Olecko

 • Święto młodzieżowej piłki ręcznej w Olsztynie – 42 zespoły (aż siedem ze Szczypiorniaka), ambicja i walka to pewne, szukamy talentów!

  W dniach 22-24 września (piątek/niedziela) odbędzie się kolejna edycja turnieju młodzieżowej piłki ręcznej pod nazwą OLSZTYN HANDBALL CUP 2017. W tym roku będziemy gościć w Olsztynie aż 42 zespoły (w tym 7 ze Szczypiorniaka). Rywalizacja przebiegać będzie w trzech grupach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i chłopców (2005 i młodsi).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2017 – Z narybkiem nie jest źle, 24 medale w tym 8 złotych, AZS UWM przed mazowiecką koalicją

  W Olecku odbyły się w sobotę (9 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z sekcji Mazowsza oraz Warmii i Mazur.Nasi rywale dysponują oczywiście dużo większym potencjałem (więcej klubów i trenującej młodzieży), a jednak w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się lekkoatleci AZS UWM Olsztyn.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Bęsia 2017 - Kuba Pałasz lepszy od mazowieckiej koalicji

  W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Bęsi odbyły się w dniach 8/10 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Startowali reprezentanci: Mazowsza oraz Warmii i Mazur w wieku 8/10 lat. Piękny sukces odniósł Jakub Pałasz (UKS Trzydziestka Olsztyn), który wygrał turniej chłopców. W dziesiątce znaleźli się: na czwartym miejscu Maciej Kraśniewski (Uzdowo) i Szymon Trochimczuk (UKS Skoczek Elbląg).

 • VIII Półmaraton Augustowski 2017 – Bartek Osior najwyżej, każdy miał coś do ugrania

  W niedzielę (10 września) odbył się VII Półmaraton Augustowski. Wystartowało około 200 uczestników, w tym grupa z Warmii i Mazur. Niektórzy są mieszkańcami naszych miejscowości, są też tacy, którzy reprezentują teamy funkcjonujace w miastach warmińsko-mazurskich. Trzeba przyznać, że mimo silnej, międzynarodowej obsady (jak zwykle mocna konkurencja zza wschodniej granicy) nasi byli widoczni. Najbardziej Bartek Osior, który zajął 6 miejsce w open.

 • Europejski Tydzień Sportu 2017 – XXVI Oleckie Otwarte Biegi dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

  Olecko już po raz trzeci bierze udział w ogólnoeuropejskiej akcji promującej aktywność fizyczną #BeActive.W Polsce koordynuje ją Ministerstwo Sportu i Turystyki animując Europejski Tydzień Sportu. W dniach od od 23 do 30 września w całej Polsce odbędzie się wiele wydarzeń sportowych. W Olecku sztandarową imprezą będą XXVI Oleckie Otwarte Biegi dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłychorganizowane przez olecki MOSiR.

 • VIII Bieg Siedleckiego Jacka 2017 – Aleksandra Lisowska pierwsza, panowie też szybko

  W niedzielę (27 sierpnia) odbył się VIII Bieg Siedleckiego Jacka. Panowie rywalizowali jednocześnie w 6 Otwartych Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km. W konkurencji pań triumfowała Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn). śród panów kilku biegaczy Warmii i Mazur znalazło się w czołówce. Łukasz Oskierko (AZS UWM) był szósty, a Michał Misiewicz (Olsztyn) dwunasty. 22 miejsce zajął Marcin Brynda (Olecko)

 • 14 Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Giżycko 2017 – Dużo grania i nowych znajomości

  W środę (23 sierpnia) zakończył się w Giżycku 14 Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej. Kilkudniowa impreza zgromadziła ponad 40 zespołów we wszystkich kategoriach wiekowych. Oprócz drużyn z regionu (Giżycko, Olecko, Gołdap), zjawili się rywale krajowi (najwięcej z Podlasia) i zagraniczni z: Białorusi i Litwy, co z pewnością uatrakcyjniło imprezę i pozwoliło nawiązać nowe kontakty.

 • Maratony Kresowe „W Krainie Żubra” Narewka 2017 – Piotr Chrzanowski jak zwykle wysoko

  W kolejnym etapie Maratonów Kresowych MTB (pod hasłem „W krainie Żubra) , który odbył się w niedziele (20 sierpnia) w Narewce udział wzięło zaledwie dwóch zawodników z Warmii i Mazur. Niezawodny Piotr Chrzanowski (Ełk) ukończył półmaraton na piątym miejscu w open i zwyciężył w kategorii M2. Mariusz Naruszewicz (Olecko) zdecydował się na maraton i był 47 w open i 11 w kategorii M3.

 • V Maraton Wigry i Pogoń za Bobrem Suwałki 2017 – Wojciech Hetman najszybszym Polakiem

  W terenach Wigierskiego Parku Nardowego odbył się w sobotę (19 sierpnia) V Maraton Wigry.Oprócz klasycznego dystansu rozegrano też Bieg za Bobrem na około 13 km. I właśnie w tej konkurencji Wojciech Hetman z Giżycka zajął trzecie miejsce za wyprzedzili go tylko zawodnicy z Marijampola. Siódmy był Maciej Płonowski z Olsztyna. Ewa Rutkowska z Olsztynazajęła 2 miejsce w kategorii juniorek starszych (pow. 40 lat.) i 9 w open pań.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (7) Lidzbark Warmiński 2017 – Własny tor to ogromny atut

  W niedzielę (13 sierpnia) w Lidzbarku Warmińskim odbyła się VII Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich walczyli z dużym powodzeniem, w niektórych klasach zajmowali całe podium. W klasyfikacjach generalnych przodownictwo zachowali: Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i Tomasz Lango (Moto Klub Orneta)

 • XIV Mazurski Festiwal Dziewcząt i Chłopców Giżycko 2017 – Sprawdzona formuła, wielu z niej korzysta

  W dniach 19-24 sierpnia w giżyckich halach sportowych odbędzie się XIV Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. To tradycyjna impreza rozgrywana we wszystkich kategoriach wiekowych. Z jednej strony jest elementem przygotowań zespołów do zbliżającego się sezonu, z drugiej możliwością konfrontacji z wieloma rywalami, co potrzebne jest każdej drużynie.

 • VI Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy – Na „piątkę” dominacja Wydmin, na dychę główne trofea dla Malborka i Węgorzewa

  We wtorek (15 sierpnia) tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego odbył się Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy zorganizowany przez Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo, przy współudziale Urzędu Miasta oraz Centrum Kultury i Turystyki Partnerem imprezy był Klub Biegacza Mrągowo. Celem imprezy było uczczenie Święta Wojska Polskiego, jego promocja w środowisku lokalnym.

 • MP Juniorów i Młodzików w grze szybkiej i błyskawicznej Wrocław 2017 – Srebro Lidii Czarneckiej z Elbląga

  We Wrocławiuzakończyły się w niedziele Mistrzostwa Polski Juniorów (U12,24,16,18) i Młodzików (U8,10) w szachach szybkich i błyskawicznych. Wystąpiła duża grupa młodzieży z Warmii i Mazur. Największy sukces odniosła w U14 Lidia Czarnecka z Elbląga, zdobywając, zdobywając srebrny medal w grze szybkiej (w błyskawicznej była czwarta) W dziesiątce uplasowali się w U8: Mateusz Woźniak (Kętrzyn) i Magdalena Filipiak (Olsztyn).

 • Maratony Kresowe Sejny 2017 – Piotr Chrzanowski i Wiesław Grala wygrali kategorie

  W niedziele (6 sierpnia) kolejny etap Maratonów KresowychMTB odbył się Sejnach(Podlasie) pod hasłem „Pogranicze z Gaładusią”. Startowała spora grupa amatorów z województwa warmińsko-mazurskiego – najwięcej z Gołdapi. W półmaratonie Piotr Chrzanowski (Ełk) był trzeci w open i pierwszy w kategorii M2. Swoja grupę wiekową M5 Wiesław Grala (Mrągowo).

 • III Bieg wśród Krasnych Pól Krasnopol 2017 – Janusz Limberger maszerował najszybciej

  W „III Biegu wśród krasnych pól” na Podlasiu wystartowało około 140 osób. Długi dystans nikogo nie odstraszył. W tym gronie są goście z Anglii, Białorusi, Burundi, Grecji, Litwy i oczywiście Polacy m.in. z Katowic, Warszawy, Gniezna, Poznania, Łodzi i Białegostoku. Nie zabrakło też reprezentantów z Warmii i Mazur z: Ełku, Olecka, Giżycka. W nordic walking najszybciej maszerował Janusz Limberger z Ełku, trzecia była Katarzyna Limberger.

 • Motocrossowe Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Lipno 2017 – Wojciech Kuształa w roli głównej

  W Lipnie odbyła się w niedzielę (30 lipca) VI runda Motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej.Startowali reprezentanci sekcji Warmii i Mazur. Zwycięstwo w klasie MXB odniósl lider klasyfikacji generalnej Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński). Drugie miejsce zajęli: Tomasz Lango (Orneta w klasie MX 1C, Paskal Myhan (Lidzbark Warmiński) w MX 85 i Denis Lebiedev (Lidzbark) w MX Junior.

 • III Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych 2017 – Ostatnia prosta, emocje rosną...

  Już tylko trzy imprezy pozostały do zakończenie III edycji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Świetny pomysł olsztyńskich mastersów idealnie pasujący do warunków naturalnych w regionie sprawdza się doskonale. Z jednej strony jest magnesem do uprawiania tej dyscypliny przez amatorów, z drugiej aktywizuje miejscowości, gdzie otwarte akweny w okresie wakacyjnym powinny tętnić życiem.

 • Kontrolne mityngi w Warszawie i Chojnicach – Czas na małe korekty i idziemy na całość!

  W Warszawie odbył się w sobotę (30 lipca) ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, który stanowił ostatni sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Startowali też starsi zawodnicy, którzy start traktowali jak etap przygotowań do drugiej części sezonu. Wystąpili lekkoatleci z Olsztyna, Dywit, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Lidzbarka Welskiego, Olecka i Działdowa. Inni startowali tez w mityngu w Chojnicach

 • XXV Olecki Otwarty Maraton Pływacki 2013 – Krzysztof Pielowski klasa światowa

  W sobotę (29 lipca) odbył się jubileuszowy 25 Olecki Maraton Pływacki, który zaliczany był do punktacji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 4.5 km, a przeglądając listę startową można było wskazać tylko jednego zdecydowanego faworyta. Krzysztof Pielowski (Kormoran Olsztyn) wygrał po raz czwarty i jako jedyny osiągnął czas poniżej godziny.

 • 27. Bieg Powstania Warszawskiego 2017 - Warmia i Mazury na pierwszej linii

  W sobotę (29 lipca) wieczorem w stolicy odbył się 27 Bieg Powstania Warszawskiego , jedna z najważniejszych imprez o zabarwieniu sportowo-patriotycznym. Jak zwykle z całego kraju zjechali się sympatycy rekreacji, bardziej i mniej wytrenowani by w sportowej rywalizacji oddać hołd bohaterom, w większości młodym Polakom, którzy poświęcili dla ojczyzny życie.