iława

 • DOZ Maraton Łódź 2017 – Na podium wśród 60-latków Janusz Kosowski

  Prawie 1300 osób osiągnęło metę w niedzielnym (23 kwietnia) Maratonie Łódź. W Warszawie rozegrano konkurencyjna imprezę, której renoma i zasięg trochę stłumiły łódzkie przedsięwzięcie. W rywalizacji dominowali reprezentanci Afryki (aż cztery panie w dziesiątce). Dziewiąty był Szymon Knobloch (Bytom). Z biegaczy Warmii i Mazur na podium stanął w kategorii M60 Janusz Kosowski (Olsztyn)

 • Puchar Burmistrza Mławy 2017 – Argumenty Warmii i Mazur nie do odparcia

  W weekend (22/23 kwietnia) w Mławie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Burmistrza. Startowało ponad pół tysiąca uczestników z 40 klubów, w tym bardzo mocna ekipa z Warmii i Mazur. W sobotę rozegrano przede wszystkim wyścigi sprinterskie, poprzedzone eliminacjami, co zdarza się zazwyczaj tylko w imprezach mistrzowskich. Najlepsi pływali więc w jednej konkurencji dwukrotnie.

 • Xiamen Open 2017 – Para Rudol/Szałankiewicz wreszcie zaskoczyła, jest brąz

  W chińskim Xiamen zakończył się w niedzielę (23 kwietnia) kolejny turniej World Tour w siatkówce plażowej, w którym z powodzeniem wystartowali Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów). W trzygwiazdkowej imprezie zajęli trzecie miejsce i to dobry znak po niezbyt udanych występach w USA i Iranie. Debiutująca w nowym sezonie w tym składzie para wyraźnie „złapała” formę.

 • Remanenty III ligi Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej – MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława szczebel wyżej

  Prezentujemy oficjalne tabele po zakończeniu rozgrywek III ligi: podlaskiej i kujawsko-pomorskiej.W rywalizacji, gdzie organizatorami były inne okręgowe związki startowały zespoły z Warmii i Mazur, a na Podlasiu było ich znacznie więcej niż gospodarzy. Warto też odnotować, że dwa zespoły zdobyły wicemistrzostwo i wszystko wskazuje na to, że MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława wystąpią w II lidze (pomorskiej).

 • Puchar Europy w Hyeres 2017 – W Radialu Wiktoria Gołębiowska najlepsza w U17

  W środę (12 kwietnia) zakończył się Puchar Europy w Hyeres. Udało się rozegrać 7 wyścigów w klasie Laser Radial. . Na starcie stanęło 240 zawodników. Wiktoria Gołębiowska (SS MOS Iława) – 53 open, zajęła 3 pozycję w U19 kobiet oraz wygrała klasyfikacje kobiet do lat 17. Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko),ukończył regaty na 34 miejscu w open, w grupie U19 mężczyzn był dziewiętnasty

 • Mistrzostwa Powiatu Iławskiego w Sztafetach Mieszanych – Gospodarze najlepsi, ale są akcenty Lubawy i Susza.

  Na stadionie miejskim w Iławie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Mieszanych Sztafetach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Rywalizacja miała również wyłonienie najlepszych zespołów, które reprezentować będą Powiat Iławski w imprezie wojewódzkiej. Kwalifikowały się po dwie najlepsze sztafety w każdej kategorii.

 • XI Wiosna Elbląska 2017 – W „Dolince” talent za talentem

  W Wielki Czwartek (13 kwietnia) na pływalni CRW "Dolinka" odbyły się po raz jedenasty cykliczne, ogólnopolskie zawody pływackie " Elbląska Wiosna Pływacka" dla roczników 2004 – 2009. Startowały dzieci 27 klubów, w tym goście z Rosji. Licznie reprezentowane były kluby okręgu warmińsko-mazurskiego UKP Jedynka, UKS Pirat Elbląg). MKS Medyk Giżycko, MKS Roś Pisz, MTP Kormoran Olsztyn, SSP Orka Iława, KS Płetwal Szczytno)

 • XVII „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Iława 2017 (wypowiedzi) – Dziewczęta z Samborowa grają w piłkę jak z nut

  W Iławie w piątek (7 kwietnia) i sobotę odbywał się finał wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” To jedna z kilku największych imprez dziecięcych w kraju, a nawet na kontynencie. Biorą w niej udział tysiące drużyn dziewcząt i chłopców ( w tym roku 320 tys. dzieci) w kategoriach: U8, U10 i U12. W dwóch ostatnich zwycięzcy turniejów wojewódzkich zagrają w finale krajowym na Stadionie Narodowym.

 • Ostatki w III lidze – Bałga Górowo Iławeckie pożegnała się zwycięstwem

  W Górowie Iławeckim rozegrano w poniedziałek (10 kwietnia) ostatni mecz sezonu w grupie B (6/9 miejsca) III ligi tenisa stołowego. Miejscowa Bałga pokonała ITS Jeziorak Iława 10:8, ale nie poprawiło to lokaty górowian, którzy zajęli w rozgrywkach ósme, a ich rywale dziewiąte miejsce. Jeziorak mający w składzie dwie panie walczył bardzo ambitnie i był bliski zdobycia jedynego punktu w rozgrywkach.

 • XIV Wiosenne zawody pływackie O Puchar Burmistrza Miasta Giżycka – Sport to zdrowie, a przy okazji szukamy talentów

  W weekend (8/9 kwietnia) odbywały się XIV Wiosenne Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. To impreza, która na stałe weszła do kalendarza, skierowana głównie do najmłodszych. To jedna z okazji konfrontacji talentów z Warmii i Mazur z rówieśnikami z innych województw. W tym roku zawody zbiegły się w czasie z imprezą krajową to w pewnym stopniu ograniczyło udział 14 i 15-latków.

 • ITS Jeziorak ma upragnioną II ligę ! - Zabójcza końcówka i... głęboki oddech

  Spełniły się marzenia piłkarzy ręcznych ITS Jeziorak Iława. W ostatnim meczu rozgrywek, który decydował o drugim miejscu w tabeli, premiowanym awansem do II ligi iławianie pokonali w Inowrocławiu zespół Damy Radę 29:26 (12:14). Mecz jak można było oczekiwać był pełen dramaturgii. Sytuacja wielokrotnie zmieniała się, ale w najważniejszym momencie Jeziorak zaatakował, a gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć,

 • Iławska Liga Amatorów na mecie – Artur Lubnau z dużą przewagą

  Po 22 turniejach wyłoniono najlepszych zawodników Iławskiej Ligi Tenisa Stołowego. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, startowali w nich nie tylko mieszkańcy Iławy. Wprawdzie ostatnie dwa turnieje wygrali Michał Surdykowski (XXI) i Andrzej Guzowski (XXII), ale triumfatorem cyklu został Artur Lubnau z dużą przewaga nad Romanem Góralskim i Andrzejem Guzowskim.

 • Mistrzostwa Województwa na Ergometrze – Goście z Litwy uatrakcyjnili rywalizację MOS-u z Wirem

  W hali sportowej I LO w Ełku odbyły się po raz XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ergometrze wioślarskim. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Litwy, Iławy, Warszawy oraz Ełku. Wioślarze rywalizowali na dystansie 500m młodzicy, 100 0m juniorki młodsze, a pozostali na dystansie 2000 m. Goście z Litwy (klub Favoritas) okazali się wymagającymi przeciwnikami i na pewno uatrakcyjnili mistrzostwa

 • 4Mobility Grand Prix Iława 2017 (2) – Aquathlon nadal w ofensywie

  W Iławie odbyły się w niedzielę (2 kwietnia) zawody pod nazwą4Mobility Grand Prix waquathloniepościgowym. To cykl imprez , z których pierwszą rozegrano wPoznaniu, a finał przewidziany jest pod koniec kwietnia wRumii. Nad Jeziorakiem startowało prawie140 zawodników, frekwencja szczególnie dopisała w kategoriach młodzieżowych. Rywalizacja przebiegała wCentrum Turystyczno-Rekreacyjnym (basen i okolice).

 • Mazovia Cup VI Piaseczyński Turniej Kyokushin IKO 2017 - Powrót ze złotym runem

  W niedzielę (2 kwietnia) odbył się VI Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO – Mazovia Cup 2017. W rywalizacji wzięło udział 465 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Dużą siłę stanowiły sekcje z Warmii i Mazur, które wywalczyły aż 10 tytułów: Olsztyn – 4, Iława-3, Szczytno, Ostróda i Jonkowo po 1. Olsztyński Klub Karate Kyokushin drużynowo zajął trzecie miejsce.

 • Półfinały Turnieju LZS Puchar TVP3 Olsztyn – Ósemki wyłonione, emocje w Działdowie zapewnione

  W niedzielę (2 kwietnia)w Hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu oraz w hali przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim odbyły rundy półfinałowe Wojewódzkiego Turnieju LZS w Tenisie Stołowym o Puchar TVP3 Olsztyn. Uczestnicy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach walczyli o cztery premiowane miejsca, zapewniające udział w turnieju finałowym w Działdowie(8 kwietnia).

 • XX Naki Cup (rocznik 2007) Olsztyn 2017 – Mały Jeziorak na podium, a tuż za nim Żuri

  W niedzielę (2 kwietnia) odbył się finałowy turniej XX Naki Cup rocznika 2007. 12 zespołów najpierw rywalizowało w grupach, a cztery najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów. Potem obowiązywał play off. Z ekip Warmii i Mazur do półfinałów weszły: Mały Jeziorak i Żuri, które jednak przegrały spotkania o finał i zmierzyły się o 3 miejsce, gdzie górą byli iławianie. Turniej wygrali Błękitni Wejherowo.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Józefów 2017 – W Giga Perkowski i Wyżlic nadawali ton, dublet w GM5

  W niedzielę (2 kwietnia) w Józefowie zainaugurowano bardzo popularny cykl wyścigów MTB Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Ponad tysiąc kolarzy walczyło na czterech dystansach, a ton rywalizacji nadawali reprezentanci Warmii i Mazur. W najdłuższym wyścigu Giga na drugim miejscu (pierwszym w kat. GM1) przyjechał Damian Perkowski (Prostki), a trzecim (drugim w kat. GM2) Michał Wyżlic (Lubawa).

 • 48. Puchar Księżniczki Zofii Majorka 2017 – Tylko Piotr Kula zadowolony

  Na Majorce zakończył się w sobotę (1 kwietnia) 48. Puchar Księżniczki Zofii. W tych prestiżowych regatach wystartowało ponad 800 żeglarzy, w tym 41 Polaków. Znalazły się też warmińsko-mazurskie akcenty. Żeglarze reprezentujące nasze kluby zajęli dość odległe miejsca. Największe nadzieje wiązaliśmy z Agatą Barwińską (SSW MOS Iława), ale 30 lokata w klasie Laser Radial z pewnością nie zaspokaja jej ambicji.

 • 10 PKO Półmaraton Poznań 2017 – Mariusz Pawłowski najszybszym 40-latkiem

  W niedzielę (26 marca) odbyły się półmaratony w dwóch wielkich miastach. Informowaliśmy o wynikach biegu w stolicy, w poznańskim Półmaratonie (ponad 10 tysięcy uczestników) tez nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur. świetnie spisał się Mariusz Pawłowski (Marzęcice), który był 18 w open i wygrał rywalizacje w M40.