Grand Prix Elbląga już na mecie – Zwycięzców znamy, dekoracja w maju

Za nami ostatni turniej klasyfikacyjny w tegorocznej edycji Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Poznaliśmy już najlepszych zawodników sezonu, a ich dekoracja odbędzie podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga (17 maja). W ostatnim turnieju wystąpiły 3 zawodniczki, 14 zawodników, 7 par deblowych mężczyzn, 3 pary deblowe kobiet oraz 7 mikstów. Byli goście z Gdańska, Bartoszyc i Godkowa.

Rywalizacja w turnieju rozpoczęła się od pojedynków w grach mieszanych czyli tzw. mikstów. Tu po raz szósty z rzędu najlepiej zaprezentowała się para gdańsko-elbląska Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz. Triumfatorzy tej kategorii do zwycięstwa potrzebowali tylko dwóch wygranych pojedynków. Na początek 2:0 ograli duet Beata Ostaszewska/Oleg Dziewanowski, a w finale okazali się lepsi od pary Magdalena Stankiewicz/Lucjan Kirol, także wygrywając 2:0. Trzecie miejsce po raz kolejny zdobyli Agnieszka Butkus i Marek Kallas. Natomiast zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został duet Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz, który na finiszu rozgrywek zgromadził 232 pkt. Niesamowicie wyrównana była natomiast walka o drugie miejsce. Po podliczeniu wyników z sześciu najlepszych turniejów okazało się, że para Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki oraz duet Agnieszka Butkus/Marek Kallas mają zdobytych po 214 punktów. Zgodnie z regulaminem w przypadku takiej samej liczby punktów o poszczególnych miejscach decyduje większa liczba wyższych pozycji w poszczególnych turniejach. A tu lepiej zaprezentował się duet Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki i to oni ostatecznie zajęli drugie miejsce.

Po grach mieszanych przyszedł czas na pojedynki singlowe. Z grona przedstawicielek płci pięknej, po raz trzeci z rzędu zwyciężyła Dorota Rajczyk, która w obu rozegranych pojedynkach nie straciła nawet seta. Najpierw pokonała 2:0 Jolantę Grzelak, a następnie okazała się lepsza od Agnieszki Butkus, także zwyciężając 2:0. Drugie miejsce zajęła Jolanta Grzelak, a trzecie Agnieszka Butkus. Zwyciężczynią w klasyfikacji generalnej w tej kategorii wiekowej została Dorota Rajczyk, która o 22 punkty wyprzedziła Jolantę Grzelak. Na trzecim stopniu podium sezon ukończyła Agnieszka Butkus (206 pkt.).

Swoją dominację wśród mężczyzn w kategorii do 39 lat potwierdził Tomasz Macielak, dla którego było to trzecie turniejowe zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnik z Gdańska tym samym został także triumfatorem całego cyklu Grand Prix w swojej kategorii wiekowej. W ostatecznym rozrachunku o 12 punktów wyprzedził swojego ojca Krzysztofa Macielaka. Na trzecim miejscu Grand Prix ukończył Lucjan Kirol, zdobywca 216 punktów. Zdecydowanie bardziej zacięta i wyrównana była walka o miano najlepszego gracza w kategorii wiekowej 40 lat i starsi. Przed ostatnim turniejem, w grze pozostawała trójka zawodników i każdy z nich miała niemal identyczne szanse na triumf w klasyfikacji generalnej. Najlepiej z tego grona poradził sobie Janusz Ponichtera, który w ostatnim turnieju zajął drugie miejsce i do swojego konta mógł dopisać 38 punktów. Słabiej wypadli jego dwaj konkurenci. Marek Kallas rywalizację ukończył na piątej pozycji, a Ryszard Sarzyński był szósty. Jednak po podliczeniu wszystkich wyników okazało się, że Ryszard Sarzyński i Marek Kallas zgromadzili w tym sezonie po 204 punkty. Jednak więcej wyższych miejsc w poszczególnych turniejach miał na swoim koncie Ryszard Sarzyński i to on został zwycięzcą w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Markowi Kallasowi, a trzecią lokatę zajął Janusz Ponichtera, któremu do prowadzącej dwójki zabrakło zaledwie dwóch punktów.

Kolejną kategorią w której zawodnicy rywalizowali był debel kobiet. W tej klasyfikacji niekwestionowanymi zwyciężczyniami okazały się panie Dorota Rajczyk/Ewa Dębogórska. Obie zawodniczki nie tylko okazały się najlepsze w trzech ostatnich turniejach, ale także pewnie zwyciężyły w klasyfikacji generalnej, wyprzedając drugi w zestawieniu duet Izabela Majchrzak/Magdalena Stankiewicz o 48 punktów. Trzecie miejsce na finiszu rozgrywek zajął debel Elżbieta Fularczyk/Beata Ostaszewska. Obie panie w całych rozgrywkach zdobyły 160 punktów.

Także w rywalizacji mężczyzn już wcześniej znany był debel, do którego trafiło zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na przestrzeni całego sezonu najlepiej prezentowała się para Krzysztof Macielak/Sławomir Narusz, która w tym sezonie zgromadziła 236 punktów. Drugi w klasyfikacji debel Lucjan Kirol/Mariusz Kirol straciła do zwycięzców 26 pkt. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął debel Ryszard Sarzyński/Grzegorz Wasyluk (178 pkt.).  

{AdmirorGallery}badmi39{/AdmirorGallery}

Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu. Ostatnie zawody w sezonie, tym razem Indywidualne Mistrzostwa Elbląga, rozegrane zostaną w niedzielę 17 maja o godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8:00–8:45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych. Po ich zakończeniu odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie pucharów i dyplomów.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

badminton Elbląg MOSiR Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x