giżycko

 • O Puchar Burmistrza Mławy 2018 – Już po eliminacjach, w finałach pływamy na maksa

  W weekend (21/22 kwietnia) odbywają się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta.Startuje ponad 450 pływaków z 43 klubów, w tym reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, MKS Medyk Giżycko, SPP Orka Iława oraz UKP Jedynka i Pirat Elbląg. To jedna z nielicznych imprez okolicznościowych, gdzie sprinty poprzedzane są eliminacjami, które odbyły się w sobotę w I bloku konkurencji.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (1) Lidzbark Warmiński 2018 – Pierwsze koty za płoty

  W niedzielę (15 kwietnia) na torze w Lidzbarku Warmińskim odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. To jedna z najbardziej popularnych imprez i niedzielne zawody tego dowodzą. Startowało wielu kierowców okręgu warmińsko-mazurskiego. W premierze odnieśli dwa zwycięstwa. W MX 1C triumfował Tomasz Lango (Orneta), a MX 2C Szymon Syryca (Gizycko).

 • ME Juniorów Laser Radial Balaton 2018 – Wiktoria Gołębiowska siódma, Julia Rogalska szósta w U17

  Na węgierskim Balatonie zakończyły się w niedzielę (15 kwietnia) Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Laser Radial.W regatach startowała trójka żeglarzy z Warmii i Mazur. Ubiegłoroczna mistrzyni kontynentu Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) tym razem zajęła siódme miejsce. W kategorii U 17 na szóstej pozycji uplasowała się Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko). W open była 28.

 • Naki Cup (rocznik 2009) Olsztyn 2018 – Rewelacyjna Masuria Giżycka tylko za Deltą Warszawa, na podium też Naki I

  W miniona sobotę (14 kwietnia) w Olsztynie odbył się Finałowy Turniej Naki Cup (rocznik 2009). Impreza miała międzynarodową obsadę, zjawiło się kilka mocnych ekip w kraju. Zwyciężyli młodzi futboliści Delty Warszawa, którzy w finałowym spotkaniu pokonali rewelacje turnieju Masurię Giżycko 2:0. Na podium stanęli tez gospodarze (Naki I) po dramatycznych konkursie rzutów karnych z Pruszczem Gdańskim.

 • W III lidze już wszystkie rozstrzygnięcia – KPS Gietrzwałd mistrzem, Pałac też zagra o II ligę

  W rewanżowym meczu finałowym o mistrzostwo III ligi warmińsko-mazurskiej w siatkówce mężczyzn KPS Gietrzwałd pokonał po raz drugi w sobotę (14 kwietnia) CSiR Pała Kamieniec 3:0 (16,12,20) i oficjalnie został mistrzem rozgrywek. Drugie miejsce CSiR Pałac, trzecie Team Cresovia Górowo Iławeckie, a czwarte Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński. Piąte miejsce zajęła Masuria Volley Giżycko, a szóte KSD Energoutil Ełk

 • XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja Olecko 2018 – Atmosfera jak zwykle wspaniała, w open najlepszy Vytautas Rybakas

  W hali „Lega” odbył się w sobotę (14 kwietnia) XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza Olecka. Impreza jak zwykle miała charakter integracyjny, wystąpiło w jej ponad 80 uczestników, oprócz gospodarzy zawodnicy z okolicznych miejscowości (Gołdap, Ełk, Pisanica, Pisz, Giżycko), także goście z Podlasia oraz Litwy i Rosji.Jak zwykle rywalizacji towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera.

 • Kierunek Ultra Hańcza Turtul 2018 – Niezłomna Natalia Michalak ze Szczytna

  W sobotę (7 kwietnia) z siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Turtul wystartowało 102 zawodników - uczestników imprezy Ultra Hańczy na dystansie 63 km. Trasa biegu prowadziła ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza. Piękny sukces odniosła Natalia Michalak ze Szczytna, która okazała się najszybsza wśród pań. Z mężczyzn dziesiąte miejsce w open zajął Marek Nastorowicz z Kętrzyna.

 • Eliminacje Kinder +Sport (4) Elbląg 2018 - Małe Wilkowo rewelacją

  W Elblągu odbył się w miniony weekend (7/8 kwietnia) czwarty w tym sezonie turniej eliminacyjny w minisiatkówce Kinder+Sport. Jak zwykle dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: „dwójek” (r.2007), „trójek”(r.2006) i „czwórek” (r.2005). Już coraz bliżej wyłonienia finalistów (po osiem najlepszych drużyn w klasyfikacjach generalnych), którzy pod koniec mają spotkają się by walczyć o udział w krajowym Kinder+Sport.

 • W III lidze czas finałów – Faworyci nie zawiedli, scenariusz można przewidzieć

  W weekend (7/8 kwietnia) odbyły się pierwsze mecze finałowe w III lidze siatkarzy. Nie budzą już takich emocji, bo nadrzędna sprawą było wywalczenie kwalifikacji do turniejów o II ligę (KPS Gietrzwałd i CSiR Pałac Kamieniec). Medale mistrzostw województwa też maja wartość i tu na razie przynajmniej niespodzianek nie było. Faworyci wygrali wyjazdowe spotkania i najprawdopodobniej już w następnej potyczce postawia kropkę nad „i”

 • XII Elbląska Wiosna Pływacka 2018 – Pół tysiąca w Dolince, każdy z buławą w plecaku

  W czwartek,( 29 marca) na krytej pływalni CRW „Dolinka” z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski odbyła się XII Elbląska Wiosna Pływacka. W imprezie uczestniczyli młodzi zawodnicy roczników od 2004 do 2009. W sumie ponad pół tysiąca z 27 klubów w tym sekcja Sshor 14 z Kaliningradu. Prócz elbląskich klubów: UKS Jedynka i UKS Pirat, startowali pływacy z Giżycka, Szczytna, Olsztyna i Iławy

 • II liga Północno-Wschodnia 2017/18 – Tym razem Mastersi bez punktu

  Zakończyły się rozgrywki II ligi grupy północno-wschodniej w hokeju na lodzie. W minionym sezonie wystąpiło pięć zespołów, które rywalizowały systemem turniejowym. Jedyny reprezentant Warmii i Mazur Masters Giżycko, tym razem nie zdobył punktu i zajął ostatnie miejsce Mistrzostwo zdobyła ekipa LHT Lublin, która wystąpi w weekend (7/8 kwietnia w turnieju finałowym o awans do I ligi.

 • 6. Lake Garda Meeting Optimist 2018 – Lena Cituk z Giżycka w ścisłej czołówce katedów

  W niedziele (1 kwietnia) zakończyła się impreza 36. Lake Garda Meeting Optimist. Od 6 kwietnia 2012 roku jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największe na świecie regaty jednej klasy. W tym roku rywalizowało prawie 1400 zawodników z 33 krajów – ponad 1000 w grupie juniorów (od 12 do 15 lat) i 323 w kadetach (od 9 do 11 lat). Wystartowało ponad 80 Polaków, w tym także zawodnicy z Warmii i Mazur.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w łyżwiarstwie – Tylko w giżyckim gronie

  W Giżycku odbyły się w poniedziałek (26 marca) Mistrzostwa Województwa W-M SSZ Zawodach Łyżwiarskich Igrzysk Dzieci I Młodzieży Szkolnej. Impreza zapowiadała się bardzo interesująco, bowiem tegoroczne dokonania zawodników z Elbląga, Olsztyna i Giżycka na arenie krajowej mogły zaimponować. Niestety rywalizacja ograniczyła się tylko do udziału uczniów miejscowych szkół.

 • Finał Wojewódzki Licealiady 2018 – ZS nr 2 Działdowo i SMS Ostróda z tytułami

  We wtorek (27 marca) w hali OCSiR w Ostródzie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów były: W-M SZS oraz Miasto Ostróda. Do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów dziewcząt i dziewięć chłopców. Turniej rozegrano systemem grupowym. Tytuły zdobyły: ZS 2 Działdowo (dziewczęta) i SMS Ostróda (chłopcy)

 • Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików (12 i 13 lat) Suwałki 2018 – Krzysztof Przybysz cztery razy pierwszy, Karolina Piechowicz i Magda Lis po dwa zwycięstwa

  W Suwałkach odbywały się w piątek i sobotę (23/24 marca) Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików (12 i 13 lat)z udziałem pływaków trzech sekcji warmińsko-mazurskich: MOS Ełk, Płetwala Szczytno i Medyka Giżycko. Oodnieśliśmy 12 zwycięstw : cztery razy wygrał Krzysztof Przybysz (MOS Ełk) po dwa Karolina Piechowicz, Magdalena Lis (obie Płetwal Szczytno)  oraz po jednym Zuzanna Wiszniewska (MOS) i Maciej Woronko (Medyk)

 • Mistrzostwa Województwa Strażaków Giżycko 2018 – Bogdan Wojtas z Elbląga i KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

  W Giżycku odbyły się 16 marca IX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Strażaków w Tenisie Stołowym.Frekwencja dopisała. W rywalizacji uczestniczyło 40 strażaków z 13 jednostek. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Bogdan Wojtas z KM PSP w Elblągu przed Marcinem Wiśniewskim – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie i Jackiem Baczewskim – KP PSP Giżycko.

 • XIV Otwarte Mistrzostwa Kolna 2018 (FOTO) – Bolesław Krawczyk najlepszy w M60+ Dariusz Bartycha dwa razy tuż za podium

  W weekend (17/18 marca). w sali gimnastycznej przy SP2 w Kolnie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Kolna w Tenisie Stołowym. Zjechało się wielu amatorów pingponga, zjawiła się tez spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur. Bolesław Krawczyk (Olsztyn) wygrał rywalizacje w kat 50+ przed Franciszkiem Jastrzębowskim (Olsztyn), natomiast Dariusz Bartycha (Olsztyn) był bardzo bliski podium w dwóch kat. Zarówno w open, jak i M50+ zajął czwarte miejsca.

 • Młodziczki dokończyły ligę – Efektowny finisz Omegi Mrągowo

  W lidze wojewódzkiej młodziczek już meta. Rozstrzygnięcia zapadły dużo wcześniej Tytuł wywalczyły szczypiornistki MUKS Omega Mrągowo, które wygrały wszystkie spotkania. Do końca zachowały wysoka formę i mimo, że złoto miały zapewnione. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Truso Elbląg, trzecie zajęły zawodniczki MLKS Czarni Olecko.Poziom rywalizacji zróżnicowany, Omega i Truso wyraźnie górowały nad rywalkami.

 • Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa Kobiet 2018 – Amatorska siatkówka też może być ciekawa

  W hali Miejskiej odbyły się 3 marca Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Piłce Siatkowej Kobiet .Wystąpiło aż jedenaście drużyn z całego regionu. System był skomplikowany. Najpierw drużyny rywalizowały w grupach, potem obowiązywał system play off.. Rozegrano w sumie 30 meczów. Triumfowały zawodniczki MKW Mazury. Węgorzewo, które w finale pokonały Bartoszki Bartoszyce 2:0

 • Młodziczki UKS Absolwent Sport Club mistrzyniami województwa – Olsztynianki nie zmarnowały szansy

  Siatkarki UKS Absolwent Sport Club Olsztyn zdobyły tytuł mistrzyń województwa młodziczek w piłce siatkowej w sezonie 2017/18. Przewaga uzyskana po pierwszym turnieju okazała się wystarczająca. W sobotę (17 marca) w Giżycku olsztynianki wygrały dwa pierwsze spotkania i ostatni mecz z KS MOSiR Giżycko miał już charakter prestiżowy. Wygrały go gospodynie, co było małą rekompensatą za ich dobrą postawę w cały sezonie.