• III Memoriał im. Stanisława Sieradzkiego Jeziorany 2017 – Imponujące wymiany, brawa przy otwartej kurtynie

W niedzielę (23 kwietnia) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jezioranach odbył się III Memoriał Stanisława Sieradzkiego w Tenisie Stołowym Impreza upamiętniła wspaniałego nauczyciela, wychowawcę, trenera, kolegę, a przede wszystkim skromnego człowieka, który popularyzował sport (głownie tenis stołowy) w gminie Jeziorany.

• Dramatyczny bój Orkana w Gdańsku, Kuba Zakrzewski w ostatniej sekundzie (38:37) – Szczypiorniak bez szans z SMS II

Piłkarze ręczni Orkana Ostróda po środowym (26 kwietnia) zwycięstwie nad Wybrzeżem II w Gdańsku 38:37 (19:21) zapewnili sobie wicemistrzostwo grupy II, a to upoważnia do gry w barażu o awans do I ligi (najprawdopodobniej z AZS UW Warszawa). Mecz w Trójmieście był dramatyczny, zwycięska bramka padła w ostatniej sekundzie po rzucie Jakuba Zakrzewskiego. Szczypiorniak Olsztyn przegrał u siebie z SMS II Gdańsk 26:38(14:20).

• W ligach makroregionalnych juniorów i juniorek młodszych - Bez zwycięstwa

Nie wiedzie się olsztyńskim zespołom w ligach makroregionalnych juniorów i juniorek młodszych. Dziewczęta OKS Stomil przegrały w Bydgoszcz 0:1 i zajmują czwarte miejsce na sześć zespołów. Chłopcy też grali na wyjazdach. Powalczyli, ale bez efektu. Stomil przegrał z Widzewem Łódź 2:3, a Naki z Jagiellonia Białystok 0:1 (bramka w ostatniej minucie). Oba zespoły ze stolicy Warmii i Mazur zamykają tabele.

• Puchar Starosty i Burmistrza Maków Mazowiecki 2017 – Tomasz Golian w finale, Mateusz Rutkowski niespodzianką

W minioną sobotę (22 kwietnia) w Makowie Mazowieckim odbył się ogólnopolski turniej tenisa stołowego. W powiatowej hali sportowo-widowiskowej przy LO im. Marii Curie Skłodowskiej zjawili się zawodnicy z: Budek Piaseckich, Warszawy, Olsztyna, Działdowa, Szczytna, Przasnysza, Mławy, Rochni, Ciechanowa, Sochocina, Goworowa, Czerwina, Łomży, aby rywalizować o puchar Starosty i Burmistrza

• Półfinały Akademickich MP – UWM na dwóch frontach bez awansu

W miniony weekend (22/23 kwietnia) w Warszawie (kobiety) i Łodzi (mężczyźni) odbyły się półfinałowe turnieje Akademickich Mistrzostwa Polski w koszykówce. W rywalizacji uczestniczyły zespoły Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, które walczyły jednak bez powodzenia. Obie ekipy zajęły siódme miejsca, a awans wywalczyły po cztery najlepsze zespoły.

• Olsztyńska Liga Halowej Siatkówki Plażowej – Mało jest takich miejsc

Na obiekcie Centrum „Ukiel” przy ul. Olimpijskiej odbywała się rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Halowej Siatkówki Plażowej.W rywalizacji wzięło udział 12 zespołów(32 zawodników). Rozegrano w sumie 144 mecze. Olsztyn jest jednym z nielicznych miejsc, kiedy w tym okresie można prowadzić taka właśnie ligę. Mistrzostwo zdobyły dwa zespoły: pierwszy w składzie: Kownacki / Loba / Winckiewicz i drugi: Rogiński/Mozol

• MP Młodziczek (Strefa) – Olsztyńskie zespoły zostały w blokach startowych

W minionym tygodniu (19 kwietnia) odbyły się turnieje strefowe Mistrzostw Polski Młodziczek . W rywalizacji uczestniczyły dwie piłkarskie olsztyńskie drużyny: OKS Stomil i KKP Stomilanki. Obie nie zdołały awansować zajmując trzecie miejsca. Rywalkami były zespoły z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i podlaskiego. KKP Stomilanki grały w Olsztynie, OKS Stomil w stolicy.

• Orlen Warsaw Marathon 2017 – Dembowski i Konieczny wysoko

W niedzielę (23 kwietnia) odbył się Orlen Warsaw Marathon 2017 – wielka impreza skierowana do mistrzów biegania, ale przede wszystkim miłośników rekreacji. Dlatego w wielotysięcznym tłumie można było spotkać uczestników o zróżnicowanych umiejętnościach. Próbowaliśmy w tym gąszczu nazwisk wyłowić akcenty z Warmii i Mazur, a jest to zadanie trudne , bowiem zawodnicy coraz częściej rezygnują z podania miejsca zamieszkania, wpisując tylko team.

• OTK Skrzatów (U12) Międzychód Cup Sobota 2017 – Leticia i Amelia najlepszymi deblistkami

W Sobocie (Wielkopolska) zakończył się we wtorek (25 kwietnia) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów (U12) – Międzychód Cup 2017. Doskonale spisała się Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda), która wraz z koleżanką z UKS RP Sport Olsztyn Amelią Ciesielczykwygrały rywalizację w deblu. W singlu Leticiaawansowała do finału, gdzie wprawdzie poniosła porażkę, ale mecz był zacięty, choć suchy wynik tego nie obrazuje.

• Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki 2017 – Kurzętnik nie odpuszcza

Na terenach wokół Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo koło Butryn odbył się w sobotę (22 kwietnia) Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki. W rywalizacji na dystansie 5 km uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników. Ton walce nadawali biegacze w Kurzętnika. Najszybszy okazał się Paweł Moskal, drugie miejsce zajął Mariusz Pawłowski, a trzecie Tomasz Jędraszek z Górzna.

• Ćwierćfinał MP Juniorów Młodszych Olsztyn 2017 – Szczypiorniak ostatni, choć z każdym dniem było lepiej

W Uranii zakończył się w poniedziałek (24 kwietnia) ćwiećrfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Jedyny  reprezentant okręgu warmińsko -mazurskiego  KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał niestety trzy spotkania i zajął ostatnie miejsce. Z każdym dniem grał lepiej. W ostatnim spotkaniu stawił zacięty opór zwycięzcom z Legnicy przegrywając 29:34. Za mało było takich meczów przed rozpoczęciem MP.

• IAAF/BTC World Relays Bahamas 2017 – W mikście (4 razy 400 m) Kacper Kozłowski czwarty, męska sztafeta pod kreską

W Nassauodbywał się (22/23 kwietnia) Festiwal Sztafet IAAF World Relays. W imprezie mieliśmy jednego reprezentanta Kacpra Kozłowskiego (AZS UWM Olsztyn), który wystąpił w dwóch sztafetach 4 razy 400 metrów: męskiej i mieszanej. W mikście olsztynian z partnerami ( Martyna Dąbrowska, Małgorzata Curyło, Rafał Omelko) zajął 4 miejsce. Biało-czerwoni byli w finale jedynymi Europejczykami.

• Ogólnopolski Turniej Młodzików Poznań 2017 – Olsztyńska szabla ostra jak nigdy

Piękny sukces odnieśli olsztyńscy szabliści z sekcji UKS Hajduczek i UKS Riposta podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w Poznaniu (22/23 kwietnia). Aż czworo znalazło się na podium prestiżowej krajowej imprezy. Rywalizację młodziczek wygrała Dominika Trager (Riposta), a brąz zdobyły: Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem (obie Hajduczek). Wśród młodzików brązowy krążek zdobył Filip Kusak (Hajduczek)

• Wyścig Pięciu Jezior Iława 2017 – Tego nam było potrzeba...

W kalendarzu sportowym miłośników kolarstwa MTB pojawiła się impreza – „Wyścig Pięciu Jezior”, która ze względu na wspaniałe tereny i duże skupisko osób (Iława, Lubawa, Susz) uprawiających tę formę rekreacji przyjęta została z entuzjazmem. Organizatorem wyścigu było Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, które swoje ogromne doświadczenie w organizacji imprez przeniosło na łono natury.

• III Otwarte Mistrzostwa UWM w Olsztynie 2017 – W Kortowie każdy zagrać może

Zapraszamy wszystkich na trzeci otwarty turniej tenisa stołowego organizowany przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, KS AZS UWM i szkołę językową English Perfect. Poprzednie edycje cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Warmii i Mazur dlatego w tegorocznym turnieju poszerzono rywalizację o kilka kategorii przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w dalszej części.

• Ćwierćfinały MP Młodziczek 2017 (FOTO) – Atena W-wa była za mocna, ale Absolwent też z przepustką

W ten weekend (21/24 kwietnia) odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce. Reprezentowały nas trzy zespoły. SMS Ostróda w Swieciu i UKS Olimp Bartoszyce w Olsztynie zajęły 5 miejsca. Awans do półfinału z olsztyńskiego ćwierćdinału wywalczyły siatkarki Absolwenta, które przegrały tylko jeden mecz z Ateną W-wa 0:2. Oba zespoły juz wcześciej zapewniły sobie awans.

• Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (1) Chełmno 2017 – Wojciech Kuształa i Tomasz Lango pierwszymi liderami

W niedzielę (23 kwietnia) w Chełmnie odbyła się I runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej.Premierowa impreza przebiegała w smutnej atmosferze, bowiem na treningu bardzo groźnemu wypadkowi uległ Tomasz Gollob. Przebywa w szpitalu i rokowania co do jego dalszej przyszłości sportowej są pesymistyczne. Zawodnicy walczyli na torze. A w klasie MXB zwyciężył Wojciech Kuształa, a MX1C Tomasz Lango (Orneta)

• Akademickie MP Lublin 2017 – Paulina Zachoszcz powiększyła kolekcję

W Lublinie zakończyły się w niedzielę (23 kwietnia) Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. To osobliwa impreza, bowiem w stawce uczestników są wybitne indywidualności, olimpijczycy, ale większość to studenci, którzy tę dyscyplinę traktują bardziej rekreacyjnie. W pływaniu bez morderczego treningu nie ma wyników. Stąd poziom bardzo zróżnicowany. UWM Olsztyn miał swoja gwiazdę – Paulinę Zachoszcz, która wróciła z dwoma medalami.

• Wyścigi w Brodnicy i Bobrowie – W sobotę Artur Korc, w niedzielę Radomir Chmiel

W weekend (22/23 kwietnia) miłośnicy kolarstwa szosowego spotkali się na dwóch ogólnopolskich wyścigach w Brodnicy i Bobrowie. Uczestnicy, w tym pokaźna grupa cyklistów z Warmii i Mazur, ścigali się na dwóch dystansach. Na tym dłuższym dużą część peletonu stanowią byli zawodnicy, którzy nadają ton rywalizacji i przenoszą zasady panujące w grupach kolarskich na przykład podporządkowanie taktyki dla potrzeb lidera.

• Grand Prix Polski Weteranów (7) Radom 2017 – Na pudle tylko Marian Gęsicki

Siódmy w tym sezonie turniej tenisa stołowego Grand Prix Polski Weteranów odbył się w miniony weekend (22/23 kwietnia) w Radomiu. Wystąpiła skromna ekipa z Warmii i Mazur (tylko sześciu zawodników). Na podium zameldował się tylko Marian Gęsicki (Działdowo) zajmując 3 miejsce w kat. 75+ Na piątej pozycji uplasowali się: Henryk Prusiński (Olsztyn) w kat. 60+ i Zygmunt Fleszar (Ostróda) w kat. 70+