nowe miasto lubawskie

 • V Szkolna Liga Szachowa w Ostródzie na mecie – Poziom wyrównany, pojawiają się talenty, chętnych przybywa

  W sobotę (7 kwietnia) zakończyła się Szkolna Liga Szachowa w Ostródzie. Pomysłodawcy i zarazem organizatorzy ligi: SP 1 Ostróda - Lucyna Bonisławska i MLKS Ostródzianka - Grzegorz Miśta sądzili, że projekt jest skierowany przede wszystkim do uczniów ostródzkich szkół. Jednak V edycja pokazała, że proporcje się zmieniają i dużo uczniów przyjeżdża z coraz dalszych miejscowości.

 • Kierunek Ultra Hańcza Turtul 2018 – Niezłomna Natalia Michalak ze Szczytna

  W sobotę (7 kwietnia) z siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Turtul wystartowało 102 zawodników - uczestników imprezy Ultra Hańczy na dystansie 63 km. Trasa biegu prowadziła ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza. Piękny sukces odniosła Natalia Michalak ze Szczytna, która okazała się najszybsza wśród pań. Z mężczyzn dziesiąte miejsce w open zajął Marek Nastorowicz z Kętrzyna.

 • MP Seniorów i Juniorów Full Contact Kalisz 2018 – Dwa srebra i duże perspektywy

  W Kaliszu odbyły się w miniony weekend (6/8 kwietnia) Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów, juniorów starszych i juniorów młodszych. Rywalizowano w najbardziej atrakcyjnej formule full contact. Startował 176 kickboxerów z 42 klubów z całej Polski . Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli dwa srebrne medale, juniorzy starsi: Kacper Dwórznik (Start Działdowo) i Albert Mederski (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

 • II Górznieński Maraton MTB Dworek Wapionka 2018 – Całe podium dla Warmii i Mazur

  W niedzielę (25 marca) w II Górznieńskmi Maratonie MTB w Dworku Wapionka uczestniczyło ponad 200 miłośników kolarstwa, w tym spora grupa cyklistów z Warmii i Mazurprzede wszystkim z Lubawy, Iławy, Olsztyna i Lidzbarka. Organizatorzy zaproponowali dwa dystanse: 50 km i 25 km. Na dłuższych pełny sukces odnieśli reprezentanci Warmii i Mazur.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Nowe Miasto Lubawskie 2018 – Ringo ma wielu fanów

  15 marca w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualno- Drużynowych Zawodach Ringo dziewcząt i chłopców. SZS sięga chętnie do dyscyplin tylko pozornie mniej popularnych, bowiem jak się okazało ringo ma w regionie sporo miłośników, a niektóre ośrodki prezentują wysoki poziom sportowy.

 • Liga Vesper Lubawa 2018 – Wygrał Poniatowski, ale najlepszy Buczkowski

  Do samego końca ważyły się losy zwycięstwa w pierwszej edycji Lubawskiej Ligi Badmintona Vesper. Ostatni, czwarty turniej wygrał co prawda Paweł Poniatowski, ale ostatecznie to Przemysław Buczkowski cieszył się z końcowego triumfu. Po odrzuceniu najgorszego wyniku turniejowego okazało się, że Buczkowski zgromadził 48 pkt. i wyprzedził Poniatowskiego o 1 oczko.

 • III Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur (styl klasyczny) Rybno 2018 – Gospodarze naciskali faworyta

  W Rybnie odbył się w sobotę (24 marca) III Rzut Ligi Międzyszkolnej Młodzików i Młodziczekw zapasach - styl klasyczny oraz mini zapasy. Do turnieju przystąpiło 75 zawodniczek i zawodników z: Gminy Rybno, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Drogoszy, Elbląga, Nowego Miasta Lubawskiego i Karolewa. Rywalizacja była zacięta, jak już nie raz podkreślaliśmy liga szkolna jest świetnym pomysłem na rozwój zapasów.

 • Puchar Polski Seniorów i Juniorów (light contact) Płock 2018 – Historyczny wyczyn Zamku Expom Kurzętnik

  To był bardzo udany weekend (23/24 marca) wojowników: Zamku Expom Kurzętnik, Olimpii Nowe Miasto Lubawskie i Startu Działdowo,którzy tym razem wzięli udział w Pucharze Polski PZKB seniorów i juniorów w Płocku . Organizatorem był klub Puncher Płock , który sprostał zadaniu, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. A ponieważ wiązało się to z sukcesami sportowymi, powrót do domu był szczególnie radosny.

 • Mistrzostwa Województwa Strażaków Giżycko 2018 – Bogdan Wojtas z Elbląga i KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

  W Giżycku odbyły się 16 marca IX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Strażaków w Tenisie Stołowym.Frekwencja dopisała. W rywalizacji uczestniczyło 40 strażaków z 13 jednostek. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Bogdan Wojtas z KM PSP w Elblągu przed Marcinem Wiśniewskim – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie i Jackiem Baczewskim – KP PSP Giżycko.

 • Wojewódzki Turniej Jestem sprawny na „6” Tereszewo 2018 – Uczniowie SP 30 Olsztyn najsprytniejsi

  W hali Szkoły Podstawowej im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się Wojewódzki Turniej Jestem sprawny na „6” . W sześciu konkurencjach sprawnościowych w formie sztafet rywalizowali uczniowie klas I-III z 11 szkół. Drużyna liczyła dziesięć osób (5 dziewczynek i 5 chłopców) Najwięcej punktów zebrali reprezentanci SP 30 Olsztyn, którzy wyprzedzili kolegów z SP Marzęcice i SP 1 Nidzica.

 • Szkolna Liga Szachowa (5) Ostróda 2017/18 – I o to chodzi, odkrywamy nowe talenty

  W V edycji Szkolnej Ligi Szachowej w Ostródzie 10 marca uczestniczyło 86 zawodników. Widać więc, że impreza nadal cieszy się ogromnym powodzeniem, przyciąga dzieci i młodzież z wielu miejscowości w województwie. Liga odkrywa nowe talenty. Trzech przedszkolaków zagrało w trzeciej lidze. I sprawili ogromną niespodziankę.

 • Kurzętnik XC 2018 – W Pro Paweł Kowalkowski przyjechał solo, w kat. Amator Mariusz Krzywiel drugi

  Na trudnych trasach Góry Zamkowej odbył się w niedziele wyścig MTB Kurzętnik XC 2018.Frekwencja nie była nadzwyczajna, a szkoda, bowiem pogoda i wyjątkowe otoczenie sprawiły, że rywalizowało się z dużą przyjemnością. Uczestników podzielono na kategorie: Pro i Amatorów. W pierwszej najszybszy okazał się Paweł Kowalkowski (Lubawa) natomiast wśród amatorów zwyciężył Leszek Szczepański z Kwidzyna przed Mariuszem Krzywielem (Lidzbark Warmiński).

 • MP Juniorów i Seniorów w wersji kick-light Kartuzy 2018 – Na najwyższym stopniu podium: Adrian Durma i Sebastian Kuźniak

  W miniony weekend (10/11 marca) odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Juniorów w kick-light.Startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich z: Elbląga, Bartoszyc, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Ełku i Działdowa. Zdobyliśmy siedem medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Mistrzami zostali: : Adrian Durma (Elbląski Klub Karate) i Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon do)

 • MP Młodzików U10 Chrusty 2018 – Magdalena Filipiak w dziesiątce

  W Chrustach zakończyły się w niedzielę (4 marca) Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 10) w szachach.To prestiżowa impreza. Uczestnicy są już pełnoprawnymi zawodnikami, którzy od przynajmniej trzech lat intensywnie trenują. Stąd wysoki poziom i frekwencja. Duży sukces odniosła młoda szachistka UKS Trzydziestka Olsztyna Magdalena Filipiak, która zmieściła się w czołowej dziesiątce (9 miejsce).

 • MP w szachach szybkich Nowa Gdynia 2018 – Igor Janik – 19 i pierwszy w U18

  W Nowej Gdyni zakończyły się w niedzielę: Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach szybkich. Zjawiła się ścisła czołówka krajowa z arcymistrzami włącznie. Indywidualnie najwyższe 19 miejsce w open zajął Igor Janik (UKS Hetman Elbląg), który okazał się najlepszym zawodnikiem do 18 lat. Lidia Czarnecka (UKS Kopernik Olsztyn) była dziesiąta w kat. 11/14 lat i pierwsza wśród dziewcząt tej grupy wiekowej.

 • 1 Puchar Polski Kadetów (klasyczny) Radom 2018 – Sebastian Wesołowski z Budowlanych na podium

  W Radomiuodbył się w weekend (3/4 marca) pierwszy w tym roku Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Obsada imprezy rekordowa, zjawili się reprezentanci aż 52 klubów. Wystartowała 18-osobowa ekipa z Warmii i Mazur z sekcji w Olsztynie, Lubawie, Lidzbarku Warmińskim, Elblągu, Kętrzynie i Nowym Mieście Lubawskim. Piękny sukces odniósł Sebastian Wesołowski (Budowlani), który zdobył srebro w kat. 48 kg.

 • SK Bank Mazovia MTB Marathon Rawa Mazowiecka 2015 – W Mega najlepiej: Ostrowska pierwsza, Olender drugi

  Prawie 700 kolarzy wystartowało w kolejnym etapie cyklu SK Bank Mazovia MTB Marathon w Rawie Mazowieckiej. Z licznej ekipy Warmii i Mazur w głównej roli wystąpiła Anna Ostrowska z zespołu Kross Centrum Rowerowe Olsztyn,która wygrała wyścig Mega. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn drugi był Tomasz Olender (Lubawa)

 • MP Młodzików Radom 2015 – Klaudia Nazarowicz w 5-boju i sztafeta 4 razy 100 m AZS UWM w glorii złota, a w sumie 7 medali

  W Radomiu zakończyły się w niedzielę (27 września) MP młodzików w lekkiej atletyce. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się znakomicie. Zdobyli aż 7 medali w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium staneli: pięcioboistka z Sokoła Węgorzewa Klaudia Nazarowicz  i sztafeta  chłopców 4 razy 100 metrów  z AZS UWM Olsztyn: Tomasz Bartnicki, Damian Szymański, Mateusz Dziadko i Wojciech Szon. Dwa medale: srebrny i brązowy wywalczył Sebastian Rybka (AZS UWM) na płotkach (300 m i 110 m)

 • Ostróda dołączyła i od razu zdobyła Puchar Lavera – Krzysztof Jaskuła z Ełku zbiera nagrody w Suwałkach

  W sobotę (12 września) kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie odbył się I Drużynowy Puchar Lavera. Do rywalizujących od dawna reprezentacji gospodarzy i Nowego Miasta Lubawskiegodołączyła Ostróda i w debiucie okazała się najlepsza, co niespodzianką nie jest, bowiem tradycje tenisowe w tym mieście są powszechnie znane. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego, a trzecie z Lubawy.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Pasłęk 2015 – Dziesięć zwycięstw, Alicja Potasznik i Sebastian Rybka – po dwa razy złoto

  Ponad pół tysiąca uczestników zgromadziły na starcie w Pasłęku (sobota 12 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Rywalizowali reprezentanci okręgów: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji zespolowej nie mieliśmy szans, natomiast indywidualnie odnieśliśmy 10 zwycięstw. Po dwa złote medale zdobyli: Alicja Potasznik (Asy Dywity) i Sebastian Rybka (AZS UWM Olsztyn)