Morąg

 • Puchar Startosty (r.2007) Ostróda 2018 – Gol Brodnica lepszy od dziewiątki z Warmii i Mazur

  W niedzielę (11 lutego) w Ostródzieodbył się turniej chłopców (rocznik 2007) Rywalizowało dziesięć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Jedyną drużyną spoza Warmii i Mazur był Gol Brodnica, który okazał się najlepszy pokonując w finale Pisę Barczewo 1:0. Na podium stanęli też gospodarze – AP Ostróda. Królem strzelców został Łukasz Filipkowski z Brodnicy, a najlepszy bramkarzem Jakub Krużewski z AP I Ostróda.

 • Regionalna Liga Hokeja Malbork 2017/18 – Wikingowie walczą o „pudło”

  W Regionalnej Lidze Hokeja, której od lat organizatorem jest Bombers Malbork za nami już za półmetek rywalizacji. W tym sezonie bardzo dobrze spisują się Wikingowie Elbląg, którzy zajmują czwarte miejsce z tą sama liczba punktów co trzecia drużyna w klasyfikacji. Podium na mecie jest realne. W derbach województwa warmińsko-mazurskiego elblążanie pokonali po zaciętym meczu Grom Morąg (przedostatnie miejsce) 3:2.

 • Paged Sklejka Morąg Cup 2018 – Puchary pojechały do Olsztyna (Naki i dziewczęta Stomilu)

  W niedziele (21 stycznia) w Hali SP1 w Morąguodbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2009Paged Sklejka Morąg Cup 2018. W imprezie wystąpiło 10 drużyn, które najpierw rywalizowały w grupach, potem o miejsca. Turniej wygrał zespół Naki Olsztyn pokonując w finale w rzutach karnych Sokół Ostróda 0:0 (k.2:1). Trzecie miejsce uzyskał Mini Soccer Mrągowo po pewnej wygranej z Polonią Pasłęk 3:0.

 • IV Turniej o Puchar Burmistrza Morąga – Hokej może pochłonąć bez reszty...

  W piątek i sobotę (2/3 lutego) 2018 roku na lodowisku „Biały Orlik” w Morągu odbył się IV Turniej Hokeja o Puchar Burmistrza. Rywalizowało pięć drużyn. Najlepsi okazali się zawodnicy TH Gryf Gardeja przed Gromem Morąg, Kolarzykiem Olsztyn, Grizzlies Gdynia i Media Team Gdańsk Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Hokeiści zapewnili kibicom świetne widowisko.

 • W lidze juniorów młodszych: Szczypiorniak II zdobył Elbląg

  Za nami trzy pełne kolejki spotkań w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. W minionej serii najważniejszy mecz odbył się w Elblągu, gdzie zmierzyły się prowadzące w tabeli z kompletem punktów: Truso i Szczypiorniak II. Olsztyn. Goście odnieśli bardzo cenne zwycięstwo 31:30 i zostali samodzielnym liderem. Spotkanie było bardzo wyrównane i trzymało do końca w napięciu.

 • 5 Grand Prix Polski Weteranów Ostróda 2018 – Na podium: Anita Myrchel-Rutkowska, Alicja Niedźwiecka i Bolesław Krawczyk

  W Ostródzie odbył się w weekend (20/21 stycznia) piąty w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów.Najliczniejszą reprezentację wystawili mastersi z Warmii i Mazur. Wielu z nich występujących najczęściej w lokalnych imprezach miało okazje zmierzyć się z czołówka krajową i przekonało się, że tu nie brakuje rywali z dużo wyższej półki. Mimo to my też mamy trzy medale:

 • W lidze juniorów młodszych – Finalistów już praktycznie znamy

  Rywalizacja w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów młodszych przebiega w dwóch grupach (poprzednia tabela była błędna). Po dwa najlepsze zespoły awansują do strefy 1/4 i z zaliczeniem spotkań eliminacyjnych z partnerem z grupy walczyć będą o medale. W grupie I awans zapewniły sobie Szczypiorniak I Olsztyn i MTS Giżycko, w drugiej zakwalifikują się najprawdopodobniej Szczypiorniak II Olsztyn i Truso Elbląg.

 • EKH Wiking Elbląg i Grom Morąg w Regionalnej Lidze Hokeja 2017/18 – Kanadyjskie wzorce, swojskie klimaty

  W rozgrywkach Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie organizowanych przez Bombers Malborkw tym sezonie występuje osiem zespołów w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego: EKH Wiking Elbląg i Grom Morąg. Po sześciu rozegranych kolejkach elblążanie są w środku stawki, morążaniena przedostatnim miejscu, a pierwsze zwycięstwo odnieśli w minionej serii (14 stycznia) nad Media Team Gdańsk.

 • Amatorska Liga w Lubawie (10,11) 2017/18 – Udane debiuty i...powroty.

  Amatorzy uczestniczący w Amatorskiej Lidze tenisa stołowego w Lubawie nie zwalniają tempa. Na przełomie starego i nowego roku rozegrali dwie kolejne imprezy. W 10 kolejce (21 grudnia) startowało 37 zawodników. Zwyciężył Sebastian Główczyk z Olsztyna, który pokonał lidera klasyfikacji generalnej Tomasza Goldera 3:1. Na drugim miejscu zawody ukończył Michał Surdykowski.

 • Finał Wojewódzkiej Licealiady Morąg 2017 – Dublet braniewianek, gospodarze triumfowali po karnych

  We wtorek (19 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięło udział pięć drużyn dziewcząt i sześć drużyn chłopców. Tytuły zdobyli: uczennice LO w Braniewie i uczniowie ZSL Morąg.

 • VII Memoriał Kazimierza Sochackiego Ostróda 2017 – Spotkanie starych znajomych

  W sobotę (16 grudnia) odbył się VII Memoriał Kazimierza Sochackiego w tenisie stołowymorganizowany przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji i MLKS Ostródzianka. W sportowy sposób uczczono pamięć pracownika OCSiR i wielkiego pasjonata tenisa stołowego. Do dwóch stałych kategorii czyli 30-49 lat i 50+ w tym roku organizatorzy rozszerzyli program imprezy o dwie kategorie dzieci.

 • III Turniej Pozytywnej Ligi Gołdap 2017 – MDK Bartoszyce liderem, ale rywale coraz groźniejsi

  W sobotę (16 grudnia) odbył się w Gołdapi trzeci w tym sezonie turniej Pozytywnej Ligi – rozgrywek organizowanych dla chłopców rocznika 2006 i młodszych. Komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy MDK Bartoszyce – faworyci rywalizacji, ale cieszy fakt, że coraz częściej mają godnych siebie rywali. Do rywalizacji przystąpili szczypiorniści z Olecka i widać po pierwszych meczach, że obok Kętrzyna i Olsztyna włącza się do walki o podium.

 • Liga Amatorów w Lubawie (8) 2017/18 – 14-latek z Działdowa potwierdził talent

  W czwartek (7 grudnia) odbył się ósmy turniej amatorskiej ligi tenisa stołowego w Lubawie. Uczestniczyło w nim 39 zawodników. Zwyciężył 14-letni Patryk Lewandowski, zawodnik trzecioligowego Dekorglassu Działdowo. Pokonał kolejno: Pawła Deskę 3:1 w ćwierćfinale, w półfinale lidera Wojciecha Dzierżko 3:2, a w finale wygrał z Robertem Zaborowskim 3:1. Jest najmłodszym zwycięzcą turnieju w piętnastoletniej historii ligi.

 • Memoriał Kazimierza Sochackiego Reszel 2017 – Grzegorz Gumiński w podwójnej koronie

  W sobotę (2 grudnia) w Reszluodbył się Memoriał Kazimierza Sochackiego w tenisie stołowym. Rywalizowało ponad 50 uczestników w kilku kategoriach wiekowych. Bohaterem imprezy stał się Grzegorz Gumiński (Morąg), który wygrał dwie kategorie: Open i 50+. W kat. 40+ triumfował Jacek Baczewski (Mrągowo), a w najmłodszej najlepsi okazali się: Artur Gromek i Natalia Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego.

 • W lidze juniorów młodszych łatwa przeprawa Truso i Szczypiorniaka II – W Iławie i Morągu potrzebny czas i...cierpliwość

  W lidze juniorów młodszych w miniony weekend (2/3 grudnia) rozegrano drugą kolejkę spotkań. Odbyły się dwa spotkania. Oba miały jednostronny charakter. Szczypiorniak II wysoko wygrał w Morągu z Jedynką 36:20, a Truso u siebie z Jeziorakiem 48:21. Rywale są na innym etapie wyszkolenia, ale mamy nadzieję, że w Morągu i Iławie nadrobią zaległości. Mecz MTS Giżycko ze Szczypiorniakiem I odbędzie się 6 grudnia.

 • Międzynarodowy Turniej Olsztyn Cup 2017 – Gospodarze gościnni, ale na macie nie było sentymentów

  W miniony weekend (2/3 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej "Urania" odbył się międzynarodowy turniej w taekwondo olimpijskim "Olsztyn Cup 2017". To impreza zaliczana do Pucharu Polski, której wyniki są podstawą do ustalenia reprezentacji kraju na mistrzostwa świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. W Uranii zjawiło się około 650 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów.

 • Festiwal Biegów Świętych Mikołajów Toruń 2017 – Aleksandra Lisowska szybka o każdej porze roku

  W Toruniu w niedzielę (3 grudnia) poprzedzającą Dzień Świętego Mikołaja odbył się Festiwal Biegowy – najbardziej znany z tej okazji. W trzech biegach (półmaraton, 10 km i 5 km) wystartowało około 3 tysięcy osób, wśród nich oczywiście biegacze z Warmii i Mazur. Najlepsze wyniki osiągnęli Aleksandra Lisowska (Olsztyn) w półmaratonie – drugie miejsce wśród pań i Mateusz Krawiecki (Lubawa) czwarty na 10 km.

 • Finał Wojewódzki „Moje boisko Orlik 2012” Szkół Ponadgimnazjalnych - Puchary zostały w Giżycku

  W Giżyckuodbył się w czwartek (30 listopada) Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych “Moje Boisko Orlik - 2012” . W rywalizacji uczestniczyły tylko po trzy zespoły (obwiązywał system każdy z każdym). Wsród dziewcząt triumfowały piłkarki ręczne I LO Giżycko, wśród chłopców ZSKSiA Giżycko.

 • Pracowity weekend elbląskich Wikingów – Na pewno nie jesteśmy białą plamą...

  Jeśli kto przypuszcza, że region Warmii Mazur i Powiśla jest białą plamą w krajowym hokeju na lodzie myli się bardzo. Wprawdzie nie mamy profesjonalnych drużyn, za to funkcjonują zespoły dziecięce, młodzieżowe i amatorskie. A to dzięki ogromnego zaangażowaniu osób zakochanych w tej dyscyplinie. A takich nie brakuje w Elblągu, Giżycku i Morągu.

 • Młodzi szczypiorniści ruszyli z kopyta – MTS Gizycko lepsze od Szczypiorniaka III

  Rozpoczęły się rozgrywki w ligach wojewódzkich juniorów młodszych i młodzików. W starszej grupie startuje siedem drużyn, w młodszej dziewięć, w pierwszej fazie podzielonych na trzy grupy. Rywalizacji juniorów w ogóle nie prowadzimy. Zespołów uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych jest mało i to się przekłada na wyniki w Mistrzostwach Polski. Truso Elbląg w kilku kategoriach przeniosło się do lig pomorskich.