Elbląg

 • W niedzielę w Elblągu Festiwal Sportów Wodnych – Atrakcji moc...

  Po raz drugi tego lata w ramach akcji „Elbląg w Formie” odbędzie się Festiwal Sportów Wodnych. Już w najbliższą niedzielę (20 sierpnia) na Bulwarze Zygmunta Augustana mieszkańców i turystów czeka moc wodnych atrakcji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza nad rzekę Elbląg na II Festiwal Sportów Wodnych.

 • XIII Bieg Katorżnika Kokotek k/Lublińca 2017 – Herosi z Warmii i Mazur

  W minioną sobotę (12 sierpnia) w Ośrodku Wojskowym Kokotek koło Lublińca odbył się XIII Bieg Katożnika – legendarna impreza ekstramalna, którą można określić prekursorem dzisiejszego runmageddonu. Uczestnicy na dystansie 10 km musieli liczyć się z pokonaniem wielu przeszkód terenowych takich jak: bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla itp.

 • Za nami Chodzież i Kozienice – Przed nami wielki finał w Białymstoku!

  Już w najbliższą niedzielę (20 sierpnia) nad Zalewem Dojlidy w Białymstoku odbędzie się finał tegorocznego Pucharu Polski w Triathlonie oraz cyklu Elemental Tri Series. Na listach startowych widnieją nazwiska blisko 500 zawodniczek i zawodników. Czas leci szybko. Jeszcze niedawno (w maju) cykl rozpoczął się w Olsztynie nad j. Krzywym. Sezon w tej dyscyplinie jest krótki.

 • Sparingi to tylko środek do celu – W Elblągu zgodnie z planem, w Warmii Traveland mobilizacja, Orkan na rozdrożu

  We wrześniu ruszą rozgrywki superligi kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej, do rywalizacji przystąpią także I-ligowcy. Zespoły ostro trenują, ale rozpoczęły już też serie spotkań sparingowych niezbędnych do zgrania i wykrystalizowanie składu. We wszystkich drużynach zaszły zmiany personalne: większe lub mniejsze – czas pokaże jak wpłynie to na jakość gry i możliwości w rozgrywkach mistrzowskich.

 • MP Młodzików i Juniorów Kozienice 2017 – Narybek Orki Iława rządził i dzielił: złoto Maksymilian Kopiczko, srebro Jakub Bogusiewicz

  Piękny sukces odnieśli zawodnicy SSP Orka Iława podczas odbywających się weekend (12/13 sierpnia) w Kozienicach Mistrzostwach Polski Młodzików. Tytuł wywalczył mieszkaniec Giżycka a reprezentujący Orkę Maksymilian Kopiczko, srebro zdobył Jakub Bogusiewicz (Orka), a piąty był kolejny iławianin Michał Łyzinski. W rywalizacji młodziczek czwarte miejsce zajęła Martyna Buko (Giżycko).

 • MP Juniorów i Młodzików w grze szybkiej i błyskawicznej Wrocław 2017 – Srebro Lidii Czarneckiej z Elbląga

  We Wrocławiuzakończyły się w niedziele Mistrzostwa Polski Juniorów (U12,24,16,18) i Młodzików (U8,10) w szachach szybkich i błyskawicznych. Wystąpiła duża grupa młodzieży z Warmii i Mazur. Największy sukces odniosła w U14 Lidia Czarnecka z Elbląga, zdobywając, zdobywając srebrny medal w grze szybkiej (w błyskawicznej była czwarta) W dziesiątce uplasowali się w U8: Mateusz Woźniak (Kętrzyn) i Magdalena Filipiak (Olsztyn).

 • OTK Skrzatów (U12) Sopot Cup 2017 – Piotr Czaczkowski podwójnym finalistą

  W Trójmieście zakończył się w poniedziałek (7 sierpnia) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (U12) Sopot Cup.Z reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiego wyróżnił się szczególnie Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda), który znalazł się w finałach singla i debla. Być może zacięte trzysetowe spotkania we wcześniejszej fazie spowodowały w decydujących meczach zabrakło sil.

 • Puchar Dyrektora MOSiR został w Elblagu – Strzyżewscy kontra Szałkowscy

  Wojciech Strzyżewski i Dawid Strzyżewski z Elbląga zdobyli Puchar Dyrektora MOSiR Elbląg Marka Wnuka w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali parę Piotr Szałkowski / Paweł Szałkowski 22:20. Do rywalizacji stanęło jedenaście par.

 • OOM i MP Juniorów Bydgoszcz 2017 – Nasz bilans 17 krążków. Przemek Rojek i Adam Witkowski (Olimpia Elbląg) - podwójne złoto, mistrzynią także Julia Walczak (OKSW)

  W Bydgoszczy zakończyły się w niedzielę (6 sierpnia): Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Junioróww kajakarstwie. Dorobek ekipy Warmii i Mazur to  17 medali: 3 złote, 9 srebrnych i 5 brązowych. Złote zdobyli: w Mistrzostwach Polski Juniorów Julia Walczak (OKSW) w c-1 500 m oraz w OOM w k-2 1000 m i k-2 5 km. Przemysław Rojek i Adam Witkowski (Olimpia Elbląg)

 • Gala Biegów Ultra Kraków 2017 – Niezłomna elblążanka

  W miniony weekend (29/30 lipca) w Krakowie odbyła się Gala Biegów Ultra. Imprezę usytuowano w parku Jordana, gdzie przygotowano pętle długości 1200 metrów. Na niej rywalizowano w trzech konkurencjach a były nimi: 12-godzinny Nocny Ultra dystans, 6-godzinny Ultra Poranny Patrol i 12-godzinna Sztafeta Ultra czwórek. Anna Koziarska z Elblągawygrała „Patrol” przebiegając 72 km 180 m.

 • Warmia Mazury Open (3) Mrągowo 2017 – W sninglu Czech Zdenek Kolar, ciekawy finał debla, brawa dla Polaków

  Dobiegł końca  trzeci turniej ITF z cyklu Warmia Mazury Mrągowo 2017.W finale deblaj para: Evan Moore (Wielka Brytania) /Manuel Pena Lopez (Argentyna) pokonała Polakow: Kamila Gajewskiego i Szymona Walkowa 6:2 7:5.Spotkanie mogło sie podobac. W singlu zwycięzcą został Czech Zdenek Kolar, pokonując w finale Litwina Laurynasa Grigelisa 7:5 1:0 (ret).

 • Garmin Iron Triathlon Płock 2017 – W kat. M35 Majka przed Różalskim

  W Płocku w niedziele (16 listopada) odbyła się piąta (finałowa) edycja w tym sezonie zawodów Garmin Iron Triathlon.Frekwencja jak zwykle doskonała a duża grupę stanowili reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie Elbląga. W „ćwiartce” podwójne zwycięstwo w kat. M35 odnieśli właśnie elblążanie Michał Majka (11 w open) i Piotr Różalski (13 w open).

 • ,,Wakacje z MOSiR-em’’ – Rowerem po okolicach Elbląga

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w drugiej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą północne okolice miasta, które słyną z wymagających zjazdów i podjazdów. Start w niedzielę (16 lipca) o godz. 10.00.

 • X Kociewski Bieg Czterech Jezior Skórcz 2017 – Elbląski zaciąg nie zawiódł

  W Skórczu odbył się w sobotę (8 lipca) Jubileuszowy X Kociewski Bieg Czterech Jezior, w którym wystartowało ponad 400 uczestników, w tym bardzo duża grupa z Elbląga. Najwyższe szóste miejsce w open zajął Adam Serocki (Elbląg), jednocześnie drugi w kat. M40. Z pań tuż za podium w open znalazła się Anna Koziarska (Elbląg) – czwarte miejsce i trzecie w K30.

 • W Radkowie i Szczecinie podium dla Warmii i Mazur – Michał Majka i Wojciech Grądzki szybcy i wytrzymali

  Najwięcej triathlonistów Warmii i Mazur startowało w miniony weekend (2/3 lipca) w Bydgoszczy. Równolegle odbywały się zawody w innych miejscowościach i tu odnotowaliśmy spore sukcesy. W Radkowie w ćwiartce Iron trzecie miejsce w open wywalczył Michał Majka (Elbląg), natomiast w szczecinie również trzeci był Wojciech Grądzki (Giżycko)– triumfator kat. 18/29.

 • Bieg Zamkowy Wałami von Plauena Malbork 2017 – Szybkie tempo Magdy Ingielewicz

  Prawie 300 uczestników zgromadził na starcie w Malborku 6-kilometrowy niedzielny (9 lipca) Bieg Zamkowy Wałami von Plauena. Oprócz gospodarzy bodaj największa grupę stanowili elblążanie i braniewianie, którzy odnieśli wiele sukcesów. Magda Ingielewicz (Braniewo)była najszybsza wśród pań, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kiślak-Malinowska (Olsztyn).

 • Puchar Prezydenta Elbląga 2017 – Malbork ograł gospodarzy

  Mateusz Szturmowski i Sławomir Zemlik z Malborka zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali elbląską parę Damian Zemło/Kacper Szymula 21:13. Aż szesnaście ekip stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

 • Warmia i Mazury Open (2) Mrągowo 2017 – Alexei Popyrin i polski debel z głównymi nagrodami

  W Mrągowie zakończył się w niedzielę (9 lipca) drugi turniej z cyklu Warmia i Mazury Open. Jak zwykle główną rywalizację poprzedzono kwalifikacjami, w których ponownie wystąpiło dwóch zawodników klubów warmińsko-mazurskich. Mikołaj Borkowski (KT Jakubowo) i Przemysław Kwiatkowski (TT Score Elbląg), ale bez powodzenia. W singlu triumfował Alexei Popyrin (Australia). Turniej deblowy wygrali Polacy: Adrian Andrzejczuk i Paweł Ciaś.

 • MP Juniorów Wrocław 2017 – Maciej Kowalewicz i Adam Szczygiej strzelali w finałach. Są medale, ale czegoś zabrakło...

  We Wrocławiu zakończyły się w niedzielę (9 lipca) Mistrzostw Polski juniorów w strzelectwie sportowym, Jedynymi reprezentantami województwa warmińsko-mazurskiego byli Maciej Kowalewicz, z TS Gwardia Olsztyn i Adam Szczygieł z KS Orzeł Elbląg. Obaj zawodnicy we wszystkich konkurencjach walczyli w finałach o wysokie pozycje i cenne punkty.

 • MP Seniorów Wrocław 2017 – Gwardziści walczyli i mają brąz

  We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w strzelectwie sportowym. W imprezie startowali też zawodnicy Gwardii Olsztyn i Orła Elbląg. (wszyscy strzelali z pistoletu). Indywidualnie najbliżej podium był Andrzej Jasutowicz (Gwardia) – piąty w pistolecie centralnego zapłonu 30+30. Zespołowo olsztynianie zdobyli w tej konkurencji brązowy medal, warto jednak zaznaczyć, że sklasyfikowano cztery drużyny.