nowe miasto lubawskie

 • 10 PKO Półmaraton Poznań 2017 – Mariusz Pawłowski najszybszym 40-latkiem

  W niedzielę (26 marca) odbyły się półmaratony w dwóch wielkich miastach. Informowaliśmy o wynikach biegu w stolicy, w poznańskim Półmaratonie (ponad 10 tysięcy uczestników) tez nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur. świetnie spisał się Mariusz Pawłowski (Marzęcice), który był 18 w open i wygrał rywalizacje w M40.

 • MP Formuła kick light Kartuzy 2017 – Trzy tytuły: Turulska, M. Kuźniak, Pleta i sporo medali

  W dniach 24-26 marca w stolicy Kaszub w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu Seniorów i Juniorów w formule kick light , na które zameldowało się 231 zawodników z 56 klubów z całej Polski. Startowało kilka sekcji z Warmii i Mazur z efektami medalowymi. Złote krążki zdobyli: Paulina Turulska (Champion Lubawa) w jun. 50 kg, Michał Kuźniak (Bartoszyce) jun. 79 kg i Cezary Pleta Olimpia NML) jun. 84 kg.

 • Halowe Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w skoku wzwyż 20-17 – W Wilczętach poprzeczka wisiała wysoko

  W czwartek (23 marca) w sali sportowej Gimnazjum w Wilczętach odbyły się Otwarte Halowe Zawody w Skoku Wzwyż o Puchar Starosty Powiatu Braniewskiego i Wójta Gminy Wilczęta. W imrezie udział wzięło 40 zawodniczek i zawodników z: Braniewa, Nowicy, Słobit, Pasłęka, Nowego Miasta Lubawskiego i Wilcząt, którzy byli dopingowani przez licznie zgromadzonych kibiców.

 • Eliminacje Rejonowe Turnieju o Puchar TVP3 Olsztyn – W Rożentalu twarda walka o awans

  W niedzielę (19 marca) w Hali Sportowej w Rożentalu odbyły się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Turnieju LZS w Tenisie Stołowym o Puchar TVP3 Olsztyn. Zawody przeprowadzone zostały dla 4 grup kobiet oraz 5 mężczyzn. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Gminy Lubawa, Gminy Iława, Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gietrzwałdu, Susza, Dąbrówna oraz Mlexeru Elbląg.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 W Biegach Przełajowych – W Piasecznie optymistycznie, AZS UWM zwycięzcą!

  W Zalesiu Dolnym koło Piaseczna odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w biegach przełajowych. Jak zwykle lekkoatleci sekcji warmińsko-mazurskich rywalizowali z rówieśnikami z Mazowsza. Trzeba przyznać, że z dużym powodzeniem. Klasyfikację drużynową wygrał AZS UWM Olsztyn, trzecie miejsce zajął KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

 • Halowe Mistrzostwa Województwa SZS w skoku wzwyż i pchnięciu kulą – W Nowym Mieście Lubawskim kilka rodzynków

  W piątek (10 marca) w hali sportowo-widowiskowej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko—Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w pchnięciu i skoku wzwyż. Przyjechał młodzież z całego regionu, w tym kilkoro lekkoatletów, którzy z powodzeniem startują w Mistrzostwach Polski. I to oni nadawali ton rywalizacji, uzyskując bardzo dobre wyniki.

 • Szkolna Liga Szachowa 2016/17 w Ostródzie na mecie – Ćwiczą umysł i realizują pasję

  W minioną sobotę (11 marca) odbył się w Ostródzie szósty zjazd szkolnej ligi szachowej Było to zarazem ostatnie spotkanie w obecnym roku szkolnym. W rywalizacji wzięło udział łącznie 99 uczniów z 20 placówek oświatowych., przy czym reprezentowanych było kilka miejscowości. Większość zawodników uczestniczyła we wszystkich zjazdach. W klasyfikacji drużynowej dopiero ostatnia runda wyłoniła komplet medalistów.

 • O Puchar Eurostylu Rybno 2017 – Zainteresowanie, które przerodziło się w pasję

  W sobotę (4 marca) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar "Eurostylu". Rywalizowało dwunastu pasjonatów tenisa z Lidzbarka, Nowego Miasta Lubawskiego, Żuromina, Mławy, Działdowa, Tereszewa, Gródek i Rybna. Uczestników rozlosowano do czterech grup po trzech graczy. Spotkania rozgrywano do wygrania jednego seta od stanu 1:1.

 • Piętnaście wieczorów w Gwiździnach, a Memoriał wisienką na torcie – Dwa razy Michał Sargalski

  Przez 15 piątkowych wieczorów w Gwiździnach trwała zacięta walka w cyklu turniejów tenisa stołowego. Dla jednych była to fajna zabawa, sportowe spędzenie czasu , podniesienie umiejętności , dla innych zacięta rywalizacja o jak najwyższe miejsce. W od października do lutego w ramach Otwartej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez KS Wicher Gwiździny sklasyfikowano 44 zawodników. Odbył się też Memoriał ks.Kazimierza Wróblewskiego.

 • Nidzica Cup 2017 (rocznik 2005) – Udany rewanż Mławianki, dwie Jedynki w czwórce

  W sobotę (25 lutego) odbył się turniej chłopców rocznika 2005 Nidzica Cup. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów podzielonych na dwie grupy. Do czwórki, która walczyła o medale zakwalifikowały się dwie drużyny Jedynki Nidzica, Sokół Ostróda i Mławianka I.. W finale pierwszy zespół gospodarzy minimalnie przegrał z rówieśnikami z Mławy 0:1, a w spotkaniu o trzecie miejsce Sokół pokonał w rzutach karnych Jedynkę II 2:1.

 • Wojewódzki Turniej SP (rocznik 2004) Nowe Miasto Lubawskie 2017 – Chłopcy z SP 2 Nidzica zagrali jak z nut

  W Nowym Mieście Lubawskim odbył się Wojewódzki Turniej Chłopców Szkół Podstawowych(rocznik 2004 i młodsi) w halowej piłce nożnej – Memoriał Jerzego Perschke.W rywalizacji uczestniczyło 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów i tam już obowiązywała formuła play off. Tu znakomicie zagrali uczniowie SP 2 Nidzica

 • II Turniej o Puchar Wójta Gminy Brzozie – Pod okiem mistrza Krzeszewskiego

  W niedzielę (19 lutego) w Szkole Podstawowej w Brzoziu odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brzozie. W imprezie udział wzięło 90 zawodników z z powiatów: brodnickiego, nowomiejskiego, iławskiego, ostródzkiego i działdowskiego. Gościem honorowym turnieju był Tomasz Krzeszewski – ikona tej dyscypliny na Warmii i Mazurach.

 • V Zjazd Ligi Szachowej Ostróda 2016/17 – Chętnych ciągle przybywa

  W sobotę (11 lutego) odbył się w Ostródzie 5 zjazd szkolnej ligi szachowej. Frekwencja jak zwykle wysoka - tym razem w turnieju uczestniczyło 60 uczniów Ciągle przybywają kolejni, nowi miłośnicy „królewskiej gry” by sprawdzić swoją wiedzę po półrocznym okresie szkolenia. Rywalizację w I lidze wygrał Maciej Jeda (SP 2 NML) przed Bartoszem Trzeciakiem (LO 1 Ostróda) i Maciejem Kietrysem (SP 3 Ostróda)

 • XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Taekwon-do – Medale jak z rogu obfitości

  W sobotę (4 lutego) w Działdowie odbyły się 21 Mistrzostwa Warmii i Mazur w Taekwon do. W turnieju wystartowało 278 zawodników i zawodniczek z 14 miejscowości: Lidzbark, Żuromin, Radzanów, Przasnysz, Płońsk, Toruń, Działdowo, Nidzica, Mława, Chełmża, Koło, Nasielsk, Brodnica, Nowe Miasto Lubawskie, Grudusk.

 • Gedania Errea Cup (rocznik 2004) Gdańsk 2017 – Concordia Elbląg z pucharem, Kordian Stolarowicz z nagrodą MVP

  W niedzielę (29 stycznia) w Gdańsku odbył się halowy turniej chłopców rocznika 2004Gedania Errea Cup. W rywalizacji uczestniczyło 12 zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze ekipy kwalifikowały się do ćwierćfinałów i później obowiązywał play off. Triumfatorami zostali piłkarzeConcordii Elbląg, a nagrodę indywidualna MVP otrzymał zawodnik tej drużynyKordian Stolarowicz.

 • W Nowym Mieście Lubawskim nie ma czasu na nudę – Sportowe dni podobają się wszystkim

  W okresie ferii zimowych w Nowym Mieście Lubawskim nie ma czasu na nudę. Impreza goni imprezę, a oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest bogata i interesująca. Warcaby, tenis stołowy, siatkówka, piłka nożna to propozycje turniejowe, a nie brakuje też zajęć treningowych w innych dyscyplinach. Koordynatorem imprez jest Pan Ryszard Krzemieniewski. Krótkie meldunki z boisk.

 • Ogólnopolskie Zawody Toruń 2017 – Rekordy życiowe coś znaczą

  Równolegle z mityngiem w Spale w sobotę (28 stycznia) odbył się halowy mityng lekkoatletyczny w Toruniu. Z okazji startu skorzystali zawodnicy z AZS UWM Olsztyn, Atosu Woźnice, Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i LUKS Lidzbark Welski. Rywalizacja przebiegała w formule open, a wiek uczestników był zróżnicowany.

 • Ferie na sportowo w Nowym Mieście Lubawskim – Siatkówka, warcaby, futbol – do wyboru do koloru

  W Nowym Mieście Lubawskim dzieci i młodzież mogą spędzić ferie zimowe na sportowo do czego serdecznie zachęcamy. Koordynator imprez Ryszard Krzemieniecki zadbał by oferta była szeroka i atrakcyjna. Jak zwykle na uczestników czekają nagrody.Za nami już turniej tenisa stołowego a przed nami rywalizacja w siatkówce, warcabach i piłce nożnej.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2017 – Dominik Smosarski przewodzi seniorom na 60 m i 200 m

  W niedzielę (22 stycznia) w Toruniuodbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, w którym wydarzeniem były z pewnością bardzo szybkie biegi Dominika Smosarskiego na 60 m. Junior Gwardii Szczytno startował trzykrotnie, uzyskując kolejno: 6.94, 6.92 i wreszcie 6.89. To wynik otwierający aktualny ranking krajowy seniorów. Na 200 metrów Dominik tez legitymuje się najlepszym rezultatem sezonu.

 • Halowy Mityng Grudziądz 2017 – „Życiówki” na porządku dziennym

  W Grudziądzu odbył się w sobotę (14 stycznia) ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, w którym uczestniczyli reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Startowali więc zawodnicy różnych kategorii wiekowych z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Elbląga, Lidzbarka, Bartoszyc, Wilcząt i Pasłęka. Większość ustanowiła rekordy życiowe i to świadczy o dobrym przygotowaniu do sezonu halowego.