Szczytno

 • Z Podlasiem ze zmiennym szczęściem – Bliżej awansu „kadra Górskiego”

  25 kwietnia w Iławie rundę rewanżową rozgrywek makroregionalnych rozpoczęły młodzieżowe reprezentacje chłopców województw: podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.Zespoły Warmii i Mazur grały ze zmiennym szczęściem. Młodszy rocznik (2002) pokonał w Pucharze Górskiego Podlasie 3:0, starsi chłopcy w Pucharze Deyny (2001) ulegli rówieśnikom z Białegostoku 1:3.

 • Lekkoatletyczny szczyt w Szczytnie – Podstawówki w wielobojach, starsza młodzież indywidualnie

  Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało zorganizowało na Stadionie Leśnym lekkoatletyczny szczyt, w którym najpierw (16 maja) rywalizowały dzieci szkół podstawowych w trójboju i czwórboju, a dwa dni później o medale indywidualnie walczyli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Cieszy dobra frekwencja, z przyjemnością prezentujemy wyniki.

 • Główne MP Seniorów i Młodzieżowców Lublin 2017 – Osiem medali olsztynian, z czego połowę zdobyła Justyna Burska

  W Lublinie zakończyły się w niedzielę (21 maja) Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W ostatnim dniu zdobyliśmy dwa  medale seniorów . Justyna Burska (AZS UWM) była druga, a Joanna Zachoszcz (AZS UWM) trzecia na 1500 m. Cała ekipa olsztyńska zdobyła 8 medali (3 zł, 3 sr i 2 br). Az cztery (2 złote i w srebrne) wywalczyła Justyna Burska, która w Młodzieżowych MP aż 4 razy stawała na najwyższym stopniu podium.

 • Memoriał Zygmunta Szelesta Warszawa 2017 – Konrad Bukowiecki (20.68), Karol Zalewski i Dominik Smosarski dopiero zaczynają

  W Warszawie odbył się w sobotę (20 maja) lekkoatletyczny 3 Memoriał Zygmunta Szelesta. To typowy mityng z kilkoma wybranymi konkurencjami, ale akurat w nich lekkoatleci Warmii i Mazur liczą się w kraju. Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) wygrał konkurs pchnięcia kulą (20.68). Po raz pierwszy pokazali się sprinterzy: Karol Zalewski (AZS UWM) i Dominik Smosarski (Gwardia), ale widać, że dopiero wchodzą w sezon.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „4” Chłopców Gołdap 2017 – Dominacja SP 19 Elbląg, gospodarze też zadowoleni

  W hali OSiR w Gołdapi obył się w piątek (19 maja) finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „4” Chłopców Szkół Podstawowych.W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny przechodziły dalej. Turniej zdominowali siatkarze SP 19 Elbląg, którzy nie stracili seta. Gospodarze cieszyli się ze srebra, a SMS Ostróda z brązu.

 • Gala w Jedwabnie – Skrzyżują rękawice z Litwinami

  Policyjny Klub Sportowy ,, Gwardia Szczytno - sekcja boksu wspólnie Gminą Jedwabno jest organizatorem w sobotę (20 maja) II Gali Bokserskiej z udziałem pięściarzy Gwardii i zawodnikami z miasta Marianpol (Litwa). Zaplanowano 12 pojedynków. W przerwach meczu obędą się pokazy boksu z udziałem adeptów grupy młodszej i starszej z miejscowości: Szymany, Lipowiec, Jedwabno, Szczytno, gdzie funkcjonują sekcje boksu.

 • XV Otwarte Mistrzostwa Elbląga Dzieci i Młodzików im. Czesława Misiuka – Wielkie święto małych wojowników.

  W miniona sobotę (13 maja) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyły się XV OTWARTE MISTRZOSTWA ELBLĄGA DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO IM. CZESŁAWA MISIUKA. W rozgrywanym na pięciu matach turnieju, wystartowało 217 zawodników i zawodniczek z 24 klubów Elbląga, Gdańska, Gdyni, Słupska, Braniewa, Łupawy, Olsztyna, Kwidzyna, Szczytna, Żukowa i Wrześcia.

 • Memoriał Zdzisława Furmanka Kielce 2017 – Konrad Bukowiecki (21.51). Po prostu kosmos

  Podczas sobotniego (13 maja) Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) uzyskał fantastyczny rezultat 21.51. To oczywiście rekord życiowy 20-latka ze Szczytna na otwartym stadionie ( podczas HME w Belgradzie osiągnął 21.97). Sobotni wynik jest najlepszym tegorocznym osiągnięciem w Europie i czwartym na liście światowej. Forma przed Diamentową Ligą rewelacyjna.

 • Ogólnopolski Mityng Lidzbark Warmiński 2017 – Pierwsze wprawki z kilkoma rodzynkami

  W niedzielę (7 maja) na Stadionie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny z udziałem zawodników sekcji warmińsko-mazurskich, a także reprezentantów Podlasia oraz Kujaw i Pomorza. Dla większości był to pierwszy start po długich przygotowaniach. Nie zabrakło znanych postaci. Na nietypowych dystansach (150 m i 300 m) pobiegł Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno).

 • 28 Maraton Juranda i Dyszka Jurandówny Szczytno 2017 – Udana reaktywacja

  Po dziewięcioletniej przerwie powrócił uznany wśród biegaczy i mający długą historię Maraton Juranda. 28 edycja odbyła się w niedzielę (6 maja) i przywiodła do Szczytnakilkuset uczestników. Oprócz rywalizacji na królewskim dystansie rozegrano również „Dyszkę Jurandówny”. Zwycięzcami imprezy zostali: w maratonie Paweł Potraschke (WPol Szczytno/Słupsk) i Wojciech Kopeć (Olsztynek)

 • OOM Gorzów Wielkopolski 2017 – Gracjan Szleja i Sebastian Makowski na podium, blisko: Piotr Popko i Piotr Dondalski

  W Gorzowie Wielkopolskim zakończyła się w sobotę (6 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżyw judo.  Zdobyliśmy dwa brązowe medale, których autorami ą elblążanie: Gracjan Szleja (MKS Truso) w kat. 50 kg i Sebastian Makowski (UKS Olimpia Judo) w kat. 66 kg. W drugim dniu blisko podium był Piotr Popko (Tomita Elbląg) i Piotr Dondalski (Gwardia Olsztyn). W wadze 90 kg zajęli 5 i 7 miejsce.

 • Bieg Konstytucji 3 Maja Warszawa 2017 – Wojciech Kopeć czwarty i...pierwszy

  W środowym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie wystartowało ponad 4 tysiące uczestników. Takie imprezy mają specjalny charakter i wielu pokonuje trasę by uczcić święto państwowe, ale najlepsi walczą o zwycięstwo. W stolicy znakomicie pobiegł Wojciech Kopeć (Olsztynek)czwarty na mecie i pierwszy w kat. M30. Siódmy był Paweł Najmowicz (Olsztyn) – czwarty w kat. M20.

 • Rawag Cup Bojanowo 2017 – Otwarcie Konrada obiecujące 20.28 w kuli i 56.75 w dysku

  Przed kolejnym zgrupowaniem Konrad Bukowiecki w poniedziałek (1 maja) wystartował w mityngu w Bojanowie. To już tradycja w kalendarzu sportowym miotacza ze Szczytna, który to miejsce darzy szczególnym sentymentem. Otwarcie sezonu krajowego na powietrzu wypadło nieźle. W pchnięciu kula osiągnął 20.28, a w rzucie dyskiem -56.75. To rekord życiowy i wypełnione minimum na Młodzieżowe ME w Bydgoszczy.

 • Arena Grand Prix Polski Opole 2017 – Paulina Zachoszcz jak zwykle na czele

  Uczestnicy cyklu Arena Grand Prix Polski w pływalni rywalizowali w ten weekend (29/30 kwietnia) w Opolu. Startowała niewielka grupa zawodników z Warmii i Mazur. Paulina Zachoszcz (Kormoran Olsztyn) wygrała wyścig na 200 metrów st. klas. i była druga na 50 i 100 m żabką. Karol Zbutowicz był trzeci na 400 metrów zmiennym oraz czwarty na 200 m zmiennym i 200 m klas. Krzysztof Oller (Kormoran) był najlepszy w kat. 17/18 na 200 metrów motylkiem.

 • Indywidualne MP Juniorów Nowa Dęba 2017 – Tomasz Kulenko został z brązem

  W Nowej Dębie trwają od środy (25 kwietnia) 24 Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. Do turnieju zgłosiło się 131 zawodników z 78 klubów. Do rywalizacji przystąpiło siedmiu pięściarzy z Warmii i Mazur.Do strefy medalowej dotarł tylko Tomasz Kulenko (Mazur Ełk) – 75 kg. W ćwierćfinale znokautował rywala w I rundzie. W półfinale przegrał na punkty i zdobył brązowy krążek.

 • Konrad Bukowiecki stracił złoty medal i rekord z Bydgoszczy – Czasami ręce opadają

  Po wykryciu w organizmie Konrada Bukowieckiego higenaminy Stowarzyszenie IAAF nałożyło na zawodnika Gwardii Szczytno naganę i anulowało jego wyniki uzyskane podczas bydgoskich mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy – pierwsze miejsce w pchnięciu kulą (z rezultatem 23.34 lepszym od oficjalnego rekordu świata juniorów) i piąte – w rzucie dyskiem.

 • Puchar Starosty i Burmistrza Maków Mazowiecki 2017 – Tomasz Golian w finale, Mateusz Rutkowski niespodzianką

  W minioną sobotę (22 kwietnia) w Makowie Mazowieckim odbył się ogólnopolski turniej tenisa stołowego. W powiatowej hali sportowo-widowiskowej przy LO im. Marii Curie Skłodowskiej zjawili się zawodnicy z: Budek Piaseckich, Warszawy, Olsztyna, Działdowa, Szczytna, Przasnysza, Mławy, Rochni, Ciechanowa, Sochocina, Goworowa, Czerwina, Łomży, aby rywalizować o puchar Starosty i Burmistrza

 • Puchar Burmistrza Mławy 2017 – Argumenty Warmii i Mazur nie do odparcia

  W weekend (22/23 kwietnia) w Mławie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Burmistrza. Startowało ponad pół tysiąca uczestników z 40 klubów, w tym bardzo mocna ekipa z Warmii i Mazur. W sobotę rozegrano przede wszystkim wyścigi sprinterskie, poprzedzone eliminacjami, co zdarza się zazwyczaj tylko w imprezach mistrzowskich. Najlepsi pływali więc w jednej konkurencji dwukrotnie.

 • 28 Maraton Juranda Szczytno 2017 – Reaktywacja biegu ze śladami historii

  7 maja odbędzie się w Szczytnie 28 Maraton Juranda, jedna z najstarszych imprez biegowych w regionie ciesząca się również renomą i prestiżem w kraju. To reaktywacja dużego wydarzenia, nad którym patronat przejął Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego. Organizatorzy zadbali o to, by impreza nie ograniczyła się tylko do rywalizacji na klasycznym dystansie. Mniej wprawieni biegacze mogą zmierzyć się w „Dyszce Jurandówny”

 • PUKS Wiktoria Szczytno mistrzem województwa młodzików – Bez potknięcia

  Jak można było oczekiwać siatkarze PUKS Wiktoria Szczytno bez trudu zdobyli tytuł mistrzów województwa młodzików. W drugim turnieju (25 marca) znów wygrali wszystkie mecze tracąc zaledwie jednego seta. Srebro dla SMS MLKS Foto Ola Ostróda, a brąz dla UKS Absolwent Sport Club Olsztyn . Ta trójka zdobyła prawo gry w Mistrzostwach Polski. To już druga kategoria wiekowa, w której Olsztyn jest bez tytułu.