Olecko

 • V Dadajowy Bieg Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca – Niezapomniana niedziela

  Prawie 200 uczestników zgromadził na starcie V Dadajowy Bieg Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca.Wspaniała plenerowa impreza w środku zimy, która stała się swego rodzaju festynem pełnym akcentów sportowych i artystycznych. Wielka brawa dla organizatorów – Biskupieckich Morsów, którzy świetnie przygotowali imprezę i zadbali o jej niepowtarzalny klimat.

 • Liga wojewódzka chłopców (2) Olecko 2018 – Czarni (2006) bezkonkurencyjni

  W hali Legia w Olecku odbył się w niedzielę (18 lutego) drugi z czterech zaplanowanych turniejów ligi wojewódzkiej chłopców w piłce ręcznej. W rozgrywkach uczestniczą cztery drużyny z trzech klubów. Atut własnego boiska w pełni wykorzystali Czarni (2006), którzy tym razem odnieśli komplet zwycięstw. Mają już dużą przewagę nad rywalami i na półmetku rywalizacji są pewnymi kandydatami do mistrzowskiego tytułu

 • XII Memoriał Bernarda Zackiewicza Gołdap 2018 – Wiele nagród dla gospodarzy, ale najważniejszą zgarnął Robert Karniej

  W niedzielę (18 lutego) w Gołdapi odbył się XII Memoriał Bernarda Zackiewicza w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. W najbardziej prestiżowej – open zwyciężył Robert Karniej z Olecka. Turniej weteranów wygrał Grzegorz Wesołowski, a kategorię „gołdapianin” Marek Różycki.

 • Zimowy Turniej Squash’a Olecko 2018 – Pan Karol zorganizował i...zwyciężył

  W niedzielę (11 lutego) w hali „Lega” w Olecku odbył się Zimowy Turniej Squash’a w Rywalizowało 11 zawodników z Olecka, Suwałk, Staświn i Słobódki. Zastosowano system do dwóch przegranych spotkań. Turniej był zacięty (trwał około 6 godzin), wyczerpujący, ale uczestnikom zapewniono stały dopływ energii (smaczne jedzenie). Poziom mógł zadowolić, a wszyscy doskonale się bawili

 • Młodzicy rozpoczęli rewanże – MDK Bartoszyce i Szczypiorniak I już pewnymi finalistami

  Młodzicy rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Przypominamy, że uczestnicy rywalizują najpierw w trzech trzyzespołowych grupach. Od zajętego miejsca zależy czy w finałowej fazie zagrają w strefach: 1/3, 4/6 i 7/9.Medale w tegorocznych mistrzostwach zapewnili nuz sobie zawodnicy MDK Bartoszyce i Szczypiorniaka I Olsztyn, które na pewno zagraja w finale A.

 • W III lidze Podlaskiej rewanże – Jaćwingowie po przerwie jak w transie, hala szalała, Piekuty zwarte i gotowe – czekają na Szczypiorniaka

  W niedzielę (4 lutego) rozpoczęła się runda rewanżowa Podlaskiej III ligi piłki ręcznej.Gołdapscy Jaćwingowie zmierzyli się na własnym parkiecie z drużyną MLKS Czarni Olecko i wygrali to spotkanie 31:24 (11:13). Dzięki zwycięstwu gołdapianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli spychając niedzielnego rywala na ostatnie.

 • Turniej o Puchar Prezesa MLKS Czarni Olecko 2018 – W hali „Lega” będzie ciekawie

  W sobotę (24 lutego) w hali „Lega” w Olecku odbędzie się turniej tenisa stołowego o Puchar MLKS Czarni. Duża impreza, która powinna zainteresować nie tylko miłośników pingponga ze wschodnich rejonów województwa. Do Olecka często przyjeżdżają dobrej klasy zawodnicy z Podlasia, jest więc okazja zmierzenia się w mocnej konkurencji. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w turnieju.

 • Młodzicy walczyli o Puchar Prezesa PSS Społem w Olsztynie (FOTO) – Sprawdzian pod dyktando MDK Bartoszyce

  W piątek i sobotę (2/3 lutego) w hali sportowej V LO w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodzików (2003/04) o Puchar Prezesa PSS Społem. Organizatorzy: OKPR Warmia i KS Szczypiorniak zaprosili do udziału zespoły z województwa, które na co dzień rywalizują w lidze, a są w przede dniu rozpoczęcia rewanżowej rundy rozgrywek. Zwyciężyli chłopcy MDK I Bartoszyce przed MUKS Omega Mrągowo i MDK II.

 • Halowe Zawody WOZLA Warszawa 2018 – Sprawdzianów ciąg dalszy

  W sobotnich (3 lutego) Halowych Zawodach Warszawskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, które odbyły się na AWF-ie wystartowali też reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich z: Olecka, Bartoszyc i Lidzbarka Welskiego. Dawid Pałkowski (Wel Lidzbark) był trzeci w finale U16 na 60 m – 7.88. Również trzeci na 600 m U16 był Kacper Kłoczko(Czarni) 1.37.92, a piąty w koku w dal Wojciech Tomczyk (Czarni) 6.47.

 • XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja Olecko 2018 – Tradycja i gwarantowana zabawa

  14 kwietnia w hali Lega w Olecku odbędzie się XI Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza. Z dużym wyprzedzeniem informujemy o imprezie , bo to jedno z najciekawszych wydarzeń w tej dyscyplinie w regionie, szczególnie skierowane do młodzieży i amatorów, Zarezerwujcie sobie czas. Warto pojechać do Olecka. Poniżej regulamin.

 • Puchar Prezesa Społem Olsztyn 2018 – Poligon przed finiszem ligi

  W dniach (2/3 lutego) w hali sportowe V LO w Olsztynie odbywa się turniej piłki ręcznej chłopców rocznika 2003/2004 o Puchar Prezesa Społem. Impreza rozgrywana na zakończenie ferii jest ostatnim sprawdzianem przed finiszem rozgrywek ligowych. W rywalizacji uczestniczą prawie wszystkie kluby z Warmii i Mazur prowadzące szkolenie w tej dyscyplinie.

 • Liga Squash Olecko 2017 / 2018 Krol Szymański z Suwałk liderem, zapraszamy 11 lutego na Zimowy Turniej

  Zakończyła się I runda rozgrywek Liga Squash Olecko 2017 / 2018. Mecze były bardzo ciekawe, zacięte, niektóre z niespodziewanymi wynikami, ale przecież o to właśnie w sporcie chodzi. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. To dowodzi, że pomysł utworzenia takiej ligi był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.Rozegrano w sumie 90 spotkań, dodatkowo odnotowano 15 walkowerów.

 • Warmia i Mazury Pływają (4) Olecko 2018 – Kraulem do finału

  W sobotę (13 stycznia) na obiekcie Lega w Olecku odbyła się czwarta w tym sezonie eliminacja akcji Warmia i Mazury Pływają. Patronat regionalny objął marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, patronat lokalny - burmistrz Olecka - Wacław Olszewski.. Rywalizowało około 60 uczestników podzielonych na kategorie wiekowe.

 • Młodziczki już na półmetku – Czy Omega może czuć się pewnie?

  Niedzielna (14 stycznia) seria spotkań zakończyła pierwsza część rozgrywek ligi wojewódzkiej młodziczek.Na półmetku zdecydowanie prowadzi Omega Mrągowo z kompletem zwycięstw. Jedynym rywalem, który jest w stanie zagrozić liderkom jest Truso Elbląg,które rewanż rozegra u siebie, ale trudno uwierzyć by wygrało różnicą większa niż 11 bramek. Pozostałe ekipy prezentują mniej więcej wyrównany poziom.

 • W lidze młodziczek – Omega i Truso bez kłopotów, Bartoszyce też z punktami

  W czwartej kolejce ligi wojewódzkiej młodziczek wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami zespołów przyjezdnych. Wysokie wygrane zanotowały prowadzące w rozgrywkach drużyny MUKS Omega Mrągowo i MKS Truso Elbląg. Pierwszy raz w tym sezonie sukces świętowały szczypiornistki UKS Jedynka Bartoszyce, które bardzo pewnie wygrały w Giżycku.

 • W lidze młodzików półmetek eliminacji – Finalistów można już wytypować

  W lidze wojewódzkiej młodzików mamy już półmetek eliminacji. Dziewięć zespołów jest podzielonych na trzy grupy. Następnie w zależności od zajętych miejsc drużyny zagrają wstrefach: 1/3, 4/6 i 7/9. System wzbudza sporo kontrowersji, głównie z tego powodu, że zamyka się drogę do podium wicemistrzom grup, a niektóre ekipy miałyby na to duże szanse.

 • Halowe zawody WMOZLA Warszawa 2018 – Niezłe przetarcie, ale do startów pod dachem trzeba się przyzwyczaić

  W sobotę (13 stycznia) w hali AWF w Warszawie odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym uczestniczyła spora grupa zawodników z Warmii i Mazur. Startowali lekkoatleci z AZS UWM Olsztyn, Czarnych Olecko, Jutrzenki Dobre Miasto, Sokoła Węgorzewo, Zatoki Braniewo, Atosu Woźnice. Większość to bardzo młodzi zawodnicy, więc z poziomem było różnie, ale do startów w hali trzeba się przyzwyczaić.

 • Ełcka Zmarzlina 2018 – Meta daleko za horyzontem

  W miniony weekend (5/7 stycznia) odbył się "Ełcki Maraton Pieszy na Orientację -Ełcka Zmarzlina".To tradycyjna impreza o charakterze rekreacyjno – turystycznym. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 100, 50 i 15 km. Przy każdym z nich obowiązywał limit czasowy odpowiednio: 24-godziny, km 12 – godzin, 6 godzin. Zainteresowanie było ogromne.

 • Wojewódzkie Superpuchary SZS w „halówce” (r. 2002/04 i Szkoły Ponadgimnazjalne) – Najlepsi chłopcy z SP 2 Giżycko i I LO Olecko

  W Giżycku odbyły się jeszcze w starym roku Wojewódzkie Halowe Turnieje Chłopców Szkolnego Związku Sportowego o Superpuchar w kategoriach: gimnazjalnych (2002/04) i ponadgimnazjalnych. W młodszej grupie wiekowej triumfowali gospodarze – uczniowie SP 2 Giżycko, w starszej zawodnicy z I LO Olecko. Najlepszym zawodnikiem oraz królem strzelców został kapitan oleckiej drużyny Maciej Waluśkiewicz - strzelec 7 bramek

 • Świetna gra Marka Różyckiego i Andrzeja Karnieja w Gusiewie – Gołdapianin z głównym trofeum

  W czwartek (4 stycznia) w kompleksie sportowo rekreacyjnym w Gusiewie ( Obwód Kaliningradzki) odbył się Noworoczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorzy serdecznie przywitali wszystkich uczestników, a rywalizowało 25 zawodników i siedem zawodniczek.w kategoriach open mężczyzn i open kobiet. W Gusiewie zagrali: Marek Różycki (Gołdap) i Andrzej Karniej (Olecko) .