iława

 • Lubawska Liga Amatorów (12) 2017/18 – Paweł Deska najlepszy, Tomasz Golder liderem , a nieobecni nie mają racji

  W turnieju Lubawskiej Ligi Amatorów w tenisie stołowym uczestniczyło 26 zawodników. Przy znacznie skromniejszej niż zazwyczaj frekwencji zwyciężył Paweł Deska. Na drugim miejscu zawody ukończył lider klasyfikacji generalnej Tomasz Golder, który zwiększył przewagę nad nieobecnym Wojciechem Dzierżko. Trzeci był Karol Mioskowski, co jest jego najlepszym osiągnięciem w lubawskim turnieju.

 • W lidze juniorów młodszych: Szczypiorniak II zdobył Elbląg

  Za nami trzy pełne kolejki spotkań w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. W minionej serii najważniejszy mecz odbył się w Elblągu, gdzie zmierzyły się prowadzące w tabeli z kompletem punktów: Truso i Szczypiorniak II. Olsztyn. Goście odnieśli bardzo cenne zwycięstwo 31:30 i zostali samodzielnym liderem. Spotkanie było bardzo wyrównane i trzymało do końca w napięciu.

 • Zacięte derby w Iławie (FOTO) – Remis, ale większa część z puli dla Jezioraka

  W rozegranych w sobotę (20 stycznia) derbach regionu na szczeblu II ligi piłkarze ręczni ITS Jeziorak Iława zremisowali we własnej hali z KS Szczypiorniak Olsztyn 22:22 (12:14). W rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze (4:2) i zdobyli dwa punkty, goście oczko mniej. Odmłodzony zespół Szczypiorniaka postawił wysokie wymagania i był bliższy zwycięstwa za pełna pulę. Olsztynian zgubiła lekkomyślność w końcówce i świetna gra Marcina Proroka.

 • 5 Grand Prix Polski Weteranów Ostróda 2018 – Na podium: Anita Myrchel-Rutkowska, Alicja Niedźwiecka i Bolesław Krawczyk

  W Ostródzie odbył się w weekend (20/21 stycznia) piąty w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów.Najliczniejszą reprezentację wystawili mastersi z Warmii i Mazur. Wielu z nich występujących najczęściej w lokalnych imprezach miało okazje zmierzyć się z czołówka krajową i przekonało się, że tu nie brakuje rywali z dużo wyższej półki. Mimo to my też mamy trzy medale:

 • Gedania Cup (r 2005) Gdańsk 2018 – Stomil drugi, Naki trzecie, Frendo ósme

  W Gdańskuw miniony weekend (13/14 stycznia) odbyły się halowe turnieje piłkarskie Gedania Cup dla zespołów roczników 2005 i 2007. W starszej grupie bardzo dobrze wypadły drużyny z Warmii i Mazur. Stomil Olsztyn dotarł aż do finału, który przegrał rzutami karnymi z gospodarzami. Na podium (trzecie miejsce) znaleźli się też piłkarze Naki Olsztyn,a na ósmej pozycji Frendo Dywity. Startowało 12 zespołów.

 • Liga młodzików rozkręca się – Trochę emocji tylko w Mrągowie

  Za nami (9/10 grudnia) druga kolejka spotkań ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Poziom rozgrywek jest bardzo zróżnicowany, a potwierdzeniem tego są wyniki meczów: Jezioraka Iława z Truso Elbląg (5:59) i Szczypiorniaka I Olsztyn z UKS Mikołajki (38:4). Troche emocji było tylko w Mrągowie, gdzie Omega zwyciężyła MKS MOSiR Kętrzyn (25:19). Liderem jest Szczypiorniak I Olsztyn.

 • W lidze młodzików półmetek eliminacji – Finalistów można już wytypować

  W lidze wojewódzkiej młodzików mamy już półmetek eliminacji. Dziewięć zespołów jest podzielonych na trzy grupy. Następnie w zależności od zajętych miejsc drużyny zagrają wstrefach: 1/3, 4/6 i 7/9. System wzbudza sporo kontrowersji, głównie z tego powodu, że zamyka się drogę do podium wicemistrzom grup, a niektóre ekipy miałyby na to duże szanse.

 • Zimowy Runmageddon Warszawa 2018 – Mateusz Krawiecki pierwszy w elicie, drugi w open

  W sobotę (13 stycznia) odbył się Zimowy Runmageddon Warszawa. Jak zwykle impreza cieszyła się dużym powodzeniem, choć tym razem z Warmii i Mazur wybrało się niewielu śmiałków. Doskonale wypadł Mateusz Krawiecki z Lubawy, który był pierwszy w kat. Elita i drugi w open. W kat. Masters trzecie miejsce wywalczył Bogdan Wołyniec z Ełku. W rywalizacji open ełczanin był dziesiąty, a ósmy Jarosław Kordek (Szczytno)

 • W Iławskiej Lidze prowadzi Adrian Przybyła – Artur Lubnau odrabia dystans

  W środę (3 stycznia) odbył się VIII turniej Iławskiej Ligi Tenisa Stołowego Zwycięzcą został Artur Lubnau, drugie miejsce zajął Paweł Deska, trzeci był Adrian Przybyła. Ten ostatni utrzymał przodownictwo w klasyfikacji generalnej i ma dość znaczna przewagę nad Romanem Góralskim i Arturem Lubnau.

 • W lidze kadetek coraz bliżej finałów - Kandydatki do podium już praktycznie znane

  Dobiega końca drugi etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Zespoły rywalizują w grupach E i F (strefa 1/8) oraz G i H (strefa 9/16). Po dwie najlepsze drużyny awansują do ścisłego finału, gdzie rozegrane zostaną dwa turnieje. Ich gospodarzami będą zwycięzcy grup. Można zaryzykować stwierdzenie, że o medale zagrają: SMS Ostróda i Chemik z grupy E oraz Sparta Braniewo i Truso Elbląg z grupy F.

 • Eliminacje Pucharu Prezesa PZPN U11 i U12 – Na finał wyjadą tylko zwycięzcy

  W przerwie świątecznej (27/29 grudnia) odbyły się regionalne eliminacje o awans do halowego turnieju ogólnopolskiego o Puchar Prezesa PZPN dla roczników 2006 (U-12) i 2007 (U-11). Impreza finałowa odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 lutego (U-11) i 17-18 lutego (U-12). O przepustki (po jednej w każdej kategorii) powalczy po 12 zespołów, a rywalizacje zaplanowano na dzień przed finałami krajowymi.

 • Ogólnopolskie Turnieje Juniorek i Juniorów w Ostródzie – Wartości szkoleniowe - bezcenne

  W miniony czwartek (28 grudnia) w hali CSiR w Ostródzie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorek i Juniorów w siatkówce.Głównym organizatorem imprezy była miejscowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Główne trofea trafiły do gości. Turniej dziewcząt wygrała APS Rumia, natomiast w rywalizacji chłopców zwyciężyli siatkarze Stoczniowca Gdańsk.

 • Eliminacje Halowego Pucharu Polski – W Korszach dominowali gospodarze

  W sobotę (30 grudnia) w Hali Sportowej w Korszach odbyły się eliminacje do I rundy Halowego Pucharu Polski.Impreza stanowiła faktycznie mistrzostwa województwa w futsalu. Wprawdzie ligi funkcjonują w wielu miejscowościach regionu, ale maja one charakter lokalny. Sobotnią imprezę wygrali gospodarze Goalsize Korsze z kompletem punktów i oni w I rundzie PP zmierzą się z w pierwszy weekend stycznia z Heliosem Białystok.

 • II Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny 2017 – W dziesiątce Serocki i Prochna, a Pani Bożena pierwsza

  W sobotę (30 grudnia) odbył się II Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczornypod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora. Wystartowało ponad 200 uczestników, tym mieszkańcy Elbląga, Braniewa, Iławy i Fromborka. Doskonale pobiegli: Adam Serocki (Elbląg) i Krzysztof Prochna (Frombork), którzy uplasowali się w czołowej dziesiątce. Pan Adam był dodatkowo trzeci w swojej kategorii 35/49.

 • XXIV Świąteczna Gala Zrywu Volley Iława 2017 – Zawsze jak w domu

  Tradycyjnie w przeddzień Wigilii Swiąt Bożego Narodzenia, 23 grudnia 2017 roku odbyło się siatkarskie, rodzinne spotkanie wychowanków, zawodniczek, zawodników, trenerów, rodziców i sympatyków MKS ZRYW-VOLLEY Iława. Organizatorzy Gali: Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczukzaprosili osobistości szczególnie zasłużone dla siatkówki Zrywu: Patrycję Polak oraz Macieja Rudola.

 • Christmas Race Palamos 2017 – Dobry finisz Agaty Barwińskiej i skok na piąte miejsce

  W piątek (22 grudnia) w hiszpańskim Palamós. zakończyły się regaty Christmas Race. Wprawdzie to impreza prestiżowa, ale mimo wszystko stanowi jedynie konfrontację żeglarzy w kontekście regat mistrzowskich. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. Agata Barwińska (SSW MOS Iława) zajęła piąte miejsce dzięki drugiej lokacie w wyścigu medalowym.

 • Zimowe MP Seniorów i Młodzieżowców Łódź 2017 - Wracamy z pięcioma (+4) medalami, miły akcent na zakończenie Gabrieli Wójtowicz

  W Łodzi zakończyły sie w piatek (22 grudnia)  Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Seniorów i Młodzieżowców. W gronie 900 uczestników ze 150 klubów byli reprezentanci Warmii i Mazur z: MTP Kormoran i AZS UWM Olsztyn, SPP Orka Iława, KS Płetwal Szczytno i UKP Jedynka Elbląg. Dorobek naszej ekipy w MP seniorów to 5 medali: 1 złoty 2 srebrne i 2 brązowe. Na podium staneli: Gabriela Wójtowicz, Batłomiej Koziejko i Batłomiej Kubkowski

 • IV Mikołajkowy Turniej LAP Cup (rocznik 2007) Lubawa 2017 – Gospodarze do końca skuteczni

  W niedzielę (17 grudnia) w Lubawie odbył się IV Mikołajkowy Turniej LAP Cup dla rocznika 2007.   Wystąpili gospodarze oraz ekipy z: Ostródy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Wikielca, Brodnicy, Lidzbarka Welskiego i Olsztyna (drużyna dziewcząt). Imprezę składającą się z trzech etapów bez porażki zakończyli gospodarze (LAP I Lubawa) , którzy zgarnęli główne trofeum i zdobyli dwie nagrody indywidualne.

 • W lidze juniorek znamy wszystkie finalistki: Do Chemika i Sparty dołączyły: Truso i SMS Ostróda

  W ciągu kilku dni poznaliśmy komplet finalistek ligi wojewódzkiej juniorek. Do Sparty Braniewo i Chemika Olsztyn, które wygrały swoje grupy dołączyły po barażach: Truso Elbląg i SMS Ostróda.Elblążanki dwukrotnie pokonały Zryw Volley Iława, natomiast ostródzianki po niespodziewanej porażce u siebie 2:3 w rewanżu w Olsztyniebyły już w pełni skoncentrowane i zwyciężyły bez kłopotów 3:0.

 • Turniej Świąteczny Iława 2017 – W ligowym antrakcie...

  Główną rywalizacją iławskich pingpongistów jest Amatorska Liga, ale od czasu do czasu odbywają się turnieje okazjonalne i taki – świąteczny ,miał miejsce w miniona niedzielę (17 grudnia).Uczestnicy walczyli w kategoriach: szkół podstawowych i open. W turniejach otwartych zwyciężyli: Michał Gostół i Magdalena Pieńczewska, a wśród najmłodszych Anna Góralska i Igor Chojnacki z Lidzbarka.