Węgorzewo

 • Wielobój specjalnością Warmii i Mazur (FOTO) – Patrycja i Klaudia dziewczyny ma medal

  Z wielką przyjemnością śledziliśmy wydarzenia pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski Juniorów U18 i U20 w lekkiej atletyce. Rywalizowali wieloboiści, którzy często pozostają w cieniu specjalistów innych konkurencji, a przecież zasługują na szczególne uznanie za ich ogromny wysiłek i wszechstronność. Bohaterkami dnia były niewątpliwie: Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk) i Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo).

 • Halowe MP (U20) i (U18) Toruń 2018 – Pół tuzina medali dla Warmii i Mazur: Dominik Smosarski: złoto i srebro, dublet wieloboistek, na podium też: Wojciech Tomczyk i Piotr Kozłowski

  W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18)w lekkiej atletyce. Wracamy z 6 medalami.  W kat.U20 brylowały wieloboistki: Wygrała  Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk)przed Klaudią Nazarowicz (Sokół Węgorzewo). Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) został mistrzem i wicemistrzem na 200 m i 60 m.  Srebro w skoku w dal U18 wywalczył Wojciech Tomczyk (Czarni Olecko), a brąz Piotr Kozłowski (LKS Lubawa) na 1000 m U18.

 • Gala Mistrzów Sportu w Węgorzewie – Wspaniały klimat z rodzynkami, którymi warto sie pochwalić

  Społeczność sportowa Węgorzewa uczestniczyła w środę (7 lutego) w dorocznej Gali, podczas której uhonorowano wyróżniających się sportowców, oddanych sprawie trenerów i działaczy. Dzięki nim o węgorzewskim sporcie głośno nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Urocza miejscowość na skraju regionu wykorzystuje swe naturalne położenie i jest organizatorem wielu imprez masowych.

 • Mecz wieloboistek U20 w Madrycie – Polki najlepsze, a w składzie Patrycja Adamczyk i Klaudia Nazarowicz

  W Madrycieodbył się w miniony weekend (27/28) mecz w wielobojach lekkoatletycznych z udziałem reprezentacji: Polski, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W kategorii U20 w 5-boju najlepsze okazały się biało-czerwone. Liderka zespołu była Adrianna Sułek, która ustanowiła rekord Polski (4326 pkt.), a w składzie znalazły się też Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk) i Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo).

 • Grand Prix Węgorzewa 2017/18 – Wojtki-Jarki z głównym trofeum, ostatni turniej zadecydował

  W niedzielę (21 stycznia) w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo odbył się III Turniej Grand Prix Węgorzewa w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który zakończył rywalizację i wyłonił Mistrza całego cyklu.. Najlepszą drużyną ostatniego Turnieju i klasyfikacji generalnej został zespół Wojtki-Jarki. Wicemistrzami zostali panowie z AKS Kormoran Olsztyn przed drużyna z Węgorzewa Tołwiński Team.

 • Weterani grali o Puchar Burmistrza Węgorzewa 2018 – Z futsalem jak z rowerem, kto się nauczył ten gra

  W sobotę (13 stycznia) rozegrano XIII Ogólnopolski Turniej Futsalu Oldbojów 35+ i 45+ o Puchar Burmistrza Węgorzewa. W starszej grupie wiekowej w stawce czterech zespołów najlepsi okazali się weterani z Orła Kętrzyn. Główną nagrodę w młodszej kategorii wywalczyli zawodnicy Sukcesu Białystok wyprzedzając rywali z Olsztyna i Kętrzyna. Impreza toczyła się w znakomitej atmosferze, ale to już tradycja

 • Halowe zawody WMOZLA Warszawa 2018 – Niezłe przetarcie, ale do startów pod dachem trzeba się przyzwyczaić

  W sobotę (13 stycznia) w hali AWF w Warszawie odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym uczestniczyła spora grupa zawodników z Warmii i Mazur. Startowali lekkoatleci z AZS UWM Olsztyn, Czarnych Olecko, Jutrzenki Dobre Miasto, Sokoła Węgorzewo, Zatoki Braniewo, Atosu Woźnice. Większość to bardzo młodzi zawodnicy, więc z poziomem było różnie, ale do startów w hali trzeba się przyzwyczaić.

 • Superpuchar WMSZS (rocznik 2002-2004) - W Olsztynku ostródzianie, w Giżycku mrągowianki

  Przed Świętami odbyły się Turnieje o Superpuchar Warmińsko-Mazurskiegogo Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej (roczniki 2002-2004). W Olsztynku walczyli chłopcy, a do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły (system „każdy z każdym”.). Puchar zdobyła SMS Ostróda. W turnieju dziewcząt w Giżycku rywalizowało sześć szkół (najpierw w grupach a potem o miejsca). Tu wygrała drużyna z Mrągowa

 • Wojewódzkie Superpuchary SZS w „halówce” (r. 2002/04 i Szkoły Ponadgimnazjalne) – Najlepsi chłopcy z SP 2 Giżycko i I LO Olecko

  W Giżycku odbyły się jeszcze w starym roku Wojewódzkie Halowe Turnieje Chłopców Szkolnego Związku Sportowego o Superpuchar w kategoriach: gimnazjalnych (2002/04) i ponadgimnazjalnych. W młodszej grupie wiekowej triumfowali gospodarze – uczniowie SP 2 Giżycko, w starszej zawodnicy z I LO Olecko. Najlepszym zawodnikiem oraz królem strzelców został kapitan oleckiej drużyny Maciej Waluśkiewicz - strzelec 7 bramek

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2018 - Pierwsze rozeznanie sił, dużo optymizmu

  Już w pierwszy weekend nowego roku lekkoatleci sprawdzili swa formę przed najważniejszymi w tym sezonie imprezami halowymi. W sobotę (6 stycznia) odbył się w Toruniu ogólnopolski mityngz udziałem kilkuset zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych – preludium przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Wystąpiła bardzo duża ekipa klubów warmińsko-mazurskich.

 • Grand Prix Węgorzewa (2) 2017/18 – AKS Kormoran Olsztyn na czele

  W sobotę (30 grudnia) rozegrano drugi z trzech turniejów Grand Prix Węgorzewa w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn, które w pierwszej fazie podzielono na dwie grupy. Czołowe dwójki awansowały do półfinałów i rozgrywały mecze na krzyż. Potem zespoły grały o miejsca w turnieju. Zwyciężył AKS Kormoran Olsztyn, który odniósł komplet zwycięstw i prowadzi w klasyfikacji generalnej

 • Puchar Starosty Mrągowskiego 2017 – W Mercure gwarno i wesoło

  W niedzielę (17 grudnia)   na kortach hotelu Mercure w Mrągowie odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Mrągowskiego. Wystartowało 46 zawodników z: Węgorzewa, Pisza, Mrągowa, Kętrzyna Olsztyna i Mikołajek podzielonych na sześć kategorii w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Była tez 18-osobowa grupa, która uczestniczyła w animacjach i zabawach tenisowych.

 • Turniej z Gwiazdami Łukasza Brozia Giżycko 2017 – Inicjator poprowadził do zwycięstwa, dzieci z szerokim uśmiechem

  W środę (27 grudnia) w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku odbył się IV Turniej z Gwiazdamizorganizowany przez wychowanka Mamr, a od wielu sezonów piłkarza warszawskiej Legii Łukasza Brozia. Jest to w praktyce impreza promująca futbol w każdym wydaniu, bowiem oprócz rywalizacji seniorów odbywają się w różnych halach Giżycka turnieje dziecięce od U6 do U10.

 • W Jezioranach „Mikołajki” na raty – Najpierw AP Soccer Ketrzyn, później Stomil Olsztyn

  W grudniu w Jezioranach w hali OSiR-u odbyły się dwa wojewódzkie turnieje piłkarskie Mikołajkowe Najpierw rywalizowali chłopcy rocznika 2009, a ostatnio (17 grudnia) zawodnicy rocznika2007 i młodsi. Emocji było sporo. Gry również, bowiem każdy najpierw mógł wykazać się w spotkaniach grupowych. W efekcie główne trofea przypadły zespołom: AP Soccer Ketrzyn (2009) i Stomilu Olsztyn (2007).

 • Vęgoria Cup (rocznik 2006) Węgorzewo 2017 – Giżycko górą

  W sobotę (16 grudnia) w Węgorzewie odbył się turniej halowy młodzików (2006) Vęgoria Cup. Turniej z udziałem 6 drużyn rozegrany był w systemie każdy z każdym. Mecze trwały po 12 minut bez przerwy. Najlepszą okazała się ekipa Mazurii Giżycko, która wygrała wszystkie swoje spotkania aplikując rywalom aż 17 bramek nie tracąc przy tam ani jednej. Na podium znalazły się jeszcze MKS Ełk i Mamry Giżycko.

 • V Półmaraton Mikołajkowy XIII Mikołajkowe Biegi Uliczne 2017 – Grudniowa zaprawa, samo zdrowie

  W niedzielę (10 grudnia) w Mikołajkach odbył się V Półmaraton Mikołajkowy wraz z biegami dziecięcymi i młodzieżowymi oraz Mikołajkową Dyszką. Była to jedna z atrakcji z atrakcji imprezy środowiskowej ,,Mikołajki w Mikołajkach”.Na dwóch dystansach dla dorosłych rywalizowało około pół tysiąca biegaczy. Trasa wiodła ulicami miasta, a następnie bardzo malowniczą drogą szutrową z Mikołajek do Łuknajna i z powrotem.

 • Grand Prix Węgorzewa (1) 2017/18 – Wojtki-Jarki z Kętrzyna ze wszystkimi do zera

  W sobotę (2 grudnia) w Hali Miejskiej OSiR rozegrano pierwszy z trzech turniejów Grand Prix Węgorzewa w Piłce Siatkowej Mężczyzn.Wystąpiło sześć zespołów (w ostatniej chwili wycofała się Masuria Volley Giżycko). Zastosowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Wygrała drużyna Wojtki - Jarki (Kętrzyn, Giżycko) z kompletem zwycięstw (do zera).

 • O Puchar Burmistrza Gołdapi 2017 – Gospodarze doczekali się, wygrał Bogdan Wikarski

  W niedzielę (19 listopada) odbył się VII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gołdapi. W poszczególnych kategoriach wystartowało 72 zawodników z Gołdapi, Nawiad, Białobrzeg, Dubeninek, Węgorzewa, Suwałk i Słobódki, Kaletnika i Szypliszek. Pierwszy raz w historii kategorię open wygrał gołdapianin, zawodnik klubu UKS „JATAR” Bogdan Wikarski.

 • Bartoszyce Cup 2017 – Szczytno i gospodarze daleko przed resztą

  W sobotę (18 listopada) odbył się XI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Bartoszyce Cup 2017.W imprezie rywalizowało 167 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków, głównie z Warmii i Mazur, ale byli też karatecy z Radzymina, Łosic i Tarnowa. Turniej skierowano był do młodzieży. Juniorzy walczyli w formule semi kontakt, pozostali w light kontakt. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy ze Szczytna i Bartoszyc.

 • Jesienne Święto Biegów Węgorzewo - Ogonki 2017 – Na mecie hymn, a wcześniej z naturą za pan brat

  W niedziele (12 listopada) w miejscowości Ogonki koło Węgorzewa odbyła się impreza pod hasłem „Jesienne Święto Biegów”. W jej ramach rozegrano dwie konkurencje: I Bieg Niepodległości (5 km) i III Bieg BiegamBoLubię LASY (10.5 km). Wsumie w rywalizacji uczestniczył o ponad 200 zawodniczek i zawodników, nie licząc miłośników rekreacyjnego marszu z kijkami.