Mrągowo

 • Letnia OOM Zegrze (II) 2017 – W Cadetach i L’Equipe szykuje się medalowe żniwo

  Na Zalewie Zegrzyńskim trwa od środy (17 sierpnia) druga część Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw żeglarstwie. Trwa zacięta walka, a reprezentanci Warmii i Mazur nadają ton rywalizacji. Szykuje się medalowe żniwo zwłaszcza w dwuosobowych klasach: Cadet i L’Equipe. Liderami są: Paweł Grabowski i Julia Mielewczyk (PMOS Pisz) oraz Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo). W czołówce mamy wielu żeglarzy.

 • MP Młodzików (U14) w klasie Techno 6.8 Kiekrz 2017 – Tym razem bez medalu

  11 sierpnia zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie Techno. W regatach w Kiekrzu rywalizowali zawodnicy i zawodniczki do lat 14 (w sumie okolo 50) , żeglujący na żaglach 5,8 i 6,8. Deskarze z Warmii i Mazur tym razem na podium nie stanęli. Wśród dziewcząt najwyżej na piątym miejscu sklasyfikowano Oliwię Chomkę (Baza Mrągowo). Z chłopców w dziesiątce na ósmej pozycji był Michał Lis (Baza Mrągowo).

 • XXIII Maraton Solidarności Gdańsk 2017 – Wszyscy pamiętają, tu przyjeżdża cały świat

  Tradycyjnie 15 sierpnia w Trójmieście odbył się Maraton Solidarności. Do Gdyni, Sopotu i Gdańska przyjechali biegacze z całego świata, bo ta impreza ma także wymiar historyczny, nawiązuje bowiem od początku do wydarzeń „Sierpnia'80”. Nie zabrakło również akcentów warmińsko-mazurskich. Dopisali zwłaszcza biegacze z Elbląga, którzy tu przybyli najliczniejsza grupą. W sumie sklasyfikowano ponad 700 maratończyków.

 • VI Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy – Na „piątkę” dominacja Wydmin, na dychę główne trofea dla Malborka i Węgorzewa

  We wtorek (15 sierpnia) tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego odbył się Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy zorganizowany przez Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo, przy współudziale Urzędu Miasta oraz Centrum Kultury i Turystyki Partnerem imprezy był Klub Biegacza Mrągowo. Celem imprezy było uczczenie Święta Wojska Polskiego, jego promocja w środowisku lokalnym.

 • Mistrzostwa PSKO U 11 Złocieniec 2017 – Alicja Michalewska z Iławy srebrną medalistką

  W niedzielę (13 sierpnia) na jeziorze Siecino koło Złocieńca zakończyły się Mistrzostwa PSKO do lat 11,w których udział wzięło ponad 150 zawodników z całej Polski. Podczas 3 - dniowej rywalizacji udało się rozegrać 7 wyścigów w kategorii dziewcząt oraz 8 w grupie chłopców. Srebrny medal w rywalizacji dziewcząt zdobyła Alicja Michalewska (SSW MOS Iława). Wśród chłopców najwyższe 8 miejsce zajął Jan Klinicki (Iława)

 • Gwiazda Północy MTB Ełk/Prostki/Sypitki 2017 – Szymon Gryn zwycięzcą Fit

  Przez trzy dni (12/13/14) uczestnicy wyścigów MTB Cisowianka Mazovia rywalizowali w imprezie wieloetapowej na Mazurachpod nazwą „Gwiazda Północy”. Poszczególne odcinki rozgrywano w: Ełku, Prostkach i Sypitkach. Suma wyników osiągniętych w tych próbach decydowała o końcowym rezultacie. Triumfatorem Gwiazdy Północy w Fit został Szymon Gryn z MTB Prostki.

 • Warmia Mazury Open Mrągowo 2017 w wydaniu pań – Marta Leśniak najlepsza w singlu

  Tenisowy serial w Mrągowie trwa. Po serii turniejów ITF mężczyzn do akcji wkroczyły panie, które też walczą o punkty rankingowe i pule nagród (15 tys. dol.) W pierwszej imprezie cyklu do kwalifikacji przystąpiła jedyna reprezentantka Warmii i Mazur Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn). W I rundzie stoczyła dramatyczny bój z Kanadyjką Alexandrą Tutecky przegrywając 7:6(6) 6:7(7) 5:7. Turniej wygrała Marta Leśniak.

 • Cisowianka Mazovianka MTB Ełk/Prostki 2016 – Katarzyna Paszczyk druga w Fit

  W sobotę (12 sierpnia) odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Wystartowało wielu zawodników z Warmii i Mazur, także z innych regionów, starych bywalców imprezy, a także przebywających nad jeziorami na urlopach. Kilkoro kolarzy z sekcji warmińsko-mazurskich znalazło się w czołówkach wyścigów open (najwyżej Katarzyna Paszczyk z Elku – 2 miejsce) odniesliśmy aż osiem zwycięstw w kategoriach.

 • ME Juniorów w klasach 420 i 470 Garda 2017 - Kuba Gołębiowski i Filip Szmit z brązowymi medalami

  We niedzielę ( 13 sierpnia) na jeziorze Garda we Włoszech zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach 420 i 470.W regatach, startowało w sumie 239 załóg z całego świata. We wszystkich konkurencjach mieliśmy reprezentantów Warmii i Mazur. Najlepiej spisali się Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko), którzy zdobyli brązowy medal wśród chlopców do 17 lat.

 • Mistrzostwa PSKO U9 Tarnobrzeg 2017 – Młodzicy Giżycka otarli się o podium

  W Tarnobrzegu zakończyły się w niedzielę (6 sierpnia) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist żeglarzy do lat 9. O pechu mogą mówić młodzicy z MBSW/UKŻR Giżycko. Zarówno Mikołaj Strupiński, jak i Hanna Borkowska zajeli czwarte miejsca. Występy dobre, ale gdy do medalu brakuje tak niewiele zawsze pozostaje niedosyt. Oprócz Gizycka reprezentowały nas sekcje z Olsztyna, Mrągowa, Iławy i Pisza.

 • VI Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy 2017 – Impreza z tradycją, warto spróbować!

  W najbliższy wtorek (15 sierpnia) tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego, wystartuje Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy, organizowany przez Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo, przy współudziale Urzędu Miasta Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Partnerem imprezy jest Klub Biegacza Mrągowo.

 • Letnia OOM (1) Zegrze 2017 – Radość w Giżycku - trzy miejsca na podium i akcent Mrągowa

  W Zegrzu zakończyła się we wtorek (8 sierpnia) pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw żeglarstwie. Rywalizowano w trzech klasach: Laser 4.7, Laser Radial (chłopcy) i Techno 293. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli cztery medale, w tym trzy wodniacy znad Niegocina : Srebrne wywalczyli: Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko) w klasie Laser 4.7 i jej kolega klubowy Wojciech Klimaszewski w klasie Laser Radial.

 • Maratony Kresowe Sejny 2017 – Piotr Chrzanowski i Wiesław Grala wygrali kategorie

  W niedziele (6 sierpnia) kolejny etap Maratonów KresowychMTB odbył się Sejnach(Podlasie) pod hasłem „Pogranicze z Gaładusią”. Startowała spora grupa amatorów z województwa warmińsko-mazurskiego – najwięcej z Gołdapi. W półmaratonie Piotr Chrzanowski (Ełk) był trzeci w open i pierwszy w kategorii M2. Swoja grupę wiekową M5 Wiesław Grala (Mrągowo).

 • VIII Turniej „Powiat CUP” Węgorzewo 2017 – Pozostały trzy rozdania

  W niedzielę (6 sierpnia) plaża miejska w Węgorzewie była miejscem rozgrywek VIII kolejki rozgrywek siatkówki plażowej Powiat CUP. Zgłosiło się po 5 par dorosłych (otwarta i kobiety) oraz 2 pary dzieci: Środek wakacji i urlopów podobnie jak tydzień wcześniej ogranicza liczbę uczestników. W związku z tym wszystkie kategorie rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

 • Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2017 – Finaliści już znani

  W sobotę (5 sierpnia) zakończyły się ostatnie, czwarte regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 – Arkodach Cup / Błękitna Wstęga Jeziora Czos. Na start zgłosiło się 28 załóg: sześć w grupie jachtów kabinowych i aż 22 w otwarto pokładowych, w tym sporo przedstawicieli Bazy Mrągowo, pływających m.in. na łodziach klasy L’Equipe.

 • Warmia Mazury Open Mrągowo 2017 – Mikołaj Borkowski dopiął swego, triumf Michała Rajskiego za pożegnanie

  W ostatnim męskim turnieju tenisowym ITF Warmia Mazury Open w Mrągowie (31 lipca – 6 sierpnia) zawodnik Klubu Tenisowego Jakubowo Mikołaj Borkowski wreszcie przebił się przez eliminacje do głównej rywalizacji. Wprawdzie w pierwszej rundzie uległ Rosjaninowi Lozanowi, ale wcześniej odniósł dwa zwycięstwa. Przemysław Kwiatkowski (Elbląg) grał z dziką kartą od razu w turnieju głównym, nie zdobył jednak seta.Turniej wygrał Michał Rajski.

 • Srebrny Żagiel Optimista Kiekrz 2017 – Dziewczęta z Giżycka i Iławy bezkonkurencyjne

  W Kiekrzuzakończył się w niedzielę (6 sierpnia) Srebrny Żagiel Optimista – jedne z najstarszych regat w kraju skierowanych do najmłodszych wodniaków. Zdołano rozegrać po dziewięć wyścigów. Znakomicie wypadły tym razem żeglarki z Warmii i Mazur, bowiem w grupie A triumfowała Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko) – 3 w open i w grupie B Alicja Michalewska (SSW MOS Iława) też trzecia.

 • Finałowy Turniej Korona 3x3 Mrągowo 2017 – Klimat niepowtarzalny, basket ponad wszystko

  W miniony weekend (29/30 lipca) w Mrągowie odbył się finałowy turniej streetbalu Korona 3x3.Impreza kończyła wakacyjny cykl, była kontynuacją rywalizacji w Iławie i Kielcach. Każdy z turniejów był oddzielną całością, każdy miał swój klimat, w Mrągowie szczególny, bowiem spotkanie fanów streetballu wpisane zostało w święto sportowo-artystyczne miasta.

 • European Championship Techno 293 Lorient 2017 – Mrągowianie dość daleko

  W sobotę (29 lipca) w Lorient we Francji zakończyły się Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Techno 293 Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. W młodszej (U15) Michał Lis (Baza Mrągowo) zajął 27 miejsce na 80 startujących. W U17 Dawid Litwinek (Baza Mrągowo) zakwalifikował się do grupy złotej, gdzie był 50. Tu wystąpiło 126 deskarzy.

 • Gąsiorowo 33 czyli spotkanie niezawodnych przyjaciół – Stąpanie po granicy

  W niedziele (30 lipca) odbyła się Bieg Gąsiorowo 33 – impreza, którą wymyślił kilka lat temu Tomasz Domżalski znany w regionie długodystansowiec. Pomysł chwycił i zwolennicy bardzo chętnie przyjeżdżają do niewielkiej miejscowości leżącej na granicy Warmii i Mazur. Sielska, zarazem rodzinna atmosfera sprzyjają integracji środowiska, nie zwalniają też z obowiązku mocnego biegania.