Półfinał Akademickich MP w Suwałkach – Cel już osiągnięty

Badmintoniści Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wywalczyli awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Stawkę 16 uczestników miały wyłonić dwa turnieje półfinałowe. Strefa północna spotkała się w Suwałkach. Olsztynianie, którzy wyjechali w bardzo mocnym w zasadzie ligowym składzie już w piątek zapewnili sobie awans. Ostatecznie zajęli drugie jiejsce i dzęki temu zostaną rozstawieni w finale.

 

 W piątek w eliminacjach UWM pokonał Wyższą Szkołę Ekonomiczną Warszawa 7:0 i Uniwersytet Warszawski także 7:0. Ten ostatni wynik został zaliczony do drugiej fazy, gdzie rywalizuje się również w grupach. W ostatnim piątkowym meczu kortowianie wygrali z Politechniką Warszawską 7:0 i to zwycięstwo zapewniło im miejsce w czołowej szóstce.

W sobotę w ostatnim spotkaniu grupowym olsztynianie wygrali 7:0  z Uniwersytetem Poznańskim i awansowali do decydującej potyczki o zwycięstwo w turnieju w Suwałkach. Spotkali sieę z uczelnią z Białegostoku naszpikowaną reprezentantami kraju i przegrali po zaciętej walce 3:4.

 Skład Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

Magdalena Jaworek, Klaudia Rogalska, Aneta Walentukanis, Magdalena Nogal, Aleksandra Jaczewska, Lech Dryżałowski, Piotr Kowenicki, Mateusz Dobroński, Kamil Raszkiewicz, Maciej Poulakowski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x