Szczytno

 • I Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Ciechanów 2018 – Płetwal i Orka wróciły z sukcesami

  W Ciechanowie odbyły się w sobotę (17 lutego) I Otwarte Mazowsza pod Patronatem Prezydenta. Wystartowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 39 klubów w tym czterech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, SSO Orka Iława, MKS Medyk Giżycko i MTP Kormoran Olsztyn. W bardzo mocnej konkurencji Płetwal zajął 8 miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 21 krążków: 5 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych.

 • IAAF World Indoor Tour Copernicus Cup Toruń 2018 - Konrad Bukowiecki „odpalił” i to jak! 22.00 – absolutny rekord Polski

  Konrad Bukowiecki podczas mityngu IAAF Worl Indoor Tour Copernicus Cup, który odbywa się w Toruniu ustanowił fantastyczny rekord Polski w pchnięciu kulą. W drugiej serii „odpalił” równe 22 metry. O tym, że w zawodniku AZS UWM drzemią ogromne możliwości nikt nie wątpi, ale ostatnio nie imponował formą, dlatego ten wynik jest tak miłym zaskoczeniem. Konradjest pierwszym Polakiem, który znalazł się w klubie 22-metrowców.

 • Młodzież walczyła w Kętrzynie – Wiemy kto pojedzie na Mistrzostwa Polski Juniorów

  W Kętrzynie w dniach 9/10 lutego królował boks. W imprezie wystąpiło 37 bokserów z 7 klubów okręgu (Tygrys” Elbląg, „Zatoka” Braniewo, „PIRS” Olsztyn, „Gwardia” Szczytno, „Niedźwiedź Kętrzyn, „Junior” Świątki, i MKB „Mazur” Ełk. oraz gościnnie 8 bokserów zaproszonych przez organizatorów ze Starogardu Gdańskiego. Stawką rywalizacji młodzików i kadetów były medale mistrzostw województwa.

 • Finał Wojewódzki Pucharu Prezesa PZPN (U11) Ostróda 2018 – Concordia w karnych

  W Ostródzieodbył się w sobotę (10 lutego) finał wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa PZPN w futsalu. Grali (12 zespołów) chłopcy U11. Najpierw rywalizowano w czterech grupach, potem obowiązywał play off. W finale Concordia Elbląg w regulaminowym czasie zremisowała 0:0 z Constractem Lubawa. Konkurs rzutów karnych wygrali elblążanie.

 • Mistrzostwa Województwa Kadetów 2017/16 – Chemik z imponującym bilansem, drugi AZS UWM, trzecia SMS Ostróda

  W Olsztynie zakończył się w niedzielę (11 lutego) drugi turniej finałowy Mistrzostw Województwa kadetów w siatkówce, które jednocześnie zakończył rywalizację w tej kategorii wiekowej. Tytuł bezapelacyjnie zdobyli zawodnicy UKS Chemik, którzy w całych rozgrywkach odnieśli komplet zwycięstw (14) tracąc zaledwie trzy sety. Srebro dla AZS UWM, a brąz dla SMS Ostróda.

 • Halowy start Kontrolny PZLA Spała 2018 – Andrzej Naszko pcha kulę coraz dalej

  Na tydzień przed Halowymi Mistrzostwami Polski Seniorów w lekkiej atletyce (Toruń) zawodnicy mieli okazje sprawdzić formę w Spalepodczas kontrolnego startu PZLA. W imprezie wystąpiła trójka lekkoatletów Warmii i Mazur. Najbardziej zadowolony wracał do domu miotacz Gwardii Szczytno Andrzej Naszko, który zajął 3 miejsce i ustanowił rekord życiowy – 18.89

 • Madrid Indoor Meeting 2018 – Konrad Bukowiecki tym razem poniżej normy

  Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) kontynuuje serię startów w europejskich mityngach pod dachem. W czwartek (8 lutego) wystąpił w Mardycie w zawodach zaliczanych do cyklu World Indoor Tour. Nie był to zbyt udany start. Halowy Mistrz Europy uzyskał 19.48,a rzadko ostatnio kończył konkursy z wynikiem poniżej 20 metrów. Mamy naszieję, że to tylko wypadek przy pracy i następnym razem będzie lepiej.

 • 13. International PSD Bank Meeting Dusseldorf 2018 – Konrad nieźle (20.73), ale do tylko środek do celu

  We wtorkowym (6 lutego) światowym halowym mityngu lekkoatletycznym w Duesseldorfie Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) zajął w stawce sześciu zawodników trzecie miejsce osiągając 20.73. Wynik dobry, choć przed kilkoma dniami Halowy Mistrz Europy pchnął kulę pół metra dalej, uzyskując minimum na mistrzostwa świata. I właśnie ta impreza jest docelowa , inne, choć prestiżowe są tylko środkiem do wykonania planu.

 • Finał Wojewódzki o Puchar Prezesa PZPN (U12) Elbląg 2018 – Do Warszawy pojedzie Constract Lubawa

  W niedzielę (4 lutego) w Elbląguodbył się finał wojewódzki turnieju o Puchar Prezesa PZPN w futsalu w kategorii U-12. Dwanaście najlepszych drużyn, wyłonionych w eliminacjach zmierzyło się o awans do ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się 16-18.lutego w Warszawie. Przepustkę na tę prestiżowa imprezę wywalczyli zawodnicy KS Constract Lubawapokonując w finale Legię Bart Bartoszyce.

 • Półfinał Akademickich MP w futsalu Łódź 2018 – Studenci z Warmii i Mazur za burtą

  W Łodzi odbywał się w weekend (2/4 lutego) półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów w tym trzy z województwa warmińsko-mazurskiego. Żadnej z naszych uczelni nie udało się znaleźć w czołowej trójce , która uzyskała przepustki do finału. Najbliżej celu była OSW, która w ćwierćfinale przegrała  z Politechnika Łódzka 1:8. Potem po 2 walkowerach została przesunięta na 13 miejsce.

 • 2 Halowy start kontrolny Spała 2018 – Karol Zalewski szybszy od Rafała Omelko, Haratyk zapewne zmobilizuje Konrada...

  W niedzielę (4 lutego) w Spale odbył się drugi w tym miesiącu halowy start kontrolny PZLA. Z okazji występu skorzystała grupa zawodników sekcji warmińsko-mazurskim, także czołówki skupionej w ośrodku szkolenia wspieranego przez Urząd Marszałkowski.Karol Zalewski (AZS UWM) – 21.16 tym razem wystąpił na 200 metrów i wygrał tę konkurencję przed Rafałem Omelko (AZS AWF Wrocław). Ale czasy nie były nadzwyczajne.

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2018 (FOTO) – Smosarski najszybciej w tym sezonie, sporo „życiówek”, trener Licznerski zadowolony

  W sobotę (20 stycznia) odbył się w Arenie Toruń kolejny halowy mityng lekkoatletyczny – sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Startowali zawodnicy z Olsztyna, Szczytna, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Elbląga, Pasłęka, Ostródy, Dywit i Dobrego Miasta. Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) przebieg 60 m w czasie 6.93 – najszybciej w tym sezonie.

 • Mundurowy przełaj „Czarno to widzę” Czarne 2018 – Szczytno w czubie

  W miejscowości Czarne odbył się w sobotę (20 stycznia) IV Bieg Przełajowy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, „Czarno to widzę” czyli Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem. Rywalizowało ponad 300 uczestników (kobiet i mężczyzn) głównie reprezentanci służb mundurowych. Mocno zaznaczyła swą liczna ekipa Warmii i Mazur. Czwarty na mecie był Denis Guzowski, a szósty Maciej Wojciechowski (obaj Szczytno)

 • Finał Mistrzostw Województwa Kadetów (1) Olsztyn 2017/18 – Pierwsza runda dla Chemika

  W weekend (20/21 stycznia) w Olsztynie odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych turniejów mistrzostw województwa kadetów w siatkówce. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się zawodnicy UKS Chemik, którzy odnieśli komplet zwycięstw tracąc jednego seta w meczu z AZS UWM Olsztyńskie zespoły są głównymi kandydatami do złota, ale po pierwszej rundzie dużo wyżej stoją akcje Chemika.

 • Chłopcy z Lidzbarka Warmińskiego i Szczytna pograli w Kadzidle – Wrócili z tarczą

  W miniony weekend (13/14 stycznia) w Kadzidle koło Ostrołęki odbyły się dwa młodzieżowe turnieje piłkarskie z udziałem zespołów z Warmii i Mazur. W rywalizacji najmłodszych (2009) futboliści Polonii Lidzbark Warmiński w stawce 10 drużyn zajęli drugie i czwarte miejsce, w turnieju chłopców (2005) na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci SKS Szczytno.

 • Tym razem najlepsi młodzicy UKS Absolwent Sport Club Olsztyn – Poziom równy jak nigdy, tym ciekawsze będą finały

  Rozegrany w niedzielę (14 stycznia) szósty, a zarazem przedostatni turniej eliminacyjny ligi wojewódzkiej młodzikówwygrali po raz drugi siatkarze UKS Absolwent Sport ClubOlsztyn. Pod tym względem lepsi są zawodnicy PUKS Wiktoria Szczytno (4 zwycięstwa). Ale oczywiście o podziale medali zadecydują turnieje, a skład najlepszej czwórki ukształtują: ostatnia eliminacja i baraże.

 • Górski Zimowy Maraton Ślężański Sobótka 2018 – Góral z Mazur znów zaimponował

  Rafał Kot ze Szczytna znany z podejmowanych ekstremalnych prób na długich dystansach znów zaimponował formą. Zajął drugie miejsce w Górskim Zimowym Maratonie Ślężańskim (dystans 43 km). Na mecie sklasyfikowano ponad 230 śmiałków, którzy pokonali bardzo wymagająca trasę w zimowych warunkach. Góral z Mazur przegrał tylko o 4 minuty z Czechem Brydlem, a następnego Polaka wyprzedził o kolejne 4 minuty.

 • W lidze kadetów już po barażach – Kwartet: AZS UWM, UKS Chemik, SMS Ostróda i PUKS Wiktoria Szczytno już gotowy

  Rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów wchodzą w decydująca fazę. Za nami spotkania fazy zasadniczej w grupach. Zwycięzcami zostały olsztyńskie zespoły: UKS Chemik i AZS UWM, które będą gospodarzami dwóch turniejów finałowych. Za nami również baraże. W derbach Ostródy SMS wygrał dwumecz z Salosem 3:2 i 3:0, a PUKS Wiktoria Szczytno dwa razy pokonał UKS  Absolwent Sport Club Olsztyn 3:1 i 3:1.

 • Zimowy Runmageddon Warszawa 2018 – Mateusz Krawiecki pierwszy w elicie, drugi w open

  W sobotę (13 stycznia) odbył się Zimowy Runmageddon Warszawa. Jak zwykle impreza cieszyła się dużym powodzeniem, choć tym razem z Warmii i Mazur wybrało się niewielu śmiałków. Doskonale wypadł Mateusz Krawiecki z Lubawy, który był pierwszy w kat. Elita i drugi w open. W kat. Masters trzecie miejsce wywalczył Bogdan Wołyniec z Ełku. W rywalizacji open ełczanin był dziesiąty, a ósmy Jarosław Kordek (Szczytno)

 • III Mistrzostwa Dzieci i Młodzików Mława 2018 – Solidny połów Płetwala Szczytno

  W niedzielę (7 stycznia) w Mławieodbyły się III Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Pływaniu (rocznik 2005 i młodsi). Gościem honorowym była srebrna medalistka ostatnich mistrzostw Europy w Kopenhadze Alicja Tchórz, która swoją osobą uświetniła to widowisko. Wystartowało 243 zawodników z 30 klubów. W doborowej stawce mieliśmy 9 zawodników z Płetwala Szczytno i 14 z Orła Elbląg.