Mistrzostwa Polski AZS – Dobra gra pod Wawelem

Siedem medali: dwa złote, jeden srebrny i cztery brązowe zdobyli badmintoniści AZS UWM Olsztyn w Mistrzostwach Polski AZS, które w ten weekend odbywały się w Krakowie. Świetna postawa w poszczególnych konkurencjach spowodowała, że w ogólnej klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce, a w relacji uniwersytetów byliśmy bezkonkurencyjni.  Turniej w Krakowie to po Otwartych MP najważniejsza impreza indywidualna w kraju.

 Do rywalizacji przystąpiło ponad sto zawodniczek i zawodników, w tym wielu z klubów ekstraklasy. Olsztynianie jak zwykle najlepiej spisywali się w grach podwójnych.

W mikście finał był wewnętrzna sprawą reprezentantów Kortowa.

Piotr Kowenicki i Aneta Walentukanis pokonali do 10 i 17 Lecha Dryżałowskiego i Aleksandrę Jaczewską.

W deblu kobiet też nasze dwa duety stanęły na podium. Na najwyższym stopniu Aleksandra Jaczewska i Aneta Walentukanis, które wygrały z Barbarą Kulanty i Katarzyną Wójcik (AZS AGH Kraków) do 19 i 18. Brązowy medal wywalczyły Magdalena Jaworek i Klaudia Rogalska. Nasza para w półfinale uległa srebrnym medalistkom z Krakowa.

W deblu panów brąz zdobyli: Piotr Kowenicki i Hubert Jaworski. W grze o finał przegrali braciom Maciejowi i Marcinowi Ociepa z Kolejarza Częstochowa 1:2.

Pozostałe dwa krążki brązowe stały się udziałem singlistów.

Magdalena Jaworek w spotkaniu półfinałowym nie sprostała Dominice Guzik- Płuchowskiej (AZS AGH Kraków) przegrywając 0:2, a Damian Gołębiewski też w dwóch setach (do 17 i 12) uległ Wojciechowi Poszelężnemu (LUKS Badminton Choroszcz)

W sumie więc udana wyprawa pod Wawel i lepsze nastroje przed solidną dawką ligową, bowiem w najbliższy weekend olsztynianie rozegrają w Kortowie dwa spotkania. W sobotę zmierza się z Hubalem Białystok, a w niedzielę z LUKS Badminton Choroszcz. Oba mecze o g. 15.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x