iława

• V ,,Kogucia Dycha’’ Kurzętnik 2017 r.- Tu każdy czuje potrzebę biegania

W sobotę (22 lipca) odbył się V Bieg „Kogucia Dycha”, impreza, która wprawdzie ma niedługą historię, ale przebojem wdarła się do kalendarza sportowego regionu. Głównie z powodu dużej aktywności miejscowych miłośników rekreacyjnego biegania, których można spotkać na trasach całej Polski. W takiej sytuacji wypada zapraszać znajomych do swojego Kurzętnika.

• Letnia OOM Mazowsze 2017 – Po eliminacjach wracamy do domu! Niespodzianki nie było

W  Letniej OOM  Mazowsze 2017 w rywalizacji w piłce ręcznej uczestniczyło najpierw po 16 reprezentacji wojewódzkich  Po eliminacjach grupowych na placu boju pozostało po osiem. Chłopcy z Warmii i Mazur jeden mecz wygrali i ponieśli dwie porażki zajmując trzecie miejsce w grupie. Dziewczęta przegrały trzy spotkania i znalazły się na końcu. Wracamy do domu!

• Puchar Miasta Gdynia 2017 – Mocne uderzenia Giżycka

Puchar Miasta Gdyni obejmujący rywalizację w klasach Laser Radial, Lader 4.7 i 420 stanowił jedną z ważniejszych części wielkiej imprezy żeglarskiej Volvo Gdynia Sailing Days. Znakomicie wypadli przede wszystkim reprezentanci MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, którzy dominowali w większości klas i wracają do domów z cennymi, prestiżowymi nagrodami.

• Puchar Trenerów YKP Gdynia 2017 - Trzystu Optimistkarzy na morskich falach

Prawie trzystu najmłodszych żeglarzy – Optimistkarzy B wystartowało w Pucharze Trenerów YKP.Regaty wchodziły w kład wielkiej imprezy Volvo Gdynia Sailing Days. Dla wielu wodniaków był to debiut na morskich falach . W stawce znaleźli się w dużej liczbie reprezentanci klubów warmińsko-mazurskich. Siódme miejsce zajął Kamil Stemplewski (MBSW/UKŻR Giżycko).

• Lato z Beach Volley (3) Iława 2017 – Tym razem we własnym gronie

W niedzielę (16 lipca) po raz kolejny plaża Miejska w Iławie gościła uczestników III Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn z cyklu Lato z Beach Volley 2017. Tym razem rywalizacja przebiegała pod dyktando gospodarzy. Najlepsze wśród pań okazały się finalistki Mistrzostw Polski Juniorek zawodniczki MKS Zryw-Volley Iława Natalia Mejka i Kamila Sitnik.

• XIII Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2017 – Radomir Chmiel dyktował tempo

W Brodnicy odbył się w niedzielę (16 lipca) wyścig kolarski amatorów – XIII Memoriał Czesława Popławskiego. Uczestnicy (także z Warmii i Mazur) startowali na dwóch dystansach: 68 km i 34 km. W dłuższej próbie w kategorii open zwyciężył Radomir Chmiel Michelin Bloomnet TeamDało mu to jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej całego cyklu, na który składały się też imprezy w Bobrowie i Świątkach.

• Plaża Open Łódź 2017 – Maluchnik/Tomczak – wyjście z cienia, Aleksandra Zdun też była w finale

Olsztyńska para: Rafał Maluchnik – Michał Tomczak w pięknym stylu wygrał w weekend (15/16 lipca)a krajowy turniej w Łodzi z cyklu Plaża Open. Było to zwycięstwo w pięknym stylu, bowiem wychowankowie UKS Tempo 25 Olsztyn w pięciu spotkaniach stracili tylko jednego seta. W finale transmitowanym na żywo przez TVP Sport „rozbili” duet z Ozorkowa 2:0 (14,17) , panując niepodzielnie na boisku.

• MP Juniorów U15 Lublin 2017 – Ewa Jaszczuk i Hubert Bruzdewicz mistrzami długich dystansów, Kormoran bardzo wysoko

W Lublinie zakończyły sie w niedzielę (16 lipca) Mistrzostwa Polski U15. Startowało około 500 pływaków ze 134 klubów, w tym reprezentanci Warmii i Mazur. Pływacy Kormorana Olsztyn zdobyli 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W ostatnim dniu . Ewa Jaszczuk wywalczyła zloto na 800 m dow. , a Hubert Bruzdewicz został mistrzem i rekordzistą Polski na 1500 m dow. Kormoran bardzo wysoko na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej i 5 w punktowej.

• MP Juniorów (U16) Opole 2017 – Jakub Mościcki w gronie multimedalistów, Kormoran w ścisłej elicie

W Opolu zakończyły się w niedzielę (16 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów U16. Startowało ponad 300 zawodniczek i zawodników ze 103 klubów.  W ostatnim dniu kolejny złoty medal zdobył Jakub Mościcki (Kormoran Olsztyn) na 100 m st. grzb. i w efekcie wywalczył w MP 2 złote i 2 srebrne medale. Ponadto z MP ze srebrem wraca Szymon Lipiński (Kormoran) Klub z Olsztyna zajął 6 miejsce w klasyfikacji medalowej i 8 w punktowej.

• Triathlon Gdańsk 2017 – Brawo Panie Krzysztofie! Iławian, który nie liczy lat...

W niedzielę (16 lipca) odbył się Triathlon Gdańsk. W programie oprócz konkurencji młodzieżowych była rywalizacja na dystansie olimpijskim. W sumie wystartowało ponad 750 zawodniczek i zawodników. Krzysztof Wacławski z Iławy wygrał rywalizacje w kat. M50/55, drugie miejsce w kat. M18/24 i 13 miejsce w open zajął mieszkaniec Susza Maksymilian Karczewski.

• MP Juniorów Kruszwica 2017 - Wiosła w Ełku i Iławie nadal w cenie – wracamy w czterema medalami

W Kruszwicy odbyły się w weekend (15/16 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. W gronie startujących byli zawodnicy MOS-u Ełk i Wir-u Iława. Wioślarze Warmii i Mazur wracają z czterema medalami: 1 złotym 2 srebrnymi i 1 brązowym. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Weronika Cwalina i Klaudia Pankratiew (MOS Ełk) w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej.

• ME Juniorek(U18) Laser Radial Gdynia 2017 – Cudowny czwartek, wszystko ułożyło się jak we śnie, Wiktoria - złoto, Wojtek - brąz

W Trójmieście od 3 lipca trwa wielka impreza żeglarska Volvo Gdynia Saling Days, w ramach której rozgrywano Mistrzostwa Europy Juniorek w klasie Laser Radial. Zawodniczka SSW MOS Iława Wiktoria Gołębiowskapo świetnym początku w środę straciła pozycję liderki i wydawało się, że wszystko stracone. W czwartek ilawianka odzyskała moc i wróciła na pierwsze miejsce zdobywając tytuł mistrzyni Europy Juniorek.

• Półfinały MP Młodziczek i Młodzików 2017 (FOTO) – Świetny występ dziewcząt (3 pary w finale), chłopcy pod kreską

We wtorek i środę (11/12 lipca) odbyły się półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w siatkówce plażowej. Z Kamienia Krajeńskiego nadeszły znakomite wieści, bowiem awansowały aż trzy pary Wygrały Julia Orzoł/Aleksandra Chudzik (Absolwent Olsztyn), przed duetami: Wiktoria Stępień/Wiktoria Borszewska (Zryw Volley Iława) i Natalia Raplewicz/ Wiktoria Makulus (MLKS SMS Foto Ola Ostróda)

• MP Niewidomych i Słabowidzących Łódź 2017 – Dwa tytuły dla OKS WiM Olsztyn, Morena Iława też z medalami

W Łodzi zakończyły się 1 lipca Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w bowlingu. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy OKS Warmia i Mazury Olsztyn oraz Moreny Iława. W sumie zdobyli dziewięć medali (Olsztyn 6, Iława 3). Na najwyższym stopniu podium staneli reprezentanci OKS WiM: Mieczysław Kontrymowicz i Cezary Dybiński.

• Ultra TriCiti Trail Gdańsk 2017 – Natura na wyciągnięcie ręki...

W niedzielę (9 lipca) w Trójmieście odbył się kolejny Ultra Tri Citi Trail – bieg terenowy, którego trasa wiodła przez Park Krajobrazowy. Kolejne zetknięcie z naturą, a jednocześnie ostra rywalizacja sportowa. Do wyboru były trzy dystanse: 80 km, 42 km i 21 km, dodatkowo ścigała się młodzież, co w imprezach masowych w Polsce staje się dobrą tradycją. Chwała zwycięzcom, ale gratulacje należą się wszystkim, którzy osiągnęli metę.

• MP Juniorów (U14) Olsztyn 2017 – Warmia i Mazury w dalekim tle

Na olsztyńskiej pływalni Aquasfera zakończyły się w niedzielę (9 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 14 w pływaniu. W rywalizacji uczestniczyło prawie 600 zawodniczek i zawodników ze 146 klubów krajowych. Walczyła tez grupa pływaków sekcji warmińsko-mazurskich,ale bez powodzenia (tylko finały B) Rzadko sie zdarza byśmy w imprezie rangi mistrzowskiej nie zdobyli medalu, a tak się stało w Olsztynie..

• Eberspacher Puchar Mazur Giżycko 2017 – Wyniki znakomite, organizacja super

W niedzielę (9 lipca) zakończyły się Międzynarodowe Regaty w klasie Optimist (A i B)Eberspacher Puchar Mazur. Dla grupy B był to jednocześnie Puchar Polski Kinder+Sport. W grupie A całe podium zajęli reprezentanci Warmii i Mazur. Wygrał Konrad Dziąba (MBSW/UKŻR Gizycko) przed kolega klubowym Patrykiem Chełkowskim i Jakubem Dąbkiem (SSW MOS Iława).Amelia Potejko (Giżycko) była pierwsza wśród dziewcząt.

• Enea Bydgoszcz Triathlon 2017 – Szymon Rękawik z Elbląga najlepszy w Quadrathlonie

W weekend (8/9 lipca) odbywał się Enea Bydgoszcz Traiathlon, w którym dodatkową atrakcją stał się Quadrathlon. To coraz popularniejsza forma rywalizacji, gdzie do typowego triathlonu dochodzi jeszcze jedna konkurencja – kajakarstwo. W Enea Bydgoszcz najlepszym zawodnikiem w tej dyscyplinie okazał się Szymon Rękawik z Elblaga. Triathlony (ćwiartka i 1/8 Iron) były bardzo licznie obsadzone.

• Night Run Susz 2017 – Karol Kaliś i Alicja Misiak najszybsi na swoich trasach

Za nami I Night Run Susz. Propozycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem amatorów długich dystansów, a to z kilku powodów. Nietypowa pora imprezy to jedno, a po drugie w Suszu i okolicznych miastach jest naprawdę bardzo wielu miłośników biegania i nikt nie chciał zmarnować takiej okazji. Na starcie stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników.

• Lato z Beach Volley (2) Iława 2017 – Faworyci dali sobie radę

W niedzielę (2 lipca) na Plaży Miejskiej w Iławie odbył się drugi Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn z Cyklu Lato z Beach Volley 2017. Tym razem frekwencja ponownie dopisała. Do turnieju mężczyzn zgłosiło się jedenaście par, natomiast w turnieju kobiet wystąpiły trzy duety. Rywalizacje wygrali Maciej Petelczyc i Tomasz Leik z Olsztyna, oraz doświadczone siatkarki Zrywu Anna Grajewska i Monika Pietroczuk.