AZS UWM zdominował turniej w Ropczycach – Żeby tak w ekstraklasie…

Krajowy turniej seniorów w Ropczycach zakończył się pełnym sukcesem badmintonistów AZS UWM Olsztyn. Daleki wyjazd kortowianie potraktowali jako etap przygotowań do rozgrywek ekstraklasy ( o tym później), ale szło im tak dobrze, że wygrali aż trzy konkurencje. W rywalizacji singlistek triumfowała Magdalena Jaworek, która wraz z Anetą Walentukanis zwyciężyły również w deblu. Z kolei Aneta w parze z Lechem Dryżałowskim wygrali miksta, a Lech z Kamilem Raszkiewiczem zajeli drugie miejsce w deblu mężczyzn. Niewielkimi siłami olsztynianie zabrali prawie wszystkie nagrody.

Oczywiście cieszymy się z coraz wyższej formy akademików, których czekają następne sprawdziany, najbliższy już za tydzień w stolicy.

Ustalono już system rozgrywek ekstraklasy, który zmieniono na skutek wycofania się zespołów z Głubczyc, Słupska i Choroszczy. Otóż rywalizacja rozpocznie się w połowie listopada turniejem w Krakowie z udziałem pięciu zespołów, gdzie każdy rozegra cztery mecze. Za miesiąc podobny zjazd odbędzie się w Gdańsku.

W nowym roku rozpocznie się decydująca faza rozgrywek i tu obowiązuje system pucharowy. Po dwóch turniejach odpada z rywalizacji ostatni zespół. Pozostali grają w dwóch parach 1-4 i 2-3) mecz i rewanż o awans do finału. Zwycięzcy zmierza się w kolejnym dwumeczu o złoto, przegrali o brąz. Trzeba przyznać, że przy tej kadłubowej lidze pomysł na rozgrywki dość oryginalny i może być sporo emocji, także z udziałem AZS UWM Olsztyn.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x