Ostróda

 • I Grand Prix Polski Juniorów Brzeg Dolny 2017 – Kacper Petaś w ćwierćfinale

  W ten weekend (20/22 października) w Brzegu Dolnym odbywa się I Grand Prix Polski Junioróww tenisie stołowym. Warmię i Mazury reprezentują: juniorki Aleksandra Grzebska , Wiktoria Piórkowska(obie Dekorglass Działdowo) i juniorzy: Kacper Petaś , Jakub Kuźmicz , Wojciech Chrząszcz (wszyscy Ostródzianka) oraz Maksymilian Miastowski, Jakub Bielicki, Mateusz Rutkowski i Patryk Lewandowski (wszyscy Dekorglass).

 • W derbach cała pula dla Dekorglassu – Morliny powalczyły, ale bez efektu

  W ciekawie zapowiadających się derbach Warmii i Mazur w superlidze tenisa stołowego Morliny Ostróda przegrały w piątek (20 października) we własnej hali z Dekorglassem Działdowo 1:3.Po ostatnich słabych występach obu drużyn, końcowy wynik był wielką niewiadomą. Sztuka jednak w tym by nawet w słabszej dyspozycji zdobywać punkty. I to się działdowianom udało.

 • VIII Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS Orneta 2017 – Gospodarze strzelali najcelniej

  W Ornecie odbyły się 8 października VIII Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZSw strzelaniu z broni pneumatycznej. Do rywalizacji stanęło 16 drużyn w kilku gmin Warmii i Mazur. W turnieju zespołowych zwyciężyła Orneta I przed ekipami LZS Iława I i II. Indywidualnie w konkurencji pistoletu najlepszy okazał się Robert Mazurowski (Iława), a w konkurencji karabinka Mirosław Kurenda (Orneta).

 • W niedzielę rozpoczyna rozgrywki III liga warmińsko-mazurska - Tym razem na starcie ósemka

  W najbliższą niedzielę (22 października) nastąpi inauguracja rozgrywek warmińsko-mazurskiej III ligi tenisa stołowego.Tym razem do rywalizacji zgłosiło się osiem zespołów, trochę mniej niż oczekiwano. Pamiętajmy jednak, że udział w lidze kosztuje, a odległości między wieloma miejscowościami na Warmii i Mazurach są naprawdę znaczące. Zawodnicy z tzw. ściany wschodniej maja swoje regionalne rozgrywki.

 • Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej w Taekwon-do „Gladius Cup 2017” Ostróda 2017 – Medale na zawołanie

  W minioną sobotę (14 października) w CSiR w Ostródzie , odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do Gladius Cup. W turnieju uczestniczyło blisko 160 zawodników z 14 klubów. Jak zwykle impreza przebiegała z dużym rozmachem na wysokim poziomie sportowym. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył KS Orient Częstochowa przed klubami z Warmii i Mazur: Egidą i Gladiusem.

 • VII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów 2017 – Bogata zdobycz Warmii i Mazur, ofensywa Jonkowa trwa nadal

  W sobotę (7 października) w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w którym udział wzięło blisko 240 zawodników z 24 sekcji z Polski. Dość licznie reprezentowana była ekipa z Warmii i Mazur, która wróciła z duzymi sukcesami. Poniżej wyniki naszych reprezentantów oraz relacja sekcji z Jonkowa. Innych też zachęcamy do szerszej oceny swoich reprezentantów.

 • Czarny wtorek w superlidze (bez punktu) – W Działdowie konsternacja, Ostróda też zmartwiona, gdyby Such wygrał z Anglikiem...

  To był czarny wtorek (17 października) warmińsko-mazurskich zespołów występujących w superlidze tenisa stołowego. Szczególnie zawiedzeni byli kibice Dekorglassu, bowiem uczestnik Ligi Mistrzów przegrał nieoczekiwanie we własnej hali z PKS Kolping Jarosław 1:3. Morlinywracają do Ostródy z pustymi rękami z Bydgoszczy (porażka 1:3) , co sensacją nie jest. Szkoda tylko, że Bartosz Such uległ minimalnie w spotkaniu otwarcia

 • W ligach młodzieżowych Warmii i Mazur - UKS Chemik Olsztyn przewodzi na wszystkich frontach

  Trwają rozgrywki w siatkarskich ligach młodzieżowych. Mistrzostwa kadetek były okrojone ze względu na udział reprezentacji w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Kadeci natomiast zainaugurowali rozgrywki i wszystkie mecze były jednostronne. Podobnie było w rywalizacji juniorek i juniorów, gdzie faworyci zwyciężyli pewnie, a jak już stracili seta to przez gapiostwo. Na wszystkich frontach imponuje UKS Chemik Olsztyn.

 • Turnieje Nadziei Olimpijskich Szczyrk i Spała 2017 – Warmia i Mazury bez rewelacji, ale z powołaniami

  W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Szczyrk (dziewczęta) oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale (chłopcy) zakończyły się doroczne Turnieje Nadziei Olimpijskichw siatkówce. To imprezy, które prezentują młodzieżowy potencjał w tej dyscyplinie w poszczególnych województwach, to również istotny punkt w karierze zawodników, bowiem najlepsi z TNO powoływani są na centralne zgrupowania tzw. campy.

 • "Pingpongowy PGE Narodowy" Warszawa 2017 – A nasza Natalia bez kompleksów zbiera laury

  W sobotę (14 października) w Warszawie odbyła się impreza pod hasłem "Pingpongowy PGE Narodowy"- promująca tenis stołowy w Polsce. W programie było wiele atrakcji, wystąpiły gwiazdy światowe w tej dyscyplinie , ale również rozegrano turniej młodych tenisistów, gdzie znakomicie zaprezentowała się Natalia Bogdanowicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński). Okazała się najlepszaw gronie startujących dziewcząt.

 • I Grand Prix Województwa skrzatów i żaków Ostróda 2017 – Mały krok do wielkiej kariery

  W niedzielę (15 października) w Ostródzie odbyło się 1 Grand Prix Województwa w kategorii: skrzat i żak. Jak na te grupy wiekowe frekwencja była niewielka, na przykład wystartowały zaledwie dwie skrzatki. Zwycięzcami rywalizacji zostali w kat. skrzat: Alicja Krynicka (LUKS ABC Żak Pisanica) i Bartosz Ziemba (Jedynka Giżycko),a w kat. żak: Zofia Madej(Dekorglass Działdowo) i Paweł Wikowski (LKS Wel Lidzabek Welski).

 • MP Młodzików Poznań 2017 – Bez medalu, ale wdrapanie się na podium graniczyło z cudem

  W Poznaniu w weekend (14/15 października) odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzikóww judo. To dla sekcji warmińsko-mazurskich specjalizujących się w pracy z najmłodszymi jedna z najważniejszych imprez. Ponieważ turniej nie był poprzedzony eliminacjami strefowymi w najbardziej popularnych kategoriach startowało ponad 60 uczestników. To chyba przesada i nie zawsze na pierwszy plan wychodził talent. Liczyła się sztuka przetrwania.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (II i X) 2017 – Cztery zwycięstwa w finale, a mistrzem Tomasz Lango

  W niedzielę (8 października) odbył się finał motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej.Zawodnicy Warmii i Mazur zaakcentowali swój udział, a zwycięstwa w swoich klasach odnieśli: Marcin Szczepański, Łukasz Baliński i Denis Lebiediew (wszyscy Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Morawski (Giżycko). Tydzień wcześniej w Więcborkuzwyciężył Marcin Szczepański.

 • Turniej o Puchar Galerii Jeziorak Iława 2017 – Szachistom wszędzie gra się dobrze

  W Galerii Jeziorak w Iławie w niedzielę (8 października) odbyły się interesujące turnieje szachowe. W „dorosłej” imprezie wystapiło pnad 40 zawodniczek i zawodników, w tym kilku z czołówki regionu. Ale zwyciężył Piotr Bieluszewski (Nowe). Tuz za nim uplasowali się Tomasz Rak (Giżycko) i Zbigniew Szymczak (Biskupiec). W klasyfikacji juniorów najlepszy okazał się Piotr Trendowski (Olsztyn) przed Maciejem Kietrysem (Ostróda).

 • Mistrzostwa W-M Z LZS w Piłce Nożnej 6-osobowej Biskupiec 2017 – Rzeck i Durąg mają co świętować

  W Biskupcuodbyły się w sobotę (7 października) Mistrzostwa Województwa LZS w Piłce Nożnej 6-osobowej. W rywalizacji uczestniczyło dziewięć kip męskich i trzy kobiece. Panowie grali najpierw w grupach. Ich mistrzowie spotkali się w trzydrużynowym finale. Najlepszy okazał sie zespół połączonych sił Rzecka i Rasząga (gmina Biskupiec). Wśród pań triumfował zespół z Durąga (gmina Ostróda)

 • Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe WMZ LZS Brąswałd 2017 (FOTO)– Impreza fajna, szkoda, że mała frekwencja

  We wtorek (10 października) w Brąswałdzie (Gmina Dywity) odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS.Imprezę skierowano do uczniów szkół gminnych (roczniki 2002/2005) oraz młodzieży szkół średnich (miejscowości poniżej 20 tys.). Pogoda nie była wprawdzie zachęcająca, ale w przełajach nie ma to aż takiego znaczenia, dlatego trochę martwi mała frekwencja.

 • Kadry: Deyny i Górskiego zachowały szanse - Po meczach z Podlasiem w Reszlu humory trochę lepsze

  Po solidnym laniu w Ząbkach z reprezentacjami Mazowsza młodzieżowe zespoły Warmii i Mazur (roczniki 2003 i 2004) w drugiej kolejce odniosły we wtorek (10 października) w Reszlu zwycięstwa nad Podlasiem (starsi 2:1, młodsi 2:0) zachowując szanse na awans. Zapewne decydujące okażą się spotkania z Łodzią. Pierwszy turniej w Sokółcerozegrały grupy naborowe (2005) i tu reprezentanci Warmii i Mazur w trzech meczach zdobyli cztery punkty.

 • Juniorki Sparty Braniewo zaimponowały w Elblągu, kadetki w 4 grupach, juniorzy też zaczęli

  Trwają rozgrywki młodzieżowe w siatkówce. To dopiero początek, ale już mamy za sobą kilka ciekawych potyczek. W rywalizacji juniorek Truso przegrało ze Sparta Braniewo 0:3, a biorąc pod uwagę, że drużyna z Elbląga do której dołączyły siatkarki z Malborka, występuje w II lidze wynik jest niespodzianką. W grupie B Chemik Olsztyn łatwo uporał się ze Zrywem Volley Iława. W premierze juniorów bez rewelacji. Wygrali faworyci.

 • W II lidze – Derby pod dyktando Morlin II, Mlexer zremisował z Halsem

  W meczu II ligi tenisa stołowego Morliny II Ostróda pokonały w niedzielę (8 października) Warmię Lidzbark Warmiński 9:1. Zaczęło sie od zwycięstwa Jacka Świtalskiego nad Kacprem Petasiem, ale więcej punktów goście nie uzbierali. Mlexer Elbląg zremisował u siebie z Halsem Warszawa 5:5. Końcówka była dramatyczna. Najpierw Kamil Urbanowicz przegrał "wygrany" pojedynek, ale punkt uratowł Tomasz Libura. W składzie zabraklo Wojciecha Tebecio.

 • WTK Seniorów i Juniorów (1) Lidzbark Warmiński 2017 - Trzy razy Dekorglass i raz Mlexer

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w sobotę (7 października) I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów w tenisie stołowym. Impreza regionalna poprzedza ogólnopolską, do której kwalifikowało się po dwoje najlepszych. Startowali przede wszystkim młodzi pingpongiści „obsługując” obie kategorie. Rywalizację seniorów wygrali: Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo) i Kamil Urbanowicz (Mlexer Elbląg).