Krajowy turniej seniorów – Zwycięski debel AZS UWM

W Warszawie odbył się krajowy turniej seniorów w badmintonie. Impreza wypadła akurat między rundami ligowymi, była więc okazja do sprawdzenia formy. Reprezentanci AZS UWM Olsztyn tradycyjnie już najlepiej spisali się w grach podwójnych. Duży sukces odniosły w deblu Magdalena Jaworek i Klaudia Rogalska, które wywalczyły pierwsze miejsce.

Olsztynianki wygrały grupę eliminacyjna po trzech zwycięstwach. Pokonały po 2:0 następujące deble: Katarzyna Garbacka (AZS UW Warszawa)/Kinga Rudolf (Kolejarz Częstochowa), Julita Grzegorzewska/ Urszula Onichimiuk (Hubal Białystok) oraz Anna Głebocka (Kiko Zamość)/Martyna Persona (Orlicz Suchedniów)

W finale reprezentantki Kortowa wygrały z Anną Narel (Badminton Choroszcz) i Agatą Świst (Kiko Zamość) 2:0 (11, 11).

W półfinałach mikstów znalazły się dwa olsztyńskie duety, zwyciężając w swoich grupach. Gorzej było jednak w grach o wejście do finału.

Piotr Kowenicki i Aneta Walentukanis przegrali z Hubertem Pączkiem (AZS AGH Kraków) i Moniką Bieńkowską (UKS 15 Kędzierzyn Koźle) 1:2 (12,16,-9).

Lech Dryżałowski i Aleksandra Jaczewska ponieśli porażkę z Rafałem Hewelem (Technik Głubczyce) i Mariolą Grządzielską (Piast Słupsk) 0:2 (-11,-16). Hewel i Grządzielska triumfowali w turnieju mikstów.

W singlu najlepiej wypadła Magdalena Nogal, która wyszła z grupy eliminacyjnej. W fazie pucharowej pokonała Julitę Grzegorzewska (Hubal Białystok) 2:0 (19,5), ale w ćwierćfinale przegrała z Kingą Rudolf (Kolejarz Częstochowa) 0:2 (-11,-19), zajmując miejsce w przedziale 5-8.

W najbliższy weekend AZS UWM Olsztyn rozegra dwa spotkania ligowe ekstraklasy na wyjeździe. W sobotę o g. 10 zmierzy się z AZS AGH Kraków, a w niedzielę o g. 16 z Piastem Słupsk. Trzeba mieć wyobraźnię by tak ułożyć terminarz. Mimo wszystko życzymy zwycięstw, a przede wszystkim szczęśliwej podróży.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x