Młodzicy walczyli w Ornecie z Mazowszem – Nierówne siły

W Ornecie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w badmintonie. Reprezentanci Warmii i Mazur wywodzący się z trzech sekcji z: Ornety, Olsztyna i Rucianego Nida rywalizowali z rówieśnikami z Mazowsza, gdzie ekipa składa się z zawodników dziesięciu klubów. Siły więc nie były równe, jednak udało się zdobyć kilka medali i 15 punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży ( w tamtym roku tylko 7).

 

Złoty medal w singlu zdobył Sebastian Kimso z Trampa Orneta, a brązowy Mariusz Rutkowski z Rucianego-Nida.

W mikście brązowe krążki wywalczyli: Sebastian Kimso i i Marta Burakowska (Warmia Olsztyn) oraz Kacper Sokołowski i Agnieszka Koper (oboje Warmia Olsztyn).

W deblu na drugim miejscu uplasowali się Mariusz Rutkowski i Szymon Barbarski (Ruciane Nida) Było jeszcze kilka pozycji w strefie 5-8. W sumie ambitna postawa badmintonistów Warmii i Mazur i rezultat na miarę aktualnych możliwości.

W turnieju uczestniczyło ponad 80 zawodniczek i zawodników. W naszej reprezentacji sporo było adeptów młodszego rocznika, od których trudno było wymagać zbyt wiele, ale mamy nadzieję, że start w takiej imprezie zaprocentuje w przyszłości.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x