Badmintoniści zakończyli rok – Orneta na gościnnych występach

Po raz ostatni w tym roku spotkali się badmintoniści, by rywalizować w trzecim już turnieju klasyfikacyjnym w ramach Grand Prix Elbląga. Po raz pierwszy w tej edycji zawitała grupa zawodników z Ornety. Wystartowało 6 zawodniczek, 21 zawodników, 11 par deblowych mężczyzn, 4 pary deblowe kobiet oraz 9 par mieszanych (mikst). Impreza organizowana przez elbląski MOSiR była bardzo interesująca.

Tradycyjnie już rywalizacja rozpoczęła się od pojedynków w grach mieszanych czyli tzw. mikstach. Tu, po raz drugi z rzędu, najlepiej zaprezentowała się para gdańsko-elbląska Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz. Zwycięzcy tej kategorii w trzech rozegranych meczach stracili zaledwie seta. Na dobry początek pokonali 2:0 duet Beata Ostaszewska/Oleg Dziewanowski, a następnie wygrali 2:1 z parą Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń 2:1. Natomiast w pojedynku o pierwsze miejsce okazali się lepsi od duetu Martyna Śledź/Mariusz Kirol, zwyciężając 2:0. Trzecie miejsce tym razem przypadło parze Magdalena Stankiewicz/Lucjan Kirol. Najlepszy duet ostatnich zawodów, po trzech rozegranych turniejach, ma już na swoim koncie 108 punktów i w klasyfikacji generalnej zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z parą Agnieszka Butkus/Marek Kallas.

Po grach mieszanych przyszedł czas na pojedynki singlowe. Z grona przedstawicielek płci pięknej, trzeci raz z rzędu triumfowała gdynianka Elżbieta Fularczyk. Zwyciężczyni z poprzedniego miesiąca, tym razem rozegrała dwa pojedynki i oba wygrała bez straty seta. W pierwszej grze pokonała Agnieszkę Butkus z Gdańska, a w meczu finałowym okazała się lepsza od reprezentantki Gniewu Martyny Śledź. Trzecia lokata przypadła innej gdańszczańce Dorocie Rajczyk. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem, w pierwszym turnieju klasyfikacyjnym, kolejność na podium była identyczna.

Bardzo ciekawie wyglądała również rywalizacja wśród panów w kategorii wiekowej do 39 lat. Zwycięzca z ubiegłego miesiąca Lucjan Kirol tym razem musiał uznać wyższość debiutanta Daniela Krawczyka. Zawodnik z Ornety po raz pierwszy w tym sezonie odwiedził elbląskie Grand Prix i od razu zdominował rywalizację. Daniel Krawczyk w całym turnieju nie stracił nawet seta. W drodze do finału ograł po 2:0 Leszka Wilda i Tomasza Macielaka, a w decydującym pojedynku okazał się lepszy o innego zawodnika z Ornety Piotra Junko, zwyciężając 2:0. Trzecie miejsce tym razem zajął Tomasz Macielak. W klasyfikacji generalnej, po trzech turniejach prowadzi Tomasz Macielak, który zgromadził do tej pory 112 punktów. O sześć oczek mniej ma Krzysztof Macielak, a trzeci w klasyfikacji generalnej Leszek Wild ma na swoim koncie 100 pkt.

Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 11 stycznia 2015 r. o godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8:00–8:45.

Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.

{AdmirorGallery}badmi55{/AdmirorGallery}

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

badminton Elbląg Orneta

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x