Morąg

 • VI Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków 2018 – Bartek Osior i Mariola Sudzińska zostawili rywali, a tłumny biły brawo

  W niedzielę (8 kwietnia) odbyła się VI Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków. Ostatecznie wystartowało ponad 130 uczestników, którzy mieli do pokonania dystans ok. 10 km.Trasa przebiegała zgodnie z tradycja i przesłaniem ulicami miasta, uwzględniając jego najbardziej charakterystyczne punkty. Na metę pierwszy wpadł znany długodystansowiec Bartek Osior .

 • Mistrzostwa Województwa SZS (rocznik 2002/2004) – W Uranii SP 2 Olsztyn w dobrym stylu

  W środę (4 kwietnia) w Uraniiodbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2002/2004). W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy, po dwie drużyny awansowały do półfinałów (na krzyż). W meczu o złoto SP 2 Olsztyn pokonała SP 1 Morąg 11:5.

 • Regionalna Liga dla prawdziwych facetów – Wikingowie i Grom walczyli dzielnie

  Zakończyły się rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. W 8-zespołowej stawce rywalizowały dwie drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego:Wikingowie Elbląg, którzy ukończyli ligę na 4 miejscu i Grom Morąg – 6 pozycja. W ostatniej 14 kolejce obaj nasi reprezentanci odnieśli zwycięstwa. Grom nad Gardeją 14:1, A Wikingowie nad Mediami Gdańsk 4:3.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Nowe Miasto Lubawskie 2018 – Ringo ma wielu fanów

  15 marca w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualno- Drużynowych Zawodach Ringo dziewcząt i chłopców. SZS sięga chętnie do dyscyplin tylko pozornie mniej popularnych, bowiem jak się okazało ringo ma w regionie sporo miłośników, a niektóre ośrodki prezentują wysoki poziom sportowy.

 • 7 Grand Prix Polski Weteranów Sandomierz 2018 – Panowie: Okuniewicz, Prusiński i Gęsicki na drugim stopniu podium

  W Sandomierzu odbył się w weekend (24/25 marca) siódmy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 11 reprezentantów Warmii i Mazur. Pięcioro zakończyło udział w turniejach pocieszenia. Pozostali walczyli o najwyższe lakaty. Trzech stanęło na podium, na drugim stopniu: Tomasz Okuniewicz (Skup) -M60, Henryk Prusiński (Olsztyn)- M65 i Marian Gęsicki (Działdowo) - M75.

 • Bieg z okazji Dnia Kobiet Malbork 2018 – Ania Koziarska pierwsza na mecie, panowie też wysoko

  W Malborku odbył się w niedzielę (11 marca) Bieg z okazji Dnia Kobiet. Dystans 5.2 km nie był wymagający, startowało ponad 350 uczestników. Pierwszą na mecie panią była Ania Koziarska z Elbląga. Aż trzech reprezentantów Warmii i Mazur przybiegło w czołowej dziesiątce. Karol Kowalski (Dobrocin) był trzeci – wygrał kat. 20/24, Adam Serocki (Elbląg)piąty (wygrał kat. 45/49), Krzysztof Prochna (Frombork) wywalczył ósmą pozycję ( trzeci w kat. 45/49).

 • 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski – GKS Wikielec wyeliminowany przez B-klasowy ITR, dwucyfrówki Olimpii E. i Znicza B.P.

  W środę (16 września) rozegrano większość spotkań 1/32 finału Wojewódzkiego PucharuPolski. Najwyższe zwycięstwa odniosły Olimpia Elbląg w Zalewie z Ewingami 11:0 i Znicz Biała Piska w Orzyszu z rezerwami Śniardw 10:0. Wyeliminowany został III-ligowy GKS Wikielec, który przegrał z ITR Iława 1:2.

 • VIII Jesienny Bieg Gburów Nowy Dwór Gdański 2015 - Dawid Worobiec na podium, Państwo Pawłowscy najlepsi w kategoriach

  W sobotnim (12 września) VIII Jesiennym Biegu Gburów w Nowym Dworze Gdańskim dobrze spisali się reprezentanci Warmii i Mazur. Trzeci na mecie był Dawid Worobiec (Olsztyn), tuż za nim Mariusz Pawłowski (Kurzętnik), a szósty Tomasz Hapke (Wilkowo). Dorota Pawłowska (Kurzętnik) zajęła trzecią lokatę wśród pań. Państwo Pawłowscy wygrali rywalizację w swoich kategoriach wiekowych. W Półmaratonie w Płocku najwyższe, 25 miejsce zajał Patryk Wasilczyk (Ełk)

 • PRIME FOOD TRIATHLON PRZECHLEWO 2015 - Magda Mielinik brązową medalistą MP Elita

  W niedzielnym (6 września) triathlonie w Przechlewie odbyły się Mistrzostwa Polski Pro i Amatorów w na dystansie olimpijskim (,5 km + 40 km + 10 km). Brązowy medal w elicie pań zdobyła Magdalena Mielnik (WMKS Olsztyn), która przegrała tylko z Agnieszką Jerzyk (Leszno) i Małgorzatą Szczerbińską (Malbork). W rywalizacji mężczyzn bracia Paweł i Sebastian Najmowicz ( Tri Negu Olsztyn) zajęli odpowiednio 14 i 17 miejsce. W grupie amatorów nasze panie zdobyły dwa krążki.

 • Mistrzostwa Województwa roczników 2001/2002 w Lubawie – Wiatr rządził na bieżni i skoczniach

  W minioną sobotę (5 września) w Lubawie odbył się mityng lekkoatletyczny klasy I, połączony z mistrzostwami województwa roczników 2001/02. Głównym celem było przegląd potencjały najmłodszego narybku, a podniesienie ich rywalizacji do rangi mistrzostw na pewno zmobilizowało zawodników. Walka o medale była zacięta i nikt nie odpuszczał, każdy walczył na całego.

 • III Bieg z okazji "Święta Lotnictwa Polskiego" 2015 – Krzysztof Sulewski na podium w Malborku

  W niedzielnym biegu (10 km) z okazji Święta Lotnictwa Polskiego w Malborku doskonale spisali się zawodnicy związani z Morągiem, których aż czterech znalazło się w czołowej dziesiątce. Drugi przybiegł barczewianin Krzysztof Sulewski (Finisz Morąg), czwarty był mieszkaniec tego miasta, ale w barwach wojska z Bartoszyc Kamil Horba , piąty Tomasz Orłowski, a dziesiąty Jacek Szczygłowski.

 • Olsztyn Cup 2015 w wydaniu młodzieżowym – Dużo grania, to przed sezonem najważniejsze

  Turniej młodzieżowej piłki ręcznej Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn organizuje cyklicznie. Przez ostatnie 10 lat pod nazwą Warmiński Festiwal Piłki Ręcznej a obecnie jako OLSZTYN CUP. W pierwszych edycjach impreza obejmowała wszystkie kategorie wiekowe (junior, junior młodszy, młodzik i chłopcy). Lecz w wyniku ograniczonej liczby pełnowymiarowych obiektóworaz dużego zainteresowania nastąpiły ograniczenia. Zredukowano liczbę kategorii (junior młodszy i młodzik) na korzyść większej rywalizacji sportowej oraz jakości szkoleniowej.

 • Olsztyn Cup 2015 w wydaniu młodzieżowym – Dużo grania, to przed sezonem najważniejsze

  Turniej młodzieżowej piłki ręcznej Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn organizuje cyklicznie. Przez ostatnie 10 lat pod nazwą Warmiński Festiwal Piłki Ręcznej a obecnie jako OLSZTYN CUP. W pierwszych edycjach impreza obejmowała wszystkie kategorie wiekowe (junior, junior młodszy, młodzik i chłopcy). Lecz w wyniku ograniczonej liczby pełnowymiarowych obiektóworaz dużego zainteresowania nastąpiły ograniczenia. Zredukowano liczbę kategorii (junior młodszy i młodzik) na korzyść większej rywalizacji sportowej oraz jakości szkoleniowej.

 • DB Schenker Boeskoolloop Oldenzaal 2015 – Miła wiadomość z Holandii, z Tatą zawsze raźniej

  Duży sukces odniosła zawodniczka Morąskiego Stowarzyszenia Biegowego Finisz Monika Sawicz z Lidzbarka Warmińskiego, która zajęła czwarte miejsce w Oldenzaal (Holandia) w biegu na dystansie 10 km w imprezie DB Schenker Boeskoolloop. Startował również jej ojciec Pan Grzegorz z Bad Benheim, zajmując 28 miejsce w kat. +40. Na zdjęciach widać, że obojgu dopisywały humory.

 • Krzysztof Rawski wygrał Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga - W Olecku po raz szósty

  W podmorąskich Kretowinach odbył się w niedzielę (9 sierpnia) ostatni w tym sezonie turniejw siatkówce plażowej zaliczany do klasyfikacji Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga.Rywalizowały cztery pary, zastosowano więc systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Wygrała para Kuba Michalak / Rafał Kusiak, ale triumfatorem całego cyklu został Krzysztof Rawski. Po raz szósty grano w miniona niedziele w Olecku (szczegóły dalej)

 • Biegacze Warmii i Mazur rozsiani po całej Polsce – Tyłem do mety? Tez sposób na życie...

  W każdy weekend w kraju odbywają się setki imprez, w wielu udział zawodników Warmii i Mazur jest niewielki, ale staramy się dotrzeć do wszystkich, bo doceniamy ich wysiłek i chcemy prezentować, nawet gdy zajmują odległe miejsca. Oni i tak wygrywają, bo przełamują im tylko znane bariery. W Lublińcu odbyły się MP w biegu tyłem, w których Tomasz Orłowski z Morąga zajął 3 miejsce. I tak się przechodzi do historii.

 • Olsztyn Biega! Biegowy Puchar Olsztyna 10 km (3) – Pszczółkowski sekundy przed Worobcem

  W niedzielę (16 sierpnia) na terenach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Uklel” odbył się trzeci w tym sezonie Biegowy Puchar Olsztyna. Bieg główny na dystansie 10 kmjak zwykle poprzedziła rywalizacja dzieci i młodzieży. Walka dorosłych na trasie była zacięta. W klasyfikacji open dominowali faworyci. Paweł Pszczółkowski nieznacznie wyprzedził Dawida Worobca.

 • Grand Prix „Morąg Biega” 2015 – Jolanta Szymańska Mielcarz i Karol Kowalski

  Trzeci bieg Grand Prix „Morąg Biega” był jednocześnie ostatnim podsumowującym cały cykl. Wyłoniono więc zwycięzców konkretnego wyścigu i poznaliśmy klasyfikacje generalne całej akcji. W najbardziej prestiżowej rywalizacji dorosłych uczestników najlepsi okazali się: Jolanta Szymańska-Mielcarz i Karol Kowalski, którzy sobotnimi (1 sierpnia) zwycięstwami przypieczętowali swoje sukcesy.

 • Camping Show we Fromborku – W Kretowinach najpierw panowie, potem panie

  W turnieju „Camping Show” we Fromborku rywalizowało 13 par z Braniewa, Fromborka i Pieniężna. Rozegrano w sumie spotkań, emocji więc nie zabrakło, tym bardziej, że wielu uczestników prezentowało wysoki poziom sportowy. W wielkim finale para z Braniewa Przemysław Bakun, Mateusz Kurek wygrała z duetem z Pieniężna (Karol Machnowski, Łukasz Karabanik) 2:0 (21:12;21:18).

 • XI Bieg Katorżnika Lubliniec 2015 – Męczennicy z wyboru

  Bieg Katorżnika rozgrywany co roku w Lublińcu od lat stanowi kwintesencję sportów ekstremalnych. To wyjątkowa próba zbudowana na tradycji, która była początkiem kolejnych wyczynów sportowych, niejednokrotnie trudniejszych niż w legendarnym Kokotku, ale które na swą legendę musza zapracować. Tegoroczna impreza okazała się tez wyjątkowa dla reprezentantów Warmii i Mazur.