giżycko

• Mistrzostwa Województwa SZS „4” Dziewcząt Olsztyn 2017 – Nie było straconych piłek, uczennice SP 4 Ełk ze złotymi krążkami

W sali sportowej SP 7 w Olsztynieodbył się we wtorek (23 maja) finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce Czwórek dziewcząt Szkół Podstawowych. Ostatecznie wystąpiło pięć drużyn, więc zastosowano system każdy z każdym bez podziału na grupy. Złote medale zdobyły siatkarki SP 4 Ełk, srebrne SP 1 Dobre Miasto,a brązowe SP 7 Olsztyn.

• Mistrzostwa Województwa SZS w Minisiatkówce „3” Dziewcząt Mrągowo 2017 – SP 3 Bartoszyce łatwo i przyjemnie

W Mrągowie odbył się w poniedziałek (22 maja) finałowy turniej Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce Trójek Dziewcząt Szkół Podstawowych. W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów, które najpierw grały w grupach (każdy z każdym). Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Mistrzostwo zdobyły uczennice SP 3 Bartoszyce, które nie straciły nawet seta.

• Bieg ekstremalny „GRANICZNA 9.” Braniewo 2017 – Tyle trudu, a na twarzach uśmiech

W Braniewie w sobotę (20 maja) odbył się Bieg ekstremalny „GRANICZNA 9.” szlakiem historii ziem nad Zalewem Wiślanym. Trasa przebiegała terenami leśnymi nad rzeka Bauda. Rywalizacja (dystans ok. 9 km) przebiegała w pełnym umundurowaniu. Zgłosiło się ponad 150 osób: mundurowych i cywili. W open zwyciężył Tomasz Kowalski (Straż Graniczna Kętrzyn), a wśród pań Magda Ingielewicz (La Braniwianki)

• Mazury MTB (4) Węgorzewo 2017 – Centrum Rowerowe zbiera laury

Czwarty etap cyklu Mazury MTB odbył się w sobotę (20 maja) w okolicach Węgorzewa.. Jak zwykle rywalizowano na trzech dystansach, dodatkowo zorganizowani wyścigi dla dzieci i młodzieży. W maratonie zwyciężył faworyt Paweł Kowalkowski, w półmaratonie Piotr Kryńskia dystans hobby najszybciej pokonał Jarosław Wołosiuk. Dwa zwycięstwa odniosła więc grupa Centrum Rowerowego Olsztyn.

• Volvo Triathlon Series Brodnica 2017 – Radosław Kord z Barczewa trzeci w „połówce”

Sezon krajowy w triathlonie rozkręca się na dobre. Przed tygodniem premiera nastąpiła w Olsztynie, a w tę niedzielę (21 maja) w Brodnicyrozegrano kolejne zawody Volvo Triathloon Series.Walczyli też reprezentanci Warmii i Mazur. Na najdłuższym dystansie (1/2 Iron) trzecie miejsce w open zajął Radosław Kord z Barczewa. Z kolei w najkrótszej konkurencji (1/8) w kategorii M4 triumfował Leszek Sieciński z Susza.

• Główne MP Seniorów i Młodzieżowców Lublin 2017 – Osiem medali olsztynian, z czego połowę zdobyła Justyna Burska

W Lublinie zakończyły się w niedzielę (21 maja) Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W ostatnim dniu zdobyliśmy dwa  medale seniorów . Justyna Burska (AZS UWM) była druga, a Joanna Zachoszcz (AZS UWM) trzecia na 1500 m. Cała ekipa olsztyńska zdobyła 8 medali (3 zł, 3 sr i 2 br). Az cztery (2 złote i w srebrne) wywalczyła Justyna Burska, która w Młodzieżowych MP aż 4 razy stawała na najwyższym stopniu podium.

• Puchar Polski Centralnej Zegrze 2017 – Lasery z Warmii i Mazur na pełnych żaglach

Na Zalewie Zegrzyńskim odbył się w miniony weekend (19/20 maja) Puchar Polski Centralnej w żeglarstwie. W klasach Laser doskonale spisali się reprezentanci Warmii i Mazur.W klasie Laser 4.7 zwyciężyli: Julia Rogalska i Konstanty Sawicki (oboje MBSW/UKŻR Giżycko). W klasie Laser Radial druga była Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), a szósta Magdalena Daniszewska (Giżycko)

• Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ nr 3 w pokonywaniu OSF Braniewo 2017 – Żołnierze z Warmii i Mazur szybcy i...sprawni

W Braniewie odbył się w miniony weekend (16/17 maja) Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnychw pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej. Świetnie spisali się zółnierze z Warmii i Mazur, którzy odnieśli podwójne zwycięstwo. Wygrał szer. Paweł Aleksandrowicz (Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego) przed Łukaszem Jarząbskim (15 Pułk Przeciwlotniczy Gołdap).

• Kinder+Sport już po eliminacjach – Kolejne wyzwanie to wyjazd do Zabrza

Turniejem w Elblągu zakończyły się eliminacje wojewódzkie do turnieju w minisiatkówce Kinder+Sport.W sumie rozegrano pięć imprez kwalifikacyjnych, z których do klasyfikacji liczyły się trzy najlepsze wyniki. W tej sposób wyłoniono po osiem (w dwójkach dziewcząt dziewięć) zespołów, które wystąpią w finale wojewódzkim w Olsztynie 3 czerwca w hali V LO (ul Krasickiego)

• XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka Grajewo 2017 – Łukasz Duchnowski czwarty w open, w kategoriach znakomicie

W sobotę (13 maja) w Grajewieodbyła się już 19 edycja Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka. Na mecie sklasyfikowano ponad 60 zawodniczek i zawodników. Na czwartej pozycji w open przybiegł Łukasz Duchnowski (Ełk) - zwycięzca kat. M30/39. Druga dziesiątkę otworzył Roman Groński (Giżycko), który okazał się najszybszym 60-latkiem.

• OOM Nowa Sól 2017 – Dziewczęta Warmii i Mazur bez medalu, ale na medal (5 miejsce)

W Nowej Soli zakończyła się (11/13 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja dziewcząt z Warmii i Mazur, która zajęła piąte miejsce. Z grupy zespół wyszedł z drugiej pozycji. W ćwierćfinale przegrał z Mazowszem 1:3, ale potem pokonał drużyny: Małopolski 3:2 i Dolnego Śląska 3:1. Chlopcy niestety zajęli w grupie eliminacyjnej ostatnie miejsce.

• Finał Wojewódzki Turnieju LZS „Złota Wieża”Biskupiec 2017 – Wygrała Ostródzianka, ale nie było łatwo

W Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbył się w niedzielę (7 maja) Finał Wojewódzki 59 Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Wieżę 2017”.Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn (rekord), mino że zabrakło wcześniej zapowiadanych ekip z Morąga i Olecka Pasjonującą rywalizacje stoczyły: Ostródzianka, LZS CKTIS Biskupiec i SKS Smol-Bud Giżycko i w takiej kolejności zakończyły turniej.

• Warmińska Amatorska Liga Koszykówki – GSMK Giżycko mistrzem

W sobotę (6 maja) w Lidzbarku Warmińskim odbył się turniej finałowy Warmińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W finale zagrały drużyny GSMK Giżycko i Ballerz Olsztyn. Wygrała drużyna z Giżycka. W meczu o trzecie miejsce Krozmet pokonał UWM. Wszystkie mecze były wyrównane, interesujące, emocji więc nie zabrakło.

• Puchar Burmistrza Mikołajek w klasie Cadet 2017 – Suwałki kontra Pisz

U progu majówki odbyły się Regaty w klasie Cadet o Puchar Burmistrza Mikołajek. Startowały załogi z Pisza, Giżycka, Mikołajek, Ostródy Mikołajek i Suwałk, w tym zawodnicy ścisłej czołówki krajowej. Ton rywalizacji nadawali wodniacy z Suwałk i Pisza. Dugie miejsce w open zajęli: Paweł Grabowski i Krystian Krysiak (PMOS Pisz). W klasyfikacji młodzików triumfowały Laura Banach i Anna Tymińska (MKŻ Mikołajki)

• XXVII Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtis Olsztyn 2017 – Igor Janik przedzielił mistrzów ze Wschodu

W Klubie Kultury Akces w Olsztynie odbył się w sobotę (6 maja) XXVII Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtis.Oboje wywarli ogromne piętno na rozwoju „królewskiej gry” na Warmii i Mazurach. W tegorocznym turnieju wystąpiło 90 szachistów, w tym mocni zawodnicy zza wschodniej granicy. Wygrał Pavel Sharpenko (Klainingrad) przed Igorem Jnikiem (Elbląg) i Vaimem Razinem (Ukraina)

• Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2017 – Damian Pieterczyk drugi wśród prawie 4 tysięcy

Damian Pieterczyk z Olsztyna zajął drugie miejsce w open i pierwsze w kat. M30 w Biegu Europejskim z PKO Bankiem PKO, który w niedzielę (7 maja) odbył się w Gdyni na dystansie 10 kilometrów. Startowało prawie 4 tysiące uczestników, w tym spora grupa z wielu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmowali wysokie lokaty w swoich kategoriach.

• Puchar KS Zatoka Puck 2017 – Rafał Pogorzelski z Nauticusa YC Olsztyn nie dał się dogonić

W Pucku zakończyły sie 4-dniowe regaty o Puchar Klubu Sportowego „Zatoka” Puck. Są to pierwsze z trzech imprez eliminacyjnych do mistrzostw Europy i świata w klasie Optimist. Kolejne eliminacje to: Puchar YKP Gdynia i Puchar Dziwnowa. Ranking po odrzuceniu najgorszego wyniku wyłoni reprezentantów Polski - ośmiu na mistrzostwa Europy i pięciu na mistrzostwa świata.

• I Memoriał Stanisława Fiedorczuka Mońki 2017 – Owocna wyprawa na Podlasie

W sobotę (29 kwietnia) w hali sportowej ZSOiZ w Mońkach odbył się I Memoriał Stanisława Fiedorczuka w tenisie stołowym "weteranów". Z uwagi na „majówkę” impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zaproszenia skorzystali też amatorzy z województwa warmińsko-mazurskiego. Należeli do czołowych postaci. Dariusz Bartycha (Olsztyn) wygrał kat. +55 lat przed Jarosławem Rososińskim (Giżycko)

• Bieg Konstytucji 3 Maja Warszawa 2017 – Wojciech Kopeć czwarty i...pierwszy

W środowym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie wystartowało ponad 4 tysiące uczestników. Takie imprezy mają specjalny charakter i wielu pokonuje trasę by uczcić święto państwowe, ale najlepsi walczą o zwycięstwo. W stolicy znakomicie pobiegł Wojciech Kopeć (Olsztynek)czwarty na mecie i pierwszy w kat. M30. Siódmy był Paweł Najmowicz (Olsztyn) – czwarty w kat. M20.

• Eliminacja do ME Juniorów w kl. 420 Charzykowy 2017 – Dublet Warmii i Mazur, Kacper i Bartosz z OKŻ Olsztyn liderami

Na jeziorze Charzykowskim zakończyły się w poniedziałek (1 maja) krajowe regaty eliminacyjne do mistrzostw Europy i świata juniorów w klasie 420. Startowało szesnaście załóg z całej Polski - jedenaście mężczyzn i pięć kobiet. Dwie ekipy Warmii i Mazur spisały się wyśmienicie. Regaty wygrali Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), a drugie miejsce zajęli Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko)