• MP Seniorek i Juniorek Warszawa 2017 (FOTO) – Tuzin medali dla Olsztyna, fantastyczne: Paula i Iga

  W Warszawie odbyły się w weekend (27/28 maja) Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej. Rywalizowały seniorki i juniorki zarówno w wieloboju jak i finałach na poszczególnych przyrządach. Reprezentantki UKS SMS Olsztyn zdobyły tuzin medali. Aż trzy wywalczyła Paula Plichta, natomiast w juniorkach Iga Kowalczyk okazała się prawdziwa multimedalistką. Wróciła do domu z czterema krążkami, w tym dwoma złotymi.

 • XXIII Półmaraton Kurpiowski Ostrołęka 2017 – Damian Pieterczyk drugi, Beata Bielenica trzecia

  W niedziele (28 maja) w Ostrołęce odbył się 23 Półmaraton Kurpiowski, w którym bardzo dobrze spisali się reprezentanci Warmii i Mazur. Spisali się doskonale. Damian Pieterczyk (Olsztyn) zajął drugie miejsce w open i zwyciężył w swojej grupie wiekowej M3. Na podium stanęła także Beata Bielenica (Wydminy) trzecia w open i pierwsza w K3.

 • Puchar Polski (eliminacje do OOM) na torze Łódź 2017 – Dziewczęta WMKS poszalały w sprincie drużynowym

  W Łodziodbył się w miniony weekend (27/28 maja) Puchar Polski w kolarstwie torowym. Startowali juniorzy młodsi, którzy zbierali punkty by uczestniczyć w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wystąpiła grupa zawodniczek z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego oraz jedynak z Biskupca Wiktor Chodań. Zadowolone mogą być zawodniczki z WMKS, które zwłaszcza w sprincie drużynowym ujawniły spore możliwości zajmując drugie i trzecie miejsce.

 • Puchar PZŻ (II) Krynica Morska 2017 – W klasie Laser 4.7 dominacja Giżycka

  Prawie 300 zawodników z 47 klubów startowało w Krynicy Morskiej w drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Byli także żeglarze z Białorusi i Litwy. Sporą grupę stanowili reprezentanci Warmii i Mazur, którzy nadawali ton rywalizacji. W klasie Laser 4.7 zwyciężyła Julia Rogalska przed Magdaleną Daniszewską (obie MBSW/UKZR Giżycko). W L'Equipe wygrały Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo).

 • Cisowianka Road Tour (3) Głowno 2017 – Olsztynianie w „czubie”

  Niedzielny (28 maja) wyścig w Głownie był trzecim etapem Cisowianka Road Tour. I tym razem zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur znów byli wysoko. Siódme miejsce w kategorii “pro open” zajął Łukasz Dudko (Michelin Bloomnet Team), który 110-kilometrową trasę przejechał w czasie 02:40:12.20, a ósmy Artur Korc (Oponeo Motor Sport – 02:40:12.43). Drugi z wymienionych zawodników zajął przy okazji 2. miejsce w kategorii M40.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w „Halówce” Dziewcząt SP – W Giżycku Miłki nie dały szans rywalkom

  W Giżyckuodbył się w poniedziałek (20 maja) finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Nie zgłosił się wcześniej zakwalifikowany zespół SP Olsztynek. W turnieju (system każdy z każdym) bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Miłek, które odniosły komplet zwycięstw.

 • OTK PZT Młodziczek ( (w grupach) Łomża 2017 – Dwie Aleksandry z Olsztyna na podium

  Doskonale spisały się olsztyńskie młodziczki Aleksandry: Węgrzyn (UKS RP Sport) i Głowacka (Budowlani)w Ogólnopolskim Turniej Klasyfikacyjnym PZT 3 (16 w grupach ) w Łomży. Wygrały swoje grupy eliminacyjne i wystąpiły w strefie 1/4, rywalizując o najwyższe miejsca. Ostatecznie Aleksandra Węgrzyn zdobyła główne trofeum, a na podium, zajmując III miejsce znalazła się Aleksandra Głowacka.

 • Warmia Mazury Cup Otwarte Mistrzostwa Województwa Ełk 2017 – Dwa w jednym

  W sobotę (27 maja) w Ełku odbył się turniej Warmia Mazury Cup - Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin zorganizowane przez Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez shihan Remigiusza Karpińskiego. Zawody skierowane były do dzieci i młodzieży w wieku 8 - 17 lat. W sumie wystartowało 256 karateków z 16 klubów.

 • Młodzieżowe MP i MP Juniorów Puławy – Jak z rogu obfitości...

  W Puławachodbyły się w miniony weekend (27/28 kwietnia) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Startowały oczywiście kluby z Warmii i Mazur, które, jak można było oczekiwać, wróciły z pokaźnym dorobkiem medalowym. Nie ma jeszcze komunikatu, ale wiadomo, że wiodące sekcje olsztyńskie przywiozły 22 medale. Na podajemy medalistów z sekcji Startu i AZS UWM

 • Przełajowe Biegi Grunwaldzkie 2017 – Tradycja zachowana, a plany jeszcze szersze

  W piątek (26 maja) na terenach w Stębarkuodbyły się Przełajowe Biegi GrunwaldzkieDzieci i Młodzieży Szkolnej. W wielka plenerowa impreza, która co roku wzbudza ogromne zainteresowanie. Tym razem w historycznym miejscu zjawiło się ponad 900 uczestników ze wszystkich szczebli szkół, którzy rywalizowali na dystansach dostosowanych do swoich możliwości.

 • Otwarte Mistrzostwa Olsztyna X Memoriał Józefa Matrackiego 2017 – Żeby ten zapał trwał wiecznie

  W sobotę (27 maja) w Uranii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w judo. Od lat jest to jednocześnie Memoriał Józefa Matrackiego, w tym roku dziesiąty – jubileuszowy. Patronat nad imprezą objął prezydent Miasta Piotr Grzymowicz, który serdecznie powitał około 200 zawodników z pięciu województw, a także gości z Rosji i Białorusi. Podczas otwarcia obecni byli synowie Józefea Matrackiego: Andrzej i Paweł.

 • Rekordy Maćka Kowalewicza w Pilźnie – To dobry znak przed szczytem sezonu

  W dniach 25-28 maja Pilźnie (Czechy) odbyły się zawody strzeleckie, w których brała udział reprezentacja Polski z Maciejem Kowalewiczem (TS. Gwardia Olsztyn). Start okazał się bardzo udany, a jego efektem były dwa rekordy kraju w rywalizacji drużynowej. To dobry znak przed najważniejszymi imprezami: Mistrzostwami Świata Juniorów w Suhl-Niemcy, Mistrzostwami Polski we Wrocławiu i Mistrzostwami Europy w Baku.

 • 41 Grand Prix Amatorów (3) Olsztyn 2017 – Jacek Barbachowski w open i Wiesław Złakowski w 50+

  W niedzielę (28 maja) w sali OSiR (ul. Głowackiego) w Olsztynie odbył się III Turniej Grand Prix Amatorów w tenisie stołowym. Jak zwykle rywalizowano w pięciu kategoriach a walka była zacięta, bo to już finisz rozgrywek. W najbardziej prestiżowej rywalizacji open Jacek Barbachowski z Ostródy pokonał 3:0 Mateusza Rutkowskiego (Działdowo). Obaj na co dzień trenują w najmocniejszych sekcjach regionu.

 • Mistrzostwa Województwa Lidzbark Warmiński 2017 - Tytuły w regionie też się liczą, a wyniki są naprawdę obiecujące

  W sobotę (27 maja) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwaw lekkiej atletyce. To impreza, której rangę warto docenić, a właściwie ją przywrócić.. Przez lata medale zdobywane w regionie trochę się straciły blask i trzeba podnieść ich prestiż, tym bardziej, że startuje wielu utalentowanych zawodników. Rezultaty uzyskane w sobotę zasługują naprawdę na uznanie.

 • Międzynarodowe Zawody o Puchar Prezydenta Olsztyna – Pół tysiąca w Aquasferze, każdy z buławą w plecaku

  W miniony weekend (27/28 maja )w Aquasferze odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta. Wystartowało prawie pół tysiąca uczestników z 39 klubów,w tym także goście z Rosji i Litwy. Impreza skierowana została przede wszystkim do młodych zawodników. Dla wielu z nich był to prawdziwy debiut. Poziom był oczywiście bardzo zróżnicowany, ale tego można było się spodziewać.

 • ICF Canoe Sprint World Cup Szeged 2017 – Mateusz Kamiński na dobrej drodze, Denis Ambroziak też wraca do elity

  Olsztyńscy kajakarze i kanadyjkarze przeszli pierwszy tegoroczny międzynarodowy chrzest. Czworo:Martyna Lisiecka i Denis Ambroziak (Plastex KSC) oraz Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak (OKSW) startowali w Pucharze Świata w Szeged. Olbrzymi sukces odniósł Mateusz Kamiński, który z Vincetem Słomińskim wygrał konkurencje olimpijską  w c-2 1000 metrów. i był czwarty na 500 m W finale k1 200 m Denis Ambroziak był ósmy.

 • Międzynarodowe Regaty Juniorów Piestany 2017 – Julia Walczak i Jakub Wojciechowski w głównych rolach

  W słowackich Piestanachzakończyły sie w niedzielę (28 maja) Międzynarodowe Regaty Kajakowe Juniorów i Młodzieżowców.reprezentacji Polski startowali:anadyjkarze : Julia Walczak i Dominik Bugaj (OKSW) oraz Jakub Wojciechowski (Koszałek Opałek Węgorzewo) a także  kajakarki: Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) i Marta Witkowska (Olimpia Elbląg). Pierwszoplanowymi postaciami reprezentacji są: Julia Walczak i Jakub Wojciechowski.

 • III Ultramaraton Rykowisko Łąck 2017 – Mariusz Bartkowski drugi na mecie

  W sobotę (27 maja) odbyła się impreza biegowa III Ultramaraton Rykowisko Łąck. Rywalizowano na trzech dystansach: 105 km, 70 km i 35 km. Na Mazowsze wybrała się skromna grupa „długasów” z Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się Mariusz Bartkowski z Mszanowa,zajmując drugie miejsce w biegu na 35 km. Ale w takie imprezie każdy kto osiągnął metę jest zwycięzcą.

 • Delta Lloyd Regatta Medemblik 2017 – Agata Barwińska skończyła na 9 miejscu

  Pracowite dni ma czołowa polska żeglarka klasy Laser Radial Agata Barwińska (SSW MOS Iława).W zakończonych w sobotę (27 maja) regatach Delta Lloyd Regatta w Medemblik zajęła 9 miejsce. Na półmetku była piata, ale w medalowym wyścigu przypłynęła ostatnia. Jej młodsza koleżanka klubowa Wiktoria Gołębiowskaw drugiej części regat startowała w srebrnej flocie. Była tu czwarta, a ogólnie 38

 • Runmageddon Warszawa 2017 - Mateusz Krawiecki znów na podium

  W sobotę (27 maja) w Warszawie rozegrano kolejny Runmageddon. Nowa formuła wyścigów z przeszkodami terenowymi (i nie tylko) cieszy się niesłabnącą popularnością. W stolicy zjawiło się kilka tysięcy śmiałków, w tym wiele pań. Znów pokazał się Mateusz Krawiecki (Lubawa),który był w „klasyku” drugi w elicie i trzeci w klasyfikacji open. To potwierdzenie wysokiego poziomu sportowego.