Ekstraklasa kadłubowa jak nigdy – Bez Głubczyc, Słupska i Choroszczy

Zaplanowana na pierwszą połowę października inauguracja rozgrywek ekstraklasy badmintona znacznie się opóźni. Wiąże się to z wycofaniem się z rywalizacji aż trzech klubów: LKS Technik Głubczyce, LUKS Badminton Choroszcz i SKB Słupsk. Przyczyną jest brak finansów, znane mimo wszystko firmy tej dyscypliny sportu nie zdołały zebrać odpowiedniego budżetu. W tej sytuacji do ligi najprawdopodobniej przystąpi tylko pięć zespołów, w tym beniaminek: AZS UWM Olsztyn, ale system rozgrywek i terminarz jest dopiero w opracowaniu.

 

Wycofanie się aż trzech drużyn jest wielce niepokojące, liga z udziałem zaledwie pięciu ekip zapewne zmniejszy liczbę spotkań, także gier dla poszczególnych zawodników. W ostatnich sezonach wiele klubów zatrudniało badmintonistów z zewnątrz, także zagranicznych, a to wiązało się z konkretnymi wydatkami. To odbijało się na szkoleniu młodzieży i teraz trudno skompletować skład na odpowiednim poziomie. Olsztyn raczej bazował na swoich wychowankach, albo studentach i choć wielkich sukcesów ostatnio w ekstraklasie nie odnosił ma jednak sporą grupę solidnych graczy.

Zestaw zespołów ekstraklasy

SKB LITPOL-MALOW Suwałki

UKS Hubal Białystok

AZS AGH Kraków

BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa

AZS UWM Olsztyn

Zespoły, które się wycofały

LKS Technik Głubczyce

LUKS Badminton Choroszcz

SKB Piast Słupsk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x