Kętrzyn

• Remanenty III ligi Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej – MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława szczebel wyżej

Prezentujemy oficjalne tabele po zakończeniu rozgrywek III ligi: podlaskiej i kujawsko-pomorskiej.W rywalizacji, gdzie organizatorami były inne okręgowe związki startowały zespoły z Warmii i Mazur, a na Podlasiu było ich znacznie więcej niż gospodarzy. Warto też odnotować, że dwa zespoły zdobyły wicemistrzostwo i wszystko wskazuje na to, że MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława wystąpią w II lidze (pomorskiej).

• VIII Wojewódzki Turniej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – W Lidzbarku Warmińskim atmosfera niepowtarzalna

W Lidzbarku Warmińskim odbył się 4 kwietnia VIII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Rywalizowało około 60 zawodników i zawodniczek reprezentujących 11 placówek. Oprócz gospodarzy wystąpili reprezentanci Kętrzyna, Henrykowa, Górowa Iławeckiego, Braniewa i Nidzicy. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy wykazali ogromną ambicję.

• III WTK w kategorii Żak/Żaczka Lidzbark Warmiński 2017 – Natalia i Artur nie zawiedli

W Lidzbarku Warmińskim odbył się we wtorek (18 kwietnia) III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. Startowało dziesięć zawodniczek i dziewięciu zawodników. Wygrali faworyci: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (oboje Lidzbark Warmiński) Artur pokonał w finale Dawida Chilickiego (Jantar Gołdap), a Natalia swą imienniczkę – Brzezińską (Dekorglass Działdowo)

• II Warmińsko-Mazurski Turniej o Puchar Burmistrza Morąga 2017 – Krzysztof Budrewicz najlepszy, faworyci na podium

W Morąskim Domu Kultury odbył się w niedziele (9 kwietnia) II Warmińsko-Mazurski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Morąga. Zjawiła się czołówka województwa, nie zabrakło też gości z innych regionów. W sumie frekwencja dopisało, rywalizowało prawie 70 szachistów. Wygrał jeden z głównych faworytów Krzysztof Budrewicz (MKSz. Hetman Pionier Kętrzyn) przed kolega klubowym Radosławem Malczykiem.

• Łatwe zwycięstwa faworytek w III lidze - Sobotnia kanonada w Olsztynie

W przedświąteczną sobotę (15 kwietnia) na boisku w Dajtkach odbyły się dwa spotkania w III lidze kobiet. Obie olsztyńskie jedenastki mocno potraktowały swe rywalki odnosząc wyraźne zwycięstwa. Lider KKP Stomilankii II wygrał z coraz lepiej grającą Olimpią Elbląg 3:1, natomiast OKS Stomil II rozgromił MOSiR Kętrzyn 6:1, strzelając wszystkie pół tuzina bramek przed przerwą.

• Kinder+Sport (eliminacja nr 4) Ełk 2017 – KurianVolley Olsztyn x 3, IKS Atak Elbląg x 2 i MOSiR Giżycko

W Ełku odbył się czwarty turniej eliminacyjny rozgrywek dziecięcych minisiatkówki Kinder+Sport. Tym razem najlepiej powiodło się reprezentantom KurianVolley Olsztyn, którzy wygrali trzy kategorie, w dwóch triumfował IKS Atak Elbląg, a w jednym (dwójki chłopców) MOSiR Giżycko. W planie jest rozegranie pięciu eliminacji (ostatnia odbędzie się w Elblągu).

• Mistrzostwa Województwa SZS Dziewcząt Szkół Ponagimnazjalnych – W Giżycku elbląskie derby pod dyktando licealistek

W sali ZSKŚiA w Giżycku odbył się w środę (12 kwietnia) turniej finałowy Mistrzostw Województwa W-M Szkolnego Związku Sportowegow Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Po eliminacjach drużyny grały o miejsca w turnieju. W wielkim finale doszło do elbląskich derbów, w których IV LO pokonało ZST-I 17:6. Brąz zdobył ZS Reszel.

• Turniej amatorów w Kętrzynie – Faworyt z Elbląga nie zawiódł

W sobotę (8 kwietnia) na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrano turniej tenisowy amatorów w kategorii „OPEN” stawiło się 14 zawodników z Elbląga, Bakałarzewa, Giżycka, Gołdapi, Kętrzyna, Reszla, Srokowa, Węgorzewa i Wilkas. Turniej w kategorii „OPEN” zakończył się po bardzo wyrównanych grach zwycięstwem faworyta Szymona Kierwiaka z Elbląga, który odnosi sukcesy w turniejach PZT.

• W III lidze kobiet - Osiem bramek Stomilanek w derbach i nadal imponujący bilans

Wznowiono rozgrywki III ligi warmińsko-mazurskiej piłkarskiej pań. W sobotę (8 kwietnia) od razu doszło do derbowego starcia rezerwowych zespołów OKS Stomil i KKP Stomilanki. Po raz trzeci w tym sezonie triumfowały te ostatnie, a rezultat 8:0 (4:0) jest jednoznaczny. Lider nadal imponuje bilansem (komplet punktów). Pozostałe mecze były wyrównane. Victoria zremisowała z Olimpia Elbląg 2:2, a Wikielec przegrał z MOSiR Kętrzyn 1:2

• MP Juniorów i II Puchar Polski Kadetów (styl wolny) Staszów – Cztery pucharowe krążki

W Staszowie odbyły się w weekend (8/9 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorów i II Puchar Polski Kadetów w stylu wolnym.Starsi zawodnicy nie odnieśli sukcesów (najwyższe 9 miejsce Brunon Sawicki z Budowlanych Olsztyn w kat. 84 kg), za to kadeci wracają z czterema krążkami: srebrny i trzema brązowyni, To optym istyczne przed Ogólnopolska Olimpiadą Młodzieży

• W III lidze podlaskiej – MKS MOSiR Kętrzyn zaakcentował wicemistrzostwo

W weekend (1/2 kwietnia) odbywa się ostatnia kolejka spotkań III ligi podlaskiej piłkarzy ręcznych. MKS MOSiR Kętrzyn pokonał we własnej hali EKS Szczypiorniak Ełk 32:28 i tym samym zaakcentował tytuł swój wicemistrzowski ligi. Ełczanie zakończą rywalizację na piątym miejscu. (szczegóły z meczu niebawem) Mecz TS Siemiatycze – Czarni Olecko nie odbył się w tym terminie. Spotkanie Bestios – Słoneczny Stok – przełożone na 4 kwietnia.

• II Puchar Polski Kadetów (styl klasyczny) Janów Lubelski 2017 – Na podium: Wiktor Żukowski, Grzegorz Borkowski i Kacper Łuczak

W Janowie Lubelskim odbył się w miniony weekend (1/2 kwietnia) II Puchar Polski kadetów w zapasach (styl klasyczny). Wystartowało 170 zawodników z 50 klubów. Bardzo dobrze spisali się klasycy Warmii i Mazur. Zdobyli trzy medale: srebrny Wiktor Żukowski (Budowlani Olsztyn) – 42 kg, oraz brązowe: Grzegorz Borkowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 68 kg i Kacper Łuczak (Sokół Lubawa) - 85 kg.

• Puchar Polski Bydgoszcz Cup 2017 (pełne wyniki) – Start Olsztyn hegemonem, Warmia i Mazury z przytupem

W miniony weekend (25/26 marca) odbył się jeden z największych turniejów teakwondo olimpijskiego w kraju – Międzynarodowy Puchar Polski Bydgoszcz Cup 2017. Na sześciu matach rywalizowało około 700 zawodniczek i zawodników, w tym wielu z Warmii i Mazur, którzy zgodnie zresztą z oczekiwaniami ogrywali czołowe role. Start Olsztyn stał się hegemonem wygrywając prestiżową klasyfikacje zespołową. AZS UWM był trzeci.

• W Olecku wreszcie radość - EKS Szczypiorniak bez asów nie daje rady, Jaćwingowie nie zagrozili liderowi

W piątkowym (24 marca) meczu III ligi podlaskiej piłki ręcznej Czarni Olecko pokonali wicelidera tabeli MKS MOSiR Kętrzyn 23:18 (13:7).  Czarni nie raz udowodnili, że są zespołem nieobliczalnym, który może pokonać najmocniejszych i przegrać z outsiderami. W Ełku EKS Szczypiorniak pozbawiiony wiodących zawodników przegrał z MOKS Słoneczny Stok 28:32 (12:12), Jaćwingowie Gołdap ulegli liderowi z Siemiatycz 23:34

• Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS SP Susz 2016/17 - Dziewczęta SP 9 Ełk i chłopcy SP 4 Działdowo

W Suszu odbyły się w środę (22 marca) Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów dziewcząt i 12 chłopców,obowiązywał system do dwóch przegranych. Mecze rozgrywano do trzech zdobytych punktów. Złote medale zdobyły dziewczęta z SP 9 Ełk i chłopcy z SP 4 Działdowo.

• Międzynarodowy Turniej “Jelgava Open Cup 2017 – z Łotwy Niedźwiedzie wrócili z tarczą

W niedzielę (19 marca) na Łotwie zakończył się Międzynarodowy Turniej “Jelgava Open Cup, poświęcony legendzie radzieckiego boksu – Aleksandrowi Knochowi. Wystartowało 64 zawodników z 8 krajów: Łotwa, Litwa, Estonii, Białorusi, Szwecji, Irlandii, Rosji oraz Polski, którą reprezentowało czterech pięściarzy Niedźwiedzia Kętrzyn. Dwóch z nich zdobyło medale: srebrny i brązowy.

• Pozytywna Liga przemyślaną zabawą – Dzieci muszą grać i to jak najwięcej

Około 60 zawodników wzięło udział w cyklu spotkań Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej w sezonie 2016/2017. To spontaniczne rozgrywki, promujące tę dyscyplinę wśród dzieci. Przepisy są zmodyfikowane, mobilizujące uczestników w każdym momencie gry. Turniej finałowy odbył się w Kętrzynie gdzie cztery drużyny walczyły o pierwsze trofea sportowe. Zwycięzcami finału i całej ligi zostali zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn

• MP w bilardzie (karambol 3-bandy) Kętrzyn 2017 –Dawid Tonojan mistrzem, marzenia prawie spełnione

W Kętrzynieodbyły się Mistrzostwa Polski w bilardowej specjalności karambol 3-bandy. Gospodarze, którzy należą do ścisłej czołówki liczyli, że u siebie sprawią satysfakcję kibicom. I udało się. Złoty medal zdobył Dawid Tonojan Pokonał w drodze do finału czterech rywali, a w decydującym meczu pokonał ubiegłorocznego mistrza Polski Konrada Juszczyszyna z Bierunia.

• I Puchar Polski Kadetów (styl wolny) Włodawa 2017 – Sebastian Niemiec tym razem drugi

We Włodawie odbył się w miniony weekend I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z około 60 klubów. Z reprezentantów Warmii i Mazur najlepiej spisał się Sebastian Niemiec (Orzeł Karolewo) – srebrny medalista kategorii 85 kg. W dziesiątce znalazło się jeszcze pięciu zawodników, a nie było to łatwe, bowiem rywalizowało kaategoriach ponad 20 wolniaków.

• Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików Ulan Majorat 2017 – Bartoszyce, Mrągowo i Kętrzyn bez respektu

W miejscowości Ulan Majorat odbył się w miniony weekend (4/5 marca) VI Międzynarodowy i XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców To impreza z gwarancją rozegrania wielu spotkań z różnej klasy rywalami. W bardzo silnej stawce brąz zdobyli młodzicy MKS MDK Bartoszyce, na podium stanęły też dziewczęta MUKS Omega Mrągowo i UKS MDK Jedynka Bartoszyce.