Ostatki przed wakacjami – Dwa juniorskie finały w Warszawie

Badmintoniści powoli kończą sezon. W miniony weekend dość liczna grupa uczestniczyła w młodzieżowym turnieju ogólnopolskim w Warszawie. Efektem był udział w dwóch finałach juniorów (debel i mikst), ale do stolicy wybrali się przede wszystkim młodzi zawodnicy Warmii Olsztyn i Trampa Orneta (w sumie 13 osób), by nabierać doświadczenia przed kolejnym sezonem.

 

W finale debla juniorek znalazły się Anna Łazarczyk i Paulina Rutowicz z olsztyńskiej Warmii, ale nie udało się zwyciężyć w decydującej grze. Podobnie było z juniorskim mikstem: Bartłomiej Kluth (Tramp Orneta) /Anna Łazarczyk (Warmia Olsztyn).

Z juniorów młodszych, którzy startowali w starszej grupie, najlepiej zaprezentował się Michał Gontarz (Warmia Olsztyn), który wygrał grupę, a w fazie pucharowej wygrał trzy pojedynki plasując się ostatecznie na czwartym miejscu.

Dla młodzików ważne było każde zwycięstwo. Z dość licznej grupy najkorzystniej wypadli: Kacper Sokołowski i Agnieszka Koper (oboje Warmia Olsztyn), ale nie udało im się wyjść z grupy.

Był to ostatni turniej krajowy z udziałem reprezentantów Warmii i Mazur przed wakacjami. Po testach wydolnościowych nastąpi okres roztrenowania i przymiarka do nowego sezonu. Być może kadrę szkoleniową wzmocni znany zawodnik Piotr Kownicki. W drugiej części wakacji rozpoczną się przygotowania do kolejnych rozgrywek. AZS UWM Olsztyn na pewno przystąpi do rywalizacji w I lidze. W założeniu rozgrywki mają charakter strefowy (4 grupy), ale ostateczna decyzja co do kształtu ligi zależeć będzie od liczby zgłoszeń w poszczególnych regionach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x