• Puchar Trenerów YKP Gdynia 2017 - Trzystu Optimistkarzy na morskich falach

  Prawie trzystu najmłodszych żeglarzy – Optimistkarzy B wystartowało w Pucharze Trenerów YKP.Regaty wchodziły w kład wielkiej imprezy Volvo Gdynia Sailing Days. Dla wielu wodniaków był to debiut na morskich falach . W stawce znaleźli się w dużej liczbie reprezentanci klubów warmińsko-mazurskich. Siódme miejsce zajął Kamil Stemplewski (MBSW/UKŻR Giżycko).

 • MŚ w Pływaniu Długodystansowym Balaton 2017 – Krzysztof Pielowski znakomicie, namieszał w elicie

  W rozgrywanych na Węgrzech Mistrzostwach Świata w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych znakomity występ zanotował Krzysztof Pielowski z Kormorana Olsztyn,który w obu wyścigach osiągnął metę w czołówce. Na dystansie 10 km zajął 11 miejsce, a na 5 km był dwunasty. To najlepsze wyniki polskiego zawodnika w historii mistrzostw świata w tej specjalności, Pielowskidebiutował w tej imprezie.

 • Letnia OOM Mazowsze Warszawa 2017 – Na razie tylko brąz w sztafecie, kolejne finały w czwartek

  W Warszawie trwa od środy (19 lipca)Letnia Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pływaniu. Startuje 330 zawodniczek i zawodników ze 108 klubów tym sekcji warmińsko-mazurskich: MTP Kormoran Olsztyn i UKP Jedynka Elbląg. W pierwszym dniu  brąz zdobyła sztafeta Kormorana 4 razy 200 metrów. Po eliminacjach II dnia olsztynianie popłyną w trzech finałach (Piotr Sadłowski, Bartłomiej Koziejko i Julia Święcka)

 • Sparkasse Bambini Cup Kufstein 2017 – Na razie trzy ćwierćfinały, każdy mecz to ogromny kapitał na przyszłość

  Grupa tenisistów z Olsztyna i Stawigudy kontynuuje sportową podróż po Austrii i uczestniczy w kolejnym turnieju z cyklu Tennis Europe w miejscowości Kufstein. Wyniki są coraz lepsze. W trzech konkurencjach osiągnęliśmy już ćwierćfinały. Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) jest w ósemce siglistów U14, Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda)w ćwierćfinale deblistów U14, podobnie jego siostra Leticia w U12.

 • Grand Slam Poland Olsztyn 2017 – Nieudane kwalifikacje, trzy polskie pary out, w tym Łukasik/Ociepski

  W Olsztynie rozpoczął się w środę (19 lipca) World Tour w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, największa impreza międzynarodowa w tym roku na Warmii i Mazurach. To w tej dyscyplinie jeden z najwyżej punktowanych turniejów. Rywalizację główną jak zwykle poprzedzają kwalifikacje, które w przypadku polskich siatkarzy wypadły mizernie. Trzy duety odpadły w I rundzie, w tym para: Łukasik/Ociepski z Warmii i Mazur.

 • Letnia OOM Mazowsze Warszawa 2017 – Młodziczki Absolwenta walczyły z kadetkami i...wpadły w oko selekcjonerom kadry

  Jedyną parą, która reprezentowała Warmię i Mazury w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw siatkówce plażowej były dziewczęta z UKS Absolwent Olsztyn: Julia Orzoł i Aleksandra Chudzik.Są to jeszcze młodziczki, które rywalizując z kadetkami uzyskały awans do turnieju głównego. Oczywiście tu nie miały większych szans. Rozegrały trzy spotkania, jedno z nich wygrały i zajęły miejsce w strefie 9/12.

 • Podział na grupy w II ligach kobiet i mężczyzn – Orzeł nie zagra z Warszawą, AZS UWM w starym gronie

  Polski Związek Piłki Siatkowej dokonał podziału na grupy w II ligach kobiet i mężczyzn. w tym gronie mamy dwóch przedstawicieli: E.Leclerc Orzeł Elbląg (siatkarki) i AZS UWM Olsztyn (siatkarze). Zespół z Kortowa wystąpi w zasadzie w tym samym gronie co poprzednio. Elblążanki trafiły do grupy I, gdzie nie ma ekip ze stolicy, za to są zespoły z Wielkopolski, Kujaw i Pomorza, Pomorza oraz Zachodniopomorskiego.

 • Letnia OOM Mazowsze 2017 – Po eliminacjach wracamy do domu! Niespodzianki nie było

  W  Letniej OOM  Mazowsze 2017 w rywalizacji w piłce ręcznej uczestniczyło najpierw po 16 reprezentacji wojewódzkich  Po eliminacjach grupowych na placu boju pozostało po osiem. Chłopcy z Warmii i Mazur jeden mecz wygrali i ponieśli dwie porażki zajmując trzecie miejsce w grupie. Dziewczęta przegrały trzy spotkania i znalazły się na końcu. Wracamy do domu!

 • Wakacje z OSiR-em Olsztyn 2017 – Zaprosili do Tanga i...wygrali

  We wtorek (18 lipca) na orliku przy ul. Jeziołowicza w Olsztynieodbył się czwarty turniej piłki nożnej w ramach „Wakacje z OSiR – 2017”. W turnieju wystartowało 6 zespołów (57 zawodników). Zwycięzcą zawodów została drużyna Zapraszamy do Tanga. Zespoły podzielono losowo na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Z grup awansowały po dwa zespoły, grając wg schematu A1 – B2 i A2 – B1, a potem finały.

 • Aqua Fiesta Ełk 2017 – Wodne atrakcje, a Mateusz sprawił swym ziomkom wiele radości

  W Ełku odbyła się sportowo-rekreacyjna impreza wodna pod hasłem Aqua Fiesta, w której głównymi punktami stanowiły maratony: pływacki i kajakowy. W wyścigu pływackim na dystansie 2800 m na jez. Ełckim jako pierwszy przepłynął Mateusz Kasztelan (Ełk/Olsztyn) (36.30) , drugi Mieszko Palmi- Kukielko (Wejsuny) trzeci- Patryk Ciećka (Biała Podlaska), a czwarty Krzysztof Wandzioch (Suwałki)

 • IV Turniej Mazury Open Ełk 2017 – Największa część puli powędrowała do Bydgoszczy

  W Plaży Miejskiej w Ełku odbył się w minioną sobotę (15 lipca) IV Turniej Mazury Open, który zgromadził na starcie liczną i mocną stawkę zawodników. Motywacją była pokaźna jak na turnieje amatorskie, pula nagród 3 tysiące złotych. Obowiązywał system brazylijski (do 2 porażek). Całe podium zajęli goście spoza Warmii i Mazur. W walce o brąz wystąpił siatkarz gospodarzy Damian Śliż, ale bez powodzenia.

 • Saarbruecken Senior European Cup 2017 – Maciej Sarnacki piąty, cios z niespodziewanej strony

  W miniony weekend (15/6 lipca) w niemieckim Saarbrucken odbyły się zawody Pucharu Europy w judo.Startował w nich najlepszy ostatnio polski j zawodnik Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn). Zajął w kategorii +100 kg piąte miejsce, co można byłoby uznać za wynik przyzwoity, gdy nie fakt, że olsztynianin przegrał walkę o brąz ze swoim rodakiem Kamilem Grabowskim.

 • Gramy w całym województwie – Magda Krogulska i Maciej Petelczyc najlepsi w Kętrzynie, w Bartoszycach jak zwykle Grand Prix

  Na boiskach kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” 10 lipca odbył sie turniej mikstów w siatkówce plażowej.W imprezie wzięło udział aż 13 par z Olsztyna, Białegostoku, Ełku, Mrągowa, Bartoszyc, Szczytna, Korsz i Kętrzyna.Przyjechało sporo zawodników, którzy z powodzeniem grają w rozgrywkach ligowych w hali, a i na powietrzu radzą sobie doskonale.

 • Volvo Triathlon Series Nieporęt 2017 – Dobra „połówka” Karola Pruchniewskiego

  W miniony weekend (15/16 lipca) skumulowanie imprez triathlonowych było wyjątkowe. W Nieporęcie(Zalew Zegrzyński) w Volvo Triathlon Series wystartowało kilku zawodników z Warmii i mazur. Na najdłuższym dystansie (połówka Iron) świetnie spisał się Karol Pruchniewski ze Szczytna,który zajął trzecie miejsce w open. W 1/8 Iron Leszek Sieciński z Susza był drugi w kat. M2.

 • XIII Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2017 – Radomir Chmiel dyktował tempo

  W Brodnicy odbył się w niedzielę (16 lipca) wyścig kolarski amatorów – XIII Memoriał Czesława Popławskiego. Uczestnicy (także z Warmii i Mazur) startowali na dwóch dystansach: 68 km i 34 km. W dłuższej próbie w kategorii open zwyciężył Radomir Chmiel Michelin Bloomnet TeamDało mu to jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej całego cyklu, na który składały się też imprezy w Bobrowie i Świątkach.

 • Grand Prix Lato „Lato 2017” (2) – Gospodarze zatrzymali nagrodę

  W II Turnieju siatkówki plażowej w Ostródzie(sobota 15 lipca) cyklu Grand Prix „LATO 2017” wystąpiło 14 par, w tym trzy mieszane. O rozstawieniu par w turnieju decydowały punkty zdobyte w I Turnieju z rozegranym 8 lipca . tym razem grali zawodniczki i zawodnicy z Olsztyna, Szczecina, Miłakowa i Ostródy. Rywalizowano systemem „brazylijskim’ – druga porażka eliminowała parę z turnieju.

 • Kryterium w Bartoszycach 2017 – Bohaterowie w zasięgu wzroku

  W sobotę (15 lipca) odbyło się Bartoszyckie Kryterium Kolarskie. Główni organizatorzy: miejscowe kluby: Rant i Przyjaźń zadbały o obsadę. W sumie wystartowało 145 kolarzy ze znanych krajowych sekcji, także goście z Litwy i Rosji. Rywalizacja przebiegała na pętli w centrum długości 1.4 km, tak że zawodnicy byli cały czas w zasięgu wzroku. Taka forma kolarstwa jest atrakcyjna dla widzów, od zawodników wymaga dużej koncentracji.

 • Warmia Mazury Open (3) Mrągowo 2017 – W sninglu Czech Zdenek Kolar, ciekawy finał debla, brawa dla Polaków

  Dobiegł końca  trzeci turniej ITF z cyklu Warmia Mazury Mrągowo 2017.W finale deblaj para: Evan Moore (Wielka Brytania) /Manuel Pena Lopez (Argentyna) pokonała Polakow: Kamila Gajewskiego i Szymona Walkowa 6:2 7:5.Spotkanie mogło sie podobac. W singlu zwycięzcą został Czech Zdenek Kolar, pokonując w finale Litwina Laurynasa Grigelisa 7:5 1:0 (ret).

 • Volvo Gdynia Sayling Days 2017 – Brąz Jacka Nowaka w MP w żeglarskim (49er) sprincie

  Trwają regaty Volvo Gdynia Sailing Days 2017, w ramach których rozegrano m. in. MP w sprincie.W klasie 49er brązowy medal Mistrzostw Polski w sprincie zdobył Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), pływajacy jako załogant Przemka Filipowicza (AZS AWFiS Gdańsk).W Pucharze Europy w klasie 29er 10 miejsce zajęli zawodnicy Bazy Mrągowo: Paweł jakubowski i Franciszek Windborski

 • Plaża Open Łódź 2017 – Maluchnik/Tomczak – wyjście z cienia, Aleksandra Zdun też była w finale

  Olsztyńska para: Rafał Maluchnik – Michał Tomczak w pięknym stylu wygrał w weekend (15/16 lipca)a krajowy turniej w Łodzi z cyklu Plaża Open. Było to zwycięstwo w pięknym stylu, bowiem wychowankowie UKS Tempo 25 Olsztyn w pięciu spotkaniach stracili tylko jednego seta. W finale transmitowanym na żywo przez TVP Sport „rozbili” duet z Ozorkowa 2:0 (14,17) , panując niepodzielnie na boisku.