Morąg

 • VIII Kwidzyński Bieg Papiernika 2017 – Przed Aleksandrą Lisowska tylko Kenijki

  W sobotę (20 maja) odbył się VIII Kwidzyński Bieg Papiernika jedna z najpopularniejszych imprez w sezonie. Tym razem na starcie stanęło około 3,5 tysiąca osób, w tym bardzo wiele z województwa warmińsko-mazurskiego. Odegrały w tym biegu czołową rolę. W klasyfikacji open pań Aleksandra Lisowska (Dywity AZS UWM) była trzecia, jedynie za Kenijkami. Wśród mężczyzn ósmy przybiegł Karol Kalis (Susz), a Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) dziesiąty.

 • MP Amatorów Toruń 2017 – Dwie korony dla Warmii i Mazur: Dariusz Bartycha i Tomasz Golian

  W weekend (6/7 maja) w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Organizatorem jak co roku był KST Energa-Manekin. Mecz rozgrywano w hali Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W sumie wystąpiło 185 zawodników. Tenisiści stolowi Warmii i Mazur wrócili z dwoma tytułami mistrzowskimi, które zdobyli: Tomasz Golian (Morąg) i Dariusz Bartycha (Olsztyn)

 • I Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina” 2017 – Mocne tempo Pawła Moskala i Karola Klisia

  Około 130 uczestników zgromadził na starcie sobotni (6 maja) I Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina”,Największa grupe stanowili mieszkańcy Pomorza, ale nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur, którzy zresztą należeli do głównych postaci imprezy. Stawkę przyprowadzili na metę znani długodystansowcy. Zwyciężył Paweł Moskal (Kurzętnik) przed Karolem Klisiem (Susz).Czwarta wśród pań była Wiktoria Kwiatkowska (Iława)

 • Mistrzostwa Województwa W-M SZS 2016 FOTO) – Gimnazjum nr 7 Olsztyn faworyt, który nie zawiódł

  W Uranii odbył się w czwartek (27 kwietnia) turniej finałowy Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Podzielono je na grupy, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, gdzie już obowiązywał play off. Tytuł zdobył faworyt – Gimnazjum 7 Olsztyn.

 • II Piknik Biegowy i Marsz Nordic Walking „Dla Autyzmu” Malbork 2017 – Dominowały: błękit i solidarność w sprawie...

  W sobotę (22 kwietnia) w Malborku odbył się II Piknik Biegowy i Marsz Nordic Walking „Dla Autyzmu” – impreza, której przesłaniem jest skierowanie zainteresowania na problematykę osób dotkniętych tą chorobą. W rywalizacji na dystansie 5 km uczestniczyło prawie 200 osób. Dominował kolor błękitny symbolizujący tę problematykę. W Malborku zjawili się też mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, głównie Elbląga.

 • II Warmińsko-Mazurski Turniej o Puchar Burmistrza Morąga 2017 – Krzysztof Budrewicz najlepszy, faworyci na podium

  W Morąskim Domu Kultury odbył się w niedziele (9 kwietnia) II Warmińsko-Mazurski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Morąga. Zjawiła się czołówka województwa, nie zabrakło też gości z innych regionów. W sumie frekwencja dopisało, rywalizowało prawie 70 szachistów. Wygrał jeden z głównych faworytów Krzysztof Budrewicz (MKSz. Hetman Pionier Kętrzyn) przed kolega klubowym Radosławem Malczykiem.

 • 22 Podlaski Festiwalu Piłki Ręcznej Siemiatycze 2017 – Młodzicy Gimnazjum 7 Olsztyn bezkonkurencyjni

  Prawie pół tysiąca szczypiornistów i szczypiornistek (chłopcy - roczniki 2000 i 2002 oraz dziewczęta – roczniki 2001 i 2004) rywalizowało w 22 Podlaskim Festiwalu Piłki Ręcznej. Startowało 14 klubów z różnych zakątków Polski oraz z Litwy. W kat młodzików zwyciężyła drużyna Gimnazjum 7 Olsztyn przed Jedynką Morąg, w grupie dziewcząt (2004) najlepsze okazały się zawodniczki Omegi Mrągowo.

 • Na mecie ligi młodzików Szczypiorniak I przed MDK Bartoszyce – Prawdziwy egzamin dopiero przed nimi

  Zakończyły się rozgrywki w lidze wojewódzkiej młodzików. Zdecydowanie najlepsi okazali się zawodnicy Szczypiorniaka I Olsztyn, którzy wygrali wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajął zespół MDK Bartoszyce, który poniósł tylko dwie porażki z mistrzem. Oba zespoły reprezentować nad będą w Mistrzostwach Polski i dopiero tu nastąpi prawdziwa weryfikacja aktualnych umiejętności. Ćwierćfinały odbędą się na początku maja.

 • Nolet Cup Morąg 2017 – Wielka gra małych klubów, Żabi Róg i Płoskinia na liście zwycięzców

  W weekend 25/26 marca) odbył się Ogólnopolski Turniej Unihokeja „NOLET CUP 2017” w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Do Morąga zjechały się drużyny z ogromnym potencjałem sportowym i cieszące się renomą w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Unihokeja. Najpierw rywalizowały dziewczęta, a nazajutrz chłopcy. Drużyny prezentowały wysoki poziom , a meczom towarzyszyło duże zainteresowanie.

 • R-Gol Sokół Cup (2009) Ostróda 2017 – GKS Wikielec trudna droga do finału, a potem festiwal strzelecki

  W niedzielę (26 marca) w Ostródzie odbył się turniej rocznika 2009 R-Gol Sokół Cup Udział wzięły drużyny z Elbląga, Morąga, Wikielca Lubawy oraz Ostródy. Osiem drużyn najpierw rywalizowało w grupach i zajęte miejsca decydowały o rozstawieniu w ćwierćfinałach. W dalszej części obowiązywał play off.W finale GKS Wikielec pokonał Constract Lubawa 7:0

 • Puchar Polski Bydgoszcz Cup 2017 (pełne wyniki) – Start Olsztyn hegemonem, Warmia i Mazury z przytupem

  W miniony weekend (25/26 marca) odbył się jeden z największych turniejów teakwondo olimpijskiego w kraju – Międzynarodowy Puchar Polski Bydgoszcz Cup 2017. Na sześciu matach rywalizowało około 700 zawodniczek i zawodników, w tym wielu z Warmii i Mazur, którzy zgodnie zresztą z oczekiwaniami ogrywali czołowe role. Start Olsztyn stał się hegemonem wygrywając prestiżową klasyfikacje zespołową. AZS UWM był trzeci.

 • Finał Mistrzostw Województwa WMZ LZS w „Halówce” Gimnazjów – Lubawa w koronie

  We wtorek (28 marca) w Hali Gimnazjum w Lubawie, ul. Świętej Barbary 45 odbyła się FINAŁ Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych 2017.W decydującej rozgrywce udział wzięło sześć drużyn wyłonionych w drodze eliminacji gminnych, rejonowych oraz półfinału wojewódzkiego – Gimnazjum Lubawa, Gmina Ostróda, Biskupiec, Morąg, Prostki oraz Biała Piska. Tytuł zdobyli gospodarze.

 • Półfinały Mistrzostw Województwa WMZ LZS w „Halówce” SP - Znamy rozstrzygnięcia z Rożentala i Mikołajek

  W środę (22 marca) w Hali Sportowej w Rożentalu,a w czwartek w Mikołajkach odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych 2017. Wyłoniko sześć drużyn, które wystąpia w finale: Są to: SP Nidzica, SP Grabowo-Władyki SP Morąg, Reszel, Olecko i Jeziorany.

 • III Leśny Półmaraton Elbląg 2017 – Na ścieżkach Bażantarni jedni walczyli, inni sobie pobiegali

  Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni już po raz trzeci zorganizowało III Leśny Półmaraton..W niedzielę (12 marca) na ścieżkach popularnej Bażantarni zjawili się stęsknieni za rekreacyjnym bieganiem elblążanie, ale nie tylko. Nie zabrakło amatorów z Olsztyna, Braniewa, Sztumu. Bieg miał okolicznościowy charakter. Organizatorzy nie zapomnieli o paniach, które obdarowano kwiatami, bo niedawno obchodziły swe Swięto.

 • Półfinały Mistrzostw Województwa WMZ LZS w „Halówce” mężczyzn 2017 – Emocje w Morągu i Barcianach

  W niedzielę (12 marca) w Morągu i Barcianach odbyły się półfinałowe turnieje Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej mężczyzn 2017. Do finałowej imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (19 marca) w Białej Piskiej zakwalifikowały się: Constract Grabowo , Lider Złotowo i Gmina Morąg oraz ULKS Biała Piska, LZS Mojtyny i Gmina Barciany.

 • W lidze młodzików – MDK Bartoszyce bez kłopotów z Omegą Mrągowo

  W miniony weekend (4/5 marca) odbyły się tylko dwa spotkania w lidze wojewódzkiej młodzików – oba z udziałem zawodników KS Szczypiorniak. Pierwsza drużyna, która wyraźnie dominuje w rozgrywkach, bardzo wysoko pokonała Truso Elbląg 36:10.  W drugiej dużo ciekawszej potyczce Szczypiorniak II wygrał z Jedynka Morąg 24:23.W środę (8 marca) MDK Bartoszycepokonał Omegę Mrągowo 31:11 iumocnił sie na drugim miejscu.

 • HURAGAN CUP (roczni 2009) Morąg 2017 – Polonia Pasłęk zawsze lepsza o jedną bramkę

  W niedzielę (5 marca) w Morągu odbył się Turniej Piłki Nożnej Huragan CUP dla dzieci z rocznika 2009 organizowany przez Huragan Morąg. Zagrało dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy. Następnie po 4 najlepsze zespoły zagrały w fazie pucharowej a drużyny z miejsc ostatnich bezpośrednie spotkanie o miejsce 9-10.Główne trofeum zdobyli chłopcy z Polonii Pasłękpokonując w finale UKS Mały Jeziorak Iława 1:0.

 • Amatorska Liga w Lubawie – Wygrał Marcin Sliwiński z Brodnicy przed olsztyniakami

  W kolejnym turnieju Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Lubawie w czwartek (23 lutego) rywalizowało 47 zawodników. Obsada była bardzo mocna, przyjechali zawodnicy z: Brodnicy, Olsztyna, Morąga, Działdowa, zjawili się też stali bywalcy. Tym razem gospodarzy zabrakło na podium. W hali Zespołu Szkół w Lubawie zwyciężył Marcin Sliwińskiz Brodnicy przed olsztyniakami: Radosławem Krasickim i Sebastianem Główczykiem.

 • Liga wojewódzka młodzików – Szczypiorniak bez cienia wątpliwości

  W lidze wojewódzkiej młodzików dominacja zespołu Szczypiorniaka I Olsztyn jest bezdyskusyjna. Wizyta w Morągu zakończyła się pogromem gospodarzy 43:19, mimo że goście grali w siódemkę, bez zmian. W derbach klubowych Szczypiorniaka druga drużyna rozgromiła trzecią 46:12. Mecz Truso Elbląg – MKD Bartoszyce został przełożony na 2 kwietnia.

 • III Halowy Turniej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu – Przyjemne z pożytecznym

  W hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Morągu odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu. Impreza miała charytatywny charakter , bowiem zebrane pieniądze zostały przeznaczone na pomoc w rehabilitacji Sebastianka, synka policjantki z miejscowego komisariatu. Najlepsi okazali się funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie