giżycko

 • W III lidze: KPS Gietrzwałd znów do zera, Masuria oparła się Ełkowi

  W niedzielę (10 grudnia) odbyły się dwa spotkania czwartej kolejki III ligi warmińsko-mazurskiej w siatkówce mężczyzn.Mecze nie przyniosły emocji KPS Gietrzwałd bardzo pewnie pokonał drużynę Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 3:0, natomiast Masuria Team Gizycko również w trzech setach uległa ekipie KSD Energoutil Ełk i to jest zaskoczenie. Ełczanie awansowali na drugie miejsce za KPS Gietrzwałd (nie stracił seta).

 • Otwarte MP "Mundurówek" Szczytno 2017 – Medale po służbie...

  W Szczytnieodbyły się w sobotę (9 grudnia) Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowychw pływaniu. Startowali funkcjonariusze różnych formacji w sumie 30 ekip. Z reprezentantów Warmii i Mazur złoto zdobyła na 50 metrów stylem klasycznym Edyta Antonik (WSPol. Szczytno). Dwa brązowe medale są autorstwa strażaków: Arkadiusza Gija (Giżycko) –50 m klas. i Wiesława Dziergowskiego (Szczytno) – 50 m dow.

 • W lidze juniorów młodszych zaległości i awansem – Szczypiorniak I z przytupem wkroczył do gry

  W lidze juniorów młodszych piłkarze ręczni KS Szczypiorniak I Olsztyn większość spotkań rozgrywają w środku tygodnia, bowiem w weekendy część zawodników występuje w drużynie II-ligowej. To faworyci rywalizacji, rozegrali dwa spotkania, w których w pełni potwierdzili aspiracje. Pokonali kolegów z trzeciego zespołu 34:25 , ale ich oszczędzali, nie mieli litości natomiast dla przeciwników z Giżycka gromiąc ich 47:28.

 • Finał Wojewódzki Orlika SZS (rocznik gimnazjalny) - Dziewczęta z Dobrego Miasta i chłopcy z Giżycka

  W rozegranych w Ostródzie(dziewczęta) i Wilkasach(chłopcy) finałach wojewódzkich akcji „Moje Boisko orlik 2012” (roczniki 2002/2004 – oddziały gimnazjalne) triumfowały siatkarki Niepublicznego Gimnazjum „Nasza Jedynka” Dobre Miasto i siatkarze SP 1 Giżycko. W rywalizacji chłopców zagrały tylko trzy drużyny, w przypadku dziewcząt było pięć zespołów.

 • Grand Prix Węgorzewa (1) 2017/18 – Wojtki-Jarki z Kętrzyna ze wszystkimi do zera

  W sobotę (2 grudnia) w Hali Miejskiej OSiR rozegrano pierwszy z trzech turniejów Grand Prix Węgorzewa w Piłce Siatkowej Mężczyzn.Wystąpiło sześć zespołów (w ostatniej chwili wycofała się Masuria Volley Giżycko). Zastosowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Wygrała drużyna Wojtki - Jarki (Kętrzyn, Giżycko) z kompletem zwycięstw (do zera).

 • Juniorki i kadetki Sparty Braniewo nie dają rywalkom oddechu – Młodziczki KS MOSiR Giżycko znów najlepsze

  Miniony weekend (2/3 grudnia) obfitował w wiele ciekawych wydarzeń na parkietach ligi wojewódzkiej dziewcząt.W juniorkach odbył się jeden mecz, ale za to dużej rangi, w którym Sparta Braniewo pokonała w Ostródzie SMS 3:1. A ponieważ kadetki z Braniewa łatwo uporały się z rywalkami z Lidzbarka kolejka była dla Sparty wyjątkowo udana. W tej grupie wiekowej bardzo cenne zwycięstwa odniosły: SMS Ostróda i UKS Chemik Olsztyn.

 • Północna Liga Regionalna 2017/18 – Wzięli sprawy w swoje ręce i bawią się znakomicie

  Od kilku lat funkcjonuje na Warmii i Mazurach Północna Liga Regionalna w tenisie stołowym. Nie są to rozgrywki związkowe, gdzie obowiązują awanse i degradacje. Ligę zawiązały sekcje pingponga z północno-wschodnich rejonów województwa, które z uwagi na duże koszty udziału w III lidze (odległości) postanowiły grac między sobą i tu wyłonić najlepszych. Pomysł znakomity, bowiem opłaty są symboliczne, a satysfakcja z gry ogromna.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Białystok 2017 – Kamila Stormowska daleko przed rywalkami, ofensywa Giżycka trwa

  W Białymstokuodbyły się w miniony weekend (2/3 grudnia) Ogólnopolskie Zawody rankingowe. Klasę pokazała Kamila Stormowska, która w pełni wykorzystuje swe doświadczenia międzynarodowe. Łyżwiarka Orła Elbląg wygrała wielobój kobiet , na dystansach zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal. Jej kolega klubowy Jędrzej Borowiecki(junior C) był trzeci w wieloboju i zwyciężył na 500 metrów.

 • W III lidze – KPS Gietrzwałd szybko ostudził nadzieje Cresovii, wygrane :KSD Energoutil Ełk i Pałacu Kamieniec

  W trzeciej serii spotkań warmińsko-mazurskiej III ligi siatkarzy doszło do spotkania na szczycie. W Górowie Iławeckim oczekiwano dużych emocji, tymczasem faworyt rozgrywek dość szybko ostudził nadzieje miejscowych. Trener Maciej Rejzner poukładał drużynę i na razie widać nikogo, kto by jej zagroził. Radośc w Ełku, bowiem KSD Energoutil wygrał w Lidzbarku Warmińskim. Pałac Kamieniec pokonał Masurię Team Giżycko.

 • Międzynarodowy Turniej Olsztyn Cup 2017 – Gospodarze gościnni, ale na macie nie było sentymentów

  W miniony weekend (2/3 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej "Urania" odbył się międzynarodowy turniej w taekwondo olimpijskim "Olsztyn Cup 2017". To impreza zaliczana do Pucharu Polski, której wyniki są podstawą do ustalenia reprezentacji kraju na mistrzostwa świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. W Uranii zjawiło się około 650 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów.

 • V Otwarty Turniej Karate o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich - W COS Giżycko świetny dorobek Bartoszyc

  W sobotę (2 grudnia) w Giżycku na obiektach COS odbył się V Otwarty Turniej Karate o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Puchar Dowódcy 15 Zmechanizowanej Brygady.Rywalizowało 223 zawodników i zawodniczek z 9 ośrodków. Szczególne powody do zadowolenia mają karatecy Bartoszyckiego Klubu Katate. Wewnętrzne eliminacje wyłoniły na tyle silna ekipę, że wszyscy (17 osób) wrócili z medalami (6 4 7).

 • Finały Wojewódzkie Turnieju SZS „Moje Boisko Orlik 2012” (rocz. gimnazjalne) – SGP Pisz i SP 2 Działdowo

  W Piszuodbyły się w czwartek (29 listopada) finały wojewódzkie SZS akcji „Moje Boisko Orlik 2012” Chłopców i Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w koszykówce (3x3). Na boisku przy ul. Mickiewicza wystąpiły zespoły z trzech miejscowości: Pisz, Giżycko i Działdowo. Turniej dziewcząt wygrały uczennice SP 2 Działdowo, a chłopców SGP Pisz

 • Finały Wojewódzkie SZS „Moje Boisko Orlik 2012” Giżycko 2017 – Tytuły powędrowały do Braniewa

  W Giżyckuodbyły się w poniedziałek (27 listopada) Finały Wojewódzkie w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, Szkół Ponadgimnazjalnych akcji “ Moje Boisko Orlik – 2012. Tytuły mistrzowskie powędrowały do Braniewa. Rywalizacje wygrali: uczennice I Liceum Ogólnokształcącego i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. W turnieju chłopców o kolejności zadecydował bilans setów

 • Finał Wojewódzki „Moje boisko Orlik 2012” Szkół Ponadgimnazjalnych - Puchary zostały w Giżycku

  W Giżyckuodbył się w czwartek (30 listopada) Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych “Moje Boisko Orlik - 2012” . W rywalizacji uczestniczyły tylko po trzy zespoły (obwiązywał system każdy z każdym). Wsród dziewcząt triumfowały piłkarki ręczne I LO Giżycko, wśród chłopców ZSKSiA Giżycko.

 • O Puchar Prezydenta Elbląga 2017 – W doborowej stawce najlepszy Pavel Shkapenko

  W niedzielę (26 listopada) odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Elbląga.Organizatorom – miejscowej sekcji Hetman udało się zebrać doborową stawkę uczestników. Nie brakowało arcymistrzów, medalistów Mistrzostw Europy i Polski. Wygrał znany z udziału w wielu imprezach w naszym regionie Pavel Shkapenko z Kaliningradu przed Krzysztofem Budrewiczem (Hetman Kętrzyn) i Igorem Janikiem (Hetman Elbląg)

 • W Ostródzie VII Memoriał Kazimierza Sochackiego – W Giżycku Turniej Mikołajkowy

  W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału bardzo atrakcyjnych turniejach tenisa stołowego.16 grudnia (sobota) w Ostródzie odbędzie się VII Memoriał Kazimierza Sochackiego, natomiast na 9 grudnia (sobota) w Giżycku zaplanowano Turniej Mikołajkowy. Imprezy skierowane są do wszystkich miłośników tej dyscypliny bez względu na wiek. Poniżej podajemy regulaminy obu turniejów.

 • Finały Turniejów W-M SZS „Moje Boisko Orlik 2012” – Tytuły dla Olecka (SP 3), Giżycka (SP 1) i Olsztyna (SP 2)

  Trwają finałowe turnieje SZS w grach zespołowych pod hasłem „Moje boisko Orlik 2012”. W Olecku 24 listopada rywalizowali chłopcy szkół podstawowych i tu bezkonkurencyjni okazali się gospodarze (SP 3). W Giżyckudzień wcześniej grały roczniki gimnazjalne, ale już pod szyldem nowych placówek (SP). Wśród dziewcząt mistrzostwo zdobyły uczennice SP 1 Giżycko,a wśród chłopców uczniowie SP 2 Olsztyn

 • Ruszyła liga młodziczek – Najwięcej emocji w Giżycku

  Sześć zespołów w tym sezonie rywalizuje w lidze wojewódzkiej młodziczek. Pierwsza kolejka udowodniła, że poziom rozgrywek jest zróżnicowany. Bardzo wysokie zwycięstwa odniosły MUKS Omega Mrągowo i MKS Truso Elbląg. Najwięcej emocji dostarczył mecz w Giżycku. MTS obronił zwycięstwo, choć w drugiej części szczypiornistki z Olecka odrabiały straty.

 • W III lidze faworyt już na czele - KPS Gietrzwałd nie dał pograć Pałacowi, Masuria Volley i Team Cresovia na plus

  W III lidze siatkarze KPS Gietrzwał po odrobieniu przed tygodniem zaległości w drugiej kolejce pokonali w niedzielę (26 listopada) Pałac Kamieniec 3:0 (16,19,16). Mecz był zupełnie jednostronny i to stanowiło spore zaskoczenie, bowiem w przeszłości obie ekipy toczyły dużo bardziej wyrównane boje. W sobotę Masuria Volley wygrała w Giżycku z Wenglorzem Lidzbark Warmiński 3:2.Team Cresovia wygrał w Ełku 3:1.

 • 14 Maraton Komandosa Kokotek 2017 – Piotr Szpigiel swoim zwyczajem przybiegł pierwszy

  W Ośrodku Wojskowym Kokotek koło Lublińca odbył się w sobotę (25 listopada) 14 Maraon Komandosa.To specyficzna impreza, skierowana głównie do reprezentantów służb mundurowych, ale od kilku lat mogą w niej startować też cywile o ile zaakceptują regulamin. Przewiduje on udział w pełnym umundurowaniu z plecakiem. Tegoroczny Bieg Komandosa wygrał Piotr Szpigiel z Braniewa.