Ostróda

 • IV Runda MP w Motocrossie Gdańsk 2017 – Cezary Lewko nie zakręca gazu

  W czwartej rundzie Mistrzostw Polski w motocrossie, która odbyła się w niedziele (18 czerwca) w Gdańsku znów znakomicie pojechał Cezary Lewko z Motoklubu Olsztyn. Wygrał zawody z maksymalna liczba punktów w klasie MX 125 i w klasyfikacji generalnej umocnił się na czele ze spora już przewagą. Jest kandydatem numer jeden do tytułu.

 • Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów Olsztyn 2017 – Tytuły rozdane, przed nimi większe wyzwania

  W sali Zespołu Szkół Ekonomicznych (ul. Bałtycka) w Olsztynie odbyły się w dniach 15/18 czerwca Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-MazurskiegoJuniorów w szachach. Rywalizowali miłośnicy „królewskiej gry” od 9 do 17 lat. Największa frekwencję zanotowaliśmy w kategorii chłopców do 9 lat (23 zawodników). Niektóre grupy wiekowe połączono, ale prowadzono oddzielne klasyfikacje.

 • Bieg Rzeźnika Cisna 2017 – Rafał Kot znów otarł się o podium

  Przez ponad tydzień (10 – 17 czerwca) bieszczadzką miejscowość Cisna nawiedzali miłośnicy biegów ekstremalnych – uczestnicy wielkiej imprezy Biegu Rzeźnika. Codziennie była możliwość rywalizacji w różnych konkurencjach, na różnych dystansach. W Bieszczady wybrali się też reprezentanci Warmii i Mazur. Wprawdzie nie była to reprezentacja zbyt liczna, ale dała o sobie znać. Zwłaszcza w ostatnim dniu .

 • Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski 2016/17 – Wysoki lot Sokoła nad Biskupcem

  W rozegranym w środę (21 czerwca) w Biskupcu finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół Ostróda pokonał Concordię Elbląg 3:1 (3:0). Oba zespoły zakończyły niedawno sezon ligowy, w którym ostródzianiewypadli znacznie lepiej, więc można ich było uznać za faworytów. Już w pierwszej części nie pozostawili wątpliwości strzelając trzy bramki.

 • Niebawem Finał Krajowy Kinder+Sport Zabrze 2017 – W województwie królował IKS Atak

  W dniach 26/29 czerwca w Zabrzu odbędzie się Finał Krajowy Turnieju Minisiatkówki: Kinder+Sport. Jest to impreza, która funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat i jest główną osią rywalizacji w najmłodszych kategoriach wiekowych. Uczestników decydującej batalii w Zabrzu wyłoniły finały wojewódzkie. Podczas imprezy w Olsztynie (3/4 czerwca) spotkało się po osiem najlepszych drużyn w konkurencjach „2”, „3” i „4”. Po dwie najlepsze uzyskały przepustki.

 • XXVII Ostródzkie Biegi Uliczne 2017 – Nowa bieżnia i od razu większe chęci

  W minioną sobotę (17 czerwca) odbyły się 27 Ostródzkie Biegi Uliczne. Nietypowy termin związany był z oddaniem do użytku części stadionu lekkoatletycznego w mieście. Bieżnia jest już gotowa i przeszła bojowy test. W imprezie jak zwykle uczestniczyły ostródzkie dzieci i młodzież, a atrakcją był bieg otwarty na dystansie ok. 5 km poświęcony pamięci Zdzisława Krzyszkowiaka.

 • XVI Krajowa Licealiada Ostróda 2017 – Chłopcy z Kędzierzyna śladem Zaksy, VII LO Olsztyn mógł być medal, jest ósme miejsce

  W niedzielę (18 czerwca) w Ostródzie zakończyła się  XVI Krajowa Licealiada w siatkówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów, we wstępnej fazie podzielonych na dwie grupy (system każdy z każdym). W dalszej fazie drużyny rywalizowały w systemie ply off.Turniej wygrali siatkarze I LO Kędzierzyn Koźle przed dwoma warszawskim ekipami. VII LO Olsztyn zajęło ósme miejsce.

 • II Międzynarodowy Turniej Kyokushin Białystok 2017 – Mocne akcenty w finale sezonu

  W sobotę (10 czerwca) w Białymstoku odbył się II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin,w którym udział wzięło 212 zawodników z 24 klubów z Polski oraz Białorusi, Rosji i Mołdawii. Dla wielu sekcji był to praktycznie ostatni start w tym sezonie. Z zaproszenia skorzystały więc niektóre kluby z Warmii i Mazur. Wróciły z turnieju z sukcesami. Kilka informacji zebranych z klubowych portali.

 • III Runda MP w motocrossie Stryków 2017 – Cezary Lewko w „żółtej koszulce”

  Trzecia runda Mistrzostw Polski w motocrossie, która odbyła się w miniona niedzielę (11 czerwca) w Strykowie okazała się bardzo szczęśliwa dla Cezarego Lewko. Zawodnik Motoklubu Olsztyn wygrał imprezę w klasie MS 125 finiszując dwukrotnie na drugim miejscu. Olsztynianin jest liderem klasyfikacji generalnej. W klasie MX 85 czwarte miejsce w Strykowie zajął Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

 • Ostróda CUP 2017 za nami! Obsada imponująca, a Feyenoord potwierdził wielką klasę

  IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców U -11 Ostróda CUP 2017 za nami. Wielkim, podwójnym zwycięzcą został Feyenoord Rotterdam. Organizatorem turnieju było Ostródzkie Centrum Sportu! 9 czerwca do Ostródy przybyło blisko 240 piłkarzy z 16 drużyn z Polski i zagranicy.Ceremonia otwarcia i prezentacja zespołów odbyła się w Amfiteatrze nad nabrzeżem Jeziora Drwęckiego.

 • Licealiada Wojewódzka SZS na Plaży w Ostródzie – Dziewczęta z SMS i chłopcy z VIII LO Olsztyn

  W środę (14 czerwca) w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa W-M SZS w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do kobiecego turnieju zgłosiło się 6 szkół, zastosowano system grupowy, a potem play off. Złote medale odebrały zawodniczki SMS Ostróda. W rywalizacji chłopców zagrało 5 zespołów (każdy z każdym) a mkistrzostwo zdobyli reprezentanci VIII LO Olsztyn.

 • Bella Plaża Gotyku Toruń 2017 – Piękny sukces pary: Łukasik/Ociepski, juniorki MKS Zryw Volley też na podium

  Bella Paża Gotyku w Toruniu to jeden z bardziej prestiżowych turniejów w krajowym kalendarzu siatkówki plażowej. Rozegrana w tym roku (10/11 czerwca) edycja przyniosła piękny sukces zawodnikom pochodzącym ze Starych Jabłonek: Piotrowi Łukasikowi i Marcinowi Ociepskiemu,którzy wygrali mocno obsadzona imprezę.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Pieniężno 2017 – Futbolistki wzbogaciły kolekcję Gimnazjum 3 Olsztyn

  W Pieniężnie odbyły się w środę (14 czerwca) Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej gimnazjalistek. Zagrało pięć z zapowiadanych sześciu ekip, zastosowano więc system „każdy z każdym” O mistrzostwo walczyły przede wszystkim dziewczęta z Olsztyna i Ostródy, które nie przegrały meczu, między sobą uzyskały remis, ale zawodniczki Gimnazjum 3 Olsztyn miały lepszy bilans bramkowy i zdobyły złoto.

 • MP Masters Lubin 2017 – OKPR Orkan piąty w M+35, SMS Bartoszyce walczył, ale zamknął stawkę w M+50

  W Lubinie odbyły się 3/4 czerwca Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej. Rywalizowano w czterech kategoriach: O medale walczyli mężczyźni M+35, M+45 i M+50 oraz panie +33. W turniejach reprezentowały nas dwie ekipy. Bardzo dobrze wypadł Orkan Ostróda,który w najmłodszej męskiej grupie wiekowej zajął piąte miejsce na 16 zespołów z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki.

 • Mistrzostwa Województwa SZS SP Giżycko 2017 – Dziewczęta z „4” uszczęśliwiły kibiców, chłopcy z SP 3 Gołdap stracili tylko seta

  W Giżycku odbyły się w środę (14 czerwca) Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowegow plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Trzy nie dojechały na finał. Zastosowano w obu turniejach system każdy z każdym, co jest najbardziej obiektywnym rozstrzygnięciem. W efekcie złote medale zdobyły drużyny SP 4 Giżycko (dziewczęta) i SP 3 Gołdap (chłopcy)

 • „Piłkarska kadra czeka” już po finałach wojewódzkich – Czas ruszyć w Polskę...

  Zakończyły się wojewódzkie turnieje pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS „Piłkarska kadra czeka” i Mała piłkarska kadra czeka”. W Prątnicy, Reszlu i Jezioranach spotkali się najlepsi, którzy walczyli o zwycięstwo premiowane awansem do turniejów krajowych. Reprezentować nas będą: w roczniku 2002 Wikielec (dziewczęta) i Ostróda (chłopcy)w roczniku 2004: Samborowo (dziewczęta) i Wikielec (chłopcy)

 • VI Ostródzki Półmaraton św. Jerzego (FOTO) – Stoły uginały się od nagród...

  W niedzielę (11 czerwca) odbył się VI Ostródzki Półmaraton Sw. Jerzego. Rywalizowało ponad 350 uczestników, najwięcej z Warmii i Mazur, ale byli tez goście z innych regionów, a także biegacze zza wschodniej granicy. Pierwszy na metę wpadł Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, który ustanowil rekord trasy - 1.10.02 przed związanym z Ostródą Pawłem Tarasiukiem Poznań, a trzecie miejsce zajął Wojciech Kopeć (Olsztynek).

 • XXI Ostródzki Turniej Judo 2017 – Setka na macie, a emocje ogromne

  W hali ostródzkiego Centrum i Rekreacji odbył się po raz XXI Ostródzki Turniej Judo, w którym wystartowało 102 zawodników i zawodniczek z 9 klubów: Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Tomita Elbląg, Truso Elbląg, Horyzont Elbląg, Zatoka Braniewo, Katana Szczytno, Eljot Płock i gospodarze Shizoku Ostróda. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody a najlepsi puchar i medale

 • Młodzieżowe MP Bydgoszcz 2017 – Tylko Tomasz Barniak popłynął po złoto

  W Bydgoszczy odbyły się weekend (10/11 czerwca) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W regatach startował niezbyt liczna ekipa z Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się Tomasz Barniak (OKSW), który zdobył złoty medal w wyścigu c-1 200 m. W sprincie kajakarek blisko podium była Martyna Lisiecka (Plastex KSC), która finiszowała jako czwarta, a na 500 metrów była siódma.

 • MP Weteranów Wałbrzych 2107 – Anita Myrchel-Rutkowska medalistką w singlu, w grach podwójnych na też na brązowo

  W Wałbrzychu zakończyły sie w niedzielę 1 czerwca) Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. Startowała spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur. Brązowy medal w grze pojedynczej zdobyła w kat. K40 Anita Myrchel Rutkowska (Olsztyn) Anita Myrchek-Rutkowska (Olsztyn) w K40 . Bliscy podium w singlu byli: Ryszard Grzelak (Elbląg) w M40 i Marian Gęsicki (Działdowo) w M75, zajmując miejsca 5/6.