Morąg

 • Półfinał Mistrzostw Województwa WMZ LZS w „Halówce” SP Rożental 2017 – Nidzica, Grabowo-Władyki i Morąg, reszta finalistów jutro

  W środę (22 marca) w Hali Sportowej w Rożentaluodbył się półfinał Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych 2017. W turnieju udział wzięło sześć drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym” 1x10 minut. Premiowane awansem miejsca wywalczyły drużyny: SP Nidzica, SP Grabowo-Władyki i SP Morąg. Resztę finalistów poznamy po jutrzejszym półfinale w Mikołajkach.

 • III Leśny Półmaraton Elbląg 2017 – Na ścieżkach Bażantarni jedni walczyli, inni sobie pobiegali

  Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni już po raz trzeci zorganizowało III Leśny Półmaraton..W niedzielę (12 marca) na ścieżkach popularnej Bażantarni zjawili się stęsknieni za rekreacyjnym bieganiem elblążanie, ale nie tylko. Nie zabrakło amatorów z Olsztyna, Braniewa, Sztumu. Bieg miał okolicznościowy charakter. Organizatorzy nie zapomnieli o paniach, które obdarowano kwiatami, bo niedawno obchodziły swe Swięto.

 • Półfinały Mistrzostw Województwa WMZ LZS w „Halówce” mężczyzn 2017 – Emocje w Morągu i Barcianach

  W niedzielę (12 marca) w Morągu i Barcianach odbyły się półfinałowe turnieje Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej mężczyzn 2017. Do finałowej imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (19 marca) w Białej Piskiej zakwalifikowały się: Constract Grabowo , Lider Złotowo i Gmina Morąg oraz ULKS Biała Piska, LZS Mojtyny i Gmina Barciany.

 • W lidze młodzików – MDK Bartoszyce bez kłopotów z Omegą Mrągowo

  W miniony weekend (4/5 marca) odbyły się tylko dwa spotkania w lidze wojewódzkiej młodzików – oba z udziałem zawodników KS Szczypiorniak. Pierwsza drużyna, która wyraźnie dominuje w rozgrywkach, bardzo wysoko pokonała Truso Elbląg 36:10.  W drugiej dużo ciekawszej potyczce Szczypiorniak II wygrał z Jedynka Morąg 24:23.W środę (8 marca) MDK Bartoszycepokonał Omegę Mrągowo 31:11 iumocnił sie na drugim miejscu.

 • HURAGAN CUP (roczni 2009) Morąg 2017 – Polonia Pasłęk zawsze lepsza o jedną bramkę

  W niedzielę (5 marca) w Morągu odbył się Turniej Piłki Nożnej Huragan CUP dla dzieci z rocznika 2009 organizowany przez Huragan Morąg. Zagrało dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy. Następnie po 4 najlepsze zespoły zagrały w fazie pucharowej a drużyny z miejsc ostatnich bezpośrednie spotkanie o miejsce 9-10.Główne trofeum zdobyli chłopcy z Polonii Pasłękpokonując w finale UKS Mały Jeziorak Iława 1:0.

 • Amatorska Liga w Lubawie – Wygrał Marcin Sliwiński z Brodnicy przed olsztyniakami

  W kolejnym turnieju Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Lubawie w czwartek (23 lutego) rywalizowało 47 zawodników. Obsada była bardzo mocna, przyjechali zawodnicy z: Brodnicy, Olsztyna, Morąga, Działdowa, zjawili się też stali bywalcy. Tym razem gospodarzy zabrakło na podium. W hali Zespołu Szkół w Lubawie zwyciężył Marcin Sliwińskiz Brodnicy przed olsztyniakami: Radosławem Krasickim i Sebastianem Główczykiem.

 • Liga wojewódzka młodzików – Szczypiorniak bez cienia wątpliwości

  W lidze wojewódzkiej młodzików dominacja zespołu Szczypiorniaka I Olsztyn jest bezdyskusyjna. Wizyta w Morągu zakończyła się pogromem gospodarzy 43:19, mimo że goście grali w siódemkę, bez zmian. W derbach klubowych Szczypiorniaka druga drużyna rozgromiła trzecią 46:12. Mecz Truso Elbląg – MKD Bartoszyce został przełożony na 2 kwietnia.

 • III Halowy Turniej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu – Przyjemne z pożytecznym

  W hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Morągu odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu. Impreza miała charytatywny charakter , bowiem zebrane pieniądze zostały przeznaczone na pomoc w rehabilitacji Sebastianka, synka policjantki z miejscowego komisariatu. Najlepsi okazali się funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie

 • Kaczkan Huragan R-Gol Cup 2017 (rocznik 2006) – W Morągu najlepsza Olimpia Elbląg

  W niedzielę (19 lutego) w hali Gimnazjum nr1 w Morągu odbył się halowy turniej piłki nożnej dla dzieci rocznika 2006. Wystąpiło dziewięć zespołów, które grały dość skomplikowanym systemem. W efekcie w ostatnim etapie uczestnicy na podstawie poprzednich wyników rywalizowali w strefach:1/3, 4/6 i 7/9. Najlepsi okazali się piłkarze Olimpii Elbląg przed Stomilem Olsztyn i AP Żuri Olsztyn.

 • W Suszu po CSiR Football Cup 2017 (rocznik 2006/07) gospodarze szczęśliwi – W Morągu bez tabeli, ale z nagrodami

  W sobotę (21 stycznia) w hali widowiskowo – sportowej w Suszu odbył się pierwszy turniej halowej piłki nożnej pn. „CSiR Football Cup 2017. Rywalizowało dziewięć zespołów (rocznik 2006/07), w pierwszej fazie podzielonych na trzy grupy. W zależności od zajętego miejsca w drugiej fazie walczyły w strefach: 1/3 (Liga Mistrzów), 4/6 (Liga Europy) i 7/9 (Ekstraklasa). Główne trofeum zdobyli gospodarze – zawodnicy CRSiW Młode Talenty I Susz.

 • Piłeczka Cup o Puchar Burmistrza Miasta Pruszcza Gdańskiego 2017 – Tym razem Kaczkan Huragan za gospodarzami

  W Pruszczu Gdańskim odbył się w niedzielę(19 lutego) turniej dla zawodników z rocznika 2008 Piłeczka Cup o Puchar Burmistrza. Wystąpili w nim młodzi futboliści Kaczkan Huragan Morąg – obrońcy tytułu sprzed roku i DKS Dobre Miasto. Morążanie dotarli do finału, który jednak przegrali z gospodarzami 0:4. DKS zajął 8 miejsce.

 • Turniej Morąg R-Gol Cup 2017 (rocznik 2007) - AP Żuri nie straciła nawet bramki

  W niedzielę (12 lutego) w hali Gimnazjum nr1 w Morągu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnejdla dzieci z rocznika 2007. W turnieju wystąpiło 10 drużyn: W pierwszej fazie turnieju rozgrywki były prowadzone w dwóch grupach. Następnie po cztery najlepsze zespoły awansowały do fazy play off. Najlepsi okazali się młodzi futboliści AP Żuri Olsztyn przed Kaczkan Huragan Morąg i UKS Rona Ełk.

 • W lidze młodzików już runda rewanżowa – Szczypiorniak I bezwzględny dla kolegów

  W sobotę (11 lutego) rewanżową rundę wznowiła liga wojewódzka młodzików. Liderem na półmetku jest z kompletem punktów Szczypiorniak I Olsztyn, który mecz I kolejki rewanżów z kolegami z drugiego rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść, a we wtorek (14 II) awansem wygrał ze Szczypiorniakiem III. W pozostałych spotkaniach bez niespodzianek. Wicelider z Bartoszyc gładko wygrał ze Szczypiorniakiem III, natomiast Jedynka Morąg wywiozła komplet punktów z Mrągowa.

 • Juniorzy młodsi KS Szczypiorniak już prawie mistrzem – Jedynka Morąg też zadowolona

  W minioną sobotę (11 lutego) odbyła się przedostatnia kolejka spotkań ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. KS Szczypiorniak I jest coraz bliżej tytułu. Olsztynianie wysoko pokonali Truso I Elbląg, a w ostatnim spotkaniu zmierza się z kolegami z drugiego zespołu, dlatego sprawa jest raczej przesądzona. Jedynka Morąg wygrała ważny mecz w Olsztynie z KS Szczypiorniak II i zapewniła sobie srebrny medal.

 • CSiR Football Cup (rocznik 2008) Susz 2017 – Kaczkan Huragan o dwie bramki lepszy

  W sobotę (4 lutego) w hali widowiskowo-sportowej Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszuodbył się turniej piłkarski chłopców (rocznik 2008 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn, a zastosowano system gier, by każda z ekip rozegrała po sześć spotkań, przy czym w ostatnim etapie zespoły wstąpiły w hierarchicznych ligach: Mistrzów, Europejskiej i Ekstraklasie. Triumfatorem został Kaczkan Huragan Morąg.

 • III Turniej o Puchar Burmistrza Morąga 2017 – Pasjonaci walczyli aż bandy trzeszczały

  Stowarzyszenie GROM Morąg było organizatorem III Turnieju Hokeja na Lodzie o Puchar Burmistrza.Na białym orliku przy ul. Sienkiewicz rywalizowało 3 i 4 lutego osiem zespołów najpierw podzielonych na dwie grupy. Mistrzowie i wicemistrzowie awansowali do półfinałów, w ostatniej fazie rozgrywano mecze o miejsca. Wygrali hokeiści TH Goldwell Gdańsk przed Bombersami Malbork i Wikingami Elbląg.

 • Amatorska Liga w Lubawie 2016/17 - Dominacja trzecioligowców

  W rozegranym w czwartek (2 lutego) turnieju lubawskiej ligi tenisa stołowego uczestniczyło 33 zawodników. Swą dominację potwierdzili zawodnicy występujący w trzecioligowym zespole LZS Lubawa. Zwycięstwo odniósł Michał Surdykowski po pokonaniu w finale Szymona Żuralskiego. Na trzecim miejscu zawody ukończył lider klasyfikacji generalnej Tomasz Golder.

 • Emocje na lodowiskach – W Morągu podbudowany Grom zagra o Puchar Burmistrza, w Elblągu II liga

  W tych dniach na taflach województwa warmińsko-mazurskiego nie zabraknie emocji hokejowych. 3 i 4 lutego w Morągu odbywa się turniej o Puchar Burmistrza (Biały Orlik ul. Sienkiewicza), natomiast w Elblągu w sobotę (4 lutego) o godz. 18.30 w „Helenie” kije skrzyżują hokeiści Oliwa Hockey Team i Mad Dogs Sopot, którzy powalczą w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi.

 • Regionalna Liga Hokeja Malbork 2016/17 – Grom Morąg powoli idzie do góry

  Trwają rozrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, gdzie mamy swego reprezentanta – zespół Gromu Morąg. Hokeiści z Warmii i Mazur rozpoczęli sezon nieszczególnie, ale powoli idą do góry. Wygrali z Media Teamem Gdańsk 7:2, przegrali z Grizzlies Gdynia 6:11 i zajmują czwarte miejsce w tabeli, na siedem startujących drużyn. Na czele malborskie zespoły: UKS Bombek SP3 i Bombers.

 • Na orientację nietypowo, ale ciekawie - W śniegu przemierzali elbląską starówkę

  Po raz pierwszy w nowym roku na zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację spotkali się miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej rywalizowało 51 biegaczy, którzy pokonali trasę wyznaczoną na Starym Mieście.