Olecko

 • BGŻ BNP Paribas Cup Giżycko 2017 – Puchar w Suwałkach, ale są akcenty warmińsko-mazurskie

  W Giżycku odbył się w weekend (7/8 lipca) turniej tenisowy amatorów - BGŻ BNP Paribas Cup. Rywalizowało 16 zawodników z Giżycka, Suwałk, Białegostoku, Węgorzewa, Łomży, Olecka, Kętrzyna i Gdańska.Obowiązywał system pucharowy, z tym, że tenisiści, którzy odpadli we wstępnej fazie grali też o dalsze miejsca. Triumfował suwalczanin Robert Usarek, na podium znaleźli się też: Maciej Kudyk (Giżycko) i Szymon Wrzyszcz (Olecko).

 • XIX Bieg Szlakiem Tatarskim Prostki 2017 – Ciekawa potyczka z historią w tle, a potem zabawa z mieszkańcami

  W niedziele (2 lipca) odbył się XIX Bieg Szlakiem Taraskim. Tradycyjna impreza, która od kilku lat jest ważnym punktem programu Dni Prostek, niewielkiej miejscowości pod Ełkiem znanej z wydarzeń historycznym, a także zacięcia sportowego mieszkańców. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 10 km po nawierzchniach: asfaltowej i gruntowej. Najszybsi okazali się: Krzysztof Drężek (Grajewo) i Magdalena Bielawska (Augustów).

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Orneta 2017 – Kuształa, Lango i Dziadko umocnili pozycje...

  W niedzielę (9 lipca) w Ornecieodbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, w której z powodzeniem startowali zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich. Oczy kibiców skierowane były przede wszystkim na reprezentanta gospodarzy Tomasza Lango, który nie zawiódł. Wygrał oba wyścigi w klasie MX 1C i umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

 • Moje Małe Mistrzostwa (U8) Olecko 2017 – Wydminy panowały niepodzielnie

  Kolejna edycja turnieju U-8 pod hasłem Moje Małe Mistrzostwa odbyła się w Olecku (24 czerwca) i zgromadziła 12 drużyn. Impreza rozgrywana w systemie Funino przenosi się z miejsca na miejsce i cieszy się dużym powodzeniem małych klubów z północno-wschodniej Polski. Tym razem niepodzielnie panowali futboliści LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, którzy odnieśli komplet zwycięstw.

 • Maratony Kresowe Gołdap 2017 – Szymon Gryn, Piotr Chrzanowski i Wiesław Grala wygrali półmaraton w kategoriach

  Kolejnym przystankiem cyklu MTB Maratony Kresowe była Gołdap. W niedzielę (9 lipca) odbyły się wyścigi z licznym udziałem reprezentantów Warmii i Mazur. W maratonie najwyżej na 14 pozycji sklasyfikowano Witolda Mikielskiego (Olsztynek), w półmaratonie drugi był Piotr Chrzanowski Ełk), szósty Szymon Gryn (Prostki), ósmy Paweł Lenkiewicz (Wydminy), a dziewiąty Wiesław Grala (Mrągowo).

 • Mityngi w Białymstoku, Białogardzie i Poznaniu – Coraz bliżej godziny zero...

  Zbliżają się terminy najważniejszych imprez młodzieżowych w kraju. Za nami już Mistrzostwa Polski U23, w tym tygodniu w Toruniu odbędą się MP Juniorów U20, a niebawem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Każdy weekend obfituje w mityngi, które traktuje się jako ostatnie sprawdziany przed godziną zero. Prezentujemy wyniki z Białegostoku, Białogardu i Poznania.

 • IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej Sobieńczyce 2017 – Dobra jazda, są widoki na medale

  W Sobieńczycach odbyła się w niedzielę (25 czerwca) IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej.Doskonale wypadli reprezentanci Warmii i Mazur, którzy odnieśli cztery zwycięstwa. W klasie MX1c triumfował Tomasz Lango (Motoklub Orneta), w klasie MX85 wygrał Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński), w klasie MX Junior Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) i w MX Masters Krzysztof Dziadko (Drwęca Ostróda)

 • Runmageddon Rekrut, Classic i Kids Ełk 2017 –To trzeba przeżyć, zobaczyć...

  Runmageddonw miniony weekend (24/25 czerwca) znów trafił do Ełku, gdzie rozegrano trzy konkurencje: Rekrut, Classic i Kids. Trasy były oczywiście zróżnicowane, mniej lub bardziej wymagające, ale wspólny mianownik wyłaniał się jednoznacznie i był aż nadto czytelny. Po prostu ten rodzaj sportu ekstremalnego zyskał aprobatę w Polsce i uczestników jest coraz więcej. Kochamy wyzwania i chcemy się sprawdzić.

 • Suwalska Ćwiartka 2017 – Wronowski pierwszy, Wronowski trzeci, a między nimi Litwin

  Ponad 500 osób wzięło udział w suwalskiej imprezie Reso 10.5. Głównym wydarzeniem soboty (17 czerwca) był bieg na dystansie 10.5 km, ale towarzyszyły mu sztafety i rywalizacja na 3,5 km, gdzie reprezentanci Warmii i Mazur (liczna ekipa) odnieśli największe sukcesy. Krótki bieg był popisem braci Wronowskich z Bań Mazurskich. Rafał pierwszy osiągnął celownik, a Albert był trzeci. Między nimi znalazł się Litwin.

 • W Działdowie grali najlepsi gimnazjaliści – Narybek Dekorglassu w „szóstce”

  W Działdowie odbyła się 16 i 17 czerwca Krajowa Gimnazjada w tenisie stołowym . W rywalizacji chłopców dzielnie walczyli reprezentanci gospodarzy – Gimnazjum 1, którzy po zwycięstwie nad rywalami z Olsztyna (Gimnazjum Katolickie 22) awansowali do czołowej ósemki. W ćwierćfinale nie dali jednak przeciwnikom z Rudnika i zostali zepchnięci do strefy 5/8

 • II Międzynarodowy Turniej Kyokushin Białystok 2017 – Mocne akcenty w finale sezonu

  W sobotę (10 czerwca) w Białymstoku odbył się II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin,w którym udział wzięło 212 zawodników z 24 klubów z Polski oraz Białorusi, Rosji i Mołdawii. Dla wielu sekcji był to praktycznie ostatni start w tym sezonie. Z zaproszenia skorzystały więc niektóre kluby z Warmii i Mazur. Wróciły z turnieju z sukcesami. Kilka informacji zebranych z klubowych portali.

 • „Piłkarska kadra czeka” już po finałach wojewódzkich – Czas ruszyć w Polskę...

  Zakończyły się wojewódzkie turnieje pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS „Piłkarska kadra czeka” i Mała piłkarska kadra czeka”. W Prątnicy, Reszlu i Jezioranach spotkali się najlepsi, którzy walczyli o zwycięstwo premiowane awansem do turniejów krajowych. Reprezentować nas będą: w roczniku 2002 Wikielec (dziewczęta) i Ostróda (chłopcy)w roczniku 2004: Samborowo (dziewczęta) i Wikielec (chłopcy)

 • Krajowy Finał Czwórboju Lekkoatletycznego Olecko 2017 – Impreza piękna i z tradycjami, szkoda, że nadal jesteśmy sportowym tłem

  W piątek i sobotę (9 i 10 czerwca) na Stadionie Miejskim w Olecku odbył się Finał Krajowy Czwórboju Lekkoatletycznego. Na pięknym stadionie MOSiR zjawili się mistrzowie województw - sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców SP. To jedna ze sztandarowych imprez Szkolnego Związku Sportowego. W tym roku mistrzami zostali: dziewczęta z SP Węgrów (mazowieckie) i chłopcy z SP Lębork (pomorskie).

 • Mistrzostwa Województwa Elbląg 2017 – Młodzi futboliści z SP 6 Ełk na zero z tyłu, a z przodu skutecznie

  Na boiskach przy ul. Skrzydlatej w Elblągu odbyły się we wtorek (13 czerwca) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju zagrało po eliminacjach sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Od początku dominowali młodzi futboliści z SP 6 Ełk, którzy wygrali wszystkie spotkania nie tracą bramki. zasłużenie zdobyli złote medale.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Olecko 2017 – Szkoda, że tylko ściana wschodnia

  W Olecku (korty MOSiR)odbyły się piątek (9 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w tenisie ziemnym. Rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych, ale tylko z tzw. „ściany wschodniej”. Zabrakło tenisistów z drugiej strony województwa, których odstraszyła chyba odległość. Szkoda, bo zawsze dążymy do jak najmocniejszej obsady.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (4) Mrągowo 2017 – Motocrossowcy Warmii i Mazur w głównych rolach

  W Mrągowie odbyła się w minioną niedzielę (4 czerwca) czwarta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Dobrze jeździli zawodnicy okręgu warmińsko mazurskiego, którzy często meldowali się na podium. W klasie MX B pod nieobecność Marcina Szczepańskiego pewnie wygrał inny lidzbarczanin Wojciech Kuształa, umacniając się na czele klasyfikacji. Swoja pozycję umocnił tez w klasie MX1C Tomasz Longo (Orneta).

 • Finał Wojewódzki SZS w Trójboju La SP Lubawa 2017 – SSP 2 Iława dwa razy na podium. Chłopcy z Miłomłyna najwszechstronniejsi

  W Lubawie odbył w poniedziałek (5 czerwca) się finał wojewódzki Warmińsko –Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyło w sumie 27 zespołów z całego regionu.Najlepiej zaprezentowali się młodzi lekkoatleci SSP 2 Iława, którzy zdobyli dwa medale: złoty dziewczęta i srebro chłopcy. Tytuł w trójboju chłopców wywalczyli uczniowie SP Miłomłyn.

 • Finał Czwórboju Lekkoatletycznego w Olecku – Pokażą się duże talenty – to pewne

  W piątek i sobotę (9 i 10 czerwca) na Stadionie Miejskim w Olecku rywalizować będą mistrzowie województw w czwórboju lekkoatletycznym - sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Będą to przedstawiciele szkół podstawowych z całej Polski. Mistrzami Warmii i Mazur są: SSP 2 Iława (dziewczęta) i SP 22 Olsztyn (chłopcy). Oni uzyskali prawo występu w Olecku.

 • XXIII Półmaraton Kurpiowski Ostrołęka 2017 – Damian Pieterczyk drugi, Beata Bielenica trzecia

  W niedziele (28 maja) w Ostrołęce odbył się 23 Półmaraton Kurpiowski, w którym bardzo dobrze spisali się reprezentanci Warmii i Mazur. Spisali się doskonale. Damian Pieterczyk (Olsztyn) zajął drugie miejsce w open i zwyciężył w swojej grupie wiekowej M3. Na podium stanęła także Beata Bielenica (Wydminy) trzecia w open i pierwsza w K3.

 • Warmia Mazury Cup Otwarte Mistrzostwa Województwa Ełk 2017 – Dwa w jednym

  W sobotę (27 maja) w Ełku odbył się turniej Warmia Mazury Cup - Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin zorganizowane przez Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez shihan Remigiusza Karpińskiego. Zawody skierowane były do dzieci i młodzieży w wieku 8 - 17 lat. W sumie wystartowało 256 karateków z 16 klubów.