarczy

Sobotnia (29 kwietnia) seria spotkań III ligi piłkarskiej pań przyniosła niespodzianki. Przede wszystkim przegrały oba zespoły olsztyńskie, które przewodzą w tabeli: KKP Stomilanki II przegrały 0:3 w Bartoszycach, natomiast OKS Stomil II uległ 1:3 w Wikielcu.Olimpia Elblągzremisowała u siebie z MOSiR Kętrzyn 2:2, choć prowadziła 2:0. Mecz derbowy olsztyńskich drużyn wygrały przez KKP 8:0, zxostał zweryfikowany jako walkower dla OKS (3:0)

• V Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego 2017 – Panie na pierwszym planie

Po raz piąty odbył się w niedzielę (1 maja) V Półmaraton Grudziądz-Rulewo pod hasłem „Sladami Bronka Malinowskiego”. W gronie ponad 700 uczestników sporo było reprezentantów Warmii i Mazur. Najwyższe 19 miejsce w open zajął Gniewomir Pluta z Susza. Bardzo dobrze po0biegły panie. W klasyfikacji open piąta była Joanna Deputat z Elbląga – druha w kat. K40.

• MP Juniorów (U20) Łuków – Jakub Kudryk z Elbląga wicemistrzem

W Łukowie zakończyły się w niedzielę (30 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów (U20) w podnoszeniu ciężarów. Startowali w nich sztangiści Meyera Elbląg Nidy Nidzica i LUKS Kurzętnik. W wadze 56 kg srebro w dwuboju wywalczył Jakub Kudryk (Meyer). Dodatkowo zdobył dwa małe srebra w rwaniu i podrzucie. Piąty w kat. 62 kg był Rafał Kaczyński (Meyer), który trzymał też brązowy krążek za podrzut.

• Indywidualne MP Juniorów Nowa Dęba 2017 – Tomasz Kulenko został z brązem

W Nowej Dębie trwają od środy (25 kwietnia) 24 Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. Do turnieju zgłosiło się 131 zawodników z 78 klubów. Do rywalizacji przystąpiło siedmiu pięściarzy z Warmii i Mazur.Do strefy medalowej dotarł tylko Tomasz Kulenko (Mazur Ełk) – 75 kg. W ćwierćfinale znokautował rywala w I rundzie. W półfinale przegrał na punkty i zdobył brązowy krążek.

• Mistrzostwa Województwa W-M SZS 2016 FOTO) – Gimnazjum nr 7 Olsztyn faworyt, który nie zawiódł

W Uranii odbył się w czwartek (27 kwietnia) turniej finałowy Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Podzielono je na grupy, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, gdzie już obowiązywał play off. Tytuł zdobył faworyt – Gimnazjum 7 Olsztyn.

• Pół tysiąca już zapisanych do Biegu Piekarczyka – Czekamy na kolejnych chętnych

Na ponad miesiąc przed startem IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka liczba uczestników przekroczyła pół tysiąca. Codziennie lista startowa wzbogaca się o kolejne nazwiska biegaczy zarówno z Elbląga jak i całej Polski. Warto już dziś pomyśleć o rejestracji, tym bardziej, że liczba miejsc jest ograniczona.

• III Pasłęcki Duathlon Leśny Śladami Stanisława Pankalli – Pasjonująca walka na duktach

W sobotę (22 kwietnia) odbył się III Pasłęcki Duathlon Leśny Śladami Stanisława Pankalli. Prawie 40 uczestników, głównie z Warmii i Mazur rywalizowało nas bardzo urozmaiconej trasie. Najpierw biegli na dystansie 3 km, następnie pokonali rowerami 15 km by zakończyć konkurencję ponownie biegiem (1,5 km). W open zwyciężył Krystian Sikowski z Bartoszyc przed Jarosławem Jokielem (Gdańsk) i Damianem Dobosikiem (Elbląg).

• W IV LO W Elblągu mekką sportowców – Szczypiorniści już mają klasę, czas na futbolistów

IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu staje się sportową mekką młodzieży. Powstają klasy o profilu sportowym w grach zespołowych , gdzie uzdolnieni w tym kierunku uczniowie mogą w optymalnym sposób połączyć edukację i z treningiem i wyjazdem na zawody. To ważny projekt, ale żeby go zrealizować i by przyniósł on efekty powinna w nim uczestniczyć rzeczywiście młodzież o stosownych predyspozycjach.