AZS UWM Olsztyn czwarty w ekstralidze – Ten mikst będzie się śnił po nocach…

Badmintoniści AZS UWM Olsztyn zajęli czwarte miejsce w tegorocznych rozgrywkach ekstraligi. W meczu o brązowy medal rozegranym podczas finałowego turnieju w Kępnie przegrali z AZS AGH Kraków 2:4. A mogło być zupełnie inaczej. Przy stanie 2:2 w grze mieszanej Piotr Kowenicki i Magdalena Jaworek mieli pięć lotek meczowych w drugim secie i przegrali tę partie po dramatach 27:29. W trzecim secie się nie obronili i szansa na brąz uciekła.

 

AZS AGH Kraków – AZS UWM Olsztyn 4:2

Dariusz Janik – Tomasz Kozłowski 2:0 (12,7)

Dominika Pyrc – Aneta Walentukanis 0:2 (-5,-10)

Hubert Pączek/Damian Pławecki – Lech Dryżałowski/Piotr Kowenicki 2:0 (16,19)

Dominika Pyrc/Patrycja Szerszeń – Magdalena Jaworek/Aneta Walentukanis 0:2 (-9,-12)

Damian Pławecki/Barbara Kulanty – Piotr Kowenicki/Magdalena Jaworek 2:1 (-19,27,19)

Hubert Pączek – Lech Dryżałowski 2:0 (12,18)

Układ sił przed meczem był łatwy do rozszyfrowania. Języczkiem u wagi mogły być: debel mężczyzn i mikst. W grze podwójnej mężczyzn krakowianie byli bardzo zmobilizowani, zrezygnowali nawet z udziału w Indywidualnych MP by skupić się na lidze. I tu okazali się lepsi od naszych rutyniarzy. Natomiast mikst dostarczył niesamowitych emocji. Pierwszy set bardzo dobry w wykonaniu kortowian, którzy kontynuowali passę w drugiej partii. Wydawało się, że nie wypuszczą szansy. Niestety w drugiej części tej odsłony to krakowianie przejęli inicjatywę i wyrównali na 17:17, a potem uzyskali nieznaczna przewagę (20:19). Dopiero teraz zaczęły się dramaty. Z kolei para z Kortowa wyszła na prowadzenie 21:20 i miała meczbola. Takich szans było jeszcze kilka, ale grająca z ogromnym szczęściem Barbara Kulanty odbijała każdą lotkę. I to krakowianie wygrali wojnę nerwów. W decydującym secie początek był obiecujący, ale końcówka należała do rywali mimo że olsztynianie obronili dwa meczbole.

Gdybyśmy wygrali miksta to przy stanie 3:3 doszłoby do tzw. złotego seta, najprawdopodobniej też w mikście, a to prawie jak rzuty karne w futbolu. Jednym słowem szkoda straconej szansy.

Powierzenie miejscowości Kępno organizacji turnieju finałowego okazało się znakomitym pomysłem. Uczestnicy byli pod wrażeniem wspaniałej oprawy (prezentacja przy świetlnych iluminacjach) i warunków jakie stworzyli im gospodarze.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x