O Puchar Warszawy – L. Dryżałowski i P. Kowenicki najlepsi

Nie najlepiej idzie nam w ekstraklasie, dlatego sukcesy indywidualne badmintonistów AZS UWM Olsztyn przyjmujemy z radością. Może one przełożą się w następnej rundzie na lepsze wyniki zespołowe. W Krajowym Turnieju o Puchar Warszawy doskonale spisał się olsztyński debel: Lech Dryżałowski/Piotr Kowenicki. Olsztynianie w finale pokonali Jacka Kołumbajewa/ Pawła Prądzińskiego(AZS UW/ UKS 15 Kędzierzyn-Koźle).

 Olsztynianie w grupie pokonali parę: Marcin Kołodziejek/Michał Zachewicz (AZS UW Warszawa). 2:0 (14,13) oraz  Jacka Jakubowskiego i Jana Oleaurczuka (AZS WAT Warszawa) 2:0 (14,15).

W półfinale zwyciężyli Radosława Tukendorfa (MKS Garwolin) i Michała Zakrzewskiego (Akro-Bad Warszawa) 2:0 (16,15), a w finale Jacka Kołumbajewa AZS UW Warszawa) i Pawła Prądzyńskiego ( UKS 15 Kędzierzyn Koźle) 2:0 (10,22)

Bardzo dobrze wypadła Anna Walentukanis (AZS UWM Olsztyn), która w końcowej klasyfikacji zajęła drugie miejsce. W grupie odniosła zwycięstwa nad Katarzyną Garbacką (AZS UW Warszawa) 2:0 (15,13) i Karoliną Kowalską (AZS WAT Warszawa) 2:0 (10,6), a w fazie pucharowej pokonała faworytkę turnieju Anetę Wojtkowską (Technik Głubczyce) 2:1 (-19,20,14). Przegrała dopiero w finale z Martyną Poprzeczko (Naprzód Zielonka) 0:2 (-17,-19).

W deblu trzecie miejsce wywalczyły: Magdalena Jaworek i Klaudia Rogalska (AZS UWM Olsztyn).

 Wygrana Michała Gontarza

Również w stolicy odbył się ogólnopolski turniej juniorów młodszych. Z kilkuosobowej grupy zawodników KKS Warmia Olsztyn najlepiej spisał się Michał Gontarz, który zwyciężył w rywalizacji singlistów.

W grupie olsztynianin wygrał z Pawłem Kazimierczykiem (Milenium Warszawa) 2:0 (12,5) i Karolem Bembasem (AZS WAT Warszawa) 2:1 (-14,18,21). W fazie pucharowej pokonał kolejno: Bartosza Kasicę (Milenium Warszawa) 2:0 (7,9), Marcina Borucińskiego (Naprzód Zielonka) 2:0 (12,13) a w finale Szymona Olearczyka (AZS WAT Warszawa) 2:1 (19,-19,16).

 W Płocku zwycięski debel

W Płocku odbył się Krajowy Turniej juniorów, w którym duży sukces odnieśli: Kacper Kotarski i Maciej Stando (Warmia Olsztyn) wygrywając konkurencję debla. W półfinale olsztynianie wygrali z Mateuszem Bieńkowskim i Mateuszem Sonkusem (UKS 70 Płock) 2:0 (15,13), a w finale z Tomaszem Ciesielskim i Patrykiem Kostrzewskim (KSR Wolant Łódź) 2;) (14,11).

Drugie miejsce wywalczyły deblistki: Anna Łazarczyk i Paulina Rutowicz (Warmia Olsztyn). W półfinale pokonały Magdalenę Rutkowską i Katarzynę Urbańską (UKS 70 Płock) 2:0 (9,13), w finale przegrały jednak z Małgorzatą Brojek (MKS Garwolin) i Aleksandrą Sadza (UKS 70 Płock) 1:2 (16,-8,-17).

Również druga lokatę w  mikście zajęła Paulina Rutowicz (Warmia Olsztyn), która wystąpiła w tym turnieju z Łukaszem Jędrzejakiem (UKS 70 Płock). W półfinale olsztyńsko-płocka para pokonała Arkadiusza Gołębiewskiego i Paulinę Kozłowską (UKS 70 Płock) 2:0 (20,19), ale w finale przegrała z Mateuszem Biernackim i Małgorzata Brojek (MKS Garwolin) 0:2(10,-13). Czwarte miejsce zajęli: Maciej Stando/Anna Łazarczyk (Warmia Olsztyn).

W singlu Maciej Stando znalazł się w strefie 5-8. Wygrał grupę, a w ćwierćfinale zatrzymał go Mateusz Stempel (Akro-Bad Warszawa).

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x