Olecko

 • PKO Poznań Półmaraton 2018 – Daniel Mikielski 25 wśród 11 tysięcy

  Prawie 11 tysięcy uczestników zgromadził na starcie niedzielny (15 kwietnia) PKO Poznań Półmaraton. W tym mrowiu uczestników staraliśmy się wyłowić biegaczy z Warmii i Mazur. Bardzo dobre 25 miejsce w open zajął Daniel Mikielski z Olsztynka. W dziesiątce kategorii K55 znalazły się: Danuta Dąbrowska (Pisz) – 7 i Izabela Siwczak (Olsztyn) – 8.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (1) Lidzbark Warmiński 2018 – Pierwsze koty za płoty

  W niedzielę (15 kwietnia) na torze w Lidzbarku Warmińskim odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. To jedna z najbardziej popularnych imprez i niedzielne zawody tego dowodzą. Startowało wielu kierowców okręgu warmińsko-mazurskiego. W premierze odnieśli dwa zwycięstwa. W MX 1C triumfował Tomasz Lango (Orneta), a MX 2C Szymon Syryca (Gizycko).

 • XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja Olecko 2018 – Atmosfera jak zwykle wspaniała, w open najlepszy Vytautas Rybakas

  W hali „Lega” odbył się w sobotę (14 kwietnia) XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza Olecka. Impreza jak zwykle miała charakter integracyjny, wystąpiło w jej ponad 80 uczestników, oprócz gospodarzy zawodnicy z okolicznych miejscowości (Gołdap, Ełk, Pisanica, Pisz, Giżycko), także goście z Podlasia oraz Litwy i Rosji.Jak zwykle rywalizacji towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w Drużynowych Biegach Przełajowych – W Olecku nikt się nie oszczędzał, każdy walczył dla zespołu

  W Olecku odbyły się w piątek (13 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Klasyfikacje prowadzono w trzech grupach wiekowych (oddzielnie dziewczęta i chłopcy) Biegali tez najmłodsi (rocznik 2007 i młodsi).

 • Kierunek Ultra Hańcza Turtul 2018 – Niezłomna Natalia Michalak ze Szczytna

  W sobotę (7 kwietnia) z siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Turtul wystartowało 102 zawodników - uczestników imprezy Ultra Hańczy na dystansie 63 km. Trasa biegu prowadziła ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza. Piękny sukces odniosła Natalia Michalak ze Szczytna, która okazała się najszybsza wśród pań. Z mężczyzn dziesiąte miejsce w open zajął Marek Nastorowicz z Kętrzyna.

 • Mistrzostwa Województwa Juniorów i Kadetów Działdowo 2018 – Po cztery skalpy Aleksandry Grzebskiej i Patryka Lewandowskiego

  W Działdowie odbyły się w niedzielę (8 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Startowali przedstawiciele wszystkich sekcji, które prowadzą szkolenie młodzieży. Tak jak można było oczekiwać dominowali reprezentanci: Dekorglassu Działdowo i Ostródzianki, a łowcami skalpów okazali się: Aleksandra Grzebska i Patryk Lewandowski, którzy zdobyli po cztery tytuły.

 • Mistrzostwa Województwa WMZLZS w halówce (r. 2005) Biała Piska 2018 – Lubawa uzupełniła kolekcję

  W Białej Piskiej odbył się 27 marca finałowy turniej Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych (2005 i młodsi).Podobnie jak w roczniku gimnazjalnym triumfowali futboliści z Lubawy, co nie jest niespodzianką, bowiem futsal w tym mieście jest dyscypliną wiodącą i jak widać młodzież idzie w ślady I-ligowców.

 • VII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin Mazovia Cup 2018 – Warmia i Mazury jak zwykle na podium, ASW Jonkowo walka po walce

  W sobotę (24 marca) odbył się VII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin Mazovia Cup 2018pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, organizowany przez Bushi Team.W imprezie wzięło udział 395 zawodników z 39 klubów z całej Polski, w tym sekcje warmińsko-mazurskie z: Olsztyna, Olecka, Szczytna, Ostródy, Iławy, Jonkowa i Węgorzewa., które jak zwykle zaakcentowały swe występy licznymi medalami.

 • XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja Olecko 2018 – Tradycja i gwarantowana zabawa

  14 kwietnia w hali Lega w Olecku odbędzie się XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza. Z dużym wyprzedzeniem informujemy o imprezie , bo to jedno z najciekawszych wydarzeń w tej dyscyplinie w regionie, szczególnie skierowane do młodzieży i amatorów, Zarezerwujcie sobie czas. Warto pojechać do Olecka. Poniżej regulamin.

 • Olecka Gala Sportu 2017 – Sukces to nie przypadek

  W piątek (23 marca) w hali „Lega” odbyła się Olecka Gala Sportu, w której uczestniczyło prawie tysiąc zawodników z prawie 50 klubów i sekcji sportowych, ponad 100 trenerów oraz goście specjalni – paraolimpijczycymedaliści Igrzysk: pływaczka Joanna Mendak oraz Kazimierz Suchocki (pływanie, lekkoatletyka). Mottem uroczystości była maksyma ‘Sukces to nie przypadek”

 • O Puchar Burmistrza Zambrowa 2018 – Cztery razy Olecko, po dwa razy Szczytno i Iława

  W sobotę (11 marca) odbył się IV Międzynarodowy Turniej w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa. Wzięło w nim udział 253 zawodników z 22 klubów, w tym reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich ze Szczytna, Olecka, Węgorzewa i Iławy. Walczyli z dużym powodzeniem odnosząc osiem zwycięstw, wielu innych zalmeldowało się na podium.

 • XVII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS (r. 2004/2002) SP 2 dominatorem w obu klasyfikacjach

  14 marca w odbyła się druga część XVII Halowych Mistrzostw Powiatu Oleckiego SZS Szkół Podstawowych, tym razem dla starszych roczników (2004/2002) Hala „Lega” zamieniła się w obiekt lekkoatletyczny i choć niektóre dystanse biegowe były nietypowe rywalizacja okazała się bardzo interesująca. W klasyfikacjach ogólnych dziewcząt i chłopców zwyciężyli reprezentanci SP 2 Olecko.

 • W III lidze koniec sezonu w Ełku – Brązowi medaliści nie spoczęli na laurach, a awansowały Nowe Piekuty

  W Ełku w ostatnim meczu III ligi piłkarzy ręcznych EKS Szczypiorniak pokonał w sobotę (24 marca) Czarnych Olecko (5 miejsce) 37:28 (18:13). Już przed tym spotkaniem ełczanie mieli zapewnione miejsce za podium rozgrywek wojewódzkich, otrzymali więc brązowe medale, a zakończyli sezon efektownym zwycięstwem. Już w 12 min. było 10:2, cały czas utrzymywała się bezpieczna przewaga miejscowych.

 • W lidze młodzików MDK już z tytułem – W Bartoszycach potrafią znaleźć i...szlifować

  Rozpoczęła się runda rewanżowa finałowych rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. W czwartej kolejce MDK Bartoszyce gładko pokonał u siebie KS Szczypiorniak Olsztyn 30:17 (15:8) i zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Praca w młodzieżą w tym mieście jest wzorcowa. Trenerzy potrafią znaleźć, zachęcić i nauczyć chłopców grać w piłkę ręczna na poziomie zbliżonym do czołówki krajowej.

 • Młodziczki dokończyły ligę – Efektowny finisz Omegi Mrągowo

  W lidze wojewódzkiej młodziczek już meta. Rozstrzygnięcia zapadły dużo wcześniej Tytuł wywalczyły szczypiornistki MUKS Omega Mrągowo, które wygrały wszystkie spotkania. Do końca zachowały wysoka formę i mimo, że złoto miały zapewnione. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Truso Elbląg, trzecie zajęły zawodniczki MLKS Czarni Olecko.Poziom rywalizacji zróżnicowany, Omega i Truso wyraźnie górowały nad rywalkami.

 • Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa Kobiet 2018 – Amatorska siatkówka też może być ciekawa

  W hali Miejskiej odbyły się 3 marca Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Piłce Siatkowej Kobiet .Wystąpiło aż jedenaście drużyn z całego regionu. System był skomplikowany. Najpierw drużyny rywalizowały w grupach, potem obowiązywał system play off.. Rozegrano w sumie 30 meczów. Triumfowały zawodniczki MKW Mazury. Węgorzewo, które w finale pokonały Bartoszki Bartoszyce 2:0

 • Liga Wojewódzka Chłopców (3) 2017/18 – Dublet Czarnych Olecko

  W Oleckuodbył się w sobotę (10 marca) trzeci w tym sezonie turniej ligi wojewódzkiej chłopców w piłce ręcznej. We własnej hali świetnie wypadły oba zespoły MLKS Czarni Olecko, które odprawiły rywali z Olsztyna i Ostródy. Po podsumowaniu punktów z trzech imprez oba teamy z Olecka znajdują się na czele tabeli drużyna rocznika 2006 zapewniła już sobie tytuł mistrzowski przed rozegraniem ostatniego turnieju.

 • VII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS (rocznik 2005 i młodsi) – Konkurencje nietypowe, ale radość zawsze taka sama

  W obiekcie „Lega” odbyły się we wtorek (12 marca) VII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w lekkiej atletycedziewcząt i chłopców (rocznik 2005 i młodsi). Startowali uczniowie ośmiu szkół. Konkurencje dostosowano do możliwości obiektu. W klasyfikacjach drużynowych zwyciężyły: SP 4 Olecko (dziewczęta) i SP 3 Olecko (chłopcy)

 • W lidze młodzików faworyci z kompletem punktów - MDK Bartoszyce nie zwalnia tempa.

  W miniony weekend (17/18 rozegrano drugą serię spotkań finałowych w lidze wojewódzkiej młodzików. W strefie medalowej szczypiorniści MDK Bartoszyce odnieśli drugi bardzo wysokie zwycięstwo, tym razem u sienie nad MKS Truso Elbląg 32:15. Podopieczni Andrzeja Cichockiego tytuł mają już w zasadzie w kieszeni, ale mamy nadzieję, że do końca zachowają fason.

 • Północna Liga Regionalna 2017/18 - Mistrzem UKS Jantar Gołdap, ale wygrali wszyscy, najwięcej Robert Karniej (49-0)

  Zakończyły się rozgrywki Północnej Ligi Regionalnej 2017/18 w tenisie stołowym. Podsumowanie odbyło się w niedzielę (18 marca) w Pisanicy. Wszystkie drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami. W pełni na to zasłużyły. Liga jest inicjatywą samych uczestników, którzy w ten sposób zaspakajają swoje pasje. Bez wielkich pieniędzy, tej całej licencyjnej otoczki i potężnych haraczy.Po postu znakomity projekt tenisistów-amatorów.