Jesienny Amatorski Turniej Badmintona. Olecko 2021 – Już dziś umawiają się na rewanż

Fot. MOSiR Olecko
W Hali Lega w Olecku odbył się w sobotę (2 października) Jesienny Amatorski Turniej Badmintona. Do turnieju zgłosiło się 8 zawodniczek i 8 zawodników, co pozwoliło w obu kategoriach rozegrać najpierw fazę grupową, a następnie półfinały i mecze w strefie medalowej. Ostatecznie triumfatorami imprezy zostali:Alicja Pietranis i Karol Szymański.

Relacja zamieszona na portalu MOSiR Olecko

Wśród Pań do półfinałów awansowały Alicja Pietranis, Ewa Krasnoborska, Marta Malinowska oraz Katarzyna Kiejdo. Pierwsze dwie wymienione wygrały swoje spotkania o wejście do finału i zmierzyły się o ostateczny triumf. Minimalne skuteczniejsza okazała się Alicja Pietranis i została triumfatorką Jesiennego Amatorskiego Turnieju Badmintona. Pani Ewa stanęła na drugim stopniu podium, a na trzeci wskoczyła Katarzyna Kiejdo.

Wśród Panów w półfinałach znaleźli się Karol Szymański i Rafał Pokwapisz, który był wyjątkowym gościem na turnieju, bowiem trafił do Olecka aż z Ostrołęki, oraz Patryk Krasnoborski i Wojciech Gawlik. W półfinałach górą byli Szymański i Pokwapisz, którzy w finale zagrali rewanż za mecz w fazie grupowej. Wówczas górą był Szymański. W finale również triumfował reprezentant Suwałk. Drugie miejsce zajął Rafał Pokwapisz, a na 3. stopniu podium stanął Patryk Krasnoborski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za miejsca 1-3 wręczono zawodnikom także pamiątkowe statuetki.

Świetna atmosfera, sportowa rywalizacja i pozytywne emocje oraz chęć rewanżu, które towarzyszyły turniejowi, spowodowały że uczestnicy już wyrazili chęć gry w kolejnych turniejach. Do Zimowego Amatorskiego Turnieju Badmintona nie zostało wiele czasu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

badminton Olecko sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x