Ostróda

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS SP Susz 2016/17 - Dziewczęta SP 9 Ełk i chłopcy SP 4 Działdowo

  W Suszu odbyły się w środę (22 marca) Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów dziewcząt i 12 chłopców,obowiązywał system do dwóch przegranych. Mecze rozgrywano do trzech zdobytych punktów. Złote medale zdobyły dziewczęta z SP 9 Ełk i chłopcy z SP 4 Działdowo.

 • Halowe Mistrzostwa Ostródy 2017 – Emocje pod dachem

  W piątek (10 marca )w hali OCSiR odbyły się Halowe Mistrzostwa Ostródy w Lekkiej Atletyce. Dzieci (kl. IV rocznik 2006 i kl .I gimnazjum rocznik 2003) rywalizowały w 5-ciu konkurencjach: biegu na 30 m przez płotki, 30 m płaskie, na 2 i 4 okrążenia oraz w rzutach piłką lekarską i oszczepem. Na zakończenie rozegrano sztafetę mieszaną 4 razy okrążenie. Zawody Patronatem objął Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

 • XIX Mistrzostwa Województwa Strażaków Ostróda 2017 – Mocne zbicia Lidzbarka Warmińskiego

  W piątek (17 marca) w hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbył się finał XIX Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Halowej Piłce Siatkowej. W decydującej rozgrywce wystąpiły reprezentacje Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z: Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Mrągowa, Szczytna i Ełku.

 • Międzynarodowe MP w Taekwon-Do ZS Put Kraków 2017 – Dziesięciu mistrzów

  W Krakowie odbyły się w miniony weekend (18/19 marca) Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-Do ZS Put Uczestniczyło w nich 621 zawodników z 26 klubów z całej Polski oraz 2 ekipy zagraniczne – Litwa i Austria. Doskonale zaprezentowali się reprezentanci sekcji warmińsko mazurskich: Egidy Olsztynek, Glaudiusa Ostróda i ITR Iława. W umie przywieźli 27 medali w tym 10 złotych.

 • Wojewódzkie eliminacje Kinder+Sport Ełk (3) – KurianVolley najbardziej zadowolony

  Trwają eliminacje największego turnieju siatkówki dziecięcej w Polsce Kinder+Sport. Trzecia impreza z udziałem kilkuset uczestników odbyła się w miniony weekend (18/19 marca) w Ełku. Aż trzy zwycięstwa: w dwójkach i czwórkach dziewcząt oraz czwórkach chłopców odnieśli reprezentanci KurianVolley Olsztyn. W trójkach dziewcząt wygrała Omega Mrągowo II, w dwójkach chłopców Lechowo, a w trójkach Kormoran Dobre Miasto. I

 • Finał Mistrzostw Województwa WMZ LZS w „Halówce” Kobiet - W Barczewie górą Durąg

  W sobotę (18 marca) w hali sportowej w Barczewie odbył się Finał Mistrzostw Województwa LZS w Piłce Nożnej Kobiet. W rozgrywce finałowej wystąpiło pięć zespołów, które zagrały systemem każdy z każdym. Najlepsze okazały się zawodniczki Durąga-Ostróda, które odniosły trzy zwycięstwa i zremisowały z Janowcem Kościelnym (srebrne medale)

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radom 2017 – Miło jest wracać z medalami

  W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MiędzywojewódzkieMistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin i WKF W imprezie uczestniczyło 335 zawodników i zawodniczek z 41 klubów. Po raz pierwszy Polski Związek Karate umożliwił zawodnikom start w wersji olimpijskiej karate WKF. Nie mamy jeszcze oficjalnego komunikatu. Prezentujemy relacje z facebooków sekcji warmińsko-mazurskich.

 • MP Juniorów U16 i U18 Ustroń 2017 – Igor Janik złoto z dużą klasą, gablota już pęka w szwach

  W Ustroniu zakończyły sie w niedzielę (19 marca) Mistrzostwa Polski Juniorów U16 i U18 w szachach. W imprezie wystąpiło czworo reprezentantów Warmii i Mazur, w tym jeden faworyt, który w pełni potwierdził, że jest już zawodnikiem najwyższej klasy. Igor Janik UKS Hetman Elbląg), bo o nim mowa, pewnie sięgnął po złoty medal zdobywając osiem punktów z dziewięciu. To już kolejne trofeum w bogatej kolekcji Igora.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 W Biegach Przełajowych – W Piasecznie optymistycznie, AZS UWM zwycięzcą!

  W Zalesiu Dolnym koło Piaseczna odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w biegach przełajowych. Jak zwykle lekkoatleci sekcji warmińsko-mazurskich rywalizowali z rówieśnikami z Mazowsza. Trzeba przyznać, że z dużym powodzeniem. Klasyfikację drużynową wygrał AZS UWM Olsztyn, trzecie miejsce zajął KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

 • W III lidze – Młodzież Dekorglassu wypunktowała Mrągowię, Morliny IV Ostróda już na mecie

  W III lidze tenisa stołowego w grupie "mistrzowskiej" Dekorglass II Działdowo pewnie wygrał z dobrze spisującą się w rozgrywkach Mrągowią 11:7. Gospodarze grali jak zwykle bardzo młodym składem i byli tym razem bardzo skuteczni. Czołowa czwórka pewnie wygrała swoje pojedynki (także debel) i zanosiło się na pogrom, ale potem do gry w Dekorglassie włączyły się dziewczęta i inni rezerwowi. Gościom udało się złagodzić rozmiary porażki.

 • Grand Prix Polski Weteranów (7) Warszawa 2017 – Ryszard Grzelak drugi w M40, na podium też Anita Myrchel-Rutkowska, Bolesław Krawczyk i Marian Gęsicki

  W Warszawie odbywał się 18 i 19 marca turniej Grand Prix Polski Weteranów, w którym startowali również reprezentanci Warmii i Mazur ( w sumie 20). W sobotnich spotkaniach grupowych dziewięć osób zakwalifikowało się do turniejów głównych, pozostali wystąpili w grach pocieszenia. Ostatecznie najwyższe 2 miejsce w bardzi licznie obsadzonej kategorii M40 wywalczył Ryszard Grzelak.

 • Marcin! Jesteś wielki – Orkan uratował się w ostatniej chwili

  Wielkich emocji dostarczył sobotni (18 marca) mecz na szczycie II ligi piłkarzy ręcznych , w którym Orkan Ostróda pokonał we własnej hali Gwardię Koszalin 28:26 (13:17).Gospodarze przeżywali ciężkie chwile. Przegrywali wysoko, ale w ostatnim kwadransie zdobyli się na fantastyczny finisz. W 53 min. doprowadzili do remisu, a potem przechylili szalę zwycięstwa. Fenomenalnie bronił Marcin Prorok. Artur Sadowski trafił di siatki 10 razy.

 • Czas podsumowań i jubileuszów - LZS to nadal kuźnia talentów i fantastyczna odskocznia dla ludzi

  W piątek (17 marca) w sali sesyjnej Sejmiku Województwa odbyło się podsumowanie roku działalności w Warmińsko-Mazurskim Zrzeszeniu LZS. Mimo wielu zawirowań sport w środowiskach wiejskich i małych miejscowości odgrywa nadal ogromną rolę. To prawdziwa kuźnia talentów, a zarazem dla przeciętnych mieszkańców możliwość obcowania z kulturą fizyczną..

 • Szkolna Liga Szachowa 2016/17 w Ostródzie na mecie – Ćwiczą umysł i realizują pasję

  W minioną sobotę (11 marca) odbył się w Ostródzie szósty zjazd szkolnej ligi szachowej Było to zarazem ostatnie spotkanie w obecnym roku szkolnym. W rywalizacji wzięło udział łącznie 99 uczniów z 20 placówek oświatowych., przy czym reprezentowanych było kilka miejscowości. Większość zawodników uczestniczyła we wszystkich zjazdach. W klasyfikacji drużynowej dopiero ostatnia runda wyłoniła komplet medalistów.

 • Jubileuszowy 10 Turniej Profesjonalnej Ligi Taekwon-do Bezledy 2017 – Nasi trochę w tle, ale impreza wspaniała

  W Gminnej Hali Sportowej w Bezledach odbył się w niedzielę (12 marca) Jubileuszowy 10 Turniej Profesjonalnej Ligi Taekwon-do. Rywalizowało blisko 240 zawodników w kategorii kadeta młodszego, kadeta starszego, młodzika i juniora z siedmiu klubów z województw: warmińsko mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Sekcja Warmii i Mazur trochę odstawały, ale najważniejsze, że nie boja się konfrontacji.

 • Wikielec Cup (rocznik 2005) – Młodzież Constracu Lubawa idzie śladem seniorów

  W Wikielcuodbył się w sobotę (11 marca) turniej halowy rocznika 2005 i młodszych w o Puchar prezesa miejscowego klubu GKS . Wystąpiły ekipy z Brodnicy, Olsztyna, Ostródy, Lubawy, Smykówka oraz gospodarzy Wikielca. Obowiązywał system gier każdy z każdym. wygrali zawodnicy Constractu Lubawa przed GKS Wikielec i UKS Neo System Gol Brodnica.

 • Turniej Finałowy TOP-12 Susz 2017 – Andrzej Żółtowski ograł wszystkich

  W hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu odbył się w niedzielę (12 marca) finałowy turniej cyklu tenisa stołowego amatorów TOP-12. Tu wystąpili tylko najlepsi, a rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym. Wygrał Andrzej Żółtowski przed Andrzejem Czubą i Andrzejem Szczygielniakiem.Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i nagrodami.

 • Rewanż w Lęborku tylko w części udany – Stracony punkt Morlin może kosztować

  W meczu superligi tenisa stołowego rozegranego w poniedziałek (13 marca) w Lęborku Morliny Ostróda pokonały Poltarex Pogoń 3:2. Ostródzianie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie we własnej hali (1:3), ale stracili punkt, co może okazać się na finiszu fatalne w skutkach.. Trudno dociec dlaczego Pogoń jest tak niewygodnym przeciwnikiem dla ostródzian. Ten mecz można i trzeba było bezwzględnie wygrać za trzy.

 • W III lidze grała tylko góra – Passa Piłeczki trwa, Mrągowia w ofensywie, Mlexer II na wozie i pod wozem

  Trwają rozgrywki III ligi tenisa stołowego. W miniony weekend grały tylko zespoły grupy mocniejszej. Trwa imponująca passa Piłeczki Pisz (10 kolejnych zwycięstw). W bardzo ważnym spotkaniu Mrągowia będąc formalnie gospodarzem pokonała w Elblągu Mlexer II 11:7 i jest bliżej wicemistrzostwa. Elblążanie zagrali jeszcze awansem z LZS Lubawa i wygrali z najwyższym trudem.

 • Slovan Open U14 kat.2 Bratysława 2017 – Pola Wygonowska zbiera laury, ten szczególnie cenny

  Piękny sukces odniosła tenisistka UKS RP Sport Olsztyn, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie Pola Wygonowska, która w niedzielę (12 marca) odebrała w Bratysławiepuchar za zwycięstwo w singlu w turnieju Slovan Open U14. Akurat ta impreza cyklu Europe Tennis była wysoko punktowana, a fakt, że odbyła się na Słowacji, gwarantował bardzo mocną obsadę. Pola dała sobie radę, straciła w turnieju zaledwie jednego seta.