Węgorzewo

 • Panie na kortach – Julia Lewkowicz przed Lilią Polkowską

  W sobotę (14 października) na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrano turniej tenisowy pań. Do zmagań w stawiło się 12 zawodniczek z Giżycka, Gołdapi, Kętrzyna, Pisza i Węgorzewa . Turniej zakończył się po bardzo długich wyrównanych meczach zwycięstwem Julii Lewkowicz z Kętrzyna. Rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze, grano systemem „pucharowym do dwóch przegranych

 • Grand Prix Górowa Iławeckiego (5) 2017 – Trójka już spokojna, faworyci trzymali się mocno

  Sobotni (7 października) turniej nr 5 V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.przyniósł w kilku przypadkach decydujące rozstrzygnięcia. Pewnymi zwycięstw w cyklu są już : Alicja Kulinek z Wegorzewa w kategorii kobiet, Szymon Pupel (Kętrzyn) w kat. chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz olsztynianinFranciszek Jastrzębowskiwśród mężczyzn powyżej 50 roku życia.

 • Ciekawy turniej w węgorzewskim Liceum – Powtórka mile widziana

  W miniony czwartek (6 października) w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Zaruskiego w Węgorzewieodbył się coroczny turniej tenisa stołowego. Rywalizację dziewcząt i chłopców z uwagą obserwował trener tenisa stołowego Piotr Lewko. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie i zasłużyli na uznanie, ale największe gratulację należą się zwycięzcom. Zostali nimi: Alicja Kulinek i Kacper Szewczyk.

 • XVII Jesienny Cyklocross MTB o Puchar Burmistrza Węgorzewa 2017 – Piękny Brzeg miejscem idealnym

  W niedzielę (24 września) na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Piękny Brzeg" odbył się XVII Jesienny Cyklocross MTB o Puchar Burmistrza Wegorzewa. W imprezie uczestniczyło ponad 170 osób, które rywalizowały na różnych dystansach w zależności od wieku zawodników. Rozegrano także wyścig rodzinny z udziałem dwunastu familii. Atrakcją było losowanie cennych nagród rzeczowych.

 • XXV Cross Gołdapski 2017 – Jubileuszowie święto biegania

  W sobotę (23 września) odbył się jubileuszowy 25 Cross Gołdapski. W biegu główny na dystansie 7.2 km wystartowało ponad 400 uczestników, w tym grupa zza wschodniej granicy. Właśnie Aleksandr Rudnikow z Gusiewa został triumfatorem w klasyfikacji open. Wśród pań najszybciej pobiegła Beata Pokrzywińska-Osior (Wydminy. Na podium stanął też jej mąż Bartek – trzeci w open.

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego (MP U16) Biała Podlaska 2017 – są medale! srebrne: Darii Siemińskiej (Lubawa) i sztafety dziewcząt AZS UWM Olsztyn

  W Białej Podlaskiej odbywały się w weekend (23/24 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików (U16). Startował reprezentacja Warmii i Mazur, która wraca z dwoma srebrnymi medalami. Drugie miejsce w pchnięciu kula zdobyla Daria Siemińska (LKS Lubawa). Również druga w klasyfikacji sztafet 4 razy 100 metrów bya drużyna AZS UWM Olsztyn.

 • Mistrzostwa Województwa U14 i U16 Lubawa 2017 – Pierwsze sukcesy i medale, teraz trzeba pójść za ciosem

  W minioną niedzielę (17 września) w Lubawieodbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce zawodników do lat 14 i 16. Dla młodzików (U16) był to jednocześnie ważny sprawdzian przed Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego – Mistrzostwami Polski w tej grupie wiekowej. Wystartowali reprezentanci prawie wszystkich sekcji w regionie. Dla wielu to pierwsze poważne medale, oby stały się zachętą do dalszych treningów.

 • 33 Długodystansowe Międzynarodowe MP Augustów 2017 – 18 medali dla Warmii i Mazur, młodzież w ofensywie!

  Na rzece Netciew weekend (16/17 września) odbywały się Długodystansowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Rywalizowało ponad 530 zawodników z 61 klubów,wśród nich reprezentanci Warmii i Mazur z klubów: Olsztyna, Lidzbarka, Elbląga i Węgorzewa.W zależności od kat. wiekowych kajakarze walczą na dystansach: 10 km, 5 km, 3 km i 2 km. Zdobyliśmy w sumie 18 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych.

 • XX MP Masters Wałcz 2017 – Walka do ostatnich metrów, ale z pełnym uśmiechem

  Z udziałem zawodników 34 klubów w Wałczu odbyły się w weekend (9/10 września) 20 Mistrzostwa Polski Weteranów w kajakarstwie. Było to przede wszystkim spotkanie pasjonatów (+35 lat) tej dyscypliny, którzy po zakończeniu kariery pływają rekreacyjnie, są tez trenerami i przekazują swoje doświadczenia młodzieży. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale na twarzach uczestników dominował uśmiech.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Białystok 2017 – Warmia i Mazury suwerenem

  W Białymstokuodbyły się w sobotę (9 września) Międzwojewódzkie Mistrzostwa Młodzikóww kajakarstwie. Startowali wodniacy z województw: podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Kajakarze z Warmii i Mazur nie pozostawili wątpliwości kto jest najlepszy. Klasyfikację wygrali z przygniatająca przewaga. Klubowo zwyciężył UKS Poncio 2010 Lidzbark przed Bazą Mrągowo i Plastesem KSC Olsztyn.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2017 – Z narybkiem nie jest źle, 24 medale w tym 8 złotych, AZS UWM przed mazowiecką koalicją

  W Olecku odbyły się w sobotę (9 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z sekcji Mazowsza oraz Warmii i Mazur.Nasi rywale dysponują oczywiście dużo większym potencjałem (więcej klubów i trenującej młodzieży), a jednak w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się lekkoatleci AZS UWM Olsztyn.

 • II Potrójna Pętla Mazurska Giżycko 2017 – Wilk, zając czy wiewiórka - do wyboru, do koloru

  W Lesie Miejskim w Giżycku odbyła się w sobotę (9 września) II Potrójna Pętla Mazurska. To impreza biegowa skierowana do amatorów o różnym stopniu wytrenowania. Dlatego można było wybrać jeden z trzech dystansów: 15 km – Bieg Wilka, 10 km – Bieg Zająca i 5 km – Bieg Wiewiórki. Rywalizowano na 5-kilometrowej pętli.

 • XI (finałowy) Turniej rozgrywek „Powiat CUP 2017” – W Kętrzynie emocje do ostatniej piłki

  W niedzielę (3 września) w Kętrzynie, odbył się XI - Finałowy Turniej rozgrywek w siatkówkę plażową „Powiat CUP 2017”. Udział wzięło 16 zespołów w trzech kategoriach: ogólna – 7; kobiet – 4; dzieci – 5. Pogoda nie była nadzwyczajna, ale na szczęście nie padało i przez dziewięć godzin trwała zacięta walka o zwycięstwo w turnieju i klasyfikacjach końcowych.

 • MP Służb Mundurowych Przemyśl 2017 – Srebro na oczach sław

  W Przemyślu w weekend ( 19/20 sierpnia) odbyły się I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2017. Gośćmi specjalnymi mistrzostw byli m.in.: Tomasz Wójtowicz i Marek Karbarz – mistrzowie świata i olimpijscy, Ireneusz Mazur – były trener reprezentacji Polski,Tomasz Swędrowski i Marek Magiera– komentatorzy Polsatu, Wiesław Kozieł – wiceeprezes K.S. Developres Rzeszów S.A.

 • Grand Prix Górowa Iławeckiego (4) 2017 – Rządziły: Gołdap i Olsztyn

  Po wakacyjnej przerwie w sobotę (2 września) do rywalizacji powrócili uczestnicy V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Wzięło w nich udział 3 zawodniczki i 33 zawodników z Szymonem Szewczykiem na czele. Jednak nie pograł on zbyt długo, wycofując się z turnieju z powodów zdrowotnych. W tej sytuacji sobotnie zawody zdominowali zawodnicy z Olsztyna i Gołdapi.

 • MP seniorów i młodzików Poznań 2017 – 11 medali Warmii i Mazur, Barniak i Kamiński potrójne złoto tak jak rok temu

  W Poznaniu odbyły się w weekend (2/3 września) Mistrzostwa Polski seniorów i młodzików w kajakarstwie. Regaty okazały sie pomyślne dla reprezentantów Warmii i Mazur,zwłaszcza sekcji OKSW Olsztyn. W sumie zdobyliśmy 11 medali. Supremację potwierdzili kanadyjkarze OKSW Tomasz Barniak i Mateusz Kamiński, którzy nie dali szans rywalom w wyścigach c-2 na wszystkich dystansach. Trzy razy wchodzili na najwyzszy stopień podium.

 • Puchar Nadziei Olimpijskich Bydgoszcz 2015 – Świetny występ kanadyjkarzy z Warmii i Mazur

  W Bydgoszczy zakończyły się w niedziele (27 września)  prestiżowe międzynarodowe regaty kajakowe o Puchar Nadziei Olimpijskich. Startowali reprezentanci 21 państw z Europy, Azji i Ameryki. W reprezentacji Polski byłokilkoro wodniaków z Warmii i Mazur, którzy spisali się znakomicie. Nasi kanadyjkarze: Katarzyna Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) oraz Julia Walczak i Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) zdobyli medale, także złote.

 • XV Cyklokross Jesienny MTB Węgorzewo 2015 – Nie ma to jak w rodzinie

  W niedzielę(27 września) w Węgorzewieodbył się XV Cyklokross Jesienny MTB. Na starcie stanęło około 200 uczestników głównie z miejscowej Gminy , ale byli tez goście z innych miejscowości województwa. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, prowadzono tez klasyfikację rodzin i zebrała się tu spora grupka. Impreza jak zwykle przebiegała w znakomitej atmosferze.

 • MP Młodzików Radom 2015 – Klaudia Nazarowicz w 5-boju i sztafeta 4 razy 100 m AZS UWM w glorii złota, a w sumie 7 medali

  W Radomiu zakończyły się w niedzielę (27 września) MP młodzików w lekkiej atletyce. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się znakomicie. Zdobyli aż 7 medali w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium staneli: pięcioboistka z Sokoła Węgorzewa Klaudia Nazarowicz  i sztafeta  chłopców 4 razy 100 metrów  z AZS UWM Olsztyn: Tomasz Bartnicki, Damian Szymański, Mateusz Dziadko i Wojciech Szon. Dwa medale: srebrny i brązowy wywalczył Sebastian Rybka (AZS UWM) na płotkach (300 m i 110 m)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Pasłęk 2015 – Dziesięć zwycięstw, Alicja Potasznik i Sebastian Rybka – po dwa razy złoto

  Ponad pół tysiąca uczestników zgromadziły na starcie w Pasłęku (sobota 12 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Rywalizowali reprezentanci okręgów: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji zespolowej nie mieliśmy szans, natomiast indywidualnie odnieśliśmy 10 zwycięstw. Po dwa złote medale zdobyli: Alicja Potasznik (Asy Dywity) i Sebastian Rybka (AZS UWM Olsztyn)