Szczytno

• 4 PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2017 – Daniel Mikielski wysoko 24 spośród ponad 8 tysięcy

Ponad 8 tysięcy uczestników ukończyło niedzielny (15 października) 4 PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Znalazła się w tym spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur, którzy pod Wawelem walczyli dzielnie. Najwyższe 24 miejsce zajął znany długodystansowiec z Olsztynka Daniel Mikielski. W setce zmieścił się jeszcze Grzegorz Kłos (Olsztyn). Z pań dystans najszybciej pokonał Monika Mazuro z Lidzbarka Warmińskiego – 196 miejsce.

• Młodzieżowe MP Konin 2017 – Adrian Przecioska znalazł pogromcę, odpadł w ćwierćfinale

W hali sportowej „Rondo” w Koninietrwają od poniedziałku (16 października) Młodzieżowe Mistrzostwa Polskiw boksie. Zgłoszono ponad 150 pięściarzy Jedynym reprezentantem Warmii i Mazur jest Adrian Przeciska z Gwardii Szczytno w wadze 91 kg. Do rywalizacji w tej wadze zgłoszono aż 18 bokserów. Adrian zaczął turniej znakomicie. Dwie walki wygrał przed czasem. W ćwierćfinale jednak przegrał na punkty i na podium nie stanie..

• W ligach młodzieżowych Warmii i Mazur - UKS Chemik Olsztyn przewodzi na wszystkich frontach

Trwają rozgrywki w siatkarskich ligach młodzieżowych. Mistrzostwa kadetek były okrojone ze względu na udział reprezentacji w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Kadeci natomiast zainaugurowali rozgrywki i wszystkie mecze były jednostronne. Podobnie było w rywalizacji juniorek i juniorów, gdzie faworyci zwyciężyli pewnie, a jak już stracili seta to przez gapiostwo. Na wszystkich frontach imponuje UKS Chemik Olsztyn.

• Turnieje Nadziei Olimpijskich Szczyrk i Spała 2017 – Warmia i Mazury bez rewelacji, ale z powołaniami

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Szczyrk (dziewczęta) oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale (chłopcy) zakończyły się doroczne Turnieje Nadziei Olimpijskichw siatkówce. To imprezy, które prezentują młodzieżowy potencjał w tej dyscyplinie w poszczególnych województwach, to również istotny punkt w karierze zawodników, bowiem najlepsi z TNO powoływani są na centralne zgrupowania tzw. campy.

• MP Młodzików im. Pawła Szydło Tarnowo Podgórne 2017 – Czterech na podium

W Tarnowie Podgórnym zakończyły się w niedzielę (15 października) Mistrzostwa Polski Młodzikóww boksie. W turnieju poświęconym pamięci Pawła Szydło wystartowało 111 zawodników reprezentujących 59 klubów. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. W finale walczyli: Mateusz Szwajdych (Niedźwiedź Ketrzyn)– 52 kg i Dawid Kalwara (Junior Śwątki) – 46 kg.

• Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska 2017 – Jakub z Iławy i Iwo ze Szczytna wracają z medalami

W miniony weekend (14/15 października) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańskaw pływaniu. W stawce kilkuset startujących znalazło sie dwóch reprezentantów Warmii i Mazur. Walczyli dzielnie. 9-letni Jakub Zalewski z Orki Iławazdobył trzy medale (2 srebrne i 1 brązowy), 13-letni Iwo Choroszewski z Płetwala Szczytno wraca z brązem. Obaj pływali w czołówkach każdego z wyścigów.

• XXI Bieg Przełajowy "O nóż Komandosa" Kokotek 2017 – Kowalski i Barszczewski mistrzami, „Cywile” z WSPol. Szczytno znakomicie!

W miniony piątek (6 października) w Kokotku koło Lublińca odbył się XXI Bieg Przełajowy "O nóż Komandosa".To jednocześnie Mistrzostwa Służb Mundurowych w crossie. Obowiązywał start w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym (buty krój wojskowy z cholewka powyżej kostki). Wystartowało ponad pół tysiąca mężczyzn i około 60 pań.

• Maraton Bieszczadzki Cisna 2017 - Niesamowita przygoda w Bieszczadach, to trzeba przeżyć!

Miniony weekend (7/8 października) miłośnicy ultramaratonów spędzili w Bieszczadach. Spotkali się w Cisnej, gdzie wyznaczono bazę wypadową do kilku biegów po nadzwyczajnych terenach. Już sam udział w tej wyjątkowej imprezie był niesamowitą przygodą sportową, a jeśli ktoś osiągnął satysfakcjonujący wynik zadowolenie było tym większe.

• Puchar Polski Kobiet Grudziądz 2017 – W finale boksowała Patrycja Krawczyk

W Grudziądzu zakończył się w niedzielę ( 8 października) Puchar Polski kobiet w boksie w kat. młodzieżowiec, junior i kadet. W turnieju startowały pięściarki z Elbląga, Światek i Szczytna.Największy sukces odniosła kadetka Gwardii Szczytno Patrycja Krawczyk, która wygrała dwie walki i dotarła do finału kat. 60 kg. Zdobyła srebrny medal.

• MP Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych Załogi Hutki/Kranki 2017 – Policjanci ze Szczytna wysoko

W miejscowości Hutki/Kranki odbył się w czwartek (5 października) XIV Bieg Przełajowy im. sierżanta Grzegorza Załogi, który stanowił jednocześnie Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w tej konkurencji. W czołówce przybiegli reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Siódmy był Denis Guzowski, a ósmy Mariusz Żak.To dało czwarta lokate w klasyfikacji druzynowej.

• V Bieg Pamięci Marynarzy I Ułanów Poległych w 1920r. Susk Stary - Marcin Getek z Ełku najszybszym 30-latkiem

W Susku z udziałem około 250 uczestników odbył się w niedziele (1 października) V Bieg Pamięci Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920r.W gronie startujących byli reprezentanci Warmii i Mazur. Świetnie pobiegł Marcin Getek (Serduszko Team Ełk), który zajął piąte miejsce w klasyfikacji open i wygrał kategorię 30/39 lat. Na 19 pozycji sklasyfikowano Marcina Ambroziaka (Ryn)

• Maciej Jóźwik mistrzem Polski AZS – Młodzi gwardziści podążają jego tropem

W zakończonych w miniony piątek (30 września) w Trzciance Mistrzostwach Polski AZS w boksie złoty medal zdobył wychowanek szczycieńskiej Gwardii Maciej Jóźwik. W finale kategorii 56 kg pokonał 3:0 kolegę klubowego ze Skorpiona Szczecin Kacpra Herkawy Kariera Maćka rozwija się harmonijnie. Trafił do reprezentanci kraju i regularnie występuje w meczach międzypaństwowych. Jego tropem podąża szczycieńska młodzież.

• I Turniej Ziemi Bartoszyckiej Bezledy 2017 – Puchar trafił do Szczytna

W hali w Bezledachodbył się w miniona niedziele (1 października) wojewódzki turniej koszykówki mężczyzn o Puchar Prezesa PZKosz. Systemem każdy z każdym zagrało pięć zespołów amatorskich. Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szczytna, którzy oprócz cennej nagrody zgarnęli jeszcze dwa prestiżowe wyróżnienia indywidualne. Poziom był bardzo wyrównany i prawie wszystkie spotkania do końca trzymały w napięciu.

• O Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów 2017 – Płetwal Szczytno nie traci impetu

Pływacy wchodzą w nowy sezon. W sobotę (30 września) w Ciechanowie odbyły się zawody o Puchar Prezydenta Miasta. Startowało prawie 400 pływaków z 31 klubów, w tym reprezentanci trzech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, SSP Orka Iława i MKS Medyk Giżycko. Świetnie spisali się pływacy ze Szczytna. W klasyfikacji medalowej zajęli 5 miejsce i zdobyli sześć złotych medali, w tym cztery Karolina Piechowicz.

• IV Półmaraton Łomża – Giełczyn 2017 – Kurzętnik zbiera kolejne skalpy

W minioną niedzielę odbył się Półmaraton Łomża – Giełczyn, któremu towarzyszyła jeszcze rywalizacja na dystansach: 14 km i 5 km. Znów dali o sobie znać zawodnicy teamu „Kurzętnik Biega”. W Biegu głównym bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Pawłowski, natomiast w najkrótszej próbie triumfował Paweł Moskal. To eksportowy duet teamu z Kurzętnika, który w tym roku zanotował już wiele sukcesów.

• I Maraton Mazur Zachodnich Ostróda 2017 – Rafał Kot ze Szczytna z wyraźną przewagą

Na trasie Ostróda – Iława odbył się w sobotę (23 września) I Maraton Mazur Zachodnich. 24 uczestników przemierzało kilometry po ścieżkach leśnych, biegło również ulicami dwóch miast. Zwyciężył Rafał Kot ze Szczytna przed Przemysławem Kartengą (Iława) i Rafałem Korwielem (Ostróda).Wśród pań triumfowała Ewa Renkel - Bucha z Nowego Miasta Lubawskiego.

• Policjanci walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego – W Ornecie złoto dla Nidzicy

Na stadionie miejskim w Ornecieodbył sie w sobotę (16 września) VI Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Wzięło w nim udział dziesięć siedmioosobowych drużyn z całegoregionu. Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a na podium stanęły policyjne drużyny z Nidzicy, Kętrzyna i Szczytna.

• Bieg Św. Stanisława Kostki Szczytno 2017 – Trochę zadumy, dużo uśmiechu, słowem fajna niedziela

W niedzielę (17 września) w Szczytnie odbył się Bieg Św. Stanisława Kostki. Choć w tym samym dniu wielu rywalizowało w Półmaratonie Jakubowym w mieście Juranda do frekwencji nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Bieg główny ukończyło 124 uczestników, a przecież zorganizowano też rywalizacje najmłodszych. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, a grupa oddanych wolontariuszy kierował ksiądz Roman Dąbowski.

• Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Sopot 2017 – Na setkę Jerzy Pawlyta w dwudziestce, Ela Cieśla wysoko w "sprincie"

W sobotę (16 września) w Trójmieście, a właściwie jego okolicach obył się Ultramaraton „Kaszubska Pniewierka”.Zaproponowano dwa dystanse: 100 km i 30 km. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur.Na setkę najwyżej, bo na 20 pozycji uplasował się Jerzy Pawlyta z Elbląga. Trzy oczka niżej sklasyfikowano Rafała Kota ze Szczytna.

• 35 PKO Maraton Wrocław 2017 – Damian Pieterczyk ósmy na mecie, jako drugi z Polaków

W niedziele (10 września) odbył się 35 PKO Maraton Wrocław. Rywalizacje ukończyło ponad cztery tysiące uczestników. W tej sytuacji ósme miejsce olsztynianina Damiana Pieterczyka jest znakomite, tym bardziej, że przed nim byli tylko czarnoskórzy długodystansowcy i Kamil Jastrzębski z Kraśnika. Pan Damian jest wytrawnym biegaczem i pokonanie maratonu nie jest problemem, choć wynik uznajemy za imponujący.