Szczytno

 • 29 Letnia Uniwersjada Tajpej 2017 – Konrad Bukowiecki z przepustką do finału, jeszcze dziś walka o medale

  W pierwszym dniu rywalizacji lekkoatletów (środa 23 sierpnia) podczas 29 Letniej Uniwersjady w Tajpej odbywa się konkurs pchnięcia kulą mężczyzn. W porannych eliminacjach wystartował Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno), który w pierwszej próbie (19.95) zapewnił sobie awans do finału, który odbędzie się jeszcze dziś. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 19.50, uzyskało je zaledwie czterech zawodników.

 • IAAF Diamond League Birmingham 2017 – Konrad chyba ostatkiem sił...

  W zawodach Diamentowej Ligi w BirminghamKonrad Bukowiecki zajął dziewiąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą osiągając 19.99. Miotacz Gwardii Szczytno oddał tylko trzy próby, bowiem do decydującej rozgrywki kwalifikowała się tylko czołowa ósemka. Wynik oczywiście odbiega od możliwości Konrada, ale jak na jeden sezon startów i...przeżyć było aż nadto. Bukowiecki zajął 6 miejsce w klasyfikacji GP i awansował do finału cyklu.

 • VII Bieg Tygrysa Orzysz 2017 – Nie ma zmiłuj, odpoczniesz za metą...

  W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbył się w sobotę (19 sierpnia) VII Bieg Tygrysa. Impreza, która doczekała się już swojej legendy obejmuje kilka wyścigów. Ich charakterystykę podajemy niżej. Emocji było dużo, najwięcej uczestników zgromadził Bieg Tygrysa Poligonowy (21 km), który wygrał Bogdan Rycerski (Ilowa), a najszybszym z Warmii i Mazur okazał się Marcin Dudziec (Szczytno) – 4 miejsce.

 • Andrzej Naszko w Luksemburgu dalej niż Memoriale Sidły – Kacper Kozłowski tym razem na 800 metrów

  Andrzej Naszko z Gwardii Szczytno wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas mityngu CAS Meeting Schifflangew Luksemburgu. Wynik przeciętny (17.71), ale to debiut zawodnika na międzynarodowej arenie. W środę (16 sierpnia) startował w Memoriale Janusza Sidło w Sopocie, gdzie zajął 8 miejsce (16.72). Na 800 metrów, a więc zupełnie nietypowym la siebie dystansie pobiegł Kacper Kozłowski (AZS UWM) z efektem raczej mizernym.

 • Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej 2017 – 35 tysięcy na Narodowym, ale Bohaterowie są zmęczeni

  We wtorek (15 sierpnia) na Stadionie Narodowym w stolicy odbył się Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej,w którym aż roiło się od wybitnych lekkoatletów – uczestników i medalistów zakończonych w niedzielę mistrzostw świata w Londynie. Wprawdzie nie brakowało doskonałych wyników,ale odnosiło się wrażenie, że bohaterowie są zmęczeni. Nie zawiedli młociarze (Włodarczyk i Fajdek), dla których ten występ był szczególny.

 • IAAF Wolrd Championships London 2017 – Konrad Bukowiecki ósmy w finale, ale wszystko jeszcze przed nim

  W niedzielę (6 sierpnia) podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce odbył sie oczekiwany przez nas finał pchnięcia kulą mężczyzn, w któtym wystapil jedyny reprezentant Warmii i mazur w tej imprezie Konrad Bukowiecki. Zawodnik Gwardii Szczytno awansował do ścisłego finału, w którym zajął ósme miejsce - 20.89. Byc może oczekiwania były większe, ale przecież Konrad jest juniorem w tej stawce starych wyjadaczy.

 • III Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych 2017 – Ostatnia prosta, emocje rosną...

  Już tylko trzy imprezy pozostały do zakończenie III edycji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Świetny pomysł olsztyńskich mastersów idealnie pasujący do warunków naturalnych w regionie sprawdza się doskonale. Z jednej strony jest magnesem do uprawiania tej dyscypliny przez amatorów, z drugiej aktywizuje miejscowości, gdzie otwarte akweny w okresie wakacyjnym powinny tętnić życiem.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Olsztyn 2017 – Takie trasy to skarb...

  Cisowianka Mazovia MTB Marathon zawitała do Olsztyna, gdzie w sobotę (30 lipca) rywalizowano na czterech dystansach. Reprezentanci Warmii i Mazur największe sukcesy odnieśli w wyścigu Giga, gdzie wygrał Paweł Kowalkowski (Fijewo) przed Arturem Korcem(Olsztyn), a czwarty był Damian Perkowski (Ełk). W Mega trzeci finiszował Andrzej Poczopko , a za nim Łukasz Dudko (Olsztyn). W Fit trzecia Katarzyna Paszczyk (Ełk)

 • Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej – W Cetniewie światowy konkurs: Haratyk 21.88, Bukowiecki 21.40.

  Na fantastycznym poziomie stały konkurencje rzutowe V Festiwalu im. Kamili Skolimowskiej.W sobotniej (29 lipca) imprezie w Cetniewie zaimponowali szczególnie młociarze, a także kulomioci. W tej ostatniej konkurencji wielką formę potwierdził Michał Haratyk, ustanawiając rekord życiowy – 21.88. Konrad Bukowiecki ze Szczytna też osiągnął światowy rezultat 21.40. Dyspozycja przed mistrzostwami świata rośnie.

 • 27. Bieg Powstania Warszawskiego 2017 - Warmia i Mazury na pierwszej linii

  W sobotę (29 lipca) wieczorem w stolicy odbył się 27 Bieg Powstania Warszawskiego , jedna z najważniejszych imprez o zabarwieniu sportowo-patriotycznym. Jak zwykle z całego kraju zjechali się sympatycy rekreacji, bardziej i mniej wytrenowani by w sportowej rywalizacji oddać hołd bohaterom, w większości młodym Polakom, którzy poświęcili dla ojczyzny życie.

 • Bieg zdobycia Past-y Warszawa 2017 – Natalia Wielbarka szybko śmigała po schodach

  W sobotę (29 lipca) odbyła się w stolicy impreza pod nazwą „Bieg Zdobycia PASTY-y”. To preludium do wieczornego Biegu Powstania Warszawskiego. Uczestnicy (ponad 500) mieli do pokonania dziewięć pięter. Wydarzenie ma upamiętniać walki powstańcze o zdobycie budynku PAST-y, które trwały od 2 - 20 sierpnia 1944. W finałowej rozgrywce wzięła udział Natalia Michalak z Wielbarka, która zajęła ostatecznie 8 miejsce.

 • V Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich Ziemi Kłodzkiej 2017 – Niesamowity wyczyn Andrzeja Zyskowskiego

  W dniach 20-23 lipca odbył się V Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich Ziemi Kłodzkiej. Główną siedziba imprezy był Lądek-Zdrój. Program Fstiwalu zawierał siedem biegów od 10 km do...240 km. I właśnie w tej najdłuższej próbie znakomicie spisał się Andrzej Zyskowski z Olsztyna, który zajął drugie miejsce. Czas 30 godzin 20 minut. Niesamowity hart ducha, nie mówiąc o kondycji fizycznej.

 • 93 MP Seniorów Białystok 2017 – Karol Zalewski królem sprintu ( 2 x złoto). To nie był dzień Konrada Bukowieckiego, tym razem srebro, wracamy z 4 medalami

  W Białymstoku zakończyły się (23 lipca) MP seniorów. Królem sprintu został Karol Zalewski AZS UWM), który wygrał 100 m 10.27 i 200 m 20.69.Inny faworyt do złota Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) tym razem wywalczył srebro w pchnięciu kulą - 20.21. Brązw rzucie oszczepem zdobyła jego koleżanka klubowa Kamila Zdybał54.46.Nasz dorobek 4 medale (2 zł, 1 sr. i 1 br.)

 • European Athletics U20 Championships Grosseto 2017 – Sebastian Jakubowski brązowym medalistą (4 x 400 m), choć w finale nie pobiegł

  We włoskim Grosetto zakończyły się w niedzielę (23 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów (U20) w lekkiej atletyce.W reprezentacji Polski było troje zawodników Warmii i Mazur. Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) zatrzymał sie na półfinale 200 m , w sztafecie 4 razy 100 m też się nie powiodło.Natomiast brąz zdobyła sztafeta 4 razy 400 m, w której w półfinale pobiegł Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa),ale zabraklo go w finale.

 • Biegowe Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego 2017 – Sylwia Majewska i Dariusz Wędrowski liderami, ale wiele może się zmienić

  Tegoroczny cykl Biegowe Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego obejmuje pięć imprez. Trzy już są za nami, które ukształtowały klasyfikacje, ale jeszcze nic nie jest przesądzone, bowiem, dwa ostatnie biegi mogą wprowadzić duże przetasowania. Po rywalizacji w Dźwierzutach (9 lipca) liderami są Sylwia Majewska (Wały) i Dariusz Wędrowski (Szczytno).

 • Volvo Triathlon Series Nieporęt 2017 – Dobra „połówka” Karola Pruchniewskiego

  W miniony weekend (15/16 lipca) skumulowanie imprez triathlonowych było wyjątkowe. W Nieporęcie(Zalew Zegrzyński) w Volvo Triathlon Series wystartowało kilku zawodników z Warmii i mazur. Na najdłuższym dystansie (połówka Iron) świetnie spisał się Karol Pruchniewski ze Szczytna,który zajął trzecie miejsce w open. W 1/8 Iron Leszek Sieciński z Susza był drugi w kat. M2.

 • Diamond League Rabat 2017 – Konrad Bukowiecki po trudach podróży czwarty (21.12)

  Jeszcze w piątek (14 lipca) Konrad Bukowiecki zdobywał dla Polski zloty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy, a już w niedzielę startował w kolejnym mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Zawodnik Gwardii Szczytno w silnej stawce zajął czwarte miejsce bardzo dobrym wynikiem 21.12. Forma ustabilizowała się na wysokim poziomie, a w takiej sytuacji można w każdej chwili oczekiwać eksplozji (22 m)

 • MP Juniorów (U16) Opole 2017 – Jakub Mościcki w gronie multimedalistów, Kormoran w ścisłej elicie

  W Opolu zakończyły się w niedzielę (16 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów U16. Startowało ponad 300 zawodniczek i zawodników ze 103 klubów.  W ostatnim dniu kolejny złoty medal zdobył Jakub Mościcki (Kormoran Olsztyn) na 100 m st. grzb. i w efekcie wywalczył w MP 2 złote i 2 srebrne medale. Ponadto z MP ze srebrem wraca Szymon Lipiński (Kormoran) Klub z Olsztyna zajął 6 miejsce w klasyfikacji medalowej i 8 w punktowej.

 • VII JURAND Open Water Swimming Szczytno 2017 – Faworyci w pierwszym szeregu

  W sobotę (15 lipca) na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie odbyły się zawody pływackie VII JURAND Open Water Swimming, które są jednocześnie trzecia impreza z cyklu Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. W kilku kategoriach wystartowało 55 zawodników. W stawce było wielu znanych zawodników, co gwarantowało wysoki poziom.

 • Młodzieżowe ME (U23) Bydgoszcz 2017 – Konrad zaczął od 21.44, skończył na 21.59, złoto było pewne, chodziło o test charakteru

  W Bydgoszczy trwają od czwartku 13 lipca) Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (U23)w lekkiej atletyce. W drugim dniu spełniło się to czego oczekiwaliśmy. Konrad Bukowiecki siegnął po kolejne trofeum, zdobył złoty medal Młodziezowych Mistrzostw Europy światowym wynikiem 21.59 (rekord MME). Miotacz Gwardii Szczytno już pierwszą próbą (21.44) znokautował rywali, potem jednak chciał udowodnić, że stac go na więcej i udowodnił.