Węgorzewo

 • Bartoszyce Cup 2017 – Szczytno i gospodarze daleko przed resztą

  W sobotę (18 listopada) odbył się XI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Bartoszyce Cup 2017.W imprezie rywalizowało 167 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków, głównie z Warmii i Mazur, ale byli też karatecy z Radzymina, Łosic i Tarnowa. Turniej skierowano był do młodzieży. Juniorzy walczyli w formule semi kontakt, pozostali w light kontakt. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy ze Szczytna i Bartoszyc.

 • Jesienne Święto Biegów Węgorzewo - Ogonki 2017 – Na mecie hymn, a wcześniej z naturą za pan brat

  W niedziele (12 listopada) w miejscowości Ogonki koło Węgorzewa odbyła się impreza pod hasłem „Jesienne Święto Biegów”. W jej ramach rozegrano dwie konkurencje: I Bieg Niepodległości (5 km) i III Bieg BiegamBoLubię LASY (10.5 km). Wsumie w rywalizacji uczestniczył o ponad 200 zawodniczek i zawodników, nie licząc miłośników rekreacyjnego marszu z kijkami.

 • W Wydminach patriotycznie na sportowo – Wygrali wszyscy...

  Młodzi sportowcy z regionu, mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, podczas kolejnej edycji turnieju piłki nożnej z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwudniowe zmagania (11-12 listopada) zgromadziły w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach blisko 150 młodych sportowców z północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

 • VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyna 2017 – Gospodarze naciskali, ale Rosjanin się obronił

  W sobotę (11 listopada) odbył się VI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn z okazji 660 rocznicy nadania praw miejskich i Dnia Niepodległości. Wystąpiło ponad 70 uczestników różnych generacji i o różnym statusie szachisty. Zdecydowana większość to zawodnicy z Warmii i Mazur, byli tez goście zza wschodniej granicy, jak zwykle reprezentujący bardzo wysoki poziom.

 • "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017" – Wojownicy twardzi jak skała, kibice nie szczędzili gardeł

  W sobotę (4 listopada) w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się I Międzynarodowy Turniej Karakte Kyokushin "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017". Gigantyczna impreza, w której wystąpiło ponad 400 zawodniczek i zawodników z 36 sekcji, w tym również goście zagraniczni. Imponujące też było zainteresowanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili obiekt. Ostródzki Klub Karate Kyokushin jako organizator spisał się na medal.

 • V Grand Prix Górowa Iławeckiego na mecie – Medale, nagrody, dyplomy, ale przedtem ogromne emocje

  W sobotę (4 listopada) dobiegły końca rozgrywki V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. W większości najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły wcześniej i liderzy klasyfikacji stawiali przysłowiową kropkę nad „i”. Swoje zwycięstwa przypieczętowali: Alicja Kulinek wśród kobiet, Szymon Pupel wśród chłopców, Franciszek Jastrzębowski w kategorii powyżej 50 lat oraz Szymon Szewczyk w kategoriach do lat 40 i open.

 • Panie na kortach – Julia Lewkowicz przed Lilią Polkowską

  W sobotę (14 października) na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrano turniej tenisowy pań. Do zmagań w stawiło się 12 zawodniczek z Giżycka, Gołdapi, Kętrzyna, Pisza i Węgorzewa . Turniej zakończył się po bardzo długich wyrównanych meczach zwycięstwem Julii Lewkowicz z Kętrzyna. Rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze, grano systemem „pucharowym do dwóch przegranych

 • Grand Prix Górowa Iławeckiego (5) 2017 – Trójka już spokojna, faworyci trzymali się mocno

  Sobotni (7 października) turniej nr 5 V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.przyniósł w kilku przypadkach decydujące rozstrzygnięcia. Pewnymi zwycięstw w cyklu są już : Alicja Kulinek z Wegorzewa w kategorii kobiet, Szymon Pupel (Kętrzyn) w kat. chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz olsztynianinFranciszek Jastrzębowskiwśród mężczyzn powyżej 50 roku życia.

 • Ciekawy turniej w węgorzewskim Liceum – Powtórka mile widziana

  W miniony czwartek (6 października) w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Zaruskiego w Węgorzewieodbył się coroczny turniej tenisa stołowego. Rywalizację dziewcząt i chłopców z uwagą obserwował trener tenisa stołowego Piotr Lewko. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie i zasłużyli na uznanie, ale największe gratulację należą się zwycięzcom. Zostali nimi: Alicja Kulinek i Kacper Szewczyk.

 • Puchar Nadziei Olimpijskich Bydgoszcz 2015 – Świetny występ kanadyjkarzy z Warmii i Mazur

  W Bydgoszczy zakończyły się w niedziele (27 września)  prestiżowe międzynarodowe regaty kajakowe o Puchar Nadziei Olimpijskich. Startowali reprezentanci 21 państw z Europy, Azji i Ameryki. W reprezentacji Polski byłokilkoro wodniaków z Warmii i Mazur, którzy spisali się znakomicie. Nasi kanadyjkarze: Katarzyna Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) oraz Julia Walczak i Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) zdobyli medale, także złote.

 • XV Cyklokross Jesienny MTB Węgorzewo 2015 – Nie ma to jak w rodzinie

  W niedzielę(27 września) w Węgorzewieodbył się XV Cyklokross Jesienny MTB. Na starcie stanęło około 200 uczestników głównie z miejscowej Gminy , ale byli tez goście z innych miejscowości województwa. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, prowadzono tez klasyfikację rodzin i zebrała się tu spora grupka. Impreza jak zwykle przebiegała w znakomitej atmosferze.

 • MP Młodzików Radom 2015 – Klaudia Nazarowicz w 5-boju i sztafeta 4 razy 100 m AZS UWM w glorii złota, a w sumie 7 medali

  W Radomiu zakończyły się w niedzielę (27 września) MP młodzików w lekkiej atletyce. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się znakomicie. Zdobyli aż 7 medali w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium staneli: pięcioboistka z Sokoła Węgorzewa Klaudia Nazarowicz  i sztafeta  chłopców 4 razy 100 metrów  z AZS UWM Olsztyn: Tomasz Bartnicki, Damian Szymański, Mateusz Dziadko i Wojciech Szon. Dwa medale: srebrny i brązowy wywalczył Sebastian Rybka (AZS UWM) na płotkach (300 m i 110 m)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Pasłęk 2015 – Dziesięć zwycięstw, Alicja Potasznik i Sebastian Rybka – po dwa razy złoto

  Ponad pół tysiąca uczestników zgromadziły na starcie w Pasłęku (sobota 12 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Rywalizowali reprezentanci okręgów: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji zespolowej nie mieliśmy szans, natomiast indywidualnie odnieśliśmy 10 zwycięstw. Po dwa złote medale zdobyli: Alicja Potasznik (Asy Dywity) i Sebastian Rybka (AZS UWM Olsztyn)

 • XXIII Cross Gołdapski 2015 – Michał Smalec szybszy na finiszu

  Ponad 70 uczestników zgromadził w sobotę (19 września) na starcie XIII Cross Gołdapski.Zjawili się przede wszystkim zawodnicy z regionu i oczywiście gospodarze. Nie zabrakło jednak reprezentantów Podlasia i Rosji. Pasjonująca walkę o zwycięstwo na urozmaiconej trasie stoczyli Michał Smalec i Wojciech Kopeć. Minimalnie o sekundę szybszy okazał się ełczanin z Podlasia Białystok.

 • V Budimex Półmaraton Augustowski 2015 – Michał Smalec drugim Polakiem, Bartek Osior też w dziesiatce

  Prawie 300 uczestników zgromadził na starcie Półmaraton Augustowski. Miejsca na podium w klasyfikacji open zajęli Kenijczycy. Ełczanin Michał Smalec (Podlasie Białystok) był szósty, a drugi z Polaków. Bartek Osior (Wydminy) zajął odpowiednio 10 i 6 pozycję. Obaj znaleźli się wśród medalistów swoich kategorii wiekowych. Wśród pań czwarta była Beata Pokrzywińska-Osior (Wydminy).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Lublin 2015 – Jakubowi Wojciechowskiemu fala nie przeszkodziła

  W Lublinie odbyły się 5 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. W regatach uczestniczyli przedstawiciele 14 klubów reprezentujących cztery województwa: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie, lubelskie. Indywidualnie złoty medal zdobył kanadyjkarz Koszałka Opałka Węgorzewo Jakub Wojciechowski.Warmińsko-Mazurskie wygrało klasyfikację województw.

 • Mistrzostwa Młodzików Podlasia 2015 – W Olecku błysnęli: Przemek Adamski, siostry Potasznik i inni

  Mistrzostwa Województwa Młodzików Podlasia wyznaczono w niedzielę (30 sierpnia) w Oleckui z okazji startu skorzystali tez lekkoatleci kilku sekcji warmińsko-mazurskich. I to niekoniecznie młodzicy. Startowali w zasadzie poza konkursem, ale sprawdzian był udany. Medalista Mistrzostw Polski juniorów Przemysław Adamski (Atos Woźnice) wygrał 100 i 300 metrów

 • W Górowie Iławeckim mundurowi bez mundurów – W Lidzbarku po raz ostatni

  W Górowie Iławeckim odbył się turniej w siatkówce plażowej, w którym wystąpili reprezentanci służb mundurowych. Zagrało 13 par męskich i cztery kobiece. Panowie rywalizowali systemem brazylijskim (do dwóch przegranych), panie walczyły w układzie „każdy z każdym”. Triumfowali Andrzej Mankow/Błażej Masłowski (KMP Olsztyn/JW Węgorzewo)oraz Agata Hirniak/Sylwia Skowrońska (PSG Grzechotki/PSG Bezledy).

 • IV Piknik Militarny Orzysz 2015 – Artyleria z Węgorzewa górą!

  Na boiskach nad orzyskim jeziorem 12 siatkarskich duetów rywalizowało o Puchar Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.To kolejny akcent programu IV Pikniku Militarnego. Główne trofeum zdobyli siatkarze 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa - Cezary Madejski i Błażej Maslowski przed Mariuszem Królikowskim i Marcinem Kaweckim z Olsztyńskiego Okręgu Służby Więziennej

 • Ogólnopolski Mityng Lidzbark Warmiński 2015 (FOTO) – Poligon przed druga odsłoną

  W miniona sobotę (23 sierpnia) na stadionie w Lidzbarku Warmińskim odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny (klasa I) z udziałem zawodników prawie wszystkich sekcji Warmii i Mazur, a także z województw: pomorskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego i zachodniopomorskiego. Zabrakło rewelacyjnych wyników, bowiem uczestnicy byli po obozach przed druga częścią sezonu, a i warunki nie sprzyjały.