nowe miasto lubawskie

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2018 - Pierwsze rozeznanie sił, dużo optymizmu

  Już w pierwszy weekend nowego roku lekkoatleci sprawdzili swa formę przed najważniejszymi w tym sezonie imprezami halowymi. W sobotę (6 stycznia) odbył się w Toruniu ogólnopolski mityngz udziałem kilkuset zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych – preludium przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Wystąpiła bardzo duża ekipa klubów warmińsko-mazurskich.

 • ME w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Katowice 2017 – Bednarek i Budrewicz w drugiej setce

  W dniach 15/17 grudnia w Katowicach odbywały się indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych .W obu konkurencjach: startowało ponad tysiąc zawodników, w tym garstka z sekcji warmińsko mazurskich. W klasyfikacji open dwaj czołowi szachiści regionu Sylwester Bednarek (Ostródzianka) i Krzysztof Budrewicz (Hetman Pionier Kętrzyn) znaleźli się w drugiej setce.

 • XX Kętrzyński Festiwal Szachowy 2017 – Trzech w dziesiątce, najwyżej Arkadiusz Kaczmarek, 10-letnia Weronika też bohaterką

  Tradycyjnie w okresie międzyświątecznym (27/30 grudnia) odbywał się Kętrzyński Festiwal Szachowy.W Powiatowym Centrum Edukacji (ul. Poznańska) rywalizowano już po raz 20, tym razem w trzech turniejach, których rangę określały: ranking i wiek uczestników. Zjawiło się ponad 90 zawodniczek i zawodników z wielu sekcji krajowych, ale oczywiście większość stanowili reprezentanci Warmii i Mazur.

 • Otwarta Liga w Gwiździnach 2017/18 – Wszystko zostaje w rodzinie

  W Otwartej Lidze Tenisa Stołowego w Gwiździnach doszło do historycznego wydarzenia. Niekwestionowany lider Michał Sarglaski znalazł pogromcę w osobie swego młodszego brata – Szymona, który wygrał szósty turniej. Nie wstrząsnęło to klasyfikacją, bowiem Pan Michałbył drugi i powiększył dystans nad najgroźniejszym rywalem Michałem Mówińskim. VII turniej, ostatni w starym roku odbędzie się w piątek 29 grudnia

 • O Puchar Przewodniczącego W-M SZS – W Nowym Mieście Lubawskim dziewczęta z Burkatu bezkonkurencyjne

  We wtorek (19 grudnia) w hali MOSiR Nowe Miasto Lubawskie odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „O Puchar Przewodniczącego Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego” (rocznik 2005 i młodsze). W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice SP Burkat, które odniosły komplet zwycięstw i sięgnęły po główne trofeum.

 • IV Mikołajkowy Turniej LAP Cup (rocznik 2007) Lubawa 2017 – Gospodarze do końca skuteczni

  W niedzielę (17 grudnia) w Lubawie odbył się IV Mikołajkowy Turniej LAP Cup dla rocznika 2007.   Wystąpili gospodarze oraz ekipy z: Ostródy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Wikielca, Brodnicy, Lidzbarka Welskiego i Olsztyna (drużyna dziewcząt). Imprezę składającą się z trzech etapów bez porażki zakończyli gospodarze (LAP I Lubawa) , którzy zgarnęli główne trofeum i zdobyli dwie nagrody indywidualne.

 • Otwarte Mistrzostwa LZS (klasyczny) Młodzików Lubawa 2017 – Udany przegląd talentów

  W Lubawieodbyły się w weekend (9/10 grudnia) Otwarte Mistrzostwa LZS Młodzików w zapasach (styl klasyczny). Ponieważ prawie wszystkie sekcje funkcjonują pod egidą LZS był to faktycznie przegląd zawodników w regionie w tej kategorii wiekowej, choć nie brakowało też uczestników trochę starszych i młodszych. Liczyły się przede wszystkim względy szkoleniowe.

 • Liga Szachowa w Ostródzie (3) 2017/18 – Uzdowo i Samborowo bez respektu

  Utrzymuje się „chess boom” na grę w Ostródzie. W grudniowych (9 bm) zmaganiach w szkolnej lidze szachowej uczestniczyła prawie setka uczniów. Mimo, że część z nich rezygnuje to dopisują się szachiści z kolejnych placówek oświatowych. Z roku na rok przybywa uczniów, którzy zarazili się pasją gry w szachy. Przybywa również osób do przeprowadzenia zawodów.

 • Otwarta Liga w Gwiździnach (3) 2017/18 – Czy ktoś zagrozi Michałowi Sargalskiemu?

  Trwają rozgrywki organizowanej od wielu lat przez KS Wicher Gwiździny Otwartej Ligi Tenisa Stołowego. Zaplanowano 15 turniejów w miejscowej hali SP im. ks. Kazimierza Wróblewskiego Zgodnie z regulaminem zawodnikowi w końcowej klasyfikacji uwzględnionych zostanie 13 najlepszych wyników. Za nami trzy turnieje. Wszystkie wygrał obrońca trofeum Michał Sargalski.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS SP Ostróda 2017 – Uzdowo ma się kim pochwalić

  W poniedziałek (4 grudnia) w Ostródzie w Sali Reprezentacyjnej Zamku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS w Szachach Szkół Podstawowych.. W turnieju wystartowało 18 drużyn, 72 zawodników. Tytuł zdobyła Szkoła Podstawowa z Uzdowa,gdzie nie brakuje, co widać zresztą w imprezach regionalnych, utalentowanych szachistów.

 • Młodzieżowy Turniej „Szachiści grają dla Polonii” – Z Nowego Miasta Lubawskiego do Senatu

  W Nowym Mieście odbył się 39 Mikołajkowy Turniej Szachowy , któremu towarzyszyła akcja pod hasłem „Szachiści grają dla Polonii”. Wystąpiło ponad 120 młodych zawodników z województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. A było o co rywalizować, bowiem najlepsi w kat. 7/9 i 10/12 kwalifikowali się do turnieju, który odbędzie się w obiektach Senatu RP

 • Finały Turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” – Wygrali: dziewczęta z SP 7 Giżycko i chłopcy z SP 3 Olecko

  W Giżyckuodbył się we wtorek (28 listopada) finał wojewódzki w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych turnieju „Moje Boisko Orlik 2012”.Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły, które wcześniej awansowały z eliminacji. Wszystkie drużyny wgrały po jednym spotkaniu, ale najlepszy bilans bramkowy zanotowały dziewczęta SP 7 Giżycko

 • O Puchar Prezydenta Elbląga 2017 – W doborowej stawce najlepszy Pavel Shkapenko

  W niedzielę (26 listopada) odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Elbląga.Organizatorom – miejscowej sekcji Hetman udało się zebrać doborową stawkę uczestników. Nie brakowało arcymistrzów, medalistów Mistrzostw Europy i Polski. Wygrał znany z udziału w wielu imprezach w naszym regionie Pavel Shkapenko z Kaliningradu przed Krzysztofem Budrewiczem (Hetman Kętrzyn) i Igorem Janikiem (Hetman Elbląg)

 • Międzywojewódzkie zawody „wolniaków” w Drogoszach – Ten kierunek zdaje egzamin

  W Drogoszachodbyły się w sobotę (25 listopada) Międzywojewódzkie Zawody w Zapasach w stylu wolnym i Mini Zapasach. Startowali przede wszystkim reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego w kat. juniorów. Pokazali się tez najmłodsi adepci tej dyscypliny. W klasyfikacji klubowej zwyciężył LUKS Warmia Lidzbark Warmiński przed UKS Olimp Gimn. Kętrzyn i KS Budowlani Olsztyn.

 • Ogólnopolskie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego” Toruń 2017 – Nowe Miasto Lubawskie prawdziwa potęgą

  W miniony weekend (18/19 listopada) w Arenie Toruń odbyły się Ogólnopolskie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”. Jak co roku toruńska impreza przyciąga, oprócz młodych lekkoatletów, wielu sympatyków i mistrzów „królowej sportu”. Prowadzona jest przede wszystkim w formule drużynowej, a kończy się rozegraniem międzywojewódzkich sztafet mieszanych 8 x 200 m.

 • Ostródzka Liga szachowa (2) 2017/18 – Tym razem Szymon Kraśniewski przed Maciejem Kietrysem

  W sobotę (18 listopada) odbył się drugi w tym sezonie zjazd Ostródzkiej Ligi Szachowej. Rywalizowało 107 uczestników w 4 grupach z 22 placówek oświatowych. Od tej edycji do gry przystąpiły także również przedszkolaki. W najsilniejszej lidze (zawodnicy z kategoriami szachowymi) czołowe miejsca wśród chłopców zajęli Szymon Kraśniewski z Uzdowa i Maciej Kietrys z SP 3 Ostróda.

 • Półfinał MP Jastrzębia Góra 2017 – Gęste sito, awansowali: Wiktoria Dziodko, Grzegorz Fil i Anita Daliga

  W Jastrzębiej Górze zakończyły się w piątek (17 listopada) półfinałowe turnieje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w szachach. Startowała spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur (21), ale bezpośredni awans wywalczyła tylko trójka: w U9: Wiktoria Dziodko (Hetman Nowe Miasto Lubawskie) i Grzegorz Fil (Debiut Gizycko) oraz Anita Daliga (UKS Trzydziestka Olsztyn) w U17.

 • MP Młodziczek Piotrków Trybunalski 2017 – Trzy medale wojowniczek z Warmii i Mazur

  W Piotrkowie Trybunalskim z udziałem prawie 200 zawodniczek odbyły się w sobotę (4 listopada) Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Dobrze spisały się reprezentantki Warmii i Mazur, które zdobyły trzy medale. Srebrne wywalczyły: w kat. 44 kg Wiktoria Bronowicka (LUKS Iskra Drogosze), w kat. 67 kg Ewelina Ziółkowska (Sokół |Nowe Miasto Lubawskie), a brązowy w kat. 52 kg Wiktoria Orłowska (Budowlani Olsztyn).

 • III Igrzyska Szkolne Drzonków 2017 – Pierwszy krok do mistrzostw, Wiktoria Dziodko rewelacją

  W niedzielę (29 października) w Ośrodku Sportowym w Drzonkowie zakończyły się III Igrzyska Szkolne w Szachach - Pierwszy krok do mistrzostw. W imprezie uczestniczyło 110 młodych zawodników, w wieku 8-14 lat: 55 osób - dzieci z projektu „Edukacja przez szachy w szkole”, 55 osób – dzieci z pionu młodzieżowego Polskiego Związku Szachowego. Nie zabrakło reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego.

 • Młodzieżowe MP (full contact) Kalisz 2017 – Świetny poziom, a Piotr i Patryk wracają z medalami

  W weekend (28/29 października) w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski młodzieżowców (18/23 lata) w formule Full Contact. Reprezentanci Warmii i Mazur wrócili z dwoma medalami. Srebro wywalczył Piotr Kołakowski (Zamek Expom Kurzętnik) w kat. 81 kg, a brąz Patryk Jankowski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) w kat. 75 kg.