AZS UWM szykuje formę – W elicie własnymi siłami

Badmintoniści AZS UWM Olsztyn powrócili do ekstraklasy i pierwszy mecz w zreformowanej lidze rozegrają w połowie października w Suwałkach. Trudno będzie utrzymać się w elicie, choć ta została powiększona do ośmiu zespołów. Zdaniem trenera AZS-u Andrzeja Kleja jego zespół grać będzie o miejsca 6-8. Trzeba zająć szóste by być bezpiecznym, ewentualnie siódme, bo wtedy szansy można szukać jeszcze w barażach.

Olsztyńscy studenci bardzo starannie przygotowują się do sezonu. Cały sierpień spędzili na zgrupowaniach. W pierwszej połowie miesiąca przebywali w Miłakowie, a po powrocie do Olsztyna trenowali w Kortowie. We wrześniu rozpoczną starty w imprezach indywidualnych, które tez powinny dać dobrą podbudowę do występów w ekstraklasie.
W drużynie nie ma większych zmian. Jedyną nową zawodniczką jest Małgorzata Nogal z Garwolina, która dostała się na studia w Kortowie i przy okazji grać będzie w zespole AZS UWM. Jej poziom sportowy jest porównywalny z naszymi zawodniczkami, ale rywalizacja o miejsce w drużynie to rzecz ważna i może być elementem postępu.
Kto ma szansę gry w ekstraklasie w zespole z Kortowa?
Wśród kobiet: Magdalena Jaworek, Klaudia Rogalska, Aneta Walentukanis, Aleksandra Jaczewska i wspomniana Magdalena Nogal. W części męskiej drużyny najwyżej ocenia się akcje: Piotra Kowenickiego, Lecha Dryżałowskiego, Kamila Raszkiewicza i Damiana Gołębiewskiego. Jest jeszcze pięciu badmintonistów o podobnych umiejętnościach, którzy rywalizują o grę w elicie. Po wrześniowych sprawdzianach wybór będzie łatwiejszy.

Warto dodać, że oprócz zwiększenia liczby zespołów są inne nowości. Mecz składać się będzie z sześciu gier zamiast pięciu. Dodatkowo włączono do programu drugie spotkanie singlowe mężczyzn. W terminarzu rozgrywek można zauważyć skumulowanie spotkań. Może się zdarzyć, że w weekend trzeba będzie rozegrać dwa mecze. Zreformowano rozgrywki I ligi. Stworzono cztery grupy terytorialne. Ich zwycięzcy spotkają się w turnieju kwalifikacyjnym do ekstraklasy. Pierwszy zespół wywalczy awans, drugi uzyska prawo gry w barażu z przedostatnim zespołem elity.

AZS UWM kontynuuje poprzednią politykę kadrową. Korzysta z wychowanków, ewentualnie zawodników z innych klubów, którzy zdecydowali się podjąć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Wiele innych drużyn dysponuje teoretycznie silniejszymi składami, ale rywalizacja zespołowa rządzi się swoimi prawami. Jak będzie – okaże się po pierwszych spotkaniach mistrzowskich.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x