Kętrzyn

 • Triathlon Gołdap 2017 – Jakub Ołowski i Piotr Witkowski triumfatorami w open

  Kilkuset uczestników wystartowało w niedzielę (23 lipca) w imprezie Triathlon Gołdap 2017. Na bardzo malowniczych trasach rozegrano kilka konkurencji, w tym trzy najbardziej prestiżowe. W połówce Iron zwyciężył Jakub Ołowski (Biskupiec), natomiast w supersprincie (1/8 Iron) triumfował Piotr Witkowski (Kętrzyn). Cieszy duża frekwencja zawodników z Warmii i Mazur. W naszym regionie ta dyscyplina ma coraz więcej zwolenników.

 • „Powiat CUP (6) Wilkowo 2017”- Gmina Wiejska Ełk z dużą przewagą

  W niedzielę (16 lipca) w Wilkowie odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. W VI turnieju walczyło 11 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 4 pary; kobiety – 3 pary; otwarta – 4 pary.

 • BGŻ BNP Paribas Cup Giżycko 2017 – Puchar w Suwałkach, ale są akcenty warmińsko-mazurskie

  W Giżycku odbył się w weekend (7/8 lipca) turniej tenisowy amatorów - BGŻ BNP Paribas Cup. Rywalizowało 16 zawodników z Giżycka, Suwałk, Białegostoku, Węgorzewa, Łomży, Olecka, Kętrzyna i Gdańska.Obowiązywał system pucharowy, z tym, że tenisiści, którzy odpadli we wstępnej fazie grali też o dalsze miejsca. Triumfował suwalczanin Robert Usarek, na podium znaleźli się też: Maciej Kudyk (Giżycko) i Szymon Wrzyszcz (Olecko).

 • Gramy w całym województwie – Magda Krogulska i Maciej Petelczyc najlepsi w Kętrzynie, w Bartoszycach jak zwykle Grand Prix

  Na boiskach kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” 10 lipca odbył sie turniej mikstów w siatkówce plażowej.W imprezie wzięło udział aż 13 par z Olsztyna, Białegostoku, Ełku, Mrągowa, Bartoszyc, Szczytna, Korsz i Kętrzyna.Przyjechało sporo zawodników, którzy z powodzeniem grają w rozgrywkach ligowych w hali, a i na powietrzu radzą sobie doskonale.

 • OOM Pułtusk 2017 – Zuzanna Zych zdobyła brąz, chłopcy bez medalu

  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie w Pułtusku wystartowała 14-osobowa ekipa z Warmii i Mazur z klubów: PKS Gwardia Szczytno, UKS Junior Świątki, UKS Kontra Elbląg, MKB Mazur Ełk, LKS Niedźwiedź Kętrzyn.  Brązowy medal w kat. 52 kg zdobyła  Zuzanna Zych z UKS Junior Świątki.Żaden z chłopców nie awansował do strefy medalowej, a jedyne zwycięstwo w turnieju odniósł Adrian Krukowski (Mazur Ełk)

 • Ultra TriCiti Trail Gdańsk 2017 – Natura na wyciągnięcie ręki...

  W niedzielę (9 lipca) w Trójmieście odbył się kolejny Ultra Tri Citi Trail – bieg terenowy, którego trasa wiodła przez Park Krajobrazowy. Kolejne zetknięcie z naturą, a jednocześnie ostra rywalizacja sportowa. Do wyboru były trzy dystanse: 80 km, 42 km i 21 km, dodatkowo ścigała się młodzież, co w imprezach masowych w Polsce staje się dobrą tradycją. Chwała zwycięzcom, ale gratulacje należą się wszystkim, którzy osiągnęli metę.

 • O Puchar Burmistrza Barczewa 2017 –Tylko Białorusin przed Igorem Janikiem

  Prawie 100 zawodników uczestniczyło w weekend (8/9 lipca) w Międzynarodowym Turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Barczewa.Frekwencja poparta została jakością. Nie zabrakło zawodników z dużym dorobkiem, ale było tez sporo dzieci i młodzieży. Pula nagród wynosiła 3200 zł. a najwięcej z niej uszczknął Białorusin Sergei Zhuck,który w klasyfikacji open wyprzedził Igora Janika (Elbląg) przy równej liczbie punktów.

 • Powiat Cup (4) Wilkowo 2017 – Nie straszny im deszcz...

  W niedzielę (2 lipc) w Wilkowieodbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. W IV turnieju walczyło 18 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze, chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 5 par; kobiety – 4 pary; otwarta – 9 par. Kategorie kobiet i dzieci grały „każdy z każdym” a kategoria „otwarta” walczyła systemem „brazylijskim”.

 • ME w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Biała Podlaska 2017 – Makarewicz i Kozeko wrócili z medalami

  W Białej Podlaskiej zakończyły się w niedziele (2 lipca) Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Startowali reprezentanci 20 państw Starego Kontynentu, nie zabrakło także akcentów warmińsko-mazurskich. Wprawdzie w siłowych konkurencjach oficjalne komunikaty ukazują się z opóźnieniem, ale wiadomo, że medale zdobyli reprezentanci Bartoszyc i Kętrzyna.

 • XXVII Międzynarodowy Bieg Po Plaży Jarosławiec 2017 – Straż Graniczna ma się dobrze

  W Jarosławcuodbył się w niedzielę (2 lipca) 27 Międzynarodowy Bieg po Plaży na dystansie 15 km.Wystartowało około 700 uczestników, w tym niewielka grupa z Warmii i Mazur, głównie osoby związane ze Strażą Graniczną, które znalazły się w ścisłej czołówce. Tomasz Kowalski zajął 11 miejsce i wygrał kat. M40,Andrzej Luśnia był 17, a Roman Liśkiewicz26.

 • VI Memoriał Jerzego Kowalskiego Biskupiec 2017 – Przestało padać jak na zamówienie, Szymon „depnął”, a Dawid podążył za nim

  W niedzielę (2 lipca) odbyło się w Biskupcu 23 Międzynarodowe Kryterium Kolarskie. Był to zarazem 6 Memoriał Jerzego Kowalskiego. Impreza doroczna, na którą czeka wielu fanów sportu w mieście , bowiem nadarza się niepowtarzalna okazja by zobaczyć „na żywo” wszystkie generacje zawodników biskupieckiej kuźni talentów w konfrontacji z rywalami z regionu, kraju, a także zawsze mocnymi Rosjanami.

 • Maraton MTB 24h Zagnańsk 2017 – Magda Chmielewska z Kętrzyna „wykręciła” 255 km

  W miniony weekend (24/25 czerwca) w Zagańsku koło Kielc odbył się 24godzinny Maraton MTB. Organizatorzy cyklu Cisowianka Mazovia MTB szukają nowych form rywalizacji by uatrakcyjnić sezon i tego typu próba ( istnieje w terminarzu już kilka sezonów) jest tego przykładem. W Zagnańsku startowała Magda Chmielewska z Kętrzyna, która zajęła drugie miejsce w rywalizacji open pań. Przejechała dystans 255 km.

 • Runmageddon Rekrut, Classic i Kids Ełk 2017 –To trzeba przeżyć, zobaczyć...

  Runmageddonw miniony weekend (24/25 czerwca) znów trafił do Ełku, gdzie rozegrano trzy konkurencje: Rekrut, Classic i Kids. Trasy były oczywiście zróżnicowane, mniej lub bardziej wymagające, ale wspólny mianownik wyłaniał się jednoznacznie i był aż nadto czytelny. Po prostu ten rodzaj sportu ekstremalnego zyskał aprobatę w Polsce i uczestników jest coraz więcej. Kochamy wyzwania i chcemy się sprawdzić.

 • Powiat Cup (3) Węgorzewo 2017 – Z turnieju na turniej ciekawiej

  W niedzielę (25 czerwca) w Węgorzewieodbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. W kolejnym turnieju walczyło 27 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) - 8 par; kobiety – 8 par i otwarta – 11 par. Zawody trwały ponad 10 godzin. W tym czasie rozegrano 52 mecze na dwóch boiskach.

 • Cyklo Gdynia 2017 – Artur Korc i kętrzynianie w czołówce

  W niedzielę (25 czerwca) odbyła się w Trójmieście impreza Cyklo Sport. Amatorzy kolarstwa rywalizowali na dwóch dystansach: 134 km i 44 km. W sumie zjawiło się ponad pół tysiąca kolarzy. W wyścigu długim dziewiąte miejsce zajął Artur Korc (Giżycko Openeo.pl), natomiast w krótkiej próbie w czołowej dziesiątce znaleźli się kętrzynianie: Artur Nestorowicz i Paweł Skórka. W kat. 30/39 odnieśli podwójne zwycięstwo.

 • Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów Olsztyn 2017 – Tytuły rozdane, przed nimi większe wyzwania

  W sali Zespołu Szkół Ekonomicznych (ul. Bałtycka) w Olsztynie odbyły się w dniach 15/18 czerwca Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-MazurskiegoJuniorów w szachach. Rywalizowali miłośnicy „królewskiej gry” od 9 do 17 lat. Największa frekwencję zanotowaliśmy w kategorii chłopców do 9 lat (23 zawodników). Niektóre grupy wiekowe połączono, ale prowadzono oddzielne klasyfikacje.

 • II liga: Stomil SA jak na beniaminka świetnie, ale... - III liga dużo grania i to najważniejsze

  Zakończyły się rozgrywki II ligi piłkarskiej pań w grupie mazowieckiej. Piłkarki OKS Stomil SAzajęły ostatecznie drugie miejsce, co jak na beniaminka jest wynikiem doskonałym, ale gdy długo walczyło się o mistrzostwo zawsze pozostaje niedosyt. Ale to tylko wrażenia. Olsztynianki grały na ogół dobrze, zdobyły dużo doświadczenia, a co najważniejsze są młode i wszystko przed nimi

 • Ciechanowskie Święto Biegania 2017 – Szybkie tempo Romana Liśkiewicza i Dariusza Wędrowskiego

  W Ciechanowskim Święcie Biegania swój (18 czerwca) swój udział zaakcentowali reprezentanci Warmii i Mazur zajmując wiele miejsc na podium. Rywalizowano w półmaratonie i 10 km. W biegu dłuższym piąty na mecie był Roman Liśkiewicz (Kętrzyn) – zwycięzca kategorii 45/49. Na dziewiątej pozycji finiszował Denis Guzowski (Szczytno), triumfując jednocześnie w grupie 18/24.

 • Powiat CUP (2) Lembruk 2017 – Sport na pierwszym planie, ale innych atrakcji też nie brakowało

  W niedzielę (18 czerwca) w Lembruku (Gmina Wiejska Mrągowo) odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. Jako gospodarz - turniej otworzył Wójt Gminy Wiejskiej MrągowoPan Jerzy Krasiński. Oprócz rozgrywek na wzorowo przygotowanym boisku mieszkańcy Lembruku przygotowali wiele atrakcji, zapewnili też uczestnikom komfortowe warunki gry i wypoczynku

 • Garmin Iron Triathlon Elbląg 2017 – Uczestnicy zachwyceni – to znakomite miejsce

  Triathlon dyscyplina, która w ostatnich latach w Polsce jest prawdziwym sportowym hitem, po raz drugi zawitał do Elbląga, gdzie w niedzielę (18 czerwca) odbyła się impreza z cyklu Garmin Iron. Były to trzecie zawody (poprzednie w Piasecznie i Ślesinie). Tym razem na starcie stanęło około pół tysiąca uczestników na dystansach 1/8 i 1/4 Iron. Odbyły się również zawody dzieci pod hasłem Garmin Kids. To sprzyja występom całych rodzin.