Olecko

 • XXIII Półmaraton Kurpiowski Ostrołęka 2017 – Damian Pieterczyk drugi, Beata Bielenica trzecia

  W niedziele (28 maja) w Ostrołęce odbył się 23 Półmaraton Kurpiowski, w którym bardzo dobrze spisali się reprezentanci Warmii i Mazur. Spisali się doskonale. Damian Pieterczyk (Olsztyn) zajął drugie miejsce w open i zwyciężył w swojej grupie wiekowej M3. Na podium stanęła także Beata Bielenica (Wydminy) trzecia w open i pierwsza w K3.

 • Warmia Mazury Cup Otwarte Mistrzostwa Województwa Ełk 2017 – Dwa w jednym

  W sobotę (27 maja) w Ełku odbył się turniej Warmia Mazury Cup - Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin zorganizowane przez Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez shihan Remigiusza Karpińskiego. Zawody skierowane były do dzieci i młodzieży w wieku 8 - 17 lat. W sumie wystartowało 256 karateków z 16 klubów.

 • Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Bartoszyce 2017 – Imponujące skoki zapierały dech...

  W minioną niedziele (21 maja) na torze motocrossowym w Bartoszycach odbyła sie eliminacja mistrzostw okręgu warmińsko-mazurskiego. Frekwencja dopisała, wystapilo wielu znanych zawodników także spoza regionu, akurat był to stosowny termin bez imprez najwyższej rangi. Na ogół zwyciężali faworyci, którz z pozodzeniem startują taże w mistrzostwach strefy Polski Północnej.

 • ME kyokushin Lyon 2017 – Karatecy z Warmii i Mazur (Olecko, Ostróda) pokochali brąz

  W Lyonie zakończyły się w niedzielę (21 maja) Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin w kategoriach wagowych i kata. Do Francji wybrała się liczna reprezentacja biało-czerwonych, w tym także zawodnicy z Warmii i Mazur, głównie w kategoriach młodzieżowych. Na razie informacje są skąpe, ale wiadomo już, że zdobyliśmy co najmniej cztery brązowe krążki. Trzy z nich zdobyli reprezentanci Olecka, jeden Ostródy.

 • XXI Biegi Dziecięce "Mazury Cud Natury" – Śladem rodziców, niedługo wystartują w „Węgorzu”

  Półmaraton Węgorza to hasło, które ściąga do miasta na Mazurach setki miłośników sportu. Oczywiście bieg na długim dystansie jest wydarzeniem głównym, ale od dawna towarzyszy temu rywalizacja dzieci i takiej idei przyświecają XXI Biegi Dziecięce "Mazury Cud Natury”. Zainteresowanie w tym roku było ogromne. Z małym opóźnieniem podajemy wyniki za stroną węgorzewskiego OSiR-u.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (2) Lidzbark Warmiński 2017 – Szczepański, Lango i Lewko pojechali na maksa

  W Lidzbarku Warmiński odbyła się w niedzielę (14 maja) II runda Mistrzostw Strefy Polski Północnejw motocrossie. Pogoda dopisała, a więc frekwencja też, było to prawdziwego święto w mieście, gdzie tradycje tej dyscypliny są ogromne. Gospodarze mieli powody do radości. W klasie MX B podwójne zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Lidzbarka. Wygrał Marcin Szczepański przed liderem klasyfikacji Wojciechem Kuształą.

 • V edycja Olecka „13” – Wojciech Kopeć mnkął do mety i...podziwiał widoki

  W sobotę (13 maja) odbyła się piąta edycja imprezy biegowej V edycja Olecka Trzynastka, Trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami wzdłuż linii brzegowej Jeziora Oleckie Wielkie. Uczestnikom, a wystartowało około 150 zawodniczek i zawodników, towarzyszyła piękna aura, widoki też były wspaniałe. Najszybciej mknął Wojciech Kopeć (Swaderki) wyprzedzając Henadza Verkhavodkina (Grodno) i Dovydasa Stasysa (Wilno).

 • MOSiR Olecko nie boi się wyzwań, sportowcy to doceniają – Siatkarski championat dał nową energię

  Pierwsze dni maja były dla oleckiego MOSiR-u niezwykle intensywne. Wielkim wydarzeniem stał się Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Kadetów U-17, gdzie rozegrano18 meczów z udziałem czołowych zespołów w kraju. Imprezy o takiej randze jeszcze w Olecku nie było. Z całej Polski spływają gratulacje za organizację tak ważnej i dużej imprezy.

 • Mityngi w Białymstoku i Gdańsku – Pierwsze koty za płoty...

  Wprawdzie do pełni sezonu lekkoatletycznego jeszcze daleko, ale tradycyjnie w maju odbywają się pierwsze imprezy, które mają charakter typowych sprawdzianów, oswojenia się z nowymi warunkami , bo przecież występy w hali to zupełnie inna historia. Zawodnicy Truso Elbląg i Gimpasa Pasłęk testowali formę w Gdańsku, z kolei lekkoatleci z Olecka , Ostródy i Węgorzewa rywalizowali w Białymstoku. Poniżej wyniki

 • W Olecku Finał MP Kadetów – Tytuł trafi do Częstochowy lub Gdańska

  Sobotnie ( 6 maja) mecze Finału Mistrzostw Polski Kadetów U-17 w Olecku zaostrzyły apetyty publiczności. Widzowie zgromadzeni w Hali LEGA obejrzeli niezwykle emocjonujące spotkania. Pozwoliły one wyłonić uczestników niedzielnego meczu finałowego. Zmierzą się w nim dotychczas niepokonane drużyny AZS 2020 Częstochowa i Trefl Gdańsk. O trzecie miejsce zagrają Chemik Bydgoszcz i Jastrzębski Węgiel

 • I Memoriał Stanisława Fiedorczuka Mońki 2017 – Owocna wyprawa na Podlasie

  W sobotę (29 kwietnia) w hali sportowej ZSOiZ w Mońkach odbył się I Memoriał Stanisława Fiedorczuka w tenisie stołowym "weteranów". Z uwagi na „majówkę” impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zaproszenia skorzystali też amatorzy z województwa warmińsko-mazurskiego. Należeli do czołowych postaci. Dariusz Bartycha (Olsztyn) wygrał kat. +55 lat przed Jarosławem Rososińskim (Giżycko)

 • Maratony Kresowe Wasilków 2017 – Piotr Chrzanowski błysnął na finiszu

  W poniedziałek (1 maja) w okolicach Wasilkowaodbył się kolejny etap Maratonów Kresowych MTB pod hasłem„ W Dolinie rzeki, na skraju puszczy”. Tym razem wystąpiło sporo kolarzy z Warmii i Mazur, głównie z Ełku i Prostek. Duży sukces odniósł Piotr Chrzanowski (Ełk), który wygrał półmaraton w open, a sklasyfikowano ponad 250 zawodników. Mieliśmy tez kilka miejsc na podium w kategoriach.

 • W Olecku udana inauguracja na kortach – Preludium do ciekawego sezonu

  Jak co roku 1 maja oleckie korty otwarły swe podwoje turniejem, w którym wzięło udział aż 30 tenisistów. W najbliższym czasie czeka nas kilkanaście imprez zwyczajowo rozpoczynanych w niedzielne poranki. W kategorii open rywalizowały 24 osoby z całego regionu (m.in Augustowa, Ełku, Gołdapi Łomży i Sejn). Mecze toczyły się w przyjacielskiej atmosferze i obfitowały w wiele ciekawych zagrań.

 • Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS 2017 – Biegali, skakali i rzucali...

  Na stadionie OSiR odbyły w środę (26 kwietnia) Mistrzostwa Powiatu Oleckiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponagimnazjalnych w lekkiej atletyce.Startowali przede wszystkim uczniowie oleckich placówek, ale przyjechali też młodzi sportowcy miejscowości: Sokółki, Babki Oleckie i Judziki. Pogram zawodów był bogaty, rywalizowano w biegach, skokach i rzutach.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS Szkół Gimnazjalnych – Dziewczęta z Olecka i chłopcy z Działdowa

  We wtorek (26 kwietnia) w Miejskiej Hali Sportowej w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem zawodów był W-MSZS oraz miasto Lidzbark Warmiński. Turniej rozegrano systemem grupowo – pucharowym. Wygrału dziewczęta z Gimnazjum nr 1 Olecko i chłopcy z Gimnazjum nr 1 Działdowo.

 • III Memoriał Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2017 – Przy stołach wszystkie generacje

  W sobotę (8 kwietnia) w Hali Miejskiej w Węgorzewie odbyły Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym - III Memoriał im. Grzegorza Kokochy. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, przy stołach walczyli zawodnicy różnych generacji od dzieci szkół podstawowych po weteranów. W najbardziej prestiżowych kategoriach open zwyciężyli: Alicja Kulinek z Węgorzewa i Robert Karniej z Olecka.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w Mieszanych Sztafet w Biegach Przełajowych – W Olecku do ostatniego tchu.

  Ambicja, maksymalne zaangażowanie, walka do ostatniego tchu. Tym charakteryzowały się poniedziałkowe (24 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafet w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Miejscowy OSiR przygotował na swych terenach atrakcyjne trasy wymagające nie lada kondycji.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w Biegach Przełajowych OIecko 2017 – Jak zwykle wielkie święto, jeden za wszystkich...

  W poniedziałek (24 kwietnia) na stadionie OSiR w Olecku odbędą się Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Zgłosiło się już prawie 50 reprezentacji. Oznacza to, że na starcie pojawi się około 600 młodych biegaczy.

 • VII Młodzieżowe ME Sofia 2017 – Zadowoleni tylko z nominacji

  W Sofii (6/9 kwietnia) odbyły się VII Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 w taekwondo olimpijskim. W 15-osobowej ekipie biało-czerwonych wystąpiło troje z Warmii i Mazur, niestety bez większych sukcesów. Magdalena Rutkowska (AZS OS Olsztyn) wygrała jedną walkę, natomiast Maria Wajzer (Start Olsztyn) i Maurycy Miszczak (Hidori Olecko) zakończyli turniej bez zwycięstwa.

 • Remanenty III ligi Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej – MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława szczebel wyżej

  Prezentujemy oficjalne tabele po zakończeniu rozgrywek III ligi: podlaskiej i kujawsko-pomorskiej.W rywalizacji, gdzie organizatorami były inne okręgowe związki startowały zespoły z Warmii i Mazur, a na Podlasiu było ich znacznie więcej niż gospodarzy. Warto też odnotować, że dwa zespoły zdobyły wicemistrzostwo i wszystko wskazuje na to, że MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława wystąpią w II lidze (pomorskiej).