• Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS SP Susz 2016/17 - Dziewczęta SP 9 Ełk i chłopcy SP 4 Działdowo

  W Suszu odbyły się w środę (22 marca) Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów dziewcząt i 12 chłopców,obowiązywał system do dwóch przegranych. Mecze rozgrywano do trzech zdobytych punktów. Złote medale zdobyły dziewczęta z SP 9 Ełk i chłopcy z SP 4 Działdowo.

 • Liga Międzyszkolna Warmii i Mazur (III) Rybno 2017 – Każdy miał swoje pięć minut

  Trzeci w tym sezonie turniej Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur w zapasach odbył się w sobotę (18 marca) w Rybnie. Niedawno powstała w tej miejscowości sekcja (jako satelita Sokoła Lubawa) trafiła na wyjątkowo podatny grunt i po krótkim okresie działalności stała się mocnym ośrodkiem w regionie. Sobotnia rywalizacja w stylu wolnym okazała się bardzo udana, a zwycięstwami podzielili się reprezentanci kilku klubów.

 • KKS nie tak mocny, za to z perełkami - Pożegnanie działdowianek z honorem

  W lidze pomorskiej kadetek na zakończenie rywalizacji Dwójka Działdowo pokonała rywalki z Wejherowa 76:68 i zajmie w rozgrywkach piąte miejsce. To nie daje niestety kwalifikacji do MP. O to spokojne już są już koszykarki KKS Olsztyn i to na trzech frontach. Młodziczki przypieczętowały awans do rozgrywek centralnych zwycięstwem nad GTK Gdynia. 109:62.

 • 2. ONICO Gdynia Półmaraton 2017 – Siedmiu w setce, najwyżej Paweł Najmowicz

  ONICO Gdynia Półmaraton to jedna z większych imprez biegowych w pierwszym kwartale. W niedzielę (19 marca) Półmaraton Gdyński ukończyło prawie 6 tysięcy uczestników, w tym duża grupa z Warmii i Mazur. Dominowali Kenijczycy i Etiopczycy. W pierwszej „20” było aż dziewięciu obcokrajowców. W tym kontekście 19 miejsce w open Pawła Najmowicza z Olsztyna trzeba uznać za znakomite.

 • Wojewódzkie eliminacje Kinder+Sport Ełk (3) – KurianVolley najbardziej zadowolony

  Trwają eliminacje największego turnieju siatkówki dziecięcej w Polsce Kinder+Sport. Trzecia impreza z udziałem kilkuset uczestników odbyła się w miniony weekend (18/19 marca) w Ełku. Aż trzy zwycięstwa: w dwójkach i czwórkach dziewcząt oraz czwórkach chłopców odnieśli reprezentanci KurianVolley Olsztyn. W trójkach dziewcząt wygrała Omega Mrągowo II, w dwójkach chłopców Lechowo, a w trójkach Kormoran Dobre Miasto. I

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radom 2017 – Miło jest wracać z medalami

  W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MiędzywojewódzkieMistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin i WKF W imprezie uczestniczyło 335 zawodników i zawodniczek z 41 klubów. Po raz pierwszy Polski Związek Karate umożliwił zawodnikom start w wersji olimpijskiej karate WKF. Nie mamy jeszcze oficjalnego komunikatu. Prezentujemy relacje z facebooków sekcji warmińsko-mazurskich.

 • XIII Otwarte Mistrzostwa Kolna 2017 – Mocne argumenty Warmii i Mazur

  W niedzielę (19 marca) odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Kolna w tenisie stołowym, w których wystąpiło sporo zawodników Warmii i Mazur. Odegrali w turnieju wiodącą rolę.. Kategorię open wygrał wprawdzie reprezentant gospodarzy Maciej Dobrowolski, ale jego sportowa biografia związana jest z Olsztynem, bowiem jest stałym bywalcem turniejów Grand Prix, także Olsztyńskiej Ligi Amatorów.

 • MP Juniorów U16 i U18 Ustroń 2017 – Igor Janik złoto z dużą klasą, gablota już pęka w szwach

  W Ustroniu zakończyły sie w niedzielę (19 marca) Mistrzostwa Polski Juniorów U16 i U18 w szachach. W imprezie wystąpiło czworo reprezentantów Warmii i Mazur, w tym jeden faworyt, który w pełni potwierdził, że jest już zawodnikiem najwyższej klasy. Igor Janik UKS Hetman Elbląg), bo o nim mowa, pewnie sięgnął po złoty medal zdobywając osiem punktów z dziewięciu. To już kolejne trofeum w bogatej kolekcji Igora.

 • W Hajduczku Turniej „Pierwszy Krok” – Może to jest ten najważniejszy

  W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbył się Turniej „Pierwszy Krok”, w którym wzięli udział początkujący szabliści klubu UKS Hajduczek Olsztyn. W sumie 19 nowych adeptów fechtunku stanęło na planach, by po raz pierwszy walczyć w pełnym szermierczym stroju.

 • Puchar Polski Młodzików Suchy Las 2017 – Patryk Laskowski z Żaka Ełk wygrał wszystko.

  W miejscowości Suchy Las odbył się w sobotę (18 marca) Puchar Polski Młodziczek i Młodzikóww judo. Województwo warmińsko-mazurskie najliczniej reprezentowali zawodnicy Żaka Ełk i właśnie Patryk Laskowski z tego klubu odniósł duży sukces wygrywając licznie obsadzona kategorię do 60 kg. Odniósł pięć zwycięstw. Trzecie miejsce w wadze 52 kg wywalczyła Monika Wołoszyn (Tomita Elbląg).

 • II liga Drużynowych Mistrzostw Olsztyna – Squash and Go i DBK równym krokiem

  W sobotę (18 marca) rozegrano kolejną serię spotkań Drużynowych Mistrzostw Olsztyna w tenisie stołowym. Odbyło się 6 meczów zespołów grających w II lidze. Mecze drużyn pierwszoligowych zostały przełożone z powodu udziału zawodników w Grand Prix Polski Weteranów w Warszawie. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 W Biegach Przełajowych – W Piasecznie optymistycznie, AZS UWM zwycięzcą!

  W Zalesiu Dolnym koło Piaseczna odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w biegach przełajowych. Jak zwykle lekkoatleci sekcji warmińsko-mazurskich rywalizowali z rówieśnikami z Mazowsza. Trzeba przyznać, że z dużym powodzeniem. Klasyfikację drużynową wygrał AZS UWM Olsztyn, trzecie miejsce zajął KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

 • Na szczycie Szczypiorniak I pokonał MDK Bartoszyce (FOTO) – Pieczątka wiarygodności

  To, że młodzicy KS Szczypiorniak I są w lidze wojewódzkiej najlepsi wiadomo było od dawna, ale testem na wiarygodność takiego stwierdzenia jest zawsze bezpośredni mecz z najgroźniejszym rywalem. I do takiej potyczki doszło w niedzielę (19 marca) w Olsztynie. Gospodarze pozostali drużyną bez strat punktowych i pokonali MDK Bartoszyce 30:21 (12:11). Pozostałe spotkania to jednostronne widowiska.

 • Pozytywna Liga przemyślaną zabawą – Dzieci muszą grać i to jak najwięcej

  Około 60 zawodników wzięło udział w cyklu spotkań Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej w sezonie 2016/2017. To spontaniczne rozgrywki, promujące tę dyscyplinę wśród dzieci. Przepisy są zmodyfikowane, mobilizujące uczestników w każdym momencie gry. Turniej finałowy odbył się w Kętrzynie gdzie cztery drużyny walczyły o pierwsze trofea sportowe. Zwycięzcami finału i całej ligi zostali zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn

 • Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2017 – Dominacja Kormorana, ale talenty są wszędzie...

  W olsztyńskiej Aquasferze odbywały się 18 i 19 marca Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w pływaniu. Rywalizacja ma korespondencyjny charakter. 12 i 13-letni pływacy rywalizują w całym kraju i oficjalne wyniki ogólnopolskie można podać otrzymaniu wszystkich rezultatów. W Olsztynie wystąpili przede wszystkim reprezentanci warmińsko-mazurskich sekcji,gościliśmy też młodzież z Mławy i Ciechanowa.

 • Arena Grand Prix Puchar Polski Warszawa 2017 – Pulina Zachoszcz najlepsza, doskonałe wyścigi Gabrieli Wójtowicz i Justyny Burskiej

  W Warszawie odbyły się w weekend (18/19 marca) zawody pływackie Arena Grand Prix Polski z udziałem  reprezentantów olsztyńskich sekcji: AZS UWM i Kormorana. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 83 klubów. Zawodnicy olsztyńscy należeli do najlepszych. Paulina Zachoszcz (Kormoran) okazała się najlepszą zawodniczką imprezy.

 • Play off w II lidze – Pierwsze starcia wiele wyjaśniły: KPS Olszyn i Pałac Kamieniec na fali

  W miniony weekend (18/19 marca) w pierwszych spotkania play off trzeciej ligi zdecydowaną wyższość potwierdziły zespoły, które po fazie zasadniczej zajmowały wyższe miejsca w tabeli. Mimo że występowały w roli gości. KPS Olsztyn w trzech setach rozprawił się z Wenglorzem Volley Lidzbark Warmiński, a CSiR Pałac Kamieniec pokonał w czterech partiach Team Cresovię Górowo Iławeckie.

 • Liga makroregionalna juniorów młodszych – Falstart olsztyńskiego duetu

  W weekend (18/19 marca) rozpoczęły się rozgrywki ligi makroregionalnej juniorów młodszych.Każde z czterech województwo (mazowieckie, łódzkie, podlaskie i warmińsko-mazurskie) wydelegowało po dwa najlepsze zespoły. Nasz duet wypadł w premierze słabo. Stomil przegrał w Warszawie z Legią 1:3, a Naki w Łodzi z UKS SMS aż 0:5. Ciężko będzie rywalizować z bardzo mocnymi przeciwnikami.

 • AZS UWM Olsztyn Lakers bez powodzenia w stolicy - Mroźny szarpaniec dla Sharks

  W rozegranym w niedzielę (19 marca) meczu pierwszej kolejki PLFA I Warsaw Sharks pokonali na własnym boisku AZS UWM Olsztyn Lakers 23:10. Gospodarze byli faworytami i wygrali zasłużenie. Olsztynianie trzymali się wprawdzie dzielnie, ale popełnili sporo błędów. Wynik i tak nie jest najgorszy.

 • Grand Prix Polski Weteranów (7) Warszawa 2017 – Ryszard Grzelak drugi w M40, na podium też Anita Myrchel-Rutkowska, Bolesław Krawczyk i Marian Gęsicki

  W Warszawie odbywał się 18 i 19 marca turniej Grand Prix Polski Weteranów, w którym startowali również reprezentanci Warmii i Mazur ( w sumie 20). W sobotnich spotkaniach grupowych dziewięć osób zakwalifikowało się do turniejów głównych, pozostali wystąpili w grach pocieszenia. Ostatecznie najwyższe 2 miejsce w bardzi licznie obsadzonej kategorii M40 wywalczył Ryszard Grzelak.