giżycko

• Puchar Komandora SFPDN 2018 – Łukasz Zakrzewski latał najszybciej

W weekend (16/18 lutego) na Niegocinie w Giżyckuskumulowano kilka najważniejszych imprez krajowych. W centrum zainteresowania są sobotnio-niedzielne MP seniorów, ale w przeddzień, jakby na rozgrzewkę” odbyły się regaty o Puchar Komandora SFPDN. W stawce 21 żeglarzy lodowych najszybszy okazał się Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

• MP Juniorów DN i Ice Opti Giżycko 2018 – Większość medali zostało na Warmii i Mazurach

Na jeziorze Niegocin w Giżycku odbyły się 15 i 16 lutego Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie DN i Ice Opti. Zjawiła się cała czołówka, w tym medaliści Mistrzostw Świata. Tytuły mistrzowskie zdobyli: w Ice Opti Mateusz Gigielewicz (Baza Mrągowo) i Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko), w DN: Piotr Bernat (Baza Mrągowo) i Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice).

• W lidze juniorów młodszych już finały – KS Szczypiorniak rządzi niepodzielnie

Rozpoczęły się rozgrywki finałowe w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. W rozegranym w czwartek (15 lutego) meczu MKS Truso Elbląg przegrał z KS Szczypiorniak I Olsztyn 26:36, w Giżycku MTS uległ KS Szczypiorniak II 16:28. Wiadomo już, że sprawa tytułu będzie wewnętrzna sprawą olsztyńskiego klubu. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek (19 lutego).

• Juniorzy młodsi już po eliminacjach – Zespoły Szczypiorniaka I i II w komfortowej sytuacji

Niedzielny (21 stycznia) mecz w Olsztynie Szczypiorniaka II z MKS Truso Elbląg, wygrany przez gospodarzy 28:23 (18:13) zakończył fazę eliminacyjna rozgrywek w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Z grupy I i II awansowały po dwa zespoły z zaliczeniem meczów eliminacji. W komfortowej sytuacjo jest KS Szczypiorniak, którego dwie drużyny przystąpią do rywalizacji z kompletem punktów. Truso i MTSGiżycko są na zerze.

• Mistrzostwa Flotylii Wschodniej Wilkasy 2018 – Ostatni sprawdzian przed MP, na czele starzy znajomi

W ośrodku AZS w Wilkasach (baza) na jeziorze Niegocin rozegrano w miniony weekend (10.11 lutego) pierwsze w tym sezonie krajowe regaty seniorów w bojerach – Mistrzostwa Flotylli Wschodniej. Trzeba się spieszyć i wykorzystać dni mroźnej aury, dlatego już za kilka dni odbędą się Mistrzostwa Polski. Regaty „Flotylli” były więc ostatnim sprawdzianem.

• Finał Wojewódzki Pucharu Prezesa PZPN (U11) Ostróda 2018 – Concordia w karnych

W Ostródzieodbył się w sobotę (10 lutego) finał wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa PZPN w futsalu. Grali (12 zespołów) chłopcy U11. Najpierw rywalizowano w czterech grupach, potem obowiązywał play off. W finale Concordia Elbląg w regulaminowym czasie zremisowała 0:0 z Constractem Lubawa. Konkurs rzutów karnych wygrali elblążanie.

• Północna Liga Regionalna 2017/18 – Rozpoczęła się gra o wszystko

Po dwutygodniowej przerwie Północna Liga Regionalna w Tenisie Stołowym wznowiła rozgrywki. Runda rewanżowa rozpoczęła się zgodnie z planem i odbyły się wszystkie mecze. Przypominamy, że po fazie zasadniczej stawkę uczestników podzielono na dwie grupa. W silniejszej drużyny grają o miejsca 1/5, w słabszej o pozycje 6/10.

• MP Młodzików Tomaszów Mazowiecki 2018 – UKS Giżycko wysoko, ale obok podium

W Tomaszowie Mazowieckim odbywały się w weekend (10/11 lutego) Mistrzostwa Polski młodzikóww łyżwiarstwie szybkim. W imprezie startowała trójka panczenistów UKS Giżycko. Magdalena Smędzik była dwukrotnie piata i szósta , Paweł Bartczakdwa razy był siódmyi raz ósmy. W klasyfikacjach klubowych UKS Gizycko znalazł sie w środku stawki, ale mielismy znacznie mniej zawodników niz inni.

• Zimowa OOM i MP Juniorów Sanok 2018 – Kamila Stormowska wygrała wszystko co możliwe, Piotr Śląski dwa razy brąz

W Sanoku zakończyły się w czwartek (8 lutego): Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w short tracku. Reprezentowali nas łyżwiarze: Orła Elbląg, WMKS Olsztyn i UKS Short Track MOSiR Giżycko. Wspaniale spisała się Kamila Stormowska (Orzeł), która wygrała wszystkie konkurencje, zdobywając pięć złotych medali plus zrebro w sztyafecie  Dwa brązowe wywalczył Piotr Śląski z Giżycka.

• MŚ Juniorów (DN) i Ice Opti Siauliai 2018 – Pięć medali dla Warmii i Mazur, ale tym razem bez złota

W litewskiej miejscowości Siauliai zakończyły się w środę (7 lutego) Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie DN i Ice Opti.Plonem startu było pięć medali. W kat. juniorek srebro wywalczyła Sara Piasecka (OKŻ Olsztyn), a brązowy Magdalena Anielska (Warmia Olsztyn), w grupie Ice Opti na podium stawali reprezentanci MBSW/UKŻR Giżycko: wśród chłopców: Jakub Kamiński (srebro) i Stanisław Konarzewski (brąz). Brąz zdobyła także Maria Konarzewska.

• VI Międzynarodowy Festiwal "Gwiazda Północy" Jastrzębie Góra 2018 – Młodzież się sprawdziła, a Pan Tomasz najlepszym seniorem

Od 29 stycznia do 3 lutego 2018 r. w Jastrzębiej Górze odbywał się VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”. Wystartowało ponad 300 uczestników, którzy rywalizowali w trzech turniejach (U10, U14 i open). Wśród szachistów zgrupowanych w open były prowadzone dodatkowe kategorie wiekowe. W imprezie wystartowało wielu zawodników z Warmii i Mazur, głównie dzieci i młodzież.

• W III lidze bez niespodzianek. KPS Gietrzwałd bez problemów, Team Cresovia po tie breaku

W 6 kolejce spotkań III ligi siatkarzy odbyły się dwa mecze i faworyci nie zawiedli. Zdecydowany lider rozgrywek KPS Gietrzwałd łatwo pokonał w Giżycku Masurię Team 3:0, natomiast dużo więcej emocji przyniósł mecz w Lidzbarku Warmińskim, gdzie Wenglorz Volley uległ Teamowi Cresovia Górowo Iławeckie 2:3. Cresovia awansowała na drugie miejsce, ale przed nami jeszcze zaległe spotkanie: Pałac Kamieniec -KSD Energoutil Ełk

• Finał Wojewódzki o Puchar Prezesa PZPN (U12) Elbląg 2018 – Do Warszawy pojedzie Constract Lubawa

W niedzielę (4 lutego) w Elbląguodbył się finał wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa PZPN w futsalu w kategorii U-12. Dwanaście najlepszych drużyn, wyłonionych w eliminacjach zmierzyło się o awans do ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się 16-18.lutego w Warszawie. Przepustkę na tę prestiżowa imprezę wywalczyli zawodnicy KS Constract Lubawapokonując w finale Legię Bart Bartoszyce.

• Zimowy Forest Run Mosina 2018 – Osior&Osior błysnęli w Wielkopolsce

Zimowy Forest Run to bardzo urokliwy, przełajowy bieg na dystansie 22 kilometrów, rozgrywany na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na tegoroczną edycję do podpoznańskich lasów wybrało się małżeństwo mazurskich biegaczy. Reprezentanci Hummel Team Polskado domu wrócili z tarczami. Beata Osior zwyciężyła w kategorii kobiet, a jej mąż w stawce pięciuset biegaczy z całej Polski zajął bardzo dobre drugie miejsce.

• Ogólnopolskie Zwody Dzieci Zakopane 2018 – Szybka jazda 11-latków z Giżycka pod Giewontem

W Zakopanem odbyły się w miniony weekend (27/28 stycznia) Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim.W imprezie startowało tylko dwoje reprezentantów UKS Giżycko,ale ze znakomitym efektem. W kategorii wiekowej do 11 lat. Ewelina Tulkiewicz zdobyła trzy medale na dystansach i była druga w wieloboju. Mateusz Sylwestrzak zajął trzecie miejsce w wieloboju i trzeci na 500 m.

• Oxelösundsregattan DN Sweden R5 2018 – Pełna dominacja: Karol Jabłoński przed braćmi Zakrzewskimi

Jak co roku polscy bojerowcy szukają lodu w Skandynawii by jak najlepiej przygotować się do imprez najwyższej rangi. Terminy Mistrzostw Świata i Europy się zbliżają, a w kraju lodu nie uświadczysz. W rozegranych w szwedzkiej miejscowości Nykoping regatach czołowi polscy żeglarze lodowi potwierdzili mistrzowska klasę. Wygrał Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn)przed braćmi Tomaszem i Łukaszem Zakrzewskimi (MKŻ Mikołajki).

• – Mamry (2006) zdobyły Puchar Dyrektora OSiR-u w Gołdapi - Dziewczęta z Wilkowa najlepsze w Karolewie

W sobotę (13 stycznia) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej piłkarski rocznika 2006 o Puchar Dyrektora OSiR w Gołdapi. Rozegrano dziesięć spotkań systemem każdy z każdym. Rywalizacja z udziałem pięciu zespołów była zacięta. Najlepsze okazały się Mamry Giżycko, które przy jednakowym dorobku punktowym wygrały bezpośredni mecz z Salosem Ełk.

• Puchar Polski-GRAND PRIX PZŁS Tomaszów Mazowiecki 2018 – Iga Wojtasik na podium, Paweł Bartczak też szybki

W Tomaszowie Mazowieckim odbył się w miniony weekend (20/21 stycznia) Puchar Polski – Grand Prix w łyżwiarstwie szybkim. Kadra narodowa z Sebastianem Kłosińskim i Adrianem Wielgatem (Orzeł Elbląg) mają zupełnie inny harmonogram startów, w kraju rywalizują pozostali panczeniści. Iga Wojtasik (Viking Elbląg) była dwukrotnie trzecia na 500 metrów, znalazła się też w dziesiątce na pozostałych dystansach.

• Mundurowy przełaj „Czarno to widzę” Czarne 2018 – Szczytno w czubie

W miejscowości Czarne odbył się w sobotę (20 stycznia) IV Bieg Przełajowy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, „Czarno to widzę” czyli Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem. Rywalizowało ponad 300 uczestników (kobiet i mężczyzn) głównie reprezentanci służb mundurowych. Mocno zaznaczyła swą liczna ekipa Warmii i Mazur. Czwarty na mecie był Denis Guzowski, a szósty Maciej Wojciechowski (obaj Szczytno)

• Północna Liga Regionalna przed decydująca grą – Zacięta walka, a przy tym świetna zabawa

Zakończyła się I runda Północnej Ligi Regionalnej w tenisie stołowym. Po feriach czołowa piątka będzie walczyć o miejsca 1-5, a pozostałe zespoły o miejsca 6-10. W pierwszej fazie znakomitą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy z Bakałarzewa. Jako jedyni nie doznali porażki (8 zwycięstw i 1 remis). Walka w rundzie finałowej zapowiada się ciekawie, bo straty Gołdapi, Lenart czy Ełku nie są duże i wszystko jest możliwe