Morąg

 • Memoriał Kazimierza Sochackiego Reszel 2017 – Grzegorz Gumiński w podwójnej koronie

  W sobotę (2 grudnia) w Reszluodbył się Memoriał Kazimierza Sochackiego w tenisie stołowym. Rywalizowało ponad 50 uczestników w kilku kategoriach wiekowych. Bohaterem imprezy stał się Grzegorz Gumiński (Morąg), który wygrał dwie kategorie: Open i 50+. W kat. 40+ triumfował Jacek Baczewski (Mrągowo), a w najmłodszej najlepsi okazali się: Artur Gromek i Natalia Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego.

 • W lidze juniorów młodszych łatwa przeprawa Truso i Szczypiorniaka II – W Iławie i Morągu potrzebny czas i...cierpliwość

  W lidze juniorów młodszych w miniony weekend (2/3 grudnia) rozegrano drugą kolejkę spotkań. Odbyły się dwa spotkania. Oba miały jednostronny charakter. Szczypiorniak II wysoko wygrał w Morągu z Jedynką 36:20, a Truso u siebie z Jeziorakiem 48:21. Rywale są na innym etapie wyszkolenia, ale mamy nadzieję, że w Morągu i Iławie nadrobią zaległości. Mecz MTS Giżycko ze Szczypiorniakiem I odbędzie się 6 grudnia.

 • Międzynarodowy Turniej Olsztyn Cup 2017 – Gospodarze gościnni, ale na macie nie było sentymentów

  W miniony weekend (2/3 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej "Urania" odbył się międzynarodowy turniej w taekwondo olimpijskim "Olsztyn Cup 2017". To impreza zaliczana do Pucharu Polski, której wyniki są podstawą do ustalenia reprezentacji kraju na mistrzostwa świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. W Uranii zjawiło się około 650 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów.

 • Festiwal Biegów Świętych Mikołajów Toruń 2017 – Aleksandra Lisowska szybka o każdej porze roku

  W Toruniu w niedzielę (3 grudnia) poprzedzającą Dzień Świętego Mikołaja odbył się Festiwal Biegowy – najbardziej znany z tej okazji. W trzech biegach (półmaraton, 10 km i 5 km) wystartowało około 3 tysięcy osób, wśród nich oczywiście biegacze z Warmii i Mazur. Najlepsze wyniki osiągnęli Aleksandra Lisowska (Olsztyn) w półmaratonie – drugie miejsce wśród pań i Mateusz Krawiecki (Lubawa) czwarty na 10 km.

 • Finał Wojewódzki „Moje boisko Orlik 2012” Szkół Ponadgimnazjalnych - Puchary zostały w Giżycku

  W Giżyckuodbył się w czwartek (30 listopada) Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych “Moje Boisko Orlik - 2012” . W rywalizacji uczestniczyły tylko po trzy zespoły (obwiązywał system każdy z każdym). Wsród dziewcząt triumfowały piłkarki ręczne I LO Giżycko, wśród chłopców ZSKSiA Giżycko.

 • Pracowity weekend elbląskich Wikingów – Na pewno nie jesteśmy białą plamą...

  Jeśli kto przypuszcza, że region Warmii Mazur i Powiśla jest białą plamą w krajowym hokeju na lodzie myli się bardzo. Wprawdzie nie mamy profesjonalnych drużyn, za to funkcjonują zespoły dziecięce, młodzieżowe i amatorskie. A to dzięki ogromnego zaangażowaniu osób zakochanych w tej dyscyplinie. A takich nie brakuje w Elblągu, Giżycku i Morągu.

 • Młodzi szczypiorniści ruszyli z kopyta – MTS Gizycko lepsze od Szczypiorniaka III

  Rozpoczęły się rozgrywki w ligach wojewódzkich juniorów młodszych i młodzików. W starszej grupie startuje siedem drużyn, w młodszej dziewięć, w pierwszej fazie podzielonych na trzy grupy. Rywalizacji juniorów w ogóle nie prowadzimy. Zespołów uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych jest mało i to się przekłada na wyniki w Mistrzostwach Polski. Truso Elbląg w kilku kategoriach przeniosło się do lig pomorskich.

 • Conca Cup (rocznik 2007) Elbląg 2017 – Constract Lubawa na najwyższym stopniu

  W hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej w Elbląguodbył się w sobotę (18 listopada) turniej Conca Cup zorganizowany przez Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia. Rywalizowało 12 ekip z regionu z rocznika 2007. Uczestników w pierwszej fazie podzielono na trzy grupy (system każdy z każdym). W zależności od zajętego miejsca zespoły ostatecznie rywalizowały w strefach: 1-3, 4-6,7-9 i 10-12.

 • Pozytywna Liga (2) 2017/18 – W Morągu dominowali kętrzynianie

  W sobotę (18 listopada) w Morąguodbył się drugi w tym sezonie turniej Warmińsko Mazurskiej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej.W turnieju wzięły udział drużyny z Olsztyna, Bartoszyc, Kętrzyna i Morąga (rocznik 2006). Zabrakło liderów klasyfikacji generalnej –MDK I Bartoszyce. W drugiej ekipie tej sekcji grają chłopcy o dwa lata młodsi. W Morągu najlepsi okazali się zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn, odnosząc komplet zwycięstw.

 • Z okazji Święta Niepodległości Morąg 2017 – Faworyt nie zawiódł

  W niedzielę (12 listopada) w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Rywalizacja przebiegała w trzech kat wiekowych. Łącznie w turnieju wzięło udział 27 zawodników. W kategorii open zwyciężył faworyt Wojciech Dzierżko. Zawodnicy którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Morąga.

 • Biegi Niepodległości 2017 - Karol Kowalski piąty w Malborku, bohater z Hawajów pokazał się w Pruszczu

  Reprezentanci Warmii i Mazur uczestniczyli w minioną sobotę (11 listopada) w wielu Biegach Niepodległości. O tych największych już informowaliśmy. Teraz kolejne meldunki. W Malborku piąty był Karol Kowalski (Dobeocin). Dziesiąty Kamil Chodorowicz (Morąg), a jedenasty Krzysztof Prochna (Frombork). W Pruszczupokazał się bohater triathlonu z Hawajów Marcin Konieczny (Kieźliny)

 • Grand Prix Polski Weteranów Białystok (3) (wyniki szczegółowe) 2017 – Na podium tylko Ryszard Grzelak

  W Białymstoku odbył się w weekend (11/12 listopada) trzeci w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranóww tenisie stołowym. Wystąpiła spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur.Na podium (3/4 lokata) stanął tylko Ryszard Grzelak (Elbląg) w kategorii M40. Miejsca 5/6 zajęli Mirosław Smółka (Olsztyn) w kat. M65/69 oraz Marian Gęsicki (Działdowo)M75/79.

 • Liga Amatorów w Lubawie (5) 2017/18 - Wojciech Dzierżko znów najlepszy

  W piątym turnieju Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Lubawie uczestniczyło w czwartek (9 listopada) 37 zawodników. Po raz drugi z rzędu wygrał Wojciech Dzierżko z Morąga, który w finale pokonał Michała Surdykowskiego 3:1. Życiowy sukces odniósł Przemysław Czossek- jego piąte miejsce jest najlepszym osiągnięciem w lubawskim turnieju.

 • Amatorska Liga w Lubawie (4) 2017/18 – Lider trzyma się mocno

  Wygraną Wojciecha Dzierżki zakończył się czwarty turniej amatorskiej ligi tenisa stołowego w Lubawie rozegrany w czwartek (2 listopada). W finale pokonał Szymona Żuralskiego. W turnieju uczestniczyło 37 zawodników. Na uwagę zasługuje dobra postawa i wysokie piąte miejsce Przemysława Wawrzyniaka z Olsztyna. Po dłuższej przerwie w lubawskiej imprezie pojawił się Roman Góralski i wywalczył dziewiąte miejsce.

 • Amatorska Liga w Lubawie (3) 2017/18 – Tym razem Franciszek Jastrzębowski

  W czwartek (26 października) odbył się trzeci turniej amatorskiej ligi tenisa stołowego wLubawie. Do rywalizacji przystąpiło 31 tenisistów-amatorów. Wygrał Franciszek Jastrzębowski z Olsztyna, pokonując w finale Tomasza Goldera (Lubawa). Drugie miejsce zajął Wojciech Dzierżko (Morąg) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej po trzech turniejach.

 • Amatorska Liga w Lubawie - Michał Surdykowski rozpoczął zwycięską serię ?

  W drugim turnieju amatorskiej ligi tenisa stołowego 19 października w Lubawiewystąpiło 32 uczestników. Udany występ zanotowali zawodnicy trzecioligowego LZS Lubawa. Wygrał Michał Surdykowski, wyprzedzając Tomasza Goldera. Kolejny ligowiec Marcin Zieliński, uplasował się na piątym miejscu. Przedzieliła ich tylko dwójka z Morąga- Wojciech Dzierżko i Robert Zaborowski.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2017 – Złota żyła, to było do przewidzenia

  W hali Lega Olecku odbyły się w niedzielę (15 października) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim. Wprawdzie nie mamy jeszcze wglądu do oficjalnego komunikatu, ale pojedyncze informacje na klubowych facebookach potwierdzają wcześniejsze prognozy, tu medali będzie całe mnóstwo. Przy okazji rozegrano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS

 • Mistrzostwa W-M Z LZS w Piłce Nożnej 6-osobowej Biskupiec 2017 – Rzeck i Durąg mają co świętować

  W Biskupcuodbyły się w sobotę (7 października) Mistrzostwa Województwa LZS w Piłce Nożnej 6-osobowej. W rywalizacji uczestniczyło dziewięć kip męskich i trzy kobiece. Panowie grali najpierw w grupach. Ich mistrzowie spotkali się w trzydrużynowym finale. Najlepszy okazał sie zespół połączonych sił Rzecka i Rasząga (gmina Biskupiec). Wśród pań triumfował zespół z Durąga (gmina Ostróda)

 • XVI edycja Amatorskiej Ligi w Lubawie – W premierze dominacja Morąga

  W czwartek (6 października) po półrocznej przerwie, rozegrano pierwszy turniej szesnastej edycji amatorskiej ligi tenisa stołowego w Lubawie. Uczestniczyło w nim 34 zawodników. Zwycięstwo odniósł Sławomir Urban z Morąga, który w finale pokonał swojego kolegę- Wojciecha Dzierżko. Była to jego pierwsza wygrana w Lubawie. Do wysokiej formy wraca Paweł Deska, który wywalczył drugie miejsce.

 • Brodnica Handball Cup 2017 – Juniorzy młodsi SP 2 Olsztyn (KS Szczypiorniak) od zwycięstwa do zwycięstwa

  W niedzielę (1 października) zakończył się Ogólnopolski Turniej Piłki ręcznej Dziewcząt i Chłopców Brodnica Handball Cup. Rywalizowano w kategoriach: junior młodszy i młodzik. Świetnie wypadli uczniowie szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie, jednocześnie zawodnicy KS Szczypiorniak, którzy wygrali wszystkie sześć spotkań i sięgnęli po główne trofeum. Nagrodę MVP turnieju otrzymał Robert Targoński (SP 2 Olsztyn).