pisz

 • Bieg Św. Stanisława Kostki Szczytno 2017 – Trochę zadumy, dużo uśmiechu, słowem fajna niedziela

  W niedzielę (17 września) w Szczytnie odbył się Bieg Św. Stanisława Kostki. Choć w tym samym dniu wielu rywalizowało w Półmaratonie Jakubowym w mieście Juranda do frekwencji nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Bieg główny ukończyło 124 uczestników, a przecież zorganizowano też rywalizacje najmłodszych. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, a grupa oddanych wolontariuszy kierował ksiądz Roman Dąbowski.

 • Osiem zespołów w III lidze – Może być ciekawie

  Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego zaprezentował listę zespołów, które wystąpią w najbliższym sezonie (2017/2018) w rozgrywkach III ligi. Ostatecznie zgłosiło się osiem drużyn, mniej niż w ostatnich latach. W porównaniu z poprzednim sezonie brakuje pingpongistów z Iławy. Zarząd W-M ZTS nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej systemu rozgrywek.

 • Puchar Jeziora Roś Pisz 2017 – Cadeciarze już na finiszu, mocny akcent gospodarzy

  W dniach 8/10 września w Piszu odbyły się regaty w klasie Cadet o PUCHAR JEZIORA ROŚ . Wystartowały 33 załogi, impreza stanowiła też ostatni etap rywalizacji w Pucharze Polski. Przy słonecznej pogodzie rozegrano osiem wyścigów. Wysokie umiejętności potwierdzili gospodarze (PMOS Pisz)Paweł Grabowski i Krystian Krysiak, którzy wyraźnie dominowali i zwycięsko zakończyli regaty.

 • Atestowana Mazurska Piątka Mikołajki 2017 – Ostre tempo Wronowskich

  W sobotę (9 września) w Mikołajkach odbyła się Atestowana Mazurska Piątka, która wchodziła w skład cyklów Biegowego Grand Prix Mikołajek i Biegam Bo Lubię Polska Wieś.Dystans 5 km najszybciej pokonali Pnowie Wronowsbt z Bani Mazurskich. Wygrał Rafał przed Albetrem.Trzeci finiszował Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Alicka z Pisza.

 • II Potrójna Pętla Mazurska Giżycko 2017 – Wilk, zając czy wiewiórka - do wyboru, do koloru

  W Lesie Miejskim w Giżycku odbyła się w sobotę (9 września) II Potrójna Pętla Mazurska. To impreza biegowa skierowana do amatorów o różnym stopniu wytrenowania. Dlatego można było wybrać jeden z trzech dystansów: 15 km – Bieg Wilka, 10 km – Bieg Zająca i 5 km – Bieg Wiewiórki. Rywalizowano na 5-kilometrowej pętli.

 • Runmageddon Sopot2017 – Warmia i Mazury znów całą ławą, Krawiecki drugi

  Runmageddon w weekend (9/10 września) zawitał do Trójmiasta. Mad morzem rywalizacja ma szczególny charakter, a tor przeszkód podnosi stopień trudności. W sobotnim classicu frekwencja była znakomita, a udział reprezentantów Warmii i Mazur znaczący. Wśród panów Mateusz Krawiecki z Lubawy zajął drugie miejsce potwierdzając, że w tej specjalności znajuduje sie w krajowej elicie.

 • Roll an Run Bydgoszcz 2017 – Aneta i Sebastian Ciborowscy na podium w dwuboju, Czarne Pantery tylko na rolkach

  W sobotę (2 września) w Bydgoszczyodbyła się impreza Roll and Run. To rywalizacja, w której połączone sa dwie konkurencje: wyścig na rolkach i bieg długodystansowy. Nie wszyscy decydowali się na obie próby. Tu determinacją wykazali się Państwo Ciborowscy z Pisza (Seba Sport).Pan Sebastian zajął trzecie miejsce, Pani Anetawśród pań była również trzecia.

 • Leszek Stelwach w czołówce Podlaskiej Dychy 2017 – Uroki Jednaczewa i okolic

  W niedzielę (27 sierpnia) w Jednaczewieodbyła się Podlaska Dycha, w której uczestniczyli również biegacze z Warmii i Mazur. Leszek Stelwach z Pisza zajął w open czwarte miejsce i był pierwszy w swojej kategorii M7. Na podium w swoich grupach wiekowych stanęły także mieszkanki Elku: Katarzyna Limberger i Weronika Kierklo. W biegu na 5 km wygrał Rafał Milewski (Orzysz) przed Januszem Limberger (Ełk).

 • Mistrzostwa PSKO Optimist B Giżycko 2017 – W finałach nie było już tak łatwo, Tymoteusz Wysocki z OKŻ na ósmym miejscu

  Na jeziorze Niegocin w Giżycku zakończyły sie (27 sierpnia) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenie Klasy Optimist. Rywalizowało ponad 400 młodych żeglarzy grupy B. Po sześciu wyścigach stawce przewodził zawodnik Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego Tymoteusz Wysocki, z maksymalnym wynikiem.W decydujących rozgrywkach finałowych nie było już tak łatwo i olsztynianin zakończył regaty na 8 miejscu.

 • III Regaty o Puchar Biskupa Ełckiego (Optimist B) 2017 – Dominika Grala z Pisza żeglowała najlepiej

  W miniony weekend (19/20 sierpnia) na jeziorze Ełk odbyły się III Regaty Żeglarskie o Puchar Biskupa Ełckiego. W dwudniowych zawodach wystartowało 47 zawodników z klubów żeglarskich Warszawy, Wrocławia, Giżycka, Mrągowa, Pisza, Olsztyna, Białegostoku, Suwałk i Ełku. Rozegrano 5 wyścigów, choć pogoda nie zawsze sprzyjała uczestnikom.

 • IV Letni Bieg Jaćwingów Iryd Ski Tour Gołdap 2017 – Nartorolki śmigały po ulicach

  W sobotę (20 sierpnia) odbył się w Gołdapi IV Letni Bieg Jaćwingów IRYD SKI TOUR Półmaraton Na Nartorolkach o Puchar Burmistrza. Rywalizowano na trzech dystansach: 21 km, 4 km i 2 km. Trasa przebiegała ulicami miasta, widzowie na bieżąco mogli obserwować walkę zawodników.

 • Elemental Tri Series Białystok (4) 2017 – W supersprincie całe podium dla Warmii i Mazur, na „olimpijskim” też doskonale

  W niedzielę (20 sierpnia) odbył się ostatni w tym sezonie Elemental Tri Series. W Białymstoku rozstrzygnięto też losy klasyfikacji generalnych, w których reprezentanci Warmii i Mazur odegrali czołowe role. W supersprincie całe podium było nasze (wygrał Maksymilian Kopiczko Giżycko/Orka Iława ), na dystansie olimpijskim drugim triathlonistą został Jakub Ołowski (Biskupiec), a trzecim Wojciech Mądry (Olsztyn).

 • Letnia OOM Zegrze (II) 2017 – W Cadetach i L’Equipe dominacja bezdyskusyjna, w sumie mamy 10 medali (2 złote)

  Na Zalewie Zegrzyńskim zakończyła sie w niedzielę (20 sierpnia) druga część Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyw żeglarstwie. Przyniosła ona reprezentantom  Warmii i Mazur aż sześć medali, w tym dwa złote. Zwłaszcza w dwuosobowych klasach: Cadet i L’Equipe dominacja zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego jest bezdyskusyjna.

 • 51 International Cadet World Championship Bruinisse 2017 – Piszanie na 4 miejscu, tak mało zabraklo do podium

  W piatek (13 sierpnia) w Bruinisse w Holandii zakończyły się  Mistrzostwa Świata w klasie Cadet.W regatach startowało 65 załóg, w tym siedem polskich, a wśród nich dwie z sekcji PMOS Pisz. Aktualnie mistrzowie Europy Paweł Grabowski, Krystian Krysiak tym razem zajeli najmniej przez sportowców lubiane 4 miejsce. Szkosa ostatniego niezbyt udanego wyścigu. Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk wywalczyli 16 pozycję

 • Mistrzostwa PSKO U9 Tarnobrzeg 2017 – Młodzicy Giżycka otarli się o podium

  W Tarnobrzegu zakończyły się w niedzielę (6 sierpnia) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist żeglarzy do lat 9. O pechu mogą mówić młodzicy z MBSW/UKŻR Giżycko. Zarówno Mikołaj Strupiński, jak i Hanna Borkowska zajeli czwarte miejsca. Występy dobre, ale gdy do medalu brakuje tak niewiele zawsze pozostaje niedosyt. Oprócz Gizycka reprezentowały nas sekcje z Olsztyna, Mrągowa, Iławy i Pisza.

 • Grand Prix Mikołajek Biegam bo Lubię Polską Wieś Faszcze 2017 – Bez wielkich fanfar, za to z determinacją

  Kolejna impreza z Cyklu Grand Prix Mikołajek – Biegam bo Lubię Polską Wieś odbyła się w sobotę (22 lipca) w Faszczach. To tradycyjny przystanek bardzo lubianego przez uczestników cyklu, gdzie nie ma wielkich fanfar, za to dużo autentycznej serdeczności i ambitnej postawy zawodników. Odcinek 5 km najszybciej przebiegli faworyci RafałWronowski (Banie Mazurskie) i Katarzyna Alicka (Pisz).

 • Odwiedzamy Kretowiny, Pisz i Orzysz – plaże wpisane w krajobraz regionu

  W każdy weekend w wielu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego odbywają się turnieje w siatkówce plażowej. Niektóre maja zupełnie lokalny charakter, inne odwiedzają zawodnicy z całego województwa, a nawet kraju. Mianownik jest wspólny: doskonała zabawa. To kolejny dowód, że ta dyscyplina wpisana jest w krajobraz sportowy Warmii i Mazur.

 • Triathlon Gołdap 2017 – Jakub Ołowski i Piotr Witkowski triumfatorami w open, wszyscy zachwyceni miejscem

  Okolo 350 uczestników wystartowało w niedzielę (23 lipca) w imprezie Triathlon Gołdap 2017. Na bardzo malowniczych trasach rozegrano kilka konkurencji, w tym trzy najbardziej prestiżowe. W połówce Iron zwyciężył Jakub Ołowski (Biskupiec), natomiast w supersprincie (1/8 Iron) triumfował Piotr Witkowski (Kętrzyn). Cieszy duża frekwencja zawodników z Warmii i Mazur. W naszym regionie ta dyscyplina ma coraz więcej zwolenników.

 • HERO RUN Szelment 2017 – Meta znaczy zwycięstwo

  Terenowe biegi z przeszkodami cieszą się niesłabnącą popularnością. W Szelmencie na Podlasiu odbył się w niedzielę (16 lipca) wyścig pod nazwą Hero Run na dystansie około 7 km z 35 przeszkodami. Główna ideą tego pomysłu jest ukończenie konkurencji bo to oznacza zwycięstwo nad swoimi słabościami, ale rywalizacja ma charakter sportowy i są prowadzone klasyfikacje.

 • MP Juniorów (U16) Opole 2017 – Jakub Mościcki w gronie multimedalistów, Kormoran w ścisłej elicie

  W Opolu zakończyły się w niedzielę (16 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów U16. Startowało ponad 300 zawodniczek i zawodników ze 103 klubów.  W ostatnim dniu kolejny złoty medal zdobył Jakub Mościcki (Kormoran Olsztyn) na 100 m st. grzb. i w efekcie wywalczył w MP 2 złote i 2 srebrne medale. Ponadto z MP ze srebrem wraca Szymon Lipiński (Kormoran) Klub z Olsztyna zajął 6 miejsce w klasyfikacji medalowej i 8 w punktowej.