iława

• Puchar PZŻ (II) Krynica Morska 2017 – W klasie Laser 4.7 dominacja Giżycka

Prawie 300 zawodników z 47 klubów startowało w Krynicy Morskiej w drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Byli także żeglarze z Białorusi i Litwy. Sporą grupę stanowili reprezentanci Warmii i Mazur, którzy nadawali ton rywalizacji. W klasie Laser 4.7 zwyciężyła Julia Rogalska przed Magdaleną Daniszewską (obie MBSW/UKZR Giżycko). W L'Equipe wygrały Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo).

• Międzynarodowe Zawody o Puchar Prezydenta Olsztyna – Pół tysiąca w Aquasferze, każdy z buławą w plecaku

W miniony weekend (27/28 maja )w Aquasferze odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta. Wystartowało prawie pół tysiąca uczestników z 39 klubów,w tym także goście z Rosji i Litwy. Impreza skierowana została przede wszystkim do młodych zawodników. Dla wielu z nich był to prawdziwy debiut. Poziom był oczywiście bardzo zróżnicowany, ale tego można było się spodziewać.

• II IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko Iława 2017 – Obsada znakomita, a impreza rekordowa

W Iławie odbył się w sobotę (27 maja) późnym wieczorem II IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko. Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie. Wystartowało ponad 600 biegaczy w tym wielu z pięknymi osiągnięciami. W tej sytuacji zawodnikom z Warmii i Mazur trudno było walczyć o podium w open. Zwyciężył Sergii Okseniuk (Ukraina) przed Damianem Roszko (Podlasie Białystok) i Dawidem Maliną (Rybnik)

• Delta Lloyd Regatta Medemblik 2017 – Agata Barwińska skończyła na 9 miejscu

Pracowite dni ma czołowa polska żeglarka klasy Laser Radial Agata Barwińska (SSW MOS Iława).W zakończonych w sobotę (27 maja) regatach Delta Lloyd Regatta w Medemblik zajęła 9 miejsce. Na półmetku była piata, ale w medalowym wyścigu przypłynęła ostatnia. Jej młodsza koleżanka klubowa Wiktoria Gołębiowskaw drugiej części regat startowała w srebrnej flocie. Była tu czwarta, a ogólnie 38

• Dobre dni Daniela Mikielskiego – Pierwszy po „Złote Jabłko”, drugi w Bydgoszczy

Daniel Mikielski z Olsztynka wygrał 14 maja w Chotomowie Bieg po „Złote Jabłko, a swą wysoką forme potwierdził w kolejnej imprezie - 2 PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym. W półmaratonie w gronie prawie 900 uczestników zajął drugie miejsce i wygrał kategorię M25. Z kolei na dystansie 10 km Grzegorz Kłos z Olsztyna był piąty (1100 startujących) i trzeci w grupie wiekowej M25

• Mistrzowski serial na Plaży Miejskiej w Iławie – To pierwszy krok, żeby zaistnieć

Od 5 do 10 czerwca na Plaży Miejskiej (ul. Kajki) w Iławie odbędą się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w siatkówce plażowej. Do rywalizacji przystąpią: młodzicy, kadeci i juniorzy, którzy walczyć będą nie tylko o medale, ale przede wszystkim o przepustki do rozgrywek krajowych. Mamy doskonałe warunki piękne tradycje, mamy w regionie imprezę światowej klasy, mamy też duże osiągnięcia.

• Znamy półfinalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski - Najciekawiej było w Biskupcu

W środę (24 maja) rozegrano cztery mecze ćwierćfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do czwórki turniejowej awansowali piłkarze: Sokoła Ostróda, Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie, Concordii Elbląg i Jezioraka Iława. Najciekawiej było w Biskupcu, gdzie Sokół Ostróda pokonał miejscową Tęczę 6:3. Gospodarze na początku drugiej polowy „złapali” kontakt, ale w końcówce ostródzianie opanowali sytuację.

• Z Podlasiem ze zmiennym szczęściem – Bliżej awansu „kadra Górskiego”

25 kwietnia w Iławie rundę rewanżową rozgrywek makroregionalnych rozpoczęły młodzieżowe reprezentacje chłopców województw: podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.Zespoły Warmii i Mazur grały ze zmiennym szczęściem. Młodszy rocznik (2002) pokonał w Pucharze Górskiego Podlasie 3:0, starsi chłopcy w Pucharze Deyny (2001) ulegli rówieśnikom z Białegostoku 1:3.

• Mistrzostwa Województwa SZS „4” Dziewcząt Olsztyn 2017 – Nie było straconych piłek, uczennice SP 4 Ełk ze złotymi krążkami

W sali sportowej SP 7 w Olsztynieodbył się we wtorek (23 maja) finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce Czwórek dziewcząt Szkół Podstawowych. Ostatecznie wystąpiło pięć drużyn, więc zastosowano system każdy z każdym bez podziału na grupy. Złote medale zdobyły siatkarki SP 4 Ełk, srebrne SP 1 Dobre Miasto,a brązowe SP 7 Olsztyn.

• Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno 2017 – Michał Wyżlic przegrał w Giga o sekundę, Piotr Chrzanowski w Mega o trzy.

W sobotę (20 maja) w Piasecznieodbyła się kolejna impreza kolarska z cyklu Cisowianka MTB Marathon. Znów pokazali się reprezentanci Warmii i Mazur, choć zabrakło kilku wiodących postaci. Michał Wyżlic (Lubawa) przegrał w Gigazaledwie o sekundę z Bartoszem Grędzińskim z Mławy, Piotr Chrzanowski (Ełk) też walczył do końca i w wyścigu Mega uległ Pawłowi Barankowi (kiedyś Mrągowo) o trzy sekundy.

• Warmia i Mazury w Łodzi, Warszawie, Kozienicach i Gdańsku – Szlifowanie formy

W miniony weekend (20/21) w całym kraju odbyło się wiele mityngów. W niektórych startowali lekkoatleci z Warmii i Mazur. O niektórych już informowaliśmy, dziś kolejne meldunki z Łodzi(Mistrzostwa Polski AZS), Warszawy( Warszawska Liga LA), Kozienic (Memoriał Marka Łuczyńskiego) i Gdańska(mityng kwalifikacyjny U18 i U20).

• Puchar PZŻ Krynica Morska 2017 – W Radialu Agata Barwińska bezkonkurencyjna

W Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym zakończyły się  (21 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. To pierwsza część imprezy, reszta klas rywalizować w kolejny weekend. Startowali tez żeglarze z Warmii i Mazur. Znakomicie spisała się Agata Barwińska (MOS Iława), która dominowaław klasie Laser Radial.Jej mlodsza koleżanka klubowa Wiktoria Gołębiowska była najlepsza juniorką.

• VIII Kwidzyński Bieg Papiernika 2017 – Przed Aleksandrą Lisowska tylko Kenijki

W sobotę (20 maja) odbył się VIII Kwidzyński Bieg Papiernika jedna z najpopularniejszych imprez w sezonie. Tym razem na starcie stanęło około 3,5 tysiąca osób, w tym bardzo wiele z województwa warmińsko-mazurskiego. Odegrały w tym biegu czołową rolę. W klasyfikacji open pań Aleksandra Lisowska (Dywity AZS UWM) była trzecia, jedynie za Kenijkami. Wśród mężczyzn ósmy przybiegł Karol Kalis (Susz), a Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) dziesiąty.

• Puchar Polski Centralnej Zegrze 2017 – Lasery z Warmii i Mazur na pełnych żaglach

Na Zalewie Zegrzyńskim odbył się w miniony weekend (19/20 maja) Puchar Polski Centralnej w żeglarstwie. W klasach Laser doskonale spisali się reprezentanci Warmii i Mazur.W klasie Laser 4.7 zwyciężyli: Julia Rogalska i Konstanty Sawicki (oboje MBSW/UKŻR Giżycko). W klasie Laser Radial druga była Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), a szósta Magdalena Daniszewska (Giżycko)

• Polska Ekstraklasa Żeglarska 2017 – MOS Iława od razu liderem

W zakończonej w niedzielę (14 maja) w Sopocie I rundzie Polskie Ekstraklasy Żeglarskiej rywalizowało 12 załóg z całego kraju. Wygrała w pięknym stylu ekipa MOS Iława i została pierwszym liderem prestiżowej ligi. Drugie miejsce zajął Jacht Klub Kamień Pomorski, a podium zamknęli gospodarze – Yacht Club Sopot. To prestiżowa impreza, która wyłoni Klubowego Mistrza Polski, iławianie są więc na najlepszej drodze.

• Mistrzostwa Powiatu Iławskiego 2017 – Grzegorz Zboiński osiem z dziewięciu

W niedzielę (14 maja)w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Powiatuw Warcabach o Puchar Starosty Iławskiego. Do rywalizacji przystąpiło 16 osób, a turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim – 9 rund. Mistrzem został Grzegorz Zboiński. Wśród pań najlepsza okazała się Beata Szwarc, a wśród juniorów zwyciężył Dawid Pruchniewski.

• Mistrzostwa Województwa Skrzatów i żaków Mrągowo 2017 – Natalia Bogdanowicz z kompletem medali

W Mrągowieodbyły się w sobotę (13 maja) Mistrzostwa Województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Skrzaci rywalizowali tylko w grach pojedynczych, starsi zawodnicy oprócz singli wystąpili jeszcze w grach podwójnych i mikstach. Najważniejsze tytuły w grach pojedynczych powędrowały do Pisanicy, Lidzbarka Welskiego i Lidzbarka Warmińskiego. Komplet trzech złotych medali wywalczyła Natalia Bogdanowicz.

• OOM Nowa Sól 2017 – Dziewczęta Warmii i Mazur bez medalu, ale na medal (5 miejsce)

W Nowej Soli zakończyła się (11/13 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja dziewcząt z Warmii i Mazur, która zajęła piąte miejsce. Z grupy zespół wyszedł z drugiej pozycji. W ćwierćfinale przegrał z Mazowszem 1:3, ale potem pokonał drużyny: Małopolski 3:2 i Dolnego Śląska 3:1. Chlopcy niestety zajęli w grupie eliminacyjnej ostatnie miejsce.

• Finał Wojewódzki Turnieju LZS „Złota Wieża”Biskupiec 2017 – Wygrała Ostródzianka, ale nie było łatwo

W Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbył się w niedzielę (7 maja) Finał Wojewódzki 59 Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Wieżę 2017”.Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn (rekord), mino że zabrakło wcześniej zapowiadanych ekip z Morąga i Olecka Pasjonującą rywalizacje stoczyły: Ostródzianka, LZS CKTIS Biskupiec i SKS Smol-Bud Giżycko i w takiej kolejności zakończyły turniej.

• II IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko 2017 – Przez Iławę w blasku jupiterów

W sobotę (27 maja) w Iławieodbędzie się II IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko - przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. Start do biegu nastąpi o godz. 22:00 a trasa przebiegać będzie ulicami miasta (posiada Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki). Zapowiada się rekordowa obsada, bowiem rywalizacja o tak nietypowej godzinie dodaje dodatkowego smaczku.