giżycko

 • Letnia OOM Zegrze (II) 2017 – W Cadetach i L’Equipe szykuje się medalowe żniwo

  Na Zalewie Zegrzyńskim trwa od środy (17 sierpnia) druga część Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw żeglarstwie. Trwa zacięta walka, a reprezentanci Warmii i Mazur nadają ton rywalizacji. Szykuje się medalowe żniwo zwłaszcza w dwuosobowych klasach: Cadet i L’Equipe. Liderami są: Paweł Grabowski i Julia Mielewczyk (PMOS Pisz) oraz Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo). W czołówce mamy wielu żeglarzy.

 • MŚ Juniorów Laser Radial Medemblik 2017 – Wiktoria Gołębiowska i Wojtek Klimaszewski w dziesiątce to znak dużej klasy

  W holenderskim Medemblik zakończyły się w piątek (18 sierpnia) Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial. Z dziesięcioosobowej reprezentacji Polski tylko dwoje żeglarzy z Warmii i Mazur walczyło do końca w „złotej flocie”. W efekcie Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława)w formule open zajęła ósme miejsce, natomiast Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko) w kat. U17 był dziewiąty.

 • MP Młodzików (U14) w klasie Techno 6.8 Kiekrz 2017 – Tym razem bez medalu

  11 sierpnia zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie Techno. W regatach w Kiekrzu rywalizowali zawodnicy i zawodniczki do lat 14 (w sumie okolo 50) , żeglujący na żaglach 5,8 i 6,8. Deskarze z Warmii i Mazur tym razem na podium nie stanęli. Wśród dziewcząt najwyżej na piątym miejscu sklasyfikowano Oliwię Chomkę (Baza Mrągowo). Z chłopców w dziesiątce na ósmej pozycji był Michał Lis (Baza Mrągowo).

 • XIII Bieg Katorżnika Kokotek k/Lublińca 2017 – Herosi z Warmii i Mazur

  W minioną sobotę (12 sierpnia) w Ośrodku Wojskowym Kokotek koło Lublińca odbył się XIII Bieg Katożnika – legendarna impreza ekstramalna, którą można określić prekursorem dzisiejszego runmageddonu. Uczestnicy na dystansie 10 km musieli liczyć się z pokonaniem wielu przeszkód terenowych takich jak: bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla itp.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (7) Lidzbark Warmiński 2017 – Własny tor to ogromny atut

  W niedzielę (13 sierpnia) w Lidzbarku Warmińskim odbyła się VII Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich walczyli z dużym powodzeniem, w niektórych klasach zajmowali całe podium. W klasyfikacjach generalnych przodownictwo zachowali: Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i Tomasz Lango (Moto Klub Orneta)

 • Runmageddon Poznań 2016 – Armia z Warmii i Mazur gotowa do wyzwań

  W miniony weekend (12/23 sierpnia) Runmageddonzagościł w stolicy Wielkopolski. Jak zwykle rywalizacja na trasie z przeszkodami cieszyła się ogromnym powodzeniem. Zjawiła się cała Polska, w tym ekipa z Warmii i Mazur, która jak zwykle zaakcentowała swój udział. W klasyku siódme miejsce wśród mężczyzn zajął Mateusz Krawiecki (Lubawa), w Mastersach ósmy był Marcin Olszewski (Giżycko), a jedenasta wśród pań Beata Prochowska (Olsztyn).

 • XIV Mazurski Festiwal Dziewcząt i Chłopców Giżycko 2017 – Sprawdzona formuła, wielu z niej korzysta

  W dniach 19-24 sierpnia w giżyckich halach sportowych odbędzie się XIV Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. To tradycyjna impreza rozgrywana we wszystkich kategoriach wiekowych. Z jednej strony jest elementem przygotowań zespołów do zbliżającego się sezonu, z drugiej możliwością konfrontacji z wieloma rywalami, co potrzebne jest każdej drużynie.

 • XV Międzynarodowy Wyścig o Puchar Wójta Gminy Miłki 2017 (FOTO) – Wymagający Rosjanie, Michelin Boomnet Team zbiera skalpy

  W niedzielnym (13 sierpnia) XV Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Miłkiw powiecie giżyckim brały udział wszystkie kategorie wiekowe – od najmłodszych dopiero zaczynających w szkółkach przygodę z kolarstwem, aż po osiemdziesięciolatków. Oprócz zawodników z Warmii i Mazur startowali kolarze z innych województw oraz bardzo silna ekipa z Kaliningradu.

 • VI Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy – Na „piątkę” dominacja Wydmin, na dychę główne trofea dla Malborka i Węgorzewa

  We wtorek (15 sierpnia) tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego odbył się Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy zorganizowany przez Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo, przy współudziale Urzędu Miasta oraz Centrum Kultury i Turystyki Partnerem imprezy był Klub Biegacza Mrągowo. Celem imprezy było uczczenie Święta Wojska Polskiego, jego promocja w środowisku lokalnym.

 • Mistrzostwa PSKO U 11 Złocieniec 2017 – Alicja Michalewska z Iławy srebrną medalistką

  W niedzielę (13 sierpnia) na jeziorze Siecino koło Złocieńca zakończyły się Mistrzostwa PSKO do lat 11,w których udział wzięło ponad 150 zawodników z całej Polski. Podczas 3 - dniowej rywalizacji udało się rozegrać 7 wyścigów w kategorii dziewcząt oraz 8 w grupie chłopców. Srebrny medal w rywalizacji dziewcząt zdobyła Alicja Michalewska (SSW MOS Iława). Wśród chłopców najwyższe 8 miejsce zajął Jan Klinicki (Iława)

 • MP Młodzików i Juniorów Kozienice 2017 – Narybek Orki Iława rządził i dzielił: złoto Maksymilian Kopiczko, srebro Jakub Bogusiewicz

  Piękny sukces odnieśli zawodnicy SSP Orka Iława podczas odbywających się weekend (12/13 sierpnia) w Kozienicach Mistrzostwach Polski Młodzików. Tytuł wywalczył mieszkaniec Giżycka a reprezentujący Orkę Maksymilian Kopiczko, srebro zdobył Jakub Bogusiewicz (Orka), a piąty był kolejny iławianin Michał Łyzinski. W rywalizacji młodziczek czwarte miejsce zajęła Martyna Buko (Giżycko).

 • WakeGP Giżycko 2017 – Fala może być sprzymierzeńcem

  W pierwszą sobotę sierpnia w Giżyckuodbyły się nocne zawody wakesurfowe WakeGP 2017 pod hasłem „Ambilight Day&Night”. O główne nagrody walczyli doświadczeni wakesurferzy z Polski i Czech. Triumfowali Czesi – Jana Vickova, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open Women, oraz Martin Mikyna, triumfator w kategorii Open Men.

 • ME Juniorów w klasach 420 i 470 Garda 2017 - Kuba Gołębiowski i Filip Szmit z brązowymi medalami

  We niedzielę ( 13 sierpnia) na jeziorze Garda we Włoszech zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach 420 i 470.W regatach, startowało w sumie 239 załóg z całego świata. We wszystkich konkurencjach mieliśmy reprezentantów Warmii i Mazur. Najlepiej spisali się Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko), którzy zdobyli brązowy medal wśród chlopców do 17 lat.

 • Mistrzostwa PSKO U9 Tarnobrzeg 2017 – Młodzicy Giżycka otarli się o podium

  W Tarnobrzegu zakończyły się w niedzielę (6 sierpnia) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist żeglarzy do lat 9. O pechu mogą mówić młodzicy z MBSW/UKŻR Giżycko. Zarówno Mikołaj Strupiński, jak i Hanna Borkowska zajeli czwarte miejsca. Występy dobre, ale gdy do medalu brakuje tak niewiele zawsze pozostaje niedosyt. Oprócz Gizycka reprezentowały nas sekcje z Olsztyna, Mrągowa, Iławy i Pisza.

 • MP w motocrossie (6) Lidzbark Warmiński 2017 – Cezary Lewko czwarty, ale nadal liderem, sentymentalne powroty

  W Lidzbarku Warmińskim odbyła się w niedziele (6 sierpnia) szósta runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Jak zwykle jest to w mieście duże wydarzenie, bo sporty motorowe mają tu wielkie tradycje, a miejscowe sekcje odkryły wiele talentów. Wielu zawodników reprezentuje inne klubu, ale chętnie wracają na rodzimy tor, mając pewność, że w kibicach też znajda sojuszników.

 • Letnia OOM (1) Zegrze 2017 – Radość w Giżycku - trzy miejsca na podium i akcent Mrągowa

  W Zegrzu zakończyła się we wtorek (8 sierpnia) pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw żeglarstwie. Rywalizowano w trzech klasach: Laser 4.7, Laser Radial (chłopcy) i Techno 293. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli cztery medale, w tym trzy wodniacy znad Niegocina : Srebrne wywalczyli: Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko) w klasie Laser 4.7 i jej kolega klubowy Wojciech Klimaszewski w klasie Laser Radial.

 • XV Międzynarodowy Wyścig o Puchar Wójta Gminy Miłki – Kolarska rodzina: od „szkółek” do mastersów

  W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) odbędzie się XV Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Miłki. To tradycyjna impreza organizowana przez giżyckich Mastersów, którzy nie ograniczają się do rywalizacji we własnym gronie. Wystartują wszystkie generacje, począwszy od szkółek kolarskich, skończywszy na weteranach. Kolarze ścigać się będą na 11-kilometrowej rundzie. Szczegóły poniżej.

 • III Bieg wśród Krasnych Pól Krasnopol 2017 – Janusz Limberger maszerował najszybciej

  W „III Biegu wśród krasnych pól” na Podlasiu wystartowało około 140 osób. Długi dystans nikogo nie odstraszył. W tym gronie są goście z Anglii, Białorusi, Burundi, Grecji, Litwy i oczywiście Polacy m.in. z Katowic, Warszawy, Gniezna, Poznania, Łodzi i Białegostoku. Nie zabrakło też reprezentantów z Warmii i Mazur z: Ełku, Olecka, Giżycka. W nordic walking najszybciej maszerował Janusz Limberger z Ełku, trzecia była Katarzyna Limberger.

 • MP w Aquathlonie Gdynia 2017 – Trzy medale, z złoty zdobył Maksymilian Kopiczko

  Przy okazji triathlonu w Gdyni w niedziele (6 sierpnia) odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie(bieg + pływanie) w kategoriach wiekowych: U14, U16 i U18. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Warmii i Mazur. Wśród 14-latków zanotowaliśmy dublet złoty medal wywalczył pochodzący z Giżyckaa reprezentujący Orkę Iława Maksymilian Kopiczko, a drugi był kolega klubowy Jakub Bogusiewicz.

 • Srebrny Żagiel Optimista Kiekrz 2017 – Dziewczęta z Giżycka i Iławy bezkonkurencyjne

  W Kiekrzuzakończył się w niedzielę (6 sierpnia) Srebrny Żagiel Optimista – jedne z najstarszych regat w kraju skierowanych do najmłodszych wodniaków. Zdołano rozegrać po dziewięć wyścigów. Znakomicie wypadły tym razem żeglarki z Warmii i Mazur, bowiem w grupie A triumfowała Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko) – 3 w open i w grupie B Alicja Michalewska (SSW MOS Iława) też trzecia.