Amatorzy z siedmiu miast zjechali do Elbląga – A lotki śmigały aż miło…

Po raz drugi w tym sezonie sala sportowa IV LO w Elblągu zapełniła się miłośnikami badmintona. W II turnieju klasyfikacyjnym rywalizowali zawodnicy nie tylko z Elbląga, ale także: Gdańska, Gdyni, Działdowa, Bartoszyc, Gniewu, Godkowa i Szemud. Wystartowało 5 singlistek , 18 singlistów, 9 par mężczyzn, 4 pary kobiet oraz 9 par mieszanych (mikst). Uczestnicy zaimponowali umiejętnościami i oczywiście ambicją.

Tym razem rywalizację rozpoczęły pojedynki w grach mieszanych czyli tzw. mikstach. Tu najlepiej poradziła sobie para gdańsko-elbląska Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz, która na początek ograła 2:0 parę Ewa Dębogórska/Przemysław Jaśniewski, a następnie po zaciętym meczu pokonała duet Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń 2:1. W pojedynku o pierwsze miejsce także emocji nie zabrakło, a zwycięski duet tym razem okazał się lepszy od pary Agnieszka Butkus/Marek Kallas zwyciężając 2:1. Trzecie miejsce przypadło parze Beata Ostaszewska/Oleg Dziewanowski.

Następnie rozegrane zostały gry pojedyncze zarówno kobiet jak i mężczyzn, które także przyniosły sporo emocji.

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się gdynianka Elżbieta Fularczyk. Zwyciężczyni z poprzedniego miesiąca, tym razem rozegrała dwa pojedynki i oba wygrała bez straty seta. W pierwszej grze pokonała Agnieszkę Butkus z Gdańska, a w meczu finałowym okazała się lepsza od reprezentantki Gniewu Martyny Śledź. Trzecia lokata przypadła dla innej gdańszczanki Doroty Rajczyk. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem, w pierwszym turnieju klasyfikacyjnym, kolejność na podium była identyczna.

Nieco inaczej wyglądała klasyfikacja wśród panów w kategorii wiekowej do 39 lat. Zwycięzca z ubiegłego miesiąca Leszek Wild tym razem znalazł się dopiero na siódmym miejscu. Jego słabszą postawę wykorzystał zawodnik z Godkowa Lucjan Kirol, który na początek wygrał dwa pojedynki 2:0 i 2:1 a w finale okazał się lepszy od Tomasza Macielaka, zwyciężając 2:0. Trzecia lokata przypadła dla Krzysztofa Macielaka z Gdańska.

Równie ciekawie było także w kategorii mężczyzn 40 lat i starsi. Tu zwyciężył gdańszczanin Michał Ciołek, dla którego były to pierwsze zawody w obecnym sezonie. W finale, nie bez problemów, pokonał zawodnika z Działdowa Dariusza Rochonia 2:1. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii wiekowej uplasował się Oleg Dziewanowski.

Na zakończenie odbyła się rywalizacja w grach podwójnych pań i panów. Wśród przedstawicielek płci pięknej triumfował debel Elżbieta Fularczyk/Beata Ostaszewska. Panie z Trójmiasta w trzech pojedynkach nie straciły nawet seta i podobnie jak po pierwszym turnieju klasyfikacyjnym, także tym razem mogą dopisać na swoje konto kolejne 40 punktów w klasyfikacji generalnej. Druga lokata przypadła deblowi Ewa Dębogórska/Dorota Rajczyk, a trzecie zdobyła para Izabela Majchrzak/Magdalena Stankiewicz. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężył debel elbląsko-gdański. Para Krzysztof Macielak/Sławomir Narusz w swoim pierwszym pojedynku pokonała duet Marek Kallas/Mateusz Kallas 2:1, następnie okazali się lepsi od pary Lucjan Kirol/Mariusz Kirol wygrywając 2:0, a w finale ograli debel Olaf Nocoń/Leszek Wild 2:1.

{AdmirorGallery}badm575{/AdmirorGallery}

Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 14 grudnia o godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8:00–8:45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

badminton bartoszyce Działdowo Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x