Kętrzyn

 • Święto młodzieżowej piłki ręcznej w Olsztynie – 42 zespoły (aż siedem ze Szczypiorniaka), ambicja i walka to pewne, szukamy talentów!

  W dniach 22-24 września (piątek/niedziela) odbędzie się kolejna edycja turnieju młodzieżowej piłki ręcznej pod nazwą OLSZTYN HANDBALL CUP 2017. W tym roku będziemy gościć w Olsztynie aż 42 zespoły (w tym 7 ze Szczypiorniaka). Rywalizacja przebiegać będzie w trzech grupach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i chłopców (2005 i młodsi).

 • Turniej na OKT Jodłowa – Panie wzięły sprawy w swoje ręce, W-MZT pomógł i efekt doskonały

  Na kortach OKT Jodłowa w Olsztynie odbył się w sobotę (16 września) Turniej Kobiet w rekordowej obsadzie. Pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego.rywalizowało 29 amatorek białego sportu z Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego Kwidzynia i Kętrzyna. Najlepszą tenisistką została Urszula Kopeć z Olsztyna, która w finale pokonała Barbarę Mysiak z Iławy

 • I rzut Warmińsko-Mazurskiej Ligi Międzyszkolnej 2017/18 – Udana premiera w Nowym Mieście Lubawskim

  To już kolejny sezon Warmińsko-Mazurskiej Ligi Międzszkolnej w zapasach formuły sprawdzonej, która aktywuje wszystkie ośrodki tej dyscypliny w regionie. Inauguracja sezonu 2017/18 nastąpiła w sobotę (16 września) w Nowym Mieście Lubawskim i w klasyfikacji drużynowej przyniosła sukces LUKS Warmia Lidzbark Warmiński przed GSZS Rybno i Sokołem Lubawa.Rywalizowano w kat. młodzików (2003/2006) i minizapasach (2007 i młodsi)

 • Krajowe Mistrzostwa LZS (styl wolny) Krotoszyn 2017 – Na podium Kętrzyn i Karolewo

  W Krotoszynieodbyły się w miniony weekend (9/10 września) Krajowe Mistrzostwa LZS w zapasach w stylu wolnym. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych. W kadetachsrebrny medal wywalczył Mateusz Woźniak (UKS Olimp Gimn. Kętrzyn) w kat. 100 kg, a brązowe: Jakub Furlepa (Kętrzyn) w kat. 58 kg i Kasjan Czubaszek (Orzeł Karolewo) w kat. 69 kg. W młodzieżowcach Patryk Zwada (Kętrzyn) był piąty w kat. 69 kg.

 • Młodzi futboliści uczcili 70-lecie Granicy Kętrzyn - Stomil II Olsztyn najlepszy

  Z okazji 70-lecia KKS Granica w Kętrzynie odbył się w niedziele (10 września) Międzynarodowy Turniej Chłopców (rocznik 2006). W imprezie uczestniczyły: Pisa Barczewo, Stomil I i II Olsztyn , Masuria Giżycko, Granica Kętrzyn, Soccer Kętrzyn, Orlęta Reszel oraz zespół z Prawdińska – obwód kaliningradzki (Rosja). Najpierw rywalizowano w dwóch grupach, których mistrz i wicemistrz kwalifikowali się do półfinału.

 • W III lidze kobiet – Na razie prowadza OKS Stomil II i Wikielec

  W sezonie 2017/2018 w III lidze warmińsko-mazurskiej kobiet w piłce nożnej występuje pięć zespołów. Do tej pory (trzy kolejki) rozegrano cztery spotkania. Prowadza drużyny OKS Stomil II Olsztyn i GKS Wikielec, które zremisowały w bezpośredniej potyczce, a wygrały po jednym spotkaniu z MOSiR-em Kętrzyn.KKP Stomilanki II Olsztyn mają za sobą jeden wygrany mecz z Kętrzynem. Na razie nie grała Victoria Bartoszyce.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Bęsia 2017 - Kuba Pałasz lepszy od mazowieckiej koalicji

  W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Bęsi odbyły się w dniach 8/10 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Startowali reprezentanci: Mazowsza oraz Warmii i Mazur w wieku 8/10 lat. Piękny sukces odniósł Jakub Pałasz (UKS Trzydziestka Olsztyn), który wygrał turniej chłopców. W dziesiątce znaleźli się: na czwartym miejscu Maciej Kraśniewski (Uzdowo) i Szymon Trochimczuk (UKS Skoczek Elbląg).

 • Atestowana Mazurska Piątka Mikołajki 2017 – Ostre tempo Wronowskich

  W sobotę (9 września) w Mikołajkach odbyła się Atestowana Mazurska Piątka, która wchodziła w skład cyklów Biegowego Grand Prix Mikołajek i Biegam Bo Lubię Polska Wieś.Dystans 5 km najszybciej pokonali Pnowie Wronowsbt z Bani Mazurskich. Wygrał Rafał przed Albetrem.Trzeci finiszował Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Alicka z Pisza.

 • II Potrójna Pętla Mazurska Giżycko 2017 – Wilk, zając czy wiewiórka - do wyboru, do koloru

  W Lesie Miejskim w Giżycku odbyła się w sobotę (9 września) II Potrójna Pętla Mazurska. To impreza biegowa skierowana do amatorów o różnym stopniu wytrenowania. Dlatego można było wybrać jeden z trzech dystansów: 15 km – Bieg Wilka, 10 km – Bieg Zająca i 5 km – Bieg Wiewiórki. Rywalizowano na 5-kilometrowej pętli.

 • 55 Bieg Westerplatte Gdańsk 2017 – Kazimierz Podolak pół wieku później, Marcin Spustek siódmy(open), Roman Liśkiewicz drugi (M40), Alicja Misiak druga (K20)

  W niedzielę (10 września) odbył się w Gdańsku 55 Bieg Westerplatte.Start tradycyjnie usytuowano historycznym przyczółku, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Meta znajdowała się przy Europejskim Centrum Solidarności! Hołd bohaterom złożyło około 4 tysiący uczestników, którzy rywalizowali na 10-kilometrowej trasie. Znalazł sie wśród nich Kazimierz Podolak, zwycięzca pierwszego biegu.

 • 35 PKO Maraton Wrocław 2017 – Damian Pieterczyk ósmy na mecie, jako drugi z Polaków

  W niedziele (10 września) odbył się 35 PKO Maraton Wrocław. Rywalizacje ukończyło ponad cztery tysiące uczestników. W tej sytuacji ósme miejsce olsztynianina Damiana Pieterczyka jest znakomite, tym bardziej, że przed nim byli tylko czarnoskórzy długodystansowcy i Kamil Jastrzębski z Kraśnika. Pan Damian jest wytrawnym biegaczem i pokonanie maratonu nie jest problemem, choć wynik uznajemy za imponujący.

 • Polonia Summer Cup (r.2006 i 2009) Lidzbark Warmiński 2017 – Tym razem główne nagrody dla gości

  W weekend (2/3 września) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się młodzieżowe turnieje piłkarskie (roczniki: 2006 i 2009) Polonia Summer Cup, które zakończyły letnia odsłonę cyklu. Tym razem główne nagrody przypadły gościom. W rywalizacji starszych chłopców zwyciężył ZWAR Warszawa, a trzecie miejsce zajęła AP Ostróda. W młodszym roczniku wygrał zespół Escola Pruszcz Gdańsk przed Granica Kętrzyn i MKS Korsze.

 • XI (finałowy) Turniej rozgrywek „Powiat CUP 2017” – W Kętrzynie emocje do ostatniej piłki

  W niedzielę (3 września) w Kętrzynie, odbył się XI - Finałowy Turniej rozgrywek w siatkówkę plażową „Powiat CUP 2017”. Udział wzięło 16 zespołów w trzech kategoriach: ogólna – 7; kobiet – 4; dzieci – 5. Pogoda nie była nadzwyczajna, ale na szczęście nie padało i przez dziewięć godzin trwała zacięta walka o zwycięstwo w turnieju i klasyfikacjach końcowych.

 • Grand Prix Górowa Iławeckiego (4) 2017 – Rządziły: Gołdap i Olsztyn

  Po wakacyjnej przerwie w sobotę (2 września) do rywalizacji powrócili uczestnicy V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Wzięło w nich udział 3 zawodniczki i 33 zawodników z Szymonem Szewczykiem na czele. Jednak nie pograł on zbyt długo, wycofując się z turnieju z powodów zdrowotnych. W tej sytuacji sobotnie zawody zdominowali zawodnicy z Olsztyna i Gołdapi.

 • Półmaraton Philips (MP) w Piła 2017 – Aleksandra Lisowska z brązowym krążkiem

  W niedzielę (3 września) odbył się Półmaraton Philipps Piła. W tej imprezie rywalizowano również o medale Mistrzostw Polski w półmaratonie. Kolejny sukces w swej karierze odniosła Aleksandra Lisowska. Wychowanka Zatoki Braniewo, od wielu lat reprezentująca AZS UWM Olsztyn zdobyła brąz. W biegu otwartym wystapiło wielu zawodników z Warmii i Mazur. Najwyżej sklasyfikowano Grzegorza Kłosa (Olsztyn) – 32 miejsce.

 • Festiwal Szachowy Wilkasy 2017 – Udany rewanż Krzysztofa Budrewicza

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Wilkasach odbył się w miniony weekend (2/3 września) Festiwal Szachowy, który obejmował dwa turnieje zaliczane do Grand Prix Warmii i Mazur. Obsada mocna, wystąpiła czołówka regionu, także mocni Białorusini. I właśnie Sergei Zhuck z Grodna okazał się najlepszy w sobotnim turnieju. Drugi był Krzysztof Budrewicz (Hetman Pionier Kętrzyn),który w niedzielę zrewanżował się rywalom.

 • W Ełku zagrali II-ligowcy – MOSiR Kętrzyn trzymał się do przerwy

  W środę (30 sierpnia) w hali widowiskowo - sportowej w Ełku  odbył się mecz piłki ręcznej pomiędzy II ligowymi drużynami MKSMOSiR Kętrzyn i KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka Faworytem był zespół z Podlasia, który już kilka sezonów występuje na drugim froncie. I to sie sprawdziło. Kętrzynianie (beniaminek II ligi) przegrali to spotkanie 23:33 (12:13).

 • W Kętrzynie mundurowi bez mundurów– W Działdowie Mistrzostwa Miasta

  W Kętrzynie odbył się w niedzielę (27 sierpnia) X Turniej w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta oraz Komendanta Powiatowego Policji.W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

 • Powiat Cup (9 i 10) Wilkowo 2017 – To już ostatnia prosta...

  W niedziele (13 i 27 sierpnia) w Wilkowieodbyły się IX i X turnieje rozgrywek w siatkówkę plażową „Powiat CUP 2017”. To już finisz interesującego cyklu, w którym startują siatkarze amatorzy z Gmin: Kętrzyn, Ełk, Mrągowo, Węgorzewo i Bartoszyce. Liderzy klasyfikacji musza bronić swych pozycji, bo różnice punktowe nie sa duże, a wszystko rozstrzygnie się 3 września w Kętrzynie. Relacje z dwóch ostatnich turniejów.

 • Półmaraton Gusiev – Gołdap 2017 – Państwo Osior i Roman Liśkiewicz podreperowali reputację

  W sobotę (26 sierpnia ) odbył się XXIII Międzynarodowy Półmaraton Gusiew-Gołdap. Międzynarodowa impreza jest jednym z najstarszych biegów w Polsce, a najstarszym na Warmii i Mazurach. Tym razem trasa długości 21 km 097 m wiodła z Rosji przez granicę z Polską i zakończyła się w centrum Gołdapi. Drugie miejsce wśród pań (pierwsze w kat. K30) zajęła Beata Pokrzywińska-Osior.