Lidzbark Warmiński

• Mistrzostwa Województwa Lidzbark Warmiński 2017 - Tytuły w regionie też się liczą, a wyniki są naprawdę obiecujące

W sobotę (27 maja) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwaw lekkiej atletyce. To impreza, której rangę warto docenić, a właściwie ją przywrócić.. Przez lata medale zdobywane w regionie trochę się straciły blask i trzeba podnieść ich prestiż, tym bardziej, że startuje wielu utalentowanych zawodników. Rezultaty uzyskane w sobotę zasługują naprawdę na uznanie.

• IV Grand Prix Warmii - XIII Lidzbarski Bieg Uliczny – Szybkie tempo Daniela Mikielskiego

W niedzielę (28 maja) odbył się XIII Lidzbarski Bieg Uliczny zaliczany do klasyfikacji Grand Prix Warmii. W głównej konkurencji na dystansie 10 kilometrów wystartowało prawie 80 uczestników, w tym wielu znanych długodystansowców. To walce na trasie nadawał Daniel Mikielski z Olsztynka i wygrał z wyraźna przewagą przed Szymonem Gwardjakiem,który okazał się najszybszym reprezentantem gospodarzy.

• Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Bartoszyce 2017 – Imponujące skoki zapierały dech...

W minioną niedziele (21 maja) na torze motocrossowym w Bartoszycach odbyła sie eliminacja mistrzostw okręgu warmińsko-mazurskiego. Frekwencja dopisała, wystapilo wielu znanych zawodników także spoza regionu, akurat był to stosowny termin bez imprez najwyższej rangi. Na ogół zwyciężali faworyci, którz z pozodzeniem startują taże w mistrzostwach strefy Polski Północnej.

• MP Kadetów OOM 2017 – Maksymilian Miastowski z Dekorglassu podwójnym medalistą, a w deblu złotym

W Drzonkowie zakończyła sie 21 maja Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. Piękny sukces odniósł Maksymilian Miastowski (Deklorglass Działdowo), który został mistrzem Polski kadetów w deblu i brązowym w singlu.  Niedzielny finał działdowianin i jego parter wygrali 3:2. Dekorglass od kilku lat pracuje z młodzieżą i zbiera owoce. Niedawno na podium MP młodzików stanął Mateusz Rutkowski.

• XLVI Puchar Warmii i Mazur Młodzików Olsztyn 2017 – Jak zwykle obsada super, ciężko było wskoczyć na podium

W sobotę (20 maja) w Uranii odbył się tradycyjny turniej zapaśniczy o Puchar Warmii i Mazur.Od kilku lat impreza skierowana jest do młodzików i przeprowadzana w trzech kategoriach: stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. W tym roku na matach Olsztyna wystąpiło ponad 220 zawodniczek i zawodników z kraju, także goście z Rosji i Białorusi. Niełatwo było o zwycięstwa.

• Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (2) Lidzbark Warmiński 2017 – Szczepański, Lango i Lewko pojechali na maksa

W Lidzbarku Warmiński odbyła się w niedzielę (14 maja) II runda Mistrzostw Strefy Polski Północnejw motocrossie. Pogoda dopisała, a więc frekwencja też, było to prawdziwego święto w mieście, gdzie tradycje tej dyscypliny są ogromne. Gospodarze mieli powody do radości. W klasie MX B podwójne zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Lidzbarka. Wygrał Marcin Szczepański przed liderem klasyfikacji Wojciechem Kuształą.

• Lidzbark Warmiński Cross Country 2017 – Paweł Kowalkowski odjechał wszystkim

W niedzielę (14 maja) na trasach wokół Krzyżowej Góry odbyła się impreza MTB pod hasłem Lidzbark Warmiński Cross Country 2017. Ponad 100-osobowa stawka uczestników rywalizowała w kategoriach: Pro i Amator. Wyścig „zawodowców” wygrał Paweł Kowalkowski z Lubawy (Centrum Rowerowe Olsztyn), który osiągnął ponad 10-minutowa przewagę nad drugim na mecie Grzegorzem Maleszką (Olsztyn).

• Mistrzostwa Polski LZS (klasyczny) Zamośc 2017 – Złoto Kacpra Łuczaka i Piotra Wiśniewskiego

W Zamościu odbyły się w weekend (13/14 maja) Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach (styl klasyczny) kadetów i młodzieżowiców. Warmię i Mazury reprezentowali zawodnicy: Sokola Lubawa i Warmii Lidzbark Warmiński, którzy łącznie zdobyli sześć medali, w tym dwa złote.Na najwyższym stopniu podium stanęli: kadet: Kacper Łuczak (Sokół) w wadze 100 kg i młodzieżowiec Piotr Wiśniewski (Warmia) – 84 kg.

• W II lidze to już koniec – Trochę uśmiechu i...nadziei w Kortowie

Niedzielnym (14 maja) meczem w Kortowie między zespołami English Perfect UWM Olsztyn i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński zakończyły się rozgrywki w II lidze tenisa stołowego. Gospodarze wygrali 9:1 i zajęli przedostatnie miejsce przed Warmią. Zgodnie z regulaminem się to lokaty spadkowe, ale sporo się w ligach zdarzyło i zdarzyć jeszcze może, dlatego nadzieje kortowian na uratowanie się w II lidze nie są wcale pozbawione sensu.

• Mistrzostwa Województwa Skrzatów i żaków Mrągowo 2017 – Natalia Bogdanowicz z kompletem medali

W Mrągowieodbyły się w sobotę (13 maja) Mistrzostwa Województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Skrzaci rywalizowali tylko w grach pojedynczych, starsi zawodnicy oprócz singli wystąpili jeszcze w grach podwójnych i mikstach. Najważniejsze tytuły w grach pojedynczych powędrowały do Pisanicy, Lidzbarka Welskiego i Lidzbarka Warmińskiego. Komplet trzech złotych medali wywalczyła Natalia Bogdanowicz.

• OOM (styl klasyczny) Drzonków 2017 – Srebro Kacpra Łuczaka, cieszy, ale obraz pesymistyczny

W Drzonkowiezakończyła się w niedzielę (30 kwietnia) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach (styl klasyczny). Wystąpiło 11 zawodników z Warmii i Mazur. Miejsce w czołówce krajowej potwierdził Kacper Łuczak (Sokół Lubawa), który w wadze 85 kgzdobył srebrny medal. Godne uwagi jest piąte miejsce Radosława Gajewskiego (Sokół) w wadze 63 kg. Były dwie dziewiąte lokaty, które można uznać za przyzwoite.

• XI Memoriał Andrzeja Grubby Lidzbark Warmiński 2017 – Do Sopotu pojedzie SP 9 Ełk

W Lidzbarku Warmińskim odbył się we wtorek (9 maja) turniej wojewódzki XI Memoriału Andrzeja Grubby. Przesłaniem imprezy jest uczczenie pamięci Tego wybitnego polskiego sportowca oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, które charakteryzowały Jego karierę sportową. Wystąpiło aż 29 zespołów, a najlepsza okazała się SP 9 Ełk, która reprezentować nas będzie turnieju krajowym.

• Warmińska Amatorska Liga Koszykówki – GSMK Giżycko mistrzem

W sobotę (6 maja) w Lidzbarku Warmińskim odbył się turniej finałowy Warmińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W finale zagrały drużyny GSMK Giżycko i Ballerz Olsztyn. Wygrała drużyna z Giżycka. W meczu o trzecie miejsce Krozmet pokonał UWM. Wszystkie mecze były wyrównane, interesujące, emocji więc nie zabrakło.

• Ogólnopolski Mityng Lidzbark Warmiński 2017 – Pierwsze wprawki z kilkoma rodzynkami

W niedzielę (7 maja) na Stadionie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny z udziałem zawodników sekcji warmińsko-mazurskich, a także reprezentantów Podlasia oraz Kujaw i Pomorza. Dla większości był to pierwszy start po długich przygotowaniach. Nie zabrakło znanych postaci. Na nietypowych dystansach (150 m i 300 m) pobiegł Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno).

• MP w Motocrossie (1) Sobieńczyce 2017 – Cezary Lewko z Motoklubu Olsztyn trzeci w MX 125

Pogoda trochę zakłóciła kalendarz startowy motocrossowców, ale Sobieńczycach odbyła się w niedziele (7 maja) I eliminacja Mistrzostw Polski. Z zawodników sekcji warmińsko-mazurskich zdecydowanie najlepiej wypadł Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn), który w klasie MX 125 ccm zajął w klasyfikacji tej imprezy trzecie miejsce (2 i 3 w wyścigach) z tą sama liczba punktów co drugi Dariusz Rapacz z Osielca.

• CYKLO Gniewino szosa 2017 – Silna paka z Kętrzyna

W ramach imprezy Cyklo Szosa 2017 odbył się w sobotę (30 kwietnia) w Gniewinie wyścig kolarski amatorów. Rywalizowano na dwóch dystansach: 46 km i 92 km. Na krótszym świetnie wypadli kolarze skupieni w sekcji Kętrzyn Bike Team. Piąty na metę przyjechał Michał Szepietowski, który jednocześnie wygrał klasyfikacje 30/39 lat. Pozostali kętrzynienie też uplasowali się na wysokich miejscach.

• OOM (styl wolny) Drzonków 2017 – Srebro Mateusza Woźniaka na osłodę

Turniej w stylu wolnym (3/4 maja) w Drzonkowie zakończył tegoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżyw zapasach. Do trzech poprzednich krążków czwarty – srebrny dołożył Mateusz Woźniak z UKS Olimp Gmina Kętrzyn w kategorii 100 kg. W dziesiątce zmieścili się: Jakub Biedrzycki (Kętrzyn) – 8 miejsce, Grzegorz Borkowski – 9 i Wojciech Szałkowski – 10 (obaj Warmia Lidzbark Warmiński)

• Mistrzostwa Województwa Młodzików i Kadetów 2017 – Każdy wziął coś dla siebie

W sobotę (29 kwietnia) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym w kategoriach: młodzi i kadet.Oprócz rywalizacji o medale toczyła się walka o awans do Mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych. Program imprezy zawierał wszystkie regulaminowe konkurencje. W grach podwójnych i drużynach z frewencją nie było najlepiej, ale do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

• W II lidze Warmia przegrała w Józefowie – Bez Nikity szanse były mizerne

Tenisiści stołowi Warmii Lidzbark Warmiński przegrali w środę (3 maja) w Józefowie z IKRTS 3:7 i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Wynik nie jest więc zaskoczeniem, ale przed meczem szanse na dobry wynik były mizerne, bowiem w składzie zabrakło Nikity Tomofeeva.W tej sytuacji wystąpili dwa bardzo młodzi zawodnicy: Woźniak i Gromek. Zdobyli po punkcie po najsłabszym ogniwem meczu był Grzegorz Tokarz.

• OOM (zapasy dziewcząt) Drzonków 2017 – Julia Łukasiak i Ewelina Kaczyńska znów na podium

We wtorek (2 maja) zakończył się w Drzonkowiezakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżyw zapasach kadetek. Reprezentowały nas tylko dwie zawodniczki i obie stanęły na podium, zdobywając brązowe. Wywalczyły je: Julia Łukasiak (Budowlani Olsztyn)w kat. 52 kg oraz Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński) w kat. 70 kg. Są to zawodniczki, które co roku potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki krajowej.