Mrągowo

• VIII Łomża Półmaraton o Puchar Prezydenta 2018 – Denis Guzowski trzeci, Marek Długosz drugi na dychę

W niedzielę(15 kwietnia) odbył się VIII Półmaraton Łomża o Puchar Prezydenta tego miasta. W stawce ponad 130 uczestników Denis Guzowski ze Szczytna zajął trzecie miejsce w open i był drugi w kategorii 0/24. W biegu towarzyszącym na dystansie 10 km drugi był Marek Długosz z Mrągowa, także druga Katarzyna Piotrowska (Świętajno). W półmaratnie kilkoro reprezentantów Warmii i Mazur „załapało się na podium.

• IV Memoriał Stanisława Sieradzkiego Jeziorany 2018 – Mateusz Rutkowski nie patrzył na metryki

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jezioranach odbył się w niedzielę (15 kwietnia) IV Memoriał Stanisława Sieradzkiego w tenisie stołowym. Impreza wywołała duże zainteresowanie. W rywalizacji open rywalizowało ponad 40 zawodników. W sumie rozegrano trzy kategorie. Dwie z nich (open i junior) wygrał utalentowany zawodnik Dekorglassu Działdowo Mateusz Rutkowski.

• Puchar Polski MTB XCO Białystok 2018 – Najstarszy i.. najmłodsi na podium cenne punkty Bartka Samula i Szymona Gryna

W Białymstoku odbył się w niedzielę (15 kwietnia) Puchar Polski MTB XCO pod hasłem „Rusza Peleton”. Juniorzy młodsi walczyli o punkty w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tu znów 9 oczek do swego dorobku dorzucił Bartosz Samul (MSR Mrągowo) za 12 miejsce. W juniorach na 16 pozycji finiszował Szymon Gryn z Prosek reprezentujący Warmię Biskupiec ( 5 punktów do klasyfikacji).

• 45 Maraton Dębno 2018 – Elżbieta Bendyk druga w K50

Już po raz 45 w niedzielę (8 kwietnia) odbył się jeden z najstarszych maratonów w kraju w Dębnie. Tradycja robi swoje. Na starcie stanęło ponad 2 tysiące uczestników. Dominowali Kenijczycy i Białorusini, ale ogromną rzeszę zawodników stanowili amatorzy i w takiej roli wystąpili reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. Drugie miejsce w kategorii K50 zajęła Elżbieta Bendyk z Elbląga.

• Puchar Polski MTB po Ziemi Leżajskiej – Mrągowski żak na podium, cenne punkty do OOM

W Tarnogórze odbył się w niedzielę (8 kwietnia) XII Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej. Była to jednocześnie eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowali kolarze MSR Mrągowo, którzy w najmłodszych kategoriach walczyli o czołowe pozycje. W kategorii żak w stawce ponad 20 zawodników 2 miejsce zajął Maciej Głogowski, szóste Antek Stankiewicz, a siódme Maciej Parzych

• Eliminacje Kinder +Sport (4) Elbląg 2018 - Małe Wilkowo rewelacją

W Elblągu odbył się w miniony weekend (7/8 kwietnia) czwarty w tym sezonie turniej eliminacyjny w minisiatkówce Kinder+Sport. Jak zwykle dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: „dwójek” (r.2007), „trójek”(r.2006) i „czwórek” (r.2005). Już coraz bliżej wyłonienia finalistów (po osiem najlepszych drużyn w klasyfikacjach generalnych), którzy pod koniec mają spotkają się by walczyć o udział w krajowym Kinder+Sport.

• Mazury MTB (1) Wyścig szlakiem Starowierców Gałkowo 2018 – Premiera zapowiada udany sezon

W niedzielę (8 kwietnia) w Gałkowie odbył się I etap kolejnego sezonu Strider Cup Mazury MTB.Impreza przebiegała pod hasłem „Wyścig szlakiem Starowierców” i od razu wzbudziła duże zainteresowanie. Dopisała nie tylko frekwencja. Na trasach pojawili się zawodnicy z poważnym dorobkiem w tej konkurencji, poziom sportowy też był więc zagwarantowany.

• Cisowianka Mazovia MTB Legionowo 2018 – Katarzyna Paszczyk, Damian Perkowski, Stanisła Brykała i Kamil Gutowski najlepsi w kategoriach

W niedzielę (8 kwietnia) w Legionowie zainaugurowano kolejny sezon bardzo popularnego cyklu Cisowianka Mazovia MTB. Jak zwykle w rywalizacji uczestniczą reprezentanci Warmii i Mazur, nie zawsze w rekordowej liczbie, bo w tym samy terminie rozgrywane są inne imprezy, często w bardziej dogodnym miejscu. Amatorów przybywa, zawodów też i z tego trzeba się przede wszystkim cieszyć.

• Mistrzostwa Województwa Juniorów i Kadetów Działdowo 2018 – Po cztery skalpy Aleksandry Grzebskiej i Patryka Lewandowskiego

W Działdowie odbyły się w niedzielę (8 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Startowali przedstawiciele wszystkich sekcji, które prowadzą szkolenie młodzieży. Tak jak można było oczekiwać dominowali reprezentanci: Dekorglassu Działdowo i Ostródzianki, a łowcami skalpów okazali się: Aleksandra Grzebska i Patryk Lewandowski, którzy zdobyli po cztery tytuły.

• Puchar Księżniczki Zofii 2018 – Najwyżej siostry Zielińskie , ale na ogół przeciętnie

U wybrzeży Majorki zakończyły się w sobotę (7 kwietnia) regaty żeglarskie o Puchar Księżniczki Zofii– jedna z najbardziej znanych imprez u progu sezonu. Startowało w różnych klasach ponad 1110 zawodniczek i zawodników, w tym około 70 z Polski. Reprezentantów Warmii i Mazur nie ma w czołówce, choć w swoich klasach byli najwyżej sklasyfikowani z biało-czerwonych.

• Mistrzostwa Województwa SZS (rocznik 2002/2004) – W Uranii SP 2 Olsztyn w dobrym stylu

W środę (4 kwietnia) w Uraniiodbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2002/2004). W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy, po dwie drużyny awansowały do półfinałów (na krzyż). W meczu o złoto SP 2 Olsztyn pokonała SP 1 Morąg 11:5.

• Maratony Kresowe MTB Wschodzący Białystok 2018 – Magda Chmielewska i Piotr Wiśniewski na podium w kategoriach

Wyścigiem pod hasłem „Wchodzący Białystok” w niedziele (25 marca) rozpoczął się kolejny cykl Maratonów Kresowych MTB. To impreza wyjątkowa z trasami wyznaczonymi unikalnych miejscach, tak że kontakt uczestników z naturą jest szczególnie bliski. Premierowa impreza w Białymstokuwywołała duże zainteresowanie, nie zabrakło akcentów warmińsko-mazurskich.

• W III lidze mecz Dekorglass III Działdowwo - Piłeczka Pisz zadecyduje - O tytuł w bezpośredniej walce

W niedzielę (25 marca) odbyła się ostatnia – 14 kolejka III ligi tenisa stołowego. Mimo to na decydujące rozstrzygnięcia musimy jeszcze poczekać. Pozostały do rozegrania dwa zaległe spotkania: Piłeczka Pisz - Morliny III Ostróda i Dekorglass III Działdowo - Piłeczka.To ostatnie zapewne zadecyduje o tytule mistrzowskim. W międzyczasie Dekorglass III pokonał Morliny III 15:3

• W lidze młodzików MDK już z tytułem – W Bartoszycach potrafią znaleźć i...szlifować

Rozpoczęła się runda rewanżowa finałowych rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. W czwartej kolejce MDK Bartoszyce gładko pokonał u siebie KS Szczypiorniak Olsztyn 30:17 (15:8) i zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Praca w młodzieżą w tym mieście jest wzorcowa. Trenerzy potrafią znaleźć, zachęcić i nauczyć chłopców grać w piłkę ręczna na poziomie zbliżonym do czołówki krajowej.

• W lidze wojewódzkiej kadetów – Akademia Koszykówki Olsztyn bezkonkurencyjna, w strefie zagra też TSK Roś Pisz

Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów (U16) w koszykówce. Tytuł zdobyli zawodnicy Akademii Koszykówki Olsztyn, którzy w ośmiu rozegranych spotkaniach zdobyli komplet punktów. Za nimi toczyła się walka o kolejne miejsca na podium. Drugie miejsce zajęła drużyna TSK Roś Pisz,a trzecie Junior Basket Club Olsztyn. AK Olsztyn i Roś Pisz zagrają w ten weekend (24/25 marca) w turnieju strefowym z zespołami Pomorza.

• Młodziczki dokończyły ligę – Efektowny finisz Omegi Mrągowo

W lidze wojewódzkiej młodziczek już meta. Rozstrzygnięcia zapadły dużo wcześniej Tytuł wywalczyły szczypiornistki MUKS Omega Mrągowo, które wygrały wszystkie spotkania. Do końca zachowały wysoka formę i mimo, że złoto miały zapewnione. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Truso Elbląg, trzecie zajęły zawodniczki MLKS Czarni Olecko.Poziom rywalizacji zróżnicowany, Omega i Truso wyraźnie górowały nad rywalkami.

• W ligach pomorskich to już prawie koniec – Mrągowo spróbowało i brawa za odwagę, Truso (U15) w środku stawki

W ligach pomorskich koszykarzy to już finisz rywalizacji. W III lidze zespół KA AS Mrągoworozegra jeszcze w niedziele (25 marca) mecz u siebie z Pogonią Lębork. Może uda się wygrać na zakończenie rundy finałowej. Juniorzy zakończyli rywalizacje bez zwycięstwa. Absolutnie nie mamy zamiaru krytykować mrągowian. Wręcz przeciwnie. Brawa za odwagę, że zdecydowali się grać z Trójmiastem i Pomorzem

• W lidze młodzików faworyci z kompletem punktów - MDK Bartoszyce nie zwalnia tempa.

W miniony weekend (17/18 rozegrano drugą serię spotkań finałowych w lidze wojewódzkiej młodzików. W strefie medalowej szczypiorniści MDK Bartoszyce odnieśli drugi bardzo wysokie zwycięstwo, tym razem u sienie nad MKS Truso Elbląg 32:15. Podopieczni Andrzeja Cichockiego tytuł mają już w zasadzie w kieszeni, ale mamy nadzieję, że do końca zachowają fason.

• W III lidze pasjonujący finisz – „Szczyt” w Mrągowie dla Dekorglassu, Piłeczka nie miała kłopotów

Bardzo interesujący przebieg maja tegoroczne rozgrywki III ligi tenisa stołowego. W niedzielę (18 marca) w przedostatniej kolejce w meczu na szczycie Mrągowia przegrała z Dekorglassem III 4:14.A ponieważ Piłeczka Pisz łatwo pokonała LZS Lubawa 15:3, w walce o tytuł pozostali tylko zawodnicy z Działdowa i Pisza. O tytule zapewne zadecyduje ich bezpośrednie (zaległe) spotkanie (pierwszy mecz w Piszu 9:9).

• Caligula Cup Okartowo 2018 – Michał Burczyński potwierdza mistrzowską formę

Na jeziorze Śniardwy w Okartowie rozegrano w weekend (17/18 marca) regaty bojerowe Caligula Cup. Wystartowało prawie 30 zawodników, a na podium znaleźli się starzy znajomi. Wygrał Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) przed kolega klubowym Dariuszem Kardasiem i Robertem Graczykiem (MKŻ Mikołajki). Pogoda była piękna, słoneczna, choć trudna dla żeglarzy lodowych.