Lidzbark Warmiński

 • Poznaliśmy mistrzów Działdowa i Bartoszyc – Z głębi kortu i przy siatce, najlepsi Michał Głogowski i Adam Brodowski

  Tenis to zwłaszcza w letnim okresie jedna z najpopularniejszych dyscyplin, którą uprawiamy rekreacyjnie. Wprawdzie poziom turniejów z udziałem amatorów jest zróżnicowany, ale wszystkich uczestników charakteryzuje ogromne zaangażowanie. W ostatnich dniach poznaliśmy mistrzów Działdowa i Bartoszyc. Zostali nimi Michał Głogowski i i Adam Brodowski

 • Turniej na OKT Jodłowa – Panie wzięły sprawy w swoje ręce, W-MZT pomógł i efekt doskonały

  Na kortach OKT Jodłowa w Olsztynie odbył się w sobotę (16 września) Turniej Kobiet w rekordowej obsadzie. Pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego.rywalizowało 29 amatorek białego sportu z Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego Kwidzynia i Kętrzyna. Najlepszą tenisistką została Urszula Kopeć z Olsztyna, która w finale pokonała Barbarę Mysiak z Iławy

 • I rzut Warmińsko-Mazurskiej Ligi Międzyszkolnej 2017/18 – Udana premiera w Nowym Mieście Lubawskim

  To już kolejny sezon Warmińsko-Mazurskiej Ligi Międzszkolnej w zapasach formuły sprawdzonej, która aktywuje wszystkie ośrodki tej dyscypliny w regionie. Inauguracja sezonu 2017/18 nastąpiła w sobotę (16 września) w Nowym Mieście Lubawskim i w klasyfikacji drużynowej przyniosła sukces LUKS Warmia Lidzbark Warmiński przed GSZS Rybno i Sokołem Lubawa.Rywalizowano w kat. młodzików (2003/2006) i minizapasach (2007 i młodsi)

 • Cztery zespoły z Warmii i Mazur w II lidze – Jest lepiej niż oczekiwano

  Po słabym występie w minionym zespołów Warmii i Mazur w II lidze tenisa stołowego mężczyzn wydawało się, że będziemy reprezentowani w najbliższych rozgrywkach przez zaledwie dwie drużyny. Morliny II Ostróda (spadkowicz z I ligi) i Mlexer Elbląg. Okazało się jednak, że kluby, który miały prawo gry nie zgłosiły akcesu na seson 2017/18, z czego skwapliwie skorzystały: AZS UWM English Perfect Olsztyn i Warmia Lidzbark Warmiński.

 • Street Basket 3x3 Nidzica – Nic nowego, faworyci górą!

  W pierwszą niedziele września odbył się turniej koszykówki Street Basket 3x3 Nidzicaz udziałem 13 zespołów. Kiepska aura zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy z orlika do hali widowiskowo-sportowej. Ton walce nadawali faworyci. Zwyciężyła mławska ekipa Wuja Squad przed nidzickim Majdej Boyz i Basketem Team z LidzbarkaWarmińskiego.

 • Warmiński Auto-Moto Klub spełnia oczekiwania motocyklistów – W Lidzbarku odliczają dni

  Warmiński Auto-Moto Klub od lat organizuje imprezy dedykowane pasjonatom sportów motocyklowych. Wyścigi w bieżącym sezonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów jazdy motocrossowej. Najciekawsze wydarzenia jednak dopiero przed nami. W Lidzbarku Warmińskim trwa cykl KTMSKLEP.PL Enduro Race,kierowanych do entuzjastów jazdy motocrossowej.

 • I WTK (młodzik, kadet) Lidzbark Warmiński 2017 – Faworyci nie zawiedli

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w niedzielę (10 września) pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików i kadetów w tenisie stołowym. Czołowa dwójka kwalifikowała się do rywalizacji ogólnopolskiej. Niespodzianek nie było. W kategorii młodzików zwyciężyli reprezentanci gospodarzy LUKS Warmia:Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek,którzy coraz lepiej radzą sobie także w turniejach krajowych.

 • Polonia Summer Cup (r.2006 i 2009) Lidzbark Warmiński 2017 – Tym razem główne nagrody dla gości

  W weekend (2/3 września) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się młodzieżowe turnieje piłkarskie (roczniki: 2006 i 2009) Polonia Summer Cup, które zakończyły letnia odsłonę cyklu. Tym razem główne nagrody przypadły gościom. W rywalizacji starszych chłopców zwyciężył ZWAR Warszawa, a trzecie miejsce zajęła AP Ostróda. W młodszym roczniku wygrał zespół Escola Pruszcz Gdańsk przed Granica Kętrzyn i MKS Korsze.

 • 3.PKO Bieg Charytatywny Lidzbark Warmiński 2017 – Zapisy od 2 września, pokażmy na co nas stać!

  2 września ruszają zapisy na 3 PKO BIEG CHARYTATYWNY. Lidzbark Warmiński już po raz trzeci będzie gościć zawodników z Polski północno - wschodniej. 16 września jednocześnie w 12 miastach Polski o g. 11wystartuje charytatywna sztafeta. W poprzednim roku byliśmy na 3 miejscu w rankingu, a sztafety z Barczewa „wykręciły” 2 wynik w Polsce. Zapisy na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

 • W Kętrzynie mundurowi bez mundurów– W Działdowie Mistrzostwa Miasta

  W Kętrzynie odbył się w niedzielę (27 sierpnia) X Turniej w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta oraz Komendanta Powiatowego Policji.W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

 • Polonia Summer Cup Lidzbark Warmiński 2017 – Mały Jeziorak (2010) i Stomil (2008) z głównymi nagrodami

  W Lidzbarku Warmińskim w miniony weekend (26/27 sierpnia) odbyły się młodzieżowe turnieje piłkarskie Polonia Summer Cup. W sobotę walczyli chłopcy rocznika 2008 i tu najlepszy okazał się Stomil Olsztyn. W niedzielnej rywalizacji małych futbolistów rocznika 2010 bezkonkurencyjny był Mały Jeziorak Iława. Dużo było bramek, niezłej gry, a przede wszystkim nagród, a dla milusińskich to prawdziwa frajda.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (7) Lidzbark Warmiński 2017 – Własny tor to ogromny atut

  W niedzielę (13 sierpnia) w Lidzbarku Warmińskim odbyła się VII Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich walczyli z dużym powodzeniem, w niektórych klasach zajmowali całe podium. W klasyfikacjach generalnych przodownictwo zachowali: Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i Tomasz Lango (Moto Klub Orneta)

 • IV Nocny Turniej Służb Mundurowych i Ratowniczych Ostróda 2017 – Tym razem bez uniformów...

  W Ostródzie z 3 na 4 sierpnia na Plaży nad jeziorem Sajmino odbył się IV Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Impreza wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Do rywalizacji przystąpiło aż 25 zespołów, w sumie rozegrano 62 spotkania na trzech oświetlonych boiskach.

 • MP w motocrossie (6) Lidzbark Warmiński 2017 – Cezary Lewko czwarty, ale nadal liderem, sentymentalne powroty

  W Lidzbarku Warmińskim odbyła się w niedziele (6 sierpnia) szósta runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Jak zwykle jest to w mieście duże wydarzenie, bo sporty motorowe mają tu wielkie tradycje, a miejscowe sekcje odkryły wiele talentów. Wielu zawodników reprezentuje inne klubu, ale chętnie wracają na rodzimy tor, mając pewność, że w kibicach też znajda sojuszników.

 • Motocrossowe Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Lipno 2017 – Wojciech Kuształa w roli głównej

  W Lipnie odbyła się w niedzielę (30 lipca) VI runda Motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej.Startowali reprezentanci sekcji Warmii i Mazur. Zwycięstwo w klasie MXB odniósl lider klasyfikacji generalnej Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński). Drugie miejsce zajęli: Tomasz Lango (Orneta w klasie MX 1C, Paskal Myhan (Lidzbark Warmiński) w MX 85 i Denis Lebiedev (Lidzbark) w MX Junior.

 • V Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich Ziemi Kłodzkiej 2017 – Niesamowity wyczyn Andrzeja Zyskowskiego

  W dniach 20-23 lipca odbył się V Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich Ziemi Kłodzkiej. Główną siedziba imprezy był Lądek-Zdrój. Program Fstiwalu zawierał siedem biegów od 10 km do...240 km. I właśnie w tej najdłuższej próbie znakomicie spisał się Andrzej Zyskowski z Olsztyna, który zajął drugie miejsce. Czas 30 godzin 20 minut. Niesamowity hart ducha, nie mówiąc o kondycji fizycznej.

 • Mistrzostwa Okręgu w motocrossie (9) Olecko 2017 – Warmia i Mazury w natarciu

  W niedziele (23 lipca) w Olecku odbyła się siódma runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie. Jak zwykle oprócz zawodników sekcji warmińsko-mazurskich na torze zjawiło się wielu kierowców z innych regionów. Mimo wszystko najwięcej do powiedzenia mieli reprezentanci Warmii i Mazur. Motocross wzbudził duże zainteresowanie, uczestnicy mogli liczyć na gorący doping kibiców.

 • Gramy w całym województwie – Magda Krogulska i Maciej Petelczyc najlepsi w Kętrzynie, w Bartoszycach jak zwykle Grand Prix

  Na boiskach kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” 10 lipca odbył sie turniej mikstów w siatkówce plażowej.W imprezie wzięło udział aż 13 par z Olsztyna, Białegostoku, Ełku, Mrągowa, Bartoszyc, Szczytna, Korsz i Kętrzyna.Przyjechało sporo zawodników, którzy z powodzeniem grają w rozgrywkach ligowych w hali, a i na powietrzu radzą sobie doskonale.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Orneta 2017 – Kuształa, Lango i Dziadko umocnili pozycje...

  W niedzielę (9 lipca) w Ornecieodbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, w której z powodzeniem startowali zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich. Oczy kibiców skierowane były przede wszystkim na reprezentanta gospodarzy Tomasza Lango, który nie zawiódł. Wygrał oba wyścigi w klasie MX 1C i umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

 • CYKLO Strzepcz 2017 - Artur Korc trzeci na mecie

  Niedzielny ( 9 lipca) Cyklo Skrzepcz (Kaszuby) zgromadził na starcie około 350 kolarzy amatorów, głównie z Pomorza, ale były też akcenty warmińsko-mazurskie, głównie elbląskie. Rywalizowano na dwóch dystansach: 42 km i 80 km. Na dłuższym do końca o zwycięstwo walczył Artur Korc (Giżycko Oponeo.pl), ale ostatecznie przyjechał trzeci, tracąc do zwycięzcy półtorej minuty.