AZS UWM Olsztyn znów w ekstraklasie – Barażu nie będzie

Badmintoniści AZS UWM Olsztyn po rocznej przerwie wracają do ekstraklasy. Wygrali pewnie swoją grupę II ligi i sposobili się do barażu z mistrzem drugiej grupy, ale okazuje się, że do rozstrzygającego meczu nie dojdzie. Kierownictwo rywala akademików – Orlicza Suchedniów przysłało oficjalne pismo do sekcji AZS UWM informujące, że zespół rezygnuje z udziału w barażu i nie będzie ubiegać się o ekstraklasę. Przyczyną są ograniczone możliwości finansowe, które uniemożliwiają występy w najwyższej klasie. Tym samym kortowianie mogą już przygotowywać się do nowego sezonu ze świadomością gry z najlepszymi.

 

W tym sezonie nikt z ekstraklasy nie spada, bowiem występowało w niej siedem drużyn ( w ostatniej chwili zrezygnowała drużyna z Kędzierzyna), natomiast akademicy uzupełnią stawkę do ośmiu.  Znów czeka nas twarda walka o byt, ale możliwość częstej konfrontacji z zawodnikami czołówki krajowej jest bezcenna dla badmintonistów olsztyńskich.

W ten weekend kortowianie startują w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie. Tak jak w minionych latach liczymy na medal.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x