MP Służb Mundurowych Suchedniów 2019 – Podwójne wicemistrzostwo Strażaka z Ornety!

W ostatni weekend kwietnia (27-28 kwietnia) w Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie. Piękny sukces odniósł Mateusz Byczuk reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Ornecie, który zdobył wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej w parze z Michałem Stebnickim (Państwowa Straż Pożarna w Kielcach), a także srebro grze pojedynczej.

W obydwu finałach do złota zabrakło niewiele, w grze pojedynczej po prawie godzinnej walce uległ w trzech setach 1-2 (21-19, 12-21, 17-21), a w grze podwójnej 1-2 (21-18, 14-21, 16-21).

Do rywalizacji stanęło łącznie 112 osób, reprezentujących wszystkie formacje mundurowe. W sobotę na 7 kortach rozegrano mecze eliminacyjne, w niedzielę zaś przyszedł czas na finały. Łącznie rozegrano 216 meczów, wyłaniając zwycięzców.

Organizatorem był Świętokrzyski Związek Badmintona, a gospodarzem Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów. Mistrzostwa współorganizowała Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA, którą reprezentował prezes Robert Literacki, przewodniczący Regionu Kielce  Artur Niedbała oraz Gustaw Mucha. Patronatem honorowym wydarzenie objął Minister Obrony Narodowej, a patronat medialny sprawowało Radio Kielce.

Sędzią głównym zawodów był Bartosz Jabłoński, a nad całością czuwał prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona- Zbigniew Wojciechowski.

{AdmirorGallery}byczuk7{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

badminton Orneta sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ludwik
ludwik
18 grudnia 2020 14:18

Nie ta fotka…proszę zmienić

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x