pisz

• Strefowy Turniej młodzików (U14) Kolbudy 2018 – TSK Roś Pisz rewelacyjnie, Junior Basket też blisko awansu

W Kolbudach w weekend (14/15 kwietnia) odbywał się Strefowy Turniej Młodzików (U14), którego stawką był  udział w Mistrzostwach Polski. Startowały cztery zespoły dwa z Pomorza: UKS Bryza Kolbudy i Gdyńska Akademia Koszykówki (3 i 4 miejsce w lidze pomorskie) oraz mistrz i wicemistrz Warmii i Mazur: Junior Basket Olsztyn i TSK Roś Pisz. Zespół z Pisza trzech zwycięstwach (komplet)  zapewnił sobie awans do Mistrzostw Polski.

• Młodzież Dekorglassu mistrzem III ligi – Piłeczka nie podskoczyła w Działdowie

W zaległym meczu na szczycie III ligi tenisa stołowego Dekorglass III Działdowo pokonał w piątek (6 kwietnia) MUKS Piłeczka Pisz 14:4. To zwycięstwo zapewniło młodej drużynie z Działdowatytuł mistrzowski i prawo gry w następnych rozgrywkach II ligi. Zapewne tak się stanie, ale warunkiem jest utrzymanie się na zapleczu superligi Deklorglassu II Działdowo,który mamy nadzieje utrzyma 9 miejsce w tabeli i wygra baraże.

• XII Elbląska Wiosna Pływacka 2018 – Pół tysiąca w Dolince, każdy z buławą w plecaku

W czwartek,( 29 marca) na krytej pływalni CRW „Dolinka” z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski odbyła się XII Elbląska Wiosna Pływacka. W imprezie uczestniczyli młodzi zawodnicy roczników od 2004 do 2009. W sumie ponad pół tysiąca z 27 klubów w tym sekcja Sshor 14 z Kaliningradu. Prócz elbląskich klubów: UKS Jedynka i UKS Pirat, startowali pływacy z Giżycka, Szczytna, Olsztyna i Iławy

• 6. Lake Garda Meeting Optimist 2018 – Lena Cituk z Giżycka w ścisłej czołówce katedów

W niedziele (1 kwietnia) zakończyła się impreza 36. Lake Garda Meeting Optimist. Od 6 kwietnia 2012 roku jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największe na świecie regaty jednej klasy. W tym roku rywalizowało prawie 1400 zawodników z 33 krajów – ponad 1000 w grupie juniorów (od 12 do 15 lat) i 323 w kadetach (od 9 do 11 lat). Wystartowało ponad 80 Polaków, w tym także zawodnicy z Warmii i Mazur.

• W III lidze mecz Dekorglass III Działdowwo - Piłeczka Pisz zadecyduje - O tytuł w bezpośredniej walce

W niedzielę (25 marca) odbyła się ostatnia – 14 kolejka III ligi tenisa stołowego. Mimo to na decydujące rozstrzygnięcia musimy jeszcze poczekać. Pozostały do rozegrania dwa zaległe spotkania: Piłeczka Pisz - Morliny III Ostróda i Dekorglass III Działdowo - Piłeczka.To ostatnie zapewne zadecyduje o tytule mistrzowskim. W międzyczasie Dekorglass III pokonał Morliny III 15:3

• W lidze młodzików wszystko jasne – JBC Olsztyn przed TSK Roś Pisz, a decydował bezpośredni bilans

Do zakończenia rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików (U14) w koszykówce pozostał tylko jeden mecz: JAR Elbląg - TSK Roś Pisz (7 kwietnia), który zapewne wygrają wysoko piszanie i zrównają się punktami z JBC Olsztyn. Tytuł przypadnie jednak olsztynianom, którzy u siebie wygrali różnicą 12 punktów, a na wyjeździe przegrali pięcioma oczkami. Brąz zapewniła sobie Polonia Pasłęk, która ma w szeregach lidera snajperów Wiktora Kosiorka.

• Finał Strefowy Kadetów (U16) Olsztyn 2018 – Awans rywali z Pomorza, ale dystans do nich jakby malał

W Olsztynie w weekend (24/25 marca) odbywał się turniej strefowy o awans do rozgrywek Mistrzostw Polski kadetów. Startowały dwie najlepsze ekipy Warmii i Mazur (Akademia Koszykówki Olsztyn i TSK Roś Pisz) oraz trzeci i czwarty zespół Pomorza  Awans wywalczyli goście. Piszanie i olsztynianie walczyli ambitnie i plamy na pewno nie dali, dystans do Pomorza jakby malał.

• W lidze wojewódzkiej kadetów – Akademia Koszykówki Olsztyn bezkonkurencyjna, w strefie zagra też TSK Roś Pisz

Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów (U16) w koszykówce. Tytuł zdobyli zawodnicy Akademii Koszykówki Olsztyn, którzy w ośmiu rozegranych spotkaniach zdobyli komplet punktów. Za nimi toczyła się walka o kolejne miejsca na podium. Drugie miejsce zajęła drużyna TSK Roś Pisz,a trzecie Junior Basket Club Olsztyn. AK Olsztyn i Roś Pisz zagrają w ten weekend (24/25 marca) w turnieju strefowym z zespołami Pomorza.

• IV Otwarte MP Klubów Amatorskich. Warszawa 2018 – Rewelacja z Białej Piskiej

W Warszawieodbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej Klubów Amatorskich.W imprezie wystartowało 48 zespołów męskich i 21 kobiece. Rewelacją okazali się siatkarze Gminy Biała Piska, którzy byli o krok od zdobycia medalu. Zajęli ostatecznie czwarte miejsce z bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek.

• W III lidze pasjonujący finisz – „Szczyt” w Mrągowie dla Dekorglassu, Piłeczka nie miała kłopotów

Bardzo interesujący przebieg maja tegoroczne rozgrywki III ligi tenisa stołowego. W niedzielę (18 marca) w przedostatniej kolejce w meczu na szczycie Mrągowia przegrała z Dekorglassem III 4:14.A ponieważ Piłeczka Pisz łatwo pokonała LZS Lubawa 15:3, w walce o tytuł pozostali tylko zawodnicy z Działdowa i Pisza. O tytule zapewne zadecyduje ich bezpośrednie (zaległe) spotkanie (pierwszy mecz w Piszu 9:9).

• W ligach wojewódzkich – Kadeci Akademii Koszykówki prawie pewni, u Młodzików sporo zagadek

W tym sezonie kadeci i młodzicy startują w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Koszykówki.W każdej kategorii występuje po pięć zespołów (każdy z każdym mecz i rewanż). W starszej grupie zdecydowanym liderem jest Akademia Koszykówki Olsztyn, która zdobyła komplet punktów i zmierza po mistrzostwo. W młodzikach do złota kandydują trzy drużyny.

• Puchar Pięknej Góry Gołdap 2018 – Białe szaleństwo w dosłownym znaczeniu

W sobotę (3 marca) na Pięknej Górze odbyły się Mistrzostwom Gołdapi w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Mroźne dni zachęciły di przyjazdu wielu miłośników białego szaleństwa z całego regionu. Uczestników podzielono na kategorie wiekowe. Poziom był zróżnicowany, ale liczyła się przyjemność szusowania po śniegu.

• W Białobrzegach już po, Robert Karniej trzeci – Kolejny turniej w Subkowach

W Białobrzegach (województwo podlaskie) odbył się XXII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gmniny Augustów.W rywalizacji open wystąpiło ponad 30 zawodników, w tym kilkuosobowa grupa z Warmii i Mazur.Turniej wygrał Marek Krymski z Grajewa, a na trzecim miejscu znalazł się Robert Karniej (Olecko). Szósty był Łukasz Mikucki z Pisza.

• O Puchar Wójta Gminy Giżycko Okrągłe 2018 – Zima przyszła i wreszcie można było szusować

W środę (28 lutego) w stacji Okrągłe koło Orzysza odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Giżycko. Uczestnicy z radością weszli na stok, wreszcie zapanowały warunki, w których miłośnicy zjazdy na nartach i snoboardu mogli dać upust swej pasji. Było sporo osób dorosłych, a przede wszystkim młodzieży, bowiem prowadzono rywalizacje w kategorii szkół.

• W III lidze dobry weekend Dekorglassu III – Bezradna Lubawa

W III lidze tenisa stołowego w miniony weekend (2/4 marca)aż dwa spotkania rozegrali zawodnicy Dekorglassu Działdowo. Oba wygrali zdecydowania, a o ich coraz większym potencjale przekonali się pingpongiści LZS Lubawa. Porażka 1:17 nie zdarza im się często. Działdowianie wygrali również z Jezioranami 13:5. W innych meczach niespodzianek nie było, pasjonująco zapowiada się spotkanie na szczycie: Dekorglass – Piłeczka.

• Mistrzostwa Województwa (Optimist, L’Equipe i Laser 4.7) Olsztyn 2015 – Po medale w pięknej scenerii

Akcentem sportowym otwarcia nowej żeglarskiej areny w Olsztynie na Słonecznej Polanie były Mistrzostwa Województwa w klasach młodzieżowych. Na j. Krzywym (26 i 27 września)śmigało wiele łódek Szczególnie dopisała frekwencja w klasie Optimist, w której tytuł wywalczył Mikołaj Merkler (Baza Mrągowo). W klasie L’Equipe złoto też dla mrągowianek: Emilii Koperskiej i Nikoli Kociubskiej. W klasie 4.7 triumfował Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko).

• Grand Prix Bo Lubię Polska Wieś Mikołajki (VI) 2015 – Daniel Kochna i Katarzyna Alicka z głównymi trofeami

W Mikołajkach odbył się 20 września ostatni bieg cyklu „Bo Lubię Polska Wieś”.Grand Prixskładało się z sześciu imprez, cztery najlepsze były liczone do klasyfikacji. Finałowy bieg w Mikołajkachwygrał Daniel Kochna (Mrągowo), który tym samym przypieczętował zwycięstwo w Grand Prix. Wśród pań najszybsza okazała się Anna Stolarczyk (Mrągowo), najwięcej punktów zebrała Katarzyna Alicka (Pisz).

• XXII Warmińskie Biegi Przełajowe Droszewo 2015 – Oj działo się działo....

Droszewo. Mała miejscowość w gminie Biskupiec, która we wrześniu każdego roku staje prawdziwą mekką szkolnej młodzieży uprawiającej biegi przełajowe. W miniona sobotę (19 września) na trasach znów spotkało się kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa by wziąć udział w XXII Warmińskich Biegach Przełajowych. To jedna z imprez, która mobilizuje środowisko, a także ujawnia nowe talenty.

• XV Memoriał Aleksandra Grzegorzewskiego Olsztyn 2015 (FOTO) – Tylko juniorzy Trójeczki na podium

W trzech olsztyńskich salach (OSiR – Glowackiego, SP 10 – Lengowskiego i III LO – Szewczenki) odbył sie w dniach 25/27 wrześniaturniej koszykówki – Memoriał Aleksandra Grzegorzewskiego – Legendy olsztyńskiego basketu. Tym razem uczestnicy z całej Polski rywalizowali w trzech kategoriach: W juniorach zwyciężyły Żubry Białystok, w kadetach MUKS Piaseczno, a w młodzikach Novum Bydgoszcz. Na podium (3 miejsce) staneli juniorzy Trójeczki olsztyn

• Mistrzostwa PSKC młodzików Mikołajki 2015 – Pisz w głównej roli

W Mikołajkach odbyły się w weekend (19/20 września) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet. Rywalizowali młodzicy – w sumie 19 załóg. W roli głównej wystąpili żeglarze PMOS Pisz. Wśród chłopców złoto zdobyli Paweł Grabowski i Krystian Krysiak, a wśród dziewcząt Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Zachłowska. Srebro wywalczyła załoga z MBSW/UKŻR Giżycko Miłosz Dołęga/Bartosz Ligęza.