Szczytno

 • Bartoszyce Cup 2017 – Szczytno i gospodarze daleko przed resztą

  W sobotę (18 listopada) odbył się XI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Bartoszyce Cup 2017.W imprezie rywalizowało 167 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków, głównie z Warmii i Mazur, ale byli też karatecy z Radzymina, Łosic i Tarnowa. Turniej skierowano był do młodzieży. Juniorzy walczyli w formule semi kontakt, pozostali w light kontakt. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy ze Szczytna i Bartoszyc.

 • O Puchar Burmistrza Mławy – Powrót na Warmie i Mazury z naręczami medali

  W weekend (18/19 listopada) odbywały się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy. Startowali w nich pływacy sekcji warmińsko-mazurskich: Płetwala Szczytno, Orki Iława, Pirata Elbląg, MKS Roś Pisz i Medyka Giżycko. W klasyfikacji medalowej piąte miejsce zajął Płetwal  - 28 (8 9 11), ósme Pirat 12 (7 2 3), dwunaste Medyk 8 (4 3 1), pietnaste Orka 30 (3 13 14). Startowało 400 zawodników z 29 klubów.

 • W meczu na szczycie kadetów Chemik zdominował PUKS Wiktorię – Reszta też bez historii

  W minionej serii spotkań ligi wojewódzkiej kadetów (11 listopada) na czoło wysuwało się spotkanie niepokonanych w grupie A zespołów: UKS Chemik Olsztyn i PUKS Wiktoria Szczytno. Większość spodziewała się zaciętego meczu, tymczasem starcie faworytów do awansu okazało się jednostronnym widowiskiem. Przewaga olsztynian była ogromna. W pozostałych meczach tez emocji było jak na lekarstwo.

 • XXII Otwarte Mistrzostwa Szczytna i Powiatu 2017 – Każdy znajdzie tu miejsce

  Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF w SZCZYTNIE zaprasza na XXII Otwarte Mistrzostwa Miasta Szczytno i Powiatu Szczycieńskiegow tenisie stołowym. Impreza odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) – zbiórka o godz. 9, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 (ul. Mickiewicza 10). Organizator przewiduje rywalizacje w wielu kategoriach wiekowych. Tylko zarezerwować czas i spróbować swych sił.

 • Mali Wojownicy Katana Szczytno i Arrachionu pokazali moc w Wołominie – Akcenty Tomity i MOS Braniewo w Gdyni, Łapach i Grudziądzu

  W sobotę (28 października) Mali Wojownicy Katana Szczytno i Arrachionu Olsztyn uczestniczyli w Wołominie Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży Ne-waza/BJJ, gdzie walczyli w dwóch formułach w kimonach (Gi) i bez kimon (No Gi). Spisali się doskonale zdobywając mnóstwo nagród. Judocy MOS Braniewo i TomityElbląg rywalizowali w turbiejach judo w Grudziądzu, Łapach i Gdyni

 • "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017" – Wojownicy twardzi jak skała, kibice nie szczędzili gardeł

  W sobotę (4 listopada) w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się I Międzynarodowy Turniej Karakte Kyokushin "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017". Gigantyczna impreza, w której wystąpiło ponad 400 zawodniczek i zawodników z 36 sekcji, w tym również goście zagraniczni. Imponujące też było zainteresowanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili obiekt. Ostródzki Klub Karate Kyokushin jako organizator spisał się na medal.

 • W młodzikach coraz ciekawiej – Kadeci Szczytna w ofensywie – W juniorach tylko AZS UWM bez strat

  Trwają rozgrywki w młodzieżowych ligach wojewódzkich. W juniorach prowadzili Chemik przed AZS UWM, ale to akademicy nie ponieśli jeszcze strat. W kadetach trwa ofensywa Szczytna,czego można było oczekiwać, bo tam praca z młodzieżą rozkręciła się na dobre. Bardzo interesująca staje się rywalizacja młodzików. Tym razem wygrał Absolwent, ale wszystkie trzy mecze I ligi były zacięte

 • Na juniorskim szczycie górą akademicy – Kadeci Chemika wygrali z SMS, ale Ostróda ma lidera (Salos), Premiera młodzików

  Trwają rozgrywki w młodzieżowych ligach siatkówki. W ciekawie zapowiadających się derbach Olsztyna AZS UWM łatwo uporał się z Chemikiem, natomiast SMS Ostróda pokonał AZS UWM III tracąc jednak seta. W kadetach rywalizacja przebiega w dwóch grupach. W grupie A z kompletem punktów są: PUKS Wiktoria Szczytno i Chemik, który odniósł bardzo cenne zwycięstwo z wyjazdowej potyczce z SMS.

 • Szczycieński Bieg Niepodległości 2017 – Małżeński wypad z Wydmin

  W niedziele (5 listopada) odbył się Szczycieński Bieg Niepodległości wchodzący w skład Grad Prix Powiatu. Do rywalizacji głównej na dystansie 5.2 km stanęło prawie 400 uczestników. Biorąc pod uwagę porę roku frekwencja imponująca, a przecież startowała jeszcze w swoich konkurencjach młodzież, byli tez rolkarze i miłośnicy nordic walking. Szczytno zamieniło się w małe miasteczko sympatyków rekreacji.

 • Turniej im L. Piekarskiego Białystok 2017 – Michał Jędrzejczyk (Szczytno) i Olaf Płatek (Ełk) wrócili ze złotem

  W Białymstoku odbył się 21/22 października Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego. W imprezie udział wzięło ponad 400 zawodników z blisko 50 klubów z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy i Estonii. Warmię i Mazury reprezentowali judocy: PKS Gwardia Szczytno, KJ Shamo i MKS Ełk oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ze złotem wrócili: Michał Jędrzejczyk (Szczytno), Amelia Felkner i Olaf Płatek (Ełk)

 • VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki 2017 – Płetwal Szczytno ani myśli zwalniać, Karolina Piechowicz trzy razy pierwsza

  W sobotę (28 października) odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu. Do rywalizacji stanęło 350 zawodniczek i zawodników z 32 klubów. Świetnie spisali się pływacy Płetwala Szczytno, którzy w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce zdobywając 17 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Indywidualnością zawodów była Karolina Piechowicz, która wygrała trzy wyścigi.

 • Pięściarze Gwardii Szczytno z sukcesami na Litwie – Międzynarodowe laury

  Pięściarze Gwardii Szczytno w dniach od 20 do 25 października uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju na Litwie gdzie dwóch zawodników: Paweł Kasprzak w wadze do +76 kg (młodzik) i Jakub Pietrzykowski w wadze - 56 kg( junior) zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Natomiast Maciej Mielczarczyk w wadze do 56kg (młodzik) w finale przegrał jednogłośnie na punkty z zawodnikiem z Litwy

 • IV Bieg na rzecz Dzieci chorych na nowotwory Zalesie 2017 – Zjazd gwiaździsty z całego regionu, warto było...

  W niedzielę (22 października) w Zalesiu koło Barczewa odbył się IV Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Impreza o charakterze charytatywnym wzbudziła duże zainteresowaniem. Zjawiło się około 300 miłośników pokonywania długich dystansów przede wszystkim z regionu. Mieli do wybory dwa dystanse:10 km i 5 km. W klasyfikacjach open zwyciężyli: Krzysztof Sulewski (Barczewo) i Rafał Olkowski (Lidzbark Warmiński).

 • 4 PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2017 – Daniel Mikielski wysoko 24 spośród ponad 8 tysięcy

  Ponad 8 tysięcy uczestników ukończyło niedzielny (15 października) 4 PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Znalazła się w tym spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur, którzy pod Wawelem walczyli dzielnie. Najwyższe 24 miejsce zajął znany długodystansowiec z Olsztynka Daniel Mikielski. W setce zmieścił się jeszcze Grzegorz Kłos (Olsztyn). Z pań dystans najszybciej pokonał Monika Mazuro z Lidzbarka Warmińskiego – 196 miejsce.

 • Młodzieżowe MP Konin 2017 – Adrian Przecioska znalazł pogromcę, odpadł w ćwierćfinale

  W hali sportowej „Rondo” w Koninietrwają od poniedziałku (16 października) Młodzieżowe Mistrzostwa Polskiw boksie. Zgłoszono ponad 150 pięściarzy Jedynym reprezentantem Warmii i Mazur jest Adrian Przeciska z Gwardii Szczytno w wadze 91 kg. Do rywalizacji w tej wadze zgłoszono aż 18 bokserów. Adrian zaczął turniej znakomicie. Dwie walki wygrał przed czasem. W ćwierćfinale jednak przegrał na punkty i na podium nie stanie..

 • W ligach młodzieżowych Warmii i Mazur - UKS Chemik Olsztyn przewodzi na wszystkich frontach

  Trwają rozgrywki w siatkarskich ligach młodzieżowych. Mistrzostwa kadetek były okrojone ze względu na udział reprezentacji w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Kadeci natomiast zainaugurowali rozgrywki i wszystkie mecze były jednostronne. Podobnie było w rywalizacji juniorek i juniorów, gdzie faworyci zwyciężyli pewnie, a jak już stracili seta to przez gapiostwo. Na wszystkich frontach imponuje UKS Chemik Olsztyn.

 • Turnieje Nadziei Olimpijskich Szczyrk i Spała 2017 – Warmia i Mazury bez rewelacji, ale z powołaniami

  W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Szczyrk (dziewczęta) oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale (chłopcy) zakończyły się doroczne Turnieje Nadziei Olimpijskichw siatkówce. To imprezy, które prezentują młodzieżowy potencjał w tej dyscyplinie w poszczególnych województwach, to również istotny punkt w karierze zawodników, bowiem najlepsi z TNO powoływani są na centralne zgrupowania tzw. campy.

 • MP Młodzików im. Pawła Szydło Tarnowo Podgórne 2017 – Czterech na podium

  W Tarnowie Podgórnym zakończyły się w niedzielę (15 października) Mistrzostwa Polski Młodzikóww boksie. W turnieju poświęconym pamięci Pawła Szydło wystartowało 111 zawodników reprezentujących 59 klubów. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. W finale walczyli: Mateusz Szwajdych (Niedźwiedź Ketrzyn)– 52 kg i Dawid Kalwara (Junior Śwątki) – 46 kg.

 • Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska 2017 – Jakub z Iławy i Iwo ze Szczytna wracają z medalami

  W miniony weekend (14/15 października) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańskaw pływaniu. W stawce kilkuset startujących znalazło sie dwóch reprezentantów Warmii i Mazur. Walczyli dzielnie. 9-letni Jakub Zalewski z Orki Iławazdobył trzy medale (2 srebrne i 1 brązowy), 13-letni Iwo Choroszewski z Płetwala Szczytno wraca z brązem. Obaj pływali w czołówkach każdego z wyścigów.

 • XXI Bieg Przełajowy "O nóż Komandosa" Kokotek 2017 – Kowalski i Barszczewski mistrzami, „Cywile” z WSPol. Szczytno znakomicie!

  W miniony piątek (6 października) w Kokotku koło Lublińca odbył się XXI Bieg Przełajowy "O nóż Komandosa".To jednocześnie Mistrzostwa Służb Mundurowych w crossie. Obowiązywał start w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym (buty krój wojskowy z cholewka powyżej kostki). Wystartowało ponad pół tysiąca mężczyzn i około 60 pań.