MP młodzieżowców i juniorów – Srebrny debel z Kortowa

W Ropczycach (woj. podkarpackie) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w badmintonie. W rywalizacji uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników, w tym także reprezentanci trzech sekcji Warmii i Mazur: AZSUWM i Warmii Olsztyn oraz KS Tramp Orneta. Plonem jest jeden srebrny medal debla (młodzieżowców): Aleksandra Jaczewska/Aneta Walentukanis (AZS UWM Olsztyn) i cztery ćwierćfinały czyli miejsca w strefie 5-8 w tej samej kategorii wiekowej.

Srebrne medalistki w drodze do finały pokonały trzy inne deble. W pierwszej rundzie: Katarzynę Kistowską i Magdalenę Wrześniewską (PTS Puszczykowo) 2:0, w drugiej Magdalenę Sosnowska (Tramp Orneta i Karolinę Rogalską (KKSZ Sobótka) 2:0, a w półfinale Magdalenę Okupniak(Orkan Przeźmierowo) i Emilię Pocztowiak (Iskra Babimost) 2:0. Dopiero w finale olsztynianki uległy parze: Anna Narel (Badminton Choroszcz)/Agata Świst (Kiko Zamość) 0:2.

Do ćwierćfinału doszły: Magdalena Nogal (AZS UWM Olsztyn) i Małgorzata Gołębiowska (KS Wesoła Warszawa), które w pierwszej grze pokonały Annę Głębocką i Martynę Personę (Orlicz Suchedniów), a następnie przegrały z deblem: Okupniak/Pocztowiak.

Podobny wynik osiągnęły Magdalena Sosnowska (Tramp Orneta) i Karolina Rogalska (KKSZ Sobótka). W pierwszej rundzie wygrały z Karoliną Kruk i Pauliną Kruk (Sokół Ropczyce) 2:0, ale w ćwierćfinale trafiły na Aleksandrę Jaczewską i Anetę Walentukanis.

W deblu mężczyzn Mariusz Nogal i Krzysztof Siemieniuk (AZS UWM) awansowali do ósemki po zwycięstwie nad Michałem Grzanką (KSOS Kraków) i Dariuszem Krzyżakiem (Orbitex Straszęcin) 2:0 oraz Dominikiem Augustynem (Piast Słupsk) i Damianem Nowosielskim (KKZ Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 2:0. Na drodze do medalu stanęła para: Mateusz Ciurkot/Rafał Skrzek (Orbitex Straszęcin)

Wreszcie w singlu w 1/4 finału znalazła się Magdalena Sosnowska (Tramp Orneta), która pokonała Karolinę Kruk (Sokół Ropczyce) 2:0 i przegrała z Matyldą Marczak (AZS WAT Warszawa) 0:2

Aneta Walentukanis miała w grze pojedynczej fatalne losowanie i nie przebiła się do strefy medalowej. Zawiódł Damian Gołębiewski (AZS UWM), który w singlu i mikście odpadł w pierwszej rundzie.

Nasi juniorzy nie odegrali większej roli, ale z małymi wyjątkami byli dwa lata młodsi od konkurentów, na sukcesy więc trzeba poczekać.

 

WYNIKI GIER FINAŁOWYCH

 

Młodzieżowcy

 

Kobiety

Gra pojedyncza

Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce) – Anna Narel (Badminton Choroszcz) 0-2  (13-21, 11-21)

Gra podwójna

Anna Narel (Badminton Choroszcz)/Agata Świst (Kiko Zamość) – Aleksandra Jaczewska (AZS UWM Olsztyn)/Aneta Walentukanis (AZS UWM Olsztyn) 2-0 (21-19, 21-11)

 

Mężczyźni

Gra pojedyncza

Adrian Dziółko (Hubal Białystok) – Patryk Szymoniak (UKS 15 Kędzierzyn Koźle) 2-0 (21-11, 21-11)

Gra podwójna

Jacek Kołumbajew (AZS UW Warszawa)/Paweł Prądziński (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle) – Adrian Dziółko (Hubal Białystok)/Patryk Szymoniak (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle) 1-2 (31-29, 19-21, 16-21)

Gra mieszana

Maciej Poulakowski (SKB Suwałki)/Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce) – Michał Suski (AZS WAT Warszawa)/Sylwia Sawicka (AZS WAT Warszawa) 2-0 (21-10, 21-12)

 

Juniorzy

 

Kobiety

Gra pojedyncza

Weronika Grudzina (MLKS Solec Kujawski) – Martyna Poprzeczko (Naprzód Zielonki) 2-1 (11-21, 21-18, 22-20)

Gra podwójna

Katarzyna Macedońska (Technik Głubczyce)/Justyna Pasternak (Technik Głubczyce) – Ewa Klepacka (Hubal Białystok)/Paulina Owczarczuk (LUKS Księżyno) 2-0 (21-12,  21-17)

 

Mężczyźni

Gra pojedyncza

Mateusz Dubowski (Hubal Białystok) – Tomasz Persona (Orlicz Suchedniów) 2-0 (21-16, 21-16)

Gra podwójna

Paweł Pietryja (Plesbad Pszczyna)/Przemysław Urban (Technik Głubczyce) – Krzysztof Glijer (Orlicz Suchedniów)/Paweł Przyjemski (Orlicz Suchedniów) (17-21, 21-15, 18-21)

Gra mieszana

Paweł Pietryja (Plesbad Pszczyna)/Justyna Pasternak (Technik Głubczyce) – Mateusz Dubowski (Hubal Biłaystok)/Martyna Poprzeczko (Naprzód Zielonki) 1-2 (8-21, 21-19, 15-21)

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x