Szczytno

 • Puchar Polski (Kyokushin) Wrocław 2017 – Wrócili z medalami

  W miniony weekend (9/10 grudnia) na matach wrocławskiej AWF odbył się Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. Startowało pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 93 sekcji. Czekając na oficjalny komunikat miło nam poinformować, że na podium stawali reprezentanci klubów z Warmii i Mazur.

 • Otwarte MP "Mundurówek" Szczytno 2017 – Medale po służbie...

  W Szczytnieodbyły się w sobotę (9 grudnia) Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowychw pływaniu. Startowali funkcjonariusze różnych formacji w sumie 30 ekip. Z reprezentantów Warmii i Mazur złoto zdobyła na 50 metrów stylem klasycznym Edyta Antonik (WSPol. Szczytno). Dwa brązowe medale są autorstwa strażaków: Arkadiusza Gija (Giżycko) –50 m klas. i Wiesława Dziergowskiego (Szczytno) – 50 m dow.

 • XXII Otwarte Mistrzostwa Szczytna i Powiatu 2017 – Każdy znajdzie tu miejsce

  Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF w SZCZYTNIE zaprasza na XXII Otwarte Mistrzostwa Miasta Szczytno i Powiatu Szczycieńskiegow tenisie stołowym. Impreza odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) – zbiórka o godz. 9, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 (ul. Mickiewicza 10). Organizator przewiduje rywalizacje w wielu kategoriach wiekowych. W imieniu organizatorów prosimy by jak najszybciej zgłosić swój akces.

 • I MP Służb Mundurowych Wrocław 2017 – Pięściarze ze Szczytna wrócili ze srebrem i brązem

  W sobotę (2 grudnia) we Wrocławiu zakończyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora – Komendanta Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W turnieju bokserskim rywalizowała dwójka reprezentantów Gwardii Szczytno i oboje wrócili z medalami. Marta Jagiełłozdobyła srebro, a Marcin Bogdańskibrąz.

 • Young Dragons 2017 – Katana Szczytno i Arrachion Olsztyn zaimponowały w Sochaczewie

  W sobotę (18 listopada) zawodnicy szczycieńskiej Katany i Arrachionu Olsztyn wzięli udział w turnieju Young Dragons w Sochaczewie. Rywalizację przeprowadzono w formule Gi (walki w kimonach) i No Gi (walki bez kimon). Równolegle odbywał się Międzynarodowy Turniej młodzików i dzieci w judo. Reprezentanci obu sekcji warmińsko-mazurskichwrócili z tarczą, zdobywając cały worek medali.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województw Warszawa-Wesoła 2017 – Udany rekonesans, choć miejsca kiepskie

  W Warszawie Wesoła odbyły się w minioną niedzielę (26 listopada) Drużynowe Mistrzostwa Województww judo. W starszych grupach wiekowych rywalizowały zespoły mieszane. Taka jest tendencja, bowiem drużynówka w takiej formule obowiązywać będzie na Igrzyskach Olimpijskich. W młodzikach (tu startowały teamy z Warmii i Mazur) obowiązywały stare zasady. Swój turniej miały dziewczęta, swój chłopcy.

 • Świetny mecz juniorów w Ostródzie – w kadetach dominacja faworytów – w młodzikach najlepszy PUKS Wiktoria

  Wydarzeniem weekendu (25/26 listopada) w lidze juniorów była wizyta Chemika w Ostródzie.Wygrał SMS 3:0. ale spotkanie było bardzo zacięte, w końcówkach gospodarze potrafili się bardziej zmobilizować i skoncentrować. Tym samym awansowali na drugie miejsce, AZS UWM jest w tym sezonie raczej poza zasięgiem. W lidze kadetów pięć rozegranych meczów nie przyniosło żadnych emocji. Goście dominowali pod każdym względem.

 • Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Olsztyn 2017 – Kormoran rządził, ale tu każdy walczył o medal

  W Olsztynie odbywały się w piątek i sobotę (24/25 listopada) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu. Uczestnikami była przede wszystkim młodzież (od 10 lat wzwyż), a startowało dziewięć sekcji z regionu, w sumie ponad 350 zawodniczek i zawodników. Klasyfikację medalowa wygrałKormoran 251 medali (107 81 63) przed Płetwalem Szczytno 54 medale (20 10 16) i Jedynką Elblag 66 medali (25 19 22)

 • Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej U 11,12 – W Aquasferze dominacja Kormorana, akcenty z Elku i Szczytna

  W piątek (24 listopada) w olsztyńskiej Aquasferzeodbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej dzieci 11 i 12 –letnich. To tradycyjna impreza o charakterze korespondencyjnym. Uczestnicy startują na długich dystansach w stylu zmiennym i dowolnym. Dopiero czasy ze wszystkich zawodów ustawiają klasyfikacje krajową. W olsztyńskiej próbie dominowali gospodarze – MTP Kormoran

 • Bartoszyce Cup 2017 – Szczytno i gospodarze daleko przed resztą

  W sobotę (18 listopada) odbył się XI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Bartoszyce Cup 2017.W imprezie rywalizowało 167 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków, głównie z Warmii i Mazur, ale byli też karatecy z Radzymina, Łosic i Tarnowa. Turniej skierowano był do młodzieży. Juniorzy walczyli w formule semi kontakt, pozostali w light kontakt. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy ze Szczytna i Bartoszyc.

 • O Puchar Burmistrza Mławy – Powrót na Warmie i Mazury z naręczami medali

  W weekend (18/19 listopada) odbywały się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy. Startowali w nich pływacy sekcji warmińsko-mazurskich: Płetwala Szczytno, Orki Iława, Pirata Elbląg, MKS Roś Pisz i Medyka Giżycko. W klasyfikacji medalowej piąte miejsce zajął Płetwal  - 28 (8 9 11), ósme Pirat 12 (7 2 3), dwunaste Medyk 8 (4 3 1), pietnaste Orka 30 (3 13 14). Startowało 400 zawodników z 29 klubów.

 • W meczu na szczycie kadetów Chemik zdominował PUKS Wiktorię – Reszta też bez historii

  W minionej serii spotkań ligi wojewódzkiej kadetów (11 listopada) na czoło wysuwało się spotkanie niepokonanych w grupie A zespołów: UKS Chemik Olsztyn i PUKS Wiktoria Szczytno. Większość spodziewała się zaciętego meczu, tymczasem starcie faworytów do awansu okazało się jednostronnym widowiskiem. Przewaga olsztynian była ogromna. W pozostałych meczach tez emocji było jak na lekarstwo.

 • Mali Wojownicy Katana Szczytno i Arrachionu pokazali moc w Wołominie – Akcenty Tomity i MOS Braniewo w Gdyni, Łapach i Grudziądzu

  W sobotę (28 października) Mali Wojownicy Katana Szczytno i Arrachionu Olsztyn uczestniczyli w Wołominie Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży Ne-waza/BJJ, gdzie walczyli w dwóch formułach w kimonach (Gi) i bez kimon (No Gi). Spisali się doskonale zdobywając mnóstwo nagród. Judocy MOS Braniewo i TomityElbląg rywalizowali w turbiejach judo w Grudziądzu, Łapach i Gdyni

 • "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017" – Wojownicy twardzi jak skała, kibice nie szczędzili gardeł

  W sobotę (4 listopada) w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się I Międzynarodowy Turniej Karakte Kyokushin "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017". Gigantyczna impreza, w której wystąpiło ponad 400 zawodniczek i zawodników z 36 sekcji, w tym również goście zagraniczni. Imponujące też było zainteresowanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili obiekt. Ostródzki Klub Karate Kyokushin jako organizator spisał się na medal.

 • W młodzikach coraz ciekawiej – Kadeci Szczytna w ofensywie – W juniorach tylko AZS UWM bez strat

  Trwają rozgrywki w młodzieżowych ligach wojewódzkich. W juniorach prowadzili Chemik przed AZS UWM, ale to akademicy nie ponieśli jeszcze strat. W kadetach trwa ofensywa Szczytna,czego można było oczekiwać, bo tam praca z młodzieżą rozkręciła się na dobre. Bardzo interesująca staje się rywalizacja młodzików. Tym razem wygrał Absolwent, ale wszystkie trzy mecze I ligi były zacięte

 • Na juniorskim szczycie górą akademicy – Kadeci Chemika wygrali z SMS, ale Ostróda ma lidera (Salos), Premiera młodzików

  Trwają rozgrywki w młodzieżowych ligach siatkówki. W ciekawie zapowiadających się derbach Olsztyna AZS UWM łatwo uporał się z Chemikiem, natomiast SMS Ostróda pokonał AZS UWM III tracąc jednak seta. W kadetach rywalizacja przebiega w dwóch grupach. W grupie A z kompletem punktów są: PUKS Wiktoria Szczytno i Chemik, który odniósł bardzo cenne zwycięstwo z wyjazdowej potyczce z SMS.

 • Szczycieński Bieg Niepodległości 2017 – Małżeński wypad z Wydmin

  W niedziele (5 listopada) odbył się Szczycieński Bieg Niepodległości wchodzący w skład Grad Prix Powiatu. Do rywalizacji głównej na dystansie 5.2 km stanęło prawie 400 uczestników. Biorąc pod uwagę porę roku frekwencja imponująca, a przecież startowała jeszcze w swoich konkurencjach młodzież, byli tez rolkarze i miłośnicy nordic walking. Szczytno zamieniło się w małe miasteczko sympatyków rekreacji.

 • Turniej im L. Piekarskiego Białystok 2017 – Michał Jędrzejczyk (Szczytno) i Olaf Płatek (Ełk) wrócili ze złotem

  W Białymstoku odbył się 21/22 października Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego. W imprezie udział wzięło ponad 400 zawodników z blisko 50 klubów z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy i Estonii. Warmię i Mazury reprezentowali judocy: PKS Gwardia Szczytno, KJ Shamo i MKS Ełk oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ze złotem wrócili: Michał Jędrzejczyk (Szczytno), Amelia Felkner i Olaf Płatek (Ełk)

 • VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki 2017 – Płetwal Szczytno ani myśli zwalniać, Karolina Piechowicz trzy razy pierwsza

  W sobotę (28 października) odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu. Do rywalizacji stanęło 350 zawodniczek i zawodników z 32 klubów. Świetnie spisali się pływacy Płetwala Szczytno, którzy w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce zdobywając 17 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Indywidualnością zawodów była Karolina Piechowicz, która wygrała trzy wyścigi.

 • Pięściarze Gwardii Szczytno z sukcesami na Litwie – Międzynarodowe laury

  Pięściarze Gwardii Szczytno w dniach od 20 do 25 października uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju na Litwie gdzie dwóch zawodników: Paweł Kasprzak w wadze do +76 kg (młodzik) i Jakub Pietrzykowski w wadze - 56 kg( junior) zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Natomiast Maciej Mielczarczyk w wadze do 56kg (młodzik) w finale przegrał jednogłośnie na punkty z zawodnikiem z Litwy